Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,691 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,521 μηνύματα σε 91,617 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 754 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ρινοπλαστική

Eiffelaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Eiffelaki
H Eiffelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Eiffelaki έγραψε στις 00:32, 26-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από melinaki26
γεια σου!!!πρεπει να εισαι η μοναδικη εδω μεσα που εκανες την επεμβαση στον ιδιο γιατρο με μενα...εγω την εκανα τον απριλιο!εχουνε περασει 9 μηνες δηλαδη....μην ανησυχεις.ολα καλα θα πανε.ο γιατρος ειναι σουπερ

eiffelaki το προηγουμενο μηνυμα για σενα ηταν...εγω εκανα κλειστη ρινοπλαστικη οχι ανοιχτη και ακομη και τωρα μετα απο τοσους μηνες το πρωι οταν ξυπναω ειναι καπως πρησμενη.οχι ολες τις μερες ομως.σε ποιο νοσοκομειο την εκανες?
Αλήθεια; Χαίρομαι πολυ γι'αυτο! Δεν το περιμενα οτι εδω μεσα θα εβρισκα καποιον που θα ειχε κανει στον Καπ. Νόμιζα οτι όλοι πανε σε "ονόματα ηχηρά".Την έκανα σε δημόσιο νοσοκομείο, εφόσον μου έδωσε την επιλογή αυτή..το οτι ο γιατρός ειναι σούπερ το κατάλαβα απο την αρχή.αλλα και επειτα απο τις επισκέψεις που έκανα για τα διαδικαστικά. Εσένα άργησε πολυ να ξεπρηστει;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη melinaki26
H melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H melinaki26 έγραψε στις 06:16, 26-01-13:

eiffelaki και γω στο δημοσιο νοσοκομειο που δουλευει ο γιατρος την εκανα...μετα απο 3 μηνες μου ειχε φυγει σχεδον εντελως το πρηξιμο.μου ειχε πει ο γιατρος ομως οτι στην ανοιχτη ρινοπλαστικη αργει περισσοτερο να υποχωρησει το πρηξιμο, απ οτι στην κλειστη...(εγω εκανα κλειστη) και οτι θα εβλεπα την τελικη μορφη της μυτης μου μετα τους 6 μηνες.(να σου πω την αληθεια απο τον τριτο μηνα και μετα δεν βλεπω μεγαλη διαφορα)...μην αγχωνεσαι με τα πρηξιματακια που εχεις θα φυγουν ολα.εμενα η μυτη μου απο την δεξια μερια ηταν πολυ πιο πρησμενη...τοσο που το ενα ρουθουνι φαινοταν πιο ψηλα απο το αλλο λογω τραβηγματος(εγω τα παρατηρουσα αυτα οχι οι αλλοι).τωρα ομως ειναι και τα 2 μου ρουθουνια στο ιδιο υψος....υπομονη!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giannis94

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη giannis94
Ο giannis94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O giannis94 έγραψε στις 13:09, 26-01-13:

οσοι απο εσας εχετε κανει ανοιχτη ρινοπλαστικη γνωριζετε εαν υπαρχει καμια θεραπεια με λειζερ για να φαινεται λιγοτερο το σημαδι απο τη τομη?

Παράθεση

lemi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lemi
H lemi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H lemi έγραψε στις 19:07, 26-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από giannis94
παιδια καλησπερα,ειμαι 19 χρονων και ενδιαφερομαι για ρινοπλαστικη(καθαρα για αισθητικους λογους).Γνωριζετε ποιοι ειναι οι καλυτεροι ΩΡΛ στην Αθηνα για τετοια επεμβαση; Θα ηθελα να μου πειτε και την γνωμη σας οσοι εχετε τετοιες εμπειριες.Η επεμβαση που θελω να κανω ειναι στο ακρορρινιο που εχω λιγο πεσμενη στυλιδα και πολυ πολυ λιγο καμπουρα η οποια ομως μπορω να πω οτι μου αρεσει κιολας και θα ηθελα να τη διατηρησω.Οι περισσοτεροι μου λενε οτι ειναι πολυ λεπτομερεια ομως πιστευω πως μου χαλαει ελαφρως το προσωπο το πεσμενο ακρορινιο(σαν συνολο και ως προς την εκφραση εννοω) και οντως ετσι ειναι.Εσεις πιστευετε οτι ειναι δυνατο να φτιαχτει μια τετοια λεπτομερεια η ειναι πολυ δυκολη η επεμβαση στο ακρορινιο με καλο αποτελεσμα;
καλησπερα Γιαννη!!Έκανα ρινοπλαστικη χθες στην Αθηναϊκή με τον κύριο Β. Παυ... Μπορώ να σου πω ότι είναι μια εγχείρηση που πραγματικά δεν πονάει καθόλου ! Προσωπικά πρέπει να είμαι κ απ τις λίγες περιπτώσεις που δεν πρηστηκα ούτε μελανιασα γύρω απ τα μάτια!Περιμένω τώρα να δω και το αποτέλεσμα την Παρασκευή που θα μου βγάλουν το γύψο για να μπορέσω να σου πω και περισσότερες λεπτομέρειες κ για το αισθητικό κομμάτι! Πάντως αυτό που έχω να σου πω είναι ότι πριν καταλήξω στον γιατρό έψαξα πάρα πολύ και επισκέφθηκα αρκετούς! Καλό θα ήταν να κάνεις κ εσύ το ίδιο για να έχεις μια σφαιρική εικόνα πριν πάρεις την τελική σου απόφαση! Όσον αφορά τώρα τον συγκεκριμένο γιατρό ως επιστήμονας είναι πλήρως εξειδικευμένος πάνω σε αυτό ! Ξεκίνα από εκεί και βλέπεις!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 20-02-14 στις 15:00. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

lemi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lemi
H lemi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H lemi έγραψε στις 19:13, 26-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από new life
γιαννη, για εναν εμπειρο γιατρο τιποτα δεν ειναι δυσκολο!!εγω δεν ειχα μεγαλο προβλημα κ το ακρορινιο μου ηταν τε-λει-ο!!παρολα αυτα ο γιατρος το στενεψε λιγακι, για να υπαρχει συμμετρια με την υπολοιπη μυτη!!προσωπικα, ως παλιοτερος, πανω σε αυτο το θεμα εχω να σου πω, αν το κανεις καποια στιγμη, να μη φοβηθεις να κανεις οποιες αλλαγες χρειαζονται να γινουν!!μη σκεφτεσαι τι θα πουν οι αλλοι...εφοσον θα μπεις στη διαδικασια αναζητησε το καλυτερο που μπορεις για σενα!!κ οσον αφορα το γιατρο, ακολουθησε το ενστικτο σου, που απο ο,τι βλεπω μεχρι στιγμης σε οδηγει ολοσωστα!!
Καλησπέρα Γιάννη!Απ ότι κατάλαβα έκανες κ εσύ εγχείρηση στον [...] ..Αν ναι,έχεις μείνει ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα; Εγώ εγχειρήστηκα χθες κ τώρα περιμένω τα αποκαλυπτήρια ....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 20-02-14 στις 15:01. Αιτία: προσαρμογή στους όρους χρησης
Παράθεση

new life

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη new life
Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O new life έγραψε στις 19:15, 26-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Eiffelaki
Χαχα! τελικά όλοι οι φρεσκο-εγχειρισμενοι στην ίδια ακριβώς ψυχολογική κατάσταση βρισκόμαστε! κι εκτός απο υπομονή να προσθέσω και λογική!
το θεμα της λογικης μη το πιανεις καλυτερα!!δε φανταζεσαι σε τι σημεια παραλογισμου εχω φτασει το τελευταιο διαστημα εξαιτιας της μυτης...μην ετουτο, μην εκεινο...πραγματικα με εχει κουρασει πολυ ψυχολογικα!!ο μεγαλυτερος μου φοβος ειναι μη τυχον κ τη χαλασω ειτε στον υπνο που δεν μπορω να καθομαι μονο ανασκελα ειτε γενικοτερα!!ακομα κ οταν χασμουριεμαι εντονα, σκεφτομαι αρνητικα εξαιτιας του ενοχληματος που νιωθω πανω απο το ακρορινιο!!εσυ αισθανεσαι τετοιες ενοχλησεις οταν κανεις γκριματσες με το προσωπο??πφφφφφφφ βαρεθηκα!!

Παράθεση

dimis79

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimis79
Ο dimis79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O dimis79 έγραψε στις 20:21, 26-01-13:

Καλησπέρα,όλα αυτά που γράφετε είναι απόλυτος φυσιολογικά,εγώ είμαι στον 1,5 χρόνο μετά την επέμβαση και το πρήξιμο συνέβαινε και σε μένα,μια μέρα ήταν πιο πολύ,άλλη πιο λίγο,σχεδόν 6 μήνες είχα αυτό το σκαμπανέβασμα τις μύτης και τις ψυχολογίας μου.

Tώρα δυστυχώς που ξέρω και το νιώθω ότι έχει πάρει το τελικό σχήμα δεν είμαι ευχαριστημένος καθόλου γιατί έδωσα τόσα λεφτά για να κάνω μια αισθητική επέμβαση και τελικά το μονο που έκανε ο γιατρός μου ήταν να φτιάξει την καμπούρα(και αυτήν όχι πολύ καλά)αλλα δεν πείραξε καθόλου το ακρορρίνιο με αποτέλεσμα να μην είναι καθόλου συμμετρική πολύ λεπτή πάνω και πολύ χοντρή κάτω στο ακρορρίνιο.
Nα ξέρετε το πιο δύσκολο για ένα γιατρό είναι να φτιάξει το ανφάς,εκεί φαίνεται ο καλός ο γιατρός.

Προσοχή με την επιλογή του γιατρού και μην περιμένετε να βρείτε μόνο μέσα από το internet γιατί δυστυχώς πολύ από αυτούς ποστάρουν και εδώ ώπος και σε άλλα site με αντίστοιχα θέματα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Violet_V

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Violet_V
H Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H Violet_V έγραψε στις 23:17, 26-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από dimis79
Καλησπέρα,όλα αυτά που γράφετε είναι απόλυτος φυσιολογικά,εγώ είμαι στον 1,5 χρόνο μετά την επέμβαση και το πρήξιμο συνέβαινε και σε μένα,μια μέρα ήταν πιο πολύ,άλλη πιο λίγο,σχεδόν 6 μήνες είχα αυτό το σκαμπανέβασμα τις μύτης και τις ψυχολογίας μου.

Tώρα δυστυχώς που ξέρω και το νιώθω ότι έχει πάρει το τελικό σχήμα δεν είμαι ευχαριστημένος καθόλου γιατί έδωσα τόσα λεφτά για να κάνω μια αισθητική επέμβαση και τελικά το μονο που έκανε ο γιατρός μου ήταν να φτιάξει την καμπούρα(και αυτήν όχι πολύ καλά)αλλα δεν πείραξε καθόλου το ακρορρίνιο με αποτέλεσμα να μην είναι καθόλου συμμετρική πολύ λεπτή πάνω και πολύ χοντρή κάτω στο ακρορρίνιο.
Nα ξέρετε το πιο δύσκολο για ένα γιατρό είναι να φτιάξει το ανφάς,εκεί φαίνεται ο καλός ο γιατρός.

Προσοχή με την επιλογή του γιατρού και μην περιμένετε να βρείτε μόνο μέσα από το internet γιατί δυστυχώς πολύ από αυτούς ποστάρουν και εδώ ώπος και σε άλλα site με αντίστοιχα θέματα.
Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ!!

Παράθεση

new life

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O new life έγραψε στις 14:46, 27-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από dimis79

βαλε τα αρχικα του γιατρου!καλο θα ταν για ορισμενους!!

Παράθεση

Taxa pelli(cy) (Μελίνα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Taxa pelli(cy)
H Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Taxa pelli(cy) Μελίνα από Κύπρο(Πάφο) έγραψε στις 16:12, 27-01-13:

Μπορεί να φανεί ότι πήρα τα θεολογικά αλλά ο Θεός μας έπλασε έτσι όπως είμαστε δεν μας έπλασε για να αλλάζουμε ή να πιράζουμε αυτά που έχουμε.Η γνώμη μου είναι να αγαπήσεις τον εαυτό σου (είτε εσωτερικά είτε εξωτερικά)ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ και να τον αποδεκτείς έτσι όπως είναι γιατί όποιος σε γνωρίσει θα σε γνωρίσει για σένα για τον χαρακτήρα και τα συναισθήματα σου όχι για την μύρη που χαλάει το πρόσωπό σου και το προφίλ σου(έτσι όπως λές εσύ τουλάχιστον) άσε που με τέτοια κρίση θα σου στοιχίσει ο κούκος αηδόνι εκτός αν είσαι τυχερή και σου περισσεύουν.Συγγνώμη αν δεν σου άρεσε αυτό που είπα αλλα αυτήείναι η αλήθεια

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eiffelaki

Νεοφερμένος

H Eiffelaki έγραψε στις 21:42, 27-01-13:

το θεμα της λογικης μη το πιανεις καλυτερα!!δε φανταζεσαι σε τι σημεια παραλογισμου εχω φτασει το τελευταιο διαστημα εξαιτιας της μυτης...μην ετουτο, μην εκεινο...πραγματικα με εχει κουρασει πολυ ψυχολογικα!!ο μεγαλυτερος μου φοβος ειναι μη τυχον κ τη χαλασω ειτε στον υπνο που δεν μπορω να καθομαι μονο ανασκελα ειτε γενικοτερα!!ακομα κ οταν χασμουριεμαι εντονα, σκεφτομαι αρνητικα εξαιτιας του ενοχληματος που νιωθω πανω απο το ακρορινιο!!εσυ αισθανεσαι τετοιες ενοχλησεις οταν κανεις γκριματσες με το προσωπο??πφφφφφφφ βαρεθηκα!!
Ναι εννοείται! Νιώθω ενόχληση οταν χασμουριεμαι., αλλα κυρίως νιώθω ένα συνεχές μούδιασμα στην άκρη της μύτης. Οσο για τον ύπνο, εγω ήδη απο τον ένα μήνα και μετα ( με την άδεια του γιατρού βέβαια) κοιμάμαι στο πλάι! πλέον δεν υπάρχει φόβος για να στραβώσει γιατι υποθέτω τα κόκκαλα έχουν δέσει!

Παράθεση

new life

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O new life έγραψε στις 22:17, 27-01-13:

Ναι εννοείται! Νιώθω ενόχληση οταν χασμουριεμαι., αλλα κυρίως νιώθω ένα συνεχές μούδιασμα στην άκρη της μύτης. Οσο για τον ύπνο, εγω ήδη απο τον ένα μήνα και μετα ( με την άδεια του γιατρού βέβαια) κοιμάμαι στο πλάι! πλέον δεν υπάρχει φόβος για να στραβώσει γιατι υποθέτω τα κόκκαλα έχουν δέσει!
εγω, οσο κ αν σου φανει παραξενο, κοιμαμαι στο πλαι απο το πρωτο βραδυ μετα το χειρουργειο!!ευτυχως, δεν της εκανα καποια ζημια!βεβαια προσεχα(οσο μπορουσα) να μην ακουμπαω στο μαξιλαρι!!μονο ενα πρωι την ακουμπησα ευτυχως πολυ ελαφρα κ αμεσως το καταλαβα γιατι με ενοχλησε!!υποθετω κ γω πως τα κοκκαλα μαλλον θα χουν δεσει...αλλα δεν πιστευω εντελως!αυτο που θα θελα να μαθω ειναι μετα απο ποσο διαστημα μια χειρουργημενη μυτη θα ειναι οπως πριν το χειρουργειο, δηλ. εντελως καλα χωρις κανενα κινδυνο, ακομα κι αν τη χτυπησει κανεις!!το μουδιασμα στο ακρορινιο ειναι φυσιολογικο!εμενα εχω την εντυπωση οτι τωρα αρχιζει σιγααα-σιγααα να υποχωρει!!δε μου λες...αθλεισαι?θελω να ξεκινησω γυμναστηριο κ ολο το αναβαλλω!!

Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

H melinaki26 έγραψε στις 22:19, 27-01-13:

εγω ξεκινησα κανονικα γυμναστηριο μετα απο 2 βδομαδες περιπου...απλα τον πρωτο μηνα μετα την επεμβαση δεν ετρεχα με πολυ ενταση στον διαδρομο...τα υπολοιπα ομως τα εκανα κανονικοτατα!!!!

Παράθεση

Violet_V

Νεοφερμένος

H Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H Violet_V έγραψε στις 23:49, 27-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Taxa pelli(cy)
Μπορεί να φανεί ότι πήρα τα θεολογικά αλλά ο Θεός μας έπλασε έτσι όπως είμαστε δεν μας έπλασε για να αλλάζουμε ή να πιράζουμε αυτά που έχουμε.Η γνώμη μου είναι να αγαπήσεις τον εαυτό σου (είτε εσωτερικά είτε εξωτερικά)ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ και να τον αποδεκτείς έτσι όπως είναι γιατί όποιος σε γνωρίσει θα σε γνωρίσει για σένα για τον χαρακτήρα και τα συναισθήματα σου όχι για την μύρη που χαλάει το πρόσωπό σου και το προφίλ σου(έτσι όπως λές εσύ τουλάχιστον) άσε που με τέτοια κρίση θα σου στοιχίσει ο κούκος αηδόνι εκτός αν είσαι τυχερή και σου περισσεύουν.Συγγνώμη αν δεν σου άρεσε αυτό που είπα αλλα αυτήείναι η αλήθεια
Δεν διαφωνώ με αυτά που λες αλλά δυστυχώς δεν ζούμε σε έναν κόσμο αγγελικά πλασμένο.

Παράθεση

Eiffelaki

Νεοφερμένος

H Eiffelaki έγραψε στις 23:57, 27-01-13:

εγω, οσο κ αν σου φανει παραξενο, κοιμαμαι στο πλαι απο το πρωτο βραδυ μετα το χειρουργειο!!ευτυχως, δεν της εκανα καποια ζημια!βεβαια προσεχα(οσο μπορουσα) να μην ακουμπαω στο μαξιλαρι!!μονο ενα πρωι την ακουμπησα ευτυχως πολυ ελαφρα κ αμεσως το καταλαβα γιατι με ενοχλησε!!υποθετω κ γω πως τα κοκκαλα μαλλον θα χουν δεσει...αλλα δεν πιστευω εντελως!αυτο που θα θελα να μαθω ειναι μετα απο ποσο διαστημα μια χειρουργημενη μυτη θα ειναι οπως πριν το χειρουργειο, δηλ. εντελως καλα χωρις κανενα κινδυνο, ακομα κι αν τη χτυπησει κανεις!!το μουδιασμα στο ακρορινιο ειναι φυσιολογικο!εμενα εχω την εντυπωση οτι τωρα αρχιζει σιγααα-σιγααα να υποχωρει!!δε μου λες...αθλεισαι?θελω να ξεκινησω γυμναστηριο κ ολο το αναβαλλω!!
Δεν γυμναζομουν συστηματικά ούτως η αλλιώς. Για τρέξιμο και περπάτημα πήγαινα. Τώρα μόνο περπάτημα γιατι με το τρέξιμο τη νιώθω λίγο κάπως τη μύτη..

Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

H melinaki26 έγραψε στις 00:18, 28-01-13:

eiffelaki καθε ποτε πηγαινεις να σε δει ο γιατρος?

Παράθεση

Eiffelaki

Νεοφερμένος

H Eiffelaki έγραψε στις 22:21, 28-01-13:

eiffelaki καθε ποτε πηγαινεις να σε δει ο γιατρος?
Τελευταια φορα πηγα πριν 10 μερες για να με δει και τώρα πλέον θα ξαναπαω περίπου τον μαιο για να με βγάλει φωτογραφία (το "μετα")... Εσύ πηγαινες συχνά;

Παράθεση

giannis94

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη giannis94
Ο giannis94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O giannis94 έγραψε στις 14:35, 29-01-13:

PLZ οσοι εχετε κανει ρινοπλαστικη σε παυλ...ελη η κυπρ...ου η και σε καποιον αλλον αν θελετε στελτε μ μηνυμα να μου πειτε για την περιπτωση σας(εννοω κοστος,αποτελεσμα και τετοια)

Παράθεση

snoopy_87

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη snoopy_87
H snoopy_87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H snoopy_87 έγραψε στις 14:38, 29-01-13:

Κι εγώ θα ήθελα όποιος μπορεί να μου δώσει πληροφορίες για την Κυπρ. (κόστος και ικανοποίηση). Θα κλείσω ραντεβού μαζί της σε λίγες μέρες. Ευχαριστώ.

Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

H melinaki26 έγραψε στις 17:11, 29-01-13:

Τελευταια φορα πηγα πριν 10 μερες για να με δει και τώρα πλέον θα ξαναπαω περίπου τον μαιο για να με βγάλει φωτογραφία (το "μετα")... Εσύ πηγαινες συχνά;
διαβαζα εδω μεσα για κατι καθαρισμους που εκαναν οι υπολοιποι...εγω δεν εκανα τιποτα τετοιο.εσυ???εγω ειμαι απο επαρχια.μετα την επεμβαση με ειδε συνολικα γυρω στις 3 με 4 φορες....

Παράθεση

Eiffelaki

Νεοφερμένος

H Eiffelaki έγραψε στις 23:48, 29-01-13:

διαβαζα εδω μεσα για κατι καθαρισμους που εκαναν οι υπολοιποι...εγω δεν εκανα τιποτα τετοιο.εσυ???εγω ειμαι απο επαρχια.μετα την επεμβαση με ειδε συνολικα γυρω στις 3 με 4 φορες....
Ούτε καθαρισμούς έκανα ούτε μασάζ! Κι εσύ κι εγω περίπου τόσες μαζι με τις επισκέψεις για αφαίρεση γαζας απ´τη μύτη, νάρθηκα και των ραμματων. Αρα λογικά εφόσον εχει περάσει τόσος καιρός θα έχεις παει να σε βγάλει και φωτογραφία το μετα;

Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

H melinaki26 έγραψε στις 00:17, 30-01-13:

Ούτε καθαρισμούς έκανα ούτε μασάζ! Κι εσύ κι εγω περίπου τόσες μαζι με τις επισκέψεις για αφαίρεση γαζας απ´τη μύτη, νάρθηκα και των ραμματων. Αρα λογικά εφόσον εχει περάσει τόσος καιρός θα έχεις παει να σε βγάλει και φωτογραφία το μετα;
τελευταια φορα πηγα τον δεκεμβρη (8 μηνες δηλαδη μετα την πλαστικη) επειδη ηθελα να δει ενα πρηξιματακι που ειχα..(φωτογραφια δεν με εβγαλε δεν ξερω γιατι)επισκεφτηκες πολλους γιατρους μεχρι να αποφασισεις???εγω εναν ακομη αλλα ευτυχως ημουν τυχερη..

Παράθεση

new life

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O new life έγραψε στις 15:05, 30-01-13:

τελευταια φορα πηγα τον δεκεμβρη (8 μηνες δηλαδη μετα την πλαστικη) επειδη ηθελα να δει ενα πρηξιματακι που ειχα..(φωτογραφια δεν με εβγαλε δεν ξερω γιατι)επισκεφτηκες πολλους γιατρους μεχρι να αποφασισεις???εγω εναν ακομη αλλα ευτυχως ημουν τυχερη..
ειχες ακομα πρηξιματακι 8 μηνες μετα?κοιτα να δεις...κ γω 2 μηνες μετα δεν ξεπρηζομαι κ μου κακοφαινεται!χαχα κ γω περιμενα οτι θα μου εδιναν ορο καθαρισμου, αλλα τιποτα!με μια αλοιφη την εβγαλα κ μπατονετες!καλυτερα βεβαια, διοτι δε θα μπορουσα να βαζα τον ορο απο τη μυτη κ να τον εβγαζα απο το στομα!!μπλιαχχ! αληθεια, τι σου χε πει για το πρηξιμο?ηταν νορμαλ?τελικα ποτε σου ξεπρηστηκε τελειως εσενα??παιδια, να ρωτησω κ κατι ακομα...φορεσε κανεις σας γυαλια ηλιου η ορασεως?κ αν ναι, ποσο καιρο μετα??

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 16:13, 30-01-13:

Το χαρτί με τις οδηγίες που μου έδωσαν αν θυμάμαι καλά έγραφε για δυο μήνες μετά, εγώ δεν φόρεσα για 4 μήνες. Φοβόμουν μην πάθει τίποτα το αριστούργημα

Παράθεση

Taxa pelli(cy) (Μελίνα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Taxa pelli(cy)
H Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Taxa pelli(cy) Μελίνα από Κύπρο(Πάφο) έγραψε στις 19:17, 30-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Violet_V
Δεν διαφωνώ με αυτά που λες αλλά δυστυχώς δεν ζούμε σε έναν κόσμο αγγελικά πλασμένο.
Ο καθένας μπορεί να έχει την γνώμη του

Παράθεση

melinaki26

Νεοφερμένος

H melinaki26 έγραψε στις 21:10, 30-01-13:

ειχες ακομα πρηξιματακι 8 μηνες μετα?κοιτα να δεις...κ γω 2 μηνες μετα δεν ξεπρηζομαι κ μου κακοφαινεται!χαχα κ γω περιμενα οτι θα μου εδιναν ορο καθαρισμου, αλλα τιποτα!με μια αλοιφη την εβγαλα κ μπατονετες!καλυτερα βεβαια, διοτι δε θα μπορουσα να βαζα τον ορο απο τη μυτη κ να τον εβγαζα απο το στομα!!μπλιαχχ! αληθεια, τι σου χε πει για το πρηξιμο?ηταν νορμαλ?τελικα ποτε σου ξεπρηστηκε τελειως εσενα??παιδια, να ρωτησω κ κατι ακομα...φορεσε κανεις σας γυαλια ηλιου η ορασεως?κ αν ναι, ποσο καιρο μετα??
εμενα μου ειχε πει οτι μπορουσα να φορεσω γυαλια ενα μηνα μετα....(οσο φορουσα τον ναρθηκα πηγα και ειδα 3d ταινια και φορεσα κανονικα τα γυαλακια αλλα αυτο δεν πιανεται,χαχα)τωρα ειμαι στους 9 μηνες μετα και ακομα πολλα πρωινα οταν ξυπναω η ακρη ειναι πρησμενη.καλα στους 2 μηνες που εισαι εσυ τωρα ειχα τετοιο πρηξιμο απο την μια μερια που το ενα ρουθουνι ηταν πιο ψηλα απο το αλλο.το πρηξιματακι που εχω νορμαλ ειναι θα φυγει κααααποια στιγμη ( η αληθεια ειναι οτι στην αρχη ηταν 100πλασιο τωρα μια ιδεα εχει μεινει)

Παράθεση

new life

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O new life έγραψε στις 22:57, 30-01-13:

εμενα μου ειχε πει οτι μπορουσα να φορεσω γυαλια ενα μηνα μετα....(οσο φορουσα τον ναρθηκα πηγα και ειδα 3d ταινια και φορεσα κανονικα τα γυαλακια αλλα αυτο δεν πιανεται,χαχα)τωρα ειμαι στους 9 μηνες μετα και ακομα πολλα πρωινα οταν ξυπναω η ακρη ειναι πρησμενη.καλα στους 2 μηνες που εισαι εσυ τωρα ειχα τετοιο πρηξιμο απο την μια μερια που το ενα ρουθουνι ηταν πιο ψηλα απο το αλλο.το πρηξιματακι που εχω νορμαλ ειναι θα φυγει κααααποια στιγμη ( η αληθεια ειναι οτι στην αρχη ηταν 100πλασιο τωρα μια ιδεα εχει μεινει)
εμενα παλι μου ειπε οτι θα μπορουσα να τα φορεσω αν ηθελα(μυωπιας!!) απο το πρωτο διστημα!!φυσικα, δεν το εκανα...ακομα κ τωρα οταν τα φοραω ακουμπωντας τα πανω στη μυτη μου αφηνει σημαδια κ με ενοχλει το δερμα!!ετσι, εχω βαλει ταινιουλα κ τα εχω στον αερα!!περιμενω να υποχωρησει λιγο ακομα το πρηξιμο μπας κ τα βαλω κανονικα...αχ δεν μπορω...θελω να παω ενα χρονο μετα!!αχαχαχα

Παράθεση

me@

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη me@
H me@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H me@ i am turning into a whale :p έγραψε στις 13:24, 31-01-13:

τον πρώτο χρονο της πλαστικής πρήζεσαι και ξεπρήζεσαι σε ανύποπτους χρόνους - το πρώτο 6μηνο η μύτη ξεπρήζεται σταδιακά - ο ορός χρησιμοποιείται τον 1ο μήνα για να καθαρίσει εσωτερικά η μύτη από τα τραύματα - τον ορό τον βάζεις στη μύτη και στη συνέχεια σκύβεις προς τα κάτω για να βγεί από τη μύτη - καταλαβαίνω τι πάθαινες (κατέβαινε το υγρό στο φάρυγγα), το πάθαινα κι εγω μπλιάχ όντως!! εμένα η μύτη πήρε το τελικό της σχήμα έπειτα από ένα χρόνο, γυαλιά φόρεσα στον 1 μήνα

Παράθεση

new life

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O new life έγραψε στις 15:26, 31-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από me@
τον πρώτο χρονο της πλαστικής πρήζεσαι και ξεπρήζεσαι σε ανύποπτους χρόνους - το πρώτο 6μηνο η μύτη ξεπρήζεται σταδιακά - ο ορός χρησιμοποιείται τον 1ο μήνα για να καθαρίσει εσωτερικά η μύτη από τα τραύματα - τον ορό τον βάζεις στη μύτη και στη συνέχεια σκύβεις προς τα κάτω για να βγεί από τη μύτη - καταλαβαίνω τι πάθαινες (κατέβαινε το υγρό στο φάρυγγα), το πάθαινα κι εγω μπλιάχ όντως!! εμένα η μύτη πήρε το τελικό της σχήμα έπειτα από ένα χρόνο, γυαλιά φόρεσα στον 1 μήνα
σ'ευχαριστω που απαντησες!!εγω νομιζα οτι ο ορος ειναι περισσοτερο για καθαρισμο...οχι για επουλωση!!εμενα δε μου δωσε ορο...μονο μια αλοιφη να τη βαζω σε παντονετα το πρωτο μηνα κ να καθαριζω εσωτερικα!!οταν λες γυαλια στον ενα μηνα εννοεις μυωπιας??δηλαδη τα φορουσες ολη μερα??κ αν ναι, οταν πρηζοταν η μυτη, δε σου ερεθιζαν το δερμα προκαλοντας σημαδακια με κοκκινιλες??

Παράθεση

me@

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη me@
H me@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H me@ i am turning into a whale :p έγραψε στις 23:53, 31-01-13:

ο φυσιολογικός ορός χρησιμοποιείται μόνο για καθαρισμό, δε βοηθά στην επούλωση και άρα δεν είναι απαραίτητος στη διαδικασία ανάρρωσης, οπότε λίγο το κακό που δεν χρησιμοποίησες - κατά τα άλλα φορούσα γυαλιά ηλίου αλλά επειδή ήταν Μαιος ο μήνας που ανάρρωνα, τα φορούσα τη μισή μερα. Πολύ συχνά ένιωθα μια δυσφορία στη μύτη και τα έβγαζα για λίγο. Κατα τα άλλα και πριν την πλαστική αλλά και μετά, έκανα κοκκινίλες από τα γυαλιά, οπότε το φαινόμενο δεν είχε να κάνει με το πρήξιμο της μύτης

Παράθεση

new life

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O new life έγραψε στις 02:06, 01-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από me@
ο φυσιολογικός ορός χρησιμοποιείται μόνο για καθαρισμό, δε βοηθά στην επούλωση και άρα δεν είναι απαραίτητος στη διαδικασία ανάρρωσης, οπότε λίγο το κακό που δεν χρησιμοποίησες - κατά τα άλλα φορούσα γυαλιά ηλίου αλλά επειδή ήταν Μαιος ο μήνας που ανάρρωνα, τα φορούσα τη μισή μερα. Πολύ συχνά ένιωθα μια δυσφορία στη μύτη και τα έβγαζα για λίγο. Κατα τα άλλα και πριν την πλαστική αλλά και μετά, έκανα κοκκινίλες από τα γυαλιά, οπότε το φαινόμενο δεν είχε να κάνει με το πρήξιμο της μύτης
thanxxx!!η ουσια ειναι οτι, απ' ο,τι καταλαβαινω, τα γυαλια μετα τουλαχιστον τον 1ο μηνα δεν προκαλουν προβλημα...ουτε χαλανε τη μυτη!!αυτα ειναι φοβιες δικες μας κυριως!!

Παράθεση

sungold

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sungold
H sungold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H sungold έγραψε στις 00:57, 14-02-13:

Χαίρετε! Ψάχνοντας πληροφορίες στο ιντερνετ σας βρήκα και γω, που σκέφτομαι για επαναληπτική. Βέβαια δεν ξέρω πόσοι εξακολουθούν να μπαίνουν σ'αυτό το θέμα... Αnyway, επειδή δεν ξέρω αν έχει γίνει κάποια αναφορά, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάτι-ιδίως αν υπάρχουν μαρτυρίες ασθενών τους- για τους Ευθ.Χριστ. και Κων. Μακρυπ. Είναι και πάρα πολλές οι σελίδες για να τις διαβάσω όλες και πιθανότατα να μην έχουν αναφερθεί καν... Η επιλογή μου σ'αυτούς στηρίχτηκε καθαρά στο ότι είναι χειρούργοι ΩΡΛ.
Ευχαριστώ εκ τω προτέρων

Παράθεση

gas!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gas!
Ο gas! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O gas! έγραψε στις 08:25, 14-02-13:

γεια σας σκεφτομαι εδώ και χρόνια να κάνω πλαστική στη μύτη και το έχω πάρει απόφαση και άρχισα να ψαχνομαι για γιατρούς στην θεσσαλονίκη θέλω να μου προτείνετε τους καλύτερους και εμπειρίες θα εκτιμούσα την βοήθειά σας

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 16-02-13 στις 00:36. Αιτία: προσαρμογή στους όρους χρήσης - greeklish
Παράθεση

sungold

Νεοφερμένος

H sungold έγραψε στις 19:16, 16-02-13:

Είδα προ ολίγου μια ενημέρωση που είχε για τη ρινοπλαστική μέσω διαδικτύου ο Β.Παυλιδ. Μεταξύ άλλων είπε ότι ο μέσος όρος διάρκειας της είναι 1 ώρα η οποία μπορεί να γίνει 2-2.30 ώρες αν πρόκειται για επανορθωτική. Αναρωτιέμαι τι συμβαίνει όταν Α.Σκ. λέει ότι χρειάζονται 3-4 ώρες. Έχετε ακούσει άλλο γιατρό να μιλά για τόσες ώρες χειρουργείο? Γιατί εγώ όχι...Και μιλάω φυσικά για τον κανόνα όχι εξαιρετικές περιπτώσεις...

Παράθεση

gas!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gas!
Ο gas! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O gas! έγραψε στις 04:06, 17-02-13:

Παιδια κανένας πλαστικός χειρούργος στην Θεσσαλονίκη καλός υπάρχει γιατί από αυτά που ακούω όλοι στην Αθήνα είναι...Στείλτε μου inbox ονόματα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 18-02-13 στις 08:46. Αιτία: πεζοποίηση γραμμάτων
Παράθεση

mallorca1983

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mallorca1983
H mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H mallorca1983 έγραψε στις 14:35, 17-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από sungold
Είδα προ ολίγου μια ενημέρωση που είχε για τη ρινοπλαστική μέσω διαδικτύου ο Β.Παυλιδ. Μεταξύ άλλων είπε ότι ο μέσος όρος διάρκειας της είναι 1 ώρα η οποία μπορεί να γίνει 2-2.30 ώρες αν πρόκειται για επανορθωτική. Αναρωτιέμαι τι συμβαίνει όταν Α.Σκ. λέει ότι χρειάζονται 3-4 ώρες. Έχετε ακούσει άλλο γιατρό να μιλά για τόσες ώρες χειρουργείο? Γιατί εγώ όχι...Και μιλάω φυσικά για τον κανόνα όχι εξαιρετικές περιπτώσεις...
εγώ στην θέση σου θα ανησυχούσα για την μία ώρα και όχι για τις 3.....ανάλογα και για τι αλλαγή μιλάμε....αν μιλάς για διάφραγμα και ρινοπλαστική, και όχι για μία πολύ μικρή διόρθωση (που και πάλι θα πάρει πάνω από ώρα), τότε το 3ωρο είναι σίγουρο.....και βάλε μη σου πω....

Παράθεση

sungold

Νεοφερμένος

H sungold έγραψε στις 02:36, 18-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από mallorca1983
εγώ στην θέση σου θα ανησυχούσα για την μία ώρα και όχι για τις 3.....ανάλογα και για τι αλλαγή μιλάμε....αν μιλάς για διάφραγμα και ρινοπλαστική, και όχι για μία πολύ μικρή διόρθωση (που και πάλι θα πάρει πάνω από ώρα), τότε το 3ωρο είναι σίγουρο.....και βάλε μη σου πω....
μου κάνει εντύπωση απλά γι'αυτό ρωτώ αν και άλλοι γιατροί μιλάνε για τέτοια διάρκεια.. Το προφανές είναι να σκεφτείς ότι αυτός κάνει προσεχτική δουλειά σε αντίθεση με όλους τους άλλους. Αλλά αν είναι έτσι τότε δε θα'πρεπε να είχε δυσαρεστημένους πελάτες απ΄ότι διαβάζω ενώ απ'την άλλη δε θα 'πρεπε να υπήρχαν και ευχαριστημένοι απ'τους άλλους γιατρούς... Εντάξει δε γνωρίζω ποσοστά και αναλογίες πετυχ./αποτυχ. περιστατικών απλά αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει και κάποια υπερβολή σ'αυτό...

Παράθεση

Violet_V

Νεοφερμένος

H Violet_V έγραψε στις 16:34, 22-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από gas!
γεια σας σκεφτομαι εδώ και χρόνια να κάνω πλαστική στη μύτη και το έχω πάρει απόφαση και άρχισα να ψαχνομαι για γιατρούς στην θεσσαλονίκη θέλω να μου προτείνετε τους καλύτερους και εμπειρίες θα εκτιμούσα την βοήθειά σας
Εγώ που έκανα στην Θεσ. δεν έμεινα ευχαριστημένη. Και τώρα που το ψάχνω για 2η ρινοπλαστική πάλι δεν μπορώ να βρω κάποιον που να εμπιστευτώ. Είναι λίγο περίεργη η κατάσταση.

Θα σου στείλω ΠΜ σε ποιον πήγα εγώ..

Παράθεση

sungold

Νεοφερμένος

H sungold έγραψε στις 00:59, 27-02-13:

Χλωμό το κόβω να πάρω απάντηση, αλλά ας ρωτήσω... Για την Αρ.Κυπρ. γνωρίζει κανείς να μας πει αποτελέσματα της δουλειάς της; Όχι τίποτα άλλο, αλλά δεν μπορείς να βρεις και αν έχει γραφτεί κάτι για κάποιον εδώ μέσα, εκτός και αν διαβάσεις όλες τις σελίδες...

Παράθεση

ELENANDREW

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ELENANDREW
H ELENANDREW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H ELENANDREW έγραψε στις 09:52, 27-02-13:

Στην Α.Κ έκανα ρινοπλαστική και ευθείαση ρινικού διαφράγματος αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένη διότι η μύτη μου είναι τώρα στραβή. Είχα δει άλλες δουλειές της και είχα ενθουσιαστεί. Γενικότερα είναι θέμα τύχης πιστεύω, πάντως σαν άνθρωπος σε κερδίζει.
Καλημέρα σε όλους, θέλω πάρα πολύ να κάνω διορθωτική επέμβαση στη μύτη μου η οποία στράβωσε αρκετά όταν έκανα διόρθωση ρινικού διαφράγματος και ψάχνω αξιόπιστο γιατρό. Έχω μπερδευτεί τρομερά και δεν ξέρω τι να κάνω. Μπορεί κάποιος με παρόμοιο πρόβλημα(στραβή μύτη) να μου συστήσει κάποιον; Ευχαριστώ πολύ!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blue_butterfly : 27-02-13 στις 12:35. Αιτία: Συνεχόμενα μηνύματα & κεφαλαία
Παράθεση

ELENANDREW

Νεοφερμένος

H ELENANDREW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H ELENANDREW έγραψε στις 16:23, 28-02-13:

Χαίρετε! Ψάχνοντας πληροφορίες στο ιντερνετ σας βρήκα και γω, που σκέφτομαι για επαναληπτική. Βέβαια δεν ξέρω πόσοι εξακολουθούν να μπαίνουν σ'αυτό το θέμα... Αnyway, επειδή δεν ξέρω αν έχει γίνει κάποια αναφορά, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάτι-ιδίως αν υπάρχουν μαρτυρίες ασθενών τους- για τους Ευθ.Χριστ. και Κων. Μακρυπ. Είναι και πάρα πολλές οι σελίδες για να τις διαβάσω όλες και πιθανότατα να μην έχουν αναφερθεί καν... Η επιλογή μου σ'αυτούς στηρίχτηκε καθαρά στο ότι είναι χειρούργοι ΩΡΛ.
Ευχαριστώ εκ τω προτέρων
Σε συνέχεια του μηνύματος που μου έστειλες για την συγκεκριμένη ωρλ, α.κ. θέλω να επισημάνω ότι το διάφραγμα έφτιαξε και αναπνέω μια χαρα. Επίσης η γιατρός αναγνώρισε το γεγονός ότι αισθητικά το αποτέλεσμα δεν ήταν αυτό που περίμενε και η ίδια και μου πρότεινε να κάνουμε διορθωτική επέμβαση σε 6 μήνες περίπου. Απλά εγώ έχω φοβηθεί και θέλω να απευθυνθώ σε πλαστικό μπας και μου ισιώσει τη μύτη. Ξέρεις κάποιον καλό ή ξέρεις ποιον θα πρέπει να αποφύγω? Είμαι πολύ μπερδεμένη. Πήγα στη μορφή (σ.ι.-καράφλας μου φάνηκε καλός αλλά ηλικιωμένος ) δύο γνωστές που είχαν κάνει πριν 15 χρόνια εκεί ρινοπλαστική είχαν καταπληκτικό αποτέλεσμα αλλά έχουν περάσει 15 χρόνια. Επιπλέον δεν μου εξήγησε τι θα κάνει, απλά ότι θα με κάνει κούκλα.

Παράθεση

sungold

Νεοφερμένος

H sungold έγραψε στις 16:43, 28-02-13:

η μύτη σου είναι πολύ στραβή τώρα ή λίγο? Έχει και σημασία το μέγεθος της απόκλισης.. Ταλαιπωρία πάντως, οικονομική και ψυχική.. Για τον Σ.Ι, τον έχω επισκεφτεί, δεν μ'ενέπνευσε καθόλου. Τώρα αυτά, είναι και προσωπικά θέματα... Είσαι σίγουρη ότι θες να απευθυνθείς σε πλαστικό και όχι σε ΩΡΛ πάλι? Εγώ πλέον τους σκέτους πλαστικούς για τη μύτη, δεν τους εμπιστεύομαι...

Παράθεση

Violet_V

Νεοφερμένος

H Violet_V έγραψε στις 20:10, 28-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από ELENANDREW
Σε συνέχεια του μηνύματος που μου έστειλες για την συγκεκριμένη ωρλ, α.κ. θέλω να επισημάνω ότι το διάφραγμα έφτιαξε και αναπνέω μια χαρα. Επίσης η γιατρός αναγνώρισε το γεγονός ότι αισθητικά το αποτέλεσμα δεν ήταν αυτό που περίμενε και η ίδια και μου πρότεινε να κάνουμε διορθωτική επέμβαση σε 6 μήνες περίπου. Απλά εγώ έχω φοβηθεί και θέλω να απευθυνθώ σε πλαστικό μπας και μου ισιώσει τη μύτη. Ξέρεις κάποιον καλό ή ξέρεις ποιον θα πρέπει να αποφύγω? Είμαι πολύ μπερδεμένη. Πήγα στη μορφή (σ.ι.-καράφλας μου φάνηκε καλός αλλά ηλικιωμένος ) δύο γνωστές που είχαν κάνει πριν 15 χρόνια εκεί ρινοπλαστική είχαν καταπληκτικό αποτέλεσμα αλλά έχουν περάσει 15 χρόνια. Επιπλέον δεν μου εξήγησε τι θα κάνει, απλά ότι θα με κάνει κούκλα.
Δηλαδή πέρα απο το να ισιώσει την μύτη δεν έκανε κάποια άλλη αισθητική αλλαγή? Θέλω να πω αφαίρεση ύβου ή κάτι τέτοιο? Τώρα η μύτη σου εξωτερικά είναι το ίδιο δηλαδή? Δεν άλλαξε τίποτα?

Για τον αυτόν που λες στην μορφή δεν έχω ακούσει τα καλύτερα!! Μπορεί να εννοείς τον ίδιο με αυτόν που λέει ο ramblade εδώ -> http://www.e-steki.gr/showthread.php...261#post603261

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Violet_V : 28-02-13 στις 20:25.
Παράθεση

ELENANDREW

Νεοφερμένος

H ELENANDREW έγραψε στις 10:58, 01-03-13:

Δηλαδή πέρα απο το να ισιώσει την μύτη δεν έκανε κάποια άλλη αισθητική αλλαγή? Θέλω να πω αφαίρεση ύβου ή κάτι τέτοιο? Τώρα η μύτη σου εξωτερικά είναι το ίδιο δηλαδή? Δεν άλλαξε τίποτα?

Για τον αυτόν που λες στην μορφή δεν έχω ακούσει τα καλύτερα!! Μπορεί να εννοείς τον ίδιο με αυτόν που λέει ο ramblade εδώ -> http://www.e-steki.gr/showthread.php...261#post603261
Μου αφαιρεσε ενα μικρο ύβο αλλά όχι έντελώς. Θα έλεγα γενικότερα ότι η μύτη μου πήρε μια κλίση προς τα αριστερά. Οι δικοί μου έχουν τρελαθεί, γιατί πριν έδειχνε καλύτερη. Γενικότερα επηρεάστηκε η ψυχολογία μου αρνητικά. Γι' αυτό please συμβουλέψτε με σε ποιον να απευθυνθώ.

Παράθεση

sungold

Νεοφερμένος

H sungold έγραψε στις 00:47, 02-03-13:

Μου αφαιρεσε ενα μικρο ύβο αλλά όχι έντελώς. Θα έλεγα γενικότερα ότι η μύτη μου πήρε μια κλίση προς τα αριστερά. Οι δικοί μου έχουν τρελαθεί, γιατί πριν έδειχνε καλύτερη. Γενικότερα επηρεάστηκε η ψυχολογία μου αρνητικά. Γι' αυτό please συμβουλέψτε με σε ποιον να απευθυνθώ.
είχες άλλο πρόβλημα εκτός από τον ύβο που ήθελες να βελτιώσεις? Σου εξήγησε τι έγινε και πήρε αυτή την κλίση η μύτη σου?

Προσωπικά μου φαίνεται πολύ δύσκολη υπόθεση να βρεις καλό γιατρό. Και όταν λέω καλό γιατρό, εννοώ να σε καλύπτουν και η εμπειρία και οι απαντήσεις του και η συμπεριφορά του... Όσο καλός και να θεωρείται τεχνικά ένας γιατρός, αν δεν μπορώ να συνεννοηθώ μαζί του γιατί "δε χρειάζεται να τα ξέρεις εσύ αυτά", "έχεις έρθει στον καλύτερο" και άλλες τέτοιες "ομορφιές" ΑΛΑΖΟΝΕΙΑΣ, βράσε όρυζα...

Και αυτός έχει πρόβλημα με τη μύτη του, του τη σήκωσαν λέει πολύ προς τα πάνω και θέλει να την κατεβάσει... whatever... http://dkm80tng5uqm9.cloudfront.net/...nose-42692.jpg

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blue_butterfly : 03-03-13 στις 00:51. Αιτία: Συνεχόμενα μηνύματα
Παράθεση

Violet_V

Νεοφερμένος

H Violet_V έγραψε στις 00:35, 03-03-13:

Και αυτός έχει πρόβλημα με τη μύτη του, του τη σήκωσαν λέει πολύ προς τα πάνω και θέλει να την κατεβάσει... whatever... http://dkm80tng5uqm9.cloudfront.net/...nose-42692.jpg
Δεν ξέρω πως ήταν πριν η μύτη του αλλά αν το ανφάς του είναι καλό τότε εγώ δεν θα άλλαζα τίποτα!!!!

Γενικά η ψυχολογία και γενικά η ζωή του καθενός παίζει πολύ σημαντικό ρόλο στο κατά πόσο πιστεύουμε ότι το αποτέλεσμα της ρινοπλαστικής είναι καλό ή όχι και πόσο αντικειμενικά είναι τα κριτήρια μας ή κατά πόσο ματαιόδοξοι είμαστε...

Παράθεση

ELENANDREW

Νεοφερμένος

H ELENANDREW έγραψε στις 14:20, 04-03-13:

Δεν ξέρω πως ήταν πριν η μύτη του αλλά αν το ανφάς του είναι καλό τότε εγώ δεν θα άλλαζα τίποτα!!!!

Γενικά η ψυχολογία και γενικά η ζωή του καθενός παίζει πολύ σημαντικό ρόλο στο κατά πόσο πιστεύουμε ότι το αποτέλεσμα της ρινοπλαστικής είναι καλό ή όχι και πόσο αντικειμενικά είναι τα κριτήρια μας ή κατά πόσο ματαιόδοξοι είμαστε...
Την παρασκευή γνώρισα σε ένα κομμωτήριο μια κοπέλα που έκανε ρινοπλαστική στον λ. και ενθουσιάστηκα. Υπάρχει κάποιος άλλος που να γνωρίζει κάτι σχετικά ???

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 04-03-13 στις 14:32. Αιτία: Πλήρες όνομα γιατρού
Παράθεση

sungold

Νεοφερμένος

H sungold έγραψε στις 01:43, 05-03-13:

Την παρασκευή γνώρισα σε ένα κομμωτήριο μια κοπέλα που έκανε ρινοπλαστική στον λ. και ενθουσιάστηκα. Υπάρχει κάποιος άλλος που να γνωρίζει κάτι σχετικά ???
Δε μου λες, έχει 5 γράμματα και το δεύτερο είναι υ; Αν ναι, υπάρχουν αρνητικές μαρτυρίες εδώ μέσα, δε θυμάμαι ποιοι το είχαν αναφέρει...

συμφωνώ απολύτως. Θα επικροτούσα απλώς το σχόλιο (θα έκανα λάικ δλδ... ) αλλά -δεν ξέρω γιατί- δε μπορώ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 05-03-13 στις 12:12. Αιτία: Merge
Παράθεση

ELENANDREW

Νεοφερμένος

H ELENANDREW έγραψε στις 09:05, 05-03-13:

Εννοώ τον πολύ γνωστό ι.λύ.. για τον οποίο είχα αρνητική άποψη από όλα αυτά που είχα διαβάσει εδώ, αλλά το αποτέλεσμα που είδα στην συγκεκριμένη κοπέλα ήταν τέλειο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 05-03-13 στις 11:52. Αιτία: Προσαρμογή στους όρους χρήσης
Παράθεση

roxy_50

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη roxy_50
H roxy_50 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H roxy_50 έγραψε στις 12:51, 05-03-13:

καποιον β.μ. στη λεωφ. αλεξάνδρας (πλαστικό) τον ξέρει κανείς? Σε ένα παλιό άρθρο της espresso άκουσα ότι θεωρείται γκουρού της μύτης.
Μόλις πήγα εκεί χτες! Εγώ ενδιαφέρομαι για 3η επέμβαση, 2η επανορθωτική!
Είναι ΠΟΛΥ καλός, να πας! Μου τον σύστησε μια άλλη κοπέλα από δω μέσα που έψαχνε για 3η επέμβαση και γενικά το είχε ψάξει ΠΑΡΑ πολύ το θέμα και όντως από τότε μόνο καλά ακούω για αυτόν!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους