Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,342 εγγεγραμμένα μέλη και 3,093,724 μηνύματα σε 96,222 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 939 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ρινοπλαστική

argirots

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη argirots
H argirots αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H argirots Ωφ έγραψε στις 21:28, 13-09-15:

Γεια , ενδιαφέρομαι για ρινοπλαστικη +διάφραγμα , αλλα επειδη ειναι απο νησί δεν εχω ευχέρεια να επισκεφτώ γιατρούς κ να τους κρίνω απο κοντα μονο οτι διαβάζω απο δω , οποίος εχει εμπειρία η γνωρίζει κάποιον καλο γιατρό στην Αθήνα ας μου στείλει παρακαλώ προσωπικό μήνυμα να με βοηθήσει , σκεφτόμουν για τον Β.Π στο Μαρούσι ειναι αραγε καλός αξίζει τον κόπο κ τα χρήματα ;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alexia90

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alexia90
H alexia90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H alexia90 έγραψε στις 16:01, 14-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από peter92
Ναι εδώ στην Αθήνα σε ιδιωτικη κλινικη στο ψυχικό, οσο για το κοστος της επέμβασης για τα πάντα όλα μου στοίχισαν 2,500.
Θα ήθελα αν μπορούσες να μου έδινες περισσότερες πληροφορίες για τον συγκεκριμένο γιατρό σε pm αν μπορεις!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Candy cat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Candy cat
H Candy cat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Candy cat έγραψε στις 21:53, 14-09-15:

Κάλησπερα κ από εμένα..σκέφτομαι να κάνω ρινοπλαστικη στον Κολλ.Π. Έχετε ακούσει κάτι για αυτόν;

Παράθεση

zaitsef

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zaitsef
Ο zaitsef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O zaitsef έγραψε στις 14:44, 15-09-15:

Επειδή πολλοί ρωτάτε για τον Π.Κ από Γλυφάδα θα γράψω και την δική μου εμπειρία που είχα από αυτόν.Πρόσφατα χειρουργήθηκα (επανορθωτική)αφού η μύτη παράμενε λοξή με λίγο πεσμένο και χοντρό το ακρορίνιο και με ένα γρουμπούλι στο αριστερό ρουθούνι.Η πρώτη εγχείριση έγινε από άλλον γιατρό.Τον συγκεκριμένο τον επισκέφθηκα δύο φορές.Την πρώτη φορά μου εξήγησε ότι θα μπορούσε να διορθωθούν κάποια πράγματα αλλά και ότι δεν είχα και την τραγική μύτη αν δεν προχωρούσα στη εγχείρηση.Έβγαλε φωτογραφίες τις επεξεργάστηκε ήταν καλές και μου είπε πως θα ήταν το επιδιωκόμενο αποτέλεσμα.Φέυγω γυρίζω σπίτι κοιτάζω τις φωτό και καταλαβαίνω ότι στο ανφάς η μύτη πάλι δεν ήταν στο κέντρο του προσώπου.Κανονίζω δέυτερο ραντεβού.Πηγαίνω του λέω γιατρέ καλές οι φωτό αλλά από μπροστά η μύτη η ράχη της δεν είναι στο κέντρο.Το κόκκαλο ψηλά ξεκίναγε πιο δεξιά.Μου λέει ότι αυτό δεν το καταλάβαινε και να του δείξω στον καθρέπτη τι εννοώ.Με τα πολλά μου λέει ότι θα γίνει τέλεια ότι έχει καταλάβει τι ήθελα και πως δεν χρειάζεται να ξαναπάω μιας και είμαι από επαρχία και δεν αισθανόταν καλά στο ότι έμπαινα σε έξοδα.Αποφασίζω να χειρουργηθώ.Το αποτέλεσμα είναι ότι κατάφερε κάπως να σουλουπώσει το ακρορίνιο να βγάλει το γρουμπούλι αλλά ο άξονας παραμένει όπως ήταν σχεδόν με αποτέλεσμα να υπάρχουν ασσυμετρίες(πιο χοντρό το ένα ένα ρουθούνι από το άλλο κτλ.)Επίσης στο κόκκαλο εμφανίστηκε πάλι γρουμπούλι.Τον επισκέφθομαι το βλέπει και αναρωτιέται γιατί βγήκε αυτό το πράγμα αφού έξυσε το κόκκαλο στο χειρουργείο.Να πω ότι εμένα δεν με πείραζε τόσο αυτό όσο το ότι δεν έφερε στο κέντρο την μύτη και όταν του το είπα μου λέει άααμαν δεν το κατάλαβα αυτό και ότι είδες καμιά φορά γίνονται και παρερμηνείες και ότι έριξε περισσότερο βάρος στο ακρορίνιο μιας που εκεί ήταν που έπρεπε να γίνει δουλειά καθώς και το ότι δεν επέμενα να του εξηγήσω στο ραντεβού τι εννοούσα!Δέχτηκε μόνος του να μου ξύσει πάλι το κόκκαλο ώστε να φένεται κάπως περισσότερο στο κέντρο η μύτη και ότι η ότι θα είναι μικρό χειρουργείο δεν θα μου πάρει λεφτά και τέτοια.Μα δεν καταλαβαίνουν ότι εκτός από τα χρήματα υπάρχει και μια ολόκληρη διαδικασία για την ρινοπλαστική?Τα υπόλοιπα συμπεράσματα ας τα βγάλει ο καθένας μόνος του.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zaitsef : 15-09-15 στις 17:10. Αιτία: παράλειψη λέξης
Παράθεση

Candy cat

Νεοφερμένος

H Candy cat έγραψε στις 16:16, 15-09-15:

Τελικά δεν έκανε σχεδόν τίποτα δλδ, καμία βελτίωση..και αυτό που βγήκε πάλι τι ακριβώς ηταν..από το κόκαλο της ράχης; Εμφανίστηκε όπως ήταν;

Παράθεση

zaitsef

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zaitsef
Ο zaitsef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O zaitsef έγραψε στις 16:28, 15-09-15:

βελτίωσε την κορυφή δεν μπορώ να πω αφού την σήκωσε λίγο αλλά έπρεπε να την λεπτύνει κ άλλο απο τη μία πλευρά.Το κόκκαλο το λέπτυνε αλλά έχει πεταχτεί κατι σαν καρουμπαλάκι που μου είπε μπορεί να το ρασπάρει.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zaitsef : 15-09-15 στις 23:48.
Παράθεση

Akis25

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Akis25
Ο Akis25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Akis25 έγραψε στις 23:47, 15-09-15:

Καλησπερα , ειμαι καινουργιος εδω και θα ηθελα να μου προτεινετε καποιον καλο γιατρο στην αθηνα κατα προτιμηση απο προσωπικη εμπειρια γιατι με ομ αυτα που εχω διαβασει εχω τρομοκρατηθει και αποθαρυνομαι.

Παράθεση

Breath

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Breath
Ο Breath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Breath έγραψε στις 22:09, 27-09-15:

Χειρουργηθηκα απο ΩΡΛ ,Λ. (περιοχη Γερακας)Με μετριες εως βαθειες ανασες νιωθω τα ρουθουνια μου να μετακινουνται προς τα μεσα εμποδιζοντας τη διοδο του αερα .Ανεπνεα καλυτερα πριν απο την εγχειρηση. Ελπιζω μετα απο καιρο να βελτιωθει αναπνοη μου απο μονη της, αν εχετε αναλογη εμπειρια στειλτε μου μηνυμα,ευχαριστω πολυ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Breath : 28-09-15 στις 00:17.
Παράθεση

konstantinab199

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη konstantinab199
H konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H konstantinab199 έγραψε στις 19:48, 28-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Breath
Χειρουργηθηκα απο ΩΡΛ ,Λ. (περιοχη Γερακας)Με μετριες εως βαθειες ανασες νιωθω τα ρουθουνια μου να μετακινουνται προς τα μεσα εμποδιζοντας τη διοδο του αερα .Ανεπνεα καλυτερα πριν απο την εγχειρηση. Ελπιζω μετα απο καιρο να βελτιωθει αναπνοη μου απο μονη της, αν εχετε αναλογη εμπειρια στειλτε μου μηνυμα,ευχαριστω πολυ.
Δεν διευκρινίζεις ποσος καιρος εχει περασει απο την επεμβαση.Γενικα να ξερεις αφου περασει 3μηνο καταλαβαινεις τι πηγε στραβα και τι λαθος..

Παράθεση

louie1

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη louie1
H louie1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H louie1 έγραψε στις 19:56, 29-09-15:

Γεια σας,

ευχαριστώ όσους γράφουν για τις εμπειρίες τους σε αυτό το forum, είναι πραγματικά πολύ χρήσιμες.

Σκέφτομαι να κάνω επανορθωτική ρινοπλαστική (δεύτερη επέμβαση) για διόρθωση ακρορινίου παράλληλα με διάφραγμα/κόγχες. Η πρώτη επέμβαση έχει γίνει πολλά χρόνια πριν. Όλοι οι γιατροί που έχω επισκεφτεί μου λένε ότι είναι δύσκολη επέμβαση αλλά ότι περιμένουν το αποτέλεσμα να είναι καλό. Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία από επαναληπτική επέμβαση; Προφανώς ανησυχώ για το μήπως αντί για βελτίωση το αποτέλεσμα είναι ακόμη χειρότερο, δεδομένου ότι οι δεύτερες επεμβάσεις θεωρούνται πιο δύσκολες. Για οποιοδήποτε σχόλιο ή μήνυμα θα ήμουν ευγνώμων!

Σας ευχαριστώ πολύ!

Παράθεση

ForHope

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ForHope
Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 86 μηνύματα.

O ForHope έγραψε στις 15:28, 03-10-15:

Καλησπερα έχει χειρουργηθεί κανείς πρόσφατα στον κολλια? Ευχαριστημένος ? Δυσαρεστημένος? Ας μου στείλει προσωπικο μύνημα . Ευχαριστώ εκ των προτερων

Παράθεση

argirots

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη argirots
H argirots αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H argirots Ωφ έγραψε στις 20:42, 04-10-15:

Γνωρίζει κάποιος για τον Δ Λουλουδη ; Ειναι κανεις που να εχει χειρουργηθεί σε αυτόν ;; Απάντηση μόνο σε προσωπικό μήνυμα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ultraviolence : 06-10-15 στις 18:36. Αιτία: Προσαρμογή στους όρους χρήσης
Παράθεση

eleadriana

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eleadriana
H eleadriana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H eleadriana ol έγραψε στις 19:37, 10-10-15:

Παρακαλω για τυχον σχολια σας για Βασιλ. Μιχαλοπουλ. στη λεωφ. Αλεξανδρας. Απάντηση μόνο σε προσωπικό μήνυμα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ultraviolence : 15-10-15 στις 15:15. Αιτία: Προσαρμογή στους όρους χρήσης
Παράθεση

Abela kon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Abela kon
H Abela kon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Abela kon έγραψε στις 23:27, 11-10-15:

Καλησπέρα,
Μόλις βρήκα στο ίντερνετ την συζήτηση σας. Εδώ κ 15 χρόνια γυρνάω στο μυαλό μου την ιδέα της ρινοπλαστικης. Εδώ κ δύο χρόνια μένω στη Φρανκφούρτη κ αποφάσισα να κάνω την εγχείρηση.. Μήπως γνωρίζετε κάποιον καλό γιατρό ?? Η τιμή που κυμαίνεται ?? Πρόσφατα έκανε μια γνωστή μου,μου εξήγησε ότι πλέον δεν πονάει καθόλου. Πόσο καιρό κάνατε έρευνα πριν κάνετε την επέμβαση ?? Έχω αγχώθει πραγματικά αλλά θέλω τόσο να κάνω την εγχείρηση αυτή.

Παράθεση

mandy75

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mandy75
H mandy75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H mandy75 έγραψε στις 12:14, 22-10-15:

Ενδιαφέρομαι για καλό γιατρό ωρλ χειρουργό στην Θεσ/κη . Όποιος έχει αντίστοιχη εμπειρία ( θετική ή αρνητική ) θα εκτιμούσα την γνώμη του ιδιαίτερα . Ευχαριστώ πολύ .

Παράθεση

mandy75

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mandy75
H mandy75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H mandy75 έγραψε στις 09:07, 26-10-15:

Ξεχασα να το γραψω πριν , εννοείται η απάντηση να είναι σε προσωπικό μήνυμα !

Παράθεση

mommy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mommy
H mommy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H mommy ωτοπλαστικη έγραψε στις 23:19, 26-10-15:

Καλησπέρα ,
είμαι νέο μέλος και πριν 2 μήνες κάναμε στην κόρη μου επέμβαση ωτοπλαστικής λόγω αφεστώτων ώτων που την ενοχλούσαν.Όλοι μας είπαν πως είναι η πιο κατάλληλη ηλικία για μια τέτοια επέμβαση .Έτσι και μετά απο πολύ ψάξιμο αποφασίσαμε να το κάνουμε για να γλιτώσουμε το παιδί μας απο ψυχολογικά κόμπλεξ που είχε ήδη αρχίσει να εμφανίζει λόγω του θέματος. Ξέρω πως το θέμα της συζήτησης είναι η ρινοπλαστική αλλά ο γιατρός που μας χειρούργησε είναι ΄΄δήθεν κορυφαίος΄΄ στην ρινοπλαστική και θελω να προφυλάξω όποιον έχει σκοπό να τον επισκεφθεί.Και μιλάω για τον μελογιατρό ΩΡΛ του Κωλονακίου που ανάθεμα αν γνωρίζει τι σημαίνει πλαστική χειρουργική και αυτός και ο βοηθός γιός του που αν και δεν το γνωρίζεις βάζει και αυτός το χεράκι του στην επέμβαση χωρίς την συγκατάθεσή σου..Και μετά σε βγάζουν και τρελό.Ότι το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό(άσχετα που είσαι χειρότερα από πριν) και ότι αν κάτι δεν σου αρέσει θα το διορθώσουμε.Και γιατί να το διορθώσουμε γιατρέ?Μήπως λοιπόν η δουλειά σου δεν είναι δουλειά πλαστικού χειρούργου αλλά χασάπη?Το δικό μας αποτέλεσμα πάντως κάπως έτσι είναι.Και πως εξηγείς σε ένα παιδάκι ότι πρέπει να κάνει υπομονή σχεδόν ένα χρόνο μέχρι να δούμε πως θα διορθώσουμε αυτό που μας ξημέρωσε?
Παρόλο που το ψάξαμε πολύ πέσαμε όχι μόνο σε κακό γιατρό αλλά και άνθρωπο..Και να σκεφτεί κανείς ότι τον χρυσοπληρώσαμε ΄΄μαύρα΄΄ για αυτό που μας έκανε!

Βρισκόμαστε σε πολύ δύσκολη θέση για το ποιος θα είναι ο κατάλληλος γιατρός και ΑΝΘΡΩΠΟΣ που θα μας βοηθήσει να βγούμε απο αυτόν τον εφιάλτη στον οποίο μας έβαλε..
Όποιος ξέρει κάποιον καλό γιατρό ας μου στείλει Π.Μ.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ForHope

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 86 μηνύματα.

O ForHope έγραψε στις 23:26, 27-10-15:

Εχει περασει ενας χρονος απο τοτε που εκανα ρινοπλαστικη , οπου και δεν εμεινα ευχαριστημενος και βεβαια θα παω στον γιατρο αυτες τις μερες να παραπονεθω και να μου δωσει εξηγησεις . Ηθελα να ρωτησω αν εχει τυχει σε κανανενα ενα σημειο της στυλιδας να εινε φουσκωτο, το πιανω και ειναι πρησμενο. Εχει τυχει σε κανεναν? Και αν ναι γνωριζει τι ειναι? Επισηης Σκεφτομαι να επισκεφτω εναν καινουριο γιατρο για απανεπεμβαση. ΣΥγκεκριμενα τον Κολλια. Εχει χειρουργηθεί κανείς πρόσφατα σε αυτον? Ευχαριστημένος ? Δυσαρεστημένος? Ας μου στείλει προσωπικο μύνημα . Ευχαριστώ εκ των προτερων

Παράθεση

ForHope

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O ForHope έγραψε στις 20:45, 07-12-15:

Κανείς ρε παιδιά?
Παράθεση

yannis86

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη yannis86
Ο yannis86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O yannis86 έγραψε στις 00:13, 08-12-15:

Λοιπόν η ιστορία η δικη μου, χειρουργήθηκα πριν 10 μέρες στον κύριο [...] Ήθελα να κάνω αυτή την επέμβαση χρονια αλλα δεν ήξερα που να απευθυνθώ, τελικά μετά από ερευνα μέσω το διαδικτύου κατέληξα σε αυτών, μπήκα στο site του είδα την δουλειά του και μου άρεσε πολύ είπα είναι αυτός που ψάχνω. Το θετικό για εμενα σε αυτών και όπως το ψυχολόγησα εγώ ήταν πως έδινε φυσικό αποτέλεσμα στην δουλειά του, είχε πραγματικές photos με πρόσωπα ατόμων χωρίς photoshop και είχε και το προσωπικό του τηλ για οποιεσδήποτε απορίες που οι περισσότεροι γιατροί δεν έχουν. Του στειλα email την πρώτη φορα, με πήρε τηλ και μου απάντησε σε ότι ήθελα. Έκλεισα το ραντεβού ήρθα αθηνα, και ως πρώτη εικόνα ένας παρα πολύ ήρεμος, φιλικός άνθρωπος που ακούει τον ασθενή βγάζοντας σου ότι αγαπάει πολύ την δουλειά του και επαγγελματισμό. Στην συνεχεια με πήρε φωτογραφίες και επεξεργάστηκε σε ένα πρόγραμμα στο pc πως θα είναι η μύτη μου μετά την επέμβαση. Με έκανε να νιώσω μαζί του ασφάλεια για το χειρουργείο αλλα και το πιο σημαντικό πως αν κάτι πήγαινε στραβά μετά θα αναλάμβανε δωρεάν την επέμβαση, αλλα φυσικά ήμουν βεβαίως μέσα μου πως όλα θα πγαιναν καλά και ότι είχα έρθει στο σωστό άτομο. Χωρίς δεύτερη σκέψη έκλεισα το χειρουργείο επίσης κάνει μονο ανοικτή ρινοπλαστική που είναι λιγότερη σκληρή για την μύτη και έχει μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας. Πήγα το πρωί στο ιατρικό ψυχικού, πέρασα από εξετάσεις, και μετά στο χειρουργείο για 3,5 ώρες. Το επόμενο πρωί έφυγα, είχα πρηστεί στο πρόσωπο και είχα μελανιές κάτω από τα ματια αλλα δεν ένιωθα καθόλου πόνο στην μύτη μου. Σήμερα 10 μέρες μετά είμαι μια χαρά και η αναπνοή μου τέλεια, περνάει ο αέρας και από τα δυο ρουθούνια και νομίζεις πως φτάνει μέχρι τον εγκέφαλο σου και παγώνει. Μπορώ να κυκλοφορήσω κανονικά απλά έχω πρήξιμο στην μύτη μου αλλα μπορώ να δω ποιο θα είναι το τελικό αποτέλεσμα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος για την δουλειά που μου έκανε γιατι η μύτη μου ήταν στραβή και με καμπούρα, με το ένα ρουθούνι να μην περνάει καθόλου αέρας. στην πορεία ενημερώθηκα πως πάνε στον συγκεριμένο αρκετός κόσμος για επανορθωτικές. Από την αρχή και από διαίσθηση ποτε δεν θα πήγαινα σε τηλεορασατους γιατρούς γιατι μου βγάζαν κάτι το αρνητικό, το ψεύτικο, και το δήθεν και επίσης αυτοί είναι που έχουν δημιουργήσει τα περισσότερα προβλήματα, σε βλέπουν σαν χρήμα μονο, βεβαια ο κόσμος δεν μπορεί να το δει. Οποιος είναι ok στην δουλειά του δεν έχει ανάγκη να πληρώνει για να βγαίνει σε εκπομπές η δουλειά του μαθαίνετε και χωρίς την tv. Αυτή ήταν η εμπειρία μου!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 16-01-16 στις 18:58. Αιτία: Greeklish και αφαιρεση αρχικων ονοματεπωνυμου
Παράθεση

Vs13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vs13
Ο Vs13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Vs13 έγραψε στις 12:30, 08-12-15:

Γεια σας νεος στο Forum,ηθελα να κανω μια ερωτηση αν εχει τυχει σε κανεναν!Πριν δυο μηνες εκανα ρινοπλαστικη και ξαφνικα μια μερα μου εχουν εμφανισθει σαν δυο καρουμπαλακια στο μετωπο αναμεσα και πανω απο τα φρυδια(εκει ειναι οι μετωπιαιοι κολποι νομιζω)Ξερει κανεις αν αυτο οφειλεται στην επεμβαση και αν θα υποχωρησει?ευχαριστω
Παράθεση

Animus99

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Animus99
H Animus99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 102 μηνύματα.

H Animus99 έγραψε στις 16:31, 08-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από Vs13
Γεια σας νεος στο Forum,ηθελα να κανω μια ερωτηση αν εχει τυχει σε κανεναν!Πριν δυο μηνες εκανα ρινοπλαστικη και ξαφνικα μια μερα μου εχουν εμφανισθει σαν δυο καρουμπαλακια στο μετωπο αναμεσα και πανω απο τα φρυδια(εκει ειναι οι μετωπιαιοι κολποι νομιζω)Ξερει κανεις αν αυτο οφειλεται στην επεμβαση και αν θα υποχωρησει?ευχαριστω
αναμεσα στα φρυδια μου εχει μεινει και μενα καρουμπαλακι...χονδρος ειναι μου ειπε ο γιατρος και θα αργησει να φυγει...μπορεις να του κανεις μασαζ αν δεν βαριεσαι...
Παράθεση

Vs13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vs13
Ο Vs13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Vs13 έγραψε στις 17:30, 08-12-15:

Χμμ σου εχει φυγει εσενα και ποσο καιρος εχει περασει απο τοτε που την εκανες?
Παράθεση

Animus99

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Animus99
H Animus99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 102 μηνύματα.

H Animus99 έγραψε στις 00:51, 10-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από Vs13
Χμμ σου εχει φυγει εσενα και ποσο καιρος εχει περασει απο τοτε που την εκανες?
Τωρα εμφανιζεται σαν μικρο οιδημα οταν εχει πολλη υγρασια(!)..παντως,οταν το τριβω,με ποναει ακομα..το γεναρη κλεινω ενα χρονο..
Παράθεση

Candy cat

Νεοφερμένος

H Candy cat έγραψε στις 08:54, 27-12-15:

Γεια σας και πάλι..πέρασαν τρεις μήνες από τη επέμβαση και θελω να μοιραστο μαζί σας την εμπειρία μου, επιδι ήμουν πολύ μπερδεμένη τον καιρό που έψαχνα που να κάνω επανορθωτικη ρινοπλαστικη και θα ήθελα να βοηθήσω εσάς που ψάχνετε έναν καλό γιατρό!ημουν τυχερή, από το φόρουμ αυτό βρήκα τον Γιατρό μου..
Να σας θυμίσω την περίπτωση μου..είχα κάνει πριν δέκα έντεκα χρόνια δυο αποτυχημένες ρινοπλαστικες στον ίδιο "πλαστικό χαιρουργο"- το αποτέλεσμα πολύ άσχημη μιτη με τη λεγόμενη "pollybeak disformity"..googl-άρετε το να δείτε τι εννοώ!!
Διάλεξα λοιπόν (από τον πρώτο ραντεβού στο οποίο πήγα)να κάνω επανορθωτικη στον Π.Κ. ,( Γλυφάδα), χειρουργεί στο ΩΡΛ Athens clinic..
Φοβόμουν παρά πολύ μην γίνει χειρότερα η μιτη μου γιατί ηταν κατεστραμμένη και όμως μπορώ να πω οτι μου την έκανε τέλεια!δεν περίμενα με τπτ οτι μπορεί να έχω τέτοιο αποτέλεσμα!
Είμαι πολύ ευτυχισμένη..έχω να πω τα καλύτερα για τον γιατρό..πολύ καλός άνθρωπος και επαγγελματίας!φερεθηκε πολύ υπεύθυνα!στην αρχή είχα ένα βουναλάκι ανάμεσα από τα φρύδια και ήμουν απεσιοδοξη νόμιζα οτι πρόκειται για άλλη δυσμορφία, μου είπε ο Γιατρος να κάνω μασάζ έκανα τον πρώτο μήνα μίκραινε αλλά δεν έφυγε τέλειος..στο τελευταίο ραντεβού που πήγα μου είπε "μην ανησυχείς θα φύγει τέλειος (ηταν πλέον πολύ μικρό πολύ μάλλον μόνο εγώ το έβλεπα) σε λίγο ακόμα καιρό εξαφανίστηκε!
Τώρα όπως είπα έχω μια τέλεια όμορφη μιτη..δεν χορταίνω να με βλέπω στον καθρέφτη και σε φωτογραφίες ..
Καλή επιτυχία και σε εσάς!
Παράθεση

alex_ia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alex_ia
H alex_ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H alex_ia έγραψε στις 12:48, 29-12-15:

Γνωριζετε αν ο Λουλουδης ανεβαινει θεσσαλονικη για να χειρουργησει;
Επισης μετα την επεμβαση, την επομενη μερα μπορεις να ανεβεις σε αεροπλανο ή οχι;
Παράθεση

Marielll

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Marielll
H Marielll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Marielll έγραψε στις 02:34, 31-12-15:

Καλησπέρα σας!

Νέο μέλος και εγώ...
Εχθές έκανα επέμβαση στο διάφραγμα και 'λιμάρισμα' σε δύο κοκαλάκια που είχα στη ράχη. Όχι τίποτα το σπουδαίο αλλά η λογική του γιατρού ήταν 'αφού θα κάνουμε που θα κάνουμε την επέμβαση, ας διορθώσουμε και μια ατέλεια'.
Επίσης επειδή το κόκαλο είναι λογικό να λεπτύνει έτσι, λίμαρε και λίγο πιο κάτω στο χόνδρο. Σε ποιο βαθμό δεν μπορώ να το δω ακόμα μιας και είναι πολύ πρησμένη η μύτη μου.
Η ερώτησή σου είναι η εξής: Τα ρουθούνια μοιάζουν μεγαλύτερα, σα να έχουν φουσκώσει και δίνει μια αίσθηση γουρουνίσιας μύτης (σε μικρό βαθμό) αλλά δε μου αρέσει και νιώθω σα να μην είμαι εγώ. Αυτό που θα ήθελα να ξέρω είναι αν είναι κάτι που με τον καιρό θα διορθωθεί και θα επανέλθει στην κανονική του μορφή.

Γνώριζει κάποιος αν είναι φυσιολογικό να φαίνεται έτσι η μύτη στο πρώτο στάδιο μετά την επέμβαση?

Ευχαριστώ πολύ!
Παράθεση

Breath

Νεοφερμένος

O Breath έγραψε στις 11:43, 31-12-15:

Εντελώς φυσιολογικό. Θα έχεις πρήξιμο για μήνες , αλλά το πιο πολύ θα φύγει σε έναν μήνα περίπου
Παράθεση

Marielll

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Marielll
H Marielll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Marielll έγραψε στις 23:23, 31-12-15:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Η αλήθεια είναι ότι σήμερα (τριτη μέρα μετά την επέμβαση) την είδα λίγο (ελάχιστα) λιγότερο γουρουνισια.
Εξακολουθεί να μου φαίνεται ξένη γιατί η μύτη μου κανονικά είναι ίσια με μια πολύ μικρή κλίση προς τα πάνω. Οποιαδήποτε επιπλέον ανορθωση δεν την ήθελα και ήταν κάτι που είχα ρωτήσει δύο φορές τον γιατρό αν υπάρχει περίπτωση να συμβεί. Εκείνος ήταν σίγουρος ότι αυτό δεν πρόκειται να γίνει. Προσπαθώ να βρω μια λογική εξήγηση για πιο λόγο μπορεί να φαίνεται η μύτη σηκωμενη σε επέμβαση διαφραγματος για να μπορέσω να έχω και την προσδοκία (και ελπίδα) ότι αυτό είναι κάτι που δεν κρατάει πολύ.
Δυστυχώς ο γιατρός είναι από αυτούς που δεν ενημερώνουν όπως πρέπει τον ασθενή και τον αφήνουν να τα βγάλει πέρα μόνος του με τις απορίες και την -σαφέστατα- άσχημη ψυχολογία του.
Αν γνωρίζετε κάτι, θα το εκτιμούσα πολύ να έχω μια κάποια ενημέρωση από παρόμοια εμπειρία.

Καλή χρονιά σε όλους!!!
Παράθεση

Breath

Νεοφερμένος

O Breath έγραψε στις 02:27, 01-01-16:

Καλή χρονιά.Στο στάδιο που βρίσκεσαι η μύτη σου θα φαίνεται πολύ αφύσικη.Μετά τον πρώτο μήνα θα αρχίσει να ψιλοφαίνεται το τελικό αποτέλεσμα.Στο τρίμηνο μέχρι εξάμηνο θα λυθούν και οποιαδήποτε λειτουργικά προβήματα,άν μπορούν αυτά να λυθούν από μόνα τους.Μετα από το εξάμηνο θα εξακολουθούν κάποια τμήματα της μύτης σου να είναι μουδιασμένα. Το να βλέπεις τον εαυτό σου στον καθρέφτη δέν έχει κανένα νόημα αυτη την στιγμή. Άν πρεπει να διορθωθεί κάτι στην μύτη σου με δεύτερη επέμβαση θα γίνει μετά από έναν χρόνο όπου θα δείς και το τελικό αποτέλεσμα.
Παράθεση

yannis86

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη yannis86
Ο yannis86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O yannis86 έγραψε στις 16:09, 05-01-16:

Είμαι 1 μήνα από την επέμβαση, έχει αρχίσει να πέφτει το πρήξιμο από πάνω και πάει προς τα κάτω στο ακρορίνιο, στην άκρη η μύτη μου παραμένει σκληρή και μουδιασμένη. Η αναπνοή μου είναι πολύ καλή το μόνο που με ανησυχεί αρκετά είναι τα ρουθούνια και η στυλίδα της μύτης γιατί είναι αρκετά ανομοιόμορφα ασύμμετρα το αριστερό ρουθούνι μικρό προς κλειστό και το άλλο αρκετά μεγάλο. Ο γιατρός μου επιβεβαίωσε ότι είναι πρήξιμο και σε ένα χρόνο θα έχουν επανέλθει όλα. Εγώ αμφιβάλω και δεν θέλω να σκέφτομαι πως ίσως ξαναχρειαστώ επέμβαση.
Παράθεση

eleadriana

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eleadriana
H eleadriana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H eleadriana ol έγραψε στις 21:32, 06-01-16:

Καλησπεραα, καλη Χρονια και συγχαρητηρια για τη μυτουλα σου! Ποιους αλλους γιατρους ειχες δει?ποιος ηταν ο γιατρος που σε χειρουργησε αρχικα?
Παράθεση

Eleanor.13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Eleanor.13
H Eleanor.13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Eleanor.13 έγραψε στις 11:51, 08-01-16:

Καλησπερα,
Θελω να εκφρασω και εγω την ανησυχια μου σχετικα με τη ρινοπλαστικη.
Ειμαι 18 και σημερα ειναι η 4η μεταεγχειρητικη μερα της πλαστικης..
Φοραω το ναρθικακι γενικα δεν εχω πριστει παρα πολυ στα ματια αλλα
νιωθω τη μυτη μου πολυ χοντρη. Μπορω να δω το ακρορινιο και τα ρουθουνια δηλαδη κανονικα
το κατω μερος και μου φενεται τεραστιο ενω εχει ομορφο σχημα.. Γινεται να ειναι τοσο πρισμενη;
Το ιδανικο για μενα θα ηταν σιγουρα 2-3 χιλιοστα πιο κατω στο συνολο της μυτης.. Γινεται να ειναι πρισμενη τοσο πολυ;
Ή απλα ειναι ετσι; Αν ειναι οντως τοσο χοντρη θα στενοχωρηθω παρα πολυ...
Παράθεση

Breath

Νεοφερμένος

O Breath έγραψε στις 18:44, 08-01-16:

Hello, Eleanor. Άν το σχήμα είναι ήδη ωραίο,μήν ανησυχείς καθόλου.Θα μειωθεί πολύ ο όγκος της μύτης σου σ'ιγουρα 2-3 χιλιοστά πιό κάτω.
Παράθεση

Eleanor.13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Eleanor.13
H Eleanor.13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Eleanor.13 έγραψε στις 21:48, 08-01-16:

Breath,
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου με ανακουφισες καπως!!
Παράθεση

Kalliopi__

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kalliopi__
H Kalliopi__ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Kalliopi__ έγραψε στις 00:59, 16-01-16:

Καλησπέρα σε όλους!! Περαστικά στους φρέσκο χειρουργημένους κ Καλή επιτυχία σε αυτούς που επρόκειτο να χειρουργηθούν..!! Έχοντας διαβάσει ώρες ατέλειωτες τα ποστ όλων παιδιών ηρθε η ώρα να σας πω κ την δίκη μου ιστορία όχι μονο για να βοηθήσω τους αναποφάσιστους αλλα γιατι θεωρώ κ υποχρέωση μου να "διαφημίσω" με πολυ καμάρι κ υπερηφάνεια την δουλειά του γιατρού μου..
Απο το Μάιο 2015 μου καρφώθηκε να κανω ρινοπλαστικη, ιδιαίτερο πρόβλημα αναπνοής δεν ειχα απλά κατα καιρούς βούλωνε το ενα μου ρουθούνι.. Αυτο. Ουσιαστικά μονο αισθητικά ηθελα να βελτιώσω την μύτη μου η οποία είχε σοβαρό πρόβλημα στο ακρορινιο.

Πήγα στον γιατρό το όποιον το βρήκα μεςα απο εδω (απο Μάρτυριες ασθενών γενικά στο διαδύκτιο) στον Β.Π.
Εκανα ενα ραντεβού μαζι του, δεν ειχα κ πολλά να ρωτηςω , γιατι ειχα ενημερωθεί πλήρως απο εδω!!!! Το ιατρείο του τελειοοοο (γιατι διάβασε κατι μπούρδες εδω μεςα απο κατι βάλτους-προφανώς- οτι μυρίζει άσχημα..κλπ Έλεος).
Ο γιατρός γελαστός οσο πρέπει, λακωνικός αλλα πάντα πρόθυμος να απάντησει στις απορίες μου...σε νορμαλ απορίες οχι λεπτομερείς ανάλυση ανατομίας μύτης κ εγχειρισης.. Τα βασικά.. μεχρι εκει που πρέπει ο ασθενής να ξέρει οχι ερωτήσεις για να γράψεις εγκυκλοπαίδεια!!!!!!!
Μάιο 2015 πρώτο ραντεβού λοιπόν. Αρχές Δεκεμβρίου 2ο ραντεβού κ ορισμός ημ/νιας. 08/01/2016 Παρασκευή. μου έκαναν τις εξετάσεις, 8:15 πμ με πήραν.. 11:30 βγήκα. Πριν απο την νάρκωση όλο το team του γιατρού άριστο ...να σε χαλαρώσουν, να πουν το αστείο, στο ιδιο κλίμα κ ο γιατρός μου. Τελειώνει η ανοιχτή ρινοπλαστικη, διάφραγμα κ κόγχες.. Το μπούκωμα ανυπόφορο απο τα ταμπόν την πρώτη μερα γιατι δεν ξερεις πως να το διαχειριστείς, μετα συνηθίζεις. πόνος ανύπαρκτος (βοηθάει κ όρος βέβαια). Την επόμενη μερα εξιτήριο. Μετα απο δυο μέρες λιγο, πολυ λιγο μαύριλα κάτω απο τα Μάτια, οίδημα κ καθολου πόνο..Σε αυτο σαφως παίζουν ρόλο κ οι χειρισμοί του γιατρό στο χειρουργείο καθώς επίσης κ ο οργανισμός του ασθενή!! Μετα απο τρεις μέρες ήδη άρχιζαν να υποχωρούν οι μαυρίλες, μου έβγαλαν κ τα ταμπόν. Τα ταμπόν δεν εχουν πόνο. Εγω αισθάνθηκα περίεργα, κατι σαν ανατριχίλα για το που ήταν κρυμμένο τοςο μακρύ πραμα!!!! Δειλά-δειλά αρχίζω να αναπνέω κ την ίδια μερα κι όλας να εχω γεύση. Μια βδομάδα μετα το χειρουργείο βγαίνει ο γύψος. εκει πονάς λιγο, γιατι κόβουν ράμματα κ καθαρίζουν την περιοχή απο ξεραμένα εσωτερικά αίματα κλπ...
Και παμε οταν με ειδα στο καθρέφτη......εεε!!!εκει ήταν που αν μπορουςα θα ηθελα να χαριςω όλο το κοςμο στον γιατρό μου.. Αριςτη δουλειά!!!εχει λατρεία αυτος ο άνθρωπος με αυτο που κανει, το αγαπάει κ το κανει με μεράκι κ το καταλαβαίνεις οταν δεις την μυτούλα σου στο καθρέφτη. Δεν πίστευα ποσο όμορφη την εκανε...μικρούλα, ίσια, χαριτωμένη, γυναικεία. Ταιριάζει άριστα με το προσώπου μου, ενταξει εννοείται πρήσμενη αλλα οχι τοςο Για να ειναι αντιαισθητικα άσχημη. Άλλωστε θέλει πολυ υπομονή το πρήξιμο όπως εχουν γράψει κ αλλα παιδια εδω.

Για να κλείσω γιατι σας κουραςα ....Η εμπειρία μου με κανει να σας συμβουλέψω οςοι το έχουν σκεφτεί να κάνουν ρινοπλαστικη να προβούν (αν κ εφόσον εχω θέμα σοβαρό είτε αναπνοής είτε αισθητικό ..οχι για χόμπι) κ να μη διστάζουν.
Εγω δεν εχω πονέσει κ α θ ο λ ο υ, μαυρίσα λιγο, με Κούρασε π α ρ ά π ο λ υ η κλεισούρα (γιατι ντρεπόμουν να κυκλοφορώ με τον γύψο) κ λιγο η αδύναμια να ανταπεξέλθω στις υποχρεωςεις μου ως μαμά!!!! Αυτα!!! Οποια άλλη πληροφορία θέλετε stand by να βοηθήσω!!
Παράθεση

nanta

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nanta
H nanta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H nanta έγραψε στις 22:47, 29-01-16:

Καλησπέρα κι απο μένα! Σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο μιας ρινοπλαστικής. Είμαι 25 χρονών και η μύτη μου με ενοχλούσε πάντα, νομίζω οτι μου χαλάει όλο το πρόσωπο. Ανέβαλα το θέμα της ρινοπλαστικής εδω και χρόνια κυρίως απο φόβο, αλλά πραγματικά βαρέθηκα να αισθάνομαι άσχημα λόγω της μύτης μου. Τις τελευταίες μέρες άρχισα να ψάχνω ξανά το θέμα και να αναζητώ πληροφορίες για γιατρούς. Διάβασα και τις 62 σελίδες του θέματος, καθώς και συζητήσεις σε άλλα φόρουμ. Δυστυχώς νομίζω οτι η μύτη μου είναι αρκετά δύσκολη περίπτωση, είναι αρκετά μεγάλη και χοντρή, με κλίση προς τα αριστερά (τζακ ποτ σας λέω! μόνο το κοκκαλάκι της λείπει, χαχα!). Θέλει δηλαδή δουλειά στο ακρορρίνιο, που απ'οτι κατάλαβα λίγοι είναι οι γιατροί που το πειράζουν. Από τις φωτογραφίες που έχουν οι γιατροί στις σελίδες τους μου άρεσε η δουλειά κυρίως του Κολ. που είδα οτι εχει αρκετά καλα αποτελέσματα σε φαρδιές μύτες σαν τη δικιά μου, καθώς και του Λουλ. Υπάρχει κάποιος απο εδώ που να έχει χειρουργηθεί απο αυτούς τους γιατρούς για να μου πει την εμπειρία του; Αν θέλει κάποιος ας επικοινωνήσει μαζί μου στο nantia902@gmail.com Θα ήθελα να δω και κάποιες φωτογραφίες πριν και μετά (με καλυμμένα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του προσώπου), θα με βοηθούσε πολύ.
Παράθεση

nikitasthess

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nikitasthess
Ο nikitasthess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O nikitasthess έγραψε στις 22:09, 05-02-16:

Γειά κ από εμένα,σκεφτομαι και εγώ για ρινοπλαστική για λόγους αισθητικής.
Κάποιος/α που έχει κάνει επέμβαση στον Dr Ζήσης Μπουκουβάλας;
Ή κάποιος από εσάς έχει ακούσει κάποιο αρνητικό σχόλιο;
οποιος ή οποια εχει κανει επεμβαση στη Θεσσαλονικη να μου συστησει γιατρους σε προσωπικό μήνυμα.
Ευχαριστώ πολύ!

Σημειωμα συντονιστη:Απαντησεις που αφορουν σχόλια για γιατρους μόνο σε προσωπικα μηνύματα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 07-02-16 στις 10:56. Αιτία: Προσθηκη σημειωματος
Παράθεση

christina2012

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη christina2012
H christina2012 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H christina2012 έγραψε στις 20:14, 10-02-16:

καλησπερα.ενδιαφερομαι κι εγω εστω και καθυστερημενα για ρινοπλαστικη.δουλευω σε νοσοκομειο δημοσιο και οι αποψεις που εχω ακουσει ειναι πολλες και διαφορες.το προβλημα μου εστιαζεται στο ακρορινιο.σε 2 γιατους που εχω επισκεπτει μου εδωσαν μια εικονα για το μετα μεσω υπολογιστη πολυ ικανοποιητικες.ενας δικος μου γιατρος και φιλος πλαστικος μου ειπε πως μεταξυ τους οι πλαστικοι που ασχολουνται με μυτες off the record λενε να μην πολυπειραζουν το ακρορινιο γιατι σπανια εχει το επιθυμητο αποτελεσμα.μια μυτη με προβληματικη καμπουρα φτιαχνεται πολυ πιο ευκολα απο το ακρορινιο και ειναι σχεδον σιγουρα επιτυχια.ο συγκεκριμενος γιατρος μου προτεινει αφου δεν εχω προβλημα υβου να μην πειραξω τιποτα.ειμαι πολυ προβληματισμενη,υπαρχει καποιος που χειρηρουργηθηκε με προβλημα στο ακρορινιο και να εμεινε απολυτα ικανοιπιημενος?
Παράθεση

Kalliopi__

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kalliopi__
H Kalliopi__ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Kalliopi__ έγραψε στις 15:21, 11-02-16:

Αρχική Δημοσίευση από christina2012
καλησπερα.ενδιαφερομαι κι εγω εστω και καθυστερημενα για ρινοπλαστικη.δουλευω σε νοσοκομειο δημοσιο και οι αποψεις που εχω ακουσει ειναι πολλες και διαφορες.το προβλημα μου εστιαζεται στο ακρορινιο.σε 2 γιατους που εχω επισκεπτει μου εδωσαν μια εικονα για το μετα μεσω υπολογιστη πολυ ικανοποιητικες.ενας δικος μου γιατρος και φιλος πλαστικος μου ειπε πως μεταξυ τους οι πλαστικοι που ασχολουνται με μυτες off the record λενε να μην πολυπειραζουν το ακρορινιο γιατι σπανια εχει το επιθυμητο αποτελεσμα.μια μυτη με προβληματικη καμπουρα φτιαχνεται πολυ πιο ευκολα απο το ακρορινιο και ειναι σχεδον σιγουρα επιτυχια.ο συγκεκριμενος γιατρος μου προτεινει αφου δεν εχω προβλημα υβου να μην πειραξω τιποτα.ειμαι πολυ προβληματισμενη,υπαρχει καποιος που χειρηρουργηθηκε με προβλημα στο ακρορινιο και να εμεινε απολυτα ικανοιπιημενος?
Καλησπέρα Christina2012!! Ειναι όντως πολυ δύσκολη η παρέμβαση στο ακρορινιο για αυτο κ οι περισσότεροι γιατροί δεν ρισκάρουν να το πειράξουν...πρεπει ο χειρουργός να ειναι πολυ έμπειρος κ ικανός !!!! Εγω δεν ειχα πρόβλημα με υβο αλλα πολυ σοβαρό πρόβλημα με το ακρορινιο. Ο γιατρός μου, μου εκανε ενα τέλειο κ πολυ φυσικό ακρορινιο. Οποτε αν βρεις τον κατάλληλο γιατρό κ το βαςικοτερο Να δεις δουλειές του... Δεν ειναι κατι ακατόρθωτο!!
Παράθεση

christina2012

Νεοφερμένος

H christina2012 έγραψε στις 22:55, 11-02-16:

Μπράβο.Είσαι πολύ τυχερή. Θα ήθελα να μου στείλεις αν μπορείς το όνομα του γιατρού σου.αν δεν γίνομαι αδιάκριτη θα ήθελα να μου στείλεις φωτο αν έχεις το πριν και το μετά.σε Πόσο καιρό φάνηκε το αποτέλεσμα το τελικό;νομίζω κι εγώ ότι το ακρορινιο είναι τελικά το πιο δύσκολο κομμάτι.αν θες απάντησέ μου σε μήνυμα

Αν θες στείλε μου στοιχεία του γιατρού σου και αν θες φωτο.σε ευχαριστώ εκ των προτέρων
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Claire Rentfield : 12-02-16 στις 20:57. Αιτία: Merge
Παράθεση

christina2012

Νεοφερμένος

H christina2012 έγραψε στις 09:15, 12-02-16:

Kalliopi στείλε μου στοιχεία αν μπορείς.Είμαι καινούργια στο φόρουμ και δεν ξέρω πως να σου στείλω προσωπικό μήνυμα
Παράθεση

pegy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pegy
H pegy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H pegy έγραψε στις 22:50, 13-02-16:

Καλησπέρα είμαι καινούργιο μέλος.Ενδιαφέρομαι και εγώ για ρινοπλαστική , έχω μύτη λίγο μεγάλη με ύβο. Ο γιατρός που κατέληξα μετά απο όσα διάβασα είναι ο Δημ. Λουλ στον Γέρακα.Θα ήθελα όσοι απο εδω μέσα έχουν κάνει ρινοπλαστική στον συγκεκριμένο γιατρό να μου πουν τη εμπειρία τους, άν εχουν μείνει ευχαριστημένοι.
Ευχαριστώ.
Σημειωμα συντονιστη:Απαντησεις μόνο σε προσωπικα μηνυματα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 13-02-16 στις 23:03. Αιτία: Προσαρμιγη στους ορους χρησης
Παράθεση

pegy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pegy
H pegy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H pegy έγραψε στις 21:50, 15-02-16:

Κανείς βρε παιδιά????
Παράθεση

ForHope

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O ForHope έγραψε στις 04:13, 27-02-16:

Ενδιαφερομαι για επανεπεμβαση, έχει χειρουργηθεί κανείς πρόσφατα στον κολλια? Ευχαριστημένος ? Δυσαρεστημένος? Ας μου στείλει προσωπικο μύνημα . Ευχαριστώ εκ των προτερων
Παράθεση

pigouinos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pigouinos
Ο pigouinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O pigouinos έγραψε στις 00:08, 01-03-16:

καλησπερα!ειμαι απο θεσσαλονικη και ενδιαφερομαι και γω για ρινοπλαστικη
δεν εχω επισκευθει καποιον ειδικο ακομη
αλλα μου εχουν προτεινει τον κυριο Μουστακα Δημητριο
τον γνωριζει κανενας??
μπορει να μου προτεινει καποιοσ και καποιον αλλο?
οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη γιατι δεν εχω ιδεα!
ευχαριστω!
Παράθεση

konstantinab199

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη konstantinab199
H konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H konstantinab199 έγραψε στις 15:06, 01-03-16:

Αρχική Δημοσίευση από pigouinos
καλησπερα!ειμαι απο θεσσαλονικη και ενδιαφερομαι και γω για ρινοπλαστικη
δεν εχω επισκευθει καποιον ειδικο ακομη
αλλα μου εχουν προτεινει τον κυριο Μουστακα Δημητριο
τον γνωριζει κανενας??
μπορει να μου προτεινει καποιοσ και καποιον αλλο?
οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη γιατι δεν εχω ιδεα!
ευχαριστω!
παπακωσταντινου Αντωνης (ειναι στο παπαγεωργιου αλλα εχει και δικο του ιατριο)
Ειναι καταπληκτικος
Ο,τι χρειαστεις ρωτα με
Παράθεση

pigouinos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pigouinos
Ο pigouinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O pigouinos έγραψε στις 23:27, 01-03-16:

[QUOTE=konstantinab199;4247941]παπακωσταντινου Αντωνης (ειναι στο παπαγεωργιου αλλα εχει και δικο του ιατριο)
Ειναι καταπληκτικος
Ο,τι χρειαστεις ρωτα με [/QUOT

δωσε info κωνσταντινα!
Παράθεση

martina86

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη martina86
H martina86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H martina86 έγραψε στις 19:02, 10-03-16:

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις κ εμένα σε ποιον έκανες κ επίσης αν χρησιμοποίησε μοσχεύματα ; Εμένα θα χρειαστεί απο λεκάνη κ αυτιά και φοβάμαι ..
Σημειωμα συντονιστη:Απαντησεις μονο σε προσωπικα μηνυματα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 13-03-16 στις 10:00. Αιτία: Προσθηκη σημειωματος
Παράθεση

martina86

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη martina86
H martina86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H martina86 έγραψε στις 19:05, 10-03-16:

Αρχική Δημοσίευση από ForHope
Εχει περασει ενας χρονος απο τοτε που εκανα ρινοπλαστικη , οπου και δεν εμεινα ευχαριστημενος και βεβαια θα παω στον γιατρο αυτες τις μερες να παραπονεθω και να μου δωσει εξηγησεις . Ηθελα να ρωτησω αν εχει τυχει σε κανανενα ενα σημειο της στυλιδας να εινε φουσκωτο, το πιανω και ειναι πρησμενο. Εχει τυχει σε κανεναν? Και αν ναι γνωριζει τι ειναι? Επισηης Σκεφτομαι να επισκεφτω εναν καινουριο γιατρο για απανεπεμβαση. ΣΥγκεκριμενα τον Κολλια. Εχει χειρουργηθεί κανείς πρόσφατα σε αυτον? Ευχαριστημένος ? Δυσαρεστημένος? Ας μου στείλει προσωπικο μύνημα . Ευχαριστώ εκ των προτερων
Μπορείς να μου στείλεις σε ποιον χειρουργήθηκες; Κ εγώ απο αποτυχημένο χειρουργείο πονάω πολυ πλέον μόνιμα στο εξόγκωμα που μου άφησε ο προηγούμενος εμένα στη ράχη της μύτης κ θα χρειαστούν μοσχεύματα για να φτιάξει ..
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους