Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,185 μηνύματα σε 74,657 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ρινοπλαστική

ariel12

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ariel12
H ariel12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H ariel12 έγραψε στις 22:59, 10-06-17:

Καλησπέρα,

θα μπορούσε κάποιος που έχει προσωπική εμπειρία να μου στείλε πληροφορίες για τον Μήτσου και την Κυπραίου??

Απαντήσεις μόνο σε πμ!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

papakaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη papakaki
H papakaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H papakaki έγραψε στις 18:24, 27-07-17:

Καλησπέρα! Εκανα ρινοπλαστική πριν 12 μερες. Η μύτη μου έιναι πολύ πρησμένη και δεν αισθάνομαι άνετα να κυκλοφορήσω ακόμα έξω...Ποτε περίπου θα βελτιωθέι η κατάσταση??? επίσης η τομή κάτω απο το ακρορινιο φαίνεται και εχει κ λίγο άιμα πάνω τι οποίο δεν φέυγει με πλύσεις με τον ορό..σε πόσο καιρό θα έιναι σχεδόν αόρατη??ή τουλάχιστον δεν θα φαίνεται σαν πληγή?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nick sk

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nick sk
Ο Nick sk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Nick sk έγραψε στις 23:52, 01-08-17:

Καλησπέρα,
Έχω αποφασίσει να κάνω ρινοπλαστικη και αυτόν τον καιρό διαβάζω και ψάχνω για το ποιος είναι καλύτερος γιατρός.
Δεν είμαι πολύ άνετος με τις εγχειρήσεις αλλά την συγκεκριμένη έχω αποφασίσει να την κάνω.
Σκέφτομαι τον Λ. που Το ιατρείο του βρίσκεται στον Γέρακα.
Αν κάποιος έχει προσωπική εμπειρία θα ήθελα να μου στείλει ένα μυνημα.
Επίσης κι αν έχετε να μου προτείνετε κάποιον άλλον..
Ευχαριστώ.
Παράθεση

Abela kon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Abela kon
H Abela kon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Abela kon έγραψε στις 02:46, 04-08-17:

Παιδιά καλησπέρα
Είμαι 31 χρονών κ σκέφτομαι από τα 13 να κάνω πλαστική στο ακρορινιο. Μπορώ οικονομικά όμως μόνο στην Θεσσαλονίκη να κάνω την επέμβαση. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει σε ένα Email κάποιους γιατρούς στην Θεσσαλονίκη. Φοβάμαι αρκετά από τα ποσοστά αποτυχίας που έχω δει. μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ??

Αρχική Δημοσίευση από Abela kon
Παιδιά καλησπέρα
Είμαι 31 χρονών κ σκέφτομαι από τα 13 να κάνω πλαστική στο ακρορινιο. Μπορώ οικονομικά όμως μόνο στην Θεσσαλονίκη να κάνω την επέμβαση. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει σε ένα Email κάποιους γιατρούς στην Θεσσαλονίκη. Φοβάμαι αρκετά από τα ποσοστά αποτυχίας που έχω δει. μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ??
Έχω διαβάσει καλές κριτικές για τον Κ. Λύρ... Ισχύει παιδιά ?

Σημείωμα συντονιστή: Απαντήσεις εφόσον αναφέρονται ονόματα μόνο σε πμ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Claire Rentfield : 04-08-17 στις 10:11. Αιτία: Προσθήκη σημειώματος συντονιστή
Παράθεση

ariel12

Νεοφερμένος

H ariel12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H ariel12 έγραψε στις 17:07, 09-08-17:

Καλησπέρα σε όλους, είμαι 26 και έψαχνα αρκετό καιρό σε ποιόν γιατρό θα απευθυνθώ. Ήμουν ανάμεσα στον Μήτσου και στον Λουλούδη. Έκανα ραντεβού και στους δυο και μπορώ να πω ότι ήταν και οι δύο πολύ ευγενικοί, πολύ επεξηγηματικοί και γενικά μου ενέπνευσαν εμπιστοσύνη. Και οι δύο μου είπαν ότι έχω ένα πολύ κλασσικό και συνηθισμένο πρόβλημα, που δεν έχει κάποιον ιδιαίτερο βαθμό δυσκολίας. Θέλω να γίνει αφαίρεση του ύβου και να μειωθεί λίγο η προβολή ώστε να είναι αρμονικό. Ο καθένας χειρουργεί τελείως διαφορετικά και κατέληξα τελικά στον Μήτσου, γιατί ο Λουλούδης μου είπε ότι κάνει μόνο επεμβάσεις ανοιχτής ρινοπλαστικής που σημαίνει ότι μετεγχειρητικά θα είμαι σχεδόν δυο βδομάδες εκτός, κάτι που δεν μπορώ να κάνω. Ο μήτσου αντίστοιχα αναίφερε πολύ μικρότερους χρόνους ανάρρωσης. Το χειρουργείο είναι Παρασκευή πρωί, αναμένεται να κρατήσει περίπου μιση ώρα και μετά θα φύγω. Δεν σας κρύβω ότι είμαι πολύ αγχωμένη για το τι θα γίνει. Αν κάποιος έχει κάνει στον συγκεκριμένο, ή έχει κάποια γνώμη θα το εκτιμούσα αφάνταστα αν μου έλεγε!

Σημείωμα συντονιστή: Απαντήσεις μόνο σε π.μ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 09-08-17 στις 18:24. Αιτία: Προσθήκη σημειώματος συντονιστή
Παράθεση

ariel12

Νεοφερμένος

H ariel12 έγραψε στις 11:24, 12-08-17:

Καλησπέρα, έκανα τελικά την επέμβαση χθες. Θα ήθελα να ρωτήσω δυο πράγματα σε όσους έχουν κάνει ήδη. Καταρχην ενώ χθες είχα ένα μικρό πρήξιμο κάτω από το ένα μάτι, σήμερα έχει πρηστεί όλο το μάτι, έχει κλείσει σχεδόν. Αυτό είναι φυσιολογικό? Και δεύτερον, έτσι όπως βλέπω τη μύτη έχει ισιώσει, είναι σωστή η προβολή, τα ρουθούνια μια χαρά, αλλά τα πλαινά είναι σαν να έχουν γίνει λίγο πιο πλατιά κάπως. Βέβαια έχω και τις ταινίες πανω και σίγουρα δεν είναι κάτι που δημιουργεί τεράστιο πρόβλημα, αλλά και πάλι. Μπορεί να είναι από το πρήξιμο? Περιμένω να υποχωρήσει κανονικά?
Παράθεση

Leela

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Leela
H Leela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Leela Bigfoot :.:. έγραψε στις 10:15, 13-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από ariel12
Ο καθένας χειρουργεί τελείως διαφορετικά και κατέληξα τελικά στον [...]
.

Αριελ με γειά τη νεα μύτη! Είχα κάνει κ εγώ πριν 8 χρόνια επέμβαση στον [...] Ειναι αρκετά αξιόλογος χειρουργός και δεν είναι από τους τηλεμαιντανούς.

Την Παρασκευή που χειρουργήθηκες τον επισκέφτηκα πάλι γιατί έχω αποκτήσει αναπνευστικό πρόβλημα τα τελευταία 2 χρόνια (υπερτροφικές κόγχες) και επιπλέον το ακρορρίνιο μου χρειάζεται λέπτυνση, οπότε ειπα να τα διορθώσω με 1 επέμβαση.
Μου είπε και για τη νέα του μέθοδο που έχει τελειοποιήσει τα τελευταία χρόνια.

Γι αυτό που ρωτάς να ξέρεις το πρήξιμο θα κάνει κάποιους μήνες να φύγει εντελώς, ειδικά στο ακρορρίνιο. Η ράχη της μύτης είναι λογικό να ειναι πρησμένη. Εγώ θα του έκανα ένα τηλεφώνημα να τον ρωτήσω για το πρήξιμο στο μάτι.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 03-12-17 στις 21:43. Αιτία: Αφαίρεση οτιδήποτε φωτογραφίζει γιατρό
Παράθεση

Stauros14

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Stauros14
Ο Stauros14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O Stauros14 έγραψε στις 06:36, 16-08-17:

Καλησπερα σε ολους. Εχουν περασει σχεδον 11 μηνες απο την ρινοπλαστιλη μου και θελω να ρωτησω τα εξης. Αρχικα, οταν κανω ορισμενες γκριματσες ακομα με τραβαει η μυτη και με ενοχλει αυτο γιατι εχει περασει μεγαλο διαστημα. Δευτερον, υπαρχει περιπτωση να εχουν παθει ατροφια οι μυες του προαωπου μου επειδη δεν πολυκουνουσα το στομα και το προσωπο το πρωτο εξαμηνο; γινεται να δημιουργηθει ετσι προβλημα στην μυτη η στο κοκκαλο της;
Παράθεση

ariel12

Νεοφερμένος

H ariel12 έγραψε στις 09:43, 16-08-17:

Καλημέρα!! Σήμερα έβγαλα τις ταινίες. Εντάξει είναι μεγάλη αλλαγή, δεν το έχω συνηθίσει ακόμα. Η μύτη έχει ισιώσει και έχει φύγει τελείως η καμπούρα, απλά από το σημείο που ήταν έντονη η καμπούρα μέχρι πάνω (στο μέτψπο δλδ) μου φαίνεται πιο παχιά από ότι θα ήθελα. Θα έπρεπε να έχει λεπτύνει λίγο περισότερο νομίζω. Βέβαια είναι ακόμα κάπως πρησμένη και με πονάει στα πλάγια οπότε λογικά να περιμένω να μειωθεί και να λεπτύνει λίγο ακόμα?
Παράθεση

Kirki86

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kirki86
H Kirki86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Kirki86 έγραψε στις 13:42, 18-08-17:

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να μάθως εαν έχει κάνει κάποιος διαφραγμα και πλαστική στο νοσοκομείο Γεννηματάς στην Αθήνα. Εχω ραντεβου με γιατρο του νοσοκομείου τον Νοεμβριο αλλα δεν ξερω τι ναπεριμένω. ΑΝ έχει κάποιος εμπειρία σχετικά με διαδικασία, εντυπωσειςκοστος κλπ θα το εκτιμουσα να με ενημερωνε.

Ευχαριστώ
Σημείωμα συντονιστή: Απαντήσεις που αφορούν κριτική σε γιατρούς και ιατρικά κέντρα μόνο σε πμ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 03-12-17 στις 21:42. Αιτία: Σημείωμα συντονιστή
Παράθεση

Bleeding rose

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Bleeding rose
H Bleeding rose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H Bleeding rose έγραψε στις 22:12, 18-08-17:

ariel12 ειναι λογικο να ειναι παχυ σε αυτο το σημειο στο μηνα πανω θα εχει κατεβει αρκετα κ θα πηγαινει προς το ακρορινεο οπου κ ξεπριζεται τελευταιο... αν καποιος εχει εμπειρια απο κυπραιου ας μου στειλει προσωπικο μνμ την εμπειρια του κ για το αν εμεινε ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 20-08-17 στις 20:38. Αιτία: Απαγορεύεται κριτική ιατρών δημοσια
Παράθεση

gianiz

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gianiz
Ο gianiz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O gianiz έγραψε στις 14:29, 23-08-17:

Παιδια καλησπερα, ειμαι και εγω υποψηφιος για ρινοπλαστικη και θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας καποιες ενυπωσεις μου καθως να ακουσω και τις δικες σας. Αρχικα να αναφερω πως η παρεμβαση που θελω να κανω στη μυτη μου ειναι αρκετα μικρη και εντοπιζεται στο ακρορρινιο. Ψαχνοντας φωτογραφιες απο περιστατικα σε οοοολα τα σαιτ ελληνων γιατρων αυτο που -δυστυχως- διαπιστωσα ειναι πως σε περιστατικα που αφορουσαν παρεμβασεις στο κατω μερος της μυτη, το ακρορρινιο και τη στυλιδα, το αποτελεσμα ηταν αρκετα μετριο κατα τη γνωμη και η αλλαγη οχι ιδιαιτερα μεγαλη. Συγκρινοντας το πριν και το μετα, το αποτελεσμα μου φαινοταν αρκετα φτωχο, σε αντιθεση με παρεμβασεις στο οστεινο τμημα της μυτης, οπου οι αλλαγες φαινοντουσαν πολυ πιο εντυπωσιακες, ειδικα και αν η φωτο ηταν μονο προφιλ ακομα περισσοτερο. Αυτο που εχω καταλαβει λοιπον ειναι οτι οι παρεμβασεις στο ακρορρινιο απαιτουν πολυ πιο επιδεξιους χειρισμους απο μεριας του γιατρου για ενα αρτιο αποτελεσμα, κατι που φαινεται πως οι περισσοτεροι πλαστικοι στην ελλαδα δεν κατεχουν, κατ' εμε. Βλεποντας φωτογραφιες,στο σαιτ του Λουλούδη, απο περιστατικα τοσο στο σαιτ του οσο και στη σελιδα του στο φβ ειδα οτι εχει κανει πολυ καλη δουλεια σε περιστατικα παρομοια ας πουμε με την περιπτωση μου. Σκεφτομαι λοιπον να τον επισκεφτω καποια στιμη κ θα ηθελα να ακουσω και αλλων γνωμες.

Σημείωμα συντονιστή: Απαντήσεις, μόνο σε π.μ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 03-12-17 στις 21:41. Αιτία: Προσθήκη σημειώματος συντονιστή
Παράθεση

papakaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη papakaki
H papakaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H papakaki έγραψε στις 23:05, 05-09-17:

Καλησπέρα!
Επειδή και εγώ ταλαιπωρήθηκα μέχρι να το πάρω απόφαση θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας. Έκανα ανοιχτή ρινοπλαστική πριν από 50 μέρες στον [...]
Λοιπόν είχα πολύ άγχος για την επέμβαση. Άργησα να φτάσω στο νοσοκομείο μία ώρα γιατί εκείνο το πρωινό ξανασυζητάγαμε με τον άντρα μου αν πρέπει τελικά να κάνω ή όχι! Φοβόμουνα πάρα πολύ...
Φτάσαμε στο νοσοκομείο, έκανα τις απαραίτητες εξετάσεις μπήκα στο χειρουργείο. Όλοι πολύ φιλικοί με ηρεμούσαν...πολύ καλή εντύπωση μου έκανε η αναισθησιολόγος!φοβερή!πολύ γλυκιά!
Το χειρουργείο κράτησε περίπου δυο ώρες. Μετά με πήγαν στο δωμάτιο και είχα πάγο στα μάτια και νάρθηκα εννοείται στην μύτη. Ο γιατρός ήρθε αμέσως στο δωμάτιο και με ηρέμησε γιατί φοβόμουνα πααααρα πολύ! Ευτυχώς ο συγκεκριμένος γιατρός σου βάζει σωληνάκια στην μύτη και αναπνέεις κανονικά! ΌΛη μέρα με πάγο στα μάτια και μια γάζα κάτω από την μύτη που την αλλάζεις που και που γιατί γεμίζει αίμα.
Το επόμενο πρωινό μου έβγαλε τα σωληνάκια από την μύτη και πήγα σπίτι. Δεν πόνεσε καθόλου απλά σε αηδιάζει λίγο η διαδικασία. Συνέχισα να βάζω πάγο στα μάτια για τις επόμενες τρεις μέρες ώστε να μην κάνω έντονες μελανιές. Παρ όλα αυτά έκανα έντονες μελανιές κάτω από τα μάτια! Το πρόσωπό μου πρίστηκε και ήταν συνέχεια ιδρωμένο. Κυρίως την τρίτη μέρα ήταν πρισμένο, τόσο που νόμιζα ότι θα σπάσει ο νάρθηκας της μύτης! από εκεί και πέρα άρχισε σιγά σιγά να ξεπρίζεται.
Μετά από μια εβδομάδα πήγα και μου έβγαλε ο γιατρός τον γύψο και μου κόλησε κάτι αυτοκόλλητα στην μύτη. Αυτά απότι κατάλαβα στα βάζει γιατί φεύγει το πρίξιμο από το πρόσωπο και πάει στην μύτη και αυτά εμποδίζουν το έντονο πρίξιμο. Τα βγάζεις μόνος σου μετά από τρεις μέρες.
Πιστεύω ότι για να κάνεις την επέμβαση πρέπει να έχεις χρόνο και υπομονή. Για δύο εβδομάδες ήμουνα σαν να με πάτησε τρένο..μελανιές και πρίξιμο...το πρίξιμο από την μύτη φεύγει μετά από τρεις μήνες τουλάχιστον!!!!επίσης κάνεις συνέχεια πλύσεις με φυσιολογικό ορό γιατί είσαι μπουκωμένος...και βάζεις και κρέμα στα ράμματα κάτω από την μύτη. Γενικά αισθανόμουνα χάλια εμφανησιακά και ήμουνα χάλια και ψυχολογικά.. Πόνο πάντως δεν ένοιωσα καθόλου!!!!τίποτα!!

Τώρα που έχει περάσει ο καιρός χαίρομαι πάααααρα πολύ που το πήρα απόφαση και χαίρομαι και για την επιλογή γιατρού που έκανα!!!Αυτό που γράφουν όλοι στα φόρουμ ότι είναι φοβερός γιατρός και άνθρωπος ισχύει! Μου αρέσει πολύ το αποτέλεσμα!!! Δεν μου έκανε ο γιατρός κάτι ακραίο και φαίνεται πολύ φυσική η μύτη!!!με βλέπουν φίλοι μου και δεν μπορούν να καταλάβουν ότι έχω κάνει ρινοπλαστική!!είναι πολύ περίεργο αυτό γιατί πριν είχα καμπούρα και πεσμένη μύτη!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 03-12-17 στις 21:38. Αιτία: Αφαίρεση οτιδήποτε φωτογραφίζει γιατρό
Παράθεση

GiorgosΤ7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη GiorgosΤ7
Ο GiorgosΤ7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O GiorgosΤ7 έγραψε στις 20:08, 07-09-17:

Ευχαριστούμε που μοιράζεστε τις εμπειρίες.

Μπορεί κάποιος να μας πεί, αν ιδιωτική ασφάλεια (π.χ. Interamerican) καλύπτει την επέμβαση στο διάφραγμα μαζί με την αισθητική παρέμβαση;
Πως γίνεται να καλυφτεί όλο το πακέτο;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις.
Παράθεση

eleni79

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eleni79
H eleni79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H eleni79 έγραψε στις 13:49, 15-09-17:

Βλεπω οτι πολυ αντρες εχετε θεμα με τη μυτη σας.να σας μιλησω σα γυναικα.δε δινουμε κ πολυ σημασια στη μυτη σας.ενας αντρας κ με μεγαλη μυτη μπορει να ειναι ωραιος σημασια εχει να ειστε αρρενωποι.μας αρεσουν οι μεγαλες πλατες το γυμνασμενο σωμα με τα μπρατσα του αλλα η μυτη δεν εχει κ τοσο σημασια.αν δεν εχετε σοβαρο αισθητικο προβλημμα με τη μυτη μην μπαινεται σ αυτη τη διαδικασια.για τις γθναικες το καταλαβαινω.οι γυναικες με λεπτα χαρακτηριστικα θεωρουνται πιο θυλικες κ κατα συνεπεια πιο ωραιες.εχω δει στο ιντερνετ φωτο ανδρων το πριν κ το μετα της μυτης κ πραγματικα μετικοι χαλια ηταν χαλια ειναι γιατι ενας ανθρωπος δεν ειναι μονο η μυτη του.
Παράθεση

ariel12

Νεοφερμένος

H ariel12 έγραψε στις 16:00, 17-09-17:

Καλησπέρα σε όλους!! Την Παρασκευή έκλεισα 5 βδομάδες μετά την επέμβαση. Η μύτη μου ήταν μεγάλη και είχε πετούσε ένα κόκαλο μπροστά. Σε εκείνο το σημείο ήταν και αρκετά χοντρή. Έκανα την επέμβαση στον[...] και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένη. Η μύτη μου έχει ισιώσει τελείως μπροστά και έχει λεπτύνει πολύ. Το μόνο αρνητικό είναι ότι στη μια μεριά, κοντά στο σημείο που ενώνεται με το μέτωπο, έχει πεταχτεί ένα μικρό γρομπαλάκι. Μίλησα με το γιατρό και μου είπε να του κάνω μασάζ και θα φύγει και όντως από όταν ξεκίνησα, έχει υποχωρήσει αρκετά. Επίσης το ακρορίνιο δεν έχει ξεπρηστεί ακόμα, οπότε δεν μπορώ να έχω απόλυτα καθαρή εικόνα. Κάθε μέρα πάντως βλέπω να μικραίνει και να λεπταίνει και άλλο η μύτη μου και είμαι πολύ χαρούμενη.

Όσο αφορά τη συνολική διαδικασία. Ήθελα από χρόνια να κάνω επέμβαση αλλά φοβόμουν πολύ, ειδικά μήπως γίνει χειρότερη μετά. Από εκεί και πέρα το βασικό μου ήταν να μην γίνει κάποια μεγάλη αλλαγή που να είναι πολύ αισθητή και σίγουρα δεν ήθελα να μπω σε όλη την μετεγχειρητική διαδικασία. Ότα πήγα στον [...] ήταν κάθετος στο ότι μετεγχειρητικά θα είμαι εντάξει σε 3-4 μέρες, το συζητήσαμε και αποφάσισα να προχωρήσω. Την Παρασκεύη 11/8 πήγα το πρωί, μου έκαναν καρδιογράφημα και στις 9.30 με έβαλαν στο χειρουργείο. Ήταν όλοι πάρα πολύ άνετοι και φιλικοί και με βοήθησε πολύ όλο το κλίμα γιατί πραγματικά έτρεμα ολόκληρη από το φόβο μου. Στις 11.30 ξύπνησα στο δωμάτιο. Δεν πονούσα σχεδόν καθολου, ένιωθα απλά λίγο περίεργα. Είχα αυτοκόλλητες ταινίες στη μύτη και μια γάζα στο κάτω μέρος γιατί μάτωνε. Μελανιές καθόλου και λίιγο πρήξιμο γύρω από τα μάτια. Στις 3 το μεσημέρι με άφησαν να φύγω. Να σημειώσω πως σε όλη τη διαδικασία ήμουν εντελώς μόνη μου. Εννοώ δηλαδή ότι μόνη μου πήγα στο νοσοκμείο, μόνη μου γύρισα μετά (κάτι που σαφώς δεν θα γινόταν αν είχα κάνει ολική νάρκωση). Μέχρι το απόγευμα είχε σταματήσει η αιμορραγία. Την επόμενη μέρα Σάββατο 12/8 ξύπνησα καλά απλά είχα πολλές μελανιές πλέον. Το ένα μου μάτι είχε σχεδόν κλείσει. Την Κυριακή ήταν αισθητά καλύτερα, το βράδυ άρχισα δειλά δειλά να βγαίνω και λίγο από το σπίτι. Το πιο ενοχητικό σε όλο αυτό το διάστημα ήταν ο βραδινός ύπνος που βούλωνε η μύτη και δεν μπορούσα να πάρω ανάσα. Αφαίρεσα τις ταινίες την Τετάρτη το πρωί. Η μύτη μου ήταν πολύ πρησμένη αλλά τελικά μέρα με τη μέρα μειώνεται αισθητά.

Είμαι ικανοποιημένη και από την απόφαση και από την επιλογ΄γιατρού. Ήταν από το πρώτο ραντεβού πολύ συζητήσιμος και από την επέμβαση και μετά, καθε φορά που έχω χειαστεί κάτι με έχει καλέσει πίσω για να το συζητήσουμε και όλα. Οτιδήποτε θέλετε, με ρωτάτε.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 03-12-17 στις 21:37. Αιτία: Αφαίρεση οτιδήποτε φωτογραφίζει γιατρό
Παράθεση

liokaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη liokaki
H liokaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H liokaki έγραψε στις 10:19, 20-09-17:

Καλησπέρα,

θα μπορούσε κάποιος που έχει προσωπική εμπειρία να μου στείλε πληροφορίες για τον Μήτσου και την Κυπραίου??

Απαντήσεις μόνο σε πμ!
Καλημέρα, ενδιαφέρομαι και εγω για πληροφορίες για τον Κο Μητσου!! Οποιος εχει την καλή διάθεση μια προώθηση και σε εμενα!!
Ευχαριστώ!
Παράθεση

eirini14

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eirini14
H eirini14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H eirini14 έγραψε στις 22:53, 20-09-17:

καλησπερα μηπως ειναι ευκολο να μου δωσετε το ονομα του γιατρου.eirandreadi@gmail.com
Σημειωμα συντονιστη: Απαντησεις μονο σε πμ ή στο μεηλ.
Παράθεση

eirini14

Νεοφερμένος

H eirini14 έγραψε στις 23:02, 20-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από ramblade
Εγώ θα πήγαινα σε αυτόν που ανεφερε η Swamps, απο αποψη γνωσεων ειναι ο καλυτερος στην Ελλαδα. Στο μονο που υστερει ειναι στο service του. Ειναι εξαιρετικα πολυασχολολος, απ'οτι μου ειχε πει στο consultation χειρουργει καθε μερα, και τα Σαββατα (!). Επισης εχει χαμηλες τιμες, πραγμα ανησυχητικο για χειρουργο που εξειδικευμενος σ'αυτο που κανει και που αφιερωνει το διπλασιο χρονο στη ρινοπλαστικη απ'οτι ΟΛΟΙ οι αλλοι στην Ελλαδα. Ζητα του να σου φταξει και εικονα της μυτης σου στον υπολογιστη, εμενα δεν μου το εκανε την 1η φορα που πηγα γιατι ηταν τοσες πολλες οι ερωτησεις μοθ σχετικα με το τεχνικο κομματι που εξαντλησαμε την ωρα και περιμενε και ενα καρο κοσμος εξω. Εγω αυτον συστηνω σ'οποιον με ρωταει αλλα παντα λεω να του σκανε 1-2 χιλλιαρικα παραπανω απ'οσα ζηταει για να'χουν το κεφαλι τους ησυχο. Και ΠΑΝΤΑ τα λεφτα τα δινεις απο ΠΡΙΝ, ΠΟΤΕ παζαρια με τον πλαστικο! Μην κινηθεις με βασει το χρημα σ'αυτο το θεμα, οι περισσοτεροι που χρειαζονται revision ετσι την παθανε! Κ αν μπορεις ζητα ΜΕ ΤΡΟΠΟ κ αποδειξη, οι τιμες που σου δινει ειναι χωρις γι'αυτο ειναι τοσο χαμηλες. Κ τελος πηγαινε παντα με καποιον να σε συνοδευει στο ραντεβου (πχ. τη μητερα σου), θα σε αντιμετωπισει με μεγαλυτερη σοβαροτητα.

Οι παραπανω κανονες φυσικα ισχυουν για ολους τους χειρουργους. Αυτες ειναι οι συμβουλες ενος παθοντος.
δεν τις βγαζει αλλο τις φωτο... ειναι ευκολο να μου στειλεις το ονομα του καλου γιατρου που ειπες.eirandreadi@gmail.com
Παράθεση

eirini14

Νεοφερμένος

H eirini14 έγραψε στις 14:29, 21-09-17:

Καλησπέρα, έκανα τελικά την επέμβαση χθες. Θα ήθελα να ρωτήσω δυο πράγματα σε όσους έχουν κάνει ήδη. Καταρχην ενώ χθες είχα ένα μικρό πρήξιμο κάτω από το ένα μάτι, σήμερα έχει πρηστεί όλο το μάτι, έχει κλείσει σχεδόν. Αυτό είναι φυσιολογικό? Και δεύτερον, έτσι όπως βλέπω τη μύτη έχει ισιώσει, είναι σωστή η προβολή, τα ρουθούνια μια χαρά, αλλά τα πλαινά είναι σαν να έχουν γίνει λίγο πιο πλατιά κάπως. Βέβαια έχω και τις ταινίες πανω και σίγουρα δεν είναι κάτι που δημιουργεί τεράστιο πρόβλημα, αλλά και πάλι. Μπορεί να είναι από το πρήξιμο? Περιμένω να υποχωρήσει κανονικά?
Καλησπέρα!!!!! καλη αναρρωση!!!!! ηθελα να ρωτησω για το συγκεκριμενο γιατρο και για τη νεα μεθοδο που χρησιμοποιει ατραυματικη νομιζω λεγεται τι ακριβως κανει και πως γινεται? πως σπαει το κοκκαλο? ευχαριστω...
Παράθεση

eirini14

Νεοφερμένος

H eirini14 έγραψε στις 15:21, 21-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από papakaki
Καλησπέρα!
Επειδή και εγώ ταλαιπωρήθηκα μέχρι να το πάρω απόφαση θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας. Έκανα ανοιχτή ρινοπλαστική πριν από 50 μέρες στον [...]
Λοιπόν είχα πολύ άγχος για την επέμβαση και πολλές αμφιβολίες για τον γιατρό που είχα επιλέξει μέχρι την τελευταία στιγμή γιατί διάβαζα όλα αυτά στο φόρουμ. Άργησα να φτάσω στο νοσοκομείο μία ώρα γιατί εκείνο το πρωινό ξανασυζητάγαμε με τον άντρα μου αν πρέπει τελικά να κάνω ή όχι! Φοβόμουνα πάρα πολύ...
Φτάσαμε στο νοσοκομείο, έκανα τις απαραίτητες εξετάσεις μπήκα στο χειρουργείο. Όλοι πολύ φιλικοί με ηρεμούσαν...πολύ καλή εντύπωση μου έκανε η αναισθησιολόγος!φοβερή!πολύ γλυκιά!
Το χειρουργείο κράτησε περίπου δυο ώρες. Μετά με πήγαν στο δωμάτιο και είχα πάγο στα μάτια και νάρθηκα εννοείται στην μύτη. Ο γιατρός ήρθε αμέσως στο δωμάτιο και με ηρέμησε γιατί φοβόμουνα πααααρα πολύ! Ευτυχώς ο συγκεκριμένος γιατρός σου βάζει σωληνάκια στην μύτη και αναπνέεις κανονικά! ΌΛη μέρα με πάγο στα μάτια και μια γάζα κάτω από την μύτη που την αλλάζεις που και που γιατί γεμίζει αίμα.
Το επόμενο πρωινό μου έβγαλε τα σωληνάκια από την μύτη και πήγα σπίτι. Δεν πόνεσε καθόλου απλά σε αηδιάζει λίγο η διαδικασία. Συνέχισα να βάζω πάγο στα μάτια για τις επόμενες τρεις μέρες ώστε να μην κάνω έντονες μελανιές. Παρ όλα αυτά έκανα έντονες μελανιές κάτω από τα μάτια! Το πρόσωπό μου πρίστηκε και ήταν συνέχεια ιδρωμένο. Κυρίως την τρίτη μέρα ήταν πρισμένο, τόσο που νόμιζα ότι θα σπάσει ο νάρθηκας της μύτης! από εκεί και πέρα άρχισε σιγά σιγά να ξεπρίζεται.
Μετά από μια εβδομάδα πήγα και μου έβγαλε ο γιατρός τον γύψο και μου κόλησε κάτι αυτοκόλλητα στην μύτη. Αυτά απότι κατάλαβα στα βάζει γιατί φεύγει το πρίξιμο από το πρόσωπο και πάει στην μύτη και αυτά εμποδίζουν το έντονο πρίξιμο. Τα βγάζεις μόνος σου μετά από τρεις μέρες.
Πιστεύω ότι για να κάνεις την επέμβαση πρέπει να έχεις χρόνο και υπομονή. Για δύο εβδομάδες ήμουνα σαν να με πάτησε τρένο..μελανιές και πρίξιμο...το πρίξιμο από την μύτη φεύγει μετά από τρεις μήνες τουλάχιστον!!!!επίσης κάνεις συνέχεια πλύσεις με φυσιολογικό ορό γιατί είσαι μπουκωμένος...και βάζεις και κρέμα στα ράμματα κάτω από την μύτη. Γενικά αισθανόμουνα χάλια εμφανησιακά και ήμουνα χάλια και ψυχολογικά.. Πόνο πάντως δεν ένοιωσα καθόλου!!!!τίποτα!!

Τώρα που έχει περάσει ο καιρός χαίρομαι πάααααρα πολύ που το πήρα απόφαση και χαίρομαι και για την επιλογή γιατρού που έκανα!!!Αυτό που γράφουν όλοι στα φόρουμ ότι είναι φοβερός γιατρός και άνθρωπος ισχύει! Μου αρέσει πολύ το αποτέλεσμα!!! Δεν μου έκανε ο γιατρός κάτι ακραίο και φαίνεται πολύ φυσική η μύτη!!!με βλέπουν φίλοι μου και δεν μπορούν να καταλάβουν ότι έχω κάνει ρινοπλαστική!!είναι πολύ περίεργο αυτό γιατί πριν είχα καμπούρα και πεσμένη μύτη!!
καλησπερα!!!! ο γιατρος που εκανες ειναι ο [...] σου ειναι ευκολο εφοσον το θες να μου στειλεις φωτο του πριν και μετα?
ευχαριστωωω πολυ!!!eirandreadi@gmail.com
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 03-12-17 στις 21:33. Αιτία: Αφαίρεση οτιδήποτε φωτογραφίζει γιατρό
Παράθεση

ermis11

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ermis11
Ο ermis11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O ermis11 έγραψε στις 22:38, 21-09-17:

Χειρουργήθηκα την Τρίτη από [...] Σε προηγούμενο ποστ, αναφέρω το τι ακριβως μου είχε κάνει ο προηγούμενος ιατρός. Καταρχην εχω μεινει πολυ ικανοποιημένος από την παροχή υπηρεσιών του νοσοκομείου. Πραγματικά υπόδειγμα. Τωρα η εγχείρηση κράτησε 7 ώρες!!! υπήρχε και θωρακοχειρούργος που αφαίρεσε τον χόνδρο απο το πλευρό. Μόνο η επεξεργασία του χόνδρου κράτησε 2,5 ώρες. Μου μεγάλωσε την ράχη από το 1,5 εκ. που την είχε πάει ο άλλος στα 3. Χρειάστηκε και μόσχευμα από το αυτί για να στερεώσει το ακρορίνιο καλύτερα και να μην γέρνει. Κάθε μια ωρα έβγαινε ο βοηθος της κι ενημέρωνε την μητερα μου που περίμενε. Γενικά όλη η ομάδα της είναι από πάνω σου συνέχεια. Την τρίτη που θα βγάλω τον νάρθηκα θα σας πω αποτελέσματα. Δεν εχω πρήξιμο και μελανιες γιατι δεν πείραξε κόκκαλο αλλά εχτισε πάνω σε αυτό. Μου εξηγησε λεπτομερως οπως και πριν για το τι ακριβως έκανε.
Μεχρι στιγμης έχω μεινει πολυ ευχαριστημένος και πιστευω οτι θα υπαρξει το επιθυμητο αποτέλεσμα.
Οταν βγαλω τον νάρθηκα θα σας ενημερώσω!

Η ιδιωτικη ασφάλεια καλύπτει το διάφραγμα. Για την πλαστική συνηθως ο ιατρός γραφει οτι κανει και κάτι ακόμη όπως κόγχες για να την δικαιολογήσει.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 03-12-17 στις 21:32. Αιτία: Αφαιρεση οτιδηποτε φωτογραφιζει γιατρο
Παράθεση

eirini14

Νεοφερμένος

H eirini14 έγραψε στις 23:19, 22-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από Stauros14
Καλησπέρα σε όλους. έχω κάνει ρινοπλαστική πριν 6 μήνες ακριβώς. Το αποτέλεσμα πολύ καλό και είχε μείνει λίγο μόνο μούδισμα. Πήγα σήμερα στο γήπεδο και πάνω σε πανηγυρισμό δέχθηκα ένα χτύπημα -όχι πάρα πολύ δυνατό- στη μύτη. Υπάρχει περίπτωση να στραβώσει ή να πάθει κάτι; εκ πρώτης όψεως οκ φαίνεται αλλά δεν ξέρω έχω αγχωθεί.
Σε ποιο γιατρο πηγες ειναι ευκολο να μας πεις? ευχαριστω
Παράθεση

eirini14

Νεοφερμένος

H eirini14 έγραψε στις 22:03, 23-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από Leela
Αριελ με γειά τη νεα μύτη! Είχα κάνει κ εγώ πριν 8 χρόνια επέμβαση στον [...] Ειναι αρκετά αξιόλογος χειρουργός και δεν είναι από τους τηλεμαιντανούς.

Την Παρασκευή που χειρουργήθηκες τον επισκέφτηκα πάλι γιατί έχω αποκτήσει αναπνευστικό πρόβλημα τα τελευταία 2 χρόνια (υπερτροφικές κόγχες) και επιπλέον το ακρορρίνιο μου χρειάζεται λέπτυνση, οπότε ειπα να τα διορθώσω με 1 επέμβαση.
Μου είπε και για τη νέα του μέθοδο που έχει τελειοποιήσει τα τελευταία χρόνια.

Γι αυτό που ρωτάς να ξέρεις το πρήξιμο θα κάνει κάποιους μήνες να φύγει εντελώς, ειδικά στο ακρορρίνιο. Η ράχη της μύτης είναι λογικό να ειναι πρησμένη. Εγώ θα του έκανα ένα τηλεφώνημα να τον ρωτήσω για το πρήξιμο στο μάτι.
τι ακριβως γινεται ακομα και πλαστικη να εχεις κανει,η μυτη μετα απο χρονια μπορει να παρουσιασει πορβληματα?

Καλησπέρα σας!!!! ενδιαφερομαι κι εγω για ρινοπλαστικη για να αφαιρεθει ο υβος και λιγο να μικραινει το μεγεθος της μυτης!! αλλα με τα οσα διαβαζω εχω τρομοκρατηθει δεν περιμενα να υπαρχουν τοσοι κινδυνοι...αυτο που λενε οτι μερικοι γιατροι ανασηκωνουν το ακρορρινιο και η μυτη μοιαζει σαν του γουρουνιου...αυτο απο τι καθοριζεται δηλαδη γνωριζει κανεις σε ποιες περιπτωσεις αναγκαζεται να το ανασηκωσει τοσο ο γιατρος? επισης υπαρχουν καποιες περπτωσεις στις οποιες φαινεται οτι εχει γινει πλαστικη στη μυτη και οτι εχει σπασει το κοκκαλο.μηπως γνωριζει κανεις ποτε ειναι εμφανες αυτο?εξαρταται απο το ποσο φαρδυ ειναι το κοκκαλο? εννοω οσο πιο λεπτο ειναι το κοκκαλο στο σημειο που αφαιρειται ο υβος τοσο λιγοτερο θα φαινεται οτι εχει γινει σπασιμο?
αν καποιος γνωριζει ας μου απαντησει!!!!ευχαριστωωωω πολυ!!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 03-12-17 στις 21:31. Αιτία: Αφαίρεση αρχικών απο την παράθεση
Παράθεση

eirini14

Νεοφερμένος

H eirini14 έγραψε στις 18:26, 24-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από ramblade
Εγώ θα πήγαινα σε αυτόν που ανεφερε η Swamps, απο αποψη γνωσεων ειναι ο καλυτερος στην Ελλαδα. Στο μονο που υστερει ειναι στο service του. Ειναι εξαιρετικα πολυασχολολος, απ'οτι μου ειχε πει στο consultation χειρουργει καθε μερα, και τα Σαββατα (!). Επισης εχει χαμηλες τιμες, πραγμα ανησυχητικο για χειρουργο που εξειδικευμενος σ'αυτο που κανει και που αφιερωνει το διπλασιο χρονο στη ρινοπλαστικη απ'οτι ΟΛΟΙ οι αλλοι στην Ελλαδα. Ζητα του να σου φταξει και εικονα της μυτης σου στον υπολογιστη, εμενα δεν μου το εκανε την 1η φορα που πηγα γιατι ηταν τοσες πολλες οι ερωτησεις μοθ σχετικα με το τεχνικο κομματι που εξαντλησαμε την ωρα και περιμενε και ενα καρο κοσμος εξω. Εγω αυτον συστηνω σ'οποιον με ρωταει αλλα παντα λεω να του σκανε 1-2 χιλλιαρικα παραπανω απ'οσα ζηταει για να'χουν το κεφαλι τους ησυχο. Και ΠΑΝΤΑ τα λεφτα τα δινεις απο ΠΡΙΝ, ΠΟΤΕ παζαρια με τον πλαστικο! Μην κινηθεις με βασει το χρημα σ'αυτο το θεμα, οι περισσοτεροι που χρειαζονται revision ετσι την παθανε! Κ αν μπορεις ζητα ΜΕ ΤΡΟΠΟ κ αποδειξη, οι τιμες που σου δινει ειναι χωρις γι'αυτο ειναι τοσο χαμηλες. Κ τελος πηγαινε παντα με καποιον να σε συνοδευει στο ραντεβου (πχ. τη μητερα σου), θα σε αντιμετωπισει με μεγαλυτερη σοβαροτητα.

Οι παραπανω κανονες φυσικα ισχυουν για ολους τους χειρουργους. Αυτες ειναι οι συμβουλες ενος παθοντος.
ειναι ευκολο να μας δωσετε τα αρχικα του γιατρου αυτου?
Παράθεση

Bleeding rose

Νεοφερμένος

H Bleeding rose έγραψε στις 20:26, 24-09-17:

ας μου λυσει καποιος κ μενα την απορια... πως γερνανε οι μυτες που εχουν υποβληθει σε επεμβαση... χειροτερευουν με τα χρονια με αποτελεσμα να θες καποια στιγμη επανεπεμβαση???
Παράθεση

ermis11

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ermis11
Ο ermis11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O ermis11 έγραψε στις 03:58, 27-09-17:

Όλα πόλυ καλά. Εβγαλα τον νάρθηκα. Αλλα μου εβαλε εσωτερικα κατι σαν σιλικονες για 1 εβδομαδα ακόμη και αυτοκόλλητα εξωτερικα. επιτέλους έχω μύτη!!! Η ράχη ειναι τέλεια. Μου ίσωσε το ακρορίνιο και συμμετριάσε τα ρουθούνια...Εχω πρηστει μόνο στο ακρορίνιο και τα ρουθούνια. Ειμαι παρα πολύ ευχαριστημένος απο [...].....Εχει ομάδα πολύ καλώ γιατρων μαζί της. Στον 2 μηνα θα δειξει πως θα εχουν κάτσει τα μοσχεύματα...μέχρι στιγμης όλα καλά... Πιστεύω οτι η συγκεκριμένη ιατρός το έχει, είναι αρτια εκπαιδευμένη στην επανορθωτική χειρουργική ρινός και στην ρινοπλαστική
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 19-11-17 στις 18:22. Αιτία: Αφαιρεση αρχικων
Παράθεση

GiorgosΤ7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη GiorgosΤ7
Ο GiorgosΤ7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O GiorgosΤ7 έγραψε στις 14:10, 27-09-17:

Παρακαλώ αν κάποιος έκανε Διάφραγμα και ρινοπλαστική στην Κυπραίου, να μου στείλει προσωπικό μήνυμα με τις εντυπώσεις του.

Ευχαριστώ πολύ για τον κόπο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 03-12-17 στις 21:26. Αιτία: Προσθήκη της λέξης :Προσωπικό
Παράθεση

Bleeding rose

Νεοφερμένος

H Bleeding rose έγραψε στις 20:22, 29-09-17:

guys θα ηθελα τις εμπειριες οσων εχουν κανει την επεμβαση... ποτε νιωσατε ανετα να βγειτε εξω? οι αλλοι καταλαβαιναν οτι κανατε επεμβαση? ξερω οτι θελει ενα 6μηνο τουλαχιστων για να φυγει το πρηξιμο αλλα στο μηνα πανω ειναι πιο νορμαλ η μυτη ή παραπανω απο μηνα?
Παράθεση

Donella

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Donella
H Donella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Donella έγραψε στις 15:40, 05-10-17:

Καλησπερα, ποια ειναι η γνωμη σας για Μανταλο?

Σημείωμα συντονιστή:Απαντήσεις που αφορουν κριτικη σε γιατρο,μόνο σε πμ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 05-10-17 στις 19:14. Αιτία: Προσθηκη σημειωματος συντονιστη
Παράθεση

BESSY MEL

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη BESSY MEL
H BESSY MEL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H BESSY MEL έγραψε στις 11:32, 13-10-17:

Φίλοι μου μην ψάχνετε σε λάθος δρόμους! Επειδή κάποια στιγμή πελάγωσα κι εγώ ψάχνοντας στο ιντερνετ, μετά από έρευνα μηνών επέλεξα να χειρουργηθώ για ρινοπλαστική από τον [...]Το αποτέλεσμα? Εκπληκτικό! Παρότι κατά την επίσκεψη στο ιατρείο του μου είχε δείξει στο κομπιούτερ, πώς θα είναι η μύτη μετά την πλαστική, στην πραγματικότητα έγινε μακράν καλύτερη. Τέλεια!!! Τον ευχαριστώ!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 19-11-17 στις 18:22. Αιτία: Αφαιρεση χωρίου που φωτογραφιζει τον γιατρο
Παράθεση

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Jack of Spades
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,110 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε στις 15:59, 13-10-17:

Γνωρίζετε κανέναν καλό γιατρό Θεσσαλονίκη και γύρω περιοχές;

Σημείωμα συντονιστή: Απαντήσεις μόνο σε πμ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 03-12-17 στις 21:25. Αιτία: Προσθήκη σημειώματος συντονιστή
Παράθεση

Stauros14

Νεοφερμένος

O Stauros14 έγραψε στις 01:11, 14-10-17:

Καλησπέρα παιδιά. Έχει περάσει ένας χρόνος και ένας μήνας από την επέμβαση μου. Έκανα ρινοπλαστική και διάφραγμα μαζί, όμως μετά από τόσο καιρό ακόμα πονάω στη στυλίδα της μύτης και την βλέπω σαν να έχει πάει προς ταδεξιά και να έχει βγει προς τα έξω. Ξέρετε αν γίνεται κάτι τέτοιο, ή αν είναι στην φαντασία μου; Η μύτη πότε σταματάει ΕΝΤΕΛΏΣ να αλλάζει, να πονάει και πότε μπορείς να την κουνήσεις κανονικα;
Παράθεση

Bleeding rose

Νεοφερμένος

H Bleeding rose έγραψε στις 08:35, 14-10-17:

Αρχική Δημοσίευση από Stauros14
Καλησπέρα παιδιά. Έχει περάσει ένας χρόνος και ένας μήνας από την επέμβαση μου. Έκανα ρινοπλαστική και διάφραγμα μαζί, όμως μετά από τόσο καιρό ακόμα πονάω στη στυλίδα της μύτης και την βλέπω σαν να έχει πάει προς ταδεξιά και να έχει βγει προς τα έξω. Ξέρετε αν γίνεται κάτι τέτοιο, ή αν είναι στην φαντασία μου; Η μύτη πότε σταματάει ΕΝΤΕΛΏΣ να αλλάζει, να πονάει και πότε μπορείς να την κουνήσεις κανονικα;
σε ποιον γιατρο εκανες την επεμβαση???
Παράθεση

Stauros14

Νεοφερμένος

O Stauros14 έγραψε στις 13:57, 14-10-17:

Δεν εχει σημασία αυτό στα άλλα θέλω απάντηση.....
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bleeding rose

Νεοφερμένος

H Bleeding rose έγραψε στις 14:38, 14-10-17:

κατανοω την αγωνια σου για το αποτελεσμα που εχεις κ μακαρι να γνωριζα να σου απαντησω.. τωρα στο αλλο θεμα για το αν εχει σημασια ή οχι για ολους τους υπολοιπους που ειναι υποψηφιοι για μια τετοια επεμβαση εχει κ παραεχει ο γιατρος κ κατα ποσο εμεινε ο καθε ενας ευχαριστημενος ή οχι...
Παράθεση

Stauros14

Νεοφερμένος

O Stauros14 έγραψε στις 17:50, 14-10-17:

Εγώ έμεινα πολύ ικανοποιημένος απλά τώρα φοβάμαι για κάποια πράγματα. Στον [...] την έκανα....δεν κάνει νομίζω να πω όνομα δημόσια.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 19-11-17 στις 18:21. Αιτία: Αφαιρεση αρχικων σε κριτικη γιατρου
Παράθεση

Alexander82R

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Alexander82R
Ο Alexander82R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Alexander82R έγραψε στις 18:53, 19-10-17:

Καλησπέρα, σε όλους. Έπειτα από έρευνα, αφήνοντας την "γνωστή" μέθοδο "μου είπε κάποιος", επέλεξα τον [.....] τον οποίο και ευχαριστώ, όπως και πολλοί άλλοι.. (περιπτώσεις που μου έδειξε) για το άριστο αποτέλεσμα. Τα κριτήρια επιλoγής μου ήταν, 1. To πλήθος παρόμοιων περιπτώσεων που έχει χειρουργήσει ο γιατρός.
2. Η επιστημονική του κατάρτιση, ειδικότητα ιατρική και ειδίκευση.
3. Το "απαραίτητο" προ- εγχειρητικό πλάνο, που σου παραθέτει κατά την ώρα της εξέτασης.

Και στα τρία έμεινα σαφώς ευχαριστημένος.
Τέλος να αναφέρω, την ευγένεια των ανθρώπων που εργάζονται στο ιατρείο του.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 19-11-17 στις 18:21. Αιτία: Αφαιρεση αρχικων σε κριτικη γιατρου
Παράθεση

eleftheria74

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eleftheria74
H eleftheria74 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H eleftheria74 έγραψε στις 12:00, 25-10-17:

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να κάνω και εγώ ρινοπλαστική και έχω καταλήξει σε δύο. Αρ.Κυπραίου και Παυλιδελης. Μου αρέσει πολύ η δουλειά τους ...ότι φαίνεται δηλαδή στο site του καθενός αφού δεν γνωρίζω κάποιο άτομο να έχει χειρουργηθεί από αυτούς.Υπάρχει κάποιος να έχει χειρουργηθεί σε κάποιον από αυτούς και να μπορεί να μου στείλει φωτό? Θα με βοηθούσε πολύ...Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν σας έδειξαν επεξεργασμένες φωτο στον υπολογιστή πριν και εάν αυτές τελικά έμοιζαν με το αποτέλεσμα....

Σημείωμα συντονιστή:Απαντήσεις που αφορούν κριτική σε γιατρό, μόνο σε πμ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 03-12-17 στις 21:23. Αιτία: Προσθήκη σημειώματος συντονιστή.
Παράθεση

eleftheria74

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eleftheria74
H eleftheria74 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H eleftheria74 έγραψε στις 15:15, 30-10-17:

επισης θα ηθελα να μαθω αν εχει κανείς και στον Δ.Λ. θα ηθελα να μου στείλει προσωπικό μήνυμα....
Παράθεση

Mediter

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mediter
Ο Mediter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Mediter έγραψε στις 03:31, 03-11-17:

καλησπέρα θα ήθελα πληροφορίες αν κάποιος έχει κάνει επιτυχημένη διορθωτική ρινοπλαστική καθώς έχω φτάσει στην 3η και έχω μπερδευτεί,δεν είχα μπει ποτέ στον κόπο να κοιτάξω κάποιο forum και πήγα σαν πρόβατο στην σφαγή,πραγματικά η βοήθεια σας θα μου ήταν πολύτιμη..
Παράθεση

giannis pap

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη giannis pap
Ο giannis pap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O giannis pap έγραψε στις 14:08, 09-11-17:

Στις 20 Ιουλιου εκανα επεμβαση ρινοπλαστικη και διαφραγμα στον [...]Το αποτελεσμα ειναι πολυ ικανοποιητικο και μπορω να πω πως μου αλλαξε την ζωη.Οσοι το σκεφτονται ας προχωρησουν ακει να δωσουν περιθωριο σε στο πρωτο δεκαημερο που χρειαζεται μεχρι να βγουν τα ραμματα και ο γυψος.Κατα την γνωμημου αξιζει τον κοπο.Τωρα στο τριμηνο εχω ξεπρηστει αρκετα αλλα το τελικο αποτεσμα θα φανει στον 1 χρονο..Ευχαριστω πολυ τον γιατρο που ηταν αψογος σε ολα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 19-11-17 στις 18:19. Αιτία: Δεν επιτρεπεται τιποτα που να φωτογραφιζει τον γιατρο,σε κριτικη
Παράθεση

nanto

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nanto
Ο nanto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O nanto έγραψε στις 11:48, 11-11-17:

Γεια σας
Επειδή βοηθήθηκα πολύ από τα forum στο να πάρω την απόφαση και να κάνω επέμβαση στο ρινικό διάφραγμα. Νοιώθω την υποχρέωση να καταθέσω την εμπειρία μου .
Αρκετό καιρό (χρόνια) με απασχολούσε το πρόβλημα με το στραβό ρινικό διάφραγμα μου, επισκέφτηκα αρκετούς γιατρούς . Εκείνος που μου έκανε κλικ είναι ένας ιατρός [...]
Έκανα την επέμβαση πριν από 5 μήνες , όλα πήγαν όπως μου τα είχε πει ο ιατρός , σχεδόν ανώδυνη η επέμβαση , αν και κράτησε σχεδόν 4-5 ώρες . Το αποτέλεσμα καταπληκτικό ακόμα δεν μπορώ να συνηθίσω τον πλούσιο αέρα που εισπνέω και εκπνέω. Δεν το περίμενα ότι θα είχα τέτοιο αποτέλεσμα .
Όσο περνούν τα χρόνια το πρόβλημα του στραβού ρινικού διαφράγματος , επιδεινώνετε σταδιακά και δεν το καταλαβαίνεις με αποτέλεσμα να νομίζεις ότι δεν θα έχεις και μεγάλη διαφορά στην αναπνοή σου κάνοντας μια τέτοια επέμβαση.
Καλή επιτυχία σε όσους αποφασίσουν να το κάνουν, εγώ μετάνιωσα που δεν το είχα κάνει ποιο νωρίς.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 19-11-17 στις 18:18. Αιτία: Αφαιρεση χωρίου που φωτογραφιζει τον γιατρο
Παράθεση

Nagia.l.k

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nagia.l.k
H Nagia.l.k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Nagia.l.k έγραψε στις 14:48, 15-11-17:

Καλησπέρα!! Αρχικά συγχαρητήρια που ξεμπέρδεψες και είσαι οκ με το αποτέλεσμα! Μπορείς να μου στείλεις που την έκανες?

Καλησπέρα...πήγατε καθόλου τον Μιχαλόπουλο για επίσκεψη,εκεί θα χειρουργηθώ εγώ λογικά αλλά θέλω να πάρω γνώμες για τον γιατρό!

Σημείωμα συντονιστή:Απαντήσεις που αφορούν κριτική σε γιατρό, μόνο σε πμ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alcyone : 15-11-17 στις 21:18. Αιτία: Προσθήκη σημειώματος συντονιστή.
Παράθεση

ismini_i

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ismini_i
H ismini_i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H ismini_i έγραψε στις 22:02, 18-11-17:

Καλησπέρα σας!Αν κάποιος έχει εμπειρία από ρινοπλαστική στη Θεσσαλονίκη για αισθητικούς λόγους (επιθυμώ να "ισιώσει" η ράχη της δικής μου) και έχει την καλοσύνη να μου στείλει σε πμ την προσωπική του εμπειρία,το κόστος και τα στοιχεία του γιατρού θα του ήμουν ευγνώμων.Ειδικά αν κάποιος εγχειρήθηκε από τον κύριο Μέγα Ιωάννη τον οποίο μου σύστησε συγγενικό μου πρόσωπο.Βρίσκομαι σε φάση επιλογής γιατρού και ομολογώ πως είναι αγχωτική διαδικασία οπότε οποιαδήποτε πληροφορία θα με βοηθούσε ιδιαιτέρως.Ευχαριστώ!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ismini_i : 18-11-17 στις 22:07.
Παράθεση

MarinaPapanicol

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MarinaPapanicol
H MarinaPapanicol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H MarinaPapanicol έγραψε στις 16:52, 19-11-17:

Καλησπέρα!

Εφόσον και γω βοηθήθηκα πολύ για την επιλογή του γιατρού μου από το forum, ήρθε η ώρα να μοιραστώ και γω την προσωπική μου εμπειρία!

Για την επέμβαση μου (διάφραγμα ΚΑΙ ρινοπλαστική) επέλεξα τον[...] Στον συγκεκριμένο γιατρό κατέληξα αφού είχα δει φωτογραφίες αποτελεσμάτων της δουλειάς του και φυσικά, λαμβάνοντας υπόψη την τεράστια εμπειρία που έχει στον τομέα της ρινοπλαστικής.

Η εγχείρηση έλαβε χώρα πριν 10 βδομάδες. Το αποτέλεσμα φαίνεται πλέον ξεκάθαρα και πραγματικά είμαι πάρα πολύ χαρούμενη και ικανοποιημένη! Αναφορικά με το αισθητικό κομμάτι, η μύτη μου έχει λεπτύνει από μπροστά, έχει αφαιρεθεί ο ύβος και έχει ανορθωθεί ελαφρώς το ακρορινιο. Ότι είχαμε συμφωνήσει δηλαδή με τον γιατρό. Το αποτέλεσμα φυσικότατο και απόλυτα εναρμονισμένο με το υπόλοιπο μου πρόσωπο. Και το πιο σημαντικό, τέλεια και καθαρή αναπνοή.

Τρομερή εντύπωση μου έκανε το γεγονός πως δεν μελάνιασα ΚΑΘΟΛΟΥ!

Ευχαριστώ πολύ τον γιατρό μου, δε θα μπορούσα να είχα κάνει καλύτερη επιλογή! Επίσης θα ήθελα να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ και στην ομάδα του γιατρού στο ιατρείο αλλά και στο χειρουργείο. Όλοι τους γλυκύτατοι, να σε ηρεμήσουν και να καθησυχάσουν την κάθε σου ανησυχία!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 22-11-17 στις 22:03. Αιτία: Αφαιρεση αρχικων γιατρου
Παράθεση

Olgakiteach

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Olgakiteach
H Olgakiteach αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Olgakiteach έγραψε στις 18:23, 22-11-17:

Για την επέμβαση μου (διάφραγμα ΚΑΙ ρινοπλαστική) επέλεξα τον [...]Στον συγκεκριμένο γιατρό κατέληξα αφού είχα δει φωτογραφίες αποτελεσμάτων της δουλειάς του και φυσικά, λαμβάνοντας υπόψη την τεράστια εμπειρία που έχει στον τομέα της ρινοπλαστικής. Μετά από ένα μήνα η αναπνοή έχει βελτιωθεί αισθητά, το ακρορρίνιο έχει ξεπρηστει σημαντικά, καθώς το αποτέλεσμα ήταν διακριτό εξαρχής, φυσικότατο και απόλυτα εναρμονισμένο με το υπόλοιπο μου πρόσωπο.
Διαγράφεις όλη την ταλαιπωρία, αν ο γιατρός είναι άρτιος τεχνίτης και επιστήμονας και ο ασθενής υπομονετικός και έτοιμος για τα στάδια ανάρρωσης που ακολουθούν.
Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη απ'το αισθητικό και λειτουργικό αποτέλεσμα, απ'την συμβολή του γιατρού και των συνεργατών του.
Καλή τύχη σε όσους αποφασίσουν να το κάνουν, εγώ το συστήνω ανεπιφύλατα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 22-11-17 στις 22:14. Αιτία: Δεν επιτρεπονται ονοματα,ουτε αρχικα ή τοποθεσια ιατρειου σε ποστ που αφορουν κριτικη ιατρων
Παράθεση

therapist nsjob

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη therapist nsjob
Ο therapist nsjob αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O therapist nsjob έγραψε στις 22:14, 22-11-17:

Kαλησπερα, ειμαι απο θεσσαλονικη και εκανα επεμβαση για διορθωση διαφραγματος και ρινοπλαστικη πριν 6 χρονια σε ιδιωτη γιατρο. Δεν εμεινα ευχαριστημενος απο το λειτουργικο αποτελεσμα ενω το αισθητικο αποτελεσμα ειναι μετριο. Θα ηθελα να ρωτησω ατομα που εχουν κανει επανορθωτικη πλαστικη μυτης και μεινανε ευχαριστημενοι στην Αθηνα - Θεσσαλονικη ισως και εξωτερικο αφου απο οτι βλεπω ειναι εξαιρετικα δυσκολη επεμβαση και την πατησα ηδη μια φορα..Στειλτε μου μηνυμα παρακαλω γιατι απο οτι βλεπω δεν επιτρεπεται η αναφορα ονοματων γιατρων στο φορουμ, ευχαριστω πολυ!
Παράθεση

mariagian

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mariagian
H mariagian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H mariagian έγραψε στις 10:01, 29-11-17:

Καλησπερα ! Σκεφτομαι να κανω ρινοπλαστικη τον επομενο μηνα και για λειτουργικους αλλα και για αισθητικους λογους ! Νομιζω πως εχω καταληξει στον Δ.Λουλουδη .Τι γνωμη εχετε?

Σημείωμα συντονιστή:Απαντήσεις που αφορούν κριτική σε γιατρούς,μόνο σε προσωπικά μηνύματα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 29-11-17 στις 20:59. Αιτία: Προσαρμογή στους όρους χρήσης
Παράθεση

Meldro

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Meldro
H Meldro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Meldro έγραψε στις 22:06, 29-11-17:

Καλησπέρα , επειδή με βοήθησε πολύ το φόρουμ Κ οι διάφορες απόψεις σκέφτηκα αφού επέλεξα γιατρό Κ έκανα τη ρινοπλαστικη να μοιραστώ μαζί σας τη δίκη μου άποψη . Εδώ Κ δυο μήνες έψαχνα γιατρό για αισθητική ρινοπλαστικη δεν είχα κάποιο λειτουργικό πρόβλημα . Διάβαζα με τις ώρες και έψαχνα γιατρούς δεν ήξερα σε ποιον να πάω είναι και τόσοι πολλοί που χάνεσαι αν δεν έχεις κάποιον γνωστό σου να σου πει πήγαινε εκεί είναι πολύ καλός ! Η μαμά μου χειρουργημένη δυο φορές καθώς τη πρώτη πήγε σε πλαστικό γενικό όχι ώρλ Κ της δημιούργησε πρόβλημα με το διάφραγμα έτσι επέμενε και μου έλεγε μόνο σε ωρλ πλαστικό θα πας. Λοιπόν αρχικά βρίσκω τον κύριο [...]τυχαίνει και μια γνωστή μου λέει ότι έκανε σε εκείνον δεν της άρεσε το αποτέλεσμα και ήταν και ακριβός . Να μη τα πολυλογώ καταλήγω στον [...] λέω τόσα χρόνια κάνει πιστεύω ότι θα είμαι οκ. Πρώτο ραντεβού πάω με τη μαμά μ η αλήθεια 10-15 λεπτά το πολύ κάτσαμε δεν μ είπε πολλά πολλά είχα τελικά και σκολίωση διαφραγματος που το κατάλαβα μετά και μόνη μ ότι από το ένα ρουθούνι δεν ανέπνεα καλά ,μ έλεγε για ίσια μύτη χωρίς να τη σκάψουμε εγώ έλεγα δεν ξέρω ήθελα δλδ πολλές φορές να το δω Κ να το ξαναδώ φεύγουμε από το γραφείο με σκοπό να γίνει το χειρουργείο σε 3-4 μέρες . Εγώ ακόμα δεν ήμουν σίγουρη η μαμά μ επέμενε ότι ο άνθρωπος ξέρει και σου είπε ότι θα δει τι θα σ πΑει και θ το κάνει. Η αλήθεια είναι απότομος δλδ σου λέει θες οκ δεν θες πάλι οκ δεν θα κάτσω να σου φωσκωσω τα μυαλά για να κανείς οπωσδήποτε το χειρουργείο. Έκανα το χειρουργείο τη Παρασκευή ταλαιπωρήθηκα μετά η αλήθεια είναι δεν ξέρω πως κάποιοι δεν πονάνε εγώ πονούσα για 2-3 μέρες όλη την ώρα έπαιρνα παυσίπονα σήμερα έβγαλα τον γύψο είμαι απίστευτα πρησμένη αλλά η μύτη μου είναι ακριβώς όπως την είχα σκεφτεί δηλαδή 100% ευχαριστημένη. Να πω ότι έκανα κλειστή ρινοπλαστικη δεν μελανιασα σχεδόν καθόλου επίσης ότι πριν το χειρουργείο ξανά είδα τον γιατρό τ έδειξα κάποιες φωτό να καταλάβει πως σκέφτομαι η μύτη μ να είναι και κάτι τελευταίο ότι πάντα δεν υπάρχουν θετικά σχόλια για κάποιον πλαστικό όλοι Μα όλοι θα έχουν κάποιους πελάτες π δεν είναι ευχαριστημένοι, και το λέω αυτό γιατί το ταξί που πήρα για να γυρίσω από τη κλινική το παιδί είχε κάνει πέρσι στον [...] που ανέφερα και πριν και από θέμα λειτουργικοτητας της μύτης και αισθητικής Κ ήταν τρομερά ευχαριστημένος.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 29-11-17 στις 22:58. Αιτία: Δεν επιτρεπεται οτιδηποτε φωτογραφιζει γιατρο,ουτε αρχικα ,ουτε τοποθεσιες ιατρειων
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους