Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,640 εγγεγραμμένα μέλη και 3,027,468 μηνύματα σε 91,570 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 619 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ρινοπλαστική

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 18:04, 21-09-09:

Έλενα να'σαι καλά, φοβερό αυτό το κόλπο με το χαρτί!! ΠΟΛΥ πιο υποφερτή η κατάσταση τώρα!! (το δοκίμασα στην προ ολίγου πλύση)

Γιατί δεν μου απαντά κανείς για το πότε ανέκτησε όσφρηση; Να ανησυχώ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elenadi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elenadi
H elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H elenadi έγραψε στις 18:13, 21-09-09:

καλε σου απαντησε ο georgalis γι'αυτο δεν απαντησα
Οταν εισαι κρυωμενη μυριζεις κανονικοτατα?? Ακριβως το ιδιο πραγμα ειναι.Πολλα πραγματα ειναι και ψυχολογικα-εδω σου τρεχει η μυτη ολη την ωρα αν μυριζεις θα κοιταζες?Εισαι μπουκωμενη γι'αυτο.Μην ανησυχεις για τπτ!Ολα καλα θα πανε!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kitkat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kitkat
H kitkat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H kitkat έγραψε στις 18:22, 21-09-09:

και εγω μπαινω αυριο για την επεμβαση..!! ελπιζω να πανε ολα καλα....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 18:24, 21-09-09:

Ο giorgalis είπε απλά ότι και αυτός είχε πρόβλημα, δεν είπε πότε ανέκτησε την όσφρηση του και ψιλοφρίκαρα μήπως ακόμα δεν την έχει ανακτήσει

Όχι ότι με απασχολεί και τόσο η καθεαυτού όσφρηση, αλλά η απώλεια της στερεί κάθε απόλαυση από το φαγητό.

kitkat κoυράγιο!!!! Όλα θα πάνε καλά!!

Παράθεση

kitkat

Νεοφερμένος

H kitkat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H kitkat έγραψε στις 18:28, 21-09-09:

ευχαριστω πολυυυ michelle..!!!! θα γραψω και εγω την εμπειρια μου οταν γυρισω σπιτι ...αντε και ο θεος βοηθος..ειναι και η πρωτη φορα που θα παω σε νοσοκομειο...ειμαι λιγο αγχωμενη αλλα..θελω να ειμαι αισιοδοξη για το αποτελεσμα!

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη giorgalis
Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O giorgalis έγραψε στις 19:17, 21-09-09:

elenadi δικαιο εχεις σιγα μην κατσει η αλλη κια κοιταει αν πονας ή οχι!!!
απλως εγω ειπα οτι ισως να ειμαι ατυχος που επεσα σε αυτην γιατι και εσυ και η Λια λετε δεν πονεσατε!!!
δεν θαλω να κατηγορησω την κοπελα που μου τα εβγαλε απλα ειπα οτι ισως τα βγαζει λιγο ατσαλα!!

Λια εγω εχω αποκτησει οσφρηση κανονικα νομιζω μετα απο 4-5 μερες απο τοτε που εβγαλα τα ταμπον!το σημαντικο ειναι να ξεβουλωσει η μυτη σου και να αναπνεεις απο εκει και θα δεις οτι θα μυριζεις κανονικα

elanadi εγω πρησμενος ειμαι,δεν μου λες η swamps που ειπε οτι κανονικα οταν φυγει το πρηξιμο η μυτη πρεπει να μεινει σχεδον η μιση αληθεια λεει?

swamps που το ξερεις αυτο που λες?εγω ρωτησα την ξανθια και μου ειπε οτι θα φυγει το πρηξιμο αλλα δεν μου ειπα ποσο!!!

αν ειναι να μεινει σχεδον η μιση τοτε να μην ανησυχω

Παράθεση

elenadi

Νεοφερμένος

H elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H elenadi έγραψε στις 21:55, 21-09-09:

kitkat ολα θα πανε καλα.καλη τυχη!!!
giorgali κι εμενα που μου τα εβγαλε ο γιατρος μου τα τραβηξε αποτομα.φανταζομαι αν μας τα τραβαγανε σιγα σιγα θα ηταν φυσικα πιο βασανιστικο.Ετσι καλυτερα-μια κι εξω.Και διαρκει δευτερολεπτα.
Και να σταματησουμε ειπα να τους τρομαζουμε!Δεν πεθανε κανενας απο ρινοπλαστικη ουτε πεθανε στον πονο!!!!
κι εγω πρησμενη ειμαι ακομα-ειδικα απο τη μια πλευρα.τωρα που εχει υποχωρησει η υπολοιπη μυτη μπορω να ψιλαφιζω που εχω οιδημα ακριβως και να του κανω μασαζ να το βοηθαω οσο μπορω.Εμενα το ακρορινιο μου ειναι τουμπανο!!Εχει υποχωρησει απ'οτι ηταν στην αρχη και θα υποχωρησει κι αλλο.Οπως και στη ραχη της μυτης εχω ακομα πρηξιμο οπως ειπα.Αν θες οταν μπεις msn θα σου στειλω foto πως ειμαι τωρα μετα απο 2 μηνες κι εχω ακομα δρομο βεβαια..
μην πιανεσαι απο λεξεις βρε!!
Θα ξεπρηστει παρα πολυ ναι.Τωρα αν θα μεινει η μιση,το 1/3,η ιδια,εξαρταται σαφως απο τη μυτη

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη swamps
H swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.

H swamps έγραψε στις 23:24, 21-09-09:

elanadi εγω πρησμενος ειμαι,δεν μου λες η swamps που ειπε οτι κανονικα οταν φυγει το πρηξιμο η μυτη πρεπει να μεινει σχεδον η μιση αληθεια λεει?
Οχι, ψέμματα είπα έτσι για να περάσει η ώρα!lmao
Καταρχήν δεν ειπα ποτέ η μισή αλλα σχεδόν η μισή.Giorgalis κολλας σε κατι λεπτομερειες παιδακι μου που θα μου πεσουν τα φρύδια!Όπως είπε και η Έλενα θα λεπτύνει αρκετα τώρα η μιση θα γίνει η οχι ας μην το αναλύουμε.
Η μύτη σου θα έχει αυτό ακριβώς το σχήμα αλλα θα είναι πιο λεπτή αρκετά, πράγμα που σημαίνει οτι θα κατεβει και λιγάκι το ακρορρινιο. Βέβαια δεν σε έχω δει και δεν ξέρω τι ακριβώς πειραξε ο γιατρός περισσότερο αλλα συνήθως έτσι γίνεται.

swamps που το ξερεις αυτο που λες?εγω ρωτησα την ξανθια και μου ειπε οτι θα φυγει το πρηξιμο αλλα δεν μου ειπα ποσο!!!
Το που το ξέρω είναι μεγάλη ιστορία οπότε άστο. Ε ξανθιά είναι τι περίμενες? χαχαχαχα
Μα τι ήθελες να σου πει αυτή ακριβώς ποσούς πόντους θα χάσεις απ την μύτη? Αν ήταν να αναλύουν ετσι στον καθένα δεν θα τελείωναν ουτε τα μεσάνυχτα απο το νοσοκομείο.

αν ειναι να μεινει σχεδον η μιση τοτε να μην ανησυχω.
Γιατί να ανησυχείς? Το σχήμα της μύτης δεν σου αρέσει? Αφου σου αρέσει δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς. Αν η μύτη δεν έχει ασυμμετρίες, ρουθούνια στραβά κ.τ.λ. δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Παιδιά ξεκολλήστε λίγο απο την μύτη διότι δεν κανει καλό θα σας γίνει εμμονή στο τέλος.Κάνατε μια εγχείριση δεν χρειάζεται να αναλύετε και πότε βούλωσε η ξεβούλωσε.Ασχοληθείτε με κάτι άλλο και αφήστε την φύση να κάνει την δουλειά της.Η όσφρηση επανέρχεται dont worry.
Get a life

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη tasinho
Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Συνταξιούχος . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O tasinho . έγραψε στις 23:56, 21-09-09:

Μολις γυρισα απο αθηνα και δυστυχως θα χρειαστς μοσχευματα απο πλευρα και αυτι... Οσο για το γιατρο δε μου φερθηκε καθολου καλα, δεν απαντουσε στις ερωτησεις μου και προτιμουσε να μιλαει στο τηλεφωνο με παρουσιαστρια που εφυγε απο τον αντ1(παπαδακησ) και κανονιζε να βγουνε για φαγητο αφου της κανει λιφτινγκ αυτην και τη μανα της στο ιατρειο του αυριο... Οσο γι αυτη που εβγαζε φωτογραφιες... Απαραδεκτη... Τζαμπα 8 ωρες ταξιδι...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WhiteDrum : 22-09-09 στις 00:08. Αιτία: Κεφαλαία
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:17, 22-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από swamps
Παιδιά ξεκολλήστε λίγο απο την μύτη διότι δεν κανει καλό θα σας γίνει εμμονή στο τέλος.Κάνατε μια εγχείριση δεν χρειάζεται να αναλύετε και πότε βούλωσε η ξεβούλωσε.Ασχοληθείτε με κάτι άλλο και αφήστε την φύση να κάνει την δουλειά της.Η όσφρηση επανέρχεται dont worry.
Get a life
Φυσικά και ασχολούμαστε και με άλλα πράγματα, αλλά όταν πρέπει να κάνεις πλύσεις ανά μία ώρα, τη σκέφτεσαι τη μύτη θες δε θες.

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 00:19, 22-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από tasinho
Μολις γυρισα απο αθηνα και δυστυχως θα χρειαστς μοσχευματα απο πλευρα και αυτι... Οσο για το γιατρο δε μου φερθηκε καθολου καλα, δεν απαντουσε στις ερωτησεις μου και προτιμουσε να μιλαει στο τηλεφωνο με παρουσιαστρια που εφυγε απο τον αντ1(παπαδακησ) και κανονιζε να βγουνε για φαγητο αφου της κανει λιφτινγκ αυτην και τη μανα της στο ιατρειο του αυριο... Οσο γι αυτη που εβγαζε φωτογραφιες... Απαραδεκτη... Τζαμπα 8 ωρες ταξιδι...

Εγω θα το ελεγα στην ψύχρα.Με συγχωρείτε αλλα δεν απαντήσατε στις απορίες μου και έρχομαι απο μακριά.Τον πέτυχες σε λάθος ώρα ίσως.Γιατί σου είπε και απο πλευρά και αυτί και όχι απο διάφραγμα και αυτί μόνο? Λογω υφής μαλλον, η αν είδε οτι δεν είχες αρκετό χόνδρο στο διάφραγμα? Αυτό έπρεπε να το ρωτήσεις.Παρε ενα τηλέφωνο και ζήτησε να του μιλήσεις. ramblade αν διαβάσεις το μήνυμα μου βοήθησε το παιδί αυτό σε παρακαλώ διότι ενδιαφέρεται για επανεπέμβαση ρινοπλαστικής. Δεν μου λες tasinho, έχεις πρόβλημα σοβαρό όσον αφορά το λειτουργικό μέρος της μύτης?Διότι αν δεν έχεις τότε καλύτερα να μην το κάνεις.

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Φυσικά και ασχολούμαστε και με άλλα πράγματα, αλλά όταν πρέπει να κάνεις πλύσεις ανά μία ώρα, τη σκέφτεσαι τη μύτη θες δε θες.

Ναι michelle, αλλά άλλο οι πλύσεις και άλλο το αν θα λεπτύνει η μύτη μου 1/2 η λιγότερο.Φυσικά όλα αυτά τα λεω καλοπροαίρετα και οχι για να στενοχωρήσω κάποιον.

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Συνταξιούχος . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O tasinho . έγραψε στις 00:36, 22-09-09:

μολις ειχε ερθει και περιμενα κατι εκτακτα και ενα αλλο περιστατικο και με πηρε...ουτε κουρασμενος ουτε τπτ....ενω με εξεταζει με παραταει και μιλαει στο τηλεφωνο με αυτη που προανεφερα,περιμενα κανα 5λεπτο για να ακουω ποτε θα φανε μαζι και αλλες ηλιθιοτητες...επισης ολους του τους ασθενεις(φωτογραφιες) τους χαραχτηριζε ολουσ λαλακες και πινοκιο...επινε το φραπε του και βαριοταν να κουνηθει...οποτε πηγαινα να μιλησω μου λεγε συνεχως εχω κι αλλη δουλεια,αν θες να μιλησεις πηγαινε σε κανα καφενειο(δεν πηγα μονος μου στο ιατρειο κ ξερω να μιλαω σε γιατρους τετοιου ειδους λογω πειρας),βριζοντας τη γραμματεα του και επαναλαμβανοντας συνεχως τη λεξη λαλακιες....απο αναπνοη νιωθω συνεχως μπουκωμενος ενω αισθητικα μετα την πρωτη επεμβαση εχω μεγαλο προβλημα...ααα,τωρα που θυμηθηκα τον ρωτησα αν μπορει να μου δειξει μεσω η/υ τι παρεμβασεις θα κανει(οχι το πως θα ειμαι)και μου λεει την αγαπημενη του λεξη(λαλακιες)..ετσι σου εκανε και ο αλλος ο λαλακας στη λαρισα?αν θες να πας σε αλλους λαλακες που κανουν αυτες τισ λαλακιες!!!!ολως τυχαιως επιασε συζητηση μονο για τη δουλεια του(μια περιπτωση του που γνωριζα) και συνεχως εξυμνουσε τον εαυτο του....τελικη τιμη 5000

ααα...ξεχασα πως γινεται να χω επισκεφτει ποσους γιατρους και να μου λενε οτι το διαφραγμα μου ειναι μια χαρα και αυτος να λεει οτι ειναι χαλια?μηπως ψαχνει και για θυματα λεω εγω?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:46, 22-09-09:

tasinho για τον Α.Σ μιλάμε ή για τον άλλο που έλεγες στη Γλυφάδα;

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

O tasinho . έγραψε στις 00:49, 22-09-09:

Α.Σ michelle

για τον αλλο στη γλυφαδα μιλησα με τον ramblade και μου ειπε να τον αποφυγω..το μονο καλο της υποθεσης σημερα ηταν οτι ηθελαν να με παρουν συνεντευξη απ το δρυμουση αλλα δε πηγα...

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 01:00, 22-09-09:

μολις ειχε ερθει και περιμενα κατι εκτακτα και ενα αλλο περιστατικο και με πηρε...ουτε κουρασμενος ουτε τπτ....ενω με εξεταζει με παραταει και μιλαει στο τηλεφωνο με αυτη που προανεφερα,περιμενα κανα 5λεπτο για να ακουω ποτε θα φανε μαζι και αλλες ηλιθιοτητες...επισης ολους του τους ασθενεις(φωτογραφιες) τους χαραχτηριζε ολουσ λαλακες και πινοκιο...επινε το φραπε του και βαριοταν να κουνηθει...οποτε πηγαινα να μιλησω μου λεγε συνεχως εχω κι αλλη δουλεια,αν θες να μιλησεις πηγαινε σε κανα καφενειο(δεν πηγα μονος μου στο ιατρειο κ ξερω να μιλαω σε γιατρους τετοιου ειδους λογω πειρας),βριζοντας τη γραμματεα του και επαναλαμβανοντας συνεχως τη λεξη λαλακιες....απο αναπνοη νιωθω συνεχως μπουκωμενος ενω αισθητικα μετα την πρωτη επεμβαση εχω μεγαλο προβλημα...ααα,τωρα που θυμηθηκα τον ρωτησα αν μπορει να μου δειξει μεσω η/υ τ

παρεμβασεις θα κανει(οχι το πως θα ειμαι)και μου λεει την αγαπημενη του λεξη(λαλακιες)..ετσι σου εκανε και ο αλλος ο λαλακας στη λαρισα?αν θες να πας σε αλλους λαλακες που κανουν αυτες τισ λαλακιες!!!!ολως τυχαιως επιασε συζητηση μονο για τη δουλεια του(μια περιπτωση του που γνωριζα) και συνεχως εξυμνουσε τον εαυτο του....τελικη τιμη 5000

Ρε συ tasinho είσαι σίγουρος μιλάμε για τον ίδιο γιατρό?Διότι ποτέ δεν έχω ακούσει οτι έχει συμπεριφερθεί έτσι σε ασθενή. Οκ ενα αλλο παιδί ο soumerios μου είχε πει οτι δεν του έδωσε πολύ σημασία, αλλα όχι σε τέτοιο βαθμό, βρίσιμο και τέτοια.Καλά οτι νευριάζει όταν βλέπει οτι ο άλλος τον αμφισβητεί αυτο είναι γεγονός διότι γνωρίζει την δουλεια του και δεν δέχεται υποδείξεις απο κανεναν. Η φίλη μ όταν πήγε για δεύτερη επέμβαση της είπε επι λέξη << Δεν θέλω να ακουστεί αλαζονικό αλλα είμαι ο μόνος που μπορώ στην Ελλάδα να κάνω τέτοια επέμβαση, πράγμα που απο την μια είναι εκνευριστικό κάπως απο την άλλη όμως σε καθησυχάζει διότι σου δείχνει οτι είναι σίγουρος για τις ικανότητες του.Όταν σου είπε ότι και ο αλλος στην Λάρισα σου έκανε τέτοια ίσως εννοούσε οτι το αποτέλεσμα του υπολογιστή μπορεί να διαφέρει παρα πολύ απο τι μπορεί να γίνει στην πραγματικότητα.Απλα έπρεπε να σου τα πει λίγο πιο ευγενικά διότι και εσυ εχεις τον πόνο σου και στενοχωριέσαι μετα χειρότερα.Μίλα με τον Ramblade ξέρει πολλα απο δευτερη ρινοπλαστική.

Αυτό με το πινοκιο που είπες σοβαρολογείς?Απαράδεκτο αν ειπωθηκε όντως.Τι να πω ρε γμτ μήπως και αυτός εχει γίνει τόσο νευρικός με τόσα περιστατικα που έχει? Διότι δεν είναι και λίγο να χειρουργείς τόσα άτομα κάθε μέρα. Α το άλλο που είπες, δεν είναι εύκολο δηλαδή να σε βάλει σε pc να σου δείξει πως θα γίνεις διότι δεν είναι πρώτη ρινοπλαστική αλλά δεύτερη στην οποία θα χρειαστείς μόσχευμα οπότε είναι λίγο δύσκολο να στο γεμίσει μεσω υπολογιστή και να στο δείξει εκείνη την στιγμή, χρειάζεται ώρα στο photoshop αυτό.

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

O tasinho . έγραψε στις 01:10, 22-09-09:

ο αλλος που εκανα την εγχειρηση ειχε την ιδια σιγουρια(μη σου πω και μεγαλυτερη δε το λεω απλα για να το πω) και ξερεις ειμαι πολυ επιφυλακτικος...ειλικρινα ηθελα να τον βρισω και να σηκωθω να φυγω αλλα λεω κατσε να δουμε που θα καταληξει...δε ζητησα να μου δειξει πως θα γινω μετα την εγχειρηση απλα επειδη βαριοταν να κουνηθει ειπα να μου δειξει τη διαδικασια...το ν η/υ τον χειριζοταν η κοπελα γιατι αυτος επινε καφε και βαριοταν και οταν πηγε σε μια φαση αυτη να ανοιξει τη πορτα σε πελατη την εκανε ρεζιλι βριζοντας την μπροστα μου,γιατι βαριοταν οπως ειπα να βαλει το χερι του στο ποντικι....μονο για τον εαυτο του μιλουσε και οταν τον ρωτουσα με κοιτουσε με ενα υφος απαξιωσης και συνεχιζε τα δικα του.....

παντως αρχιζω εκτος απο τον Α.Σ να σκεφτομαι και γνωστο πλαστικο χειρουργο(ηταν παρων στα playmate)οπου χειρουργει το λειτουργικο κομματι ωρλ και αυτος αναλαμβανει το αισθητικο μερος.επισης σου μισθωνει αεροπλανο και σε παραλβανει ατομο απο το αεροδρομιο και σε παει στη κλινικη για την εγχειρηση.3500 ολα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moonlight : 22-09-09 στις 01:17.
Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 12:38, 22-09-09:

swamps φυσικα και εχω αγχος αν θα ξεπρηστει η μυτη!

οπως ειναι τωρα ναι μεν μου αρεσει που εφυγε το "καμπουρακι" υβος λεγεται νομιζω αλλα απο την μεση και κατω ειναι τουμπανο και δειχνει μεγαλη!τα ρουθουνια δειχνουν λιγο μεγαλα οπως και η κορυφη της μυτης!

απλα ρωτησα αν και μου ειπαν θα ξεπρηστει πολυ αλλα ρωτησα αν θα γινει οπως λες σχεδον μισο!

οταν εχεις χαλασει τοσα λεφτα οταν εχεις περασει χειρουργειο και ταλαιπωρια φυσικο ειναι να εχεις το μυαλο σου συνεχεια στην μυτη σου και να θες να περιμενεις πως και πως να ξεπρηστει για να δειχνει οπως την θες!!!

δεν ξερω αν εχεις κανει και εσυ,αλλα αν εχεις κανει και δεν ειχες το μυαλο σου συνεχεια στην μυτη και δεν την κοιταγες στον καθρεπτη για να δεις πως ειναι οπως κανουμε ολοι τοτε μπραβο εισαι ειδικη περιπτωση!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ramblade

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ramblade
Ο ramblade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O ramblade έγραψε στις 13:03, 22-09-09:

Λιγο πολυ ετσι οπως τον περιγραφεις ειναι ο Σκ. Οι λαλακες κ οι λαλακιες τους. Photo imaging δεν εχω ακουσει να κανει αλλα μην νομιζεις κ αυτοι που κανουν ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα. Κ μιλαω για οποιονδηποτε, μεχρι κ σ'αυτον που πηγα στην αμερικη αλλιως μου την ζωγραφισε στον προφιλ κ βγηκε καλυτερη. Απο μπροστα ομως ενω η γεφυρα ειναι φυσιολογικη το ακρορινιο ειναι χοντρο κ σκληρο σαν ξυλο απ'τα μοσχευματα. Κ δεν ειναι απ'το πρηξιμο γιατι εχουν περασει σχεδον 6 μηνες, ειναι η τεχνικη τετοια -εχω δει αναφορες κ σε αλλους γιατρους που κανουν μυτες απο πλευρο- που δινει χοντρο κ στρογγυλωπο σχημα στη μυτη.
Δωσε μας περισσοτερες τεχνικες πληροφοριες γι'αυτα που σου'πε, ποσο θα διαρκουσε η επεμβαση, τι σου ειπε πως θα κανει. Κ στειλε μου αν θες μερικες φωτογραφιες της μυτης. Ταξιδευω αυριο κ μπορει να ειμαι αργος στις απαντησεις μου, αλλα εσυ ξεανγχωσου κ μην βιαστεις να κλεισεις κατι γιατι εχεις ολο το χρονο μπροστα σου.
Οσο για τον αλλον που ηταν στα playmate αν δεν ημουν παθων θα γελαγα...

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 15:25, 22-09-09:

οταν εχεις χαλασει τοσα λεφτα οταν εχεις περασει χειρουργειο και ταλαιπωρια φυσικο ειναι να εχεις το μυαλο σου συνεχεια στην μυτη σου και να θες να περιμενεις πως και πως να ξεπρηστει για να δειχνει οπως την θες.

δεν ξερω αν εχεις κανει και εσυ,αλλα αν εχεις κανει και δεν ειχες το μυαλο σου συνεχεια στην μυτη και δεν την κοιταγες στον καθρεπτη για να δεις πως ειναι οπως κανουμε ολοι τοτε μπραβο εισαι ειδικη περιπτωση!!
Georgalis
Δεν διαφωνώ μαζί σου αγόρι μου, και είναι πολύ φυσικό να έχεις κάποιο ενθουσιασμό για την νεα σου μύτη αλλα και κάποια αγωνία ταυτόχρονα. Απλά όταν σκεφτόμαστε κάτι κάπως έντονα τότε και ο χρόνος είναι σαν να κολλάει και δεν περνάει εύκολα. Οι 6 μήνες με ενα χρόνο που χρειάζεται για να ξεπρηστέι η μύτη φάινονται σαν αιωνιότητα όταν ασχολείσαι έντονα με αυτό.
Μην το παίρνεις προσωπικά, ήταν μια φιλική συμβουλή για όλους όσους έχετε περάσει απο αυτή την διαδικασία πρόσφατα.Όλα θα πάνε καλα, και η όσφρηση επανέρχεται, και το ακρορρινιο μαζί με τα ρουθούνια θα κατέβει.Είναι πολύ πιθανό να νιώθουν κάποιοι μετά απο αυτή τη διαδικασία και μούδιασμα και να είναι η μύτη σαν κοκαλωμένη,όλα αυτά θα περάσουν, όμως χρειάζεται αρκετή υπομονή,δεν γίνονται αυτά τα πράγματα απο την μια μερα στην άλλη,και χαίρομαι που αναφέρεις οτι είναι όντως ταλαιπωρία διότι όταν τα έλεγα αυτά εγω εδώ μέσα, όταν μπήκε κάποιος και μου το έπαιζε μάγκας που έκανε 3 επεμβάσεις στην μύτη, κάποιοι θύμωναν.

παντως αρχιζω εκτος απο τον Α.Σ να σκεφτομαι και γνωστο πλαστικο χειρουργο(ηταν παρων στα playmate)οπου χειρουργει το λειτουργικο κομματι ωρλ και αυτος αναλαμβανει το αισθητικο μερος.επισης σου μισθωνει αεροπλανο και σε παραλβανει ατομο απο το αεροδρομιο και σε παει στη κλινικη για την εγχειρηση.3500 ολα
Η γιαγια μου έλεγε ΟΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΠΟΛΛΑ ΚΕΡΑΣΙΑ ΚΡΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ ΚΑΛΑΘΙ.
Αν δεν κατάλαβες τι εννοώ, αυτά με τα ελικόπτερα και σαχλαμάρες δεν μου γεμίζουν το μάτι φίλε μου, και πρόσεχε μην πάθεις χειρότερα διότι η δευτερη ρινοπλαστική αν αποτύχει τότε κλάφτα Χαραλαμπε.Ο συγκεκριμένος που πήγες έχει πολύ πείρα σε δεύτερες επεμβάσεις για αυτό σου πρότεινα να πας εκεί.Όσον αφορά αυτό που είπε ΠΙΝΟΚΙΟ απο οτι μου είπες σε προσωπικό μήνυμα αναφερόταν σε αυτόν τον φυσικό που χειρουργήθηκε σε ενα κομπογιαννίτη και του την έκανε σελωτή.Είναι αυτό το άρθρο που έχω βάλει και εδω της εφημερίδας espresso, και οχι στους πελάτες του που πάνε να χειρουργηθούν σε αυτόν. Στις σκατοδουλειές του προηγούμενου αναφερόταν και καλό ήταν να τα λες εδώ διότι κάποιοι θα τον παρεξηγήσουν και θα νομίσουν οτι κοροιδεύει τους πελάτες του επειδή έχουν μεγάλη μύτη.tasinho νομίζω είσαι πάρα πολύ ταραγμένος με το πρόβλημα σου και πρέπει λίγο να ηρεμήσεις και να σκεφτείς λογικά. Μην πας να κάνεις βιαστικές κινήσεις τώρα ψαξτο το θέμα και μετα βλέπεις.Όποιος καίγεται στον χυλό φυσάει και το γιαουρτι οπότε να είσαι πολύ προσεκτικός.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 16:31, 22-09-09:

Just for the record, από χθες το βράδυ έχω αρχίσει να έχω λίγη όσφρηση (πχ μπορώ να μυρίσω το άρωμα μου αν το βάλω στο χέρι μου)

Παράθεση

petrina 1987

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη petrina 1987
Ο petrina 1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O petrina 1987 έγραψε στις 17:14, 22-09-09:

Tasinho, εγώ θα σου έλεγα να προσέχεις πολύ γιατί έχεις τελείως λάθος κριτήρια. Δεν είναι λογικό να έχεις σαν παράμετρο του πού θα χειρουργηθείς ότι θα σε παραλάβουν από το αεροδρόμιο! Μίλα με ένα ταξιδιωτικό γραφείο τότε και ρώτα πού θα χειρουργηθείς..
Εκτός αυτού δεν είναι λογικό να σε χειρουργήσουν 2 άτομα.. Απλά και μόνο επειδή ο πλαστκός δε θα ξέρει το διάφραγμα και ο ΩΡΛ δε θα ξέρει τη ρινοπλαστική.. 2 μέτριοι χειρουργοί δηλαδή!
Ένας πρέπει να είναι ο χειρουργός , να έχει την πλήρη ευθύνη της επέμβασης και να γνωρίζει το χειρουργείο της μύτης άψογα, από την αρχή μέχρι το τέλος!! Ή μήπως πιστεύεις ότι αυτός που θα κάνει τη ρινοπλαστική δε θα πρέπει να ξέρει και να μπορεί να αξιολογήσει τι έχει γίνει στο διάφραγμα (το οποίο φτιάχνεται πριν τη ρινοπλαστική)? Και μετά ποιος θα σε παρακολουθεί?
Αν λες στον πλαστικό ότι δεν αναπνέεις, θα σου λέει:
Περίμενε, να πάρω τον ΩΡΛ τηλέφωνο να μου πει γιατί...
Ο Σκ. έχει τεράστια εμπειρία στο θέμα και χειρουργεί 4-5 μύτες τη μέρα. Δε νομίζω ότι υπάρχει πιο σημαντική παράμετρος από αυτήν

Όσο για τα υπόλοιπα που λες ότι σου έκαναν άσχημη εντύπωση, σίγουρα θα του μίλησες περίεργα.Δεν είναι δυνατόν όλα τα παιδιά στο forum να λένε τα καλύτερα κι εσύ να είσαι η εξαίρεση. Σε μένα προσωπικά ήταν ευγενέστατος! Πέρα από αυτό όμως, αυτά που σου είπε για τα μοσχεύματα σημαίνουν ότι θα είναι δύσκολη η επέμβαση και δεν μπορείς να πας πουθενά αλλού γιατί θα σου κάνουν μεγαλύτερη ζημιά. Μόνο αυτός έχει τη φοβερή εμπειρία για να στη φτιάξει. Όλα τα άλλα είναι κουβέντες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 22-09-09 στις 18:24. Αιτία: συγχώνευση μηνυμάτων - παρακαλούμε πατήστε ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ για να προσθέσετε κείμενο σε υπάρχον ποστ
Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

O tasinho . έγραψε στις 22:38, 22-09-09:

εγω παρεθεσα την εμπειρια μου γιατι μου φανηκε περιεργη η σταση του και ειναι ανεπιτρεπτο οταν εξεταζεσαι να σε παραταει ο γιατρος και να μιλαει στο τηλεφωνο 7-8 λεπτα(απο τα 15 που ημουν μεσα)και να κανονιζει μποτοξ και το που θα φαει το βραδυ.το ξερω οτι κανει τη καλυτερη δουλεια αλλα ειναι αντιεπαγγελματικος ο τροπος που φερθηκε...το ξερω δε γινεται να λετε ολοι καλα λογια γι αυτον και γω να μαι ο περιεργος αλλα ειδα πολλους υπερμαχους εδω και επιτηδες πεταξα τη τελευταια περιπτωση του γιατρου για να δω αν υπαρχουν "τσιρακια" εδω μεσα..οσο για σενα petrina εισαι πολυ ειρωνικη και θα μπορουσες να απαντησεις οπως ο ramblade και η swaps...δεν πηγα σα προβατο στο σκουρα οπως πολλοι απο εσας μπορει να πηγατε(και να τον ειχατε ως πρωτη επιλογη) και να καθομαι να λεω ναι σε οτι μου λεει ο γιατρος,οκ?ο giorgalis αγχωνεται για το αν θα ξεπρηστει η μυτη του(δεν κακολογω και γω τα ιδια εκανα) φαντασου εγω που εχω περασει πολλα και με περιμενει δυσκολη επεμβαση και οχι μια ρουτινα..δλδ δεν ειχα και γω τις αποριες μου?πως γινεται ολοι οι γιατροι που πηγα να μου λενε οτι εχω τελειο διαφραγμα(με εξεταζαν και αρκετη ωρα) και ο σκουρας μεσα σε 10 δευτερολεπτα(τοσο διηρκησε η εξεταση μεχρι το τηλεφωνο) να μου πει οτι ειναι χαλια...δεν αντιλεγω ειναι κορυφη και εκει θα παω για εγχειρηση αλλα δε φερονται ετσι σε ατομα που εχουν περασει πολλα κα ταξιδευαν ωρες.οπως ειπα στην αρχη απλα παρεθεσα την εμπειρια μου και δε γινεται να πεφτετε ολοι πανω μου και να δικαιολογειτε το γιατρο επειδη περιεγραψα αυτο που συνεβη και οχι αυτο που θελατε μαλλον να ακουσετε.οσο για το αν ειμαι περιεργος αμα διαβασε καλυτερα γιατι αναφερω οτι δεν ημουν μονος στο ιατρειο..swaps δεν χαραχτηρισε μονο αυτη τη περιπτωση ετσι απλα αυτη ειδα και αναγνωρισα,τα ιδια ειπε για αλλες 2 κοπελες και ενα παιδι....οσο για το οτι χαραχτηριζει τις εγχειρησεις του ως λαλακιες δεν ειδα να το σχολιαζεις...οσο για τη συγκεκριμενη περιπτωση δε το παρεθεσα στο forum θα σου πω prv.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 23:13, 22-09-09:

Εγώ πάντως ουδέποτε είπα κάτι θετικό για τη συμπεριφορά του
Πήγα σε αυτόν επειδή από παντού ακούω ότι είναι ο καλύτερος, η συμπεριφορά του ούτε εμένα μου άρεσε ιδιαίτερα (αν και δεν ήταν τόσο τραγικά τα πράγματα όσο τα περιγράφει ο tasinho, καμία σχέση!).
Πάντως πρέπει να είναι με τα κέφια του, διότι όταν ήταν να βγάλω τα σφουγγαράκια μια χαρά συμπεριφορά είχε.

Παράθεση

elenadi

Νεοφερμένος

H elenadi έγραψε στις 23:50, 22-09-09:

tasinho για μενα εχεις πολυ δικιο!Δε θυμαμαι αν το ειχα πει και σε post εδω ή μονο σε παιδια που με ρωταγαν γι αυτον.Ειχα πει λοιπον οτι εχει μια επαρση.

Εγω πριν παω σε αυτον ειχα παει σε εναν αλλο(που κι αυτος μου εδειχνε φωτογραφιες του στηθους και της μυτης μιας κοπελας που ειχα δει στο σαλονακι του,που ειχε -νομιζω νανισμος λεγεται αυτο- και μου ελεγε-βλεπεις τα χαλια της ειχε η καημενη-μια χαρα δεν την εκανα??)που απλα ειχα βρει τυχαια απο το internet.

και μου ελεγε λοιπον ο Σκ:
"και καλα ειχε κανεναν μεσα στο ιατρειο του??μα καλα που τον βρηκες??"
Σε κοπελες που εχω δει(γτι εχω δει σιγουρα δυο-μπορει και τρεις) ναι καμμια φορα ψιλομιλαγε αποτομα,εγω του ελεγα χαριτολογωντας μην την μαλωνετε-ειναι πολυ καλη ,μετα μου ελεγε οτι ειναι αρραβωνιαστικια του και την επαιρνε αγκαλια..
εχει εμπιστοσυνη στον εαυτο του και το παραδειχνει με καθε ευκαρια και οταν για πλακα πας να τον αμφισβητησεις του κακοφαινεται.

Αλλα... εγω δεν κοιταξα ΤΠΤ απο αυτα.αντιθετα πηγα με τα νερα του..Κοιταξα να κανω τη δουλεια μου και λειτουργησα λιγακι εγωιστικα.Ηθελα να μου κανει καλα αυτο που ειχα ακουσει οτι ηταν top!-την επεμβαση.ουτε με ενοιαζε ο χαρακτηρας του,ουτε αν μου εκαναν τα "ρουφηγματα" της μυτης βοηθοι και οχι αυτος(που με τοσες επεμβασεις αυτα θα κοιταγε?) ουτε το ποσο ψωνιο ηταν.Στο κατω κατω δε με ενοιαζε να τον παντρευτω-γιατρος ειναι-την επεμβαση ηθελα να μου κανει αψογη.

Φυσικοτατα θα ηθελα και θα ηταν πιο επαγγελματικο να ειναι σε ολα αψογος.
Αλλα δε με απετρεψε κτι τετοιο.Δε θα τον αλλαξω τωρα στα γεραματα.Προφανως με τοσα που εχει δει ισως εχει σκληρυνει και ψωνιστει.Εδω ψωνιζονται αλλοι με το που μπαινουν στην ιατρικη,αυτος δε θα την ψωνιζε?
Συνηθως ειμαι δυναμικη και μιλαω οταν ξερω οτι εχω δικιο και ο αλλος λεει λαλακιες,
αλλα εδω δεν το εκανα(και στους καθηγητες μου στη σχολη που επεφτε γλειψιμο..) !
Ο σκοπος αγιαζει τα μεσα

Καλη τυχη σε οσους ψαχνονται,καλα κουραγια σε οσους αναρρωνουν

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

O tasinho . έγραψε στις 00:26, 23-09-09:

παιδια αυτο ειπα και γω δε κρινω τη δουλεια του αλλα τη συμπεριφορα του προς εμενα...δε τα εβγαλα απ το μυαλο μου για να τον κακολογησω και για ποιο λογο αλλωστε να το κανω....χαιρομαι που μιλατε σωστα michelle και elenadi..δεν εθηξα κανενα απλα οι περισσοτεροι απο εσας(αν οχι ολοι) πηγατε για πρωτο χειρουργειο,ρωτηστε και μας πως νιωθουμε...χανεις το κοσμο απο τα ποδια σου,σκεφτεσαι συνεχως οπως λεει και ο αλλος στη διαφημιση γιατι σε μενα ρε φιλαρακι?στη 2η εγχειρηση εισαι κατα πολυ περιορισμενος και ολα θελεις να πανε τελεια γιατι ενδεχομενο λαθος φερνει την καταστροφη(στην ηδη υπαρχουσα)...απλα οταν μιλαμε για εναν ανθρωπο θα ηταν καλο να ειμαστε αντικειμενικοι(δε μιλαω για τον συγκεκριμενο) και να παραθετουμε οχι μονο τα θετικα αλλα και τα αρνητικα του....

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

O tasinho . έγραψε στις 02:16, 23-09-09:

μου ειπε γυρω στο 4ωρο θα διαρκεσει... μονο αυτο μου ειπε τπτ για τεχνικες κ.λ.π....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη love_angel : 23-09-09 στις 02:26. Αιτία: greeklish
Παράθεση

raniouli!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη raniouli!
H raniouli! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H raniouli! έγραψε στις 03:19, 23-09-09:

καλησπέρα παιδιά, με λένε ράνια κ είμαι καινούργια στην παρέα! την δευτέρα θα χειρουργηθώ κ εγώ (διάφραγμα-ρινοπλαστική) κ έχω αγχωθεί λιγάκι.....ευτυχώς διαβάζοντας - όλες - τις σημειώσεις σας έχω πάρει μια γεύση για το τι θα αντιμετωπίσω κ έχω ηρεμήσει αρκετά! σας ευχαριστώ πολύ γι΄αυτό, πραγματικά με το να ποστάρετε τις εμπειρίες και τα σχόλια σας εδώ βοηθάτε πολύ όσους δν είναι τόσο ενημερωμένοι, να ξέρουν περίπου τι παίζει σχετικά με το θέμα και να μην αγχώνονται τόσο

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 10:14, 23-09-09:

φιλε δικαιο εχεις εγω δεν θα μπορουσα να κανω δευτερη εγχειρηση
ηδη με την πρωτη ειχα γινει ασπρος και λιποθυμουσα φαντασου αν εκανα και δευτερη!!!

ο χαρακτηρας του ΣΚ. ειναι παραξενος!εγω ειχα παει κατευθειαν μετα τον 15αυγουστο,ειχα κλεισει πρωτος ραντεβου και περιμενα μιση ωρα (παλι καλα ) γιατι ειχε ερθει μια κωλογρια ηθοποιος και την ειχε μιση ωρα μεσα να της πει τις μαλακιες του που ξερει!!!

εγω μολις μπηκα ενταξει δεν μπορω να πω οτι μου φερθηκε ασχημα αλλα εκανε λιγο πλακα με διαφορα πραγματα πχ με την κοπελα που βγαζει φωτο κτλ!

το μονο που με πειραξε λιγο ηταν στο τελος οτι του εδωσα το χερι και μετα απο λιγο με κοιταξε και μετα μου εδωσε και το δικο του και ειχε στυλ ξερεις "εγω ειμαι κορυφη και ειμαι καποιος" αλλα πιστευω ειδικα οι πλαστικοι εχουν αυτο το στυλ!!!

φυσικα στις γυναικες που το παιζουν οτι καποιες ειναι θα τους συμπεριφερεται καλυτερα αν και ξαναλεω εγω δεν εχω παραπονο!!!

το οτι θα το επαιζε οτι καποιος ειναι το περιμενα αλλα αν εσενα σου εκανε αυτα που λες ειναι απαραδεκτος!τελος αυτος με τοσους πελατες που εχει σιγα μην καθεται και κοιταει εσενα (υποθετικα μιλαω)

Παράθεση

ramblade

Νεοφερμένος

O ramblade έγραψε στις 11:02, 23-09-09:

Ενα παραγοντας που δεν λαβατε υποψην σας ειναι οτι ολοι εσεις πηγατε να ρωτησετε για 1η ρινοπλαστικη γι'αυτο κ σας συμπεριφερθηκε καλυτερα. Ενας εμπειρος χειρουργος ξερει οτι οι επανορθωτικες επεμβασεις εχουν μεγαλυτερο κινδυνο αποτυχια, επομενως δεν τον συμφερει να τις κανει γιατι κινδυνευει να δυσφημιστει. Η κακη συμπεριφορα λοιπον προς τον ασθενη ειναι κατι σαν αμυντικος μηχανισμος.
Κ μενα tasinho αν διαφασεις το μηνυμα που τον περιγραφω καπως ετσι μου φερθηκε οταν τον επισκευτηκα. Στην αρχη οταν μπηκα ηταν ετοιμος να με δειρει, μολις ομως αρχισα να του κανω τεχνικες ερωτησεις κ του ειπα πως ειμαι διδακτορικος γλυκανε. "Τα ξερεις ε" μου ελεγε. Μιση ωρα με κρατησε, δεν ξερω ποσο κραταει τους υπολοιπους. Μου'δειξε κ μενα φωτογραφιες του περιβοητου πινοκιο επειδη εγω τον ανεφερα, μετα μια "χοντρη" που του ειχε ξαναερθει αλλα τελικα εκανε σε αλλους 4 ρινοπλαστικες κ τωρα του ζητουσε να διορθωσει τα γαμησιατικα και αυτος την εδιωξε. Πειραζε κ την γραμματεα -μια ξανθια κρυοκωλη- λεγοντας της πως θα βγαλει τα μοσχευματα που την εβαλε στη μυτη για να φτιαξει την δικια μου...
Η γνωμη μου ειναι να ξαναπας πιο προετοιμασμενος, να γραψεις κατω τις ερωτησεις που θα του κανεις κ να πηγαινεις με τα νερα του (πού καταντησαμε Θεε μου) π.χ. "Ειμαι ο μοναδικος που μπορει να στην φτιαξει στην Ελλαδα" κ συ να λες "Ναι, κ εγω αυτο ακουω απ'ολους, γι'αυτο ξαναηρθα σε σας"

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

O tasinho . έγραψε στις 14:48, 23-09-09:

giorgalis και γω πρωτο ραντεβου ημουν και μπηκα μετα απο 3 τεταρτα,γιατι η ξανθια εβαζε μεσα κατι φιλες της(που δεν ειχαν ραντεβου)..καλα εκανε 10 λεπτα να μου βγαλει φωτογραφιες....μολις μπηκα στο ιατρειο του δωσα το χερι μου με κοιταξε καπως και μετα μου το εδωσε αυτος(χαχαχα) αλλα στο τελος που πηγα να φυγω αυτος με φωναξε να με χαιρετησει και αφου με χαιρετησε μου λεει"πληρωνεις στη κοπελα"...εκεινη την ωρα μη σου πω τι ηθελα να κανω....ramblade ξερω πολλα απο τεχνικες κτλ,ειχα και χαρτακι μαζι μου αλλα δε μου απαντουσε και τελικα δε χρειαστηκε να το χρησιμοποιησω...οσο για την αμυντικη του σταση πιστευω οτι εχεισ δικιο,αυτο πιστευω και γω..

Παράθεση

kitkat

Νεοφερμένος

H kitkat έγραψε στις 16:07, 23-09-09:

καλησπερα παιδια!!!σημερα βγηκα και εγω απτο νοσοκομειο...χειρουργηθηκα χθες στις 1 το μεσημερι,η επεμβαση κρατησε 2 ωρες...δεν καταλαβα τπτ...ουτε ποναω καθολου!!! το μονο δυσαρεστο ηταν οτι εκανα εμετο χθες 4 φορες το αιμα που ειχα καταπιει...και ειχα αρκετη αιμοραγια...εχουν πρηστει λιγο τα ματια...και φυσικα το ποιο σπαστικο ειναι οτι πρεπει να αναπνεω αποτο στομα....ε αυτο ειναι το χειροτερο για μενα....ευτυχως κοιμηθηκα ομως καλα το βραδυ...σημερα περασε το πρωι ο γιατρος πριν φυγω μου ειπε την παρασκευη να παω για να μου βγαλει τις γαζες κτλ..προς το παρον ολα καλα

Παράθεση

giorgalis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giorgalis έγραψε στις 23:32, 23-09-09:

kitkat περαστικα αν και σε 5 μερες θα εισαι ενταξει!

θα σου φυγουν και οι μελανιες στα ματια!

και εγω μολις με εβαλαν στο δωματιο μετα απο το χειρουργειο θυμαμαι εκαναν εμετο για τον ιδιο ακριβως λογο,θα ειχα πιει αιμα και ηθελα να το βγαλω!

εσυ ομως 4 εμετους ,μπραβο!!!

ρε παιδια θελω να ξεπρηστει η μυτη μου και γρηγοραααααααααααα!
ειναι πρησμενη και δειχνει μεγαλη!αντε να κανω υπομονη να δω πως θα γινει!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 23:51, 23-09-09:

kitkat περαστικά και σου εύχομαι η νέα σου μύτη να είναι όπως την ονειρευόσουν!

giorgalis κουράγιο!!

Σήμερα πήγα για καθαρισμό και μου είπαν ότι θα βγάλω το ναρθηκάκι την Κυριακή τελικά Και επειδή 26-30 θα λείπω ταξίδι, θα το βγάλω Τετάρτη Και το χειρότερο; Θα πάω ταξίδι με το ναρθηκάκι Μου φαίνεται ότι σε όλους λέει 2-3 μέρες λιγότερο απ'ότι είναι τελικά
Πάντως (γιατί συζητήθηκε πιο πάνω) και σήμερα η συμπεριφορά του ήταν μια χαρά. Είναι με τα κέφια του προφανώς, όπως είπα παραπάνω.

Παράθεση

ramblade

Νεοφερμένος

O ramblade έγραψε στις 23:55, 23-09-09:

Καλα αυτο με το αιμα μονο ο Σκ. το καταφερνει, μου το ελεγε παλιοτερα κ ενα αλλο παιδι. Ισως επειδη σας εκανε ημιανοιχτη. Εμενα που με χειρουργουσαν σχεδον 8 ωρες, που μου ανοιξανε τελειως τη μυτη, τη ξεμονταρανε κ την ξανασυναρμολογησαν, τετοιο προβλημα δεν ειχα.
tasinho ο χονδρος απ'το πλευρο θελει μια ωρα για ν'απομονωθει, κ για να χρησιμοποιησει πλευρο σημαινει πως εισαι προχωρημενη περιπτωση. 4 ωρες μου ακουγονται λιγο. Αλλα εστω κ τοσες να χρειαστουν, ενας μεσος χειρουργος θα ξεσκιζε 4-5 μυτες σ'αυτον το χρονο κ θα τσεπωνε πανω απο 12000 Ε. Αν κ ο Σκ. χρεωνε με την ωρα δεν θα του ερχοταν κανεις. Να αλλος ενας λογος που δεν ενθουσιαζετε οταν του'ρχονται ασθενεις για επανορθωτικη.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ramblade : 24-09-09 στις 00:00.
Παράθεση

fotini...

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fotini...
H fotini... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H fotini... έγραψε στις 02:06, 24-09-09:

θελω να απαντησω στο παιδι που ειπε ολα αυτα για τον κ.. Α.Σ. οτι τον επισκεφτηκα σημερα και μπορω να πω οτι εχω εντυπωσιαστει.. ειναι τρομερο στον τροπο που μιλαει και συμπεριφερεται στον ασθενη. πραγματικα απορω γιατι φερθηκε και μιλησε σε σενα και σε κανενα 2 με αυτον τον τροπο. δεν μπορω να φανταστω τι μπορει να του ειπατε ειλκιρινα. ο ανθρωποσ ειναι επαγγελματιας και πραγματικα δεν καταλαβαινω τον λογο που πρεπει να σου πει τιν ακριβως θα σου κανει στο χειρουργειο απο τιν στιγμη που επιλεγεισ να πασ εκει γιατι ειναι κορυφη τον αφηνεισ να κανει την δουλεια του οπωσ εκεινοσ ξερει. εμενα μου μιλησε απιστευτα καλα και εκεινοσ και η κοπελα η ξανθεια που ειναι τρομερα χαμογελαστη και γλυκια και μου εξηγησε οσα πρεπει να ξερω για τησ δικεσ μου υποχρεωσεισ οχι πωσ θα κανει την δουλεια του... και ισα ισα που μιλουσε και με τιν γραμματεα του ανετα μπροστα μου και εδειχνε οτι δεν ειναι ψωνιο και ειναι ανετοσ και ειλικρινεισ και πανω απο ολα ανθρωποσ.. και πειτε μου καποιοσ αν εχει προβλημα απο την δουλεια του ??????

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 02:12, 24-09-09:

Χεχε, τι έλεγα ότι είναι με τα κέφια του;
Πάντως η κοπέλα η ξανθιά όντως είναι πολύ γλυκιά και χαμογελαστή.

Πάντως οι "κανα 2" δεν είπαμε ότι μας μίλησε όπως περιγράφει ο tasinho!! Απλά η συμπεριφορά του could be better. Προσωπικά η αλαζονεία δεν με ενοχλεί όταν προέρχεται από ανθρώπους που όντως έχουν τόσες ικανότητες όσο πιστεύουν. Αυτό που με ενόχλησε κάπως είναι ότι τον βρήκα λίγο αδιάκριτο, μάλλον προσπαθώντας να γίνει φιλικός (?) και λίγο είρωνα. Αλλά ξανατονίζω, ΚΑΜΙΑ σχέση με τα όσα περιέγραψε ο tasinho!!

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 18:46, 24-09-09:

Ενας εμπειρος χειρουργος ξερει οτι οι επανορθωτικες επεμβασεις εχουν μεγαλυτερο κινδυνο αποτυχια, επομενως δεν τον συμφερει να τις κανει γιατι κινδυνευει να δυσφημιστει. Η κακη συμπεριφορα λοιπον προς τον ασθενη ειναι κατι σαν αμυντικος μηχανισμος.
Ο άνθρωπος απο οτι έχω καταλάβει είναι τελειομανής. Θέλει το αποτέλεσμα μετα το χειρουργείο να αγγίζει την τελειότητα. Επειδή γνωρίζει οτι στο δεύτερο χειρουργείο δεν μπορεί να επιτευχθεί η τελειότητα, και είναι αμφίβολο το αποτέλεσμα αλλα και πως θα αντιδράσει ο οργανισμός για αυτόν ακριβώς τον λόγο δεν είναι το ίδιο ενθουσιασμένος όταν πρόκειται για επανεπέμβαση ρινοπλαστικής.Όταν η μύτη είναι άθικτή, ο χειρουργος μπορεί να κάνει περισσότερα και να είναι σίγουρος για το αποτέλεσμα,στην δεύτερη περίπτωση όμως ΔΕΝ υπάρχουν εγγυήσεις, άσχετα αν ο γιατρός είναι άριστος.
Βέβαια πρέπει να πω οτι εγγυήσεις δεν υπάρχουν απο οτι ξέρω όταν στην δεύτερη εγχείριση επιβάλλεται ο γιατρός να χρησιμοποιήσει μόσχευμα, αν όμως δεν έχει αφαιρεθεί πολύ υλικό απο την πρώτη εγχείριση και δεν χρειάζεται μόσχευμα νομίζω είναι πολύ πιο εύκολο να διορθωθεί. Με λίγα λόγια αυτός που έκανε ρινοπλαστική έστω και αποτυχημένη, αλλα δεν του έχουν αφαιρέσει μεγάλη ποσότητα οστού, χόνδρων είναι πιο εύκολο να την διορθώσει και πολύ πιο αισιόδοξα τα πράγματα.Υπάρχουν άνθρωποι που πήγαν να διορθώσουν υβο και εξακολουθεί να υφίσταται. Αυτό φτιάχνεται πολύ πιο εύκολα διότι λαξεύει ο γιατρός το σημείο εκεί την καμπουρα χωρίς να χρειάζεται να χρησιμοποιήσει μόσχευμα.Το ιδανικό βέβαια είναι να κάνουμε μια εγχείριση και να ξεμπερδεύουμε, διότι αλλιώς είναι μεγάλη ταλαιπωρία.

Αυτό που με ενόχλησε κάπως είναι ότι τον βρήκα λίγο αδιάκριτο, μάλλον προσπαθώντας να γίνει φιλικός (?)
Αν θες μου λες τι σε ρώτησε και τον βρήκες λίγο αδιάκριτο?Αν θες βέβαια.

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

O tasinho . έγραψε στις 18:49, 24-09-09:

fotini σε κοβω για πολυ τσιρακι ε?διαβασε ολα τα ποστ και μετα μιλα....πηγα εκει για 2η επεμβαση οχι για 1η φορα...εσυ τοσο πολυ θιχτηκες που δεν εχεις εγχειριστει κιολας σ'αυτον?του βρισαμε τη μανα και ειμαστε περιεργοι οπως ειπαν και αλλες γι αυτο μας μιλησε ετσι...και δεν ειπε κανεις οτι δεν ειναι καλος στη δουλεια του ουτως η αλλως εκει θα παω να εγχειριστω,απλα παρεθεσα την εμπειρια μου....εσενα τοσο πολυ σε πειραξε,ε?εδω μιλαμε αντικειμενικα κ ειλικρινα δε κρυβομαστε πισω απο συμφεροντα και λεμε και τα καλα και τα κακα του καθενος...και αν διαβαζες καλα δεν εκρινε κανεις τη δουλεια του...αλλα μαλλον αλλου κολλησες..η michelle και καποιοι αλλοι αν διαβαζες και πιο πριν γραφουν οτι ειναι με τιε μερες του,οκ?δλδ ποιο το οφελος να πω ψεμματα?

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 19:35, 24-09-09:

παιδια αυτο ειπα και γω δε κρινω τη δουλεια του αλλα τη συμπεριφορα του προς εμενα..
Tasinho, θέλω να σου πω το εξής. Όταν βρέθηκα στο ιατρείο του συγκεκριμένου,για να ρωτήσω για το ρινικό διάφραγμα, ημουν με μια φίλη που ενδιαφερόταν για επανεπέμβαση ρινοπλαστικής.
Θα σου πω ακριβώς τι της είπε. Η μύτη σας δεν είναι και καμιά τραγική περίπτωση ρινοπλαστικής, εχω δει ΠΟΛΥ χειρότερες μύτες απο την δική σας, αν δεν έχετε πρόβλημα λειτουργικό, τότε αφήστε το.Αυτή και μόνο η φράση του εμένα με κέρδισε, διότι θα μπορούσε να της πει εχεις τα χάλια σου τα μαύρα και στο αισθητικό και στο λειτουργικό οπότε κανε το.
Μια άλλη στο τέλος την ειρωνεύτηκε κάπως όταν του είπε την φράση ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ αν θα κάνει την επανεπέμβαση εννοούσε, και εκείνος της είπε ναι σκέψου το κάπως ειρωνικά, σαν να της λεει,ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΣΕ ΠΕΤΣΟΚΟΒΕ Ο ΚΟΜΠΟΓΙΑΝΝΙΤΗΣ, δεν το σκεφτόσουν και τώρα θα το σκεφτείς πολύ, και μου το είπε ο κοπέλα την στενοχώρησε κάπως αλλα μου λεει δεν απάντησα το κατάπια, διότι είχε απόλυτο δίκιο, διότι έπρεπε να παθω για να μάθω ρε πστ μου? Σου λεει ο άνθρωπος σε χειρουργείο μπαίνεις γιατί ΔΕΝ το ψάχνεις σοβαρά το θέμα να βρείς κάποιον άριστο γιατρό? Ξέρεις πως παρασύρονται άνθρωποι και τους πετσοκόβουν διάφοροι άσχετοι? Το έζησες νομίζω.Εδω η elenadi πήγε σε εναν άλλο πριν να της δώσω το όνομα, άσχετο εντελώς που της έδειχνε φοτο και στήθους που έφτιαξε. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ! Μα τι σχέση έχει η μύτη με το στήθος? Η μύτη είναι απο τις δυσκολότερες επεμβάσεις,και ακόμα και τελειο στήθος, κοιλιά, κ.τ.λ να φτιάχνει ενας γιατρός ΔΕΝ σημαίνει ότι είναι και καλός στην μύτη.Η οργή του (Α.Σ.) οφείλεται 1) Στη αφέλεια κάποιον ανθρώπων που δεν το ψάχνουν καλά και πάνε και τους ριμάζουν. 2) Στους απατεώνες που τα τσεπώνουν και χειρουργούν χωρίς να γνωρίζουν καν το αντικείμενο. Την προηγούμενη εβδομάδα πέτυχα ενα γνωστό μου γιατρό γυναικολόγο και μου έλεγε ότι κάνει και πλαστική στήθους!!! Αν είναι δυνατόν. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ! που δεν έχει καν άδεια για να το κάνει αυτό.Έλεοοος. Μεγάλη προσοχή παιδιά και πάνω απο όλα ενημέρωση όχι όσον αφορά μόνο ρινοπλαστική αλλα όλες τις επεμβάσεις αυτού του είδους.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη swamps : 24-09-09 στις 20:31.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 19:45, 24-09-09:

tasinho σε παρακαλώ πρόσεξε πως εκφράζεσαι και μην καταφεύγεις σε προσβλητικούς χαρακτηρισμούς (αναφέρομαι στο "τσιράκι"). Εκτός του ότι υποβαθμίζει τα λεγόμενα σου αυτό, δεν επιτρέπονται.

Πάντως σκεφτείτε και το άλλο: Εγώ, η elenadi, ο giorgalis, o tasinho είμαστε όλοι γύρω στα 21-23 απ'ότι είδα. Ίσως στη Φωτεινή να φέρθηκε καλύτερα λόγω ηλικίας (30). Το age discrimination άλλωστε είναι πολύ διαδεδομένο στην Ελλάδα, δε μου κάνει εντύπωση πλέον...

@swamps Μην φανταστείς τίποτα τρομερά αδιάκριτο. Απλά δεν μου αρέσει να με ρωτάνε για τα προσωπικά μου άνθρωποι που μόλις γνώρισα και να εκφέρουν και άποψη για τα ολίγα που ίσως πω. Υπάρχουν κι άλλοι τρόποι να γίνει κάποιος φιλικός.

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

O tasinho . έγραψε στις 23:39, 24-09-09:

πρωτα απ ολα συγγνωμη απλα δε γινεται να δικαιολογουμαι για πραγματα που βιωσα και τα μετεφερα οπως ειχα πει οτι θα κανω οταν θα επισκεπτομουν το γιατρο...κανεις δεν εκρινε τη δουλεια του,την εμπειρια του τις γνωσεις του...παρεθεσα στιγμιιαιες αντιδρασεις και ΟΠΩΣ ειπα πολλες φορες τον ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ...απλα δε μπορει καποιος που δε διαβαζει ολοκληρωμενα κ συγκεκριμενα τα ποστ να εκφερει γνωμη και να "προσβαλλει" τον αλλο...ουτε κανουμε exit poll ή οπως καναμε στο σχολειο που σηκωναμε τα χερια και να πουμε ποιος ειναι ή δεν ειναι ικανοποιημενος απο τον εκαστοτε γιατρο..μπορει 10 ατομα να ειναι πληρως ικανοποιημενοι απο τον γιατρο που εκανα την 1η εγχειρηση αλλα εμενα,ισως και αλλους 3-4,να μας κατεστρεψε...δλδ απαγορευεται να πουμε την εμπειρια μας?οπως και αν αγορασεις ενα αυτοκινητο..μπορει τα 5000 μοντελα να μην εμφανισουν ουτε ενα προβλημα αλλα εσενα του γκαντεμη να σου κατσει ενα ελαττωματικο..τι θα κανεις?θα πεις,"α,οκ δε πειραζει" ή θα πας στην εταιρια θα ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ το προβλημα και θα ζητησεις καποιο αλλο μοντελο ή επιδιορθωση....ΚΑΙ πρεπει να καταλαβουν καποιοι οτι τα ποστ στο site δεν αντιπροσωπευουν ολο το ποσοστο των ανθρωπων που εχουν υποβληθει σε ρινοπλαστικη αλλα το δικο μας "μικροκοσμο"...αντιπροσωπευει τις εμπειριες του giorgali,της michelle,της swamps,του ramblade,της elenadi(που κυριως αυτα τα ατομα γεμιζουν τις σελιδες με ποστ) και των αλλλων χρηστων...αυτα!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kitkat

Νεοφερμένος

H kitkat έγραψε στις 12:29, 25-09-09:

καλησπερα στην παρεα!!! σημερα εβγαλα τις γαζουλες απτα ρουθουνια και μου κανανε και τον καθαρισμο!δεν ηταν οπως το περιμενα σιγουρα...ηταν μια χαρα!οκ..λιγο αλλα πολυ λιγο δυσαρεστο να σου βγαζουν εκεινο το πραγμα απτη μυτη αλλα οχι και τοσο τραγικο οσοτο φοβομουνα...ειμαι καπως μπουκωμενη αλλα ελπιζω να διορθωθει συντομα και αυτο....

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 12:38, 25-09-09:

μπορει 10 ατομα να ειναι πληρως ικανοποιημενοι απο τον γιατρο που εκανα την 1η εγχειρηση αλλα εμενα,ισως και αλλους 3-4,να μας κατεστρεψε...

Δεν νομίζω φίλε μου.Για να φτάσεις σε σημείο να χρειάζεσαι χόνδρο και απο τα πλευρό τότε σημαίνει οτι ο συγκεκριμένος που σου έκανε την πρώτη εγχείριση είναι κομπογιαννίτης ΑΑ.Ένας άνθρωπος που ριμάζει την μύτη κάποιου σε τέτοιο βαθμό, τότε λίγο χλωμό να έχει κάνει και καλή δουλειά σε άλλους. Δεν το αποκλείω βέβαια αλλα δυσκολεύομαι να το πιστέψω, και είμαι σίγουρη οτι θα έχει κάνει πολλές πατάτες πάνω στην δουλειά του, απλά δεν γνωρίζεις ίσως τα άτομα που την έχουν επίσης πατήσει.
Τώρα όσον αφορά την εμπειρία σου πολύ καλα κάνεις και τα μεταφέρεις εδω, η οπου αλλού θέλεις απλά πρέπει να τα μεταφέρεις σωστα, και να λες τα πράγματα όπως ακριβώς τα είπε, π.χ. την λέξη πινόκιο την είπε οταν ήθελε να αναφερθεί σε μύτες σελωτές και χειρουργημένες απο άλλους γιατρούς οι οποίες μετα την εγχείριση είναι αίσχος.
Τώρα όσον αφορά το άλλο που παρατήρησες οτι δεν σχολίασα, αυτό δηλαδή οτι χαρακτήριζε τις εγχείρισεις του λαλακίες όπως λες, δεν είμαι συνήγορος του συγκεκριμένου για να κάθομαι να απολογούμαι για τα λεγόμενα του, αλλα φαντάζομαι οτι ίσως το είπε πανω στην αγανάκτηση του διότι πρώτα ο άνθρωπος είναι ΩΡΛ και τον ενδιαφέρει η καλή λειτουργία της μύτης και μετα το αισθητικό μέρος, πράγμα το οποίο ο κόσμος βλέπει αλλιώς. Οι περισσότεροι που πανε εκεί τους ενδιαφέρει η εμφάνιση τους και δεν δίνουν δεκάρα για το αν θα αναπνέουν σωστά μετά, και αυτό ίσως τον εκνευρίζει. Αλλά επειδή δεν ήμουν μπροστά να ακούσω τι είπε, πως το είπε και γιατί το είπε σε αυτήν στο τηλέφωνο καλύτερα θα ήταν να μην το σχολιάσουμε άλλο.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 13:02, 25-09-09:

Πρίν λίγο πήγα να μου αλλάξουν τη μεγάλη ταινία που συγκρατόυσε το νάρθηκα με μια μικρότερη επειδή θα πάω ταξίδι αύριο και ήθελα να είμαι λίγο πιο άνετα. Να έχετε υπόψιν ότι όταν σου βγάζουν την εν λόγω ταινία σε τρίβουν μετά με βενζίνη και ΤΣΟΥΖΕΙ. Η συμπεριφορά του γιατρού σήμερα ήταν άψογη πάντως.

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

O tasinho . έγραψε στις 14:17, 25-09-09:

swamps βλεπεις οτι δε το συνεχισα αλλα απανταω σε οσους επικρινουν..οποιος θελει να με κατακρινει και να μου την "πει" μπορει να μου στειλει πριβε μηνυμα για να μη νομιζει κανεις οτι γραφω αναληθειες και ηλιθιοτητες...εγω οταν ενδιαφερθηκα για εγχειρηση,διαβασα ολα τα ποστ "προσεκτικα" απο την αρχη(μου πηρε κανα 2ωρο) και μετα εκανα και γω καποιες ερωτησεις...και ξερετε οτι σας εστειλα ολους οσους ειχατε καποια προσωπικη εμπειρια μηνυματα πριβε και δεν εγραφα οτι μου κατεβαινε στο μυαλο..αυτο δειχνει καποια πραματα νομιζω...τελος δε μ αρεσει να βλεπω στο τελος(οχι παντα) καθε ποστ να αναφερονται στη συμπεριφορα του εκαστοτε γιατρου γιατι φαινεται σα να ειμαι εγω ο ψωριαρης και το λεω με την εννοια οτι οταν καποιος ενδιαφερεται να επισκεφτει ενα γιατρο μπορει καποιος να τον προιδεασει,να τον "προετοιμασει" για τα παντα που μπορει να αντιμετωπισει κατα την επισκεψη του...δε κατηγορω κανενα παιδι(ειλικρινα) απλα αν γνωριζα τις "ιδιαιτεροτητες" του χαραχτηρα του συγκεκριμενου ιατρου,θα μπορουσα να ακολουθησω αλλη γραμμη πλευσης(οπως εγραψε και ο ramblade οτι πρεπει να πας με τα νερα του κτλ)..

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 14:46, 25-09-09:

τελος δε μ αρεσει να βλεπω στο τελος(οχι παντα) καθε ποστ να αναφερονται στη συμπεριφορα του εκαστοτε γιατρου γιατι φαινεται σα να ειμαι εγω ο ψωριαρης
Αν αναφέρεσαι στα δικά μου ποστ, το κάνω επειδή είχα γράψει πιο πάνω ότι δεν μου άρεσε η συμπεριφορά του όταν πήγα αρχικά επίσκεψη στο ιατρείο του, καθώς και πριν/μετά το χειρουργείο και αφού από τότε κάθε φορά που τον είδα συμπεριφερόταν μια χαρά, το γράφω για να μην περάσω λάθος/άδικη εντύπωση.

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

O tasinho . έγραψε στις 15:01, 25-09-09:

οπως εγραψα δεν αναφερομαι σε σενα ουτε στους αλλους που ανεβαζουν ποστ σχετικα...απλα λεω οτι κανεις δεν ειχε γραψει για τη συμπεριφορα αυτου του ανθρωπου καθως ολοι μιλουσαν μονο για τη δουλεια του...καπου εκει εμφανιστηκα εγω και εγραψα αυτα που βιωσα και βγαινουν ποσοι και με κατηγορουν...δε θελω να ανακυκλωνομαι και να μιλαω συνεχεια γι αυτο και για τον καθενα εδω μεσα που δε διαβαζει "ολοκληρωτικα" τα ποστ,εχω αλλες εγνοιες...γι αυτο ανεφερα στο ποστ μου,οτι πρν αρχισω να γραφω και να κρινω διαβασα πρωτα ΟΛΑ τα ποστ και με μεγαλη προσοχη και σεβασμο σ αυτους που τα παρεθεσαν....το ξαναλεω καμια σχεση με σενα και τα υπολοιπα παιδια....αμα ειχα προβλημα θα στο γραφα οπως εκανα και στους αλλους.

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 15:12, 25-09-09:

το λεω με την εννοια οτι οταν καποιος ενδιαφερεται να επισκεφτει ενα γιατρο μπορει καποιος να τον προιδεασει,να τον "προετοιμασει" για τα παντα που μπορει να αντιμετωπισει κατα την επισκεψη του...δε κατηγορω κανενα παιδι(ειλικρινα) απλα αν γνωριζα τις "ιδιαιτεροτητες" του χαραχτηρα του συγκεκριμενου ιατρου,θα μπορουσα να ακολουθησω αλλη γραμμη πλευσης(οπως εγραψε και ο ramblade οτι πρεπει να πας με τα νερα του κτλ)..
Πως θα σε προετοιμάσει κάποιος για το την συμπεριφορά του γιατρού tasinho, απο την στιγμή που συνήθως δεν συμπεριφέρεται ετσι?Οι περισσότεροι λένε οτι είναι ευγενέστατος, και κάποιοι άλλοι ότι είναι είρωνας και αλαζόνας.Άντε βγάλε άκρη τώρα εσύ, και προετοιμάσου για την συμπεριφορά του ακούγοντας αντίθετες απόψεις.Μπορεί να τον πέτυχες και σε ώρα που ήταν εξαντλημένος.Βέβαια έχεις και εσύ τον πόνο σου και δεν φταίς σε τίποτα αν ο άλλος εχει νεύρα αλλα θέλω να σε ρωτήσω το εξής.. Αν εσύ έφτιαχνες 5,6 μύτες την ημέρα και κάποιες απο αυτές ριμαγμένες απο προηγούμενη ρινοπλαστική και είχες και καμια 20ρια πελάτες το απόγευμα ο καθένας με ερωτήσεις και παραξενιές, να σε περιμένουν στο ιατρείο τι συμπεριφορά θα είχες?Τέλος θέλω να πω οτι συμφωνώ με την elenadi οτι εδω ασήμαντοι και έχουν αλαζονική συμπεριφορά,και δεν μας ενοχλεί και μας ενοχλεί που είναι λίγο αυτός?Εσυ να κοιτάξεις να λυθεί το πρόβλημα σου και ασε αυτόν να είναι οτι θέλει.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη swamps : 25-09-09 στις 15:19. Αιτία: .....
Παράθεση

Γιωργος 22

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Γιωργος 22
Ο Γιωργος 22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Γιωργος 22 έγραψε στις 15:42, 25-09-09:

Καλησπερα παιδια και συγχαρητηρια για την δημιουργια της εν λογω ενοτητας,διαβαζω το σαιτ απο τοτε που ηταν στην σελιδα 3,οποτε εχω διαμορφωσει μια σφαιρικη αποψη για το ολο θεμα...

Το δικο μου "προβλημα",ειναι το λεγομενο καμπουρακι στην μυτη και οτι κατω πριν τα ρουθουνια ειναι λιγο χοντρο το σημειο...Δν ειναι καμμια πολυ μεγαλη μυτη,ουτε ειναι κατι τραγικο στην προσοψη αλλα με χαλαει πολυ στο προφιλ,και κυριως στο δεξι μερος,και σε συνδυασμο με την κατω γναθο μου που ειναι λιγο πιο μεσα φαινεται λιγο ασχημα,ξαναλεω ειναι λιγο πιο μεσα...

Απο οτι εχω καταλαβει η ολη διαδικασια στοιχιζει γυρω στα 4000,η μονη απορια που εχω ειναι η εξης...Ρεαλιστικα μια περιπτωση σαν την δικια μου,μια δλδ συνηθισμενη περιπτωση,ποσο καιρο χρειαζεται για να μπορω να βγω εξω και να γυρισω στις καθημερινες μου υποχρεωσεις??Να μπορω να παω στην σχολη μου,στην δουλεια μου,χωρις να χρειαζεται να ειμαι με γαζες,η να χρειαζεται να κανω πλυσεις....1-2 βδομαδες???

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 17:10, 25-09-09:

Το γύψο θα τον βγάλεις σε 10 μέρες από το χειρουργείο, οπότε εξωτερικά δεν θα φαίνεται τίποτα.
Πλύσεις θα κάνεις για αρκετό καιρό, αλλά μετά τις 15 μέρες με προοδευτικά ελαττούμενο ρυθμό. Γενικά πάντως δεν είναι κάτι τρομερό οι πλύσεις. 2 λεπτά υπόθεση είναι όταν το συνηθίσεις. Δηλαδή, και στη δουλειά να είσαι, δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα να πας 5 λεπτά στην τουαλέτα να κάνεις την πλύση σου.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους