Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,722 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θα μπορούσατε να είστε ερωτευμένοι με 2 άτομα ταυτόχρονα;

s_PAO_piata

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη s_PAO_piata
Ο s_PAO_piata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O s_PAO_piata έγραψε στις 08:44, 09-04-07:

Θα μπορουσατε να είστε ερωτευμένοι με 2 ατομα ταυτόχρονα? Η εστώ ενω ειστε ερωτευμένοι με καποιον ξαφνικα να κολλησετε και με δευτερο?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paty
H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε στις 08:58, 09-04-07:

σαφώς και θα μπορούσα και μου έχει τύχει δυστυχώς..Πραγματικά είναι πολύ άσχημο να συμβαίνει κάτι τέτοιο ιδικά όταν ο ένας από τους δυο έρωτες είναι και σχέση...Δε μπορώ να εξηγήσω πως συμβαίνει κάτι τέτοιο αλλά συμβαίνει...Αυτό που επίσης μου έχει τύχει είναι περίοδοι λειψανδρίας και περίοδοι πολλών ερώτων μαζί...τραγικό??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

truffinho (Αγγελος (όνομα και πράμα))

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη truffinho
Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O truffinho έγραψε στις 09:02, 09-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Paty
σαφώς και θα μπορούσα και μου έχει τύχει δυστυχώς..Πραγματικά είναι πολύ άσχημο να συμβαίνει κάτι τέτοιο ιδικά όταν ο ένας από τους δυο έρωτες είναι και σχέση...Δε μπορώ να εξηγήσω πως συμβαίνει κάτι τέτοιο αλλά συμβαίνει...Αυτό που επίσης μου έχει τύχει είναι περίοδοι λειψανδρίας και περίοδοι πολλών ερώτων μαζί...τραγικό??
Δεν τα λέμε αυτά Πάτυ, αφού ξέρω ότι με θέλλλεις.

Πάντως είναι αλήθεια ότι τέτοιες περιπτώσεις υπάρχουν και το έχει πάθει και η κοπέλα μου, όταν ήταν να διαλέξει μεταξύ τριών (και δυστυχώς διάλεξε εμένα...)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 10:57, 09-04-07:

Εγώ νομίζω πως αν είσαι ερωτευμένος έχεις στο μυαλό σου μόνο έναν! Άλλο αν μόνο "γουστάρεις", οπότε μπορείς να σκέφτεσαι περισσότερους! Μου έχει τύχει να μου αρέσουν 2 και 3 ταυτόχρονα, αλλά ερωτευμένη και να έχω μάτια για άλλον όχι.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 11:10, 09-04-07:

Εμένα μου αρέσουν όσες βλέπω μπροστά μου κάθε φορά.........
(πλην ελαχίστων εξαιρέσεων...... )

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 12:38, 09-04-07:

Ερωτευμένη με δύο; Μπα....
Ενθουσιασμένη με 2 -3 4 κλπ ναι... Αλλά ο ενθουσιασμός μου κρατάει τόσο λίγο που μετά δεν θέλω κανέναν

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

princess is dead

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη princess is dead
H princess is dead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H princess is dead έγραψε στις 13:09, 09-04-07:

άνετα!! δυστυχώς (ή ευτυχώς) οι πειρασμοί είναι πολλοί!! αλλά να αγαπάς δυο άτομα ταυτόχρονα ..αυτό πραγματικά δεν γίνεται!!..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κακή Επιρροή : 09-04-07 στις 13:36. Αιτία: greeklish
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 13:12, 09-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από princess is dead
άνετα!! Δυστυχώς (η ευτυχώς) οι πειρασμοί είναι πολλοί!! Αλλά να αγαπάς δύο άτομα
ταυτόχρονα..αυτό πραγματικά δε γίνεται!!..
'Ανετα να είσαι ερωτευμένη με δυο άτομα ή άνετα να ποθείς σεξουαλικά δυο άτομα ? 'Εχει τεράστια διαφορά. Να είσαι ερωτευμένος με δυο άτομα είναι τελείως αδύνατο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 09-04-07 στις 13:36. Αιτία: αλλαγή των greeklish στην Παράθεση
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:19, 09-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
'Ανετα να είσαι ερωτευμένη με δυο άτομα ή άνετα να ποθείς σεξουαλικά δυο άτομα ? 'Εχει τεράστια διαφορά. Να είσαι ερωτευμένος με δυο άτομα είναι τελείως αδύνατο.
Aυτό πιστεύω κι εγώ. Σεξουαλική χημεία μπορεί να έχω με πολλούς, αν ερωτευτώ όμως, είμαι ερωτευμένη μόνο με εκείνον.

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 13:51, 09-04-07:

Νομίζω (και έχω διαβάσει) ότι ερωτευμένος μπορείς να είσαι με ένα πρόσωπο κάθε φορά...

Οπότε δεν παίζει...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:46, 09-04-07:

Μπορείς να είσαι ερωτευμένος με ένα άτομο και παροδικά να "ενθουσιάζεσαι" με κάποιον άλλον και να σου περνάει πολύ γρήγορα. Να είσαι ερωτευμένος και με τους δύο δεν μου έχει συμβεί.

Παράθεση

s_PAO_piata

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη s_PAO_piata
Ο s_PAO_piata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O s_PAO_piata έγραψε στις 16:52, 09-04-07:

Εγω νομιζω οτι μπορεί να εισαι ερωτευμενος με 2 ατομα.Αυτο μπορει να συμβει οταν τυχει να ξαναερωτευτεις καποιον που ησουν παλια ενω την ιδια στιγμη εισαι ερωτευμενος με το ατομο που εισαι μαζι αυτη τη στιγμη.

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 16:55, 09-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Μπορείς να είσαι ερωτευμένος με ένα άτομο και παροδικά να "ενθουσιάζεσαι" με κάποιον άλλον και να σου περνάει πολύ γρήγορα. Να είσαι ερωτευμένος και με τους δύο δεν μου έχει συμβεί.
ναι συμφωνώ! και εμένα μου έχει συμβεί, αλλά δεν είναι τίποτα άλλο παρά ενθουσιασμός. αν τον άλλον τον αγαπάς, τότε δεν αφήνεις τον ενθουσιασμό σου να μεγαλώσει.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 18:30, 09-04-07:

"...Oλο τον κόσμο να αγαπάς,
μα και ποτέ πάρα πολύ κανέναν...."
R.Kipling

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:21, 10-04-07:

Πώς μπορείς να μοιράσεις τον έρωτα σου; όταν εισαι ερωτευμένος με κάποιον εισαι μόνο με αυτόν, έτσι πιστέυω απλά τον δέυτερο τον θές εμφανησιακά

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 09:27, 10-04-07:

Θα συμφωνήσω με τη Βίκυ.
Ενθουσιασμό και πόθο μου έχει τύχει να νιώσω για 2 άτομα ταυτόχρονα, έρωτα όμως όχι, ποτέ. Το μυαλό μου δεν είχε άλλη φαιά ουσία να σπαταλήσει για δεύτερο άτομο!

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 10:33, 10-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Θα συμφωνήσω με τη Βίκυ.
Ενθουσιασμό και πόθο μου έχει τύχει να νιώσω για 2 άτομα ταυτόχρονα, έρωτα όμως όχι, ποτέ.
Μια απο τα ίδια

Παράθεση

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη soydelsur
H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε στις 11:02, 10-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από s_PAO_piata
Εγω νομιζω οτι μπορεί να εισαι ερωτευμενος με 2 ατομα.Αυτο μπορει να συμβει οταν τυχει να ξαναερωτευτεις καποιον που ησουν παλια ενω την ιδια στιγμη εισαι ερωτευμενος με το ατομο που εισαι μαζι αυτη τη στιγμη.
Aποκλείεται σπάω πιάτα
Δύο πράγματα συμβαίνουν:
α) Δεν είσαι και πολύ ερωτευμένος με αυτόν που είσαι μαζί αυτή τη στιγμή.απλά γουστάρεις ..
β) Δεν είσαι και πολύ ερωτευμένος με τον παλιό έρωτα, και ίσως ξύπνησαν αναμνήσεις, νοσταλγία, απωθημένα κλπ κλπ

Ο έρωτας είναι ένας και μοναδικός !τα υπόλοιπα είναι υποκατάστατα...

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 13:25, 10-04-07:

Θα συμφωνήσω με τη Βίκυ.
Ενθουσιασμό και πόθο μου έχει τύχει να νιώσω για 2 άτομα ταυτόχρονα, έρωτα όμως όχι, ποτέ. Το μυαλό μου δεν είχε άλλη φαιά ουσία να σπαταλήσει για δεύτερο άτομο!
δεν έχει γενικότερα αλλά μη το κάνουμε θέμα

+1

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 17:48, 10-04-07:

Θα συμφωνήσω με τη Βίκυ.

+1

Παράθεση

cakrit

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cakrit
Ο cakrit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O cakrit έγραψε στις 11:59, 11-04-07:

Εγώ παρατηρώ στον εαυτό μου δυσκολία να ερωτευτεί με ένα άτομο ..πόσο μάλλον με δύο ταυτόχρονα... Άλλο ερωτική έλξη, άλλο ενθουσιασμός, άλλο έρωτας. Πιστεύω οτι το να θεωρείς οτι είσαι ερωτευμένος με 2 άτομα σημαίνει οτι στην πραγματικότιτα δεν είσαι ερωτευμένος με κανένα από τα 2

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 17:29, 11-04-07:

οχι δεν μου χει συμβει ποτε....
οταν ειμαι ερωτευμενη με καποιον...και δω καποιον αλλον και μου κανει κλικ... εκει δεν παιζει η λεξη ερωτας.... αλλα ερωτικη ελξη καθαρα και μονο...

Παράθεση

pupulenia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pupulenia
H pupulenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H pupulenia έγραψε στις 09:09, 26-06-08:

Ολοι οι ανθρωποι ειναι τοοοσο διαφορετικοι..

σιγουρα μπορουμε να ερωτευτουμε 2 ατομα ταυτοχρονα..

..να επιθημουμε να ημαστε κοντα και στουσ δυο ..αν ειναι ακραια διαφορετικοι..

και αναμφισβητητα να νιωθουμε ερωτικο παθοσ και για τουσ δυο..ειναι φρικτο..

τραγικα προβληματικο..και μεγαλο ρισκο..

αλλα συμβαινει...

να θελεισ τοσο πολυ και τουσ 2 ..που να απενχοποιηται η οποια ανηθικοτητα τησ καταστασησ..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 20:50, 26-06-08:

αλλα συμβαινει...

να θελεισ τοσο πολυ και τουσ 2 ..που να απενχοποιηται η οποια ανηθικοτητα τησ καταστασησ..

...Όταν δλδ θες πολύ κάποιον, δεν υπάρχει κανένα ηθικό θέμα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

knm_21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη knm_21
H knm_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H knm_21 έγραψε στις 20:54, 26-06-08:

ερωτευμένη οχι δεν πιστευω..άλλα αισθήματα ναι. αγαπη ενδιαφερον ενθουσιασμος κλπ. αλλα για μένα ακριβως η ουσία του έρωτα είναι οτι όλα αυτα τα συναισθήματα είναι σε τέτοιο βαθμό που δεν περισεύουν για άλλον..

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 23:40, 26-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
...Όταν δλδ θες πολύ κάποιον, δεν υπάρχει κανένα ηθικό θέμα?
Έρως ανήκατε μάχαν.

Παράθεση

katerina_s

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_s
H katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H katerina_s έγραψε στις 21:41, 02-07-08:

Κι εγω που νομιζα οτι θα μου λυθει λιγο το προβλημα διαβαζοντας αυτο το θεμα..... Δεν ξερω αν ειμαι ερωτευμενη με 2 ατομα. Τον εναν τον υπεραγαπω, καθως και σχεση εδω και κατι χρονια, αλλα δεν μπορω να προσδιορισω αν εχω ξενερωσει με την παρτη του....Τον αλλον τον γουσταρω τρελλα....(νομίζω).....αλλα απο ενοχες δεν ειμαι απολυτα ευχαριστημενη οταν ειμαι μαζι του.... Τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση;;

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stavros_
Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 21:44, 02-07-08:

Απο ενοχές οταν λες, τι εννοείς?

Παράθεση

Circadian (Ηλίας)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Circadian
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O Circadian έγραψε στις 21:52, 02-07-08:

Και με 2 και με 3 .

Δεν συμφωνώ καθόλου.
Εξ ορισμού δεν μπορείς να είσαι ερωτευμένος με περισσότερο από ένα άτομο. Απλά δεν είσαι ερωτευμένος και κοροιδεύεις τον ευατό σου και τους άλλους.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

katerina_s

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H katerina_s έγραψε στις 22:01, 02-07-08:

ενοχες.....εννοω οτι απο τη στιγμη που διαπιστωσα οτι ενδιαφερομαι και για καποιον ακομα εκτος απο το αγορι μου αισθανθηκα ενοχες....

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 22:09, 02-07-08:

Απο τη στιγμή λοιπόν που, ένοιωσες την ανάγκη για κάτι άλλο, σημαίνει, κατ' εμέ, οτι δεν σε πληρεί ο νυν φίλος σου. Οπότε, το πιο πιθανό είναι οτι θα τον χωρίσεις και θα βρεις κάποιον άλλον. Το δευτερο παιδί που λες οτι γνώρισες, ούτε κι αυτός μπορείς να ξέρεις αν θα σε καλύψει, αν δε προχωρήσετε. Απλά αυτή τη στιγμή βρήκες στο πρόσωπό του κάποιον, μέσω του οποίου θες να αμφισβητίσεις την τωρινή σου σχέση. Προτείνω να μην προχωρήσεις παράλληλα ΚΑΙ με τον δεύτερο, αλλά να ξεκαθαρίσεις τι θα γίνει με τον πρώτο. Κι αργότερα, ίσως είναι πιο εύκολα τα πράγματα.

Παράθεση

katerina_s

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H katerina_s έγραψε στις 22:17, 02-07-08:

ειλικρινα ευχαριστω για τις συμβουλες αν και ειναι πλεον αργα.. ο ενας ειναι στον παγο και με τον αλλον τσεκαρουμε τη σχεση μας... σκ@τ@ δηλαδη... το σιχαινομαι αυτο που κανω και δεν ξερω πως να το κοψω γιατι δεν θελω να πληγωσω κανεναν απο τους 2. χαλια τα εχω κανει!

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 22:29, 02-07-08:

ΟΚ καλα ξεμπερδεματα!

Παράθεση

Myrtle

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Myrtle
H Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,273 μηνύματα.

H Myrtle καθένας παιρνει αυτο που του αξιζει... έγραψε στις 22:37, 02-07-08:

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τους περισσότερους εδώ μέσα, ότι δεν είναι δυνατόν να είσαι ερωτευμένος/η με 2(πόσο μάλλον περισσότερα) άτομα ταυτόχρονα!Θα τολμούσα και να το προχωρήσω λίγο το θέμα και να πω ότι μία φορά(άντε σε πολύ έκτακτες περιπτώσεις δύο)ερωτεύεται καποιος άνθρωπος στη ζωή του.Διαφόρων ειδών αισθήματα μπορεί να έχει για πολλούς(είτε ταυτόχρονα είτε όχι), όπως ενθουσιασμό, κόλλημα ή μια ιδιαίτερη συμπάθεια...Αλλά ειλικρινά(αν και είμαι αρκετά μικρή ακόμα για να το πω με σιγουριά) πιστεύω ότι αισθήματα όπως πραγματική αγάπη και έρωτα μπορεί να ζήσει ένας άνθρωπος μόνο μια φορά στη ζωή του!Κι αυτό κατα τη γνώμη μου είναι το σημαντικότερο στην αγάπη και στον έρωτα...Ότι όσοι άνθρωποι κι αν περάσουν από τη ζωή σου, εσύ θα ξέρεις ότι ένας ήταν αυτός που ερωτεύτηκες πραγματικά!

Ίσως να ακουστούν λίγο χαζορομαντικά όλα αυτά αλλά εγώ ειλικρινά κάτι τέτοιο θέλω για τον εαυτό μου...Να ερωτευτώ μία φορά και να μην υπάρχει δεύτερη(όποια κι αν είναι η κατάληξη της ιστορίας!)

Παράθεση

katerina_s

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H katerina_s έγραψε στις 22:55, 02-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από stavros_
ΟΚ καλα ξεμπερδεματα!
ευχαριστω πολυ....

Παράθεση

Affliction (Midna)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Affliction
Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 137 μηνύματα.

O Affliction έγραψε στις 15:48, 03-07-08:

Νομίζω ότι όταν είσαι ερωτευμένος δε σκέφτεσαι τίποτα άλλο από αυτό το άτομο. Άρα πώς θα γυρίσεις να κοιτάξεις κάποιον άλλον? Τότε κάτι δεν πάει καλά και μάλλον δεν είσαι ερωτευμένος όπως νόμιζες με το πρώτο άτομο. Δεν είναι λοιπόν σαν να κοροϊδεύεις τον εαυτό σου...?

Ούτε μου 'χει τύχει πάντως ούτε και νομίζω να μου τύχει.

Γιατί το άτομο με το οποίο είσαι ερωτευμένος, μπορεί για όλους τους άλλους να 'ναι άλλος ένας της σειράς αλλά για σένα είναι ό,τι καλύτερο έχεις.

Παράθεση

katerina_s

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H katerina_s έγραψε στις 16:52, 03-07-08:

affliction κι εγω νομιζα οτι δεν θα μου τυχει ποτε.... Το απεκλεια!!! Αλλα να τα τωρα!!

Παράθεση

Affliction (Midna)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 137 μηνύματα.

O Affliction έγραψε στις 17:00, 03-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από katerina_s
affliction κι εγω νομιζα οτι δεν θα μου τυχει ποτε.... Το απεκλεια!!! Αλλα να τα τωρα!!
Δε μπορώ να καταλάβω όμως ΠΩΣ μπορείς να είσαι ερωτευμένη με δύο. Όχι απλά να σου αρέσουν αλλά να θες τα πάντα από δύο άτομα ταυτόχρονα...

Παράθεση

katerina_s

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H katerina_s έγραψε στις 17:18, 03-07-08:

χμ...δεν ξερω (να μια φραση που εχω σιχαθει να λεω το τελευταιο χρονικο διαστημα)....ειναι πολυ μπερδεμενα τα πραγματα μεσα στο κεφαλι μου που ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω! το ποιο πιθανο ειναι να μην ειναι καν ερωτας....Για τον παλιο απλα να ειναι αγαπη, οικειοτητα, συνηθεια και ο ερωτας να εχει ξεθωριασει και για τον καινουριο να ειναι ενθουσιασμος και θεληση για "εξερευνηση στο αγνωστο".....

Παράθεση

Affliction (Midna)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Affliction έγραψε στις 17:25, 03-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από katerina_s
χμ...δεν ξερω (να μια φραση που εχω σιχαθει να λεω το τελευταιο χρονικο διαστημα)....ειναι πολυ μπερδεμενα τα πραγματα μεσα στο κεφαλι μου που ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω! το ποιο πιθανο ειναι να μην ειναι καν ερωτας....Για τον παλιο απλα να ειναι αγαπη, οικειοτητα, συνηθεια και ο ερωτας να εχει ξεθωριασει και για τον καινουριο να ειναι ενθουσιασμος και θεληση για "εξερευνηση στο αγνωστο".....
Ίσως να 'ναι επειδή είτε βαρέθηκες είτε θες μια αλλαγή. Από τα βιώματά μου όμως πάντα επιστρέφουμε σε αυτόν που αγαπάμε.

Παράθεση

katerina_s

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H katerina_s έγραψε στις 17:31, 03-07-08:

ισως.....οταν καταληξω θα σας ενημερωσω...Μπορει να μεινω και μονη μου τελικα...μετα απο 4 χρονια σχεσης ισως ειναι αυτο που χρειαζομαι.

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 00:54, 18-12-08:

Μου έχει τύχει να μου αρέσουν ταυτόχρονα 8 (όπως είχα μετρήσει θυμάμαι) κοπέλες.. Όποτε ομως ήμουν ερωτευμένος ήμουν μόνο με μια.. Γιατί αυτό το συναίσθημα μπορεί να εκφραστεί μόνο σε ένα άτομο για το οποίο έχεις νιώσει πολλα πράγματα(αδυνατο να γίνει με 2 ταυτόχρονα!! έλεος)...

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 06:45, 23-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Affliction
Ίσως να 'ναι επειδή είτε βαρέθηκες είτε θες μια αλλαγή. Από τα βιώματά μου όμως πάντα επιστρέφουμε σε αυτόν που αγαπάμε.

...Τον ευατό μας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

17 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 23:24, 29-03-09:

Επειδή νόμισα ότι το βίωσα μπορώ να πω ότι δν ισχύει τελικά... ανακάλυψα ότι με τη μια ήμουν ερωτευμένος ενω η άλλη μου άρεσε πολυ..2 πολυ διαφορετικές καταστάσεις... υπο άλλες συνθήκες μπορεί να ίσχυει το αντίστροφο αλλα τη μαγεία του έρωτα αυτες οι καταστάσεις την δημιουργούν..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 20:20, 15-05-09:

Απαντώντας στην ερώτηση του θέματος σχεδόν όλοι συμφωνούν ότι συναισθήματα μπορεί να τρέφεις για πολλούς ,αλλά να είσαι ερωτευμένος μόνο με έναν.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 01:42, 16-05-09:

Μου έχει τύχει να μου αρέσουν ταυτόχρονα 8 (όπως είχα μετρήσει θυμάμαι) κοπέλες..
Πως σε νοιώθω συνάδελφε... μου συμβαίνει γύρω στο 4ο ποτήρι.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vicki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vicki
H Vicki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H Vicki έγραψε στις 23:45, 17-05-09:

Εγώ πάλι γιατί νομίζω πως το να αγαπάς περισσότερους από έναν είναι σύνηθες αλλά το να ερωτευτείς έστω κι έναν για μία έστω φορά στη ζωή σου πολύ δύσκολο;

Οπότε στην ερώτηση του θέματος, η απάντησή μου είναι με τίποτα.

Παράθεση

barbie_chr (Christine)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη barbie_chr
H Christine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H barbie_chr έγραψε στις 01:31, 10-09-09:

Εμενα νομιζω οτι μου συμβαινει. Ειμαι με το αγορι μου 4 χρονια και τον αγαπαω οσο τιποτα. Σαν ανθρωπο, σαν συντροφο, σαν ...τα παντα. Με εχει στηριξει, με κανει να νιωθω ασφαλης, σκεφτομαι οτι θα ειναι δυσκολη η ζωη μου χωρις αυτον, ειναι κομματι της καθημερινοτητας μου... αλλα γνωρισα καποιον εδω και λιγο καιρο και δεν ξερω αν ειμαι ερωτευμενημαζι του, παντως ειμαι σιγουρα πολυ ενθουσιασμενη.... Ειμαι αρκετα μπερδεμενη, δεν ξερω τι να κανω... δεν ξερω πως να αντιδρασω, δεν ξερω αν ειμαι με το αγορι μου απο συνηθεια, και απο συναισθηματικη ανασφαλεια...
αν μπορει κανεις να βοηθησει...

Παράθεση

apaleytos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη apaleytos
Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O apaleytos έγραψε στις 20:13, 13-06-10:

Στο κεφάλι του ερωτευμένου συντελλούνται εκείνη την στιγμή τέτοιες διεργασίες (αύξηση σεροτονίνης κλπ) που είναι και εξ' ορισμού και πρακτικά αδύνατον να είναι ερωτευμένος με >1 ανθρώπους.

O έρωτας για κάποιον πέρα και από όλα τα άλλα είναι ιδεοληπτική μανία, παραλήρημα και στο παιχνίδι αυτό του μυαλού δεν χωράνε 2 οι περισσότεροι.
Όσοι έχουν ερωτευτεί, τα παραπάνω θα τους φαίνονται οικεία.
Όσοι επιμένουν ότι μπορούν να ερωτευτούν >2 ανθρώπους ταυτόχρονα τότε μάλλον δεν είναι ερωτευμένοι αλλά απόλυτα προσκολλημένοι στο ιδεώδες που έχουν πλάσει (αλλά είναι "πλαστό") για τον/την σύντροφο τους

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 20:18, 13-06-10:

Συμφωνώ με τον απάλευτο παραπάνω ότι ο έρωτας με την έννοια της ιδεοληπτικής μανίας (πολύ πετυχημένος χαρακτηρισμός, δικός σου; ) δεν είναι δυνατόν να απευθύνεται σε πάνω από 1 άτομα.
Ωστόσο, όπως είπε και η Helen Fischer σε ένα σχετικό TED talk, ο έρωτας, ο σεξουαλικός πόθος και η ερωτική αγάπη που υπάρχει σε μακροχρόνιες σχέσεις είναι 3 διαφορετικά συναισθήματα, τα οποία μπορει κάλλιστα κάποιος να τα νιώθει ταυτόχρονα για διαφορετικούς ανθρώπους (σαφώς αν τα νιώθει για τον ίδιο μιλάμε για την τέλεια σχέση -- ή τουλάχιστον για απαραίτητη προϋπόθεση για αυτή)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους