Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,722 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θα μπορούσατε να είστε ερωτευμένοι με 2 άτομα ταυτόχρονα;

Juliette!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Juliette!
H Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Juliette! έγραψε στις 00:27, 25-05-11:

αμφιβαλεις για την σοβαροτητα της δικης μου απαντησης?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 00:37, 25-05-11:

Νομίζω πως στην ηλικία των 30 φεύγα έχεις ψιλοκατασταλάξει, δύσκολο να είσαι με 2 ταυτόχρονα ερωτευμένος. Αυτά τα νιώθαμε στα 15, που ερωτευόμαστε κάθε τρεις και λίγο, χωρίς να ξέρουμε τους λόγους και όχι μόνο με δύο.... my opinion of course...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 12:25, 25-05-11:

Ναι

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Juliette!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Juliette! έγραψε στις 12:31, 25-05-11:

στην ηλικια των 30 δεν εχεις κατασταλαξει.. σε εχουν κατασταλαξει οτι στενευουν τα περιθωρια... ωρα να ωριμασεις και να συμμαζευτεις
τι να κανουν κι αυτες οι γυναικες... υπαρχει και ενα βιολογικο ρολοι

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 13:28, 25-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Juliette!
αμφιβαλεις για την σοβαροτητα της δικης μου απαντησης?
Απαντησες το :

"Κι απτον πλανητη των πιθηκων μη σου πω..."

Οπότε οχι, δεν αμφιβαλλω. Ειμαι σιγουρος οτι δεν ηταν σοβαρη. Γιαυτο και περιμενω ακομα.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 15:28, 25-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Juliette!
Δε το καταλαβα.. θα μπορουσες να το διευκρινησεις τι αλλαξε σε σχεση με την αποψη που ειχες πριν 4 χρονια?
Δλδ μπορει να ερωτευτεις και αλλους αλλα σε συγκρατει η λογικη και μενεις πιστη στον συντροφο με τον οποιο εχεις σχεση ακομη κι αν εχεις αισθηματα για καποιον αλλον?
Θα σου πω τι άλλαξε: γνώρισα κάποιον και τον ερωτεύτηκα τόσο, τον ήθελα τόσο που δεν μου προέκυψε επιθυμία ποτέ όσο είμασταν μαζί (για δυόμισι χρόνια) να κοιτάξω/φλερτάρω/διανοηθώ να πάω με άλλον - για την ακρίβεια η σκέψη και μόνο πως κάποιος άλλος θα με πλησίαζε μου έφερνε εμετο. Και όλα αυτά ενώ είχα απατήσει κάθε γκόμενο που είχα ως τότε - θεωρώ πως ήταν λόγω έρωτα, αλλά μπορεί και απλώς να μεγάλωσα και να μην άντεχα πια όλα αυτά τα παιχνιδάκια και την ταλαιπωρία που έχουν οι παράλληλες "σχέσεις", τι να σου πω.. Νομίζω όμως πως ήταν από έρωτα, αφού όπως σου είπα η σκέψη ενός άλλου άντρα μου έφερνε αηδία, δεν το έκανα γιατί βαριόμουν να ψαχτώ.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 23:24, 25-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida

Λεει πως οταν εισαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ερωτευμενος, δεν πας με αλλον.
ακριβως αυτο

οποτε οχι δεν πιστευω οτι γινεται

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Juliette!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Juliette! έγραψε στις 23:31, 25-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Θα σου πω τι άλλαξε: γνώρισα κάποιον και τον ερωτεύτηκα τόσο, τον ήθελα τόσο που δεν μου προέκυψε επιθυμία ποτέ όσο είμασταν μαζί (για δυόμισι χρόνια) να κοιτάξω/φλερτάρω/διανοηθώ να πάω με άλλον - για την ακρίβεια η σκέψη και μόνο πως κάποιος άλλος θα με πλησίαζε μου έφερνε εμετο. Και όλα αυτά ενώ είχα απατήσει κάθε γκόμενο που είχα ως τότε - θεωρώ πως ήταν λόγω έρωτα, αλλά μπορεί και απλώς να μεγάλωσα και να μην άντεχα πια όλα αυτά τα παιχνιδάκια και την ταλαιπωρία που έχουν οι παράλληλες "σχέσεις", τι να σου πω.. Νομίζω όμως πως ήταν από έρωτα, αφού όπως σου είπα η σκέψη ενός άλλου άντρα μου έφερνε αηδία, δεν το έκανα γιατί βαριόμουν να ψαχτώ.
oποτε αυτο που αλλαξε ειναι οτι ερωτευτηκες πραγματικα και πλεον δεν πιστευεις οτι μπορει να νιωσεις σεξουαλικη χημεια με καποιον αλλον ενω εισαι ερωτευμενη μαζι του..

Οκ, thnx για την διευκρινηση

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 00:36, 26-05-11:

ειναι η ζυγιλα μας φαινεται....ενας σε καθε ζυγι....

Παράθεση

DreamRider (Χρήστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamRider
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

O DreamRider έγραψε στις 01:03, 26-05-11:

Εγω πιστευω πως οχι... Δεν γινεται... Δεν μου εχει τυχει αρα δεν ειμαι και σιγουρος αλλα με τα δικα μου δεδομενα οταν εισαι ερωτευμενος (πραγματικα ερωτευμενος οχι καψουρες, κολληματα κλπ) το μονο που σκεφτεσαι ειναι εκεινο το ατομα... Τι θα κανεις για να την/τον δεις, πως θα την/τον κανεις να ειναι καλυτερα και ολα τα σχετικα... Αρα δεν πιστευω οτι εχεις ματια για να κοιταξεις αλλου

Παράθεση

lonii

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lonii
H lonii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H lonii έγραψε στις 20:37, 29-05-11:

Παιδιά... είχα φάει κόλλημα.. με ένα άτομο 1 χρόνο.. και γνώρισα έναν άλλον και τα ξέχασα όλα.... όμως... χωρίσαμε πολύ σύντομα.. με αυτόν.... και ψιλοκόλλησα...... και πριν λίγες μέρες...... συνάντησα πάλια αυτόν που είχα φάει κόλλημα για 1 χρόνο.. και γενικά μιλάμε περισσότερο... και τώρα είμαι κολλημένη και με τους 1.. ενώ δεν βγαίνει πουθενά αυτό το πράγμα.. ειδικά με τον πρώτο!!!!.... και δεν ξέρω τι να κάνω πιαααα!!!:/

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 29-05-11 στις 20:48. Αιτία: greeklish
Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 08:41, 31-05-11:

Ναι, έχω μεγάλη καρδιά!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ets32kate (Katerina)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ets32kate
H Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H ets32kate έγραψε στις 18:59, 20-09-11:

Ωραια ερωτηση!!!
Με δυο ατομα μονο???? ΧΑΧΑΧΑΧΑ Εγω εχω ερωτευτει και 5 και 10 ατομα ταυτοχρονα!!! Δεν εχω ορια σε τετοια πραγματα ΧΑΧΑΧΑ

Παράθεση

Miss Brightside (Ahri)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Miss Brightside
H Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Επενδυτής . Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.

H Miss Brightside έγραψε στις 19:22, 20-09-11:

Όχι. Άλλο ενθουσιασμός, άλλο έρωτας.

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 19:58, 20-09-11:

Εγώ τα θεωρώ ακριβώς το ίδιο...!Ταυτόσημα μην σου πω...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 12:47, 22-11-11:

Και με 3 και με 4 και με 5...

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 12:55, 22-11-11:

και με 6 και με 7 και με 8.... Αυτο ειναι ευκολο....Το δυσκολο ειναι να τις εχεις ολες μαζι στο ιδιο σπιτι...Εκτος και εαν εισαι βεζιρης!!!

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 12:56, 22-11-11:

Τρελός εισαι? ούτε τη μία στο σπίτι, αυτοί οι έρωτες είναι για εξωτερικούς χώρους

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 23:50, 22-07-12:

Γνώμη μου είναι πως αγαπάς πραγματικά τον πρώτο δεν θα υπήρχε καν δεύτερος....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 00:05, 23-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
Γνώμη μου είναι πως αγαπάς πραγματικά τον πρώτο δεν θα υπήρχε καν δεύτερος....
Αυτό. Όση... μεγάλη καρδιά κι αν έχεις για να χωράς πολλούς, άμα αγαπάς χωράει μόνο ένα άτομο. Όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 00:09, 23-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Ναι, έχω μεγάλη καρδιά!
Suuuuure... Καρδιά.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 00:12, 23-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Αυτό. Όση... μεγάλη καρδιά κι αν έχεις για να χωράς πολλούς, άμα αγαπάς χωράει μόνο ένα άτομο. Όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες...
Άμα σπέρνεις αγάπη σε όλους απλόχερα τότε ποτέ δεν αφιερώνεις ολοκληρωτικά την καρδιά σου, απλά χαρίζεις τμήματά της

Μέχρις ότου βρεθεί το άτομο που θα την κάνει το πιο πολύτιμο κειμήλιό του

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 617 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 00:14, 23-07-12:

Αν νομίζεις πως είσαι ερωτευμένος με 2 ή παραπάνω, τότε δεν είσαι με κανέναν από αυτούς..
Απλά σου αρέσουν και παίζεις.
Όταν είσαι ερωτευμένος, υπάρχει μόνον ένα πρόσωπο μέσα σου. Κι αν ο έρωτας είναι δυνατός, βαθύς κι αμοιβαίος, πιστεύω πως κανένα τρίτο πρόσωπο δεν μπορεί να τον κλονίσει.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 00:23, 23-07-12:

Βασικά δεν μιλάμε για αγάπη. Μπορείς άνετα να αγαπάς ένα σωρό ανθρώπους συγχρόνως.
Άλλο ο έρωτας.
so, πιστεύω ότι δε γίνεται να' σαι με 2 (ή 3,4 κτλ) ερωτευμένος.

Πιθανότατα απλά ο έρωτας με τον 1ο έχει πάει περίπατο, οπότε κοίταξες αλλού, επειδή βρήκες άλλο ενδιαφέρον πάνω σε κάτι καινούργιο, χωρίς να σημαίνει απαραίτητα ότι σταμάτησες να αγαπάς τον 1ο, οπότε είσαι σε φάση "ποιον να διαλέξω; ποιον θέλω; τι θα κάνω;" και νομίζεις ότι είσαι ερωτευμένη με 2, ενώ στην ουσία θες δύο άτομα με διαφορετικό τρόπο, είσαι απλά μπερδεμένη και δε ξέρεις τι θέλεις πραγματικά.

γκίλτι.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adele

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη adele
H adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 272 μηνύματα.

H adele έγραψε στις 23:08, 23-07-12:

Συμφωνώ απόλυτα με τους από πάνω. Έρωτα νιώθεις για ένα άτομο κάθε φορά, ποτέ 2. Πόσο μάλλον παραπάνω από 2! Άλλο "είμαι ερωτευμένος", άλλο "μου αρέσει".

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ets32katerina (Κατερινα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ets32katerina
H Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H ets32katerina έγραψε στις 11:05, 16-09-12:

Προσωπικα δεν θα μπορουσα. Αλλα οπως ειπε ο θεος ο Johnny Depp "Αν αγαπας δυο ανθρωπους ταυτοχρονα, μεινε μαζι με τον δευτερο, γιατι αν πραγματικα αγαπουσες τον πρωτο, δεν θα υπηρχε ο δευτερος." Και το πιστευω!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

μαρία_πικραλίδα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη μαρία_πικραλίδα
H μαρία_πικραλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H μαρία_πικραλίδα έγραψε στις 04:49, 27-09-12:

μεγαλο λαθος...τα ειχα με ενα παιδι αλλα ταυτοχρονα αρχισα να ξανα σκεφτομαι τον πρωην μου επειδη ηρθε στην παρεα μας..το αποτελεσμα?τραγικο..ο πρωην να μου την πεφτει εγω να μην κανω τιποτα επειδη πραγματικα ενιωθα πραγματα και για τον αλλον,με συνεπειες να πεχτουνε βρωμες και να με βγαλουν π... τα αισθηματα ηταν περιεργα με τον εναν ενιωθα σιγουρια ασφαλεια και τον αγαπουσα στα αληθεια..με τον αλλον ηταν απλα αποθημενο μαλλον..αλλα ποτε δεν εκανα τιποτα.τελικο συμπερασμα?ποτε μην μπλεκεται "φιλικα" με πρωην στην παρεα,μην αφηνεται αλλους να βαζουν λογια...

Παράθεση

Lilmztrouble

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lilmztrouble
H Lilmztrouble αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Lilmztrouble Live like there is no tommorow.. έγραψε στις 18:21, 16-12-12:

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζω παρόμοιο πρόβλημα και δεν ήθελα να ανοίξω καινούριο θέμα..
Από τα παραπάνω συμπέρανα πως ευτυχώς δεν είμαι η μόνη που περνάει κάτι τέτοιο και πως είναι απολύτως φυσιολογικό να αισθάνεσαι πράγματα για 2 άτομα ταυτόχρονα.. Όμως η κοπέλα που έφτιαξε αυτή την συζήτηση δεν μας έχει απαντήσει για το τι έγινε και θα ήθελα πολύ να μάθω.. Ίσως με βοηθήσει κι εμένα να καταλάβω τι να κάνω και τι να σκεφτώ.. Αν και η δική μ περίπτωση είναι κάπως πολύπλοκη..

Παράθεση

cassandra011997

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cassandra011997
H cassandra011997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H cassandra011997 music is life or life is music!! έγραψε στις 00:40, 21-12-12:

θεωρω οτι ειναι αδυνατον να εισαι ερωτευμενος/η με δυο ατομα συγχρονως .ουσιαστικα εισαι μπερδεμενος/η και δεν ξερεις τι πρεπει να κανεις.Πολλες φορες μαλιστα οταν ερωτευομαστε καποιον ,ενω παλια μας αρεσε καποιος αλλος,για διαφορους λογους δεν θελουμε να παραδεχτουμε οτι μας τελειωσε ο πρωτος και βρηκαμε καινουργιο.επισης μια αλλη περιπτωση ειναι να νομιζουμε οτι ειμαστε ερωτευμενοι με 2 ατομα ταυτοχρονα, μια φιλη μου ελεγε οτι ερωτευτηκε καποιον ,ενω πιο πριν της αρεσε αλλος, μονο και μονο για να ξεπερασει τον πρωτο
απλα αυτες οι καταστεσεις θελουν υπομονη , χρονο και ψυχραιμια

Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nefeli Graf
H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,675 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 22:23, 22-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Βασικά δεν μιλάμε για αγάπη. Μπορείς άνετα να αγαπάς ένα σωρό ανθρώπους συγχρόνως.
Άλλο ο έρωτας.
so, πιστεύω ότι δε γίνεται να' σαι με 2 (ή 3,4 κτλ) ερωτευμένος.

Πιθανότατα απλά ο έρωτας με τον 1ο έχει πάει περίπατο, οπότε κοίταξες αλλού, επειδή βρήκες άλλο ενδιαφέρον πάνω σε κάτι καινούργιο, χωρίς να σημαίνει απαραίτητα ότι σταμάτησες να αγαπάς τον 1ο, οπότε είσαι σε φάση "ποιον να διαλέξω; ποιον θέλω; τι θα κάνω;" και νομίζεις ότι είσαι ερωτευμένη με 2, ενώ στην ουσία θες δύο άτομα με διαφορετικό τρόπο, είσαι απλά μπερδεμένη και δε ξέρεις τι θέλεις πραγματικά.

γκίλτι.
συμφωνώ απόλυτα ας μην τα ξαναγράφω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Isom1312

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Isom1312
Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Public Relations . Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O Isom1312 έγραψε στις 22:25, 22-01-13:

Όταν είχα την ίδια σκέψη η απάντηση ενός φίλου μου ήταν:Aπλά σκέψου ποια σκέφτεσαι πριν κοιμηθείς και μόλις ξυπνήσεις..Τελικά,με αυτή ήμουν και ερωτευμένος..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 01:12, 23-01-13:

Θα μπορουσατε να βρισκεστε στην Αθηνα και την Πατρα ταυτοχρονα;

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 01:17, 23-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από diotima
Θα μπορουσατε να βρισκεστε στην Αθηνα και την Πατρα ταυτοχρονα;
Άν είσαι ηλεκτρόνιο μπορείς

Παράθεση

spyroskaftanis

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη spyroskaftanis
Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 435 μηνύματα.

O spyroskaftanis έγραψε στις 01:27, 23-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Isom1312
Όταν είχα την ίδια σκέψη η απάντηση ενός φίλου μου ήταν:Aπλά σκέψου ποια σκέφτεσαι πριν κοιμηθείς και μόλις ξυπνήσεις..Τελικά,με αυτή ήμουν και ερωτευμένος..
True Story!!!

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 09:28, 20-12-14:

Κανεις δεν καθοριζει ποτε θα ερωτευτει, ειτε ειναι σε σχεση ειτε οχι εχει την συνατοτητα να ειναι ερωτευμενος με δυο ατομα ταυτοχρονα. Το καλυτερο θα ταν ο ενας απο τους δυο να το γνωριζει πως υπαρχει και αλλος ετσι ωστε αν μαθευτει τουλαχιστον να μην μεινει στο ραφι η κοπελα. Να τα κανουν ετσι ωστε να το ξερουν μονο οι δυο τους και απλα να περνανε καλα, ειδικα αν ειναι και μερικα χρονια μεγαλυτερος της το καλυτερο του θα ναι, δεν θα θελει και πολλες πολλες δεσμευσεις εκτος και αν ειναι της σχεσης. Ολοι πιστευω πως εχουμε σκεφτει το ενδεχομενο να μαστε με δυο ατομα ταυτοχρονα, ετσι θα υπαρχει και λιγο σασπενς μεσα σε ολο αυτο θα ζεις την ζωη σου με αδρεναλινη εφοσον δεν ξερεις ποτε θα τελειωσει ολο αυτο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 17:26, 10-02-15:

If you love two people at the same time,
choose the second one, because if you really loved the first one
you wouldn't have fallen for the second.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GiorgosAsi

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη GiorgosAsi
Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 537 μηνύματα.

O GiorgosAsi έγραψε στις 18:07, 10-02-15:

Εγω ειμαι ερωτευμενος και σκεφτομαι το γαμο με μια γυναικεια ομαδα πολο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 21:07, 10-02-15:

Φυσικά και γίνεται και δε νομίζω να είναι κάτι το ασυνήθιστο. Όμως δεν κρατάει πολύ. Κάποια στιγμή το ένα από τα δύο άτομα θα κάνει το άστρο του άλλου να ξεθωριάσει και να σβήσει. Το ποιος τελικά νικάει, σημαίνει πολλά.

Παράθεση

trampoline

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη trampoline
Ο trampoline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O trampoline έγραψε στις 23:53, 16-02-15:

Αν νιώθεις ότι είσαι ερωτευμένος με δύο άτομα ταυτόχρονα, μάλλον δεν είσαι ερωτευμένος με κανένα

Παράθεση

SunnyG (Faith)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SunnyG
H Faith αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H SunnyG έγραψε στις 00:42, 09-11-15:

Ερωτικό τρίγωνο που φυσικά δεν κρατάει ποτέ ούτε με τον ένα ούτε με τον άλλο μπορεί να συμβεί σε όλους σπάνια όμως θα κρατήσει κάτι σοβαρό ποιός ο λόγος να είσαι με έναν άνθρωπο αν είχες φτάσει σε σημείο να αναρωτιέσαι αν έπρεπε να τον διαλέξεις ανάμεσα σε κάποιον άλλο??

Παράθεση

Con_Boo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Con_Boo
H Con_Boo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Con_Boo έγραψε στις 11:40, 09-11-15:

Εδώ δυσκολευόμαστε με τον ένα.. Θα ερωτευτούμε και δεύτερο??

Πέρα από την πλάκα, ούτε εγώ πιστεύω ότι είναι τόσο εφικτό, για μένα τουλάχιστον θα το έλεγα και αδύνατον..
Πιο πολύ θεωρώ εφικτό το ενώ είσαι ερωτευμένος με κάποιον - ή νομίζεις ότι είσαι ερωτευμένος με κάποιον - να ερωτευτείς κάποιον άλλο αλλά μόλις ερωτευτείς τον επόμενο παύεις αυτόματα να είσαι ερωτευμένος με τον προηγούμενο (με λίγα λόγια it's complicated) αν και ούτε αυτό μου έχει τύχει!

Παράθεση

Balloon7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Balloon7
H Balloon7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H Balloon7 έγραψε στις 12:33, 09-11-15:

ΟΧΙ δεν θα μπορούσαμε
Όταν πηγαίναμε σχολείο μπορεί να ερωτευόμασταν όλο το σχολείο , αλλά τώρα όχι .

Παράθεση

powerful_girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη powerful_girl
H powerful_girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

H powerful_girl ολα ηταν δικα σου απο παντα.... έγραψε στις 13:44, 09-11-15:

θεωρω οτι αυτο δεν ειναι ερωτας....ειναι ''δεν ξερω τι θελω''....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους