Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,033 μέλη και 2,416,540 μηνύματα σε 75,362 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 514 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γυναίκες και άνδρες στα 30

Buggs

Επιφανές Μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 57 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε: στις 10:57, 05-05-08:

Να πω τώρα κι εγώ κάτι προσωπικό; Η ηλικία μου αρέσει. Όσο πιο νέος ήμουν τόσο το μυαλό μου ήταν γεμάτο σέξ. Κυριολεκτικά με καταδυνάστευε δεν μπορούσα να λειτουργήσω σωστά αφού συνέχεια εκεί είχα το μυαλό μου. Ίσως να ήταν καλό αυτό, αν ήμουν ροκ στάρ, πορνοστάρ ή ζιγκολό όμως δεν ήμουν ροκ σταρ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 11:33, 05-05-08:

Ησουν ζιγκολο?
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 57 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε: στις 12:02, 05-05-08:

Όχι ούτε πορνοστάρ φυσικά. Δεν το ανέφερα γιατί πίστεψα ότι εννοείται...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 13:22, 05-05-08:

Ναι, και εγω έχω πολύ καιρό ακόμα!!! Καθε ηλικια έχει τα καλα της νομιζω...αλλα καλα ειμαι και στα 21 ... τι τα θελω τα 30< ???
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε: στις 13:40, 05-05-08:

Πάντως πέραν το σέξ, πιστεύω ότι η ζωή στη νεαρή ηλικία έχει κι άλλα πολλα προβλήματα που πάνε μαζί με την ανεμελιά (όση μπόρεί να έχεικανείς γιατί ίσως κι αυτό να είναι ένασς μήυθος) και με το ότι δεν χρειάζεται να δουλεύεις (κι αυτό πάλι για πολλούς δεν ισχύει, εργαζονται απο πολύ μικροί).

Μικρός είσαι αδιαμορφωτος, οι περισσότεροι δεν είναι ανεξάρτητοι οικονομικα, δεν ξέρεις τί δουλειά θέλεις να κάνεις, τι μπορείς να κάνεις, εχεις χιλιες αγωνίες για το ποιός είσαι για τη ζωή και τους άλλους... Τα τριάντα νομίζω ότι ειναι η καλύτερη ηλικία 30-40 ειδικά άν έχεις καταφέρει να βάλεις τα επαγγελματικά σου σε κάποια ρότα.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 13:49, 05-05-08:

Πως ήμουν εγώ δηλαδή...;
Καμιά σχέση......

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,910 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 13:53, 05-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
καλά τα λέει η καχ. μπορεί τα 30 να είναι ο πρώτος σηματοδείκτης πως τα καλύτερα στη ζωή πέρασαν και πως από δω και μπρός αρχίζει η πτώση, μα αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορούμε να έχουμε στόχους για τα εξήντα.
Ωχ παναγια μου..να εγραφες και καμμια φορα κατι που πραγματικα πιστευεις.....

Αρχική Δημοσίευση από Buggs
Μικρός είσαι αδιαμορφωτος, οι περισσότεροι δεν είναι ανεξάρτητοι οικονομικα, δεν ξέρεις τί δουλειά θέλεις να κάνεις, τι μπορείς να κάνεις, εχεις χιλιες αγωνίες για το ποιός είσαι για τη ζωή και τους άλλους... Τα τριάντα νομίζω ότι ειναι η καλύτερη ηλικία 30-40 ειδικά άν έχεις καταφέρει να βάλεις τα επαγγελματικά σου σε κάποια ρότα.
Ρε σεις δεν υπαρχει "καλυτερη ηλικια"..η καθε ηλικια εχει τα "δικα" της...αλλα ομορφα, αλλα δυσκολα, αλλα ασχημα...Σημασια εχει να ζει κανεις την καθε στιγμη, την καθε μερα, την καθε ηλικια εντονα, οπως θα ηταν εαν γνωριζε οτι δεν θα υπηρχε "αυριο"...Και αν το σκεφτειτε καλα..δεν ειναι καθολου ρομαντικο αυτο που λεω...ειναι ολη η ουσια...
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε: στις 13:56, 05-05-08:

Να πω την αλήθεια κι εγώ στενοχωριέμαι που μεγαλώνω, όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά επειδή θα έχω περισσότερες ευθύνες και υποχρεώσεις. Δεν είμαι ευθυνόφοβη, κάθε άλλο, απλά είναι ωραίο να κάνεις τρέλες και να δικαιολογείσαι λόγω ηλικίας . Πιστεύω πάντως ότι τα καλύτερα έρχονται (γιατί αν τα καλύτερα είναι αυτά που πέρασαν απορώ πώς θα είναι τα χειρότερα... )
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 13:57, 05-05-08:

Συμφωνώ κι εγώ με τη Νεράιδα.
Κάθε ηλικία έχει τα δικά της.
Αλλά όμορφα, και άλλα ακόμα πιο όμορφα.......
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tinaki

Νεοφερμένος

H tinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H tinaki έγραψε: στις 15:22, 05-05-08:

νομίζω ότι απλά στα 30 έχεις περισσότερα στο κεφάλι σου παιδιά, οικογένεια, χρέοι, δουλειά
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,238 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 15:32, 05-05-08:

Ε άμα θες. Δεν σε υποχρεώνει και κανείς να κάνεις οικογένεια ή να δουλεύεις νυχθημερόν.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ale3andros

Δραστήριο Μέλος

Ο ale3andros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O ale3andros έγραψε: στις 00:19, 06-07-08:

Εγώ πάλι ανησυχώ γιατί έφτασα τα 30 και ακόμα δεν έχω κάνει οικογένεια. Ευτυχώς τώρα τελευταία κυκλοφορεί η φήμη ότι οι άνδρες ενηλικώνονται στα 35, οπότε είμαι μικρός ακόμα... (παρηγοριά στον άρρωοστο...)

Πέρα από τα χιουμοριστικά πιστεύω οτι ο μόνος λόγος που πρέπει να ασχολούμαστε με το παρελθόν είναι για να μαθαίνουμε απ αυτό και ο μόνος λόγος που πρέπει να ασχολούμαστε με το μέλλον είναι για να προσέχουμε τις επιλογές μας στο παρόν.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,238 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 15:03, 06-07-08:

Πάντως όσο πλησιάσει η ημερομηνία των γενεθλίων μου, νομίζω πως έχω αρχίσει να αγχώνομαι πως τρεις δεκαετίες έχω ζήσει κι ελάχιστα έχω κάνει. Και με ενοχλεί που νιώθω πως δεν είμαι πια και τόσο παιδί, που νιώθω πως έχασα την χαλαρότητα και την ανεμελιά μου και μονίμως σκέφτομαι πως πρέπει να κινηθώ και τι πρέπει να κάνω για να πετύχω όσα θέλω..
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε: στις 15:55, 06-07-08:

Εγώ πάλι ως δημιουργός του θέματος, επειδή έχω βρεθεί σε αρκετά cool φάση της ζωής μου έχω σταματήσει να σκέφτομαι αυτό το ζήτημα.

Και μάλλον νομίζω ότι προβληματιζόμουνα περισσότερο για πράγματα που μου λείπανε παρα για το μέλλον.

Πάνω κάτω ότι είπε η prime δηλαδή (θεα για άλλη μια φορα).

Σε αυτή τη φάση που είμαι τώρα, ούτε τα 30 ούτε τα 60 με αγχώνουν!
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 21:18, 06-07-08:

Νομίζω ότι έχει μεγάλη σχέση τόσο το σε τι φάση είμαστε (σε σχέση ή όχι, με καλή σχέση ή μπα, με "τακτοποιημένα" κάποια θέματα ή με προοπτική άλλα αντί άλλων...), όσο και το τι ερεθίσματα έχουμε.
Έχοντας φίλες άνω των 30 και εκτός κάθε κλισέ (ανύπαντρες, με χύμα σχέση ή απλά ελεύθερο λάιφσταιλ) νομίζω ότι θα μου έρθει σε ήπιο βαθμό η κρίση.

Επίσης θα φορντίσω να κάνω εγκαίρως κολλητή μου την Prime.
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 10:07, 07-07-08:

στη τούρτα γενεθλίων μου, πριν κανά δίμηνο, κάποιος έκανε λάθος και έβαλε τα δύο κεράκια-αριθμούς να δείχνουν 13.
Παράθεση

ale3andros

Δραστήριο Μέλος

Ο ale3andros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O ale3andros έγραψε: στις 10:34, 07-07-08:

Τα λανθάνοντα κεράκια λένε την αλήθεια δηλαδή, αυτό θες να μας πεις?
Παράθεση

nikostheater (Νίκος Θεμελής)

Νεοφερμένος

Ο Νίκος Θεμελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O nikostheater έγραψε: στις 23:00, 27-07-08:

Εγω παλι,τωρα που περπαταω στα 30 την περναω την κριση και μαλιστα γερα...
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 08:45, 28-07-08:

Αυτό πραγματικά που με φοβίζει με τα 30 είναι τρέλλα σκέτη

Ειχα πεί πώς παλέυω για να πάρω εμειρίες που έχασα στα παιδικά μου χρόνια, πέρνω και τις εμεπειρίες της δικής μου ηλικείας, τώρα λοιπόν φοβάμε πώς αν πάω 30 δεν θα προλάβω, θέλω να πάρω τα πάντα απο τα 20-29 και να ζώ φυσιολόγικά πιά στα 30+ μου που θεωρώ πώς είναι η καλύτερη ηλικεία απο τα 20+ γιατί μέχρι τα 29 τουλάχιστον εγώ παλαίυω για να πάρω καλές αναμνήσεις, παλέυω για τα εξτρίμ διαμορφώνω χαρακτήρα,

όπως όταν ένα παιδί στην εφηβεία, άργησα πολλύ να είμαι έφηβη και τώρα που περνάω κρίση θέλω να προλάβω, δεν θέλω να χάσω και άλλη μια εφηβεία θελω επιτέλους να γίνω νορμάλ άνθρωπος, αν δεν τα καταφέρω θα είναι σαν να έχασα τα πάντα και δεν το θέλω

Οσο για τις ηλικείες κάθε μια έχει την χάρη της και πρέπει να την ζούμε, πραγματικά αξίζει να ζείς την κάθε ηλικέια γιατί μετά λυπάσε που έχασες την ομορφιά της κλέγοντας για αυτήν
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε: στις 15:52, 21-08-10:

προσφατα ειχα εκανα συζητηση με μια φιλη μου η οποια υποστηριζε πως ειναι πολυ δυσκολο για μια γυναικα στα 30 να κανει σχεση καθως οι αντρες σ αυτη την ηλικια προτιμουν τις νεοτερες στα 19-20+. αυτη λεει οτι το εχει παρατηρησει απο την αδερφη της και τις φιλες της που ειναι σ αυτη την ηλικια. υπαρχει οντως μοναξια στο γυναικειο πληθυσμο σ αυτες τις ηλικιες? και οι αντρες οντως το κανουν αυτο? τι λετε? και γενικοτερα τι αλλαζει στην κοσμοθεωρια των σχεσεων οταν κανεις μπαινει στα 30?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια