Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σεξουαλική Παρενόχληση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 18:14, 02-09-06:

Οσο απιστευτο και αν ακουγεται σε αστικο θεσ/νικης γεματο αλλα οχι πιτα διαπιστωσα μια να μου κωλοτριβεται!Και ηταν μικρη γυρω στα 20..Λεω στην αρχη μπα ιδεα μου ειναι απλα λογο κοσμου και φρεναρισματος με ακουμπουσε.Εγω καθομουν πισω πισω στο λεωφορειο ακουμπουσα με την πλατη κιολας οποτε δεν μπορουσα να μετακινηθω..και βλεπω οτι αδειασε λιγος χωρος μπροστα της ωστε να κανει μπροστα αλλα δεν εκανε.. βεβαια προσπαθουσε να ειναι διακριτικη καπως και δεν κολουσε συνεχεια καποια στιγμη επρεπε να κατεβω και την εσπρωξα λιγο για να περασω με κοιταζε σα χαζο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη songless_bird
Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 284 μηνύματα.

O songless_bird έγραψε στις 18:22, 02-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από paikths
Οσο απιστευτο και αν ακουγεται σε αστικο θεσ/νικης γεματο αλλα οχι πιτα διαπιστωσα μια να μου κωλοτριβεται!Και ηταν μικρη γυρω στα 20..Λεω στην αρχη μπα ιδεα μου ειναι απλα λογο κοσμου και φρεναρισματος με ακουμπουσε.Εγω καθομουν πισω πισω στο λεωφορειο ακουμπουσα με την πλατη κιολας οποτε δεν μπορουσα να μετακινηθω..και βλεπω οτι αδειασε λιγος χωρος μπροστα της ωστε να κανει μπροστα αλλα δεν εκανε.. βεβαια προσπαθουσε να ειναι διακριτικη καπως και δεν κολουσε συνεχεια καποια στιγμη επρεπε να κατεβω και την εσπρωξα λιγο για να περασω με κοιταζε σα χαζο
Πες οτι σε χαλασε κιολας

Αν και μενα με χαλασε οταν μου την επεφτε ενας ομοφυλοφιλος μεσα στο λεωφορειο μια φορα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 18:43, 02-09-06:

ντρεπομαι πραγματικα που δεν της αστραψα ενα χαστουκι να δει αστρακια! αισχος...περα απο την πλακα ειναι και η στιγμη αλλη στιγμη θα με χαλουσε πολυ αγρια και θα την προσβαλα...αλλα η κακια στιγμη

Παράθεση

secretary

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη secretary
H secretary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H secretary έγραψε στις 15:21, 31-10-06:

Εμένα μου έχει τύχει από θείο μου.. σύζυγος της θείας μου για την ακρίβεια.... μένω μόνη μου και δεν είχε έρθει ξανά στο σπίτι μου απλά με ρωτούσε μερικές φορές που ακριβώς μένω και εγώ του είπα... ήρθε μια μέρα η ώρα 4 τα ξημερώματα αλλα εγώ δεν άνοιξα την πόρτα...είδα όμως από το παράθυρο ότι ήταν αυτός.. δεν έιπα τίποτα σε κανένα... μετά από μια βδομάδα με περίμενε κατω στην είσοδο της πολυκατοικίας και ήρθε πάνω για ένα καφέ... εγώ έπρεπε να φύγω επειδή είχα δουλειά και τον άφησα μέσα και θα έφευγε σε λίγο.... μετά από 2-3 μέρες μου ξανάρθε και ήξερε τι εσώρουχα είχα στο κωμοδίνο μου... και έκανε ερωτήσεις πολύ προσωπικές και με ακουμπούσε.... τον έδιωξα και πήρα την μαμά μου τηλέφωνο και αμέσως πήρε τη θεία μου... από κείνη την μέρα δεν μου μιλάει και καλά κάνει... μαθεύτηκαν και άλλα που είχε κάνει μόλις μπήκε στην οικογένεια... αλλά εννοείται ότι στη θεία μου δεν έχει πει κανένας τίποτα...μόνο ότι είχε έρθει σπίτι μου 2-3 φορές...αυτά...

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 20:45, 03-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Εγώ είμαι τόσο στον κόσμο μου που θα έπρεπε να ήταν κάτι πολύ σαφές για να το καταλάβω... Μέχρι στιγμής πάντως δεν νομίζω να έχω πέσει θύμα σεξουαλικής παρενόχλησης, τουλάχιστον σοβαρής. Εκτός αν θεωρείται σεξουαλική παρενόχληση που μου την έπεφτε ένας γυμναστής στην Γ λυκείου και μου είχε σπάσει τα νεύρα
ΧΑΧΑΧΑΧΑ α τον μαρμακ#υλη!!!!!! τι μου θυμισες! θυμασαι που τον λεγαμε ετσι ?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 20:50, 04-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
ΧΑΧΑΧΑΧΑ α τον μαρμακ#υλη!!!!!! τι μου θυμισες! θυμασαι που τον λεγαμε ετσι ?
ΛΟΟΟΛ! Που το θυμήθηκες βρε;

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 21:18, 08-11-06:

εε καλα ξεχναει η ζανιν?
ετσι τον λεγαμε καθε πρωι (σχεδον)

Παράθεση

lalakias69

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lalakias69
Ο lalakias69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O lalakias69 έγραψε στις 09:20, 12-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από nv
μην το ψάχνεις Κατερίνα, δεν έχουν λογική ουτε εξήγηση... Τουλάχιστον το είπες στους γονείς σου... Εμένα μου πήρε κάτι χρόνια γιατί ντρεπόμουν... αποφάσισα να το πω όταν ξαναπήγα μια φορά και πριν από μένα ήταν ένα κοριτσάκι με τον μπαμπά του. 7-8 ετών να ήταν... Με το που ανοίγει η πόρτα, το κοριτσάκι φεύγει τρέχοντας και ο πατέρας του απορημένος τρέχει από πίσω του... η μητέρα μου βλέπει ότι το κοριτσάκι μες στην φούρια του είχε ξεχάσει τα γυαλιά του και τρέχει και εκείνη από πίσω τους να τουσ δώσει τα γυαλιά... Και αφού έφυγαν όλοι και έμεινα εγώ με τον γιατρό, τον βλέπω να σηκωνεται και να κλείνει το φερνουάρ του με απόλυτη φυσικότητα... Φρίκαρα! και το βράδυ τα είπα όλα... Και μέχρι ΄σημερα δεν μπορά να πάω σε γιατρό μόνη μου...
Συγγνώμη, αλλά αυτό που έκανες είναι εγωιστικό και το λιγότερο εγκληματικό...
Καταλαβαίνω ότι δεν ήθελες να το πεις στους γονείς σου, και καταλαβαίνω γιατί τελικά το είπες.
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί, αφού βρήκες το θάρρος να τους το πεις, το είπες ΜΟΝΟ σε αυτούς.

Ωραία, κατάφερες να μην ξαναπας σε αυτόν τον γιατρό. Γλύτωσες!
Το κοριτσάκι που έφυγε τρέχοντας, μπορεί να το είπε στον μπαμπά του και να γλύτωσε και αυτό. Άντε, να γλύτωσε και η φίλη σου.
Τα άλλα τα κοριτσάκια; (για να μην πω παιδάκια γενικώς με την ανωμαλάρα τον γιατρό)

Εγώ θα κινούσα ουρανό και γη (από Ιατρικό Σύλλογο, Αστυνομία, μέχρι και να ψάξω και να βρω άλλα παιδάκια στα οποία έκανε κινήσεις) για να τον σκίσω τον !%$%@$%@$$!@.

"We will have to repent in this generation not merely for the hateful words and actions of the bad people but for the appalling silence of the good people." -- Martin Luther King Jr.

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 10:11, 12-11-06:

Πάντως δεν είναι καθόλου σπάνιο φαινόμενο η σεξουαλική παρενόχλση! Σκεφτείτε πόσα άτομα βρέθηκαν μόνο στο steki και το εξομολογήθηκαν!!! Και πολλοί έχουν ζήσει κάτι παρόμοιο και δεν το έγραψαν εδώ.

Και στην κοπέλα μου έχει πέσει θύμα σεξουαλικής παρενόχλης. Και μάλιστα πολύ πρόστυχης! Αλλά κατάφερε να τον κάνει ρόμπα τον τύπο! Ούτε φώναξε, ούτε τίποτα. Απλά του μίλησε και τον ταπείνωσε! Μιλάμε έβγαζε καπνούς από τα αυτιά μετά ο μαλάκας και την έδιωξε!!! Και υπόψην σας ότι το άτομο που το έκανε αυτό είναι αρκετά γνωστό και διάσημο πρόσωπο στο χώρο του. Σκηνοθέτης...

Εμένα δεν μου έχει συμβεί κάτι παρόμοιο, αλλά τα παίρνω πολύ άγρια με τα καθίκια που κυκλοφορούν ανάμεσά μας. Αν και δεν είμαι άτομο της βίας, αν πέσει κάτι τέτοιο στην αντίληψή μου ευχαρίστως τον πλακώνω στο ξύλο και αν θέλει ας με πάει και δικαστήριο. Το πόσο θα ευχαριστηθώ δεν λέγεται!

Κυκλοφορούν πολλοί αμάμητοι και ΖΩΑ εκεί έξω! Και δυστυχώς δεν καταγγέλονται στις περισσότερες των περιπτώσεων. Πρόκειται για σαπισμένα μυαλά....

Παράθεση

Leon1872

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Leon1872
Ο Leon1872 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Leon1872 έγραψε στις 16:01, 13-11-06:

2 λέξεις
σπρέι πιπεριού, αν θέλετε να κυκλοφορείτε μόνες σας, πάρτε τουλάχιστον κάποια μέτρα.

Ξέρει κανείς που μπορείς να βρεις τέτοιο στην Ελλάδα; Σε τι κατάστημα;

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 16:03, 13-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από Leon
Τα σπρέι πιπεριού είναι παράνομα και αν δεν κάνω λάθος θεωρούνται όπλα.
Όσο αφορά τα μαγαζια αν θυμάμε καλά έλεγαν για καταστήματα στην Ομόνοια ξέρεις εκεί που πουλάνε και κάτι χατζάρες, μαχαίρια κτλ.
Καλό είναι βέβαια να ρωτήσεις πριν πάρεις κάτι τέτοιο μην σε τρέχουν για οπλοκατοχή η τίποτα άλλο σε κανένα αυτόφωρο.

Παράθεση

tsitsilegas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsitsilegas
Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 185 μηνύματα.

O tsitsilegas έγραψε στις 16:17, 13-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από Leon
Καραμπινάτα παράνομα αυτά τα spray. Υπάγονται στο νόμο περί όπλων (2168/1993), άρθρο 1.

2.'Οπλα θεωρούνται επίσης τα αντικείμενα που είναι πρόσφορα για
επίθεση ή άμυνα και ιδιαίτερα:
α. Μηχανισμοί και κάθε μέσο εκτόξευσης χημικών ουσιών (SPRAY) ή
εκκένωσης ηλεκτρικής ενέργειας.
Αν σε πιάσουν να έχεις επάνω σου τέτοιο spray, είναι ποινικό αδίκημα.
Αν το χρησιμοποιήσεις κι όλας...

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 00:44, 14-11-06:

ναι... όπως τα στιλέτα και τα ναυτικά στυλό φωτοβολίδες που βρήκαν πάνω σε κάτι καλόπαιδα και το μόνο που έκαναν ήταν μια απλή εξακρίβωση και μετά στο καλό...
πρέπει ο νόμος να ξεχωρίζει την κατοχή και χρήση σε επιθετική και αμυντική...

είναι φορές που δεν γίνεται να μην είσαι καβατζωμένος... σαν να πηγαίνεις σαν πρόβατο για σφαγή...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 14:45, 14-11-06:

Mέχρι πριν 2 μήνες πηγαινοερχόμουν στη δουλειά με λεωφορείο.

7 η ώρα το πρωί. Έχω κάτσει στις θέσεις που είναι δίπλα στον διάδρομο του λεωφορείου. Βαριέμαι οικτρά και νυστάζω. Δίπλα μου ακριβώς κάθεται ένας γεράκος κακομοίρης και κρατάει μια εφημερίδα (που δεν έχω προσέξει!). Σε κάποια φάση με πιάνει πολύ νύστα. Κλείνω τα μάτια μου, αλλά δεν κοιμάμαι. Ύστερα από 2,3 λέπτα νιώθω κάτι στο μπούτι μου. Ανοίγω τα μάτια μου απότομα και βλέπω τον τύπο να έχει ανοίξει την εφημερίδα να την διαβάσει. Λέω από μέσα μου πως μπορεί να με ακούμπησε καταλάθος ανοίγοντας την εφημερίδα και ξανακλείνω τα μάτια μου. Σε 1 λεπτό ξανανιώθω κάτι στο μπούτι μου. Ξανανοιγω τα μάτια μου έντρομη και βλέπω πάλι την εφημερίδα. Την τραβάω απότομα και βλέπω το άλλο χέρι του τύπου (όχι αυτό που ήταν δίπλα μου!) να ακουμπάει στο πόδι μου! Φρικάρω και του ρίχνω μια φοβερά δολοφονική ματιά. Μαζεύεται και στην επόμενη στάση κατεβαίνω (είχα φτάσει). Την υπόλοιπη μέρα θέλω να σκοτώσω άνθρωπο και αναρωτιέμαι γιατί δεν μίλησα.

Δύο μέρες μετά στο ίδιο λεωφορείο κι ενώ ακούω μουσική βλέπω τον ίδιο τύπο καθισμένο δίπλα σε μια κοπέλα αλλοδαπή η οποία κοιμάται. Έχει ανοίξει πάλι την εφημερίδα και την χουφτώνει, αλλά δεν μπορεί να το δει κανείς, μόνο εγώ γιατί είμαι στην ακριβώς απέναντι θέση. Πριν προλάβω να αντιδράσω η κοπέλα ξυπνά και τον κάνει εντελώς ρόμπα φωνάζοντας! Το ευχαριστήθηκα τρελά!

Επίσης μου έχει τύχει σε ταξί κι ενώ καθόμουν πίσω, ήταν μέρα μεσημέρι, ήμουν επί της Σόλωνος, φορούσα μακρύ φόρεμα, ήταν πίτα στον κόσμο απέξω και η διαδρομή που ήθελα να κάνω ήταν πολύ μικρή (5 λεπτά), ο ταρίφας να βάλει το χέρι του πίσω και να μου πιάσει την γάμπα. Κατέβηκα νωρίτερα, αλλά δεν τόλμησα να μιλήσω επειδή είμασταν μόνο εγώ κι αυτός!

Παίζουν πολλά τέτοια δυστυχώς.. και βασικά δεν μπορείς να κάνεις και πολλά..ειδικά σε κάτι παππούδες !

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 14:56, 14-11-06:

Ναι ρε συ, συμβαίνουν αυτά και πολύ συχνά. Σε μένα έχουν συμβεί πολλά τέτοια σκηνικά, προφανώς επειδή χρησιμοποιώ συνέχεια συγκοινωνίες. Κι η βλακεία είναι ότι ντρέπομαι να κάνω κάτι, οπότε συνήθως κατεβαίνω και περιμένω το επόμενο λεωφορείο. Το μόνο που μπορεί να κάνει κάποιος είναι να προβλέψει ορισμένες καταστάσεις. Αν ας πούμε σε ένα σχεδόν άδειο λεωφορείο κάτσει ένας άντρας δίπλα σου κατά 80% θα σου βάλει χέρι. Οπότε σήκω και κάτσε άλλου άμεσα!

Παράθεση

Neverland_fairy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Neverland_fairy
H Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H Neverland_fairy έγραψε στις 15:11, 14-11-06:

Δεν πρέπει να ντρέπεσαι, γιατί δεν κάνεις κάτι κακό. Αυτός το κάνει. Εμένα μια φορά που γύριζα από τη σχολή μου, κρατούσα σχέδια, χάρακες, χίλια δυο πράγματα και τα είχα ακουμπήσει (μερικά) πίσω από τον οδηγό που έχει ένα μικρό χώρο, ενώ το λεωφορείο ήταν πίτα!. Ξαφνικά αρχίζει να πλησιάζει ένας κ***γερος, να έρχεται όλο και πιο κοντά μου -ήταν και πίτα το λεωφορείο- . Σε κάποια στιγμή ήρθε κι έκατσε πίσω μου (ήταν και το ακυρωτήριο στη μέση, ευτυχώς). Ενώ άδειαζε και γέμιζε το λεωφορείο, όλο και πιο κοντά μου ο γέρος. Μέχρι που κόλλησε πάνω μου Εκεί άρχισα να τα παίρνω...γύριζα από εδώ, έβαζα τη τσάντα μου αναμεσά μας, πήγαινα μισό βημματάκι πιο εκεί (δεν είχα και χώρο για περισσότερα). Ε, όταν άρχισε να βγάζει τη τσάντα μου με το χέρι του και να ξανακολλάει πάνω μου...ΒΑΖΩ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ, ΤΡΟΜΑΖΕΙ Ο ΟΔΗΓΟΣ...μας ακούει όλο το λεωφορείο και η μισή Πατησίων..και ο κ***γερος πήρε πόδι στην επόμενη στάση, αφού ο οδηγός τον είχε βάλει μπροστά από τις προστατευτικές μπάρες, για να τον προσέχει.

Άρα δε σημαίνει ότι επειδή είμαστε γυναίκες, πρέπει σώνει και ντε να μας βάλουν χέρι και να μη μιλάμε...ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΜΕ...μερικοί άντρες συνεχίζουν να σκέφτονται σε όλη τη ζωή τους με το πτηνό του

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 22:40, 14-11-06:

Α καλά, οι παππούδες είναι το κάτι άλλο, που εκεί που σκέφτεσαι άχου τι γλυκκούλης με τα άσπρα τα μουστάκια του, τσούπ! Να το χέρι του στην πλάτη σου, κάτω από τη μπλούζα!

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 00:38, 15-11-06:

Προσωπικα (για εμενα το λεω και οχι για τις ιστοριες σας που πραγματικα τις σεβομαι και με εξοργισαν μαλιστα) και για να ξεχωρισω λιγο το "μου τα εριξε" απο την "σεξουαλικη παρενοχληση"...εχω να πω μονο 2 περιπτωσεις.
Η μια ηταν στο καραβι απο Ιταλια για Ελλαδα οπου ενας που δουλευε μεσα μου εκανε τα γλυκα ματια (δεν ειχα προβλημα και φιλικος ειμουν και συζητησιμος) και σε καποια φαση με ειδε που πηγα στο μπανιο -κατα τις 1.00 το βραδυ- και την ωρα που επλενα τα χερια μου ηρθε και μου χαιδεψε την κοιλια λεγοντας μου "μου αρεσει που εισια αδυνατος αλλα γυμνασμενος" και κατι τετοια.
Εγω τον απωθησα με τροπο και του το ξεκοψα ευγενικα, και απ' οτι φαινεται το καταλαβε.
Ταξιδευω συνηθως μονος με το καραβι και γενικα ειχα γνωριστει με ολα τα παιδια.Το ηξερα οτι ειναι gay,αλλα οπως εχω πει αμετρητες φορες δεν ειναι κατι που "κολλαω".
Δεν το ανεφερα το περιστατικο γιατι απλουστατα ηξερα οτι σε μερικους μηνες επαιρνε συνταξη και δεν ηθελα τιποτα..."παρατραγουδα".(γι' αυτον)

Η δευτερη ηταν απο γυναικα.
Εκει που δουλευα ηρθε μια και πολυ απλα μου ειπε οτι αν ηθελα να κερδιζω τα διπλασια να..."γκουχου γκουχου".Της ειπα οτι δεν γινεται, και μετα απο μερικα βραδια εκει που κλειναμε ηρθε απο πισω μου με γυρισε αποτομα κι αρχισε κατι φιλια,κατι χουφτωματα...τοτε καταλαβα για πρωτη φορα την εκφραση "εμεινα μαμακας"...

Για να κλεισω και να μην παρεξηγηθω για την πρωτη μου παρενθεση, απλως θελω να πω οτι απο πολλες μου συζητησεις με κοπελες (και αντρες αλλα ελαχιστοτατους), σε μερικες (μερικες ε!Ουτε "πολλες", ουτε "λιγες" ) οι οποιες δυσκουονται να δικρινουν το μου τα εριξε,απο το "σεξουλικη παρενοχληση".
Μια απλη παατηρηση κανω ε!
Και προσωπικα συμμεριζομαι αφανταστα τα δυστυχη περιστατικα που αναφερθηκαν και που ειμαι σιγουρος οτι συμβαινουν καθημερινα.
Τα καταδικαζω φυσικα!
Και απο φιλες και οχι μονο εχω ιστοριες που πραγματικα με εξοργιζουν.Για εμενα δεν αντιδρω τοσο ασχημα αλλα αν γινει σε κοπελα και ειδικα ατομο που αγαπω...γινομαι τουρκος!

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 11:14, 16-11-06:

Αχ.... Τι μου θυμίσατε με τα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς! Ένας από τους λόγους που τα κατήργησα και χρησιμοποιώ το αυτοκίνητο (παρόλο που ταλαιπωρούμαι διπλά και ως προς τον χρόνο και ως προς τα έξοδα) ήταν αυτοί οι "χαριτωμένοι" γερούληδες!
Μου έχουν τύχει πολλά περιστατικά, αλλά ένα από αυτά ήταν πολύ αστείο και σας το περιγράφω :

Βρίσκομαι μέσα στο λεωφορείο στριμωγμένη σαν σαρδέλα, και δίπλα μου στέκεται ένας νεαρός (μέχρι 25 χρονών) αλλοδαπός (κούρδος, πακιστανός, κάτι τέτοιο). Δεν με χούφτωσε, δεν μου τριβόταν, αλλά με κάθε ευκαιρία προσπαθούσε να αγγίξει το χέρι μου. Το τράβηξα μία, το τράβηξα δύο, την τρίτη είχα αρχίσει να εκνευρίζομαι. Τον στραβοκοίταξα νομίζοντας ότι θα σταματήσει, αλλά αυτός τον χαβά του. Τελικά του είπα να πάψει να με ακουμπά γιατί θα βάλω τις φωνές και τι κάνει ο άνθρωπος? Με κοιτάει όλο λατρεία και μου λέει : Σ'αγαπώ! Ταυτόχρονα ανοίγουν οι πόρτες του λεωφορείου για να κατέβουμε (είχαμε φτάσει στο τέρμα) και ο τυπάκος αρχίζει να με ακολουθεί και να φωνάζει στον δρόμο : Σ'αγαπώ - Σ'αγαπώ - Σ'αγαπω - Σ'αγαπώ!
Ρεζίλι! Να περπατάς στο κεντρο της Αθήνας μ'έναν άντρα από πίσω σου να φωνάζει ότι σ'αγαπά! Τελικά του είπα ότι αν συνεχίσει να με ακολουθεί θα φωνάξω την αστυνομία και τότε μόνο έφυγε!

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 14:32, 16-11-06:

Παιδια... ιστορια που ξερω εγω και αποκλειεται να ειναι ψεματα:
Λεωφορειο στην Αθηνα.Koπελα καθισμενη και λογο του μεγαλου της διαδρομης ειχε λαγοκοιμηθει.(Σε ποιον δεν εχει τυχει
Καθεται ατομο διπλα της, βγαζει εξω το "μπουζουκι του" και αρχιζει να αυνανιζευται διπλα της.
Το λεωφορειο με κοσμο και κανενας απο τους επιβατες (το φιλλοτιμο του Ελληνα μη χεσω!) δεν ειπε κατι.
Μολις το παιζρνει χαμπαρι αυτη πεταγεται κι αρχιζει να τον βριζει και οταν λεει "Μα καλα κανεις σας ρε δεν ειχε το θαρρος να πει κατι;;" αρχισαν ολοι να κοιτανε κατω,δεξια αριστερα κτλ κτλ.
Μα τον Θεο,τον Βουδα και οποιον θελετε, αν εβλεπα κατι τετοιο θα του ειχα γυρισει τα ποδια και να ερχοταν θα πηγαινε ο κερατας!

Ορισμενοι γεροι παλι ειναι αλλο καπελο.
Σε S.Market ημασταν στο ταμειο να πληρωσουμε και η μουν μπροστα εγω και πισω η μητερα μου(εβγαζε τα πραγματα απο το καροτσι) και ενας 60αρης της εκανε κολλητηλικια!
Το καταλαβαινει η μανα μου και μου το λεει.
Της λεω "Ελα μπροστα!"
Παω εγω μπροστα του γυρναω τον κοιταω και του λεω "Αν τριφτεις και σε μενα σε γ@μησα!"
Δυνατα φυσικα να ακουστει...Κοκκινησε κατι πηγε να πει, κατι αλλο του ειπα και εφυγε.

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 14:50, 16-11-06:

Πάντως έχω την αίσθηση ότι στα λεωφορεία γίνεται περισσότερο πανικός άπό ότι σε Μετρό και τρένο. Ειδικά στο μετρό τα πράγματα είναι πολύ καλά, και δεν νομίζω ότι υπάρχουν κρούσματα σαν αυτά που παραπονιέστε οι γυναίκες. Στο τρένο είναι λίγο περισσότερη παρακμή αλλά και πάλι. Πάντως και εγώ πριν κανά 2 μηνο που χρειάστηκε να μπω στο λεωφορείο τρόμαξε το μάτι, παρόλο που έχω μεγαλώσει μέσα σε αυτά από το δημοτικό.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 14:54, 16-11-06:

Η αλήθεια είναι πως ναι... γενικά στο μετρό (με βάση την εμπειρία μου) είναι πιο πολιτισμένα τα πράγματα... Στα λεωφορεία όμως, είναι δράμα... Τουλάχιστον η δική μου εμπειρία αυτό έχει δείξει...

edit: αυτά είναι! ποστ την ίδια ώρα "ναι έχεις δίκιο εγώ", "μπα μην το λες!" η Michelle!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:54, 16-11-06:

Μπα μην το λες. Σεξουαλική παρενόχληση σε τρένο/μετρό δεν μου έχει τύχει, μου έχουν τύχει άλλα ευτράπελα. Πχ γύφτος να ακούει μουσική απο ένα discman και να τραγουδάει, και σε κάποια φάση να σηκώνεται και να χορευει μέσα στο τρένο!!

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 15:11, 16-11-06:

Σε καθημερινή βάση ανεβοκατεβάζω την γυναίκα μου στην δουλειά της, μπορεί να χάνω 1,30 ώρα ύπνου αλλα τουλάχιστον αποφευγει τέτοιες μ@λ@κιες.
Εμένα δεν μου έχει τύχει τίποτα και σίγουρα αν έπεφτα σε τέτοιο σκηνικό κάπιου να τρίβετε κτλ σε μια κοπέλα δεν νομίζω να το άφηνα έτσι, ειδικά με την σκέψη ότι θα μπορούσε να γίνει στην γυναίκα μου.
Άλλωστε πάνω στο φρενάρισμα μπορεί να "τύχει" το χέρι σου να φύγει λίιιιιγο πιο δυνατά και μπορεί "κατα λάθος" να προσγειωθεί σε κανένα πρόσωπο.
Φυσικά μετά ζητάς συγνώμη και βοηθάς να τον συκώσουν απο το πάτωμα.
Και τώρα το ηθικό δίδαγμα, να σεβαστώ την ηλικία του απο την στιγμή που εκείνος δεν σέβεται τίποτα και χουφτώνει κορίτσια που θα μπορούσαν να είναι εγγόνια του η όχι? ΄
Όχι!

Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xristinaki
H xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός . Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H xristinaki έγραψε στις 06:06, 15-12-06:

Ημουν 18 τοτε κι ημουν σε ενα λεωφορειο μερα μεσημερι διπλα μου ηταν ενας νεαρος ξενος γρω στα 23 το κεωφορειο ηταν πηχτρα αλλα ξαφνικα ενιωσα σαν να κολλαει καποιος πανω μου ,ασφυκτικα πολυ με ειχε στριμωξει τοσο που δεν μπορουσα να διαμαρτυρηθω κι πηγε να μου βαλει χερι.Τοτε ακουω μια κοπελα διπλα μου να λεει αστην σηκωσε το τσαντακι κι αρχισε να τον χτυπαει ολα αυτα στα καλα καθουμενα κι χωρις να αντιδρασει κανεις πραγματι ο τυπος εντελως ηρεμα ξεκολλησε κι κατεβηκε απο το λεωφορειο.Ουσιαστικα δεν ειχε γινει τπτ απλα θυμωνω με τν εαυτο μου που δεν αντεδρασα

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:32, 21-02-07:

Που μπορεί να φτάσει ένας άντρας προκειμένου να..... μια γυναίκα;

Εχω μια φίλη στην ηλικία μου η οποια στα 15 της δέχτηκε σεξουαλική παρενόχληση απο έναν 45αρι η κοπέλα αυτή είχε να μηλίσει σε άνθρωπο κάπου στον μήνα και ειχε να φάει μια ευδομάδα, ειχε νοιώσει ταπινομένη για αυτό που έγινε, εν το μεταξύ αυτός επιδή δεν τον άφησε να..... την έβρηζε που**να, που δεν ντρέπεσε και να την κάνει ρεζίλι, έφυγε απο την εποχιακή δουλεια που δούλευε και δεν είχε κανένα να πει τίποτα πήγε σχολείο και δεν είπε τίποτα σε κανέναν παρα μόνο εμένα.
Τώρα την βλεπω σπάνια, είπε ότι δεν το ξέχασε παρόλο που και εκείνη παντρέυτηκε....

Τι γίνετε με αυτές τις κοπέλες; πώς νοιώθουν; πότε είναι καιρός να το ξεπεράσουν; γιατί οι μικρές ηλικίες φοβούντε να πούνε κάτι τέτοιο στους γονείς; Πως μπορούν να το ξεπεράσουν;

Τι έφτεξαν και αναγκάστικαν να το ΖΗΣΟΥΝ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:35, 21-02-07:

http://www.e-steki.com/forum/showthread.php?t=3989

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 12:13, 21-02-07:

φοβαμαι οτι ειναι πολυ δυσκολο να ξεπεραστει. δλδ, με την εννοια οτιπαντα θα υπαρχει ακομα ενα καταλοιπο..
δεν εφταιξαν σε κατι... και ακομα και λιγο πιο διαφορετικα να ειναι ντυμενες, που λενε καποιοι, το κατακρινω...
αυτο ελειπε, η καθε προκλητικη-διαφορετικη γυναικα στον πλανητη, να βιαζεται!!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 12:16, 21-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
φοβαμαι οτι ειναι πολυ δυσκολο να ξεπεραστει. δλδ, με την εννοια οτιπαντα θα υπαρχει ακομα ενα καταλοιπο..
δεν εφταιξαν σε κατι... και ακομα και λιγο πιο διαφορετικα να ειναι ντυμενες, που λενε καποιοι, το κατακρινω...
αυτο ελειπε, η καθε προκλητικη-διαφορετικη γυναικα στον πλανητη, να βιαζεται!!

Η κοπέλα που λέω πάντα τζινάκια και υφασμάτινά φορούσε, η φάση είναι ότι την στίμωξε σε μια γωνία εκείνη μικροκαμομένη τότε, καθόταν στην καρέκλα με τα ροδάκια πίσω ένα έπιλό και εκείνος δίπλα να την έχει ακινητοποιησει, να τη πασπατέυει απο άκρη πρός άκρη.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 12:18, 21-02-07:

καλα πως δεν αντεδρασε?

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ALEX_
Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 12:22, 21-02-07:

Ε,15 χρονών λέει ότι ήταν,θα πάγωσε προφανώς εκείνη τη στιγμή...

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 12:22, 21-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
καλα πως δεν αντεδρασε?
Δούλευαν πάνω σε κομπιούτερ, ο πελάτης έμπενε πάντα στην έξω μεριά, και ναι αντέδρασε και εκείνος εκεί το χαβά του, των παρακάλεσε τίποτα, όσπου σήκωσε το πόδι και έσπρωξε την δική του καρέκλα τότε σηκώθηκε αυτός και την έβρηζε της έλεγε πως το ήξερε ότι ήταν που**να και για αυτό το λόγο ήθελέ να την ..... του είπε να φύγει και εκείνη έκατσε σε μια γωνια και έκλεγε, μετά βγείκε έξω και δεν μπορούσε να μπεί στο γραφείο ήταν σε κατάσταση σοκ

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 12:23, 21-02-07:

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 12:25, 21-02-07:

Απαράδεκτα πράγματα...τι να πει κανείς...

Ευνουχισμό αμέσως!!!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 12:26, 21-02-07:

Το θέμα είναι τι κάνει αυτή η κοπέλα να το ξεπεράσει και γενικά τι γίνετε με αυτές τις κοπέλες; πότε θα φύγει το βάρος απο πάνω τους;

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

O ALEX_ έγραψε στις 12:28, 21-02-07:

Δεν έχω υπάρξει κοπέλα και δεν μπορώ να είμαι σίγουρος,μαντεύω όμως ότι ποτέ δεν το ξεπερνάνε τελείως μέσα τους...Μένει ένα σημάδι στην ψυχή τους...

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 12:31, 21-02-07:

Απο ότι κατάλαβα πρέπει να το είπε στον σύζηγο αλλα κρύβει το γεγονός οτι το θυματε πολλές φορες και καμιά φορά δεν κοιμάτε, της είπα να το λέει στον άντρα της αλλα λέει ότι δεν μπορεί, τι κάνω εγώ τώρα πώς την βοηθάω να φύγει απο το μυαλό της;

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

O ALEX_ έγραψε στις 12:35, 21-02-07:

Ειλικρινά το μόνο που σκέφτομαι είναι....μίλα της,μίλα της,μίλα της.Τίποτα άλλο δε μου έρχεται.Ψυχολόγο δεν θα συνιστούσα γιατί θεωρώ ότι δεν υπάρχει καλύτερος ψυχολόγος από τους φίλους...

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 12:37, 21-02-07:

Έχει μόνο εμένα και εγώ σπάνια την βλέπω αλλα με το που με δεί ξέρει οτι είμαι εκεί σε ότι κιάν θελήσει, αλλα σχεδών πάντα είναι μόνη χωρίς φίλους , μόνο το σύζηγο και έμένα σπάνια

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 01:54, 22-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Το θέμα είναι τι κάνει αυτή η κοπέλα να το ξεπεράσει και γενικά τι γίνετε με αυτές τις κοπέλες; πότε θα φύγει το βάρος απο πάνω τους;
Δύσκολο κατά τη γνώμη μου να φύγει έτσι εύκολα από πάνω τους, αν ποτέ φύγει δηλαδή. Και δεν είναι μόνο η παρενόχληση, είναι (όπως είπες Μάνια) και τα διάφορα "ψυχολογικά τραύματα" που δημιουργούνται. Γιατί δυστυχώς αφήνει κατάλοιπα πίσω του ένα τέτοιο γεγονός... Γίνεσαι πιο δύσκολος στις σχέσεις σου με τους ανθρώπους, θα είσαι πιο "δύσπιστος" στις νέες σου γνωριμίες και γενικά πιο εσωστρεφής.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 09:10, 22-02-07:

Γώργό πώς; γίνετε όμως αυτή η κοπέλα να το έχει πάρει τόσο βαριά αφού δεν πρόκειτε π.χ για βιασμό; μετριέτε το ίδιο;

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 09:20, 22-02-07:

Γιώργό πώς; γίνετε όμως αυτή η κοπέλα να το έχει πάρει τόσο βαριά αφού δεν πρόκειτε π.χ για βιασμό; μετριέτε το ίδιο;
Προφανώς δεν μιλάω για το σύνολο των περιπτώσεων, αλλά για πιθανές αντιδράσεις που θα μπορούσαν κατά τη γνώμη μου να υπάρξουν

Κοίτα, δεν ξέρεις πώς μπορεί να αντιδράσει κάθε προσωπικότητα σε μία τέτοια περίπτωση. Κάποιο άτομο Χ, μπορεί να το θεωρήσει λήξαν. Κάποιο άλλο άτομο Ψ, μπορεί να επηρεαστεί ψυχολογικά. Και βέβαια άλλο πουχου εσύ που είσαι 21 και αντιμετωπίζεις τα πράγματα πιο ώριμα κι άλλο το εν λόγω κοριτσάκι που ήταν μόλις 15 χρονών.

Εγώ στη συγκεκριμένη περίπτωση θα έλεγα ότι κατέρρευσε βίαια και απότομα ο "ειδυλλιακός" κόσμος στον οποίο θα ζούσε η κοπελίτσα. Η σκέψη της σεξουαλικής παρενόχλησης στο μυαλό ενός 15χρονου κοριτσιού δεν ξέρεις τι επιπτώσεις μπορεί να έχει στην ψυχολογία της....

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 09:26, 22-02-07:

Τώρα πιά δεν είναι 15 όμως έπρεπε να φύγει απο πάνω της

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 09:33, 22-02-07:

Τώρα πιά δεν είναι 15 όμως έπρεπε να φύγει απο πάνω της
Δυστυχώς πολλές φορές η ψυχοσύνθεσή μας δεν λειτουργεί βάση της "κοινής λογικής". Ένα τραύμα στα 15 (αναφέρομαι γενικότερα τώρα) θέλει συνήθως πολύ καιρό για να επουλωθεί. Ναι ο χρόνος είναι γιατρός, αλλά πολλές φορές αυτό ίσως χρειαστεί χρόνια για να ξεπεραστεί. Και κάποια πράγματα είναι πολύ δύσκολο να επουλωθούν πλήρως...

Όσο να 'χει μία τέτοια "εμπειρία" στα 15 σε προσγειώνει απότομα...

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 09:37, 22-02-07:

Κιάν θέλει να το ξεχάσει και δεν μπορεί;

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 19:39, 22-02-07:

Συγνώμη, γιατί δεν πάει σε ψυχολόγο;;;; Τραύμα κανονικό έχει!!!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 19:43, 22-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Συγνώμη, γιατί δεν πάει σε ψυχολόγο;;;; Τραύμα κανονικό έχει!!!

Γιατί ντρέπετε να πεί στον σύντροφό της ότι ακόμα σκέυτετε αυτό που έγινε, φοβάτε ότι άν συνεχεισει να το αναφέρει θα τον χάσει

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:08, 22-02-07:

Σόρι, βρε Μάνια μου, αλλά για αυτόςν θα έχει αυτή εφιάλτες;;;
Βλακείες!!!
Αν αυτός δεν μπορεί να δεχτεί, ότι αυτή έχει πρόβλημα (και δικαίως έχει), δεν αξίζει να είναι δίπλα της!!!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 20:13, 22-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Σόρι, βρε Μάνια μου, αλλά για αυτόςν θα έχει αυτή εφιάλτες;;;
Βλακείες!!!
Αν αυτός δεν μπορεί να δεχτεί, ότι αυτή έχει πρόβλημα (και δικαίως έχει), δεν αξίζει να είναι δίπλα της!!!

Ξέρεις καμιά φορά οι άνθρωποι φοβούντε να μιλήσουν για αυτό για να μην έχουν σκιές στην οικογένια, πάντως η συγκεκριμένη μηλάει πολύ και την καταλαβένει ο άντρας της απλά φοβάτε μην τον επιβαρίνει, μην γίνει φορτική και χάσει για μια κακή εμπειρία έναν τέλειο άνθρωπο

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:20, 22-02-07:

Μα αν πάει σε ειδικό, θα σταματήσει να ταλαιπωρείται και η ίδια, και να κρατάει τη σκιά του τι έγινε πάνω από τη σχέση της!!!!!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους