Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,104 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,221 μηνύματα σε 74,660 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σεξουαλική Παρενόχληση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 20:28, 22-02-07:

Δεν ξέρω εδώ στην Ρόδο καμιά φορά η έληψη καλιέργιας ειναι πρόβλημα π.χ άν δουν εμένα να βγαίνω θα αρχίσουν να ρωτάνε η κοινωνία είναι μικρή εδώ και φοβάτε μην την πάρουν μάτι, εξάλου και οι ψυχολόγοι είναι ελάχιστοι και τους ξέρει όλους, άσε που φοβάτε μην μαθευτει το όνομα αυτουνου και γίνει χαμός, εδώ τα νέα ταξιξεβουν γρήγορά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:32, 22-02-07:

Αυτό, ναι. Αυτό είναι πρόβλημα. Αλλά επειδή την παιδεύει το θέμα κι επειδή έχει έτσι κι αλλιώς ανάγκη τη βοήθεια του καλού της, ας βρούνε μια λύση...
Να πηγαίνει πού και πού σε άλλο μέρος, άλλο νησί, πχ...
Να ψάξει γυα υποστήριξη στο ίντερνετ... κάτι...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 20:35, 22-02-07:

Αυτό κάνει τώρα γίδι

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:39, 22-02-07:

Το πρώτο, ή το ίντερνετ;;
Ελπίζω πάντως να περιλαμβάνεται και κάποιος επαγγελματίας στο μενού!!

Καλή της δύναμη πάντως...

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 20:40, 22-02-07:

Και τα δύο

Μηλάει με φιλους στο ιντερνετ

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 20:50, 22-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Ξέρεις καμιά φορά οι άνθρωποι φοβούντε να μιλήσουν για αυτό για να μην έχουν σκιές στην οικογένια, πάντως η συγκεκριμένη μηλάει πολύ και την καταλαβένει ο άντρας της απλά φοβάτε μην τον επιβαρίνει, μην γίνει φορτική και χάσει για μια κακή εμπειρία έναν τέλειο άνθρωπο
Με προλαβε αυτο το ποστ σου (και ποσα αλλα μετα... ) και δεν απαντησα -υποθετικα- στο γιδι.
Απλουστατα θα ελεγα και θα σε ρωταγα αν οντως της εχει δειξει ο αντρας της οτι με το να του μιλαει - ακομα και συνεχεια- για αυτο μπορει να του την εδινε και να εφευγε.
Γιατι απο το να της εχει δειξει τετοια σημαδια ο ανθρωπος, μεχρι το οτι η ιδια φοβαται μπας και γινει αυτο και μπλα μπλα...απεχει το ενα απο το αλλο απειρα χιλιομετρα.Κι ετσι αδικα πολλες φορες κακολογειται και ο συντροφος.
(Δεν μιλαω για εσενα γιδι και οτι τον κακολογησες.Ετσι κι αλλιως το ποστ σου υποθετικο ηταν λογικα ε.Γενικα μιλαω.)

Απο εκει και περα καποτε πρεπει να σταματησει στην Ελλαδα και ειδικα στην επαρχια (κι εγω Μανια μου απο επαρχια ειμαι και ξερω...), αυτο το ηλιθιο φαινομενο "στιγματισμου" οποιοιδηποτε μπορει να ζητησει καποια επαγγελματικη βοηθεια.
ειτε αυτο λεγεται ψυχολογος,ειτε ψυχιατρος(ακομα στην Ελλαδα αν πουμε οτι παμε σε ψυχιατρο σου κολλανε ταμπελα οτι εισαι τρελος), ειτε λεγεται γυναικολογος κτλ κτλ.
Επιτελους οι αντιληψεις πρεπει να αλλαξουν.
Εγω παλι αν ημουν συντροφος της θα πηγαινα μαζι της στο ψυχολογο και θα την συνοδευα σε ολα της τα ραντεβου.Μονο και μονο για ψυχικη υποστηριξη.Κι ας περιμενα στο παρκινγκ που λεει ο λογος.
Οσα και αν προσφερει το διαδικτυο ή ακομα και ο συντροφος σε τετοια βαθια τραυματα (και η κοπελα δεν περασε και το χειροτερο δυνατον.Πολυ δικο μου ατομο -πιο δικο μου δεν γινεται- στην εφηβεια του παραλιγο να πεσει θυμα βιασμου.
Απλως την κοπελα την "στιγματισε" το γεγονος και γνωμη μου ειναι οτι πλεον καποιος ειδικος θα καταφερει να την βοηθησει ουσιαστικα.
Τετοια τραυματα οταν μενουν μεσα σου και δεν εκτονωνονται γινονται ολο και πιο βαθεια.
Φιλικα παντα τα παραπανω Μανια μου ετσι.Και με καθε συμπαθεια και συμπονια προς την κοπελα.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 21:06, 22-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Οσα και αν προσφερει το διαδικτυο ή ακομα και ο συντροφος σε τετοια βαθια τραυματα (και η κοπελα δεν περασε και το χειροτερο δυνατον.Πολυ δικο μου ατομο -πιο δικο μου δεν γινεται- στην εφηβεια του παραλιγο να πεσει θυμα βιασμου.
Φιλικα παντα τα παραπανω Μανια μου ετσι.Και με καθε συμπαθεια και συμπονια προς την κοπελα.
Έχεις δίκιο σε ότι λες και όσο για την κοπέλα που λές την καταλαβένω, και σε εκείνη το γραφείο ήταν μόνο και δεν υπήρχε κανένας, τα χέρια του απλώθηκαν παντου σε όλο της το σώμα, δεν της άφησε επιλογή, άν δεν ειχε ροδάκια η καρέκλα δεν έχω ιδέα τι θα γινοτανε Προσπαθώ να την κάνω να μην σκέφτετε τίποτα απλά πρίν απο αυτό ειχε και κάτι άλλο ακόμα πιό περίεργο που δεν μπορώ να το συζητήσω, και μετα η ιστορία αυτή Με καταλαβένεις έτσι; την ιστορία την διάβασες πιστέυω

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 21:28, 22-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Έχεις δίκιο σε ότι λες και όσο για την κοπέλα που λές την καταλαβένω, και σε εκείνη το γραφείο ήταν μόνο και δεν υπήρχε κανένας, τα χέρια του απλώθηκαν παντου σε όλο της το σώμα, δεν της άφησε επιλογή, άν δεν ειχε ροδάκια η καρέκλα δεν έχω ιδέα τι θα γινοτανε Προσπαθώ να την κάνω να μην σκέφτετε τίποτα απλά πρίν απο αυτό ειχε και κάτι άλλο ακόμα πιό περίεργο που δεν μπορώ να το συζητήσω, και μετα η ιστορία αυτή Με καταλαβένεις έτσι; την ιστορία την διάβασες πιστέυω
Σε καταλαβαινω και την καταλαβαινω απολυτα...μπορει να ειμαι ανδρας, αλλα ξερω πολυ καλα πως ειναι τοχειροτερο (ή απο τα χειροτερα) συναισθημα, αυτο που περιγραφεις για την φιλη σου...Ειναι απαραδεκτη η οποιαδηποτε ειδους σεξουαλικη παρενοχληση και λογικο ειναι να σε στιγματισει.
(και καλα κανεις και το ξανα αναφερεις -σου μιλαω ειλικρινα- γιατι ετσι οπως το εγραψα πιο πανω συγκριτικα με το "δικο μου" περιστατικο ψιλοφανηκε σαν να το θεωρουσα "ελαφρυ". )
Τι να πω παραπανω...προσωπικα νιωθω οργη και μονο για τετοια ατομα σαν αυτον της ιστοριας.(και ποσες ιστοριες "στριμωγματος" εχω ακουσει...
σου μιλαω ειλικρινα πως εξοργιζομαι...μονο αυτη η λεξη περιγραφει το τι νιωθω, οταν προσπαθω να φερω στο μυαλο μου για παραδειγμα την ιστορια της φιλης σου...

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 21:54, 22-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Σε καταλαβαινω και την καταλαβαινω απολυτα...μπορει να ειμαι ανδρας, αλλα ξερω πολυ καλα πως ειναι τοχειροτερο (ή απο τα χειροτερα) συναισθημα, αυτο που περιγραφεις για την φιλη σου...Ειναι απαραδεκτη η οποιαδηποτε ειδους σεξουαλικη παρενοχληση και λογικο ειναι να σε στιγματισει.
(και καλα κανεις και το ξανα αναφερεις -σου μιλαω ειλικρινα- γιατι ετσι οπως το εγραψα πιο πανω συγκριτικα με το "δικο μου" περιστατικο ψιλοφανηκε σαν να το θεωρουσα "ελαφρυ". )
Τι να πω παραπανω...προσωπικα νιωθω οργη και μονο για τετοια ατομα σαν αυτον της ιστοριας.(και ποσες ιστοριες "στριμωγματος" εχω ακουσει...
σου μιλαω ειλικρινα πως εξοργιζομαι...μονο αυτη η λεξη περιγραφει το τι νιωθω, οταν προσπαθω να φερω στο μυαλο μου για παραδειγμα την ιστορια της φιλης σου...
Σε κατάλαβα τι ενωούσες απλά το τόνισά γιατι βλέπω ότι σε πιάνει το όλο θέμα συνεσθηματικά, πιστέυω πάντως ότι επωφελήθηκε απο μία τέτοια ζηζήτηση, με όλα αυτά που είπατε όλοι σας είναι κάτι σαν χάιδεμα, ίσως καλύτερο απο όποιον γιατρό, ξέρεις κάποιοι θέλουν χαιδεμά και τσατίλα για όλους εκείνους για να νοιώσουν καλύτερα, σας ευχαριστώ πολύ που το πήρατε ζεστά, σας ευχαριστώ μέσα απο την καρδιά μου εκείνη τώρα σίγουρα θα κλέει απο συγκίνηση, ίσος γιατί απλά το είπε...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:51, 22-10-07:

Να λοιπόν κάτι καλό...
Καθόμουν στο αεροπλάνο, ωραία και καλά... Ούτε πολύ στεναχωρημένη, ούτε όμως με ιδιαίτερη όρεξη να πιάσω κουβέντες και κάνω γνωριμίες...
Και ο διπλανός μου (διάδα ήμαστε) να έχει όρεξη...
Οκ, απαντούσα μονολεκτικά, φιλικά ωστόσο... Λίγο για τις χώρες, λίγο για τα αεροπλάνα... χαλαρά...
Σε κάποια φάση συνειδητοποιεί ότι το ξενοδοχείο του είναι εκτός πόλης... και να ρωτάει τις αεροσυνοδούς πού είναι αυτό...
Του βρίσκω ένα χάρτη και δείχνω "να, κανά μισάωρο είναι, σιγά"

Και μου απαντάει με το φοβερό
"Α ωραία. Έρχεσαι μαζί;"

Ντόινγκ!!!

Ευτυχώς μου βγήκε πολύ φυσικά να γελάσω στα μούτρα του "ΟΧΙ βέβαια, άλλωστε δουλεύω αύριο..."
"Θα σε πάω εγώ το πρωί στη δουλειά"
"Ε όχι δα..." και κάπου του αγρίεψα... μάλλον αποτελεσματικά, γιατί μετά ήταν πολύυυ τυπικός...

Αλλά απόρησα. Οκ, με τους γονείς μου μετά το γελάγαμε, είπαν κι αυτοί οι δόλιοι "ε τουλάχιστον προσπάθησε, ήθελε καυτή βραδιά και δεν είδε να 'χει κάτι να χάσει"...

Μα... πάμε καλά;;;

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 23:52, 22-10-07:

LOL!!!!!!!
εχουν πολυ θρασσος μερικοι ρε.
τι εθνικοτητας ο τυπος?

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:56, 22-10-07:

Έλληνας!! Άσε, άσε... γελάσαμε τουλάχιστον...

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 23:59, 22-10-07:

νεος? γερος?
τι λιγουρι ρε...χυμα..απαπα!
ελα παναγια μου!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 00:04, 23-10-07:

40-45 ετών... το στιλάκι του οικογενειάρχη, ρε γμτ... τι να πεις!!!
Λες να 'χασα κελεπούρι;;;;

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 00:07, 23-10-07:

ασε παιδακι μου που εχασες κελεπουρι!
τι μαλ@κες υπαρχουν θεε μου.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 09:40, 23-10-07:

Γιδάκι δεν λές πάλι καλά που δεν άπλωσε και κάνα χέρι; αυτού του είδους τα "κελεπούρια" είναι θρασίτατα, πρόσεε καμάρι μου όταν ταξιδέυεις μόνη, ποτέ δεν ξέρεις τι φυστίκι κάθεται δίπλα σου....

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 11:09, 23-10-07:

Βρε Γίδι, σε καλό σου, τι γέλιο ήταν αυτό? Τι μ@λ@κες κυκλοφορούν ανάμεσά μας.

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 09:44, 24-10-07:

Παιδιά εγώ αρχίζω και προβληματίζομαι. Τελικά που χαράζουμε την γραμμή που διαχωρίζει το φλερτ από την παρενόχληση?

Εχτές περίμενα με μια φίλη να ανοίξουν την αίθουσα χορού.(κάνω παραδοσιακούς χορούς.. σας το είπα ε?)
Στο διπλανό κτίριο δούλευαν εργάτες. Η ωρα..8 το βράδυ. Δεν υπήρχε θηλυκό να περάσει από μπροστά τους να μην το πειράζουν. Κοριτσάκια που γυρνούσαν από το φροντιστήριό τους, με τα βιβλία στο χέρι.

Μετά από αρκετές ματιές, μας φωνάζει κάποιος από αυτούς:
"Να σας κεράσουμε κάτι κορίτσια? Καμία μπίρα?"
Γύρισα και χαμογελώντας απάντησα:
"Έχετε και για τους άντρες μας που έρχονται από λεπτό σε λεπτό?"
Κοκκίνισαν, το κατάλαβαν και επίσης χαμογελώντας συνέχισα:
"...άσε που βιαζόμαστε γιατί μας περιμένουν οι πεθερές που κρατάνε τα παιδιά…από δυο η κάθε μια…" γελούσαν και είπαν…
"ένταξη, καταλάβαμε."

Είδαν δυο κορίτσια(), δοκίμασαν την τύχη τους. Τώρα…θεωρείται παρενόχληση όταν ο άλλος προσπαθεί?
Γενικά δεν αντιδρώ. Αγνοώ τελείως. Αλλά οι άντρες αγριέψανε. Τα σχόλια πέφτουν σύννεφο. Τα ρίχνουν και ότι βγει…τι στο καλό πάθανε? Είπαμε, αν σε ενθαρρύνει η κοπέλα να προχωράς… αλλά έτσι στα άσχετα…δείχνει πολύ πείνα, βλακεία και ασέβεια στο γυναικείο φύλο, αν μη τι άλλο.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 09:51, 24-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Παιδιά εγώ αρχίζω και προβληματίζομαι. Τελικά που χαράζουμε την γραμμή που διαχωρίζει το φλερτ από την παρενόχληση?

Εχτές περίμενα με μια φίλη να ανοίξουν την αίθουσα χορού.(κάνω παραδοσιακούς χορούς.. σας το είπα ε?)
Στο διπλανό κτίριο δούλευαν εργάτες. Η ωρα..8 το βράδυ. Δεν υπήρχε θηλυκό να περάσει από μπροστά τους να μην το πειράζουν. Κοριτσάκια που γυρνούσαν από το φροντιστήριό τους, με τα βιβλία στο χέρι.

Μετά από αρκετές ματιές, μας φωνάζει κάποιος από αυτούς:
"Να σας κεράσουμε κάτι κορίτσια? Καμία μπίρα?"
Γύρισα και χαμογελώντας απάντησα:
"Έχετε και για τους άντρες μας που έρχονται από λεπτό σε λεπτό?"

Κοκκίνισαν, το κατάλαβαν και επίσης χαμογελώντας συνέχισα:
"...άσε που βιαζόμαστε γιατί μας περιμένουν οι πεθερές που κρατάνε τα παιδιά…από δυο η κάθε μια…" γελούσαν και είπαν…

"ένταξη, καταλάβαμε."

Είδαν δυο κορίτσια, δοκίμασαν την τύχη τους. Τώρα…θεωρείται παρενόχληση όταν ο άλλος προσπαθεί?
Γενικά δεν αντιδρώ. Αγνοώ τελείως. Αλλά οι άντρες αγριέψανε. Τα σχόλια πέφτουν σύννεφο. Τα ρίχνουν και ότι βγει…τι στο καλό πάθανε? Είπαμε, αν σε ενθαρρύνει η κοπέλα να προχωράς… αλλά έτσι στα άσχετα…δείχνει πολύ πείνα, βλακεία και ασέβεια στο γυναικείο φύλο, αν μη τι άλλο.
Ρουμανίτσα αυτό που περιγράφεις λέγετε καμάκι

Η παρενόχληση είναι η άμμεση επίθεση σε ένα άτομο με προκλητικό σκοπό το σέξ, όταν δηλαδη έρχετε ο άλλος και σου λέει γουστάρεις να πάμε να γ****με; και όταν πείς όχι σου αρχίζει μα θα περάσεις καλά με τον μπάμη στο παντελόνι... Μετά σου βάζει και κάνα χεράκι και σου αρχίζει... Γιατί μανίτσα είσαι έτσι δεν θές τον μπάμπη να σε τρυπάει;

Ενω φλέρτ είναι έμμεσος τρόπος που δεν έχει μόνο σκοπό το σέξ αλλα μία σχέση, ικανοποίηση ψυχική και τα ρέστα, μην μπερδευόμαστε, αν και έχεις δίκιο ότι η γραμμή πιά κανείς δεν ξέρει που βρήσκετε, κάποιοι έχασαν το μέτρο

Γνώμη μου

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 10:11, 24-10-07:

Συμφωνώ…απλά σκέφτομαι ότι οι συγκεκριμένοι εργάτες είχαν κάποια ηλικία και δεν αποκλείεται να ήταν και παντρεμένοι, ενώ οι κοπελίτσες που περνούσαν (όχι εμείς βεβαίως, ξεπεράσαμε την φάση της «κοπελίτσας» όπως και την φάση να μας κάνουν εντύπωση τα σχόλια των αντρών ) ήταν το πολύ 15-16. για αυτές … ήταν παρενόχληση? Όταν βλέπεις κάποιον σαν τον μπαμπά σου να σου πει «έλα να μου κρατήσεις την σκάλα?»

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roumana : 24-10-07 στις 10:20.
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 10:23, 24-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Συμφωνώ…απλά σκέφτομαι ότι οι συγκεκριμένοι εργάτες είχαν κάποια ηλικία και δεν αποκλείεται να ήταν και παντρεμένοι, ενώ οι κοπελίτσες που περνούσαν (όχι εμείς βεβαίως, ξεπεράσαμε την φάση της «κοπελίτσας» όπως και την φάση να μας κάνουν εντύπωση τα σχόλια των αντρών ) ήταν το πολύ 15-16. για αυτές … ήταν παρενόχληση? Όταν βλέπεις κάποιον σαν τον μπαμπά σου να σου πει «έλα να μου κρατήσεις την σκάλα?»
Γιαυτό χρησιμοποίησα την λέξη καμάκι και όχι φλέρτ, καμάκι είναι η αισχρή περίπτωση του αθώου φλέρτ "σε βλέπω και κοκκινιζω", ενώ το καμάκι είναι περίεργη κατάσταση, με σεξουαλικά υπονοούμενα, αλλα και πάλι δεν χαρακτηρίζεται παρενόχληση

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 10:58, 24-10-07:

+1 @ mania ..

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 07:10, 25-09-08:

Όταν ήμου 16 ο πατέρας ενός φιλου μου, στην απουσία του, ήρθε στο καναπέ κι έκατσε δίπλα μου ολο φιλικές διαθέσεις. Κατάλαβα τί ήθελε και όσο έλεγε το ποιημα, πόσο καλός είμαι και πόσο καλοί φιλοι μπορούμε να γίνουμε, και άν έχω κάποιο πρόβλημα, τον σιχάθηκα.

Αποφάσισα λοιπόν την τακτική μου και, αφήνοντας τον να μου χαιδεύει το μπούτι λεγοντας τα δικά του, του αποκάλυψα ότι δεν μου δίνουν αρκετά λεφτά χαρτζιλίκι για να αγοράσω κάτι δεν θυμάμαι τώρα, ποου κόστιζε αρκετά. Με το χέρι στο μπούτι αυτός και ξαναμένος δεν ήθελε και πολύ για να παει να φέρει τα λεφτά. Πήγε ήρθε μου τα έδωσε και άντε πάλι εκεί το χέρι πιο απαιτητικά και πιο κόντά αυτή τη φορά.

Τοτε εγώ σηκωθηκα όρθιος και χαμογελώντας του είπα, βάζοντας τα χρήματα στην τσέπη μου, ότι τον ευχαριστώ πολύ για την φιλική του κίνηση και ότι δεν θα την ξεχάσω ποτέ. Άρχισε να βλαστημάει και να με λέει αλήτη κι εγώ τότε φώναξα δυνατά το γιο του, που ήταν σε άλλα διαμερίσματα του σπιτιού, κι έτσι το βούλωσε. Ο γιός του ήρθε κι εγώ έφυγα μαζι με τα λεφτα παρα που μέχρι την εξώπορτα βρήκε ευκαιρία ο πατέρας να μου τα ζητήσει πίσω σφυρίζοντας διάφορες βρισιές και απειλες μέσα απο τα δόντια του. Δεν υπηρχε περίπτωση.

Δεν είπα ποτέ στο γιό του τί έκανε ο πατέρας του με τους φιλους του. Ίσως να μήν το έκανα απο ντροπή, ίσως γιατί μπορεί ο φιλος μου να μήν με πίστευε σε αντιδιαστολή με την υπόλειψη του πατέρα του, ίσως ακόμη ο πατέρας του να κανόνιζε και το φιλο μου οπως πηγε να κανονίσει εμένα. Αν ο πατέρας βίαζε το γιο, τότε προφανώς θα ήταν ακόμη χειρότερα αν του μιλουσα.

Αυτό ήταν ενα απο τα πλέον ντροπιαστικά γεγονότα που έχω συναντήσει όπου τα κοινωνικά προσχήματα και ο πολιτισμός, φάνηκαν τόσο να ειναι μια βιτρίνα. Πάντως χάρηκα που τον δούλεψα έτσι, του άξιζε ενα καλό μάθημα.

Σημείωση συντονιστή: Το παρόν ποστ μεταφέρθηκε από το θέμα "Έχετε αισθανθεί ντροπή για κάποια ερωτική επιλογή σας?".

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 25-09-08 στις 17:50. Αιτία: Σημείωση
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kate-Bender
H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 21:49, 22-06-10:

Αμαν ιστοριες..
Εγω παλι μικρη ειχα το συνηθειο ,οταν με καταιβαζε ο πατερας μου στο χωριο της θειας μου ,να πηγαινω στην παιδικη χαρα..μερικες φορες και χωρις τον αδερφο μου..Ημουν 4η δημτικου τοτε..και τελοσπαντων ηταν ενας μεγαλος παχυσαρκος γυρω στα 35.. που καθε φορα που με εβλεπε να περνώ απο την εξωπορτα του, οταν πηγαινα για παιδικη χαρα μου φωναζε απο πανω(καθως το σπιτι του ειχε σκαλοπατια και αυτος ηταν στον 2ο οροφο και καθοταν εξω στο μπαλκονι σε μια καρακλα)"Ελα πλησιασε αναιβα..." αυτο συνεχιζοταν..και κατι ειχα πσιλιαστει..και το ειπα τελικα στον αδερφο μου και μου προτεινε να παμε μαζι (ο αδερφος μου τοτε 6η δημοτικου)...και οντως παλι φωναζε ο ανωμαλος απο πανω αλλα αυτην την φορα ελεγε"πλησιαστε.."Ο αδερφος μου σαν συμβουλη λοιπον μου ειπε να μην του δινω σημασια...Αυτο εκανα και τισ επομενες ημερες..οχι, οτι δεν το εκανα και πριν αλλα τωρα δεν τον κοιτουσα καν...Μια μερα που καθομουν ομως στην κουνια ηρθε ο πορνοδιαστροφικος με το παπακι του..και σταματαει ακριβως μπροστα μου και μου κανει μια"ελαααα αναιβα να σε κανω καμια γυρα εδω περα.." σαν μικρη τα ειχα παιξει,ετρεμα κυριολεκτικα,πηδηξα αμεσως απο την κουνια και αρχισα να τρεχω προς το σπιτι της θειας μου..(Η χαζομαρα ηταν πως δεν ειχε κιολας κοσμο στην παιδικη ..και το εκμεταλλευτηκε αυτος τοτε για να με πλησιασει)...και οτν εφατσα στην θεια μου της εξηγησα γρηγορα την κατασταση και μου λεει .."παμε να δουμε ποιον λες" Οταν πηγαμε ηταν ακομη ο παιδοφιλος στην παιδικη χαρα...και τον δειχνω αμεσως στην θεια μου και της λεω "αυτος ηταν.."Το πλησιασε λοιπον μαζι του και τον ρωτησε γιατι μου το ειπε...Δεν θυμαμαι τι ειχε απαντησει..ειχα παθει σοκ απο ολη την κατασταση παρολο που προσπαθουσα να το κρυψω..και στο τελος καποιοσ νομιζω αυτος ζητησε να του δωσω και απο πανω το χερι για να γινουμε φιλοι και φυσικα εννοειται πως δεν εδωσα το χερι μου!Μετα δεν θυμαμαι να με ξαναενοχλησε ο βρωμιαρης...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους