Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,108 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,313 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ξετίναγμα λογαριασμού καρτοκινητού

Emile

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Emile
Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Emile έγραψε στις 22:29, 26-08-10:

Γειά σας. Έχω ένα καρτοκινητό Whats Up Cosmote του οποίου πρόσφατα η κάρτα "πέθανε" από διάφορες χρεώσεις.
Μόλις ανανέωσα, ένας φίλος (που δεν εμπιστεύομαι πολύ) μου έλεγε να παίρνω 6971314 για να αποφεύγω τις ενοχλητικές διαφημίσεις. Δεν είχα κάνει καμιά συναλλαγή μέσω κινητού η κάτι τέτοιο τότε.

Χρησιμοποιώ iPhone 3G:

Εδω είναι μια λίστα μυνημάτων που εστειλα στην cosmote για το υπολοιπο μου (1314)

25 ΑΥΓ 10:05 - ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 8.67?
25 ΑΥΓ 22:19 - ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 12,30? (ΑΝΑΝΕΩΣΑ)
26 ΑΥΓ 11:27 - ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 0,37? (ΑΦΟΥ ΠΗΡΑ ΤΟ 6971314) WTF!?
26 ΑΥΓ 17:51 - ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 7,74? (ΞΑΝΑΑΝΑΝΕΩΣΑ)
26 ΑΥΓ 22:50 - ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 2,49? (ΕΕΕΕ... ΜΗΝ ΚΛΕΒΕΤΕ!)
26 ΑΥΓ 22:54 - ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 2,39?

Μπορεί κάποιος να μου πεί τι συμβαίνει;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 22:38, 26-08-10:

Μήπως μπαίνεις με αυτό στο ίντερνετ;
Σε ρωτάω γιατί την έχω πατήσει κι εγώ, με την Vodafone, μπήκα για λίγη ώρα και μου έφαγε 15 ολόκληρα ευρώ μέσα σε 2-3 λεπτά...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Emile

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Emile έγραψε στις 22:55, 26-08-10:

Έχω ειδικό πρόγραμμα γι'αυτό που σε ειδοποιεί αμα το ξετινάξεις. COSMOTE INTERNET ON THE PHONE 60

και όντως μπήκα τις τελευταίες μέρες.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 23:00, 26-08-10:

ένας φίλος (που δεν εμπιστεύομαι πολύ) μου έλεγε να παίρνω 6971314 για να αποφεύγω τις ενοχλητικές διαφημίσεις.
Ε, αυτό θα φταίει.
Ή μπορεί να έχεις γραφτεί από παλιά σε καμιά υπερεσία από αυτές που διαφημίζουν στο ίντερνετ και να μη το θυμάσαι.

Παράθεση

Emile

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Emile έγραψε στις 23:03, 26-08-10:

Έχω ψιλοψάξει στο Google για τον συγκεκριμένο αριθμό αλλά λένε οτί είναι άκακος... :/

Και είχα μια φορά γραφτεί σε μια τέτοια υπηρεσία που σου έτρωγε τα λεφτα σχεδον αμεσως. Αναγκάστηκα να αλλάξω αριθμό...

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 23:16, 26-08-10:

Μήπως έχεις στείλει ποτέ κανένα μνμ σε τηλ τύπου 54666 και τώρα κάθε φορά που βάζεις κάρτα σου στέλνουν μνμτα; Γιατί αυτού του τύπου τα μνμτα τα χρεώνεσαι εσύ!

Παράθεση

Emile

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Emile έγραψε στις 23:24, 26-08-10:

nop όχι

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 23:32, 26-08-10:

Δεν ξέρω τώρα που τα καρτοκινητά είναι επώνυμα αν οι εταιρείες καταγράφουν τις χρεώσεις! Δοκίμασε να πάρεις τηλέφωνο στην Cosmote μπας και βγάλεις άκρη!

Παράθεση

Emile

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Emile έγραψε στις 11:50, 27-08-10:

Παίρνω το 1313 και έχει το πιο περίπλοκο μενού! o.o
------------------------------------------------------------------------
Τελικά τους πήρα και λένε οτι μάλλον φταίει το ιντερνετ στο κινητό.

Ξανανανέωσα και έβαλα πάλι internet για να δούμε...

Τελικά το ιντερνετ έφταιγε μάλλον δεν ξοδεύτηκε τίποτα ως τώρα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 09-04-11 στις 00:36. Αιτία: Συγχώνευση.
Παράθεση

apaleytos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη apaleytos
Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O apaleytos έγραψε στις 19:52, 27-08-10:

χρεώσεις data (internet) είναι..

Να τσεκάρετε πάντα το traffic σας στις συσκευές σας.
Και σημασία δεν έχει αν χρησιμοποίησες εσύ το internet αλλά το κινητό σου (και ο νοών νοείτω)

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 06:31, 30-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από apaleytos
χρεώσεις data (internet) είναι..

Να τσεκάρετε πάντα το traffic σας στις συσκευές σας.
Και σημασία δεν έχει αν χρησιμοποίησες εσύ το internet αλλά το κινητό σου (και ο νοών νοείτω)
Είναι πολύ πιθανών αυτό. Το iPhone έχει στα settings μετρητή για την κατανάλωση mb. Να τον τσεκάρεις συχνά. Επίσης μπορεί να φταίει το 6971314, μπορεί να έχει χρέωση κινητού.

Όπως και να έχει, η cosmote εφόσον το ζητήσεις πρέπει να σου παρέχει ανάλυση λογαριασμού.
Αρχική Δημοσίευση από Emile
Έχω ειδικό πρόγραμμα γι'αυτό που σε ειδοποιεί αμα το ξετινάξεις. COSMOTE INTERNET ON THE PHONE 60

και όντως μπήκα τις τελευταίες μέρες.
Το πρόγραμμα που αναφέρεις από όσο γνωρίζω είναι για συμβόλαια. Είσαι σίγουρος ότι έχεις αυτό;
Αρχική Δημοσίευση από D_G
Μήπως μπαίνεις με αυτό στο ίντερνετ;
Σε ρωτάω γιατί την έχω πατήσει κι εγώ, με την Vodafone, μπήκα για λίγη ώρα και μου έφαγε 15 ολόκληρα ευρώ μέσα σε 2-3 λεπτά...
Σε καμία περίπτωση για αυτό δεν φταίει η Vodafone. Έχει όλους τους τιμοκαταλόγους στο site. Όταν χρησιμοποιείς μια υπηρεσία οφείλεις να ελέγχεις το κόστος.

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 07:18, 17-04-11:

Φυσικά και φταίει ο πάροχος. Θα έπρεπε το Internet να κλειδώνει όπως γίνεται και με το Roaming.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 959 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 18:02, 04-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από cacofonix
Φυσικά και φταίει ο πάροχος. Θα έπρεπε το Internet να κλειδώνει όπως γίνεται και με το Roaming.
Μπορείς να κλειδώσεις το internet από μόνος σου.. Είτε διαγράφοντας τα προφίλ σύνδεσης με το internet, είτε ζητώντας από την εκάστοτε εταιρεία κινητής τηλεφωνίας να σου απενεργοποιήσει το gprs..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 23:33, 04-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από iGiannis
Μπορείς να κλειδώσεις το internet από μόνος σου.. Είτε διαγράφοντας τα προφίλ σύνδεσης με το internet, είτε ζητώντας από την εκάστοτε εταιρεία κινητής τηλεφωνίας να σου απενεργοποιήσει το gprs..
Δεν είναι όλοι γνώστες της τεχνολογίας. Οπως οι τράπεζες ενημερώνουν όταν βλέπουν υπέρογκες χρεώσεις, έτσι οφείλουν να κάνουν και οι εταιρείες κινητής.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Scandal

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους