Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,038 μέλη και 2,416,888 μηνύματα σε 75,379 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 534 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Όταν σας νευριάζουν πώς θα αντιδράσετε; Θα το πείτε;

koz

Νεοφερμένος

Ο koz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O koz έγραψε: στις 17:48, 12-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Παντως εαν γινει κατι που θα με ενοχλησει θα στο πω εκεινη την στιγμη και ηρεμα.
Αυτό είναι μάλλον και το πιο σωστό! Επειδή με αυτό τον τρόπο καταφέρνεις να διατηρείς τις ισορροπίες. Ειδικά με τους δικούς σου ανθρώπους, με τους οποίους είναι καλό, σε κάθε περίπτωση ,να είσαι ειλικρινής.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 09:08, 13-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
Όταν κάποιος φίλος ή το αγόρι σας ή κάποιος απο την οικογένεια σας κάνει κάτι που σας ενοχλήσει ή σας νευριάσει ή σας στεναχωρήσει,κάτι σας κάνει τελος πάντων!
Εσείς πως θα αντιδράσετε??Θα το πείτε εκείνη την στιγμη?θα το σκεφτείτε και μετά θα μιλήσετε??η δεν θα πείτε τίποτα??

Αναλογως! Αν ειναι κατι ανευ σημασιας, θα το προσπερασω!
Αν με πειραξει σιγουρα θα πω αμεσως οτι με ενοχλει/πειραζει, ετσι ωστε να μην ξανα συμβει για το καλο και των δυο. Ο τροπος που θα το πω/αντιδρασω ειναι αγνωστος.. Η αντιδραση μου πολλες φορες σε τετοια πραγματα δεν ειναι ιδανικη, αλλα.. ολοι εχουμε αδυναμιες!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aayla

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Aayla έγραψε: στις 13:35, 13-04-06:

Αν με νευριάσει κάποιος θα αντιδράσω διαφορετικά ανάλογα με το ποιός με νευριάσει: Αν με νευρίασε ο άντρας μου και δω ότι με παίρνει, θα αρχίσω να φωνάζω χωρίς φόβο και πάθος [...] (αν δε με παίρνει, θα το βουλώσω και θα τα "μαζέψω" γι'άλλη φορά), αν με νευρίασε άλλος δικός μου επίσης θα φωνάξω, αν με νευρίασαν στη δουλειά, θα το καταπιώ και η ζωή συνεχίζεται...
Πιστεύω πάντως ότι η πιο "υγιής" αντιμετώπιση είναι να πεις στον άλλο την αντίθετη γνώμη που έχεις ήρεμα, αφού πρώτα σου περάσει το αναψοκοκκίνισμα...
Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H ^^Vampire^^ έγραψε: στις 02:05, 15-04-06:

Αν ήταν κάποιο κοντινό μου άτομο αυτό που με νευρίασε, θα του το έλεγα αμέσως, χωρίς φασαρίες και εκνευρισμούς. Αλλωστε πολύ συχνά νευριάζουμε με κάτι που έγινε καταλάθος, χωρίς κάποιος να έχει πρόθεση να μας νευριάσει.
Αν πάλι δεν έχω και μεγάλη άνεση με το άτομο που με νευρίασε, εξαρτάται το τι ακριβώς έχει γίνει. Μπορεί να το αφήσω να περάσει έτσι, μπορεί και να τσακωθώ.
Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε: στις 16:09, 19-04-06:

Ανάλογα... υπάρχουν φορές που τα παίρνω στο κρανίο και φωνάζω/μιλώ έντονα (αυτό συμβαίνει με τα άτομα που αισθάνομαι δίπλα μου) και σε άλλες φάσεις που τα κρατάω μέσα μου μέχρι που σκάω!:mad17:
Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε: στις 16:12, 19-04-06:

Ανάλογα με το ποιος και με το πόση χοντρή θα είναι η βλακεία που θα κάνει.Μερικές φορές το λέω αμέσως και άλλες φορές το κρατάω μέσα μου μέχρι να :mad17:
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jason93 : 19-04-06 στις 16:17.
Παράθεση

maxnikos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O maxnikos έγραψε: στις 23:21, 24-04-06:

Αν ειναι ατομο που εκτιμω δε θα του πω τιποτα εκεινη τη στιγμη.θα του κανω τη κουβεντα οταν θα ηρεμησουν λιγο τα πραγματα.Τη στιγμη που ειμαστε νευριασμενοι παντα λεμε ασχημες κουβεντες γιαυτο ψυχραιμια και peace.
Παράθεση

ladycat (frosso)

Δραστήριο Μέλος

H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε: στις 02:01, 25-04-06:

του την λεω στα ισα δεν μπορω να το κραταω μεσα μου
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 11:55, 26-04-06:

Ανάλογα τον άνθρωπο, αν είναι άτομο που δεν με ενδιαφέρει μπορεί και να κάνω το κορόιδο αν τον έχω χεσμ*** φυσικά και δεν θα του δήξω ότι θύμωσα! Αν μου σπάσει τα νευρα όμως, μπορει να του σπάσω και εγώ (κανα-δυο πλευρά!)
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,910 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 16:33, 05-05-06:

καλώς ή κακώς..είμαι από τα άτομα που εξωτερικεύουν τα συναισθήματα τους...
το ότι αντιδρώ είναι το μόνο σίγουρο..το πόσο έντονη μπορεί να είναι αυτή η αντίδραση εξαρτάται από το άτομο που έχω απέναντί μου και το λόγο...
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 00:56, 06-05-06:

Oh yes !
Παράθεση

Powder

Νεοφερμένος

H Powder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H Powder έγραψε: στις 09:00, 06-05-06:

Δυστηχώς για μένα τα κρατάω ολα μέσα μου..δεν μιλάω αλλα κατεβάζω ρολά..κοινώς μούρη μέχρι το πάτωμα κι ακόμα πιο κάτω και φυσικά αφου τα κρατάω και τα μαζεύω κάποια στιγμή...ΣΚΑΩ..κάνω ενα μπαμ..και γινεται της τρελλής!..το παλέυω ομως..οσο μπορώ..να μπω στο "σωστό" κατ'εμε δρόμο..να τα λέω την ωρα ακριβώς που με ενοχλούν!..ε..εχω μέλλον ..αλλα η προσπάθεια μετράει..σωστά?!
Παράθεση

lost_in_space

Δραστήριο Μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 256 μηνύματα.

O lost_in_space έγραψε: στις 22:54, 12-05-06:

Αν είναι χοντρό θα φάει μπινελίκια, αν δεν θα τον αγνοήσω.

ΥΓ : Και στις δύο περιπτώσεις θα έπρεπε να τον αγνοήσω αλλά κάποιον πρέπει να βρίσω και εγώ
Παράθεση

Wishful

Δραστήριο Μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Wishful έγραψε: στις 22:42, 04-06-06:

Δύσκολα νευριάζω αλλά ποτέ αναίτια & πάντα θα φανεί.Δεν χρειάζεται να πώ κάτι συγκεκριμένο, μία γκριμάτσα πολλές φορές είναι αρκετή.Ισχυει για δικούς & ξένους.Η μεγάλη διαφορά είναι οτι με αγνώστους, όταν ο θυμός αγγίζει...κόκκινο,η γκριμάτσα δεν αρκεί για να τον κατευνάσει...
Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε: στις 21:03, 13-06-06:

Όταν νευριάζω δεν μπορώ να το κρατήσω μέσα μου, αντιδρώ και το λέω αμέσως ακόμα και αν απ' αυτό μπορεί να υποστώ κάποιες κυρώσεις.... Μου αρέσει να είμαι ξεκάθαρη... Το θεωρώ πολύ άσχημο να έχει κάτι κάποιος μαζί σου και να μη το λέει...
Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 263 μηνύματα.

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε: στις 01:00, 14-06-06:

Πιστεύω ότι το ιδανικό είναι να μην αντιδράει κάποιος αμέσως και εν βρασμό ψυχής, αλλά ούτε και να το αφήνει να περνάει έτσι.

Καλό είναι να ηρεμίσει και να ασχοληθεί μ΄αυτό αργότερα.

Το πιο σημαντικό για μένα όμως είναι να ψάχνει ο καθένας μέσα του γιατί νευριάζει, και πώς θα καταφέρει να μη φτάνει σε κατάσταση θυμού, γιατί σίγουρα είναι κάτι που μας φθείρει όλους.

Εγώ δε λέω ότι τα κάνω όλα αυτά. Όμως προσπαθώ.
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε: στις 07:46, 14-06-06:

Δεν νευριάζω εύκολα και θεωρώ ότι αντιμετωπίζω με ψυχραιμία και λογική τις περισσότερες καταστάσεις..

Αν λέω αν όμως προκληθώ πολλές φορές από το ίδιο άτομο και ενώ μπορεί να ξέρει ότι ενοχλούμαι και δεν καταλαβαίνει με το καλό μετά δεν έχω ουδεμία ευθύνη για τα επακόλουθα.. :mad17:
Παράθεση

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. We found love in a hopeless place!!!!!!! έγραψε: στις 16:10, 30-05-12:

Έχει συμβεί πολλές φορές και, όπως είναι φυσικό αντέδρασα, (αν και λίγο έντονα) γιατί ήξερα ότι είχε άδικο σε αυτό που έλεγε και δεν αντέχω με τίποτα κάποιος να κάνει λάθος και να βγαίνει και από πάνω
Παράθεση

lowbaper92

Περιβόητο Μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O lowbaper92 έγραψε: στις 16:17, 30-05-12:

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε: στις 17:21, 30-05-12:

παντως οχι και με τοση θυληκοτητα
φωναζω , βριζω , και οταν νευριασω παρα πολυ σπαω και πραγματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια