Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,953 μηνύματα σε 74,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ανήσυχος ύπνος και υπνοβασία

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 18:06, 12-04-07:

Αλήθεια πόσες φορές πιάσατε τον εαυτό σας να παραμηλάει; ή να ξυπνήσετε και να βρείτε πράγματα στο κρεββάτι ή στο γραφείο σας μέσα στο υπνοδωμάτιο που τα βλέπατε το βράδυ; Πόσες φορές σας είπε ο σύντροφός σας ότι σηκωνόσασταν απο το κρεβάτι;

Εγώ άπειρες

Πείτε μας τις ιστορείες με βραδυνές ανησιχίες και υπνοβασία, με περίεργα και ανήκουστα για τους άλλους περιστατικά που για εσάς ειναι κάτι συνηθησμένο

Μία απο τις άπειρες βλακείες που κάνω στον ύπνο μου και φρίκαρα κόσμο ήταν η εξής ...
Ειμουν στο νοσοκομείο για σκουλοκωιδήτη πριν 2 χρόνια, όπως κοιμώμουν μόνη καθώς ο άντρας μου ήταν σπίτι ξυπνάω άπο τις φωνές μιας γυναίκας, ανήγω τα μάτια μου και την βλέπω απο πάνω μου να τσιρίζει και να την τραβάνε οι νοσοκόμες φώναζε"ΔΕΜΟΝΙΣΜΕΝΗ" όταν σηκώθηκα άνήσιχη μου είπε η κόρη της που ήταν απέναντι ότι το βράδυ σήκωνα το σώμα μου με άνοικτά μάτια και της έλεγά τι να κάνει με την κάθε της κήνηση και πώς ότι έκανα την κριτήκαρα και την ξανάπευτα στο χύμα, και ένώ πήγενε να κουνηθεί ξανασηκωνόμουν την κοιτούσα και της έλεγά μήν σήκώνεσε

Παιδιά δεν θυμώμουν κ΄ν άπο όσα μου είπε, με έκανε ρόμπα πάντως η γυναίκα μου είπαι η κόρη ότι εκείνη ήταν μάρτηρας του ιαχωβά και πιστέυει ότι αυτά ήταν έργα του σατανά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mania : 12-04-07 στις 18:15.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 18:16, 12-04-07:

Ας το ξεφτυλίσω τώρα που είναι αρχή...!

Ο θείος μου είναι μέγας υπνοπαραμιλητής και περιπατητής!
Πέρα από το ότι τον παίρνεις τηλέφωνο ενώ κοιμάται και σου κλείνει ραντεβού, που μετά δε θυμάται... και δε λέει απλά "ναι θα έρθω", κανονίζει και με άποψη, "πάμε εκεί, θα πάρω το λεωφορείο, μπορείς να με γυρίσεις μετά;"...

Μία φορά ωσάν έφηβος ήθελε να πάει για πιπί μες στη νύχτα, υπνοβάτησε, κάπου έχασε το δρόμο... και το άλλο πρωί τον βρήκαν μες στη ντουλάπα του δωματίου των γονιών του!!!

Εγώ, πάλι, έχει τύχει να ξυπνήσω από οργασμό... πάω καλά;;
Όχι, δε μου έκανε κανείς κάτι!!!

Και παλιά ανασηκωνόμουν και κοιτούσα το κενό με άγριο βλέμμα, νααα της πήγαινε της αδερφής μου, που μου μιλούσε και δεν την άκουγα!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 18:19, 12-04-07:

Εγω παραμιλαω μονο αν ειμαι πολυ κουρασμενη..
Δεν υπνοβατω ομως. Ευτυχως γιατι νομιζω πως θα μπορουσα να γινω πολυ επικινδυνη.

Η πρωην κολλητη μου παραμιλουσε ΚΑΘΕ βραδυ, και μπορουσες ανετα να της πιασεις κουβεντα. Στα ελεγε ολα και με λεπτομερειες.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 18:24, 12-04-07:

Τον πρώτο ενάμησι μήνα ο άντρας μου δεν κοιμώταν καθόλου καλά, ιδικά την πρώτη νύκτα έκλεγα το βράδυ και με ρώτησε ο άντρας μου τι έγινε, του έλεγα λέει ότι ο πατέρας μου ήτα στο μπαλκόνι και ότι μας κοιτούσε αφού τον σήκωσα λέει κάπου στις 15 φορές μετά πήρα χαμπάρι ότι κοιμώμουν,το πρωί με ρώτησε άν έχω κάτι να του πώ και έγώ απορούσα τι ένοούσε, μου είπε τι έγινε και πέθανα στα γέλια τότε του λέω "Α!!!! αυτό λές τώωωωρα άπο μωρό παιδί είμαι έτσι Α!!! δεν στο είπα;;; "

Αφήστε που έκριβε μαχαίρια γιατί πήγαινα βόλτες στο σπίτι.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 20:16, 12-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
αυτο μου έχει συμβεί και μένα

Λοιπόν, όχι... είμαι μάλλον τυχερή....
ούτε παραμιλάω ουτε νυχτοπερπαταω!
αυτο ομως που μπορεί κάλλιστα να μου συμβει είναι αυτο που κάνει ο θειος του γιδακίου...
μπορει να με παρεις τηλ, να κανονισουμε ραντεβου για καφε κλπ (και ναι το έχω κανει πολλές φορές ) να σε στήσω να περιμενεις κι εγω να ξυπνήσω και να μην έχω ΙΔΕΑ!

Μια ιστορια που έχω να πω απο μια άλλη κοπελια είναι οτι η ΚΑΗΜΕΝΗ (πω πω παναγια μου θα αυτοκτονούσα ) με το που έκλειναν τα μάτια της.. με το που την έπαιρνε ο ύπνος... στο λεπτό λέμε όμως... ξεκίναγε τους ηχητικούς ΕΞΑΕΡΙΣΜΟΥΣ (για να το πω ευγενικά )
και μιλάμε για πολυυυυυυυυυυ φασαρια ε! πολύ δύναμη! τύφλα να εχει το κομπρεσέρ του γείτονα!
Ξαδέρφη φίλης μου, που έτυχε να μας φιλοξενήσει και τις δύο, και ενώ αυτη νύσταζε δεν κοιμόταν ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ μέχρι να κοιμηθω εγώ... τελικά δεν τα κατάφερε και την πήρε ο ύπνος... και τότε τα "άκουσα" όλα
Μου εξήγησε μετα η φίλη μου ότι ήταν κάποιο χρόνιο πρόβλημα....
Για φαντάσου όμως ε? αντε να κοιμηθεί με γκόμενο αυτή....
βεβαια οταν αυτο γινοταν ήμασταν παιδια΄... ελπιζω η κοπελα στο μέλλον να το ξεπέρασε!

Παράθεση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Youki
H Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H Youki έγραψε στις 20:20, 12-04-07:

Κι εγώ όταν είμαι πολύ κουρασμένη ή πολύ αγχωμένη με κάτι παραμιλάω στον ύπνο μου. Άλλες φορές λέω ασυναρτησίες κι άλλες πολύ λογικά πράγματα, που αφορούν αυτό που με απασχολεί. Εννοείται ότι μετά δεν θυμάμαι τίποτα, αλλά ο φίλος μου κάνει τρελά γέλια!

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 20:28, 12-04-07:

καλά εγώ παραμιλώ σχεδόν κάθε βράδυ.καμιά φορά όταν με ακούει η αδελφή μου με ηχογραφει.
ένα βράδυ μου μιλούσε και έκανε ότι ήταν ο φίλος μου. εγω της απαντούσα κανονικα. με ρώτησε άν τον αγαπώ και φυσικά η απάντηση ήταν ναι
η μαμά μου όμως είναι κορύφή. την έχουμε ηχογραφήσει να τραγουδά και μία άλλη φορά να γελά πάνω από 5 λεπτά και δυνατά.... καλά αβγά της καθάριζαν στον ύπνο της?

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 21:02, 12-04-07:

Εγώ όταν ήμουν μικρή υπνοβατούσα, αλλά τώρα το μόνο που κάνω είναι να λέω μ@λ@κίες και να φρικάρουν όσοι κοιμούνται μαζί μου. Πέρισυ κοιμόμουν στην εστία της αδερφής μου και μου λέει μια μέρα που ξύπνησα ότι το βράδυ έβγαζα περίεργους θορύβους και με ρώτησε "Τι έχεις"; και της είπα "Δώσε μου να φάω τα πινέλα".

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:23, 12-04-07:

Εξαερισμούς... ΛΟΟΟΟΛ!!!!!!

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 01:13, 13-04-07:

Ας το ξεφτυλίσω τώρα που είναι αρχή...!

Ο θείος μου είναι μέγας υπνοπαραμιλητής και περιπατητής!
Πέρα από το ότι τον παίρνεις τηλέφωνο ενώ κοιμάται και σου κλείνει ραντεβού, που μετά δε θυμάται... και δε λέει απλά "ναι θα έρθω", κανονίζει και με άποψη, "πάμε εκεί, θα πάρω το λεωφορείο, μπορείς να με γυρίσεις μετά;"...
Έχω φάει κι εγώ στήσιμο έτσι...

Μία φορά ωσάν έφηβος ήθελε να πάει για πιπί μες στη νύχτα, υπνοβάτησε, κάπου έχασε το δρόμο... και το άλλο πρωί τον βρήκαν μες στη ντουλάπα του δωματίου των γονιών του!!!
Καλά ε, τι μου θύμισες, το είχα πάθει 7-8 χρονών αυτό, αλλά με βρήκαν στο κομοδίνο σε στάση βολής

//edit: Επίσης η αδερφή μου εκμεταλλευόταν παλιότερα το γεγονός ότι όταν ήμουν σε φάση μεταξύ ύπνου και ξύπνιου έκανα ό,τι μου έλεγε και έτσι μάθαινε πράγματα που ήθελε κλπ

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 01:22, 13-04-07:

Δεν υπνοβατώ ΑΛΛΑ σηκώνομαι καθιστή στο κρεβάτι και αρχίζω και μιλάω. Όχι πάντα βέβαια, μόνο όταν είμαι κουρασμένη ή αγχωμένη! Συνήθως κανείς δεν καταλαβαίνει τι λέω (μάλλον δε μιλάω και τόσο καθαρά ).
Μια φορά ήμουν αρκετά μικρή και θυμάμαι που μου το έλεγε η μάνα μου. Μπήκε στο δωμάτιό μου ένα βράδυ κάτι να πάρει κι εγώ κοιμόμουν και είχα κάτσε στο κρεβάτι και της έλεγα "μαμά θέλω να μου πάρεις εκείνες τις αλυσίδες". "Ποιές αλυσίδες παιδί μου;" - "Εκείνες τις αλυσίδες σου λέω" Εντάξει δε φρίκαρε τόσο πολύ γιατί το ίδιο συμβαίνει και στον πατέρα μου (χωρίς τις αλυσίδες βέβαια )

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 10:09, 13-04-07:

΄Μόλις θυμήθηκα την κοριφή, ψάχναμε έπι 3-4 μέρες γατάκια στην αυλή με τους γονείς μου, σηκώθηκα ένα βράδυ βγείκα έξω και άρχισα να ψάχνω γατάκια που έκλεγαν, την επόμενη το πρωί θυμώμουν ότι τα άκουσα άλλα δεν θυμώμουν ακριβώς τι έγινε για 3 μέρες γινόταν το ίδιο, το βράδυ της 3ης μέρας σηκώνομαι μέσα στο σκοτάδι πάω στην πόρτα την ανοίγω βγαίνω έξω και άρχησα να ψάχνω, τότε η μάνα μου θυμήθηκε ότι έχω φοβία με το σκοτάδι, τότε με ρώτησε μια άσχετη ερώτηση και της έλεγα "να κάπου εδώ είναι" το πρωί πεθάναμε στο γέλιο εγώ η ίδια έψαχνα τα γατιά στο όνειρο με φώτα ανοικτά και στο ξύπνιο ήταν απόλυτο σκοτάδι.....

Παράθεση

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη soydelsur
H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε στις 19:58, 18-04-07:

Θυμάμαι στην 1η λυκείου, συνέβαινε συχνά να παραμιλάω..το οποίο παραμιλητό ήταν βρισιές και μόνο βρισιές.Η μαμά μου το είπε, με σκοπό να με επιπλήξει για..να φέρομαι ευγενικά και στον ύπνο μου.

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 20:40, 18-04-07:

Α, ναι, μια φορά μίλαγα γερμανικά στον ύπνο μου και η αδερφή μου είχε χ3στεί

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 08:23, 19-04-07:

Ο ιδικός ξαναμηλάει ,

Εβλεπα στον ύπνο μου μια βραδυά ότι είχαμε λέει κόσμο στο σπίτι και ο γαμπρός μου με τον φύλο του έπαιζαν τάβλι στο δωμάτιο μου για ησυχία, λέει το όνερο, πάω και έγω και τους λέω άν θέλουν ουισκάκι και ξηρούς καρπούς με μεζεδάκια. μου είπαν ναί και τους έδωσα (στο όνειρο θυμόμουν μέχρι και το φτιάξημο του μεζέ) μετά πάω στο σαλόνι πάλι πίσω και βάζω και μουσικούλα γιατί χωρίς μουσική χαλάει η ατμόσφερα του ταβλιού.....

Το πρωί βρήκα πάνω στο γραφείο μου 2 νερομένα ουίσκυ μεζεδάκια, καβουροσαλάτες τσιπς, και μεζέδάκια δικά μου που φτιάχνω για παρέες και τα όποια απετούν μαχαίρι

Ο θείος μου κοιμώταν στο πρόηγούμενο δωμάτιο άπο μένα και με είδε λέει να πηγαίνω μέσα στο σκοτάδι και να γυρίζω με τρόφημα που μόλις έφτιαξα και μάλιστα σε μια άπο τις γύρες είμουν με το μαχαίρι στο χέρι, ο θείος μου είπε ότι κατρόμαξε μιας που μου πήγαινε κόντρα πάντα και έγώ ειμουν πάντα νευρική μην τον καρφώσω, μετά σηκώθηκαν και με ήδαν χωμένη με την μούρη στο στερεοφωνικό να ψάχνω κασσέτες και έβαλα μουσική με λαικά. Ρότησα το γραφείο άν θέλει κάτι άλλο και ΄'επεσα στο κρεβάτι.

Πρέπει να πώ ότι ο θείος μου ήταν ένα άπο τα σοβαρά προβλήματα που είχα στο σπίτι καθός δέν ήθελε τον άντρα μου, ήταν ένας απο τους λόγους που ευχαρίστος θα τον σκότωνα

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 08:35, 19-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Ο ιδικός ξαναμηλάει ,

Εβλεπα στον ύπνο μου μια βραδυά ότι είχαμε λέει κόσμο στο σπίτι και ο γαμπρός μου με τον φύλο του έπαιζαν τάβλι στο δωμάτιο μου για ησυχία, λέει το όνερο, πάω και έγω και τους λέω άν θέλουν ουισκάκι και ξηρούς καρπούς με μεζεδάκια. μου είπαν ναί και τους έδωσα (στο όνειρο θυμόμουν μέχρι και το φτιάξημο του μεζέ) μετά πάω στο σαλόνι πάλι πίσω και βάζω και μουσικούλα γιατί χωρίς μουσική χαλάει η ατμόσφερα του ταβλιού.....

Το πρωί βρήκα πάνω στο γραφείο μου 2 νερομένα ουίσκυ μεζεδάκια, καβουροσαλάτες τσιπς, και μεζέδάκια δικά μου που φτιάχνω για παρέες και τα όποια απετούν μαχαίρι

Ο θείος μου κοιμώταν στο πρόηγούμενο δωμάτιο άπο μένα και με είδε λέει να πηγαίνω μέσα στο σκοτάδι και να γυρίζω με τρόφημα που μόλις έφτιαξα και μάλιστα σε μια άπο τις γύρες είμουν με το μαχαίρι στο χέρι, ο θείος μου είπε ότι κατρόμαξε μιας που μου πήγαινε κόντρα πάντα και έγώ ειμουν πάντα νευρική μην τον καρφώσω, μετά σηκώθηκαν και με ήδαν χωμένη με την μούρη στο στερεοφωνικό να ψάχνω κασσέτες και έβαλα μουσική με λαικά. Ρότησα το γραφείο άν θέλει κάτι άλλο και ΄'επεσα στο κρεβάτι.

Πρέπει να πώ ότι ο θείος μου ήταν ένα άπο τα σοβαρά προβλήματα που είχα στο σπίτι καθός δέν ήθελε τον άντρα μου, ήταν ένας απο τους λόγους που ευχαρίστος θα τον σκότωνα
καλα ε δεν παιζεσαι....
εγω δεν υπνοβατω ευτυχως....
παραμιλαω ομως... οταν ειμαι πολυ κουρασμενη η αγχωμενη μονο τοτε....
και φυσικα εγω δεν το καταλαβαινω ο αντρας μου μου το λεει την επομενη...
ουτε αυτος καταλαβαινει τι λεω....μου λεει παλι αλβανικα μιλουσες χτες το βραδυ...
καποια φορα που ειχε να κανει μια εξεταση και ειχα πολυ αγχος αν θα βγει καλη... εκει που κοιμομασταν λεει αρχιζω να τον σκουνταω και να του λεω αντε σηκω να παμε στο γιατρο...
επισης καποιες φορες ξυπνουσα το πρωι και εβλεπα με εκλπηξη οτι ειχα παρει το βραδυ το πορτατιφ που ειναι διπλα μου στο κομοδινο αγκαλια...
πως γινονται ολα αυτα ομως; το να μιλαμε τοσο συχνα στον υπνο μας; η να υπνοβατουμε; μου κανει πολυ εντυπωση...

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 08:41, 19-04-07:

Μου είχαν πεί ότι με βελονισμό μπορεί να σταματήσει άλλα φοβάμε να πάω.
Πάντος η συζήτηση είναι τρομαχτικό για κάποιον που δέν ξέρει, εγώ άναβα το κινητό μου έστελνα μυνήματα και το ξαναέσβηνα, το πρωί ο άντρας μου μου τα έδειχνε και μάλιστα χωρίς να το ξέρει τότε με ρωτούσε ότι δεν καταλάβενε

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 09:06, 19-04-07:

να σε φοβαμαι δλδ αν μεινω ποτε σπιτι σου...

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 09:18, 19-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από viki_thess
να σε φοβαμαι δλδ αν μεινω ποτε σπιτι σου...

Δεμ θυμάμε ποτέ ξαδέρφη να κοιμηθεί μαζί μου και όταν ξυπνήσω να την δώ δίπλα μου, όλες πηγαίνανε κλέγοντας στο κρεββάτι με την μανα τους

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H viki_thess έγραψε στις 09:52, 19-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Δεμ θυμάμε ποτέ ξαδέρφη να κοιμηθεί μαζί μου και όταν ξυπνήσω να την δώ δίπλα μου, όλες πηγαίνανε κλέγοντας στο κρεββάτι με την μανα τους
θα το εχω στα υποψην μου αυτο

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:29, 19-04-07:

Εγώ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ κοιμάμαι ήρεμη χωρίς εφιάλτες.. βέβαια δεν ξέρω αν ακόμα έχω το χούι να μιλάω, μιας και κοιμάμαι μόνη. Όταν μάθω, θα ενημερώσω!

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 13:31, 19-04-07:

Eγώ πάλι δεν ξέρω να σας πω γιατί κοιμάμαι σαν βόδι....
Αμα πέσω στο κρεβάτι μετά είναι πολύ δύσκολο να ξανασηκωθώ......

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 13:41, 19-04-07:

[offtopic]... εδώ και πόση ώρα διαβάζω σαν τίτλο "Ανήσυχος ύπνος και κτηνοβασία" και παλεύω (αλλά δεν μπαίνω μέσα να διαβάσω!) τι στο καλό μπορεί να ειναι αυτό το θέμα [/offtopic]

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 13:58, 19-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ
[offtopic]... εδώ και πόση ώρα διαβάζω σαν τίτλο "Ανήσυχος ύπνος και κτηνοβασία" και παλεύω (αλλά δεν μπαίνω μέσα να διαβάσω!) τι στο καλό μπορεί να ειναι αυτό το θέμα [/offtopic]
το ξέρεις το ανέκδοτο με την έλλειψη σεξ και την όραση ε?

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 08:52, 24-09-07:

λοιπόν, τις τελευταίες μέρες βλέπω περίεργα ονειρα, την παρασκευη που πέρασε έγινε το κουφό, έβλεπα στον ύπνο μου ότι είμουν στο σπίτι της πεθεράς μου που έχει γάτα και σκύλο και είχε λέει βάλει φίλτρα αέρα, ήρθε λοιπόν ένας ιδικός και έλεγε για τους καθαριστές αέρα και τι κάνουν, ξυπνάει ο άμυρος ο άντρας 7 το πρωί και άρχισα να του εξυγώ γιατί η μάνα του κάνει λάθος που έχει φίλτρα αέρα πατώματος

Ο άμυρος μή καταλαβένοντας τίποτα απο αυτά και ξέροντας ότι μάλλων κοιμάμε, μου λέει ότι πρέπει να κοιμηθώ, τον πιάνω απο το χέρι τον βάζω κάτω και του έλεγα λεπτωμερός τα υπέρ και τα κατά του φίλτρου, έτσι λοιπόν κάνω και επικοδομίτική συζήτηση άν θέλει κάποιος να κοιμηθεί μαζί μου

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 10:31, 12-10-07:

την τελευταία νύχτα μας στην μαδρίτη είδα στον ύπνο μου πως ένας πορνόγερος μου χούφτωσε το αριστερό κωλομέρι . τότε επιτόπου του έδωσα μία γροθιά στο σώμα του με το αριστερό μου χέρι για να φύγει.

όμως εκείνη την στιγμή που τον βάρεσα ακούω τον καλό μου που ήταν ξάπλα δίπλα μου και ονειρευόταν να μου φωνάζει ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ????

ε όπως καταλαβαίνετε μέσα στον ύπνο μου συνειδητοποίησα πως χτυπησα τα γεννητικά όργανα του φίλου μου ο οποίος απλά είχε ακουμπήσει το χεράκι του στον γοφό μου

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 10:42, 12-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
την τελευταία νύχτα μας στην μαδρίτη είδα στον ύπνο μου πως ένας πορνόγερος μου χούφτωσε το αριστερό κωλομέρι . τότε επιτόπου του έδωσα μία γροθιά στο σώμα του με το αριστερό μου χέρι για να φύγει.

όμως εκείνη την στιγμή που τον βάρεσα ακούω τον καλό μου που ήταν ξάπλα δίπλα μου και ονειρευόταν να μου φωνάζει ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ????

ε όπως καταλαβαίνετε μέσα στον ύπνο μου συνειδητοποίησα πως χτυπησα τα γεννητικά όργανα του φίλου μου ο οποίος απλά είχε ακουμπήσει το χεράκι του στον γοφό μου

Συγνώμη δεν κρατηθηκα

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 10:54, 12-10-07:

Αχ τον άμοιρο τον άνθρωπο, τον σακάτεψες

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin έγραψε στις 11:04, 12-10-07:

ναι είναι αλήθεια .... τον σακάτεψα λίγο.... αλλά δεν το έκανα επίτηδες.... ήταν άμυνα- ήταν άμυνα

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 11:09, 12-10-07:

ναι είναι αλήθεια .... τον σακάτεψα λίγο.... αλλά δεν το έκανα επίτηδες.... ήταν άμυνα- ήταν άμυνα
άμυνα στον παππούλι; άς τον άφηνες μωρέ πόσες ευχάριστες στιγμές θα είχε ακόμα

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin έγραψε στις 11:12, 12-10-07:

να μην έχει καμία! άντε μωρέ τον χαζόγερο που χαμογελούσε περίεργα και είχε και μαγγούρα

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 11:13, 12-10-07:

να μην έχει καμία! άντε μωρέ τον χαζόγερο που χαμογελούσε περίεργα και είχε και μαγγούρα
Κρίμα που δεν είμουν εκεί

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 11:17, 12-10-07:

Μέσα στον ανύσηχο ύπνο μετράει και το κοιμησμένο σεξ?
Να ξέκινάς να κάνεις σεξ δηλαδή και να ξυπνήσεις κατα την διάρκεια?

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 11:18, 12-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Μέσα στον ανύσηχο ύπνο μετράει και το κοιμησμένο σεξ?
Να ξέκινάς να κάνεις σεξ δηλαδή και να ξυπνήσεις κατα την διάρκεια?
Ναί

Παράθεση

Freya

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Freya
H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 427 μηνύματα.

H Freya έγραψε στις 22:26, 03-02-11:

ειμαι πολυ προβληματισμενη....σημερα το πρωι οπως κοιμομουν ξαφνικα ξυπνησα και διαπιστωσα οτι ειχα παρει αγκαλια τον φιλο μου και τον φωναζα με αλλο ονομα.......
μου επε οτι τον φωναξα ετσι περιπου 5-6 φορες.....παραμιλητο ηταν?υπνοβασια?δεν ξερω...πηγα απο πανω του παντως και τον πηρα αγγαλια και με ξυπνησε να με ρωτησει γιατι τον αποκαλω.....αλεξη....δεν ξερω κανεναν με αυτο το ονομα....δεν εχω γνωρισει ΠΟΤΕ καποιον με αυτο το ονομα.........τι εγινε ρε παιδια???????

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:33, 03-02-11:

Τι να γίνει; Ονειρευόσουν!

Στα όνειρα όλα είναι πιθανά. Ακόμη και το να γνωρίζεις κάποιον Αλέξη που δεν έχεις συναντήσει ποτέ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

maria.... (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria....
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.

H maria.... έγραψε στις 22:48, 03-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Freya
ειμαι πολυ προβληματισμενη....σημερα το πρωι οπως κοιμομουν ξαφνικα ξυπνησα και διαπιστωσα οτι ειχα παρει αγκαλια τον φιλο μου και τον φωναζα με αλλο ονομα.......
μου επε οτι τον φωναξα ετσι περιπου 5-6 φορες.....παραμιλητο ηταν?υπνοβασια?δεν ξερω...πηγα απο πανω του παντως και τον πηρα αγγαλια και με ξυπνησε να με ρωτησει γιατι τον αποκαλω.....αλεξη....δεν ξερω κανεναν με αυτο το ονομα....δεν εχω γνωρισει ΠΟΤΕ καποιον με αυτο το ονομα.........τι εγινε ρε παιδια???????
Λένε πως όταν βλέπουμε κάποιον στο όνειρο μας που δεν ξέρουμε καν, έχει να κάνει με την προηγούμενη ζωή μας και τις σχέσεις μας!

Παράθεση

Freya

Δραστήριο Μέλος

H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 427 μηνύματα.

H Freya έγραψε στις 22:48, 03-02-11:

ασε ρε....καραφλιασα....και ο αλλος μου λεει οτι το ελεγα πολυ αγαπησιαρικα.....
και ειναι πολυ καφριλα να την πεφτεις στον φιλο σου με...αχμ πονηρες διαθεσεις, να χαρει ο μαυρος που σου λεει ειδαμε ασπρη μερα και να τον λες με αλλο ονομα????

ωχ μαρια τετοια λεγε μου κι εγω και διαισθηση στο φουλ!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 03-02-11 στις 22:53. Αιτία: Συγχώνευση διαδοχικών δημοσιεύσεων.
Παράθεση

manolakis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη manolakis
Ο manolakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O manolakis έγραψε στις 23:16, 03-02-11:

Εμένα ο πιο περίεργος ύπνος ήταν το καλοκαίρι,ονειρευόμουν ότι ήμουν ινδιάνος και μίλαγα μία γλώσσα που δεν την ξέρω και ούτε ξέρω αν υπάρχει.
Ως που σηκώθηκα όρθιος και έλεγα κάτι άγνωστες λέξεις και μετά ξύπνησα.Μόνο μία μου έχει μείνει από αυτές Πογιάμ.
Πολύ περίεργο ήταν.

Παράθεση

Freya

Δραστήριο Μέλος

H Freya έγραψε στις 23:34, 03-02-11:

το πιο πιθανο ειναι να ελεγες μπουρδες.....dont worry!!!κι εγω το παθαινω!!!!!

Παράθεση

nikolas365 (Νίκος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolas365
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O nikolas365 έγραψε στις 23:41, 03-02-11:

Εμένα πάντως μου τυχαίνει να κοιμάμε και να κλίνω ουσιαστικά στα αρχαία, στα λατινικά, ρήματα, να λέω κανόνες τονισμού και άλλα τέτοιου είδους κουλά. Μία φορά μάλιστα μιλούσα αγγλικά στον ύπνο μου. Μα είναι δυνατόν;;;

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 00:33, 04-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από nikolas365
Εμένα πάντως μου τυχαίνει να κοιμάμε και να κλίνω ουσιαστικά στα αρχαία, στα λατινικά, ρήματα, να λέω κανόνες τονισμού και άλλα τέτοιου είδους κουλά. Μία φορά μάλιστα μιλούσα αγγλικά στον ύπνο μου. Μα είναι δυνατόν;;;

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikolas365 (Νίκος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolas365
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O nikolas365 έγραψε στις 19:35, 14-02-11:

χαχαχα! καλό

Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 19:59, 14-02-11:

εγω δεν εχω καποιο τετοιο προβλημα....δηλαδη δεν παραμιλαω και ουτε ροχαλιζω....ΑΛΛΑ πολλες φορες εχει τυχει να πεσω απ το κρεβατι ή να κουτουλησω στον τοιχο....επισης οταν παω να κοιμηθω και εχω κλεισει τα ματια μου νιωθω λες και πεφτω σε ενα πηγαδι...σταδιακα....πως εξηγειται?και τι ειναι αυτο το κουλο??

Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katalinos
Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 446 μηνύματα.

O katalinos έγραψε στις 20:47, 14-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
αυτο μου έχει συμβεί και μένα
και μένα

θα έλεγα λεπτομέρειες αλλά δεν έχει σχέση με το τόπικ - με την γειτόνισσα έχει

Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 21:43, 05-01-13:

Ρε παιδια εσας σας εχει ποτε τυχει να υπνοβατησετε καποιο βραδυ; Γιατι εγω τον τελευταιο καιρο σηκωνομαι απ το κρεβατι και εχω την εντυπωση πως καποιος εχει εισβαλλει στο σπιτι και με παρακολουθει. Καθομαι κανα 10λεπτο ορθιος και ξαναπεφτω για υπνο. Το επομενο πρωι το φερνω στο μυαλο αλλα δεν θυμαμαι λεπτομερειες... Δεν μπορω να εξηγησω που οφειλεται...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nefeli Graf
H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,675 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 21:59, 05-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από timonierhs
Ρε παιδια εσας σας εχει ποτε τυχει να υπνοβατησετε καποιο βραδυ; Γιατι εγω τον τελευταιο καιρο σηκωνομαι απ το κρεβατι και εχω την εντυπωση πως καποιος εχει εισβαλλει στο σπιτι και με παρακολουθει. Καθομαι κανα 10λεπτο ορθιος και ξαναπεφτω για υπνο. Το επομενο πρωι το φερνω στο μυαλο αλλα δεν θυμαμαι λεπτομερειες... Δεν μπορω να εξηγησω που οφειλεται...
αν συνεχιστεί να πας να το κοιτάξεις δεν μου έχει τύχει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Νηρηίς

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Νηρηίς
H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 22:05, 05-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από timonierhs
Εγώ αν αισθανόμουν ότι με παρακολουθούν , θα είχα πεθάνει από τον φόβο μου.

Δεν μου έχει τύχει, ούτε σε κάποιο μέλος της οικογένειας μου έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πολυφασικός ύπνος - Από Eupatridis
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lifestyle.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-10-16 στις 16:18.
    • Ύπνος και υγεία - Από Shadowfax
      Το θέμα έχει λάβει 74 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-01-15 στις 11:28.
    • Μεσημεριανός ύπνος - Από KingFox
      Το θέμα έχει λάβει 86 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lifestyle.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-12-13 στις 17:54.
    • Απαγορευμένος ύπνος! - Από Ψαραδέλλη
      Το θέμα έχει λάβει 60 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-05-13 στις 06:59.
    • Ύπνος και Ρόφημα - Από rockwave
      Το θέμα έχει λάβει 31 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-01-11 στις 15:48.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους