Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,798 μηνύματα σε 74,634 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι ορίζετε ως...απιστία;

frosw_

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη frosw_
H frosw_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.

H frosw_ έγραψε στις 22:45, 06-07-05:

Υπάρχουν διάφορες μορφές απιστίας... Τα δικά σας όρια για να πείτε αν έχετε απιστήσει ή όχι, ή για να θεωρήσετε οτι σας έχουν απατήσει ή όχι,ποια είναι?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 02:12, 07-07-05:

Χμμμ όσα θα πω αφόρουν και πότε θεωρώ οτι απίστησα και πότε θεωρώ οτι απατήθηκα.
Λοιπόν, δεν με πειράζει το οποιοδήποτε βλέμμα αλλά αν γίνει φιλί, ερωτική αγκαλία, σεξ και οτιδήποτε άλλω "σωματικό" το θεωρώ απιστία. Εννοείται οτι μιλάω για κανονικές περιπτύξεις, πχ αν τον έπιανα ποτέ να κανει cybersex ακόμα και με κάμερα δεν θα με πείραζε. Ευτυχώς δεν μου έχει τύχει τίποτε απο αυτά ακόμα, ούτε να μου κάνουν ούτε να κάνω ώστε να μπω στο δίλημμα αν ειναι απιστία ή όχι, όλα ειναι προς το παρόν (και ελπίζω να μείνουν έτσι) τελειώς θεωρητικά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 06:44, 07-07-05:

θα τοορισω απλα και με ενα παραδειγμα: ειμαστε σε ενα μπαρ με τον καλο μου πριν λιγους μηνες και μια κοπελα τον καρφωνει σαν τρελη, εχω αρχισει να διακρινω αμηχανια στο βλεμμα του και τις κηνησεις του αφου προφανως νιωθει το βλεμμα της επανω του συνεχως, καποια στιγμη την κοιταζει και εκεινος...τον πλησιαζω, τον φιλαω και του λεω: "αν την ξανακοιταξεις θα στα βγαλω τα ματακια μωρο μου" γελασε φυσικα (με αυτη την τρομερη ανεση που εχει ) και εγω ντραπηκα για την κατινια μου !!

Γενικώς ζηλευω τα παντα, θεωρω απιστεια τα παντα αλλα ετια χωρισμου τα ερωτικα παιχνιδια και το sex

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη YoMaNaTiOn
Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 08:32, 07-07-05:

Το να έχεις πει και μόνο σε μια κοπέλα πως δεν υπάρχει άλλη και να είναι ψέμα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 08:53, 07-07-05:

Η απιστία έχει πολλές προεκτάσεις. Φυσικά το να την πιάσεις στα πράσα είναι η χείρότερη μορφή της, αλλα και το να φιλιέται με κάποιον για εμένα είναι απίστία. Τα πήρα τώρα που το σκέφτηκα >

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 14:43, 07-07-05:

Το φλερτ δεν το θεωρώ απιστία γιατί έχω φλερτάρει ενώ έχω σχέση και η τότε σχέση μου έχει φλερτάρει...Το θεωρώ ακίνδυνο παιχνίδι μέχρι να ξέρεις που να σταματήσεις....Απιστία ξεκινά από την ώρα που θα φιλήσει άλλη...Για αγκαλιά δεν νομίζω γιατί γενικά μοιράζω αγκαλιές, είναι στο αίμα μου ΑΛΛΑ μόνο και φιλήσει άλλη τον ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ και ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΣΗΚΩΣΕΙ#

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 14:56, 07-07-05:

Μάλλον θα φανώ πολύ κολλημένη αλλά εμένα θα με πείραζε πέρα απο την οποιαδήποτε σωματική επαφή και το να βγει με κάποια άλλη .Έστω κι αν δεν κάνει τίποτε σημαίνει ότι το σκέφτηκε και ψάχνεται έστω κι αν για κάποιο λόγο δεν προχώρησε.

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:32, 07-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Μάλλον θα φανώ πολύ κολλημένη αλλά εμένα θα με πείραζε πέρα απο την οποιαδήποτε σωματική επαφή και το να βγει με κάποια άλλη# .Έστω κι αν δεν κάνει τίποτε σημαίνει ότι το σκέφτηκε και ψάχνεται έστω κι αν για κάποιο λόγο δεν προχώρησε.
Κι εγώ μαζί σου
εμένα το να κοιτάξει να κοιτάξει λέμε όχι να καρφωθεί δεν με πειράζει,άνθρωπος είναι.
αλλα σαν απιστία θεωρώ εννοείται και οποιδήποτε σωματική επαφή.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 23:36, 07-07-05:

Μάλλον θα φανώ πολύ κολλημένη αλλά εμένα θα με πείραζε πέρα απο την οποιαδήποτε σωματική επαφή και το να βγει με κάποια άλλη .Έστω κι αν δεν κάνει τίποτε σημαίνει ότι το σκέφτηκε και ψάχνεται έστω κι αν για κάποιο λόγο δεν προχώρησε.
Κι αν απλά έχει πολλές γυναίκες φίλες? Λογικό δεν είναι να βγαίνουν? Στο λέω γιατι κι εγώ προτιμώ να κάνω παρέα με άντρες, οι γυναίκες συνήθως με απογοητεύουν.

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 00:11, 08-07-05:

να δώσεις-νιώσεις συναισθήματα που νίωθεις με τον δεσμό σου σε κάποιον άλλο!

ps. Την σκέψη και μόνο την θεωρήτε απιστία ?

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 00:21, 08-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
Χμμμ ναι, πιστεύω πως ναι , αλλά πως μπορείς να είσαι τόσο σίγουρος για τις σκέψης κάποιου?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:23, 08-07-05:

Εγώ πάντως δεν την θεωρώ απιστία, εκτός κι αν είναι πολύ ισχυρή δλδ ο άλλος όχι απλά την σκεφτει αλλά να την έχει ερωτευτει κανονικά και να τη σκέφτεται όλη μέρα (κι ας μην γίνει κάτι).

Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rattlehead
Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε στις 09:48, 08-07-05:

Φιλί και πάνω...

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 12:35, 08-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
να δώσεις-νιώσεις συναισθήματα που νίωθεις με τον δεσμό σου σε κάποιον άλλο!

Πιστεύω ότι η απιστία ξεκινάει από την σκέψη και αυτή ίσως να είναι και η πιο σοβαρή μορφή απιστίας. Το να πάει μια βραδιά με κάποια γυναίκα, χωρίς να σημαίνει τίποτα και χωρίς να επαναληφθεί ΙΣΩΣ και να το συγχωρούσα (όχι ότι δεν το θεωρώ απιστία βέβαια) αλλά το συναισθηματικό μπλέξιμο, με σκέψεις, κρυφές συναντήσεις, ψέμματα κ.λ.π. το θεωρώ απιστία χωρίς επιστροφή......

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 14:13, 08-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
Κι εγώ μαζί σου
εμένα το να κοιτάξει να κοιτάξει λέμε όχι να καρφωθεί δεν με πειράζει,άνθρωπος είναι.
αλλα σαν απιστία θεωρώ εννοείται και οποιδήποτε σωματική επαφή.
Ωραία άρα δεν είμαι υπερβολική....κι αν είμαι δεν είμαι η μόνη
Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Κι αν απλά έχει πολλές γυναίκες φίλες? Λογικό δεν είναι να βγαίνουν? Στο λέω γιατι κι εγώ προτιμώ να κάνω παρέα με άντρες, οι γυναίκες συνήθως με απογοητεύουν.
Δεν αναφέρομαι σε φιλικές εξόδους.Κι εγώ άντρες κολλητούς έχω.Μιλάω για πονηρά ραντεβού το στυλ ό,τι προκύψει.Ε! Σε αυτή την περίπτωση ακόμη κι αν δεν προκύψει για τον Α-Β λόγο δεν σήμαινει ότι υπάρχει πρόθεση;

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 14:43, 08-07-05:

Κι εγώ άντρες κολλητούς έχω.Μιλάω για πονηρά ραντεβού το στυλ ό,τι προκύψει.Ε! Σε αυτή την περίπτωση ακόμη κι αν δεν προκύψει για τον Α-Β λόγο δεν σήμαινει ότι υπάρχει πρόθεση;
Ε ναι, τότε συμφωνούμε. Αλλά πως θα ξέρεις αν πρόκειται για πονηρό ραντεβού ή για φιλική έξοδο?

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 15:02, 08-07-05:

Ε ναι, τότε συμφωνούμε. Αλλά πως θα ξέρεις αν πρόκειται για πονηρό ραντεβού ή για φιλική έξοδο?
Έλα τώρα ένστικτο δεν έχεις;Και πέρα απο αυτό συνήθως όταν έχεις φίλους τους αναφέρεις σε κάποιες συζητήσεις πχ ο τάδε είχε κάνει αυτό.Επίσης αν δεν παίζει τίποτε πονηρό το έτερον ήμισυ είναι(συνήθως) ενήμερο για την έξοδο.ʼσε τι να σου γράφω τώρα;Σήμερα κλείνει βδομάδα που χώρισα λόγω απιστίας.Μάλλον δεν την έχεις πατήσει(κι ελπίζω να μην την πάθεις).Εμένα πάλι δεν βρέθηκε ακόμη ο άντρας που δεν θα με κοροιδέψει. :mad17:

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:51, 11-07-05:

τώρα μάλλον θα με περάσετε για υστερική αλλά αλήθεια σας λέω δεν είμαι
λοιπόν.... για μένα η απιστία ξεκινάει από το... ΜΥΑΛΟ!

Για μένα είναι απιστία να φαντασιόνεται ο καλός μου την ώρα που με έχει βάλει κάτω άλλες... τώρα θα μου πεις και πως θα το μάθεις αυτο? ε δεν το μαθαίνεις απλά σας λέω τι πιστεύω...
Για μένα είναι απιστία να βγει ραντεβου με κάποια άλλη με ΠΡΟΘΕΣΗ να τη γνωρίσει για κάτι παραπάνω....
Είναι απιστία να βγει με τα φιλαρακια του και να ανταλλάξει τηλέφωνα... δλδ συγγνώμη αλλά όταν έχεις σχέση γιατί ανταλλάσεις τηλέφωνο σε ένα club... για να κάνεις νέες φίλες??? μη χε...
Για μένα είναι απιστία πολλά πράγματα... δλδ δεν θεωρώ ότι απιστία είναι μόνο όταν έχει φτάσει να δώσει το φιλί ή την αγκαλιά ή έχει κάνει σεξ... αλλά και όλη η διαδικασία μέχρι να φτάσει σε αυτά

υπερβολική ή όχι δεν ξέρω... έτσι σκέφτομαι όμως

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 23:01, 13-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
τώρα μάλλον θα με περάσετε για υστερική αλλά αλήθεια σας λέω δεν είμαι#

Για μένα είναι απιστία να φαντασιόνεται ο καλός μου την ώρα που με έχει βάλει κάτω άλλες... τώρα θα μου πεις και πως θα το μάθεις αυτο? ε δεν το μαθαίνεις απλά σας λέω τι πιστεύω...
Για μένα είναι απιστία να βγει ραντεβου με κάποια άλλη με ΠΡΟΘΕΣΗ να τη γνωρίσει για κάτι παραπάνω....
Είναι απιστία να βγει με τα φιλαρακια του και να ανταλλάξει τηλέφωνα... δλδ συγγνώμη αλλά όταν έχεις σχέση γιατί ανταλλάσεις τηλέφωνο σε ένα club... για να κάνεις νέες φίλες??? μη χε...
Για μένα είναι απιστία πολλά πράγματα... δλδ δεν θεωρώ ότι απιστία είναι μόνο όταν έχει φτάσει να δώσει το φιλί ή την αγκαλιά ή έχει κάνει σεξ... αλλά και όλη η διαδικασία μέχρι να φτάσει σε αυτά

υπερβολική ή όχι δεν ξέρω... έτσι σκέφτομαι όμως#
δεν είσαι η μόνη είμαστε κι άλλες υστερικές εδω μέσα αν και δεν είναι υστερία όλους θα τους πείραζαν αυτά εκτός αν θέλουν τον άλλον μόνο για πήδ*μα

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 09:07, 14-07-05:

τώρα μάλλον θα με περάσετε για υστερική αλλά αλήθεια σας λέω δεν είμαι#

υπερβολική ή όχι δεν ξέρω... έτσι σκέφτομαι όμως#
ΣΥΜΦΩΝΩ!!! αλλωστε ολα ξεκινουν απο το μυαλο μας...αν δεν το σκεφτει δε θατο κανει...χωρις αυτο βεβαια να συμαινει οτι περναει η δικαιολογια "ειμουν λιωμα δεν ηξερα τι εκανα" > >
το χειροτερο μου να "ανακαλυψω" οτι σκεφτεται ακομη την πρωην... εχω ακουσει φασεις φιλεναδων που τις αποκαλεσαν με το ονομα της πρωην την ωρα του σεξ... δε το συζητω καν!

Παράθεση

Iris_Didini

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Iris_Didini
H Iris_Didini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H Iris_Didini έγραψε στις 22:27, 16-07-05:

Για μένα απιστία είναι οποιαδήποτε κίνηση που δηλώνει ότι το έτερον ήμισυ έχει χάσει την πίστη του στη σχέση.
Αυτό μπορεί να σημαίνει ότι θα φλερτάρει με κάποια άλλη, θα σκεφτεί κάποια άλλη ή θα πάει με κάποια άλλη.
Βέβαια τα δύο πρώτα, αν ξέρεις καλά τον άλλον και είσαι σίγουρος για τα αισθήματά του πες πως τα συγχωρείς. Το τελευταίο όμως.. :/

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 23:30, 28-01-06:

Για μένα απιστία είναι να βγαίνει ραντεβού με άλλον,να βλέπει άλλον,ενώ έχει σχέση μαζί μου

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 00:15, 29-01-06:

Απιστία για μένα είναι να θέλει μια άλλη, να τη φαντάζεται, να θέλει να τη βλέπει... ακόμα κι αν δεν της μιλήσει ποτέ. Και βέβαια όλα τα τυχόν... επακόλουθα.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 00:38, 29-01-06:

Tι θεωρω απιστια;
απλα τα πραγματα.Το ενω εχει σχεση μαζι μου να "χουρμαδιαζεται" με καποιον αλλο!
Ειτε αυτο ειναι το να περπατανε χερι χερι, ειτε το να μπαλαμουτιαζονται ειτε το να κανουν κι ερωτα.
Κι εγω πιστευω οτι ξεκιναει απο το μυαλο, αλλα εκεινη την στιγμηπου θα το ανακαλυπτα (φτου φτου μακρια απο εμας! )καθε αλλο που θα με ενδιεφερε εαν το εκανε επειδη ηταν μεθυσμενη ή επειδη εψαχνε κατι αλλο.
Και αυτο που λεγεται οτι εαν καποιος απατησει τον αλλο συνηθως φταινε και δυο ΔΕΝ ισχυει παντα και ειμαι κατηγορηματικος προσωπιακα σ'αυτο.
Αnyway, για να μην ξεφευγω απιστια για εμενα ισουτε με "προδοσια".
Και επειδη δεν το κανω γιατι το βρισκω ανανδρο (και ενω ειμαι εξωτερικο καλλιστα θα μπορουσα),ετσι κι εγω ειναι ισως το μονο που δεν μπορω να συγχωρεσω...

Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Covenant
Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 475 μηνύματα.

O Covenant έγραψε στις 23:38, 04-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Μario
Αnyway, για να μην ξεφευγω απιστια για εμενα ισουτε με "προδοσια".
Και επειδη δεν το κανω γιατι το βρισκω ανανδρο (και ενω ειμαι εξωτερικο καλλιστα θα μπορουσα),ετσι κι εγω ειναι ισως το μονο που δεν μπορω να συγχωρεσω...
Συμφωνώ απόλυτα και επαυξάνω,καθώς αν η κοπέλα μου κάνει οτιδήποτε έχει σχέση με απιστία,αυτομάτως καταλαβαίνω ότι δεν με σέβεται πρώτα εμένα και μετά τον ευατό της.
Χάνεται ο σεβασμός σε μία σχέση και μετά δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω το μυαλό σου,σαν να μην έχει γίνει τίποτα
Εφόσον εγώ δίνω "αποκλειστικότητα" στην κοπέλα μου ως θηλυκό,απαιτώ και από την ίδια στάση από την πλευρά της.
Εννοείται πως δεν εννούμε τις όποιες φιλικές σχέσεις υπάρχουν με το άλλο φύλο,αλλά για όσες δεν έχουν ίχνος φιλικής προδιάθεσης...

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 10:21, 14-02-06:

τώρα μάλλον θα με περάσετε για υστερική αλλά αλήθεια σας λέω δεν είμαι

υπερβολική ή όχι δεν ξέρω... έτσι σκέφτομαι όμως

συμφωνω απολυτα μαζι σου... χμμμ...μαλλον ειμαι κι εγω υστερικη????

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 19:47, 14-02-06:

Απιστία για μένα είναι να θέλει άλλη, να βλέπει άλλη (και όλα τα συνεπακόλουθα...) ενώ είναι μαζί μου.
Δεν θεωρώ πως υπάρχει απιστία στο μυαλό, εξάλου εκεί έγγυτε η δύναμη της σχέσης, στο να μην σε παρασύρουν οι σκέψεις σου για κάποιον άλλον (ανθρώπινο είναι κάποια στιγμή να σκεφτείς και κάποιον άλλο...) και να απιστίσεις πραγματικά όχι γιατί έτσι πρέπει και είναι το σώστο να κάνεις, αλλά γιατί κατά βάθος δεν το θές πραγματικά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 21:52, 17-02-06:

Εγώ πάντως δεν την θεωρώ απιστία, εκτός κι αν είναι πολύ ισχυρή δλδ ο άλλος όχι απλά την σκεφτει αλλά να την έχει ερωτευτει κανονικά και να τη σκέφτεται όλη μέρα (κι ας μην γίνει κάτι).
συμφωνώ κι εγώ με την προλαλήσασα..(πςςς!!)..εντάξει,μην παρανοήσουμε και τελείως..δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση να μην περάσει καποιος άλλος απ'το μυαλό κάποιου όσο διάστημα είναι μέσα σε μια σχέση, είτε αυτός είναι άντρας είτε είναι γυναίκα..αλλά αν σκέφτεσαι κάποιον άλλον διαρκώς,ακόμα κι όταν είσαι μαζί με τον-ην φίλο-η σου,είναι ένα είδος απάτης+μάλιστα γερό -κατά την ταπεινή μου γνώμη πάντα..!-...

Παράθεση

DirectX

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη DirectX
Ο DirectX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O DirectX έγραψε στις 09:49, 20-02-06:

Τι ορίζουμε ως απιστία; Χμ.. Επίκαιρο θέμα. . .

Λοιπόν: Το να σου λέει στης 19:00 πως σε αγαπάει και ύστερα, στης 21:00 να σε ρωτά αν σε πειράζει που πριν λίγο έστειλε μερικά SMS στο από 10ετίας γκόμενο της να δει πως είναι, μαζί με την υποσημείωση «Συγγνώμη! Δεν θα το ξανακάνω γιατί εσένα αγαπώ»» !!!
:mad17:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DirectX : 20-02-06 στις 09:57.
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:20, 03-10-07:

Απιστία γενικά ορίζετε όταν υπάρξει επαφη του έτερου ήμηση μου με κάποια άλλη, επαφή όταν λέμε ανταλαγή υγρών όπως το φιλί μέχρι ολοκλήρωση, αυτό είναι απιστία η οποία δεν συγχωρήτε απο μένα με τίποτα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

perseusath

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη perseusath
Ο perseusath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O perseusath έγραψε στις 09:28, 18-07-08:

ειναι απιστια το να εχεισ χωρισει μετα απο 8 χρονια και να κανει τον 2ο μηνα αλλη σχεση και μετα να γυρισει σε σενα?? υπαρχει η λεξη συγχωρεση? η δεν ειναι καν απιστια?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 09:36, 18-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από perseusath
ειναι απιστια το να εχεισ χωρισει μετα απο 8 χρονια και να κανει τον 2ο μηνα αλλη σχεση και μετα να γυρισει σε σενα?? υπαρχει η λεξη συγχωρεση? η δεν ειναι καν απιστια?
Φαντάζομαι ότι το θέτεις από συναισθηματικής απόψεως, πως δηλαδή μπορεί μετά από 8 χρόνια να κάνει τόσο γρήγορα νέα σχέση .... Τυπικά δεν είναι απιστία, αφού έχει χωρίσει. Επίσης μετά από μακροχρόνιες σχέσεις, είναι πολύ πιθανό να συμβεί κάτι τέτοιο, μόνο και μόνο σαν αντίδραση και σαν προσπάθεια να ξεπεράσει την προηγούμενη κατάσταση. Το ότι γύρισε σημαίνει ότι κάτι δυνατό υπάρχει. Αν λοιπόν θες να είστε μαζί, δες το σαν crash test αυτό που περάσατε και βάλτο πίσω σου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:34, 18-07-08:

λυπάμαι αλλά όσο κι αν πονάει τον άλλον, σε καμία περίπτωση δεν είναι απιστία
συγχώρεση?? για ποιο πράγμα?? δεν έχει κάνει καν κάτι άξιο συγχώρεσης! δεν έχει αμαρτήσει!

προδίδεις τον άλλον όταν βρίσκεσαι μέσα σε σχέση
όταν έχεις βγει, ακόμα και την επόμενη ώρα να πας με άλλον.... δεν υπάρχει απιστία

αν όμως εσύ νομίζεις ότι αυτή η πράξη ήταν ένδειξη μη πραγματικής αγάπης είναι άλλο θέμα
(που και σε αυτό διαφωνώ δλδ)

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

perseusath

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη perseusath
Ο perseusath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O perseusath έγραψε στις 11:45, 18-07-08:

κακη επιρροη εχεις θα συμφωνησω μαζι σου γιατι μαλλον αυτο με συμφερει και μου δινει δυναμη. ειπες το πιο σωστο ομως, ισως αυτο να με φοβιζει για αν ποτε γυρισει, μηπως δειχνει ελλειψη αγαπης. μα πως μπορεις να το κανεις αυτο??? δε ξερω δε ξερω τι να πω.....ειμαι σε πολυ ασχημη ψυχολογικη κατασταση........ενα θα σας πω, πριν 8 χρονια ελεγα......δε θελω να κανω σχεση με αυτη τη κοπελα γιατι φοβαμαι μη ποτε μαλωσουμε και τη χασω........μεσα σε αυτα τα 8 χρονια η πορεια ηταν συνεχωσ ανοδικη στα συναισθηματα μου.......ισως να την επνιξε η αγαπη, η σιγουρια, ...βεβαια πνιξιμο χωρις πιεσεις, διακοπες χωρια, ο καθενας τους φιλους του, τις δικες του στιγμες, αντικειμενικα μια τελεια σχεση. πιστευεις θα γυρισει??? δε ξερω τι θελω, δε ξερω αν θα ειμια καλα η θα βοβαμαι για παντα μετα μη ξαναφυγει....δε ξερω τιποτα. πρεπει να ξεκαθαρισω μεσα μου για να μπορεσω να ορθοποδισω

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 13:34, 18-07-08:

κακη επιρροη εχεις θα συμφωνησω μαζι σου γιατι μαλλον αυτο με συμφερει και μου δινει δυναμη. ειπες το πιο σωστο ομως, ισως αυτο να με φοβιζει για αν ποτε γυρισει, μηπως δειχνει ελλειψη αγαπης. μα πως μπορεις να το κανεις αυτο??? δε ξερω δε ξερω τι να πω.....ειμαι σε πολυ ασχημη ψυχολογικη κατασταση........ενα θα σας πω, πριν 8 χρονια ελεγα......δε θελω να κανω σχεση με αυτη τη κοπελα γιατι φοβαμαι μη ποτε μαλωσουμε και τη χασω........μεσα σε αυτα τα 8 χρονια η πορεια ηταν συνεχωσ ανοδικη στα συναισθηματα μου.......ισως να την επνιξε η αγαπη, η σιγουρια, ...βεβαια πνιξιμο χωρις πιεσεις, διακοπες χωρια, ο καθενας τους φιλους του, τις δικες του στιγμες, αντικειμενικα μια τελεια σχεση. πιστευεις θα γυρισει??? δε ξερω τι θελω, δε ξερω αν θα ειμια καλα η θα βοβαμαι για παντα μετα μη ξαναφυγει....δε ξερω τιποτα. πρεπει να ξεκαθαρισω μεσα μου για να μπορεσω να ορθοποδισω
Πνίξιμο μπορεί να αισθάνθηκε, γιατί ένοιωσε ότι θέλει να ζήσει και κάτι άλλο ή γιατί μπορεί να ένοιωσε ότι δεν θέλει να μείνει από αυτήν την ηλικία με τον ίδιο άνθρωπο .... δεν ξέρεις τι θεωρεί πνίξιμο ο άλλος!

Ο φόβος να ξαναφύγει ... είναι λίγο ανούσιος... Κανένας δεν μπορεί να σου διασφαλίσει ότι ο άλλος θα είναι για πάντα μαζί σου. Ούτε εσύ δεν μπορείς να το πεις για τον εαυτό σου.

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 13:51, 18-07-08:

Απιστια; Πρεπει πρώτα να υπάρχει πίστη

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 21:50, 18-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Buggs
Απιστια; Πρεπει πρώτα να υπάρχει πίστη
Τι λες?!
Για την απιστια ομως δε μας "μιλησες".....

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 21:54, 18-07-08:

Ελλείψει πίστης, και με τους περισσότερους να είναι απιστοι ακόμη και όταν ορκίζονται αιώνια αγάπη, ποιος είναι ο άπιστος; Αυτός που δεν εμπιστεύεται τον ψεύτη (ή την ψεύτρα); Κι αν δεν εμπιστεύεσαι, δεν δεσμεύεσαι, οσο και άν υπόσχεσαι πιστη, στο ίδιο στυλ που το υπόσχεται και ο/η άλλος/η.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 22:09, 18-07-08:

Μηπως εισαι λιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο απαισιοδοξος ; Κι εγω πιστευω οτι πολυς κοσμος ουτε εμπνεει εμπιστοσυνη, ουτε ειναι ειλικρινης, αλλά ενταξει, μην ειμαστε και απολυτοι.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 22:10, 18-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Buggs
Ελλείψει πίστης, και με τους περισσότερους να είναι απιστοι ακόμη και όταν ορκίζονται αιώνια αγάπη, ποιος είναι ο άπιστος; Αυτός που δεν εμπιστεύεται τον ψεύτη (ή την ψεύτρα); Κι αν δεν εμπιστεύεσαι, δεν δεσμεύεσαι, οσο και άν υπόσχεσαι πιστη, στο ίδιο στυλ που το υπόσχεται και ο/η άλλος/η.
Σε εχασα....ξανθια γαρ....
Τι θες να πεις..?
Οτι ολοι ειναι απιστοι, ψευτες κ.ο.κ??????!!

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 06:57, 19-07-08:

Το πιασες, αν και ξανθιά γαρ... Οχι όλοι βέβαια, αλλα οι συντριπτικά περισσότεροι

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 12:19, 19-07-08:

Απιστία θεωρώ την σωματική επαφή, αλλά και την σκέψη. Δεν εννοώ ότι θα με πειράξει να έχει φαντασιώσεις με άλλες, υγιές νομίζω είναι, αλλά θα με ενοχλούσε πολύ αν έμπαινε στην φάση να σκέφτεται να τις πραγματοποιήσει. Ή και να αρχίσει να έχει συναισθήματα για κάποια και να αμφιταλλαντεύται, κι ας μην γίνει ποτέ κάτι. Βέβαια δε νομίζω να χώριζα, επειδή σε μακροχρόνιες σχέσεις είναι φυσιολογικό όπως το βλέπω.

Την σωματική επαφή πιθανώς να την συγχωρούσα σε επίπεδο φιλιού επειδή είναι κάτι που μπορεί να συμβεί αυθόρμητα. Το ''μπαλαμούτι'' και το σεξ για μένα είναι τζιζ, δε νομίζω να συγχωρούσα τέτοιες πράξεις.

Παράθεση

StratosF (Στράτος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη StratosF
Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O StratosF έγραψε στις 12:47, 19-07-08:

Απιστία είναι όταν κάποιος ή δεν πιστεύει κάπου ή χάνει την πίστη του για να πιστέψει κάτι άλλο, το ερώτημα είναι εάν εγώ πιστεύω στον Χριστό, αλλά θελήσω να μελετήσω τον Βουδισμό, τον Ταοισμό, τον Μουσουλμανισμό και χιλιάδες ακόμα θρησκείες ωστε να καταλάβω πια πραγματικά είναι η πίστη μου ή πια πραγματικά μπορώ να την πιστεύω για πάντα, αυτό είναι απιστία?

...Γιά αυτούς που σκέφτονται "πρώτα βρες την πίστη σου και γίνε πιστός κάπου" να μην ξεχνάνε οτι τουλάχιστον 10 χρόνια πριν αρχίζεις να προβληματίζεσαι για το τί πιστεύεις, είδη κάπιοι φρόντισαν να γράψουν στην ταυτότητα σου Χ.Ο.

...Κατάληξη, ως κανόνας η απιστία που οδηγεί στην μοιχεία, είναι παράπτωμα, κατα την ταπεινή μου άποψη όμως, απο την δεύτερη πίστη και μετά, όσο είσαι στην πρώτη πίστη και ψάχνεις τις άλλες αυτο δεν είναι απιστία, είναι έρευνα.

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 13:03, 19-07-08:

Παντως, σε πολλές περιπώσεις, το εξωσυζυγικο σέξ είναι το αλάτι του γάμου. Αρκεί φυσικά να μήν αρπάξει κανείς απο τους συζύγους κανένα σεξουαλικό νόσημα

Πιστεύω ότι πρέπει να γίνεται διάκριση στις στιγμές που γινεται η απιστία, στο στύλ, στην διάρκεια, στην αιτία αντί απλά να αντιμετωπίζεται εξ ορισμού σαν κατι κακό. Πολλές αποτελματωμένες, σεξουαλικά, για τον οποιονδήποτε λόγο, σχέσεις, ξαναζωντανεψαν περιέργως πώς ύστερα απο μια απιστία. Ίσως γιατί η κατάσταση του δεδομένου συντρόφου καταργεί το κυνήγι και τους πατροπαράδοτους ρόλους που φέρνουν ένταση όσο και απόλαυση στο σεξουαλικό παιχνίδι.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 20:45, 19-07-08:

απο την δεύτερη πίστη και μετά, όσο είσαι στην πρώτη πίστη και ψάχνεις τις άλλες αυτο δεν είναι απιστία, είναι έρευνα.

N' αγιάσει ο στόμας σου!

αυτό είπα και στην εξ μου, μα αντί να συμφωνήσει,
κατέληξα με το βάζο στο κεφάλι

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 21:18, 19-07-08:

Αχ πια υτή η εξ σου βρε ρεμπ... μεγάλη πληγή σου άνοιξε.... μήπως δεν έπρεπε να είναι εξ σου και να ειναι η νυν;

Παράθεση

susceptible

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη susceptible
Ο susceptible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 139 μηνύματα.

O susceptible έγραψε στις 12:41, 24-07-08:

απιστια?χμμμ..
πιστευω ειναι οταν οποιοσδηποτε ερχεται στην παραμικρη επαφη με την συντροφο σου..(απο αγκαλια και πανω :p)
αλλα κατα κυριο λογο να κανει σεξ με αλλον..

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 00:57, 23-07-11:

σωματικη επαφη και σκεψη
ακομα και το φιλι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 01:01, 23-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Pure_Seduction
σωματικη επαφη και σκεψη
ακομα και το φιλι
Ζητώ συγνώμη στη κοπέλα μου που θαύμασα την Μέγκαν Φοξ.

Σόρρυ κορίτσι μου που σε απάτησα με τη Μέγκαν. Ήταν τυχαίο όμως.

Υ.Γ. Ούτε στην πιο τριτοκοσμική χώρα δεν ποινικοποιούσαν τη σκέψη. . Δεν θα ήθελα να σε δω νομοθέτη, ποτέ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 13:38, 17-08-11:

Σε σχέση με το γάμο διάβασα πρόσφατα κάτι πετυχημένο:

"Ο γάμος κατασκευάζει ασυνείδητα το τέρας της απιστίας μέσα του. Ας είμαστε ειλικρινείς: Το κέρατο είναι ο βόθρος του μεγάρου που ονομάζεται Γάμος. Βουλώστε τον και το παλάτι θα γεμίσει σκατά".

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Απιστία ή όχι; - Από FrontPage
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-04-17 στις 15:19.
    • Απιστία - Από Pure_Seduction
      Το θέμα έχει λάβει 70 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-07-16 στις 22:42.
    • Θα ομολογούσατε μια απιστία; - Από torry
      Το θέμα έχει λάβει 124 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-08-14 στις 13:23.
    • Πώς αντιμετωπίζετε την απιστία; - Από trobas
      Το θέμα έχει λάβει 225 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-06-14 στις 16:41.
    • Πώς ορίζετε την ανεργία; - Από paratsoukli
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-05-13 στις 20:48.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους