Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,657 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Δείχνει η ακρότητα ελευθερία;

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 11:37, 21-06-07:

Το να ζεις σε άλλη εποχή, είναι ακρότητα πράγματι. Έχουμε παράλληλα σύμπαντα, ή απλώς εγώ δεν καταλαβαίνω;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kynofilos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kynofilos
Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 311 μηνύματα.

O kynofilos έγραψε στις 14:35, 21-06-07:

Αυτό που διάβασες την πρώτη φορά ήταν μια δική μου παραποίηση του αυθεντικού που βρίσκεται στη θέση του τώρα...

Ποιά λέξη είναι άγνωστη;

Έκανα βλέπεις μια ακρότητα, σκέφτηκα ότι εγώ και ο Ηράκλειτος μπορούμε να σκεφτούμε παρόμοια και ότι μπορώ και γω με μια κεντρική ιδέα να αναπτύξω έκθεση των Δικών του απόψεων...

Το δικό μου ζητούμενο εδώ είναι να διαπιστώσουμε από πού ξεκινά η δημιουργία... και συ μεν λες ότι τα δημιούργησε το Χάος και γω γελώ με αυτή την προοπτική, προσγειώνεις τον έρωτα. Το Χάος "γένητ' ". Άλλος παράγων το εμφύσησε ζωή...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kynofilos : 21-06-07 στις 15:18.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 15:35, 21-06-07:

Δεν θα διαφωνήσω ότι υπάρχει άλλος που εμφύσησε ζωή στο Χάος. Εγώ αυτό, αναγκαστικά, αφού δεν μπορώ να φανταστώ κάτι να προύπάρχει αυτού, το ονομάζω Θεό.

Τώρα κατάλαβα τι ήθελες να κάνεις με τον Ηράκλειτο, ΟΚ!

Όσο για το Χάος και την Κοσμογονία, εγώ περιπλανήθηκα σε παράξενες διαστάσεις και μου αποκαλύφθηκε αυτό. Δεν έχω κάτι άλλο να πω επ' αυτού. Μην ξεχνάς ότι και ο Ηράκλειτος πίστευε ότι αυτά που δίδασκε ήταν αλήθειες εξ αποκαλύψεως. Πράγματι, είναι ο θεμελιωτής της Χαοτικής θεωρίας και αυτά που λέει είναι πολύ προχωρημένα για την εποχή του, σε σημείο που ακόμη σήμερα πιστεύω ότι δεν έχουν γίνει καλώς κατανοητά. Μάλλον είναι θέμα ενόρασης, ικανότητα που δεν γνωρίζω αν κάποιοι την κατέχουν εκ γεννετής ή αν είναι κάτι που καλλιεργείται, πάντως δεν διδάσκεται από τα βιβλία, όσο κι αν τα βιβλία είναι πολύτιμοι φίλοι.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 17:33, 21-06-07:

Xάε, δεν και απόλυτο αυτό που ανέφερα, απλά μου ήρθε μια φλασιά φέρνωντας στο μυαλό μου κάποια συγκεκριμένα παραδείγματα.
Εσύ για αυτό που λες, πιθανό να έχεις στο μυαλό σου, άλλα παραδείγματα.

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 17:57, 21-06-07:

Είναι ένα συνηθισμένο επιχείρημα, εγώ νόμισα ότι το ανέφερες ειρωνικά γιατί σου το τσαμπουνάν διάφοροι/ες όταν ετοιμάζεσαι για ρεσάλτο.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 18:08, 21-06-07:

A, δεν είχα κάτι τέτοιο στο μυαλό μου.
Εννοούσα πολύ πιο απλά πράγματα.
Π.χ. αν εσύ θέλεις να έχεις τέρμα το ράδιο στις 4 το πρωι θεωρώντας οτι είσαι ελεύθερος να το κάνεις, μου στερείς το θεμελιώδες δικαίωμα του ύπνου.
Τόσο απλά.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους