Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,075 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,660 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θα κάνατε παρέα με ιερόδουλη/ζιγκολό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 46)
Αν ταιριάζαμε κατα τα άλλα, γιατί όχι;
30
65,22%
Όχι, με τίποτα.
10
21,74%
Μόνο αν ήταν "πολυτελείας" και το έκρυβε
1
2,17%
Ο κουμπάκιας πάει και στον οίκο ανοχής
5
10,87%

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 11:15, 15-04-07:

Αν ναι, βάζετε κάποια όρια (πχ μόνο "πολυτελείας");
Αν όχι, γιατί;

(θέμα που μου ρθε κι εμένα τώρα )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 11:29, 15-04-07:

με συγχωρείς......και τι στο καλό θα λέμε????????????

απάντηση: ιντερνετικά και μόνο από επιστημονικό ενδιαφέρον. Επιλογές είναι αυτές.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 11:32, 15-04-07:

Το συγκεκριμένο επάγγελμα δεν το εκτιμώ, επειδή βλέπω το σεξ πολύ συναισθηματικά και με στενοχωρούν τα άτομα που το κάνουν επάγγελμα. Κυρίως οι ζιγκολό μου την σπανε πολύ!

Μια κοπέλα του κύκλου μου έκανε κατά 90% αυτή την δουλειά στο παρελθόν. Δεν μου το έχει αποκαλύψει, αλλά το έμαθα από συμπτώσεις. Παρόλα αυτά δεν άλλαξε κάτι στον τρόπο που την βλέπω, επειδή έχω εμπειρίες μαζί της κι επειδή ξέρω τους λόγους που το έκανε, καθαρά δικοί της ψυχολογικοί.

Παρόλα αυτά, δεν ξέρω αν θα έκανα παρέα με άτομα που χρησιμοποιούν τυχοδιωκτικά αυτό το επάγγελμα επειδή δεν θα τα εκτιμούσα. Επίσης, αμφιβάλλω αν θα έκανα παρέα με άτομα που κάνουν "πιάτσα" και φωνάζουν όταν περνάει αυτοκίνητο που το οδηγεί άντρας προκαλώντας τον, επειδή μου βγάζουν ότι έχουν ξεχάσει την αξιοπρέπειά τους.

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 11:33, 15-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
με συγχωρείς......και τι στο καλό θα λέμε????????????

ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να μάθεις που δεν το ήξερες πριν

παρέα? όχι
διαπελατειακές/επαγγελματικές σχέσεις? ναι...
με την προυπόθεση ότι θα ήταν ΔΙΚΟΙ μου πελάτες

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 11:33, 15-04-07:

Εγώ πάντως αν ήταν κατά τα άλλα καλόψυχος άνθρωπος θα έκανα παρέα μαζί τους. Πιστευω οτι απο τον κάθε άνθρωπο μπορείς να κερδίσεις κάτι.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 11:37, 15-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από prime
ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να μάθεις που δεν το ήξερες πριν
internet πιδίμ.

παρέα? όχι
διαπελατειακές/επαγγελματικές σχέσεις? ναι...
με την προυπόθεση ότι θα ήταν ΔΙΚΟΙ μου πελάτες
αχχαχααχαχαχαχ, θα φας καλά όπως κι αν το δεις

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 11:41, 15-04-07:

Αλήθεια γιατί;

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 11:48, 15-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Πιστευω οτι απο τον κάθε άνθρωπο μπορείς να κερδίσεις κάτι.

συμφωνώ...αλλά δε χρειάζεται απαραιτήτως να κάνεις παρέα.
δεν το βλέπω ρατσιστικά αλλά εδώ που είμαι και με τη δουλειά που κάνω ΑΠΟΚΛΕΙΩ οποιαδήποτε κοινωνική συναναστροφή.

αχχαχααχαχαχαχ, θα φας καλά όπως κι αν το δεις
όλα εμπειρίες είναι..

χωρίς πλάκα πάντως..

εμένα δε μου έχει τύχει τέτοιος πελάτης αλλά από συναδέρφους έχω μάθει ότι τουλάχιστον οι ιερόδουλες είναι πολύ εντάξει στις πληρωμές τους.
τι θέλω να πω..
έναν ''αξιοπρεπέστατο'' κατά τ' άλλα πελάτη μπορεί να τον κυνηγάς για να πληρωθείς.
άνθρωποι που θεωρούνται περιθωριοποιημένοι..Αλβανοί. ιερόδουλες, χρήστες είναι συνεπέστατοι στις οικονομικές τους υποχρεώσεις.

έντιτ: κοινώς τα μεγαλύτερα λαμόγια κάθονται σε ακριβά σαλόνια.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 11:49, 15-04-07:

άνθρωποι που θεωρούνται περιθωριοποιημένοι..Αλβανοί. ιερόδουλες, χρήστες είναι συνεπέστατοι στις οικονομικές τους υποχρεώσεις.
σαφ'ως..οι δουλειές πανε καλά, τα λεφτά μαύρα...

α, και ο φόβος φυλάει τα έρμα

Παράθεση

s_PAO_piata

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη s_PAO_piata
Ο s_PAO_piata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O s_PAO_piata έγραψε στις 11:53, 15-04-07:

Επειδη ειμαι αγορι δεν θα εκανα παρεα με ζιγκολο γιατι δεν το πολυεκτιμω αυτο το επαγγελμα αλλα με πορνη ανετα γιατι μπορει να μου μαθαινει τα νεα κολπα.

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime έγραψε στις 11:55, 15-04-07:

σαφ'ως..οι δουλειές πανε καλά, τα λεφτά μαύρα...

όχι απαραιτήτως.

δεν μιλάμε μόνο γι' αυτούς που κάνουν καλή παράνομη μπιζνα μιλάμε και για τους μεροκαματιάρηδες.

δεν το παίζω υπερασπιστής των αδυνάτων και κατατρεγμένων αλλά πληρώνουν καλά και δεν προσπαθούν να στην κάνουν.

Λία αν δε σε κάλυψα πριν στο γιατί όχι για παρέα πες μου να το επεκτείνω

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 11:56, 15-04-07:

Χαλαρά. Η δουλειά είναι δουλειά.Και αν το επάγγελμα λέει κάτι για τον άνθρωπο δεν πρέπει να σε προκαταλαμβάνει εκτός και αν το επάγγελμά τους είναι μόνιμος των στρατιωτικών σωμάτων.
Βέβαια όταν μια οποιαδήποτε σχέση με οποιδήποτε άνθρωπο ρισκάρουν το επάγγελμα και τον βιοπορισμό τότε κακώς αλλά τα παραπάνω γίνονται θεωρίες και προηγείται το προσωπικό συμφέρον.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 12:13, 15-04-07:

Πραγματικά δεν ξέρω....
Νιώθω ότι ζω με αυτά τα άτομα σε παράλληλους κόσμους που δεν συμπίπτουν εύκολα...
Οπότε...δεν ξέρω

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 13:30, 15-04-07:

οχι δεν νομίζω να είχα πρόβλημα να κάνω παρέα με εναν τέτοιο άνθρωπο... εδώ στην καθημερινότητά μας συναναστρεφόμαστε με "π*****δες" και "π*****ες" στην ψυχή και το θεωρούμε φυσιολογικό γιατί και αυτοί υπάρχουν στον κόσμο που ζούμε...
Αρκεί βέβαια να είναι άνθρωποι με τους οποίους εγώ θα μπορούσα να συναναστραφώ να έχουμε κάποια κοινά (εκτός επαγγέλματος) τα οποία μπορούμε να μοιραστούμε ή τέλος πάντων να μπορούμε να συζητήσουμε...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 15-04-07 στις 16:11. Αιτία: Μικρό sencorship
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 13:37, 15-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Αν ναι, βάζετε κάποια όρια (πχ μόνο "πολυτελείας");
Αν όχι, γιατί;

(θέμα που μου ρθε κι εμένα τώρα )
Πάντα αναρωτιόμουν γιατί ένας ζιγκολό έχει πολύ ανώτερο κοινωνικό status από μια πόρνη. 'Ενα το κρατούμενο. Τέλος πάντων οι ζιγκολό μου είναι αδιάφοροι και απεχθείς ως φίλοι. 'Εχω γνωρίσει ζιγκολό που μου έκανε το φίλο και ομολογώ ότι είχε πολύ χιούμορ αλλά ήταν εξαιρετικά επικίνδυνο άτομο και αντιπαθής. Πολύ κυνικός. Τις πόρνες τις συμπαθώ ιδιαίτερα γιατί είναι άμεσες. Η διαφορά τους από τις κυρίες του καλού κόσμου είναι ότι σου λένε ''ΤΟΣΑ'', αντί να σου τα ρουφάνε με τρόπο. Αν έχω να διαλέξω μεταξύ πόρνης και τσούλας, θα προτιμήσω την πόρνη. Για κυρία δεν το συζητάμε, είναι είδος προς εξαφάνιση. Η ταινία ''καλώς ήρθε το δολλάριο'' έχει πολύ όμορφο τέλος για να είναι αληθινό και η ταινία ''Pretty woman'' πάλι πολύ χολιγουντιανή για τα ελληνικά δεδομένα.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 13:54, 15-04-07:

Συμφωνω με πριμε, και στην ερωτηση "οχι".

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NINJAKI
H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε στις 17:46, 15-04-07:

Εννοείται θα έκανα παρέα. Άλλωστε θα είχα να μάθω πολλά... χιχι

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 18:07, 15-04-07:

Εγώ δεν ξέρω καθόλου. Αν μου έκαναν "κλικ" τότε μάλλον ναι..

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 18:19, 15-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από NINJAKI
Εννοείται θα έκανα παρέα. Άλλωστε θα είχα να μάθω πολλά... χιχι
χεχεχεχε, ακριβώς!!! Άλλωστε σημασία έχει τι άνθρωπος είναι ο άλλος και όχι τι επάγγελμα κάνει.

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 21:16, 15-04-07:

οτι δουλεια και να κανει ο αλλος, ειτε ειναι επιστημονας, ειτε ειναι ζιγκολο/ιεροδουλη δεν πρεπει να κριθει βασει αυτου και μονο.

ναι εχω κανει παρεα με τετοια ατομα και θα συνεχισω να κανω, δεν κοιταω το επαγγελμα, κοιταω τον ανθρωπο, και ισως σας φανει λιγο "καπως" αλλα την δουλεια τους την εκτιμω - ειναι επαγγλεμα και αυτο, και αυτοι πρεπει να ζησουν και επειδη διαλεξαν αυτο το επαγγελμα δεν σημαινει οτι ειναι κατωτεροι απο εμας τους υπολοιπους

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 22:21, 15-04-07:

Προσωπικά εμένα ποσώς με ενοχλούν αυτοί άνθρωποι. Πολύ περισσότερο με ενοχλούν όσοι τους έχουν φέρει σε αυτό το σημείο.
Και γιατί να μην κάνω παρέα δηλαδή; Άνθρωποι όπως όλοι οι άλλοι είναι κι αυτοί και μάλιστα άνθρωποι ταλαιπωρημένοι από τη ζωή. Δε λέω οτι θα έκανα παρέα μαζί τους από λύπηση ή κάτι τέτοιο, απλά δεν μου φαίνεται "απαγορευτικό" το επάγγελμά τους.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 23:15, 15-04-07:

Προστέθηκε δημοσκόπηση

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 23:43, 15-04-07:

Δεν ειναι τοσο απλη η απαντηση στο ερωτημα...τουλαχιστον για εμενα.
Οσο και αν προσωπικα ΔΕΝ εχω κανενα προβλημα με την εργασια/επαγγελμα του αλλου και αυτα ειναι απλως ενα κομματι του παζλ για εμενα οσον αφορα το "ΠΟΙΟΣ" ειναι, απο την αλλη σκεφτομαι και το τι αντικτυπο θα μπορουσε να εχει μια τετοια συναναστροφη τοσο σε εμενα οσο και σε δικα μου ατομα.
Δυστυχως δεν ζουμε σε εναν αγγελικα πλασμενο κοσμο και εαν καποια ειναι πορνη ή ο αλλος "πορνος", ειναι παρα πολλοι ολοι αυτοι που περιμενουν με το δαχτυλο τεντωμενο να δαχτυλοδειξουν αλλα και να σχολιασουν τοσο εκεινη/ο οσο κι εσενα.
Και δυστυχως (παλι) οσο και αν ειμαι διατεθημενος και οσο και αν προς το παρων γραφω τους παντες και τα απντα (υπερβαλλοντας φυσικα με την λεξη "παντες") στα παλια μου τα παπουτσια, αργοτερα, οταν στην "εικονα" θα υπαρχει γυναικα,παιδια και οικογενεια, δεν ξερω κατα ποσο θα μπορεσω να τους βαλω σε μια τετοια διαδικασια.Στην διαδικασια δηλαδη επειδη εγω κανω παρεα με μια πορνη, να σδημιουργουνται 1000000002 ιστοριες οι οποιες φυσικα και δεν θα ισχυουν.
Οσο και αν δεν μου φταιει σε τιποτα η κοπελα ή ο νεαρος φιλος μου, σε τιποτα φυσικα δεν θα μου φταιει και η προσωπικη αλλα και η οικογενειακη και τελος επαγγελματικη μου ηρεμια και ισοροπια.
Δυστυχως δεν ειναι ολες οι απαντησεις για εμενα ενα απλο "ναι" ή ενα "οχι".

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 00:08, 16-04-07:

Πράγματι δεν είναι απλό το ερώτημα και ίσως ορισμένες φορές να τίθεται και ανάποδα:

Θα με έκανε άραγε παρέα μια ιερόδουλη? ...

Έχει μεγάλη σημασία αυτό που λέει και ο Μάριος εδώ από πάνω ...

Πάντως (επειδή υπάρχει και αυτή η παγίδα) δεν θα έκανα παρέα με μια ιερόδουλη μόνο και μόνο για να θεωρούμαι προχωρημένη.

Εάν τύχαινε να είναι γειτόνισσα, παλιά γνωστή να έχουμε κάτι κοινό, κτλ, σε τίποτα δε θα διέφερε η απόφασή μου να τη συναναστρέφομαι από όποιονδήποτε άλλον. Τα ίδια κριτήρια θα χρησιμοποιούσα και εδώ.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 00:26, 16-04-07:

Εμενα μεενοχλει το εξης..Σιγουρα ειναι πολλες/πολλοι αυτοι που το κανουν απο πραγματικη αναγκη και δεν εχουν αλλη επιλογη, κι αυτοι αξιζουν το σεβασμο ολων. Ομως δεν μπορω να δεχτω οτι μια κοπελα που εχει ολα τα προσοντα να βρει κατι αλλο, δεν το κανει γιατι απ'αυτη τη δουλεια θα βγαλει 300 σε μια μερα, ενω σε μια αλλη 300 σε μια βδομαδα. Αυτο μου δειχνει οτι ως ανθρωπος μοναδικο της κινητρο και αξια ειναι το χρημα, γιατι οπως και να το κανουμε δεν ειναι ευκολο να σε "βιαζουν" καθε μερα (αν δεν το θες και το υπομενεις εννοω).
Επισης νομιζω οτι κατα βαση τα ατομα αυτα ειναι κομπλεξικα λογω του τροπου ζωης τους. Εχει τυχει να γνωρισω(μεσω νετ) μια κοπελα που ηταν πορνη (οπως εμαθα ΠΟΛΥ μετα) η οποια μου ειχε πασαρει την εικονα της ζωης της τελειως διαστρεβλωμενη..υπαλληλος γραφειου και τετοια.. Ειναι πολυ δυσκολο να βρεις καποιον που κανει τετοια δουλεια και να ναι τελειως ακομπλεξαριστος αλλα και να μην εχει προκλητικη σταση γενικως.
Αυτα και αλλα πολλα με κανουν να λεω οτι οχι, και παλι με μια μικρη επιφυλαξη.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:01, 16-04-07:

Εγώ κάνω παρέα με κάποιον που δεν έχει άδεια και κάνει μόνο όταν κάποιος του πεί έλα και σου δίνω τόσα, είχε και 3 μέρες στην σιγκρού και τον έπιασε η αστινομία, αυτό πιάνει;

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 10:37, 16-04-07:

Έχω γνωρίσει πόρνες. Δεν γνώρισα κανένα gigolo. Στις κοπέλες λοιπόν, μίλησα σαν να μην ξέρω τι επάγγελμα κάνουν. Εντελώς ευγενικά και φιλικά. Όμως…δεν θα έκανα παρέα ποτέ. Όχι επειδή δεν θα είχαμε τι να πούμε, μερικές είναι και πανέξυπνες, αλλά επειδή όλοι, μα όλοι πρέπει να κτίσουμε την καλή εικόνα μας προς τα έξω, προς την κοινωνία. Μια κοινωνία με πολλές ατέλειες. Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις παρέα με πόρνες και να μην πουν ότι είσαι και εσύ. Και αν δεν έχει σημασία για μας τι λέει η κοινωνία, έχει σημασία για τα παιδιά μας(οικογένεια μας). Θα έκανα δυστυχισμένα τα παιδιά μου. Θα κλαίγανε με μαύρο δάκρυ να ακούνε κάτι σαν «η μαμά σου είναι πόρνη γιατί με πόρνες συναναστρέφεται.» Βαδίζω λοιπόν με τα σημερινά δεδομένα της κοινωνίας που ζω, είτε μου αρέσει είτε όχι.

Προσωπικά, νιώθω απέραντη λύπη για τα καμένα όνειρά τους.Αλλά πρώτα θα προστατεύω τον εαυτό μου(που σημαίνει οικογένεια μου) και μετά τους άλλους.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roumana : 17-04-07 στις 09:52.
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 10:45, 16-04-07:

Ρουμάνα μου, Ξέρεις πολλύ καλλά όπως όλοι το θέμα που είχα ανοίξει με τον πατέρα μου, όταν λιπών παντρέυτηκα άκουσα απο κάποια κοπέλα που με γνώρισε μετά το γάμο άν και με ήξερε και είχε ακούσει για μένα, με έβαλε κάτω και μου είπε να μην ξαναπατήσω στο τάδε μέρος γιατί πρίν παντρευτώ έμπενα εκεί και όλοι είχαν να πούν ότι είμαι του δρόμου και ότι λυπούντε τον άντρα μου που βρήκε μια Π*****ΝΑ με κεφαλέα που γυρνούσα λέει στα μπαράκια και που με πήρε όλη η ρόδος. Ξέρεις πιος το είπε κάποια που τα είχε με τους διευθηντες του μαγαζιού και που παντρέυτηκε με την κυλιά στο στόμα κάποιον που δεν τον ήθελε έλλα έπρεπε να καλύψει την εγκυμοσίνη της με άλλον.

Οταν ο άλλος θέλει να σου πεί θα σου πεί, ακόμα και να μήν έχεις κάνεςι τίποτα. Εκείνη την τιμούσαν και την είχαν υπόδειγμα και εγώ που δέν έκανα τίποτα με κράζανε. Απο τότε κατάλαβα ότι καλύτερα να κάνω παραία με πληρωμένους και πληρωμένες παρα φτινιάρες που απλά πάνε για ένα μικροδοράκι

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 11:38, 16-04-07:

Ναι…η κοινωνία της Ρόδου είναι…ένα μεγάλο χωριό τελικά…
Εμένα πάντως με επηρεάζει το γεγονός ότι ζω σε μια μικρή πολη όπου γνωρίζεις τους περισσότερους…Θελω να με σέβονται. Επομένως, οι επιλογές μου προσαρμόζονται…

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roumana : 16-04-07 στις 11:51.
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 11:42, 16-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Εμένα πάντως με επηρεάζει το γεγονός ότι ζω σε μια μικρή πολύ όπου γνωρίζεις τους περισσότερους…Θελω να με σέβονται. Επομένως, οι επιλογές μου προσαρμόζονται…
Θα μπορούσα να πώ κάτι ωμό άλλα δεν το επιτρέπει ο χαρακτήρας μου, παντός η Ρόδος για μένα είναι κρυφό άνδρο ακόλασίας που κρύβετε πίσω σε γνωστους. Ο φίλος μου αυτός που πάει περιστασιάκά με κάποιους είχε πελάτες πολλούς γιατρούς δηκηγόρους και επιχηριματίες

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 16:54, 16-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Το μεγαλύτερο όμως της Ελλάδας όπως και να το προσεγγίσης το θέμα είναι με διαφορά η Πάτρα. Συγνώμη αλλά χάσατε.

Παράθεση

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη soydelsur
H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε στις 20:07, 16-04-07:

Με κάλυψαν οι προηγούμενοι ειδικά σε ό,τι αφορά το κόμπλεξ αυτών των ανθρώπων ακριβώς επειδή βρίσκονται στο περιθώριο.
Δεν θα με πείραζε καθόλου να κάνω παρέα εφόσον υπάρχουν κοινά μεταξύ μας.
Χόμπυ, ενδιαφέροντα, χιούμορ, κοινή θεώρηση των πραγμάτων κλπ.

Παράθεση

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. We found love in a hopeless place!!!!!!! έγραψε στις 16:54, 30-05-12:

Ναι γιατί όχι???Αλλά μόνο παρέα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 17:20, 30-05-12:

θα κάνατε παρέα με ιερόδουλη/ζιγκολό;
Φυσικά,
αρκεί όμως στην περίπτωση που μιλούσαμε για τη φύση
της δουλειάς, την παραγωγικότητα και τις δυσκολίες του επαγγέλματος,
να υπάρχει η επιλογή skip intro.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mayram999 (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mayram999
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H mayram999 έγραψε στις 08:25, 06-06-12:

Οι ιερόδουλες δεν είναι κακιες ίσα ίσα δυστυχισμένα άτομα είναι.Διότι τι πιστεύετε?Είχαν αυτές καμία όρεξη να πηγαίνουν με τον καθένα?Οπότε εαν έβρισκα κάποια που ταιριάζουν οι χαρακτήρες μας γιατι όχι? Τώρα για ζιγκολό δεν νομίζω ._.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 11:04, 06-06-12:

Χαλαρα! Αν ειναι ιεροδουλη μπορει για δωρο γενεθλιων πχ να με κερασει!
Ενω αν ειναι ζιγκολο μπορει να μου μαθει τα μυστικα του επαγκελματος και να με μπασει και μενα μεσα!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 11:25, 06-06-12:

Στην πραγματικότητα έχω ήδη κάνει παρέα με ιερόδουλη και μάλιστα σε εντελώς κοινωνικό επίπεδο, μιας και ήταν μητέρα μιας συμμαθήτριας της κόρης μου. Ήταν βέβαια "ακριβή πόρνη", δηλαδή διέθετε την απαραίτητη εξωτερική αλλά και εσωτερική αξιοπρέπεια, που την κατέτασσε στις επαγγελματίες και όχι στις άθλιες αυτού του κόσμου. Τώρα θα μου πείτε τι σημαίνει αυτό; Απλά ότι δεν θα μπορούσα να κάνω παρέα με ανθρώπους οι οποίοι μου διεγείρουν το συναίσθημα του οίκτου και της κακομοιριάς, τίποτε παραπάνω.

Φτάσαμε να κάνουμε οικογενειακή παρέα, αργότερα όταν χώρισα βρεθήκαμε να πίνουμε οι δυο μας καφεδάκι στα σχολικά πάρτι των συμμαθητών των κοριτσιών μας. Μάλιστα, της είχα πει πως γνωρίζω ποια είναι η δουλειά της, την αποκάλεσα "πόρνη", όμως ο τρόπος μου δεν ήταν καθόλου επιτιμιτικός ή υποτιμητικός, της δήλωσα ότι σέβομαι απόλυτα το αρχαιότερο επάγγελμα, ειδικά όταν οφείλεται σε ελεύθερη επιλογή και όχι σε καταναγκασμό και δουλεία κι έτσι δεν ενοχλήθηκε καθόλου και το παραδέχτηκε γελώντας. Πολύ καλύτερη παρέα και πιο ενδιαφέρουσα, σίγουρα πολύ πιο τίμια και αξιοπρεπής από τις καθώς πρέπει αστές "κυρίες" που αποτελούσαν το συνάφι του "συλλόγου γονέων" ενός ιδιωτικού σχολείου. Όχι, δεν είχα αρκετά χρήματα για να τη ρίξω στο κρεβάτι, ούτε και είχα μια τέτοια ανάγκη...

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 11:44, 06-06-12:

οχι! ειναι μιασματα της κοινωνιας και πρεπει να τους απομωνοσουμε σε ξεχωριστα γκετο και καθε μερα να τους ριχνουμε 100 βουρδουλιες ενω θα ακουνε το Baby του Justin Bieber στην διαπασων.

χμ!! φυσικα και θα εκανα! ειναι σαν να λεμε ''Θα κανατε παρεα με εναν μπετατζη?''. Εκτος αν διαχωριζουμε πλεον τους ανθρωπους και με βαση το επαγγελμα ή το κοινωνικο τους στατους.

Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,288 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 11:58, 06-06-12:

ανετα!

Παράθεση

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αεράτος
Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O Αεράτος Come with me για να την βρεις <3 έγραψε στις 12:01, 06-06-12:

Χαλαρά... Θα έριχνα και κανέναν αδέσποτο που και που... Οπότε gg...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 12:06, 06-06-12:

Είναι ανόητο το πως σκέφτονται μερικοί. Δηλαδή επειδή η κοπέλα είναι πόρνη θα σαφήνει και να την πηδάς εύκολα? Λοιπόν αν πρόκειται για τέτοια πόρνη όχι δεν θα έκανα παρέα. Αν πάλι μιλάμε για μια κοπέλα η οποία ξεωρίζει το επάγγελμα της από τις φιλίες της πολύ ευχαρίστως.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:01, 19-10-12:

Μια φορά έκανα παρέα χωρίς να το καταλάβω.
Σοβαρά παιδιά ήταν γελοίο το σκηνικό.
Έχω πάει για καφέ με μια φίλη μου και ξαφνικά έρχεται στην παρέα και μια άλλη κοπέλα που δεν τη ξέρω.
Το μόνο που θυμαμαι είναι ότι τα χε τα κιλάκια της και ότι ήταν καστανόξανθη.

Ε με τα πολλά την άκουγα να λεει ότι χαλάει πολλα χρήματα, (ισχυριζόταν ότι χάλαγε όσα έβγαζα σε ένα μήνα, μέσα σε μία βδομάδα), ότι θα χρησιμοποιεί μόνο τις 5 πιστωτικές της (ήταν τότε που αλλαζε η δραχμή σε Ευρώ και όλοι δεν ξέραμε πως να το χρησιμοποιήσουμε), κτλ κτλ.
Ε κάποια στιγμή έφυγε και μου πε η φίλη μου τί δουλειά κάνει.

Τότε θυμαμαι να είχα θυμώσει. Μου φαινόταν αδιανότητο να κάθομαι στο ίδιο τραπέζι με μια κοπέλα που ήταν ιερόδουλη. Έλεγα "Κι αν κάποιος τη γνωρίζει και μας δει στο ίδιο τραπέζι? Τί θα σκεφτούν για μένα?".

Μετά έμαθα άσχημα πράγματα για την εξελιξή της και μετανιώνω για τις σκέψεις που έκανα τότε.
Ίσως αν είχαμε πει κάτι πιο ουσιαστικό τότε να ήταν αλλιώς τα πράγματα.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 15:49, 19-10-12:

χαλαρα, ανετα, νο μπρομπ ... και γιατι?
γιατι "μπορεί και να γκουχ γκουχ"

αντρες ρε φιλε, πεταμένα λεφτά

το νόημα της παρέας είναι ότι δεν θα είχε "sexual favors" η υπόθεση

Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη just smile!
H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε στις 18:08, 19-10-12:

Και βεβαια θα κανα αν ταιριαζαμε σαν ανθρωποι.Δεν με νοιαζει ειλικρινα τι θα πει ο κοσμος.Και οχι παρεα του τυπου ''αχ την κακομοιρα...................''οκ ειναι εππαγελμα.Αφου σε αλλο θεμα λεγαμε οτι στην ισπανια παρεδιδαν μαθηματα τετοιου ειδους.Οποτε θα κανα παρεα αρκει να μην που ελεγε πολυ ανατριχιαστικες λεπτομερειες και να μην φορουσε τα ρουχα της δουλειας

Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,288 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 02:28, 21-10-12:

εχω ήδη μια φίλη, που αν και δεν ειναι ιερόδουλη δουλεύει χορεύτρια σε στριπτιτζαδικο..
ηρθε 12 χρονών απο Ουκρανία, και την λενε Τζέσικα. την ξερω σχεδόν 2 χρόνια,γνωριστήκαμε γιατι είμαστε γείτονες, και ειναι πολυ κομπλέ άτομο

δεν βρίσκω τον λογο να μην κανει κανείς παρέα ακομα και με ιερόδουλη, προσωπικά δεν εχω κανένα θέμα.

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 02:31, 21-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από gaspar
εχω ήδη μια φίλη, που αν και δεν ειναι ιερόδουλη δουλεύει χορεύτρια σε στριπτιτζαδικο..
ηρθε 12 χρονών απο Ουκρανία, και την λενε Τζέσικα. την ξερω σχεδόν 2 χρόνια,γνωριστήκαμε γιατι είμαστε γείτονες, και ειναι πολυ κομπλέ άτομο

δεν βρίσκω τον λογο να μην κανει κανείς παρέα ακομα και με ιερόδουλη, προσωπικά δεν εχω κανένα θέμα.
Αν εχει πρασινη καρτα κ εγω την κανω παρεα

Παράθεση

georgia.94

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη georgia.94
H georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 517 μηνύματα.

H georgia.94 έγραψε στις 00:16, 08-11-12:

δεν θα εκανα παρεα με ιεροδουλη/ζιγκολο γιατι δεν θα μπορουσα με τιποτα να εκτιμησω εναν ανθρωπο που ασκει τετοιο ειδους 'επαγγελμα'...δεν θα με ενδιεφερε αν ταιριαζαμε σε κατι εφοσον δεν θα υπηρχε εκτιμηση..

Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Λέκτορας . Έχει γράψει 3,370 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 00:17, 08-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από georgia.94
δεν θα εκανα παρεα με ιεροδουλη/ζιγκολο γιατι δεν θα μπορουσα με τιποτα να εκτιμησω εναν ανθρωπο που ασκει τετοιο ειδους 'επαγγελμα'...δεν θα με ενδιεφερε αν ταιριαζαμε σε κατι εφοσον δεν θα υπηρχε εκτιμηση..
Δεν θα εκανες επισης παρεα και με εναν σκουπιδιαρη,βοθρατζη,λιμενεργατη κτλπ ε?

Παράθεση

georgia.94

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη georgia.94
H georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 517 μηνύματα.

H georgia.94 έγραψε στις 00:24, 08-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από DrHouse
Δεν θα εκανες επισης παρεα και με εναν σκουπιδιαρη,βοθρατζη,λιμενεργατη κτλπ ε?
εννοειται πως θα εκανα παρεα με σκουπιδιαρη,βοθρατζη,λιμενεργατη..κλπ κλπ...ειναι ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΑ επαγγελματα..ολα τα επαγγελματα ειναι αξιοπρεπη εκτος απο το να πουλας το κορμι σου η να διακινεις ναρκωτικα για παραδειγμα...οποτε δεν θα με εμποδιζαν αυτα τα επαγγελματα να εκτιμησω καποιον ανθρωπο..μακαρι να βρισκαμε κιολας τετοιες δουλειες..που τετοια τυχη στις μερες μας!

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 00:32, 08-11-12:

Γιατι να μη με κανουν παρεα;;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους