Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,834 μέλη και 2,410,770 μηνύματα σε 75,037 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 358 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Το νησί

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,662 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 21:42, 19-09-10:

γιαυτο εκνευριζομαι με το "Νησι"

γιατι μαλακωνει την πικρη αληθεια..

μου τη δινει το ψευδος..

τραγικες ιστοριες ,πολυ σκληρα χρονια,,να τα κανουμε μαζικης παραγωγης συγκινηση..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 21:49, 19-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
τραγικες ιστοριες ,πολυ σκληρα χρονια,,να τα κανουμε μαζικης παραγωγης συγκινηση..
Τώρα τα θυμηθήκαμε αυτά τα σκληρά χρόνια...που μία ξένη συγγραφέας έγραψε για την ιστορία μας....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,662 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 21:55, 19-09-10:

ακριβως..
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,122 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 21:56, 19-09-10:

Με αυτό το θέμα, έστω που και αν αργά ξαναήρθε στην επιφάνεια, θα είναι κάτι που θα μας κάνει να κατανοήσουμε πόσο σημαντικό είναι να είμαστε ευτυχισμένοι που έχουμε ένα υπέρτατο αγαθό, την υγεία μας ενώ να διορθώσουμε το μυαλό μας το οποίο είναι υπεύθυνο για την ματαιοδοξία για τα πάντα, που στην ουσία με μια αναποδιά, μένουν στην Γη...

Υ.Σ.: Προσωπικά δεν είχα ξανακούσει για την Σπιναλόγκα. Βλέπετε η ιστορική επικαιρότητα είναι ο μίζερος μικρόκοσμός μας με τα σκάνδαλα, τα φακελάκια, το σκυλί του Κωστέτσου,..κτλ και όχι οι αληθινές εικόνες της ζωής. Καταντήσαμε την αλήθεια να την βλέπουμε τηλεοπτικά, δηλ., μια ψεύτικη αλήθεια.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 22:13, 19-09-10:

Eν τω μεταξυ Αγγελε δεν εχεις καν διαβασει το βιβλιο για να ξερεις ποσο σκληρο ή μη ειναι. Μα ποσο ευκολο ειναι τελικα να εχουμε σε ολα αποψη και αυτη να ειναι παντα αρνητικη;
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,530 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 23:10, 19-09-10:

Σύμφωνα με το πρόγραμμα mega, η σειρά "Το Νησί", θα προβάλλεται από τη Δευτέρα 11 Οκτωβρίου του 2010 και κάθε Δευτέρα στις 21:50

Υπομονή
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 23:12, 19-09-10:

Κάτι δε πάει καλά εδώ.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 23:18, 19-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Κάτι δε πάει καλά εδώ.
μονταρισμένη εικόνα για τις ανάγκες της σειράς...
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 09:56, 20-09-10:

Ναι αλλά δε πέτυχε.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,421 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 11:14, 20-09-10:

Κριτικη trailer

1)Φοβερό soundtrack (δένει πολύ καλά με την ατμόσφαιρα της σειράς)
2)η Αλέξις παίζει πολύ καλά (πραγματικά οπτικοποίηση του βιβλίου)
3) οι ηθοποιοί πάρα πολυ καλοί

4) Μεγάλο αρνητικό είναι ότι απουσιάζει η κρητική διάλεκτος θα ήταν καλό να υπάρχει κρητική προφορά στους ήρωες.
5) Σκηνοθετικά μου φαίνεται άρτια η παραγωγή και τα πλάνα φαίνονται αρκετά ρεαλιστικά.

6) Επίσης δε μου άρεσε ότι δεν είδα πραγματικά σημάδια της αρρώστιας (πέραν του αρχικού σημαδιού). Προς στο τέλος του trailer δείχνει πλάνα στο 3ο λεπτό μιας ομιλίας ενός λεπρού στο νησί να μιλάει σε ένα πλήθος κατοίκων της Σπιναλόγκα όλοι έχουν έναν υγιή φαινότυπο.
Δεν είδα κανένα λεπιασμένο πρόσωπο (κανέναν ακρωτηριασμένο, κανέναν άνθρωπο που κουτσαίνει ή να έχει προβλήματα με την κίνηση, κανέναν τυφλό (αναφέρομαι για το trailer στην σειρά μπορεί να διαψευσθώ). Η σειρά είναι εποχής και είναι μεταφορά του βιβλίου και έπρεπε να αποδοθεί η αρρώστια με όλα της τα σημάδια.

7) Όσο αφορά την εκπομπή του Θεοδωράκη (φαντάζει σαν να πήραν όλους τους Λεπρούς πανελλαδικως και τους κλείσανε μέσα στο νησί. Στην πραγματικότητα υπήρχαν και άλλα μέρη σε διάφορα μέρη της Ελλάδας. Η πλειονότητα αυτών που εισάγονταν στο νησί ήταν κάτοικοι των γύρω περιοχών. (συνεπώς και στο νησί έπρεπε να υπάρχει Κρητική διάλεκτος).

Η γνώμη μου είναι ότι νησί θα σημειώσει τεράστια επιτυχία (και σίγουρα θα είναι μια από τις καλύτερες αν όχι η καλύτερη δραματική σειρά ever στην Ελλάδα).
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 20-09-10 στις 11:37.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,131 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 12:43, 20-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Κριτικη trailer
4) Μεγάλο αρνητικό είναι ότι απουσιάζει η κρητική διάλεκτος θα ήταν καλό να υπάρχει κρητική προφορά στους ήρωες.
Eπειδή φαντάζομαι δεν μπορούσαν να βρουν μόνο Κρητικούς ηθοποιούς και επειδή όπως και να το κάνουμε τα κρητικά, αλλά και άλλες ντοπιολαλιές αν δεν τις έχεις ζήσει η όποια προσπάθεια απομίμησης τους μπορεί να καταντήσει γελοία, χίλιες φορές έτσι, παρά ψευτοκρητικά.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 19:24, 23-09-10:

Κι' όμως παιδιά...από ένα trailer που παρακολούθησα η ντοπιολαλιά δεν έλειπε καθόλου...
Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

H _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H _Ηρώ_ έγραψε: στις 19:30, 23-09-10:

Εχω διαβασει το βιβλιο κ ειναι απο τα πιο ωραια βιβλια π εχω διαβασει!!!Ευελπιστω κ το εργο να ειναι τοσο ωραιο οσο τ βιβλιο(λιγο δυσκολο)αλλα παιζουν καλοι ηθοποιοι!!!
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,530 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 22:13, 11-10-10:

Η κριτική:

Πριν από λίγο, τελείωσε η πολυαναμενόμενη πρεμιέρα της σειράς και είστε οι πρώτοι που μαθαίνετε εντυπώσεις

Εγώ, η μητέρα μου, τα αδέρφια μου και η ξαδέρφη μου (που όλως τυχαίως, ήθελε να μείνει μαζί μας στην πρεμιέρα της σειράς), ήμασταν καθηλωμένοι στους δέκτες μας, ακόμη και στις διαφημίσεις. Το πιο συγκινητικό σημείο ήταν, όταν η Ελένη ανακοινώνει στην οικογένειά της, ότι προσβλήθηκε από την ασθένεια της Λέπρας, καθώς και όταν είχαν μαζευτεί γύρω της όλοι οι κάτοικοι της Πλάκας για να την αποχαιρετίσουν. Περιττό να πω, ότι η ξαδέρφη μου και η μητέρα μου, πλάνταξαν στο κλάμα

Όπως και να 'χει, το τέλος ήταν πολύ συγκινητικό και αναμένουμε το επόμενο επεισόδιο.

Τα μηχανάκια της AGB, είναι σίγουρο ότι έσπασαν (μακάρι να μην βγω ψεύτης).
Παράθεση

Loth

Δραστήριο Μέλος

H Loth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Loth έγραψε: στις 22:14, 11-10-10:

πέτυχα το τέλος και δάκρυσα, μιας και έχω ζήσει και ακούσει την ιστορία, αλλά και άλλες γενικότερες ιστορίες. Έχω πάει με τους γονεις μου 2 φορές, μιας και έχουμε και γνωστούς από τις εκεί κοντινές περιοχές...

πιστεύω ότι θα πάει πάρα πολύ καλά η σειρά, εγώ την βρίσκω πολύ συγκινητική και γενικά αρκετά " καλογυρισμένη".... πιστε'υω οτί αξίζει η σειρά, αν και ακόμα έιναι νωρίς
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,421 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 22:15, 11-10-10:

καλό είναι να βάζουμε spoiler στις κριτικές μας να μη την διαβάζουν αυτοί που δεν είδανε το επεισόδιο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 11-10-10 στις 22:30.
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,131 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 22:17, 11-10-10:

Φυσικά δεν το παρακολούθησα. Λίγο που το άκουσα πάντως ήθελες χαρτομάντηλα.
Δε μου αρέσουν οι ψυχοπλακωτικές σειρές/ταινίες.
Τι το ενδιαφέρον βρίσκετε;
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 22:31, 11-10-10:

Κινηματογραφικότατο, εκπληκτικά χρώματα, πλάνα και ερμηνείες. Καθηλωτικό θα έλεγα.

Για όσους έχουν διαβάσει το βιβλίο....
10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 22:45, 11-10-10:

Το ειδα σε κομματια γιατι στον ΑΝΤ1 ειχε το next top model (αληθεια θα πεσει ξυλο στο επομενο επεισοδιο μεταξυ Καγια και υποψηφιας μοντελας; ) αλλα απο το λιγο που ειδα με αγγιξε. Σιγουρα ο καθενας το πλαθει στο μυαλο του διαφορετικα οταν διαβαζει το βιβλιο, αλλα με επεισαν σχεδον ολοι οι χαρακτηρες. Και μονο που εκατσαν και ασχοληθηκαν με ενα βιβλιο και οχι με μια μεξικανικη μπουρδα με κανει να χαιρομαι. Πολυ κλαμα ομως, ετσι θα πηγαινει καθε δευτεριατικο βραδυ;
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 446 μηνύματα.

O katalinos έγραψε: στις 23:44, 11-10-10:

πολύ καλό , επαλήθευσε όλες τις προβλέψεις

καθηλωτική η σκηνοθεσία του Michael Bay και ο MacGregor απίστευτος ηθοποιός

αλλά εκείνο που με έπεισε να το προτιμήσω για να το νοικιάσω αντί να δω ριάλιτι μαγειρικής (lol) ή τον κανάκη στα 40 του να το παίζει επαναστατημένο νιάτο , ήταν η θεά Scarlett Johansson
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Αγαπημένο ελληνικό νησί - Από stathis_grc
      Το θέμα έχει λάβει 144 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-11-17 στις 14:40.
    • Η ζωή στο νησί - Από Μάριλυ
      Το θέμα έχει λάβει 54 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-02-15 στις 02:24.
    • Το νησί - Από annouskagia
      Το θέμα έχει λάβει 40 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινηματογράφος και TV.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-11-10 στις 20:58.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους