Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,840 μέλη και 2,410,932 μηνύματα σε 75,047 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 543 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ομιλείτε Ελληνικά

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 12:08, 16-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Το μεταφέρανε εδώ κούκλα
oh.. θενξ...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 08:02, 18-10-07:

επισης, ειναι η κρυψωνα και οχι ο κρυψωνας..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 09:13, 19-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από κρονάκος
Η κορη σου θα ειναι σημαιοφορος, σε αυτην να πανε τα συνχαριτιρια... οχι σε σενα...!
συγχαρητήρια --> συν + χαίρω = χαίρομαι μαζί σου

Χρησιμοποιείται για να πουμε σε κάποιον ότι χαιρόμαστε κι εμείς γι'αυτό που τον κάνει χαρούμενο. Άρα εδώ τα συγχαρητήρια πηγαίνουν και στην Isiliel (συγχαρητήρια κι από μένα b.t.w)
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli έγραψε: στις 12:32, 22-10-07:

επισης, ειναι αλλο η ύβρις και άλλο οι ύβρεις
για τα βρισίδια/μπινελικια κτλ χρησιμοποιουμε το δευτερο
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,212 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε: στις 12:47, 22-10-07:

Τα διαλυτικά πως μπαίνουν; Ήθελα να τα χρησιμοποιησω σε κάποιο θέμα και δεν ήξερα πως!
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 12:59, 22-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Τα διαλυτικά πως μπαίνουν; Ήθελα να τα χρησιμοποιησω σε κάποιο θέμα και δεν ήξερα πως!

νομίζω ότι εξαρτάται απ το πληκτρολόγιο σου αλλά θα σου πω πως μπαίνουν στο δικό μου τουλάχιστον
γυρισμένο στα Ελληνικά φυσικά, πατάς shift + άνω κάτω τελεία + το γράμμα (πχ ι) και το αποτέλεσμα είναι ϊ
αν θες να έχει και τόνο (ΐ) πατάς shift + ς + το γράμμα
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,212 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε: στις 13:02, 22-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
νομίζω ότι εξαρτάται απ το πληκτρολόγιο σου αλλά θα σου πω πως μπαίνουν στο δικό μου τουλάχιστον
γυρισμένο στα Ελληνικά φυσικά, πατάς shift + άνω κάτω τελεία + το γράμμα (πχ ι) και το αποτέλεσμα είναι ϊ
αν θες να έχει και τόνο (ΐ) πατάς shift + ς + το γράμμα
Ναι έτσι βγαίνει και στο δικό μου πληκτρολογιο! Ευχαριστώ πολύ!
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 13:06, 22-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από evouli
επισης, ειναι αλλο η ύβρις και άλλο οι ύβρεις
για τα βρισίδια/μπινελικια κτλ χρησιμοποιουμε το δευτερο
λήφθηκε υπόψη

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Ναι έτσι βγαίνει και στο δικό μου πληκτρολογιο! Ευχαριστώ πολύ!
παρακαλώ
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli έγραψε: στις 14:45, 22-10-07:

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli έγραψε: στις 15:27, 31-10-07:

ηρθα παλι το σπασικλακι..

οταν θελουμε να πουμε οτι δεν υπαρχει κατι, λεμε "ελλείψει αυτού" με "ει" και οχι με "η" στο τελος..
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε: στις 15:33, 31-10-07:

ελλείψει αυτού

αυτό είναι το σωστό
& νομίζω πως είναι δοτική πτώση κ ότι έχει ξεμείνει από αυτή στις μέρες μας...
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli έγραψε: στις 15:35, 31-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Niyia
ελλείψει αυτού

αυτό είναι το σωστό
& νομίζω πως είναι δοτική πτώση κ ότι έχει ξεμείνει από αυτή στις μέρες μας...
yeap το ιδιο λεμε..
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 15:48, 31-10-07:

Επισης ειναι αισθηματικα και οχι αισθιματικα η αιστιματικα.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 15:51, 31-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Επισης ειναι αισθηματικα και οχι αισθιματικα η αιστιματικα.
...και για την ακρίβεια, αισθηματικά...!
Το αίσθημα.

Άκυρο
Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε: στις 16:07, 31-10-07:

Μία ερώτηση για τους γνώστες... Τι διαφορά έχει το "κατ'αρχήν" με το "κατ'αρχάς"? Που χρησιμοποιείται το καθένα?
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε: στις 16:26, 31-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από shaman
Μία ερώτηση για τους γνώστες... Τι διαφορά έχει το "κατ'αρχήν" με το "κατ'αρχάς"? Που χρησιμοποιείται το καθένα?
& εγώ την έχω αυτή την απορία

νομίζω πως είναι το ίδιο ως χρήση, αλλά αν υπάρχει κ κάποιος φιλόλογος να μας εξηγήσει τον λόγο θα ήταν καλύτερα
Παράθεση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

H Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H Youki έγραψε: στις 16:42, 31-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από shaman
Αν δεν κάνω λάθος, το κατ'αρχάς σημαίνει σύμφωνα με τις αρχές. ΠΧ ψηφίστε κατ'αρχάς (κατά τις αρχές).
Το κατ'αρχήν ...αρχικά.

Παίζει βέβαια και να είναι ανάποδα!
Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε: στις 16:48, 31-10-07:

Σωστή η Youki, μόνο που όντως είναι ανάποδα.
Το ήξερα, ήθελα να δω αν το ξέρει κανείς. Το είχε δείξει στην εκπομπή που έχει το ίδιο όνομα με αυτό εδώ το thread
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 18:18, 31-10-07:

...και γράφεται "κατ' αρχίν".
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Phoebe , call me Snake, έγραψε: στις 18:26, 31-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
...και γράφεται "κατ' αρχίν".
Αλήθεια; Αυτο πρώτη φορά το βλέπω!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους