Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,840 μέλη και 2,410,932 μηνύματα σε 75,047 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 541 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ομιλείτε Ελληνικά

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 00:47, 02-10-06:

αφηνεσαι?...απο το αφηνω...πως παει βρε παιδια μου?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 462 μηνύματα.

H burbuja έγραψε: στις 01:59, 02-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
αφήνεσαι?...απο το αφηνω...πως παει βρε παιδια μου?
είσαι σωστή..!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 21:20, 03-10-06:

του πελάτη ή του πελάτου; Εγώ το πρώτο ήξερα, αλλά σήμερα είδα κάπου το δεύτερο..
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε: στις 22:24, 03-10-06:

Εγώ πάντως το πρώτο ξέρω ως σωστό. Όλα τα (ομαλά έστω)σε -ης στη γενική γίνονται -η.

Το δεύτερο πρέπει να είναι απλά αρχαιοπρεπές.
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 23:34, 03-10-06:

Το ο πελατης του πελατου, ειναι απο την α λυκειου που λεγαμε ο ναυτης του ναυτου για να θυμομαστε την πρωτη κλιση των ουσιαστικων.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 02:04, 04-10-06:

Του πελάτου είναι καθαρεύουσα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 12:31, 04-10-06:

παιδακια; τι σημαινει νευραλγικός;;; πχ αν πουμε οτι η θεση καποιου στην "χ" εταιρία ειναι νευραλγικη;;; καλο ειναι ή κακο;;;
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 12:48, 04-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από evouli
παιδακια; τι σημαινει νευραλγικός;;; πχ αν πουμε οτι η θεση καποιου στην "χ" εταιρία ειναι νευραλγικη;;; καλο ειναι ή κακο;;;
Καλό είναι
Σημαίνει πολύ σημαντικός
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 13:17, 04-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
Καλό είναι
Σημαίνει πολύ σημαντικός
thanks...
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 01:58, 05-10-06:

Κάντε ένα έλεγχο στο post μου…έχει λάθη?
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 06:48, 05-10-06:

Εγώ προσπάθησα να κρατώ ένα blog ώμος ...
Γράφεται "όμως"! "Ωμός είναι άλλη λέξη!
Α, και το "ή", σε διαχωρισμό (πατάτα ή ντομάτα, πχ) έχει τόνο...!

Εύγε όμωωως!!!!
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 08:32, 05-10-06:

είναι και ο ώμος της πλάτης (νομίζω ) τό "όμως" όμως... γράφεται "όμως"
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 14:34, 05-10-06:

Για να πούμε την αλήθεια τα διορθώνω πλέον στο word. Μιλάω όμως καλυτέρα απ’ όσο γράφω…
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 16:59, 08-10-06:

Πρίξιμο ή πρήξιμο?
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 17:00, 08-10-06:

πρηξιμο
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 17:05, 08-10-06:

Ακόμα κι όταν λέμε "με έπριξε"? Το πρήξιμο μου φέρνει στο μυαλό πιο πολύ πχ να σπάσεις το χέρι σου και να πρηστεί.
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε: στις 17:07, 08-10-06:

Ε, "μη με πρηζεις" δε λεμε? Το ιδιο ρημα ειναι
Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε: στις 17:12, 08-10-06:

Το ρήμα είναι ένα: "πρήζω" και ανήκει στις εξαιρέσεις των ρημάτων με κατάληξη -ίζω.
Προφανώς ο αόριστος είναι: "έπρηξα", ασχέτως αν χρησιμοποιείται με την κυριολεκτική (μου πρήστηκε το χέρι) ή μεταφορική (με έπρηξε) έννοια.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 17:14, 08-10-06:

Πώπω, τόσο καιρό ρε παιδιά που το έγραφα λάθος γιατί δεν μου πατε τίποτα;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 17:26, 08-10-06:

http://www.komvos.edu.gr/dictionarie...tOnLineTri.htm
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους