Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Όταν ανακαλύπτεις ότι ο σύντροφός σου είναι bisexual

Γιώργος Mt (Heihachi Mishima)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος Mt
Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε στις 01:49, 28-03-12:

Όταν ανακαλύπτεις ότι ο σύντροφός σου είναι bisexual συνειδητοποιείς ότι έχεις διπλάσιες πιθανότητες να φας κέρατο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 14:37, 28-03-12:

Είναι κάτι το οποίο δε θα μπορούσα να διαχειριστώ με την καμία και θα χώριζα πάραυτα. (απολύτα και κάθετα)

Η ιδιότητα και η εικόνα του αρσενικού στο σεξουαλικό επίπεδο (έτσι όπως την έχω εγώ στο μυαλό μου) δεν συνάδει επ' ουδενί με

κάποιον που συνευρίσκεται και με άντρες.

Μην παρεξηγηθώ δεν κατακρίνω κανέναν για τις σεξουαλικές επιλογές του όποιες και αν είναι αυτές.

Μιλάω αποκλειστικά για το δικό μου κρεβάτι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos__
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,048 μηνύματα.

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 16:03, 28-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Oralee
Γιατί αν δεν το έκρυβε, προφανώς δεν θα χρειαζόταν να το ανακαλύψω και για να το κρύβει, θεωρεί πως προφανώς δεν θα το δεχτώ, οπότε θέλει και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο, συμπεριφορά που προφανώς λίγοι μπορούν να ανεχτούν. Στο φινάλε αν θέλει να είναι εντάξει, ας μου το πει από την αρχή και ας με αφήσει να αποφασίσω αν θα είμαι μαζί του ή όχι μετά. Αν δεν το κάνει, τότε τίθεται θέμα απόκρυψης κι αν δεν πρόκειται για μία μεθυσμένη εμπειρία όταν ήταν 14 στην οποία φίλησε κατά λάθος τον κολλητό του ..ε τότε μόλις το μάθω, όσο κι αν θεωρώ πως με θέλει ή όχι, θα τον αφήσω, περισσότερο γιατί δεν θα μπορέσω ξανά να τον εμπιστευτώ και λιγότερο γιατί θα σιχαίνομαι να τον αφήνω να μου κάνει έρωτα μετά.
Κωνσταντίνα,πατάω στο δικό σου ποστ για να απαντήσω στο νήμα επειδή με έκανε να σκεφτώ το βαθμό που είναι εύκολο για ένα αμφισεξουαλικό άτομο σήμερα στην Ελλάδα να πει ''από την αρχή'' ότι είναι bi.

Δείτε λίγο τις αντιδράσεις μέσα από το νήμα.Πλούσιες,μερικές εξαιρετικά στερεοτυπικές και άλλες outright μηδενιστικές ή αφοριστικές.Νομίζω απαντάει ως ένα βαθμό γιατί κάποιος σύντροφος σου να επιλέξει να στο κρύψει.Ξέρεις το coming out είναι ένα πολύπλοκο process ειδικά για τους νεαρούς αμφιφυλόφιλους ή ομοφυλόφιλους και πολλές φορές η διαδικασία μπορεί να είναι ιδιαίτερα επίπονη και χρόνια.Οι δομές κιόλας της Ελληνικής κοινωνίας δε νομίζω βοηθούν και ιδιαίτερα για smooth transition στη γνωστοποίηση της σεξουαλικής μας ταυτότητας στο περίγυρο μας.

Όπως και να έχει γνωρίζουμε ότι κανένας συγκεκριμένος σεξουαλικός προσανατολισμός δεν σχετίζεται με συγκεκριμένες συμπεριφορές και ένας αμφιφυλόφιλος είναι το ίδιο πιθανό να απατήσει όσο και ένας ετεροφυλόφιλος. Αν και ξέρουμε πως συνήθως τα non-closeted gay ή bi άτομα τείνουν να έχουν αρκετά καλύτερη ψυχοκοινωνική προσαρμογή άρα εμφανίζουν λιγότερο προβληματικές συμπεριφορές σε σχέση με τη διαχείρηση της σεξουαλικότητας τους και κατά συνέπεια καλύτερες διαπροσωπικές σχέσεις είναι σημαντικό να σκεφτούμε τους περιορισμούς που πχ ορισμένα αμφισεξουαλικά άτομα μπορεί να έχουν ειδικά στις αρχές μιας σχέσης.

Επειδή θέλω να πιστεύω πως είμαι άτομο που γενικά και εμπνέει εμπιστοσύνη και ξέρει διαχειρίζεται σχετικά καλά θέματα σεξουαλικότητας τότε αν ο σύντροφος μου ήταν bi και με εμπιστευόταν να μου το αποκαλύψει θεωρώ πως θα αντιδρούσα πολύ θετικά και θα χαιρόμουν αρκετά μιας και θα αναγνώριζα ότι έχω ενα σύντροφο με καλή ψυχοσεξουαλική και ψυχοκοινωνική προσαρμογή άρα με αρκετά καλές πιθανότητες επιτυχημένης σχέσης .Εξάλλου για να επιλέξει εμένα να μπεί σε σχέση σημαίνει ότι εμένα θέλει και όχι κάποιον/κάποια άλλη.Τέλος είμαι σίγουρος πως αν θα γύριζε να κοιτάξει κάποιον/κάποια άλλη θα το εξέταζα ακριβώς στο ίδιο πλαίσιο με το αν είχε ετεροφυλόφιλο σεξουαλικό προσανατολισμό.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 16:46, 28-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Σαρα3701
ναι ειναι ψιλοξενερα ως εκει...θεωρω χαζο να χωρισω για τετοιο λογο
συμφωνώ! αυτό πιστεύω και γω..
θα ξενέρωνα σε πρώτη φάση, αλλα δεν πιστεύω οτι θα χώριζα γι'αυτό..
αν είναι να το φάω το κέρατο θα το φάω, όποιες και να είναι οι προτιμήσεις του..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 17:28, 28-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Panos__
θεωρώ πως θα αντιδρούσα πολύ θετικά και θα χαιρόμουν αρκετά μιας και θα αναγνώριζα ότι έχω ενα σύντροφο με καλή ψυχοσεξουαλική και ψυχοκοινωνική προσαρμογή άρα με αρκετά καλές πιθανότητες επιτυχημένης σχέσης .
Αν και δεν πιστεύω κάτι το παραμικρό σχετικό ότι εννοούσες, θα ήθελα να διευκρινίσω σε καμιά περίπτωση το ότι αν κάποιος είναι bi σχετίζεται με την ψυχική του υγεία. Το ότι κάποια έρευνα ή ακόμη και κάποιες έρευνες μπορεί να δείχνουν ότι ότι στατιστικά οι bi/gay είναι πιο υγιής από τους str8 δεν έχει να κάνει με την σεξουαλική επιλογή. Έχει να κάνει ότι η επιλογή str8 είναι η default, όποτε κάποιος να την αλλάξει πρέπει να "ψαχτεί" αρά να τα βρει και με τον εαυτό του.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,048 μηνύματα.

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 17:31, 28-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από iJohnnyCash
Αν και δεν πιστεύω κάτι το παραμικρό σχετικό ότι εννοούσες, θα ήθελα να διευκρινίσω σε καμιά περίπτωση το ότι αν κάποιος είναι bi σχετίζεται με την ψυχική του υγεία. Το ότι κάποια έρευνα ή ακόμη και κάποιες έρευνες μπορεί να δείχνουν ότι ότι στατιστικά οι bi/gay είναι πιο υγιής από τους str8 δεν έχει να κάνει με την σεξουαλική επιλογή. Έχει να κάνει ότι η επιλογή str8 είναι η default, όποτε κάποιος να την αλλάξει πρέπει να "ψαχτεί" αρά να τα βρει και με τον εαυτό του.
Ναι απλά αναφέρω ότι οι gay and bi που είναι out τείνουν να έχουν καλύτερη ψυχοκοινωνική και ψυχοσεξουαλική προσαρμογή σε σύγκριση με κείνους τους ομοφυλόφιλους ή αμφιφυλόφιλους που είναι closeted και όχι σε σχέση με τους ετεροφυλόφιλους.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

olga_serb

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη olga_serb
H olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 220 μηνύματα.

H olga_serb έγραψε στις 17:37, 28-03-12:

Να με αγαπάει και να μη με απατάει!!! Και δεν με πειραζει ...Ετσι νομιζω, βέβαια, δεν ειμαι και σιγουρη πως θα αντιδρουσα μπροστά σε τέτοια αποκαλυψη αν ήταν στην πραγματικότητα...

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 00:24, 29-03-12:

Πάντως έχω μια απορία :

Αυτούς που συμμετέχουν σε ερωτικές συνευρέσεις με 3 άτομα (και το ποσοστό είναι τεράστιο) θα τους χαρακτηριζατε 100% straight (εννοώ αυτούς που ανήκουν στο ίδιο φύλο) ?

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 01:12, 29-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από prime
Αυτούς που συμμετέχουν σε ερωτικές συνευρέσεις με 3 άτομα (και το ποσοστό είναι τεράστιο) θα τους χαρακτηριζατε 100% straight (εννοώ αυτούς που ανήκουν στο ίδιο φύλο) ?
Αν δεν υπάρχει "αλληλεπίδραση" με το άτομο του ίδιου φύλου, γιατί όχι;

Επίσης το straight/gay από πότε πάει με ποσοστά;

Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 03:47, 29-03-12:

Πάντως έχω μια απορία :

Σημασία δεν έχει πως θα τους χαρακτηρίσουμε εμείς αλλά πως εκείνοι θα επιλέξουν να χαρακτηριστούν .Το Self-report είναι ο μοναδικός αξιόπιστος τρόπος για να γνωρίζουμε εάν ή ποιά σεξουαλική ταυτότητα έχει αναλάβει κάποιος.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 08:14, 29-03-12:

Σημασία δεν έχει πως θα τους χαρακτηρίσουμε εμείς αλλά πως εκείνοι θα επιλέξουν να χαρακτηριστούν .Το Self-report είναι ο μοναδικός αξιόπιστος τρόπος για να γνωρίζουμε εάν ή ποιά σεξουαλική ταυτότητα έχει αναλάβει κάποιος.
Ότι δηλώσεις είσαι

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 21:41, 29-03-12:

Πάντως έχω μια απορία :

Προφανώς μιλάμε για όταν δεν υπάρχει επαφή μεταξύ των δυο όμοιων φύλων. Αν και δεν μου αρέσουν τα ποσοστά, μην αρχίσουμε όμως να θεωρούμε μεμπτή την θέαση σώματος όμοιου φύλου;
Η ψυχιατρική αρνείται το ενδεχόμενο κάποιος να μην έχει συνειδητοποιήσει ότι ελκύεται από το όμοιο φύλο; Με τόση κοινωνική κατακραυγή το θεωρώ λογικό κάποιος να μην θελήσει να σκεφτεί αυτό το ενδεχόμενο και τις ασυμβατότητες στις σχέσεις τους να τις προσάπτει σε άλλους παράγοντες.

Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 00:42, 30-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από iJohnnyCash

Η ψυχιατρική αρνείται το ενδεχόμενο κάποιος να μην έχει συνειδητοποιήσει ότι ελκύεται από το όμοιο φύλο; Με τόση κοινωνική κατακραυγή το θεωρώ λογικό κάποιος να μην θελήσει να σκεφτεί αυτό το ενδεχόμενο και τις ασυμβατότητες στις σχέσεις τους να τις προσάπτει σε άλλους παράγοντες.
Με δεδομένο ότι η πλειοψηφία του γενικού πληθυσμού δε παρουσιάζει κάποια διαταραχή ή δυσπροσαρμοστική συμπεριφορά (πχ δυστονικότητα ως προς το σεξουαλικό προσανατολισμό ή εσωτερικευμένη ομοφοβία) και γνωρίζοντας πως πχ σε ένα ανώνυμο ερωτηματολόγιο η συντριπτική πλειοψηφία θα απαντήσει με ειλικρίνεια σε μια ερώτηση για το σεξουαλικό του προσανατολισμό τότε θα μπορούσαμε να πούμε ότι ναι το self-report είναι ο ασφαλέστερος τρόπος για να γνωρίζουμε την σεξουαλικότητα κάποιου.

Βλέπεις η σεξουαλική συμπεριφορά δεν είναι καταληκτικός ή απόλυτος δείκτης της σεξουαλικότητας κάποιου.Πχ και εγώ έχω κάνει σεξ με άντρα σε μια περίσταση,αμφιβάλω όμως ότι αυτό ορίζει τη σεξουαλικότητα μου ή το πως αντιλαμβάνομαι τον εαυτό μου.Γενικά πάντως θεωρούμε ότι η πλειοψηφία του γενικού πληθυσμού έχει καλή ψυχοσεξουαλική προσαρμογή και οι λόγοι μη γνωστοποίησης,αρνητισμού ή απόκρυψης της σεξουαλικότητας θα πρέπει να εξετάζονται είτε σε ψυχοπαθολογικό πλαίσιο είτε σε πλαίσιο που αφορά κοινωνικά θέματα .Εξάλλου ας μη ξεχνάμε ότι μέχρι την μετεφηβεία η μεγάλη πλειοψηφία του γενικού πληθυσμού θα έχει καλή ιδέα για τις βασικές πτυχές της σεξουαλικότητας του. Το αν θα επιλέξει να κάνει act upon είναι άλλο ζήτημα. Τώρα έαν εσύ,εγώ ή ο οποιοσδήποτε θα είμαστε μέσα στις επιλογές γνωστοποίησης της σεξουαλικότητας κάποιου είναι άλλο θέμα, ανώνυμα πάντως θεωρούμε ότι μια καλή πλειοψηφία θα μας δώσει ακριβές δείγμα.

Παράθεση

Πικάπα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Πικάπα
Ο Πικάπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O Πικάπα έγραψε στις 21:13, 18-04-12:

Η αλήθεια είναι πως θα ξενέρωνα, αλλά για σεξουαλικούς-προσωπικούς λόγους, όχι λόγω "κοινωνικών δομών" ή "ρατσισμού" που λέει ο Panos___. Δηλαδή... η εικόνα του αγοριού μου να βάζει το πουλί του στο γυναικείο μόριο και να γουστάρει !

Εξάλλου κάθε άνθρωπος έχει δικά του γούστα και κολλήματα, που του ανεβάζουν και του κατεβάζουν την ερωτική διάθεση.

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 10:18, 19-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Πικάπα
η εικόνα του αγοριού μου να βάζει το πουλί του στο γυναικείο μόριο και να γουστάρει !
Αυτό ξαναπές το.
Που ακούστηκε το πουλί του αγοριού να μπαίνει στο γυναικείο μόριο? Πού?
Και να γουστάρει κ όλας? Εντάξει ως εδώ ήταν.. Μα σε τι κόσμο θα μεγαλώσουμε τα παιδιά μας?

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 10:29, 19-04-12:

νταξ κουλ μαγκες,
ο καθενας εχει δικαιωμα να ειναι οσο κακια θελει στη ζωή του...

ασχετο:

Με δεδομένο ότι η πλειοψηφία του γενικού πληθυσμού δε παρουσιάζει κάποια διαταραχή ή δυσπροσαρμοστική συμπεριφορά
...απο που και ως που αυτο ειναι δεδομενο;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 03-05-12 στις 13:38. Αιτία: προσθήκη παράθεσης
Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 02:45, 01-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes

...απο που και ως που αυτο ειναι δεδομενο;
Από τότε που η στατιστική έχει εισηχθεί στην Ψυχολογική έρευνα.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 13:23, 03-05-12:

Από τότε που η στατιστική έχει εισηχθεί στην Ψυχολογική έρευνα.

ε να μην την είχατε εισάγει εάν δεν ξέρετε να την ερμηνεύετε

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 13:34, 03-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
ε να μην την είχατε εισάγει εάν δεν ξέρετε να την ερμηνεύετε
τάδε έφη η φόλκ ψυχολογία της εβδομαδιαίας στήλης στο ένθετο του περιοδικού ''μοντέρνα νοικοκυρά''

Παράθεση

SparklingGrey

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SparklingGrey
Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,458 μηνύματα.

O SparklingGrey σε υπνοπαράλυση έγραψε στις 16:38, 03-05-12:

Εάν το γεγονός αυτό δεν επηρέαζε τη σχέση μας σε συναισθηματικό επίπεδο, δε θα είχα κάποιο πρόβλημα. Ε, αν την έβρισκε με τη φίλη της μπροστά στα μάτια μου (πέραν από την πλάκα με το τρίο ), μάλλον θα με πείραζε. Εν τέλει, ας μην έκανε σχέση, εάν δεν ήξερε ποιον από τους δύο θέλει, τόσο σαρκικά όσο και για σχέση.

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 17:03, 03-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από SparklingGrey
Εάν το γεγονός αυτό δεν επηρέαζε τη σχέση μας σε συναισθηματικό επίπεδο, δε θα είχα κάποιο πρόβλημα. Ε, αν την έβρισκε με τη φίλη της μπροστά στα μάτια μου (πέραν από την πλάκα με το τρίο ), μάλλον θα με πείραζε. Εν τέλει, ας μην έκανε σχέση, εάν δεν ήξερε ποιον από τους δύο θέλει, τόσο σαρκικά όσο και για σχέση.
αμα τη βρισκει θα τη βρισκει και με τους φιλους της και με τις φιλες της και μαλλον οταν κανει μια σχεση καποιος συνηθως ξερει τι θελει οποτε λιγο ατοπη η τοποθετηση σου ...

Παράθεση

SparklingGrey

Περιβόητο Μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,458 μηνύματα.

O SparklingGrey σε υπνοπαράλυση έγραψε στις 17:16, 03-05-12:

αμα τη βρισκει θα τη βρισκει και με τους φιλους της και με τις φιλες της και μαλλον οταν κανει μια σχεση καποιος συνηθως ξερει τι θελει οποτε λιγο ατοπη η τοποθετηση σου ...
Όχι πάντα. Συχνά, οι bisexual κάνουν σχέση με άτομο του άλλου φίλου, για να μην πέσουν θύμα κοινωνικού «κραξίματος», από ανασφάλεια.
Βέβαια, να τονίσω ότι δεν έχω κάποια περόμοια εμπειρία. Αυτά που λέω είναι υποθέσεις.

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 17:34, 03-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από SparklingGrey
Όχι πάντα. Συχνά, οι bisexual κάνουν σχέση με άτομο του άλλου φίλου, για να μην πέσουν θύμα κοινωνικού «κραξίματος», από ανασφάλεια.
Βέβαια, να τονίσω ότι δεν έχω κάποια περόμοια εμπειρία. Αυτά που λέω είναι υποθέσεις.
ναι βεβαια ισχυει και αυτο
αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι ο κανονας

Παράθεση

SparklingGrey

Περιβόητο Μέλος

O SparklingGrey σε υπνοπαράλυση έγραψε στις 17:39, 03-05-12:

ναι βεβαια ισχυει και αυτο
αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι ο κανονας
Γι' αυτό και έβαλα ένα «συχνά». Μπορεί να συμβαίνει σπάνια. Δεν ξέρω.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους