Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Girl Gamers

Emile

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Emile
Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Emile έγραψε στις 17:24, 10-09-10:

Εμένα μου αρέσει πολύ το gaming γιατί συνήθως μετά το σχολείο ή τα μαθήματα, με αφήνει να χαλαρώσω (αν και μερικές με ξεσηκώνει lol). Είμαι πολύ fan της σειράς Call of Duty

Πάω πολλές φορές σε γνωστό internet cafe της περιοχής μου με φίλους, και όταν βλέπω κορίτσια είναι μόνο στο facebook :/

Γι'αυτό, υπάρχουν κορίτσια gamers; Τι παιχνίδια σας αρέσουν; Είστε hardcore (Call of Duty, World Of Warcraft) ή casual (Super Mario, Animal Crossing);

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 17:29, 10-09-10:

Πιο μικρή έπαιζα super mario.
Τώρα μεγάλωσα.
Γενικά, δεν είμαι fun των games.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 654 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 17:39, 10-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Πιο μικρή έπαιζα super mario.
Τώρα μεγάλωσα.
Γενικά, δεν είμαι fun των games.
Διαφωνώ κάθετα. Τα games δεν έχουν ηλικία. Μπορείς να παίξεις είτε είσαι 5, είτε είσαι 50.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 17:42, 10-09-10:

εγω μικρουλα επαιζα super mario και ενα παιχνιδι που λεγοτανε tamale loco. τωρα παιζω λιγακι plants vs zombies (αν βαριεμαι πολυ) και προσπαθω να κατεβασω το braid γτ μου παν πως ειναι καλο!

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 17:47, 10-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από giannis4ever
Διαφωνώ κάθετα. Τα games δεν έχουν ηλικία. Μπορείς να παίξεις είτε είσαι 5, είτε είσαι 50.
Χαχα.
Όχι δα, μόλις 19, είμαι ακόμα.
Πλάκα έκανα για την ηλικία απλά δεν είναι στη σφαίρα των ενδιαφερόντων μου. Προτιμώ να ασχοληθώ με κάτι που να με ευχαριστεί.
Αν και θα ήθελα να παίξω το The sims, έχω ακούσει καλά λόγια.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 17:49, 10-09-10:

Ναι, οκ και εγώ έπαιζα σούπερ μάριο μικρή.

Στη δευτέρα ή στην τρίτη γυμνασίου έπαιζα lineage. βασικά απλά σκότωνα άλλους, τα λέβελ μου τα πέρναγε ο αδερφός μου.
Πάντως, ότι είναι πώρωση, είναι.
Αλλά οκ, σε 2 μήνες το είχα βαρεθεί.

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 17:54, 10-09-10:

α επισης μικρη επαιζα και το the sims! το θυμηθηκα τωρα που το ανεφερε η theodora! μ αρεσε ν χτιζω τ σπιτακια σουπερ λουξ και μαλιστα οταν ηθελα να κανω καποιον δημαρχο εφτιαχνα διαφορους αναλωσιμους κατοικους των οποιων ο λογος υπαρξης ηταν να γινουν φιλοι με τον ηρωα που ειχα επιλεξει, για να μην τρωω το χρονο του οταν επαιζα μαζι του! αφηστε το, ειχα παθει μεγαλο κολλημα...
και δεν ηταν καν το sims 1, ηταν η πρωτη πρωτη βερσιον που ειχε βγει αυτη που επαιζα, τοσο παλια φανταστειτε... τωρα πρεπει να εχουν τρελη εξελιξη....μεχρι και γκαρνταρομπα εχω δει να πουλανε στα μαγαζια! αλλα πλεον δε νομιζω ν προτιμουσα τετοιου ειδους παιχνιδι. εχουν αλλαξει τα γουστα μου...

Παράθεση

Emile

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Emile έγραψε στις 17:55, 10-09-10:

Αρά τα περισσότερα κορίτσια είναι casual (μια φορά super mario :p), εγώ από τα 5 μου είμουνα casual gamer αλλά γύρω στα 6-7 μου έγινα hardcore gamer.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 17:59, 10-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από ciela
α επισης μικρη επαιζα και το the sims! το θυμηθηκα τωρα που το ανεφερε η theodora! μ αρεσε ν χτιζω τ σπιτακια σουπερ λουξ και μαλιστα οταν ηθελα να κανω καποιον δημαρχο εφτιαχνα διαφορους αναλωσιμους κατοικους των οποιων ο λογος υπαρξης ηταν να γινουν φιλοι με τον ηρωα που ειχα επιλεξει, για να μην τρωω το χρονο του οταν επαιζα μαζι του! αφηστε το, ειχα παθει μεγαλο κολλημα...
και δεν ηταν καν το sims 1, ηταν η πρωτη πρωτη βερσιον που ειχε βγει αυτη που επαιζα, τοσο παλια φανταστειτε... τωρα πρεπει να εχουν τρελη εξελιξη....μεχρι και γκαρνταρομπα εχω δει να πουλανε στα μαγαζια! αλλα πλεον δε νομιζω ν προτιμουσα τετοιου ειδους παιχνιδι. εχουν αλλαξει τα γουστα μου...
Δηλαδή δεν αξίζει; Τζάμπα money;
Βασικά, βαριέμαι λίγο εύκολα οπότε δεν έχω επιχειρήσει να παίξω sims.

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε στις 18:03, 10-09-10:

βασικα οχι καλε γτ να ειναι τσαμπα? λεμε τωρα εχει εξελιχθει απιστευτα το παιχνιδι! απλα εμενα τα γουστα μου εχουν αλλαξει λιγακι (νομιζω δλδ... δεν ξερω αν το πιασω στα χερια μου τι θα κανω γκρρρρ...)

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 18:07, 10-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από ciela
βασικα οχι καλε γτ να ειναι τσαμπα? λεμε τωρα εχει εξελιχθει απιστευτα το παιχνιδι! απλα εμενα τα γουστα μου εχουν αλλαξει λιγακι (νομιζω δλδ... δεν ξερω αν το πιασω στα χερια μου τι θα κανω γκρρρρ...)
Μου έλεγαν κάτι κοπέλες ότι με έναν συνδιασμό πλήκτρων τους έβαζαν να κάνουν σεξ.

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε στις 18:15, 10-09-10:

χαχα οταν το επαιζα εγω μονο φιλιοντουσαν, και αν κρατουσε πολλη ωρα εκαναν κ παιδακι! οτι να ναι!
αλλα τωρα ειδες εξελιξη!

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 18:21, 10-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Μου έλεγαν κάτι κοπέλες ότι με έναν συνδιασμό πλήκτρων τους έβαζαν να κάνουν σεξ.
Στους sims..ναι το γνωστό σε όλους μας Woohoo.

Έχω παίξει το sims1, sims2, sims3

Το 3 δεν μου άρεσε πολύ..αλλά εντάξει..βασικά δεν είχα ποτέ και κάποιο expansion pack.
Στο 3 έχει φάση όταν γεννά κιόλας η κοπέλα, που πάει και στο νοσοκομείο ^^

Γενικά από παιχνίδια έχω παίξει ελάχιστα...μου αρέσουν...δηλαδή όταν παω στον ξαδελφό μου που παίζει, πορώνομαι και εγώ..αλλά νομίζω γενικά πως τα βαριέμαι εύκολα.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 18:55, 10-09-10:

Αρά τα περισσότερα κορίτσια είναι casual (μια φορά super mario :p), εγώ από τα 5 μου είμουνα casual gamer αλλά γύρω στα 6-7 μου έγινα hardcore gamer.
σωστοος..

οι γυναικες βλεπουν πιο ελαφρα τα παιχνιδια..
οι ανδρες τα βλεπουμε πιο σοβαρα..

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 18:59, 10-09-10:

Πριν κάμποσα χρόνια έπαιζα Call of Duty. Με ενθουσίαζε το γεγονός ότι είχε να κάνει με τον β΄παγκόσμιο πόλεμο και είχε όπλα από τότε.
Τις τελευταίες μέρες έχω κολλήσει με το Battlefield Bad Company 2 σε multiplayer και τα μυαλά στα κάγκελα!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 19:03, 10-09-10:

ενδιαφερον.
παντως ανηκεις στη μειοψηφια των γυναικων ..

εμενα το call of duty δεν μου αρεσε καθολου..
το medal of honor allied assault ηταν πιο φροντισμενο.. 2002 παραγωγη
ακουστε επικη μουσικη,,συγκρινεται με το αψυχο call?

απλα το call of duty αντεγραψε σκηνες απο ταινιες κινηματογραφικα,,αλλα τα οπλα και η κινηση του οπως και ο ηχος του ηταν ερασιτεχνικος,,χοντροφτιαγμενος...
χαλια..

Riddick dark Athena... το καλυτερο fps που εχω παιξει εδω και χρονια.. 2009 παραγωγη

για να μη μιλησουμε για Deus ex...θρυλος,,αξεπεραστος μεχρι τωρα. 2000 παραγωγη

και μια απιστευτα ρομαντικη μουσικη..ατμοσφαιρα..που δεν υπαρχει απλα στα σημερινα αψυχα ψυχρα παιχνιδια..

και το αξεχαστο Unreal απιστευτη ατμοσφαιρα 1997 παραγωγη.. ακουστε και μαγευτητε..

τοτε που τα παιχνιδια πρωτου προσωπου ειχαν υποθεση ατμοσφαιρα και περιεχομενο..και οχι μονο multiplayer..
τότε που τα ηλεκτρονικα παιχνιδια..ειχαν Ψυχή
ενα σχολιο youtube
this was made when games were an art form, not a mass marketed product targeted at the widest possible audience.

please, developers, PUT SOME SOUL BACK IN!
ποσο δικαιο εχει..
τα παιζω συχνα ολα τα παραπανω παιχνιδια..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 10-09-10 στις 19:49.
Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 19:58, 10-09-10:

εγω, αν και ειμαι gamer και ακομα και αν δεν ειμαι γυναικα, θεωρω πια το gaming ως τη χειρότερη εναλλακτικη

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 21:02, 10-09-10:

θεωρω πια το gaming ως τη χειρότερη εναλλακτικη
ειναι σαν την τηλεοραση ή τον κινηματογραφο..

η ποιοτητα διαφερει απο εποχη σε εποχη..

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 22:33, 10-09-10:

Δεν είμαι gamer αλλά παραθέτω κάποια αγαπημένα μου παιχνίδια που κάλιστα μπορούν να παίξουν και κοπελιές που δεν τους αρέσουν τα μπαμ και μπουμ.

"έχει μπαμ μπουμ αλλά τα σκουλικάκια είναι γλυκούλικα και αρέσει στα κοριτσάκια

αυτό είναι unisex

To αγαπημένο μου adventure

Το αγαπημένο μου παιχνίδι

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 06:50, 11-09-10:

τα σκουλήκια..οντως ειναι εξαιρετικα για ολους. εχω παιξει 2d αλλα και 3d...

τρελα...

το syberia το εχω παιξει..οντως ατμοσφαιρα που αφησε εποχη..
και συναισθημα...

video syberia με την αυθεντικη μουσικη,,αξιζει (το παραπανω βιντεο syberia δεν εχειτην αυθεντικη μουσικη..)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 11-09-10 στις 07:06.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 15:44, 11-09-10:

1ον: Τα αγοράκια να φύγουν από το θέμα, μόνο για κοριτσάκια είναι.
2oν: Έχω την εντύπωση πως τα περισσότερα games είναι με όπλα κτλ που κατά βάση θεωρούνται αγορίστικα παιχνίδια.

Επίσης, θυμάμαι ότι παλιά, 7-10 χρονών, έπαιζα με τον ξάδερφό μου playstation. Σκοτώναμε πουλάκια με όπλα.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:07, 11-09-10:

2oν: Έχω την εντύπωση πως τα περισσότερα games είναι με όπλα κτλ που κατά βάση θεωρούνται αγορίστικα παιχνίδια.
μπα οχι απαραιτητα..

τα adventures με ρομαντικα μερη και γριφους και γενικα με περισσοτερο σκεψη και λιγοτερο δραση τα προτιμουν συχνα κοριτσια..

ειδικα τα adventures οπως το syberia παραπανω..εκανε πολλες κοπελες αλα και ανδρες να δακρυσουν..παω στοιχημα..
ειδες τα βιντεο?
θα το νιωσεις και συ..

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 16:28, 11-09-10:

Είδα μόνο το ένα.
Δεν κατάλαβα τίποτα είναι αλήθεια.
Γενικά μπορεί να σπαταλάω εδώ και εκεί το χρόνο μου αλλά σε παιχνίδι δε νομίζω.

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 17:02, 11-09-10:

Εγώ μάλλον είμαι καμένη. Έχω παίξει πολλά παιχνίδια κατά καιρούς.
Αυτά που ξεχώρισα όμως ήταν:

1)Syberia
2)Myst
3)Up (αυτό είναι τρέλα αν παίζεις multiplayer)
4)The Chronicles of Mystery

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,295 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 09:16, 13-09-10:

Έχω παίξει διάφορα παιχνίδια αλλά αυτό που δε θα ξεπεράσω ποτέ καθώς φαίνεται είναι το wow. Έπαιζα για 2 χρόνια, το σταμάτησα και τώρα το έχω ξαναρχίσει χωρίς όμως να πορώνομαι πια, παίζω αν είμαι σπίτι και δεν έχω κάτι να κάνω ή παίζω με το φίλο μου.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 10:16, 13-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Έχω παίξει διάφορα παιχνίδια αλλά αυτό που δε θα ξεπεράσω ποτέ καθώς φαίνεται είναι το wow. Έπαιζα για 2 χρόνια, το σταμάτησα και τώρα το έχω ξαναρχίσει χωρίς όμως να πορώνομαι πια, παίζω αν είμαι σπίτι και δεν έχω κάτι να κάνω ή παίζω με το φίλο μου.

και εμένα μου είχε φανεί μεγάλη εφεύρεση το ονλάιν γκέιμινγκ.
η καλή μου καθόταν και έπαιζε με τις ώρες, πολύ καλύτερο
από το να γκρινιάζει ή να με ρωτάει για τη μέρα μου ή να συζητάμε την σχέση μας

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:25, 13-09-10:

η καλή μου καθόταν και έπαιζε με τις ώρες, πολύ καλύτερο
από το να γκρινιάζει ή να με ρωτάει για τη μέρα μου ή να συζητάμε την σχέση μας
σε παραμελουσε?

δεν εκτελουσε ανελλιπώς τα συζυγικά της καθηκοντα?

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 10:43, 13-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
σε παραμελουσε?

δεν εκτελουσε ανελλιπώς τα συζυγικά της καθηκοντα?

τι με νοιάζει?
το παστίτσιο της πάντως ήταν υπέροχο... (γιαμ)

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:44, 13-09-10:

το παστίτσιο της πάντως ήταν υπέροχο... (γιαμ)
οκ..
παω πασο ,τοτε..

Παράθεση

Emile

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Emile έγραψε στις 11:27, 13-09-10:

Τα πιο ελεϊνα post που έχω δει lol!

Εγώ είμαι fanboy των Call of Duty παιχνιδιών!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:14, 13-09-10:

Τα πιο ελεϊνα post που έχω δει lol!

Εγώ είμαι fanboy των Call of Duty παιχνιδιών!
γιατι?νοστιμα ειναι..

τα medal og honor..που βγαινει καινουριο τωρα
νομιζω οτι εχουν περισσοτερη ποιοτητα στα γραφικα και τον ηχο και μεγαλυτερο ρεαλισμο..ειναι πιο φροντισμενα πιστευω..

απλα τα call of duty εχουν πιο ανεπτυγμενο multiplayer..αλλα φτιαχτηκαν απο τους ανθρωπους που εφτιξαν το πρωτο medal of honor allied assault....

Παράθεση

Morelo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 872 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 12:44, 13-09-10:

Γραφουμε και εμεις?
Πριν 1-2 χρονια επαιζα Lineage! Ειχα κολλισει αρκετα! Το ειχα πρωτδει απο ενα φιλο μου αλλα δεν μου αρεσε μεχρι τη στιγμη που εφτιαξα χαρακτηρα και αρχησα να σκοτωνω τερατα και να κανω pvp με αλλους
Το wow ποτε δε το συμπαθησα!
Στο call of duty 2 εχουν γινει μαχες!!!!! Μακραν το καλυτερο multiplayer πολεμικο παιχνιδι!!

Απο περσυ στη Γ λυκειου και μετα δεν παιζω παιχνιδια!Μονο με παρεα κανα multiplayer!

Φυσικα παιζουμε pro συχνα,φτιαχνουμε πρωταθληματα και παιζουμε μεταξυ μας!

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,295 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:06, 13-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Morelo
Πριν 1-2 χρονια επαιζα Lineage! Ειχα κολλισει αρκετα! Το ειχα πρωτδει απο ενα φιλο μου αλλα δεν μου αρεσε μεχρι τη στιγμη που εφτιαξα χαρακτηρα και αρχησα να σκοτωνω τερατα και να κανω pvp με αλλους
Το wow ποτε δε το συμπαθησα!
Έχεις παίξει; Τι είναι αυτό που προτιμάς στο Lineage σε σύγκριση με το wow?

Παράθεση

Morelo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 872 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 13:40, 13-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Έχεις παίξει; Τι είναι αυτό που προτιμάς στο Lineage σε σύγκριση με το wow?
Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω παιξει πολυ wow γιατι απτην 1η φορα που το επαιξα δεν με παρακινησε για να συνεχισω!
Aλλα απο αυτα που πρατηρησα,εχει πολυ παιδικα γραφικα!
Tο pvp ειναι πολυ καλυτερο απτου wow!Μπορεις να κανεις pvp οπουδηποτε με οποιονδηποτε!εχει και duel mode!
Αλλα ολοι λενε οτι ειναι καλυτερο απτο lineage.. εμενα παντως δεν μου αρεσει

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:52, 13-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Morelo
Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω παιξει πολυ wow γιατι απτην 1η φορα που το επαιξα δεν με παρακινησε για να συνεχισω!
Aλλα απο αυτα που πρατηρησα,εχει πολυ παιδικα γραφικα!
Tο pvp ειναι πολυ καλυτερο απτου wow!Μπορεις να κανεις pvp οπουδηποτε με οποιονδηποτε!εχει και duel mode!
Αλλα ολοι λενε οτι ειναι καλυτερο απτο lineage.. εμενα παντως δεν μου αρεσει
Αν σου αρέσει το pvp ναι, το wow δεν είναι για σένα, δεν είναι βασισμένο στο pvp. Αλλά στα dungeons και τα raids νομίζω οτι δεν υπάρχει καν σύγκριση με το lineage.

Μέχρι ποιο level έφτασες;

Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 654 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 14:49, 13-09-10:

Τι είναι αυτό που κάνει τον κόσμο να παίζει τόσο φανατικά και εθισμένα wow, linage κ.τ.λ.?

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 20:16, 14-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
...Το αγαπημένο μου παιχνίδι
διορθώνω το αγαπημένο μου παιχνίδι είναι αυτό

Παράθεση

Foxkiller

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Foxkiller
Ο Foxkiller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Foxkiller έγραψε στις 19:05, 03-06-12:

Αιμιλιε να σου πω την αληθεια εγω ειμαι hardcore battlefield 3 / mw2 / mw3 /mw kai γενικα call of duty kai μετα παμε σε λιγο casual 4story
Kai battlefield play4free
Εγω απο την ηλικια των 2+ εμαθα το call of duty λογω του οτι ο νονος μου ειναι μισος αμερικανος και ό, τι εβγαινε στην αμερικη το εφερνε εδω Ελλάδα και ξεσκιζοτανε! Ετσι εμαθα πολλα πραματα απο αυτον και ετσι ξεκινισε η hardcore gaming πλευρα μου!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 03-06-12 στις 20:05. Αιτία: Μετατροπή κεφαλαίων σε πεζά
Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 12:25, 07-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Foxkiller
Αιμιλιε να σου πω την αληθεια εγω ειμαι hardcore battlefield 3 / mw2 / mw3 /mw kai γενικα call of duty kai μετα παμε σε λιγο casual 4story
Kai battlefield play4free
Εγω απο την ηλικια των 2+ εμαθα το call of duty λογω του οτι ο νονος μου ειναι μισος αμερικανος και ό, τι εβγαινε στην αμερικη το εφερνε εδω Ελλάδα και ξεσκιζοτανε! Ετσι εμαθα πολλα πραματα απο αυτον και ετσι ξεκινισε η hardcore gaming πλευρα μου!
Το topic λέγετε GIRLgamers οχι BOYgamers χαχαχα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 13:36, 23-04-13:

Το πρώτο μου παιχνίδι στο xbox ήταν φόρμουλες... Τα συμπεράσματα δικά σας...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 13:40, 23-04-13:

Και ξερό ψωμί

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 259 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 09:58, 01-06-14:

μα και βεβαια παιζω παιχνιδια στο πισι.. δεν εννοω μονο φλας γκεημς..
πρωτο στη λιστα το the sims ενα δυο και τρια
ακολουθουν diablo 2
need for speed carbon, underground και most wanted
gta vice city
heretic
age of mythology
worms three d
joanne of arc
the longest journey
street fighter
mortal combat
taken tag
magic the gathering

τουτεστιν I love pc games!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thomas l.
Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε στις 10:09, 01-06-14:

παίξε κ το age of empires 3

πρώτη φορά είδα να λέει κοπέλα ότι παίζει
age of mythology
need for speed
κλπ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

BLaZy8 (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BLaZy8
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 420 μηνύματα.

H BLaZy8 Ninja Coder wannabe... έγραψε στις 08:27, 29-06-14:

Παλιά κατέβαζα οτι παιχνίδι έβγαινε και δοκίμαζα έστω το πρώτο mission/chapter κτλ κτλ για να έχω άποψη. Τρελαμένη τελείως.
Τώρα το pc μου έχει μπακαταλέψει +δεν έχω και χρόνο λόγω σχολής και επαγγελματικών υποχρεώσεων

Μου αρέσουν action/adventure, ας γράψω κάποια ενδεικτικά
Prince of Persia (warrior within αγαπημένο)
Assassin's creed τα πάντα
Tomb Raider (εξαιρείται το κάκιστο για μένα guardian of light που είχαν βγάλει... τώρα το νέο reboot το ευχαριστήθηκα)

Δε λέω όχι και σε hack n slash τύπου Devil May cry...

από RPGs, skyrim φυσικά, Gothic (παλιά σειρά δε νομίζω να τη ξέρουν οι περισσότεροι, ήταν το πρώτο μου rpg στο pc πάντως)

άντε και κανένα fps όπως far cry (το 2 δεν μου άρεσε, προτιμώ 1 και 3), Crysis 1 (τα τελευταία δεν μου άρεσαν), Deus Ex (το παλιό, το human revolution δεν το'χω παίξει λόγω specs), Dead Island .

Παλιά έπαιζα CS 1,6 ήμουν και administrator σε gaming forum.

Σιχαίνομαι τα strategies, τα τύπου Sims, και τα point n click adventures...
Ξεκίνησα με nintendo (gameboy colour) οπότε Super Mario, Zelda, Pokemon θα έχουν πάντα ξεχωριστή θέση στη καρδιά μου
να πω την αλήθεια που και που βάζω emulator και παίζω και τώρα pokemon xD

Anywayz, πώρωση, πολλές ώρες πάνω από το pc. Στενοχωριέμαι που δε προλαβαίνω τόσο πλέον... αλλά ντάξει τώρα είμαι σε άλλη φάση και είναι εξίσου όμορφα
Έχω καιρό να ποστάρω σε forum, αλλά δε ξέρω είδα το θέμα και δε κρατήθηκα, σορρυ για το τεράστιο post xD

Αρχική Δημοσίευση από athinouli
joanne of arc
τουτεστιν I love pc games!!
Το Joan of Arc θυμάμαι το είχα πάρει μαζί με ένα περιοδικό, "Computer Games" έτσι νομίζω λεγόταν (ίσως να ήταν και το pc master δε θυμάμαι καλά) και το είχε δώρο
Χαίρομαι που υπάρχει άτομο που να το έχει παίξει xD

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLaZy8 : 29-06-14 στις 08:33.
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:38, 29-06-14:

άντε και κανένα fps όπως far cry (το 2 δεν μου άρεσε, προτιμώ 1 και 3), Crysis 1 (τα τελευταία δεν μου άρεσαν), Deus Ex (το παλιό, το human revolution δεν το'χω παίξει λόγω specs), Dead Island .
deus ex θρυλικο
gothic 1 επισης εξαιρετικο..
freelancer επισης..
α και unreal 1 απιστευτη μουσικη ατμοσφαιρα

οτι εχει εξερευνηση..και μεγαλους κοσμους..
ειχα παιξει και το morrowind μεχρι τελους

Παράθεση

/dev/null

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη /dev/null
H /dev/null αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H /dev/null έγραψε στις 23:15, 28-08-15:

>CoD
>Hardcore gaming
lel

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Murdock

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Murdock
H Murdock αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Murdock έγραψε στις 18:56, 30-08-15:

(Πρώτο post omg )

Πέρα από την πόρωση με Pokemon στο Nintendo DS που είχα μικρή, δεν ασχολήθηκα με games μέχρι πέρυσι το καλοκαίρι. Βασικά ήταν τότε που ανακάλυψα το Skyrim και ήταν μεγάααλο κόλλημα, μέχρι και σήμερα είναι το αγαπημένο μου game και έχω κάπου από 400 ώρες gameplay (στο Steam φαίνονται μόνο οι 100 επειδή τις άλλες 300 ώρες τις έκανα όταν δεν είχα αγοράσει το παιχνίδι και το είχα κατεβάσει από το torrent ). Ναι, αν δεν υπήρχε το Skyrim θα είχα βγάλει πολύ περισσότερα από τα 8.900κάτι μόρια που έβγαλα στις Πανελλήνιες.

Το Πάσχα αγόρασα το πρώτο Portal και κάηκα δυο μέρες να το τελειώσω, χωρίς walkthroughs παρακαλώ. Ακόμα παλεύω πάντως να πάρω όλα τα achievements στο Steam. Μετά πήρα το Dragon Age: Origins και μου έκανε και δώρο η κοπέλα μου το πρώτο Mass Effect και μια συνεχίζω το ένα, μια το άλλο, μαζί με το Portal 2, παίζω και το Bastion πού και πού για τρίτη φορά (κι αυτό για τα achievements το ξαναπαίζω) και φυσικά το Skyrim γιατί έβαλα όλα τα DLC και χαζοχαίρομαι Team Fortress 2 πού και πού για να ξεδώσω.

Αγόρασα και τα BioShock αλλά λέω πρώτα να τελειώσω τα υπόλοιπα παιχνίδια που έχω ξεκινήσει πριν ξεκινήσω αυτά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:44, 30-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Murdock
Ναι, αν δεν υπήρχε το Skyrim θα είχα βγάλει πολύ περισσότερα από τα 8.900κάτι μόρια που έβγαλα στις Πανελλήνιες.
Αν δεν υπήρχε, θα έλιωνες απλά στο Grim Fandango...

Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 23:46, 30-08-15:

βασικα το skyrim το βρήκα βαρετό.δεν ξέρω γιατί όλοι(αντρες-γυναίκες) το θεωρούν 10/10
το main story τελειώνει πολύ γρήγορα και μετά βαριώμουν να το ψάξω παραπάνω.
το dragon age inquisition έτη φωτός καλύτερο

Παράθεση

Murdock

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Murdock
H Murdock αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Murdock έγραψε στις 00:23, 31-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Αν δεν υπήρχε, θα έλιωνες απλά στο Grim Fandango...
Θέλω να πιστεύω ότι θα διάβαζα ΑΟΔΕ αν δεν υπήρχε το Skyrim.

Αρχική Δημοσίευση από gaspar
το main story τελειώνει πολύ γρήγορα και μετά βαριώμουν να το ψάξω παραπάνω.
Το main story το βρίσκω απίστευτα χλιαρό σε σχέση με τα υπόλοιπα quests που προσφέρει το παιχνίδι. Κάθε φορά που ξεκινάω με καινούριο χαρακτήρα όλο και κάποια καινούρια περιοχή ανακαλύπτω, όλο και κάποιο quest που δεν είχα βρει τις προηγούμενες φορές βρίσκω.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους