Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,657 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οδηγώ και σε σκέφτομαι....

Πως μετακινείστε συνήθως;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 35)
Το αμαξάκι μου/την μηχανάρα μου!
14
40,00%
ΜΜΜ και τα μυαλά στα κάγκελα
17
48,57%
Κι οι ταρίφες έχουν ψυχή
8
22,86%
Πατίνι/ποδήλατο - και οικολογικό και γίνομαι και κορμάρα!
7
20,00%
Το προσωπικό μου λίαρ τζετ/σκάφος - έλληνας μεγιστάνας με 9 γραμμάτα, ναι εμένα εννοούσαν
2
5,71%
Δεν σου λέω.. άκα κουμπάκιας!
3
8,57%

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 09:52, 07-07-05:

To συγκεκριμένο Poll είναι αφιερωμένο στην gillie που είχε την ιδέα Λες να ξέχασα κάποιο μέσο???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:55, 07-07-05:

Να'ναι καλά το αμαξάκι μου!!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 09:55, 07-07-05:

ωραίο poll!

Πεζό 2!
Στην περιοχή που μένω βολεύει! Γυμνάζομαι κιόλας!
ʼντε σε κάτι φάσεις που βαριέμαι, πέρνω λεωφορείο. Ταξί από σπανίως έως ποτέ!

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη YoMaNaTiOn
Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 09:58, 07-07-05:

Ταξι/Τρενο/Λεωφορείο και κυρίως ΜΕΤΡΟ και ΠΟΔΙΑ

Ειμαι και κουμπάκιας όμως

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 09:59, 07-07-05:

Αν κι έχω αυτοκινητάκι(τι ωραία που το γράφω)λόγω της δουλειάς μου που είναι κέντρο(πιο κέντρο δεν γίνεται)μετακινούμαι με συγκοινωνία.

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 10:48, 07-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
To συγκεκριμένο Poll είναι αφιερωμένο στην gillie

thanxxxxxxxx

οδηγώ ενα μικρο αυτοκινητακι, το λατρευω και με παει παντου!!! Συμβολιζει την ανεξαρτησια μου και την αυτοδυναμια μου αφου ηταν το πρωτο πραγμα που αγορασα μονη μου και με ακολουθει παντα!!

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 12:15, 07-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Αν κι έχω αυτοκινητάκι(τι ωραία που το γράφω)λόγω της δουλειάς μου που είναι κέντρο(πιο κέντρο δεν γίνεται)μετακινούμαι με συγκοινωνία.
Και εγώ, επειδή δουλεύω κέντρο τις μισές μέρες κυκλοφορώ με το τουτου μου και τις υπόλοιπες με τα μπιπ-λεωφορεία, που μου'χουν φάει τη ζωή.

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 14:36, 07-07-05:

μόνο αεροπλάνο δεν πέρνω γιατί απο αμάξι γιόκ! Λεωφορεία, τρένο, μετρό, τρόλλεϋ, ταξί, οτοστοπ, πίσω απο κανα φορτηγό ανεβένουμε λαθρεπιβάτες κτλ...

ps. χιχιιχ απο Σεπτέμβρη θα έχω Ferrari!!!
ps2. To πιστέψατε? χιχιχι για κανα yugo με βλέπω...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:41, 07-07-05:

Εγω ρε εχω σοφερ! 4 μαλιστα! Τον πατερα μου, τον παπου μου, την θεια μου και την νονα μου!
Αν και καμια φορα μετακινουμε με τα ποδια μου... οταν εχω στειλει τους σοφερ σε δουλιες...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 14:50, 07-07-05:

Αχ....πόδια, λεωφορεία...ενίοτε ταξί και εκμετάλευση των φίλων μου με αυτοκίνητο ( το τελευταίο είναι το αγαπημένο μου) ή το εκάστοτε amore, ειδικά τον κουμπάρο μου τον έχω πεθάνει Τον πέρνω τηλ κατα τις 3.00 το βράδυ να του πω που είμαι για να με γυρίσει αργότερα σπίτι...Αχ...τι καλό παιδί . Ο μπαμπάς μου έχει πάψει να είναι ταξιτζής μου

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 14:51, 07-07-05:

ποδαράτες καταστάσεις κυρίως, ειδικά το βραδάκι είναι ωραία . ε, και συγκοινωνία... τρένο και μετρό κυρίως. αν και τώρα το καλοκαίρι παίζει πολύ μπόχα (στα τρένα και τα λεοφορεία βασικά) κι έχω ευαίσθητη μύτη , την βάζω να οσφραίνεται κάτι πάνω μου (μπλούζα, παλάμη κτλ) συνήθως για να επιβιώσω .

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 15:14, 07-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
εκμετάλευση των φίλων μου με αυτοκίνητο ( το τελευταίο είναι το αγαπημένο μου)
κι εμένα κι εμένα !!!

Παράθεση

goldy (Χρύσα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη goldy
H Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Γραμματέας . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H goldy έγραψε στις 15:28, 07-07-05:

Να ναι καλά το αμαξάκι μου, παρόλο που δεν το βλέπω με τον τρόπο που οδηγώ το χω διαλύσει.....

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 15:41, 07-07-05:

Εμένα με μεταφέρουν μέχρι να πάρω αυτοκίνητο,θα πάρω και κανα ταξί θα πάω και με τα πόδια,όλα μαζί

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 23:39, 07-07-05:

Τροποποιήσα την ψηφοφορία ώστε να μπορείτε να επιλέγετε πάνω απο ένα καθώς απ'οτι φαίνεται οι περισσότεροι δεν χρησιμοποιούμε μόνο ένα μέσο μεταφοράς!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 02:28, 08-07-05:

Ποδια, λεωφορειο, μηχανη (φιλου), αυτοκινητο φιλων, ταξι, μπαμπας..αυτα :p

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 10:58, 28-05-07:

Μηχανάκι μηχανάκι μηχανάκι, δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς αυτό, όταν το πάω για σέρβις ξέρουν ότι έχει προτερεώτητα και το πέρνω μεσημέρι, άν είμαι χωρίς αυτό φρικάρω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:34, 28-05-07:

Στην Ελλάδα αμάξι και μετρό, λιγότερο λεωφορείο και τρένο.

Στα ξένα τραμ, τρόλλεϊ και τρένο... πόδια πολύ, επίσης, και ποδήλατο ελπίζω!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 12:36, 28-05-07:

μιχανακι... τωρα θα παρουμε κ μιχανη... κ αμαξι εχουμε αλλα εγω δεν εχω διπλομα... προχθες πηρα τα σηματα οταν με το καλο το παρω θα εχω εγω το τουτου κ αυτος την μιχανη

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 19:43, 02-01-08:

Προστέθηκε νέα δημοσκόπηση!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 20:04, 02-01-08:

Απαιτω να μπει στο πολ και η απαντιση "Μα με την μηχαναρα μου φυσικα"
Τι θα κανουμε εμεις τα μηχανοβια οντα;

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 20:18, 02-01-08:

Ωχ δίκιο έχεις Κρόνε! Τρέχω πάραυτα!

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 20:19, 02-01-08:

Και εγω Ελλαδα αυτοκινητακι, και ενιοτε φορτωνομαι στους φιλους εαν θελω να τα τσουξω.

Αγγλια ποδαρακια κυριως, και συντομα ποδηλατο.

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 22:44, 02-01-08:

λεωφορειο ολε ενιοτε και ταξακι αν ειναι μακρια ο προορισμος μου

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 08:59, 03-01-08:

Με το αμαξι μου ή με το αμαξι αλλου.

Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shaman
Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 09:01, 03-01-08:

Λεωφορείο, ταξί, subway , πόδια, και μια φορά πήρα και το ποδήλατό μου. Αλλά ήταν κουραστικό γαμώτο. Δεν είμαι και weak 'n' powahless.

Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 16:32, 13-11-10:

Δεν σου λέω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

*natalia5555* (Ναταλία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη *natalia5555*
H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H *natalia5555* sagapw........... έγραψε στις 00:27, 17-11-10:

τωρα τελευταια με αστικο γιατι η μπεμπα μου(bmw) τρωει πολυ βενζινη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 17:05, 17-03-11:

Αμάξι, αμάξι και πάλι αμάξι. Κατά προτίμηση το δικό μου, αλλά και των άλλων με βολεύει. Για αποστάσεις μικρότερες του ενός χιλιομέτρου χρησιμοποιώ τα ποδαράκια μου, ενώ για μεγάααλες αποστάσεις, όταν το τουτου δε μπορεί να με πάει (χιοοονια) φτάνω εκεί που θέλω σε μια αναπαυτική θέση αεροπλάνου πρωί αν είναι δυνατόν, να χαζέψω και την ανατολή.

Στην ανάγκη παίρνω και ταξί, αλλά δεν είναι και η καλύτερή μου. Λεωφορείο, αν δεν υπάρχει εναλλακτική αλλά είναι τελευταία επιλογή συνήθως. (βλ. χιόνισε και δεν έχω αλυσίδες/χειμερινά λάστιχα).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,288 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 19:14, 17-03-11:

ο έλληνας έχει μια μανία με το αμάξι του. άν έχεις αμάξι είσαι ολοκληρωμένος, είσαι ενήληκας πια.
και εντάξει, στην επαρχια υπάρχει άπλετος χώρος και ο καθένας μπορεί άνετα να έχει και 2 αμάξια, αλλα ρε παιδιά στήν αθήνα πώς την παλέυουν να παίρνουν αμάξι? όύτε πάρκινγ δέν μπορείς να βρείς στο κέντρο..
αφήστε που ελάχιστα αμάξια έχουν πάνω πο έναν επιβάτη(τον οδηγό).
μία είναι η λύση: πεζοδρόμηση της πανεπιστημίου, της αμαλίας και της φιλελλήνων! μονο τα μμμ να μπορούν αν περάσουν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 19:37, 17-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από gaspar
και εντάξει, στην επαρχια υπάρχει άπλετος χώρος και ο καθένας μπορεί άνετα να έχει και 2 αμάξια
Μην εισαι τοσο σιγουρος...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους