Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,093 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,057 μηνύματα σε 74,650 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Είναι τελικά η ταυτότητα επίσημο έγγραφο;;;

chica_loca

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chica_loca
H chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H chica_loca έγραψε στις 01:54, 23-04-07:

…Λοιπον , σε καποια υπηρεσια, επρεπε να παρουσιασω φορολογικες δηλωσεις των γονιων μου. Στην φορολογικη δηλωση της μητερας μου, αναγραφεται το πατρωνυμο της .Το προβλημα είναι ότι ΔΕΝ δεχονται την ταυτοτητα μου για να ποιστοποιησουν ότι π.χ η κα Αναγνωστοπουλου , είναι η μητερα μου και θελουν χαρτι από Κοινοταρχη/ Δημαρχο. Τωρα εγω ειμαι η παραλογη???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 07:10, 23-04-07:

ενταξει μωρε γραφειοκρατια τι να κανεις....στην ελλαδα ζεις δεν το μαθες ακομη το συστημα κοπελα μου;
πανε κι εσυ στο δημαρχειο που ειναι εγγεγραμμενη η μαμα σου παρε ενα χαρτι και τελειωσε εκει το θεμα...μη ψανχεις να βρεις ακρη...
με τη γραφειοκρατια ακομη κι εγω εχω φριξει...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

scar.lett

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη scar.lett
H scar.lett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H scar.lett έγραψε στις 13:18, 24-04-07:

η κάθε δημόσια υπηρεσία ζητάει ότι της καπνίσει. πήγαινε ότι σου ζητάνε και μην το ψάχνεις. πάντως στην περίπτωση σου νομίζω ότι εξάντλησαν όλο το κόλλημα που έχουν στον εγκέφαλό τους. θα μπορούσαν να δεχθούν επικυρωμένο αντίγραφο της αστυνομικής σου ταυτότητας και να λήξει εκεί το θέμα

Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ghelly
H ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H ghelly έγραψε στις 16:30, 29-04-07:

Λογικά θέλουν το πιστοποιητικό μερίδας της μητέρας σου από το δήμο!
Και εμένα με είχαν ταλαιπωρήσει, οπότε πήγα έβγαλα τα απαραίτητα χαρτιά, εβγαλά κάμποσες φωτοτυπίες τους που επικυρωσε ως γνήσιες ένας φίλος δικηγόρος και έκτοτε έχω και χρησιμοποιώ.

Παράθεση

briki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη briki
H briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 200 μηνύματα.

H briki έγραψε στις 13:13, 25-10-07:

Chica_Loca: στις παλιές ταυτότητες πολλές φορές δεν αναγράφεται το πεδίο που αναφέρεται στο "γένος" δηλαδή στο επίθετο της μητέρας, επομένως για τυπικούς λόγους ζητάνε το εν λόγω Πιστοποιητικό από τον αντίστοιχο Δήμο/Κοινότητα. Και δεν είναι πιστοποιητικό μερίδας, αυτό το παίρνει κανείς από το Υποθ/κείο.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τι είναι τελικά ομορφιά; - Από eirinitkd1996
      Το θέμα έχει λάβει 47 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φιλοσοφία και Ιστορία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-10-13 στις 16:24.
    • Τι είναι τελικά ιδεολογία; - Από underwater
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φιλοσοφία και Ιστορία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-03-12 στις 11:51.
    • Οικογένεια, τι είναι τελικά; - Από mania
      Το θέμα έχει λάβει 50 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-07-09 στις 11:49.
    • ΑΟΔΕ Τελικά είναι μικρή η ύλη... - Από theodim
      Το θέμα έχει λάβει 30 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικών Σπουδών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-03-09 στις 06:54.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους