Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,657 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μιλάτε με αγνώστους;

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 13:53, 25-04-07:

Όταν είμασταν μικρά, οι γονείς μας μας έλεγαν "μην μιλάς σε αγνώστους". Μερικοί συνεχίζουν να το τηρούν και στην ενήλικη ζωή τους.
Εσείς ξεκινάτε ποτέ κουβέντα με αγνώστους; Αν είστε υποχρεωμένοι να μείνετε λίγη ώρα δίπλα σε κάποιον (στο ταμείο της τράπεζας, του σούπερμάρκετ, στο περίπτερο, στην ουρά για το ΑΤΜ κλπ κλπ) θα του πείτε ποτέ κάτι παραπάνω απο τα τυπικά (πχ στο ταμείο τα τυπικά είναι "τι οφείλω" "τόσα" "ορίστε" "ευχαριστώ") ή είστε απο τους πιο σιωπηλούς;
Εσάς σας ενοχλεί να σας μιλάνε άγνωστοι; Δεν μιλάω μόνο για κανονική κουβέντα αλλά ακόμα και για κάποιο σχόλιο παραπάνω, κάποιο αστείο πχ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:57, 25-04-07:

Ναι, πολύ πρόθυμα. Το θεωρώ μέρος της ποιότητας της καθημερινότητάς μου.
Είμαι και τσίρκο, μια χαρά!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 13:57, 25-04-07:

Α, όταν είναι εμφανίσιμη κοπελιά κι η συνθήκες βοηθούν πάντα.

Μέχρι και κινητό πήρα στο τέλος της συζήτησης.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Asterismos (Ιωάννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Asterismos
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H Asterismos έγραψε στις 13:58, 25-04-07:

Εγώ προσωπικά σπάνια ανοίγομαι σε αγνώστους. Εκτός κι αν τύχει να ταξιδεύουμε μαζί για κανά 4ωρο οπότε μετά από τις 2 πρώτες ώρες μουγκαμάρας, κι αν ο άλλος κάνει το πρώτο βήμα τότε πιάνουμε λίγη κουβεντούλα να περάσει και η ώρα.
Αλλά γενικά ... τπτ

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:58, 25-04-07:

Α, αν νιώθω ότι μου την πέφτουν, ανεβάζω φράγμα.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 13:59, 25-04-07:

Αν δεν είναι καμια περίεργη φάτσα ναι.
Στο άσχετο δεν μιλάω σε κανένα αλλα αν υπάρχει η αφορμή γιατί όχι αλλα ως εκεί.

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 14:04, 25-04-07:

Πιάνω ολόκληρη κουβέντα με τον οποιοδήποτε, αρκεί :
1) Να έχω τα κέφια μου
2) Να μου κάνει κλικ η φάτσα του/της
3) Να μην υπάρχει καμία πιθανότητα καμακίου!

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 14:09, 25-04-07:

Πάντα όταν συναναστρέφομαι με αγνώστους είμαι ευγενική!Με το καλημέρα σας και το ευχαριστώ σας και νααααααααααα ένα χαμόγελο! Νομίζω ότι γενικά βοηθάει (σήμερα στα ΚΕΠ με έσωσε )

Το να πιάσω όμως κουβέντα σε άγνωστο επειδή περιμένω λεωφορείο ή ταξιδεύω...μπαααααα....βαριέμαι! Εκτός αν ξεκινήσει ο άλλος κουβέντα... Μόνο μια φορά το έκανα γιατί είχα ξεχάσει το mp3 player μου αν και πάντα μου πιάνουν κουβέντα Βασικά τώρα που στο σκέφτομαι όποτε ταξιδεύω γνωρίζω κόσμο

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 14:09, 25-04-07:

Ε καμια κουβεντουλα παραπανω θα την πω. Με τους περιορισμους της crazyhelen.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:25, 25-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος

Βρε δεν εννοώ για πέσιμο!!!

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:26, 25-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Βρε δεν εννοώ για πέσιμο!!!
Ο Γιώργος δεν κατάλαβε το θέμα του post και νομίζει οτι γράφει στο "Πως να πιάσετε γκόμενα".

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 14:27, 25-04-07:

Κλέφτη................
Να το δώσεις πίσω!

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 14:29, 25-04-07:

Πάντα, οπουδήποτε κι αν βρίσκομαι, ακόμα κι αν είναι για 10 λεπτά μόνο.
Στην τράπεζα, στο σούπερ μάρκετ, στα καταστήματα, μέχρι και στο φανάρι για τους πεζούς.
Πολλές φορές μάλιστα έχει τύχει να προχωρήσει η γνωριμία μας και να δημιουργηθεί μια πολύ καλή, διαχρονική και βαθειά φιλία από το τίποτα.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:00, 25-04-07:

Μα δεν έβαλα το "μόνο" απάνω.

Και με εντελώς άσχετους έχω μιλήσει. Και με παππούδες και με γιαγιάδες. Εστίασα σε μία περίπτωση όμως.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 16:18, 25-04-07:

Ναι, πιάνω εύκολα κουβέντα! Με άτομα όλων των ηλικιών και στυλ (να μην έχει και φάτσα εγκληματία. ). Το αρνητικό είναι ότι σα να κουβαλάω ταμπέλα "Γραφείο παραπόνων" κι όλοι μου λένε τα προβλήματά τους, επαγγελματικά, οικογενειακά, ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ! Μερικές φορές δεν έχω όρεξη για τέτοια, αλλά δεν μου αρέσει να είμαι και αγενής. Πάντως αν πέσω σε χαβαλοκατάσταση γουστάρω.

Όταν μυριστώ πέσιμο 3 θα παίξουν: Ή μου αρέσει και φλερτάρω, ή δεν μου αρέσει αλλά είναι συμπαθής οπότε θα πω κανά αστείο ή αν είμαι ντάουν θα φλερτάρω πάλι( ), ή μου είναι αντιπαθής και του το ξεκόβω από την αρχή!

Παράθεση

kristalia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kristalia
H kristalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H kristalia έγραψε στις 16:39, 25-04-07:

Ναι, γενικώς παντού πιάνω κουβεντούλα χωρίς κανένα πρόβλημα ....... Μάλιστα μια απο αυτές ξεκίνησε σε ένα περίπτερο το 1992 και συνεχίζει μέχρι σήμερα !!!!!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 16:47, 25-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Πιάνω ολόκληρη κουβέντα με τον οποιοδήποτε, αρκεί :
1) Να έχω τα κέφια μου
2) Να μου κάνει κλικ η φάτσα του/της
3) Να μην υπάρχει καμία πιθανότητα καμακίου!
Μέσα στο μυαλό μου είσαι μπράβο, και στο ταμείο πάντα θα ρωτήσω τι κάνει ή είστε σούπερ, και πάντα εισπράτω ένα χαμόγελο

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 16:50, 25-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από kristalia
Ναι, γενικώς παντού πιάνω κουβεντούλα χωρίς κανένα πρόβλημα ....... Μάλιστα μια απο αυτές ξεκίνησε σε ένα περίπτερο το 1992 και συνεχίζει μέχρι σήμερα !!!!!

Συνεχίζει η κουβεντούλα μέχρι σήμερα;; Δεν πιάστηκε το στόμα σου;

Παράθεση

kristalia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kristalia
H kristalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H kristalia έγραψε στις 16:54, 25-04-07:

Μπα όχι ..... αντέχω !!!!

Παράθεση

Poniro Ksotikouli (Allstar)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Poniro Ksotikouli
Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 156 μηνύματα.

O Poniro Ksotikouli έγραψε στις 17:44, 25-04-07:

Αν και θα ήθελα να μιλάω περισσότερο με συνανθρώπους μου, οι περισσότεροι δεν μου το βγάζουν. Αντίθετα, αρκετοί με κάνουν να αισθάνομαι αμήχανα συνήθως όταν μου πιάνουν την κουβέντα.

Παράθεση

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mitsos The Great
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε στις 18:45, 25-04-07:

Μιλάω... Αλλά όχι σε Έλληνες που κατοικούν στο χωριό μου[ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΕΣ]
Μόνο σε κανά γιούφτο μιλάω εδώ, αλλά και αυτός δεν καταλαβαίνει Ελληνικά....
Τώρα αν είμαι πουθενά αλλού όπως Πάτρα, Πύργο κτλ μιλάω μόνο σε κοπέλες

Παράθεση

OxynteS (PsychoNaut)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη OxynteS
Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O OxynteS έγραψε στις 19:03, 25-04-07:

Πιάνω πολύ εύκολα συζήτηση με αγνώστους γύρω μου και μ' αρέσει κιόλας. Ένας λόγος που μ' αρέσει να ταξιδεύω με πλοίο αντί αεροπλάνο είναι και αυτός. Έχω κάνει τρομερές συζητήσεις αλλά φιλίες τελικά ξεκινώντας για ταξίδι με το πλοίο.

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 19:04, 25-04-07:

εγώ γενικώς το αποφεύγω

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 19:10, 25-04-07:

δεν το επιδιώκω αλλά μερικές φορές το έχω ανάγκη και λέω κάτι άσχετο σε κάποιον και πάντα καταφέρνω να τον κάνω να απορεί αν είμαστε μακρινά ξαδέρφια ή αν είχαμε κάνει κάποτε μαζί στρατό. μου βγαίνει αυθόρμητα, μπορεί να πω ένα 'καλά είσαι;' ή ένα 'σήμερα με πονάει απίστευτα το κεφάλι μου'. κάποιοι απομακρύνονται κάποιοι μου απαντάνε και μιλάμε μετά.

μπορώ να θυμηθώ ένα ατυχές τέτοιο περιστατικό, άξιο αναφοράς λοιπόν, ταξίδευα μόνη μου, απο Αθήνα για Χίο και καθόμουν στα καθίσματα τύπου αεροπλάνου δίπλα σε μία συμπαθητική και αθώα γιαγιούλα η οποία άρχισε αργότερα να μου μιλάει και τέλος πάντων λέγαμε διάφορα για κανένα 10λεπτο μέχρι που δεν είχαμε κάτι άλλο να πούμε. ύστερα πέρασαν κάποια λεπτά αμηχανίας και η γιαγιά άρχισε να μιλάει απο μόνη της και να ρωτάει πράγματα που ήδη είχαμε πει, της απάντησα βιαστικά και σταματήσαμε πάλι να μιλάμε. μετά έγειρα λίγο το κεφάλι μου να κοιμηθώ αλλά η γιαγιά με έσπρωξε και με ρώτησε για 3η φορά τα ίδια πράγματα (με ρωτούσε σε ποιο λιμάνι θα κατέβω και αν είμαι φοιτήτρια και πόσο χρονών είμαι και που πάω). Και εν τέλει ντρεπόμουν να σηκωθώ και να φύγω αλλά με ενοχλούσε κάπως μέχρι που ήρθε ο (ωραίος) εγγονός της και έσωσε την κατάσταση

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 22:04, 25-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mitsos The Great
Μιλάω... Αλλά όχι σε Έλληνες που κατοικούν στο χωριό μου[ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΕΣ]
Μόνο σε κανά γιούφτο μιλάω εδώ, αλλά και αυτός δεν καταλαβαίνει Ελληνικά....
Τώρα αν είμαι πουθενά αλλού όπως Πάτρα, Πύργο κτλ μιλάω μόνο σε κοπέλες
Mήτσε γι' αυτό έρχεσαι τόσο συχνά Πάτρα; Για να μας πάρεις τις γυναίκες;
Πάντως πολλές από τις απαντήσεις που έχουν δωθεί παραπάνω, απαντούν και σε ένα διάλογο που είχα με δυο τρεις φίλες σε ένα άλλο thread σχετικά με το πόσο εύκολο είναι να ανοιξει κανείς τον κύκλο του.

Παράθεση

Μάριλυ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μάριλυ
H Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 260 μηνύματα.

H Μάριλυ έγραψε στις 22:33, 25-04-07:

Λοιπον, εμενα συγκεκριμενα στα ταξιδια μου ειναι πααααρα πολυ ευκολο να γνωρισω κοσμο, κανω παρεα με τους συνεπιβατες λες κι ειμαστε φιλαρακια απο χρονια. Τωρα που το σκεφτομαι μου ερχονται στο νου δεκαδες προσωπα που εχω γνωρισει ετσι. Δεν κραταω ομως επαφες μετα, δεν ξερω γιατι, ετσι μου βγαινει.

Τωρα για πιο καθημερινες καταστασεις, μπα, δεν πολυπιανω κουβεντα με αγνωστους. Αλλα με κανατε να το σκεφτω και ισως να εχει πλακα, οποτε θα προσπαθησω να ειμαι πιο ανοιχτη.

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 22:36, 25-04-07:

εγω πιανω πολυ ανετα κουβεντα με αγνωστους...δεν εχω κανενα τετοιο κολημα ...αντιθετως... μπορω να πω και την ιστορια της ζωης μου σε εναν αγνωστο.
οπουδηποτε κι αν βρεθω οποτεδηποτε...θα πιασω κουβεντα με τον διπλανο μου... το βρισκω πολυ διασκεδαστικο

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 22:58, 25-04-07:

δεν έχω ενδοιασμό να μιλήσω σε οποιονδήποτε εάν δε μου χαλάει την αισθητική.

Με παραξένεψε όμως το γεγονός ότι πολλές δε μιλάτε σε αγνώστους εάν πρόκειται για "πέσιμο". Δηλαδή μόνο από φιλικό/οικογενειακό περιβάλλον έχετε κάνει σχέσεις? Που νομίζετε ότι έχει τις ρίζες του αυτή η συμπεριφορά? Δυσκολία εμπιστοσύνης σε ξένα πρόσωπα? Φόβος? Μανία?

Ίσως να αξίζει θέμα από μόνο του αυτό το ερώτημα.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:15, 26-04-07:

Ανοίγω εύκολα κουβέντα με τον οποιονδήποτε, λέω αστεία, κάνω πλάκα, σε δουλειά να βρισκόμαστε δηλάδη.. Έχει πολύ πλάκα!

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ALEX_
Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 11:33, 26-04-07:

Ακριβώς όπως και το καγίρι.Γενικά είμαι πολύ κοινωνικός.
Πάντως θα συμφωνήσω απόλυτα (για πρώτη ίσως φορά) με το βρέφος...

Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos

Με παραξένεψε όμως το γεγονός ότι πολλές δε μιλάτε σε αγνώστους εάν πρόκειται για "πέσιμο". Δηλαδή μόνο από φιλικό/οικογενειακό περιβάλλον έχετε κάνει σχέσεις? Που νομίζετε ότι έχει τις ρίζες του αυτή η συμπεριφορά? Δυσκολία εμπιστοσύνης σε ξένα πρόσωπα? Φόβος? Μανία?

Ίσως να αξίζει θέμα από μόνο του αυτό το ερώτημα.

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 13:23, 26-04-07:

Απάντηση στα αγόρια που έχουν απορία:
Αν είσαι ελεύθερη και ο τύπος είναι κούκλος ή έξυπνος( ή και τα δυο μαζί) δεν σε χαλαει να σε φλερτάρει…αρα...

Δεν μιλαω σε αγνώστους πέραν τα τυπικά. Εσείς (στο φόρουμ) αποτελείτε εξαίρεση.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roumana : 26-04-07 στις 13:34.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:25, 26-04-07:

Αν έχω τα κέφια μου... μιλάω μέχρι και μόνη μου, στους αγνώστους θα κολλήσουμε

Γενικά, ναι, μου είναι ιδιαίτερα εύκολο να μιλήσω με τον οποιονδήποτε οπουδήποτε

Παράθεση

thodoris28 (Θοδωρής)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη thodoris28
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O thodoris28 έγραψε στις 13:30, 26-04-07:

ουυυυυυυ

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:22, 26-04-07:

Επίσης το ότι όλοι μας απαντάμε σε άτομα που δεν τα 'χουμε ξαναδεί στη ζωή μας σημαίνει "ναι".

Ανάλογα το πώς ορίζει βέβαια κανείς το.. "άγνωστος". Για μένα πολύυυυυ λίγα άτομα είναι "άγνωστοι".

edit: μες στο μυαλό μου ήσουν.
Αρχική Δημοσίευση από roumana
Εσείς (στο φόρουμ) αποτελείτε εξαίρεση.

Παράθεση

OxynteS (PsychoNaut)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη OxynteS
Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O OxynteS έγραψε στις 18:17, 26-04-07:

Επίσης το ότι όλοι μας απαντάμε σε άτομα που δεν τα 'χουμε ξαναδεί στη ζωή μας σημαίνει "ναι".

Ανάλογα το πώς ορίζει βέβαια κανείς το.. "άγνωστος". Για μένα πολύυυυυ λίγα άτομα είναι "άγνωστοι".
Κύριε προεδρικέ προθυπουργέ μου, α μας βολέψεις και εμάς σε μια καλή θεσούλλλα, εεεεεεεεεεεεεε???????? Α μη δουλέφκουμε πολλλύ αλλά α παίρνουμε καλά μισθά, και α έχει και φακελλάκια

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 26-04-07 στις 18:31. Αιτία: Διόρθωση quote tag για καλύτερη ανάγνωση
Παράθεση

Wolfina (Χριστίνα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Wolfina
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H Wolfina έγραψε στις 04:42, 27-04-07:

Εγώ ούτε στους γνωστούς πολυμιλάω, είμαι γενικά λιγομίλητο άτομο. Με το ζόρι οι κουβέντες.

Παράθεση

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. We found love in a hopeless place!!!!!!! έγραψε στις 16:51, 30-05-12:

Δεν έχω πρόβλημα...Μια μέρα περίμενα μια φίλη μου και έπιασα κουβέντα με έναν που είχε κάτσει δίπλα μου στο παγκάκι...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 17:45, 30-05-12:

Ναι, τελευταία φορά
μίλησα σε έναν που μιλούσε με τον φίλο του,
στο καράβι της γραμμής (δε λέω ποιας μη προδωθώ )
και κόμπαζε για τις ερωτικές του κατακτήσεις,
βήχοντας λοιπόν συγχρόνως φωνάζω
"Βασιλάκης ο εκπορδητής".

Βρέχει, είχε παλιόκαιρο τη μέρα που σε γνώρισα (ασχετο)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 21:31, 16-07-12:

αν ειναι ωραιοι γιατι οχι?

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 21:37, 16-07-12:

Μιλάτε με αγνώστους;
Μονίμως..

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 21:55, 16-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ρόζα Νέρα Flamingo
αν ειναι ωραιοι γιατι οχι?
και γλυκουληδες

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 23:14, 16-07-12:

Έχει τύχει πολλές φορές να πιάσω κουβέντα με άγνωστους.Το πρώτο βήμα δεν πιστεύω να το έχω κάνει ποτέ. Πάντα ξεκινάνε οι άλλοι και δεν έχω πρόβλημα να μιλήσουμε.Άντρες,γυναίκες και με τα δύο φυλά έχω ανοίξει συζήτηση.Ασχέτως αν είναι εμφανίσιμοι ή όχι,δεν με ενδιαφέρει καθόλου

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 23:15, 16-07-12:

Αν και δεν το επιδιώκω πάντα εγώ, σχεδόν πάντα θα πιάσω κουβέντα με κάποιον/-α, για το οτιδήποτε. Συνήθως μου μιλάνε, ειδικά όταν με βλέπουν σαν χαμένη να ψάχνω που θα πάω κτλ αλλά έχει τύχει να ακούσω να σχολιάζουν τη μηχανή μου και πιάνω εγώ κουβέντα (μη χάσω :p). Αν είναι και ωραίος που είπαν παραπάνω, λαχειο

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 23:27, 16-07-12:

Η μαμά μου μου έχει πεί να μήν μιλάω με αγνώστους

Για αυτό πρώτα ρωτάω το ονομά τους

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rainbow Blues
H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 11:55, 17-07-12:

Κι εμένα μ' αρέσει η ψιλή κουβεντούλα με αγνώστος.... κάποιες φορές περισσότερο κι από το κανονικό....

Παράδειγμα: Αν έχω κέφια μπορώ άνετα να πιάσω κουβέντα με την γιαγιά που έχει κάτσει δίπλα μου στο ΚΤΕΛ και να την αφήνω να μιλάει ασταμάτητα και απλά να την κοιτάζω και να βλέπω πόσο το ευχαριστιέται που βρήκε έναν άνθρωπο να μιλήσει. "Ναι το συζητάτε, σκέτο κλέψημο το εισητήριο", "Αχ έτσι είναι, αχαριστία.", "Μη μου πείτε, μόνο 5 ευρώ από την λαική?"

ξέρω η περίπτωση μου είναι ιδιόμορφη.....

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 12:06, 17-07-12:

Εγώ είμαι καμμένη περίπτωση. Μιλάω σε όλο τον κόσμο. Μα σε όλο τον κόσμο.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:08, 17-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Εγώ είμαι καμμένη περίπτωση. Μιλάω σε όλο τον κόσμο. Μα σε όλο τον κόσμο.

και εγω το ιδιο.
η αγαπημενη μου τακτικη ειναι
να χρησιμοποιω ψευτο-λογιες φρασεις
και να κλεινω τη συζητηση με το
"φιλε μηπως εχεις ενα ευρω;"

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 12:16, 17-07-12:

Πλάκα πλάκα δίκιο έχεις.
Αυτοί που μιλάνε κυριολεκτικά σε όλους, είναι οι ζητιάνοι.

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 12:26, 17-07-12:

Σπάνια μιλάω (πέρα από τα τυπικά) με αγνώστους.
1 φορά μου έχει τύχει να μιλήσω αρκετά (3,5 ώρες) με μία κοπέλα καθώς ταξίδευα με το ΚΤΕΛ, 3-4 φορές μέσα σε αστικό κοκ.
Δεν ξέρω γιατί δεν μιλάω και πολύ.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 12:38, 17-07-12:

Πολύ συχνά. Από απλές ερωτήσεις μέχρι φιλοσοφική συζήτηση. Εχει πλάκα...μάλιστα έτσι γνώρισα 1 φίλη και 1 φίλο που κάναμε πολλή παρέα αργότερα. Από την άλλη, μπορεί να πέσεις και σε κανέναν ανώμαλο αλλά τότε ήμουν πολύ λιγότερο επιφυλακτική και αισιόδοξη. Τώρα δεν νομίζω να γινόταν κάτι τέτοιο. Αλλά το μπλαμπλα είναι πάντα μπλαμπλα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους