Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,965 μηνύματα σε 74,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μιλάτε με αγνώστους;

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:52, 17-07-12:

Αναλογως τις ορεξεις μου
Γενικότερα, ναι, δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα, είμαι εκ χαρακτήρος κοινωνική, δραστήρια κι επικοινωνιακή. Εκτός απο ορισμένες φάσεις, που όχι με αγνώστους μόνο δε θέλω κουβέντα, αλλά ούτε με γνωστούς

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Monte Cristo
Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 486 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε στις 18:48, 17-07-12:

Όλα τα άτομα στα οποία μιλάμε σήμερα, κάποτε μας ήταν άγνωστα.
Συνήθως ναι μιλάω, διότι αν δεν μιλούσα και με κανέναν δεν θα γνώριζα και κανέναν. Ανάλογα τις συνθήκες βέβαια, την ψυχική διάθεση κλπ.
Εκεί που δεν μιλάω με τπτ είναι με ηλικιωμένους στο λεωφορείο που μαλώνουν για τα πολιτικά (κλασικό φαινόμενο)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Το avatar του χρήστη rootbreaker
H rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 20:26, 17-07-12:

Ναι το κανω.Το κακο ειναι οτι πολλοι δεν ειναι τοσο προθυμοι και σε κοιτανε μ ενα βλεμμα υποτιμητικο, σημαδι οτι πρεπει να το κλεισεις.
Αλλα γενικα εχει φαση,ειναι ωραιο να γνωριζεις ανθρωπους εστω και κατω απο τις πιο περιεργες συνθηκες η στο ακυρο μερος.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iratus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iratus
Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 398 μηνύματα.

O Iratus έγραψε στις 20:32, 17-07-12:

Όχι,φοβάμαι.Μπορεί πίσω από ένα username να κρύβεται κανένας ανώμαλος.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikolas365 (Νίκος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolas365
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O nikolas365 έγραψε στις 20:42, 17-07-12:

Η αλήθεια είναι πως είναι δύσκολο να εμπιστευτείς, κατά την άποψή μου, κάποιον. Αλλά κάπως πρέπει και να γνωριστείς.
Προσωπικά ΝΑΙ μιλάω με αγνώστους, πάντοτε βέβαια με κάποιες επιφυλάξεις και πάντοτε θέτοντας όρια στη συζήτηση.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

klara!!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη klara!!
H klara!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H klara!! έγραψε στις 21:07, 17-07-12:

οχι. αν μου μιλησουν αυτοι ναι τοτε συνεχιζω την κουβεντα και ειμαι πολυ ευχαριστη στη κουβεντα αλλα σπανια θα μιλησω εγω πρωτη, μπορει να το κανω για να ρωτησω που ειναι καποιο μερος η κατι ασχετο κατα τ αλλα οχι. αλλα ειμαι παντα ευγενικη και χαμογελαστη

Παράθεση

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Demlogic
Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 596 μηνύματα.

O Demlogic λ έγραψε στις 10:03, 19-07-12:

Αναλογα εαν η συζητηση οδηγησει στο επιθυμητο αποτελεσμα
if you know what i mean

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 10:05, 19-07-12:

αν μου δωσουν καραμελες οχι
τις συχαινομαι..

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μαρία Χανιά

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μαρία Χανιά
H Μαρία Χανιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Μαρία Χανιά έγραψε στις 10:35, 19-07-12:

^ Χαχα! Εε...Δεν καταλαβαίνω. Ποιο το νόημα να -μη- μιλήσεις σ' έναν άγνωστο απλά και μόνο για να υπάρξει αυτό το "είσαι άνθρωπος,είμαι άνθρωπος,κοίτα είμαστε το ίδιο! " στην ατμόσφαιρα;

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 15:01, 19-07-12:

Αν και δεν είμαι στην κορυφή της κοινωνικότητας σαν άτομο, ναι αν τύχει και έχω όρεξη μιλάω. Δεν το βρίσκω κακό, άλλωστε, τι είχες τι έχασες.

Παράθεση

jj!

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,034 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 13:39, 20-07-12:

Ανέκαθεν μιλούσα με αγνώστους. Δε φοβάμαι ιδιαίτερα να ανοίξω συζήτηση. Βέβαια, θέτω και τα ανάλογα όρια. Δε λέω τα οικογενειακά μου προβλήματα σε έναν εντελώς άγνωστο, πχ

Γενικά, είμαι πολύ ανοιχτός. Δε φοβάμαι κάτι. Μπορώ να προστατεύσω τον εαυτό μου

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,784 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 20:32, 21-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Ανέκαθεν μιλούσα με αγνώστους. Δε φοβάμαι ιδιαίτερα να ανοίξω συζήτηση. Βέβαια, θέτω και τα ανάλογα όρια. Δε λέω τα οικογενειακά μου προβλήματα σε έναν εντελώς άγνωστο, πχ

Γενικά, είμαι πολύ ανοιχτός. Δε φοβάμαι κάτι. Μπορώ να προστατεύσω τον εαυτό μου
Συμφωνώ. Κι εγώ το ίδιο. Απλά δεν λέω προσωπικά στοιχεία αλλά γενικά μου αρέσει να μιλάω με αγνώστους- με πολύ επιφύλαξη πάντα!. Δεν είναι κακό αν υπάρχουν όρια και σεβασμός στον άλλον...!!

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 01:15, 24-07-12:

Δεν μιλάω ποτέ πρώτη σε αγνώστους. Είμαι αρκετά αντικοινωνική.Και δεν το κάνω από φόβο αλλά τι να πω με έναν άγνωστο? Φυσικά αν κάποιος μου μιλήσει, θα απαντήσω αλλά πάντοτε τυπικά.

Έχω την εντύπωση ότι όλα τα άτομα που έχω συναστραφεί πολύ πήραν την πρωτοβουλία να μου μιλήσουν. Δεν μπορώ να θυμηθώ εμένα να κάνει κάτι τέτοιο. Βέβαια, με όσους γνωρίζω γίνομαι πολύ κοινωνική.

Παράθεση

padrino

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη padrino
H padrino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών , επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H padrino έγραψε στις 02:48, 24-07-12:

προσπαθώ να το κάνω. Βασικά προσπαθώ να μην το χάσω...Η κοινωνία μας είναι όλο και πιο απρόσωπη και φοβόμαστε, ντρεπόμαστε και δεν επικοινωνούμε πια σχεδόν με κανέναν. Εγώ το βλέπω σε εμένα και στο πως αλλάζω. Τώρα πια προσπαθώ συνειδητά να κοινωνικοποιούμαι πάλι περισσότερο.

Παράθεση

adele

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη adele
H adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 272 μηνύματα.

H adele έγραψε στις 04:35, 24-07-12:

Η μαμά μου μου έχει απαγορεύσει να μιλάω με αγνώστους.

Παράθεση

carpe_nochtem

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη carpe_nochtem
Ο carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 675 μηνύματα.

O carpe_nochtem fight the nothingness έγραψε στις 16:58, 24-07-12:

Με αγνώστους μιλάω,με τους γνωστούς υπάρχει ένα θεματάκι.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nansy_astr

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nansy_astr
H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,697 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 17:25, 24-07-12:

όχι δεν μιλάω με αγνώστους. Σπάνια γνωρίζω καινούρια άτομα.

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 14:24, 26-07-12:

Ναι μιλαω γιατι ολοι στην αρχη αγνωστοι ειναι αλλα με τον καιρο γινονται γνωστοι! Βεβαια την πρωτη φορα ειμαι λιγο συγκρατιμενη δεν μιλαω πολυ αλλα ενα γεια τι κανεις το λεω! Βεβαια αν καποιος απο την πρωτη φορα με ρωτησει τι νεα; η απαντηση που θα παρει θα ειναι: Γιατι ηξερες και τα παλια;

Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dogie
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,049 μηνύματα.

H Dogie έγραψε στις 14:51, 26-07-12:

Χθες μιλούσα με μία παντελώς άγνωστη που συνάντησα στο δρόμο για τα σκυλάκια μας. Τουλάχιστον ένα 20λεπτο.

Γενικά δεν έχω πρόβλημα να μιλάω με κόσμο. Μου αρέσει

Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Νεογέννητος
Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 843 μηνύματα.

O Νεογέννητος έγραψε στις 16:03, 26-07-12:

Μια φορά πήγα το μηχανάκι για την καθιερωμένη συντήρησή του (service) κι ο μάστορας μου είπε να περάσω να την πάρω σε μιάμιση - δυο ώρες γιατί προηγούνταν ένα άλλο. Χωρίς να έχω να κάνω κάτι μετά, πήρα μια εφημερίδα από ένα περίπτερο κι έκατσα σε ένα κοντινό παρκάκι. Δεν άργησε να έρθει ένας άγνωστος συμπαθέστατος παππούς.
Πέρασε ένα πεντάλεπτο σιωπής, με εμένα να διαβάζω την εφημερίδα κι αυτόν να χαζεύει ουρανό, περαστικούς και περιστέρια. Ώσπου γυρνά σ' εμένα και μου λέει "ρε παλικάρι, μήπως λέει τίποτα για τις συντάξεις μας στην εφημερίδα;", "αν είστε παλαίμαχος της ΑΕΚ, του Παναθηναϊκού ή άλλης ομάδας" δείχνοντάς του το εξώφυλλο για να καταλάβει ότι είναι αθλητική. Γέλασε σύντομα σχολιάζοντας "όχι ότι θα έλεγε τίποτα αν ήταν πολιτική". Κάπως έτσι, ξεκίνησε μία ευχάριστη κουβέντα μιάμιση ώρας, για τις εμπειρίες του κ. Αχιλλέα, τις περιπέτειές του και τις δικές μου που ήταν συγκριτικά πολύ λιγότερες.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 16:08, 26-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από adele
Η μαμά μου μου έχει απαγορεύσει να μιλάω με αγνώστους.
Τι καιμε αυτους που κανεις παρεα πως τους γνωρισες; κι αυτοι αγνωστοι ηταν καποτε!
Αρχική Δημοσίευση από nansy_astr
όχι δεν μιλάω με αγνώστους. Σπάνια γνωρίζω καινούρια άτομα.
Μα γιατι

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,761 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 16:20, 26-07-12:

Μιλάω με αγνώστους και για αυτό ξέρω τη περιπτερού, το χασάπη,όλους τους γείτονες γενικά μου αρέσει ρε παιδί μου να έχω έτσι άτομα στην καθημερινότητα που δεν ξέρουν τα προσωπικά μου, γιατί με τέτοια άτομα κάνεις τελείως διαφορετικές συζητήσεις, αλλά πιο πολύ μιλάω με τον εαυτό μου έξω
Μια φόρα μάλιστα το έκανα και δυνατά χωρίς να το πάρω χαμπάρι:
-Τι τρέχεις ρε μαλάκ* αφού δε πρόκειται να το προλάβεις (ενώ έτρεχα για το λεωφορείο)
-Τι να κάνω να πάρω τη Μαρία ή την Αναστασία να περάσει η ώρα; Άσε δεν παίρνω καμία, καλά είμαι και έτσι (όταν περίμενα με επόμενο
-Πω ρε γαμώτο δεν έχω χαρτάκια πως θα κάνω τσιγάρο τώρα, ΈΧΕΙ ΚΑΝΕΊΣ ΧΑΡΤΆΚΙΑΑΑΑΑ;
Έ όταν φώναξα στους τριγύρω για χαρτάκια κατάλαβα ότι με κοιτάνε περίεργα και πως τόση ώρα μιλούσα μόνη μου

Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Νεογέννητος
Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 843 μηνύματα.

O Νεογέννητος έγραψε στις 16:55, 26-07-12:

Keep on!

Βέβαια, πρέπει να ξέρουμε να καταλαβαίνουμε και τον επιτήδειο ξένο που θέλει να αποκτήσει οικειότητα για να μας βλάψει. Υπάρχει κι αυτή η πλευρά, η οποία δεν είναι καθόλου ρόδινη και εμπειρικά θα μας αφήσει άσχημα πράγματα.

Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos__
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,048 μηνύματα.

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 06:37, 28-07-12:

Πολύ συχνά.

Είμαι και κομματάκι extrovert και ειδικά όταν βαριέμαι χώνω.Σημερινό παράδειγμα στεκόμουν έξω από το στάδιο και είχα σκυλοβαρεθεί,περνάει ένας τυπάς με εντυπωσιακό τατουαζ και του κάνω σχολιάκι από το πουθενά για το τατουάζ και πιάσαμε 5 λεπτά κουβέντα.

Έχω προσέξει ότι σε στιγμές που βαριέμαι αφάνταστα παίζει να προκαλέσω διάλογο με τον πρώτο που θα βρώ μπροστά μου.

Παράθεση

steve391242 (Στέφανος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη steve391242
Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O steve391242 Dare to walk the alleys of her mind? έγραψε στις 20:14, 30-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Panos__
Έχω προσέξει ότι σε στιγμές που βαριέμαι αφάνταστα παίζει να προκαλέσω διάλογο με τον πρώτο που θα βρώ μπροστά μου.
Αα,και εγω μια απο τα ιδια! Ειδικα αμα εχω ορεξη,μπορω να μιλησω και στους παντες γυρω μου.Τι σε στασεις λεωφορειων κτελ τρενων κλπ,τι με ανθρωπους μπροστα και πισω στην ουρα.Το ειχα κανει κανα δυο φορες τυχαια στην αρχη και το θεωρησα ως ενα μεσο να ξεπερασω την αντικοινωνικοτητα μου.Βεβαια τετοια παρλα που με πιανει μερικες φορες εχω φτασει στο αλλο ακρο πιστευω,αλλα τι να κανεις.Να περναει η ωρα μας μωρε!

Παράθεση

tsoglanos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tsoglanos
Ο tsoglanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O tsoglanos έγραψε στις 20:44, 30-07-12:

εγώ αποφεύγω να μιλάω σε γνωστούς. Βαρετό...

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 09:37, 31-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsoglanos
εγώ αποφεύγω να μιλάω σε γνωστούς. Βαρετό...
Και βαρετό και ανούσιο και χάσιμο χρόνου.

Παράθεση

snookeraas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη snookeraas
Ο snookeraas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O snookeraas www.youtube.com/watch?v=qmWkd4u81g0 έγραψε στις 09:52, 31-07-12:

Θα ηθελα να την παω την κουβεντα λιγο παραπερα επειδη βλεπω προθυμια γενικοτερα.Γιατι κι εγο γουσταρω να μιλαω και να γνωριζο ατομα ετσι και κσερω οτι το κανουν κι αλλοι πολλοι......
Αν ειχατε την δυνατοτητα να βγειτε με ατομα που δεν γνωριζετε για καφε ,ενα σαββατο απογευμα πχ που δεν θα ειχατε κατει να κανετε και βαριεστε τρελα, ξεροντας οτι αυτη η βολτα θα ηταν safe κατα ενα πολυ μεγαλο ποσοστο θα το κανατε?

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 09:54, 31-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από snookeraas
Θα ηθελα να την παω την κουβεντα λιγο παραπερα επειδη βλεπω προθυμια γενικοτερα.Γιατι κι εγο γουσταρω να μιλαω και να γνωριζο ατομα ετσι και κσερω οτι το κανουν κι αλλοι πολλοι......
Αν ειχατε την δυνατοτητα να βγειτε με ατομα που δεν γνωριζετε για καφε ,ενα σαββατο απογευμα πχ που δεν θα ειχατε κατει να κανετε και βαριεστε τρελα, ξεροντας οτι αυτη η βολτα θα ηταν safe κατα ενα πολυ μεγαλο ποσοστο θα το κανατε?
Αν ξερω καποιον 1 και 2 χρονια, εχουμε καλη επικοινωνια γιατι οχι;

Παράθεση

snookeraas

Νεοφερμένος

Ο snookeraas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O snookeraas www.youtube.com/watch?v=qmWkd4u81g0 έγραψε στις 10:00, 31-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από sweetymt
Αν ξερω καποιον 1 και 2 χρονια, εχουμε καλη επικοινωνια γιατι οχι;
εγω μιλαω για καποιον που δεν γνωριζεις καθολου......Που πιθανως δεν εχεις μιλισει ποτε...Γι αυτο τονισα και τις "safe" συνθικες της βολτας......Αν περιμενεις να ωγεις με καποιον που τον ξερεις 2 χρονια δεν εχει νοημα για την ερωτηση που εκανα...

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 10:01, 31-07-12:

εγω μιλαω για καποιον που δεν γνωριζεις καθολου......Που πιθανως δεν εχεις μιλισει ποτε...Γι αυτο τονισα και τις "safe" συνθικες της βολτας......Αν περιμενεις να ωγεις με καποιον που τον ξερεις 2 χρονια δεν εχει νοημα για την ερωτηση που εκανα...
Μπορει δεν ξερω... Ισως τι να πω...

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 11:03, 31-07-12:

Η ερώτηση σου νομίζω δεν έχει βάση
Πως θα πάω για καφέ με κάποιον που δεν του έχω μιλήσει ποτέ;πέρα του ότι είναι άγνωστος....αφού δεν μιλάμε πως κανονίσαμε για καφέ;
Πως θα ξέρω ότι είναι "safe" από την στιγμή που δεν τον γνωρίζω; Κι αν είναι ο τζακ ο εντεροβγάλτης;

Πες καλύτερα ότι ένας γνωστός κανονίζει ραντεβουδάκι σε μια φίλη του και ένα φίλο του που δεν γνωρίζονται μεταξύ τους
Μόνο σε αυτή τη περίπτωση θα έχει κάπου να "σταθεί" η ερώτηση σου, διαφορετικά δεν έχει λόγο να υπάρχει, δεν βγάζει νόημα...

Εγώ πάντως ΜΌΝΗ μου, όσο "safe" και να ξέρω ότι είναι,ακόμη και 99% φοβάμαι το 1% οπότε όλο και κάποιον θα άρπαζα μαζί μου
Αλλιώς θα καθόμουνα στα αυγά μου και δεν θα πήγαινα πουθενά!

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 11:14, 31-07-12:

Εμ τι ρε συ, είναι κάπως κουλή η ερώτηση, μπάζει από παντού....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Morticia_ : 31-07-12 στις 13:35. Αιτία: split
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 22:42, 31-07-12:

Μου αρέσει να συναντώ νέα άτομα. Να μιλήσω βέβαια σε κάποιον εντελώς άγνωστο που μόλις πέτυχα κάπου ..δύσκολα. Εκτός αν βρω αφορμή να πιάσω κουβέντα.

Αποφεύγω πάντως τα πολλά πολλά συνήθως για λόγους ασφάλειας.

Αν και technically, όλοι είναι άγνωστοι ώσπου να τους μάθεις καλύτερα

Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 15:16, 01-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από ZoeXal
Η ερώτηση σου νομίζω δεν έχει βάση
Πως θα πάω για καφέ με κάποιον που δεν του έχω μιλήσει ποτέ;πέρα του ότι είναι άγνωστος....αφού δεν μιλάμε πως κανονίσαμε για καφέ;
Πως θα ξέρω ότι είναι "safe" από την στιγμή που δεν τον γνωρίζω; Κι αν είναι ο τζακ ο εντεροβγάλτης;
Κι όμως, έχει βάση αυτό που είπε ο snookeraas.
Γιατί εννοεί κάποιον (ή κάποια) πχ. που τράκαρες στην τράπεζα. Κοντοσταθήκατε, ανταλλάξατε δυο λόγια, κι ο άλλος πρότεινε να πάτε για καφέ, να γνωριστείτε, επειδή σε συμπάθησε. Σου πέταξε το μπαλάκι. Κι εσύ ή το κρατάς ή το επιστρέφεις.

Προσωπικά, δεν ξέρω αν θα δεχόμουν. Είμαι ολίγον κλειστός άνθρωπος και κοινωνική... επιλεκτικά (θέλω τον χρόνο μου!). Παρόλα αυτά, ίσως και να δεχόμουν, εφόσον με κέρδιζε τόσο πολύ, τον είχα συμπαθήσει κλπ.

Παράθεση

snookeraas

Νεοφερμένος

O snookeraas www.youtube.com/watch?v=qmWkd4u81g0 έγραψε στις 09:38, 02-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Lysippe
Κι όμως, έχει βάση αυτό που είπε ο snookeraas.
Γιατί εννοεί κάποιον (ή κάποια) πχ. που τράκαρες στην τράπεζα. Κοντοσταθήκατε, ανταλλάξατε δυο λόγια, κι ο άλλος πρότεινε να πάτε για καφέ, να γνωριστείτε, επειδή σε συμπάθησε. Σου πέταξε το μπαλάκι. Κι εσύ ή το κρατάς ή το επιστρέφεις.

Προσωπικά, δεν ξέρω αν θα δεχόμουν. Είμαι ολίγον κλειστός άνθρωπος και κοινωνική... επιλεκτικά (θέλω τον χρόνο μου!). Παρόλα αυτά, ίσως και να δεχόμουν, εφόσον με κέρδιζε τόσο πολύ, τον είχα συμπαθήσει κλπ.

Το θεμα λοιπον ειναι αν πραγματικα θελουμε να γνωρισουμε καποιον "αγνωστο" και οχι το ποσο χρονο θα μας παρει να αποδεχτουμε το οτι δεν ειναι αγνωστος για μας...Αλλωστε η πρωτη φορα που θα το κανεις θα ειναι καπως δυσκολο...Μετα γινεται συνηθεια....Εγω θα το κανα (γιατι το κανω κι ολας...Δεν εχω θεμα....).....Ευκολοτερα θα το εκανε ενας αντρας η' γυναικα?

Παράθεση

άντζυ

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη άντζυ
H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 475 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε στις 11:19, 02-08-12:

Το θεμα λοιπον ειναι αν πραγματικα θελουμε να γνωρισουμε καποιον "αγνωστο" και οχι το ποσο χρονο θα μας παρει να αποδεχτουμε το οτι δεν ειναι αγνωστος για μας...Αλλωστε η πρωτη φορα που θα το κανεις θα ειναι καπως δυσκολο...Μετα γινεται συνηθεια....Εγω θα το κανα (γιατι το κανω κι ολας...Δεν εχω θεμα....).....Ευκολοτερα θα το εκανε ενας αντρας η' γυναικα?
Δεν ξέρω ποιος θα το έκανε ευκολότερα αλλά σίγουρα έχει να κάνει με τον χαρακτήρα σου αλλά και με την πρώτη εντύπωση που σου δίνει ο άλλος...
Προσωπικά δεν μου έχει ζητήσει να βγούμε ποτέ ένας τυχαίος άνθρωπος που τον πέτυχα σε ένα τυχαίο μέρος κτλ..Κ αν μου συμβεί δεν ξέρω αν θα δεχτώ ή όχι...
Πάντως στο να μιλάω με αγνώστους δεν με πειράζει καθόλου..! Ίσα-ίσα που μ'αρέσει κιόλας μερικές φορές..! Πχ όταν περιμένω το λεωφορείο στη στάση, ή για να πληρώσω λογαριασμούς ή ακόμη και στο περίπτερο.. Πάντως αυτό που μου αρέσει περισσότερο είναι να μιλάω στους πωλειτές τους ταμείες γενικά όποιον με εξυπηρετεί να του λέω έναν καλό λόγο...!

Παράθεση

natasoula... (Νατάσα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη natasoula...
H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.

H natasoula... έγραψε στις 11:38, 02-08-12:

Μου έχει τύχει μια φορά...Πέρσι το καλοκαίρι,είχα βγει μια χαλαρή βόλτα στην Αθήνα μόνη μου,να χαζέψω βιτρίνες...(το κάνω καμιά φορά,με χαλαρώνει όταν πάω μόνη).Και σταματάει ένας τύπος να με ρωτήσει αν ξέρω πού είναι ένα μαγαζί...Δεν ήξερα.Ήταν κι εκείνος μόνος του και έκοβε βόλτες για ψώνια.Ε δεν ξέρω πώς,βασικά εκείνος το ξεκίνησε (εγώ είναι κάπως πιο δειλή σ' αυτά),καταλήξαμε να την κάνουμε μαζί τη βόλτα..Πήγαμε στο mall τελικά για ψώνια,γυρίσαμε,από δω,από κει...Και στο γυρισμό με το τρένο επειδή είχε σουρουπώσει με πήγε και μέχρι το σπίτι με τα πόδια!
Αποδείχτηκε πολύ καλό παιδί,αλλά μετά που το ξανασκεφτόμουν,νομίζω πως ήταν κάπως παράτολμη η συμπεριφορά μου,όχι τόσο για τη βόλτα,όσο για μετά που ήταν νύχτα κι όσο να πεις δεν ξέρεις ποιος είναι άλλος,μόλις τον γνώρισες...
Πάντως γενικά μ' αρέσει πολύ να γνωρίζω καινούριο κόσμο,υπό τις κατάλληλες συνθήκες,το θεωρώ πολύ ωραίο και είναι στη φύση μας νομίζω αυτή η κοινωνικότητα

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 20:41, 02-08-12:

Θυμάμαι συγκεκριμένα μία φορά πέρυσι το Νοέμβρη όταν έφευγα από έναν διαγωνισμό φωτογραφίας που είχα πιάσει κουβέντα με δύο κινεζούλιδες που συμμετείχαν κι αυτοί. Στα αγγλικά πάντα (πςς ). Είχαν ένα εξοπλισμό όμως... Καταραμένοι σχιστομάτηδες. Πάντα εχουν απίστευτους φακούς/ μηχανές etc αυτοί.

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 20:53, 02-08-12:

Με ότι ΟΤΙ γιαγιά, παππού, μικρό κάτσει δίπλα μου θα πιάσω κουβέντα στάνταρ. Έτσι με πιο συνομήλικους ή πιο νορμάλ ηλικίες μπα γιατί κυρίως θα κουβαλάνε κάνα ύφος ‘’δεν μιλώ σε κανέναν, άντε να φεύγω από εδώ, μακάρι να μου για καφέ’’. Τώρα σε τπτ δραστηριότητες όπως αυτή που λέει η vampi όποιος με κεντρίσει θα του μιλήσω αν φαίνεται ανοικτός προς κουβέντα.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 21:59, 02-08-12:

Ετσι οπως ειναι τα πραγματα ουτε σε γνωστους δεν εχω ορεξη να μιλαω πλεον.

Παράθεση

Τίτης

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τίτης
Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.

O Τίτης έγραψε στις 22:06, 02-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ψαραδέλλη
Ετσι οπως ειναι τα πραγματα ουτε σε γνωστους δεν εχω ορεξη να μιλαω πλεον.
Στην μάνα σου το'πες?

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 22:13, 02-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Τίτης
Στην μάνα σου το'πες?
Δεν εχω ορεξη λεμε!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ψαραδέλλη : 02-08-12 στις 23:56.
Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη just smile!
H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε στις 09:14, 30-08-12:

οχι το πολυ πολυ να πω καλημερα οριστε ευχαριστω.Με εκνευριζει αφανταστα να; μ πιανουν καποιοι αγνωστοι κουβεντα.Δηλαδη προχθες πηγα στην βιοιατρικη κααι μια γιαγια-εκει ειναι ενοχλητικες και στην λαικη-αρχισε να με ρωταει για τις εξετασεις που εχω της ειπε η μανα μ κ αρχισε
-θα σ κανουν ετσι κι ετσι.
Τι εκνευριστικη

Παράθεση

jj!

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,034 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 11:12, 30-08-12:

Γιατί μωρέ, έχουν πολύ πλάκα οι γριούλες

Εμένα μου αρέσει να μιλάω μαζί τους

Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,784 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 11:16, 30-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Γιατί μωρέ, έχουν πολύ πλάκα οι γριούλες

Εμένα μου αρέσει να μιλάω μαζί τους
Εσένα σου αρέσει να μιλάς με όλο το κόσμο οι γριούλες θα σου ξέφευγαν???

Παράθεση

peleas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη peleas
Ο peleas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 62 μηνύματα.

O peleas έγραψε στις 11:23, 30-08-12:

Αμα μιλούσαμε όλοι μόνο σε γνωστούς, ο κύκλος των γνωριμιών μας θα περιοριζόταν στους γονείς και τ' αδέλφια μας. Αντε, και στη σέξυ θεία Λόλα...

Παράθεση

DevvisSp

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη DevvisSp
Ο DevvisSp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O DevvisSp Παρακαλω, μη σηκωνεστε! έγραψε στις 00:56, 21-09-12:

Ο μπαμπας μου μου λεει να μη μιλαω με αγνωστους, ειδικα με αυτους που παρκαρουν με το μινιβαν τους και χαριζουν καραμελες+σοκολατες. Σοου....νοου....

Παράθεση

Μύριαμ4 (Μύριαμ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μύριαμ4
H Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Μύριαμ4 ♥Neverland♥ έγραψε στις 11:33, 04-09-14:

Προσωπικά εάν δεν μου φανεί περίεργος (το στυλ του γενικότερα)τότε ναι μιλάω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

life12

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη life12
H life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.

H life12 έγραψε στις 11:42, 04-09-14:

οχι δεν μιλαω σε αγνωστουσ ουτε περνω καραμελεσ απο 3ενουσ ουτε μπαινω σε 3ενα αμα3ια....
ετσι μ εχει πει ο μπαμπασ κ η μαμα μου να κανω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους