Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,075 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,660 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόβλημα με καρτοκινητή.

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 23:09, 16-09-10:

Μεταφέρω τους προβληματισμούς μου,εδώ.

Λοιπόν έχω ένα πρόβλημα. Άλλαξα πρόσφατα καρτοκινητή και έβαλα Wind.
Το όλο θέμα είναι πως όταν έχω κλειστό το κινητό και το ανοίξω μετά από λίγο καιρό,τα μηνύματα δεν μου παραδίδονται αμέσως όπως κανονικά θα έπρεπε. Αλλά κάνουν 2-3 μέρες να έρθουν και μερικά δεν μου έρχονται ποτέ!

Αμέσως παραδίδονται μόνο όταν έχω ανοιχτό το κινητό.
Αυτό γίνεται μετά που άλλαξα καρτοκινητή,γιατί με την προηγούμενη δεν είχα κανένα πρόβλημα απολύτως!

Moreover,είχα πάρει πριν λίγες μέρες την εταιρία,είπα το πρόβλημα μου και μου είπαν πως είναι "κάτι παροδικό".
Αλλά πάει 2 βδομάδες τώρα και ακόμα παραμένει αυτό το πρόβλημα!

Επίσης: είχα μιλήσει με μια φίλη μου που έχει και εκείνη την ίδια εταιρία και μου είπε πως όντως αυτό που λέω της συμβαίνει πολύ συχνά και έχει πάντα ανοιχτό το κινητό της για να έρχονται αμέσως τα μηνύματα.

Υπάρχει λύση? (Εκτός από το να ξαναλλάξω καρτοκινήτη .)

PS: Δεν ξέρω αν υπάρχει σχετικό θέμα,αν ναι,κάντε merge.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αμπελοφιλόσοφος

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αμπελοφιλόσοφος
Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 353 μηνύματα.

O Αμπελοφιλόσοφος δεν έγραψε στις 23:15, 16-09-10:

Μαλλον το να ξαναλλαξεις καρτοκινητη ειναι η μονη λυση, αφου απο την εταιρια σού ειπαν οτι ειναι παροδικο και τελικα δεν ειναι. Εκτος κι αν κρατας συνεχως το κινητο σου ανοιχτο οπως κανει η φιλη σου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 23:25, 16-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Αμπελοφιλόσοφος
Μαλλον το να ξαναλλαξεις καρτοκινητη ειναι η μονη λυση, αφου απο την εταιρια σού ειπαν οτι ειναι παροδικο και τελικα δεν ειναι. Εκτος κι αν κρατας συνεχως το κινητο σου ανοιχτο οπως κανει η φιλη σου.
Ούφ,τι να πώ.

Απλά έβαλα το θέμα μήπως υπάρχει και κανένας άλλος με το ίδιο πρόβλημα και κάπως να μπορούσε να βοηθήσει. =/

Ευχαριστώ πολύ πάντως. =)

Παράθεση

Αμπελοφιλόσοφος

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αμπελοφιλόσοφος
Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 353 μηνύματα.

O Αμπελοφιλόσοφος δεν έγραψε στις 23:34, 16-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από _elena_
Ούφ,τι να πώ.

Απλά έβαλα το θέμα μήπως υπάρχει και κανένας άλλος με το ίδιο πρόβλημα και κάπως να μπορούσε να βοηθήσει. =/

Ευχαριστώ πολύ πάντως. =)
Τιποτα βρε, αφου δεν βοηθησα

Παράθεση

gpetrakis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gpetrakis
Ο gpetrakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O gpetrakis έγραψε στις 16:17, 21-09-10:

Πάρε στο 1260 και εξήγησέ τους λεπτομερώς το πρόβλημά σου. Ίσως μπορούν να σε βοηθήσουν.

Παράθεση

maria.... (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria....
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.

H maria.... έγραψε στις 14:29, 03-10-10:

Πήγαινε σε ένα κατάστημα της Wind και εξήγησε τους το πρόβλημα σου,ωστέ να κάνουν και αυτοί ένα παράδειγμα να δουν αυτό με το μήνυμα τι συμβαίνει δηλαδή.Λογικά θα καταλάβουν το πρόβλημα και θα σε βοηθήσουν.

Παράθεση

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη yozerehs
Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,387 μηνύματα.

O yozerehs έγραψε στις 01:38, 18-10-10:

Τελικά τι έγινε;

Εγώ πάντως έχω WIND από το 2003 (η κάρτα sim γράφει πάνω Telestet ) και δεν μου έχει συμβεί αυτό, οπότε ίσως να είναι όντως παροδικό, απλώς είναι ''παροδικό'' μεγάλης διάρκειας!

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen έγραψε στις 19:32, 22-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από yozerehs
Τελικά τι έγινε;

Εγώ πάντως έχω WIND από το 2003 (η κάρτα sim γράφει πάνω Telestet ) και δεν μου έχει συμβεί αυτό, οπότε ίσως να είναι όντως παροδικό, απλώς είναι ''παροδικό'' μεγάλης διάρκειας!
LoL,τώρα πρόσεξα το μήνυμά σου.

Τελικά κράτησα τον παλιό αριθμό και άλλαξα εταιρία. Το έκανα What's Up και βρήκα την υγειά μου.

E,περίμενα περίπου 3 βδομάδες,το πρόβλημα δεν λυνόταν,τσατίστηκα και από τότε είμαι πιστό what's upάκι. Δεν ξαναλλάζω εταιρία. Never όμως.

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 20:26, 22-11-10:

Και σε μένα γiνόταν αυτό, πέριση! Και νόμιζα πως κολλούσε το κινητό μου τοτε. Γιατί τώρα πράγματι κολλά. :p

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Προβλημα με PS2 - Από CollegeLife
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-07-14 στις 01:38.
    • Πρόβλημα με Νokia C5-03 και καρτοκινητή cu - Από θρυαλλίδα
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συσκευές κινητής τηλεφωνίας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-12-11 στις 20:47.
    • Καρτοκινητή Q - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινητή τηλεφωνία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-11-09 στις 19:59.
    • Η φτηνοτερη καρτοκινητη στα sms - Από tsus
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινητή τηλεφωνία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-07-06 στις 15:16.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους