Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,462 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,706 μηνύματα σε 92,668 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 625 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Σοφά λόγια που είπαμε ή ακούσαμε

kit-kat

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kit-kat
H kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.

H kit-kat έγραψε στις 21:28, 13-11-12:

πάντα να μοιράζεσαι
τις πιο ιδιαίτερες στιγμές σου
με τους ανθρώπους που σε αγαπούν.
τότε η χαρά γίνεται διπλή
και ο πόνος μισός.!!!! ( συμβούλη μιας καλής γειτόνισσας )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,504 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 14:21, 15-11-12:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Μάλτα (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,625 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 23:22, 15-11-12:

Όλοι οι άντρες είναι γουρούνια.
Για αυτό κανονίστε να παντρευτείτε ένα πλούσιο γουρούνι.

(Η γιαγιά μου το είπε)

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Νεογέννητος
Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 844 μηνύματα.

O Νεογέννητος έγραψε στις 23:36, 15-11-12:

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,751 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:22, 16-11-12:

Απο Δευτέρα.
Κιάμος

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 22:01, 16-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Απο Δευτέρα.
Κιάμος
'Eλεος

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,751 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:20, 16-11-12:

Βασικά δε μ'αρέσει ο Κιάμος-προς θεού-αλλά το 'Απο Δευτέρα' έχει ένα point στην ζωή των ελλήνων,λένε πως θα κάνουν κάτι και δε το κάνουν..οπότεεε..
απο Δευτέρα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,550 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 15:10, 17-11-12:

Για να με θυμάσαι και να με βλέπεις και όχι να με βλέπεις και να με θυμάσαι...

Παράθεση

kit-kat

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kit-kat
H kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.

H kit-kat έγραψε στις 18:14, 17-11-12:

αν φοβάσαι τη μοναξιά
τότε φοβάσαι τον ίδιο σου τον εαυτό...
( μου το ειχε πει μια καλή φίλη )

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:44, 17-11-12:

Να μη φοβάσαι τον πατέρα μου,σε συμπαθεί.
Η κόρη του χημικού μου :Ρ

(όταν σας το λέει αυτό παιδί καθηγητή να φοβάστε!)

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 23:37, 17-11-12:

Διαφωνώ με αυτό που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμα σου να το λες.
Βολταίρος
Και μία από τις αγαπημένες μου..
Ό,τι λάμπει δεν είναι χρυσός.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νηρηίς

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Νηρηίς
H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,190 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 23:38, 17-11-12:

"Η ζωή είναι ωραία, όσο μικρή κι αν είναι".

Την άκουσα στους "Πρωταγωνιστές" σε μία εκπομπή για μία θανατηφόρο ασθένεια, την κυστική ίνωση.

Παράθεση

venividivici43946

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici43946
Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,210 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 23:41, 17-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νηρηίς
"Η ζωή είναι ωραία, όσο μικρή κι αν είναι".

Την άκουσα στους "Πρωταγωνιστές" σε μία εκπομπή για μία θανατηφόρο ασθένεια, την κυστική ίνωση.
Βασικά συναρπαστική είναι. Στο χέρι μας είναι να την ορίσουμε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GeoSrch

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη GeoSrch
Ο GeoSrch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

O GeoSrch έγραψε στις 19:08, 05-02-13:

Για εμενα 2 ειναι τα κυριοτερα αποφθεγματα που εχω ακουσει και προσπαθω να εφαρμοσω....
1.γνωθι σεαυτον
2. ο κατωτερος ανθρωπος εχει απαιτησεις απο τους αλλους,ο ανωτερος απο τον εαυτο του

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 19:12, 05-02-13:

"Η εξεταστική είναι σαν μια γκόμενα. Κάθε φορά της λες ψέμματα και ποτέ δεν κάνεις πράξη αυτά που υπόσχεσαι".

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

HumaneTouch

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη HumaneTouch
Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O HumaneTouch έγραψε στις 19:20, 05-02-13:

Πολλά πράγματα μπορεί να μην τα βλέπεις, αλλά υπάρχουν.

Πέστε να με φάτε

Παράθεση

Βλα (Βλαδίμηρος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Βλα
Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 831 μηνύματα.

O Βλα Η κόλαση, λοιπόν, είναι η πατρίδα μας. έγραψε στις 19:20, 05-02-13:

Ένας αγαπημένος καθηγητής (και δάσκαλος) μου, είχε πει κάποτε: οι πρόσφυγες δεν έχουνε πατρίδα...

Παράθεση

alexandrosss

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alexandrosss
Ο alexandrosss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O alexandrosss έγραψε στις 20:25, 05-02-13:

΄΄Αν προσπαθήσεις μπορεί και να χάσεις, αν δεν προσπαθήσεις είσαι ήδη χαμένος΄΄

Παράθεση

Isom1312

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Isom1312
Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Public Relations . Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O Isom1312 έγραψε στις 21:41, 05-02-13:

“Έπρεπε να γεράσω, αγόρι μου, για να μάθω τι είναι ευτυχία. Τελικά ευτυχία είναι ένα ζευγάρι χέρια, δύο χέρια… Αυτά που θα σε αγκαλιάσουν, θα σε κρατήσουν, θα σε κοιμήσουν, θα σε περιποιηθούν, θα σου μαγειρέψουν, θα σε χαιδέψουν και στο τέλος θα σου κλείσουν τα μάτια. Τα πολλά χέρια απλά σε κατσιάζουν… Χάσιμο χρόνου. Θα το δείς κι εσύ όσο μεγαλώνεις…'' Θανάσης Βέγγος

Παράθεση

HumaneTouch

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη HumaneTouch
Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O HumaneTouch έγραψε στις 22:27, 06-02-13:

Ο παππούς μου έλεγε πως αν θέλω να πω κάτι σοβαρό και να πουλήσω μούρη πρέπει να ξεκινάω πάντα με την φράση "Ο παππούς μου έλεγε..."

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nex.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη nex.
Ο nex. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O nex. έγραψε στις 22:38, 06-02-13:

Από μια επιστημονική σκοπιά για το τι είμαστε : μια στιγμιαία έκφραση ,οποιουδήποτε αντικειμένου , χωρίς κέντρο .

Παράθεση

fmarulezkd

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη fmarulezkd
Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 647 μηνύματα.

O fmarulezkd έγραψε στις 01:15, 07-02-13:

Θα μπορούσα να γεμίσω σελίδες ολόκληρες η αλήθεια είναι, αλλά δε θα το κάνω!

Πολλά πράγματα μπορεί να μην τα βλέπεις, αλλά υπάρχουν.
Aυτό μου θυμίζει Κοέλιο, σε ελεύθερη απόδοση έλεγε κάτι σε φάση <<Κάθε μέρα έρχεσαι σε επαφή με διάφορα πράγματα. Το θέμα είναι πως και αυτά έρχονται σε επαφή μαζί σου, ακόμα και αν δεν το καταλαβαίνεις>>.

Δύο σημαντικές, γι' εμένα, <<σοφίες>>:
Τις ευκαιρίες τις κυνηγάς, δε τις περιμένεις
- Οικογενειακή φίλη

Είναι προτιμότερο να είσαι ο καλύτερος ανάμεσα στους χειρότερους, ή ο χειρότερος ανάμεσα στους καλύτερους;
- Καθηγήτρια της σχολής μου

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 18:17, 19-02-13:

Η πιο σοφή κουβέντα ανά τους αιώνες των αιώνων είναι η λέξη:
"Γιατί;"
Και τι δεν ανακαλύψαμε....

Εγώ το σκέφτηκα.

Καλά κι άλλοι....

Παράθεση

silverdog

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη silverdog
Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 378 μηνύματα.

O silverdog έγραψε στις 19:48, 19-02-13:

Το ''γιατι'' ή ''το τι και πως''.Το γιατι μονο μπελαδες φερνει

Παράθεση

Isom1312

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Isom1312
Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Public Relations . Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O Isom1312 έγραψε στις 22:10, 25-02-13:

Εσείς που κλαίτε γιατί σας παράτησε ο γκόμενος...ξέρετε τι είναι να σου πέφτουν οι πατάτες από το πιτόγυρο;;;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,402 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 12:58, 25-03-13:

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,550 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 20:53, 20-04-13:

Φιλόσοφος βενζινάς:
Ό έρωτας Βάγγο μου μοιάζει σαν το από μέσα της σαμπρέλας:
Αέρας φρέσκος. Και οι ερωτευμένοι σαν τις χαλασμένες βαλβίδες που ξεφυσάνε!

Από την ταινία "Το σωφεράκι"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Engineer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Engineer
Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O Engineer κάποτε έγραψε στις 04:27, 11-05-13:

Κομμουνιστής είναι αυτός που είναι δημοκράτης ή μοναρχικός και που περιμένει τις εκλογές για να ψηφίσει αντίθετα.

Από μαθητική έκθεση

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Engineer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Engineer κάποτε έγραψε στις 04:34, 11-05-13:

Τα στάδια στη ζωή ενός ανθρώπου:
4 ετών: Ο μπαμπάς μου μπορεί να κάνει τα πάντα!
7 ετών: Ο μπαμπάς ξέρει τόοοσα πολλά!
8 ετών: Ο μπαμπάς μου δεν ξέρει τελικά και τόσα πολλά.
12 ετών: Ο μπαμπάς μου δεν ξέρει τι του γίνεται.
14 ετών: Ο πατέρας μου? Ασε καλύτερα!
21 ετών: Ωχ πάλι αυτός μπροστά μου!
25 ετών: Κάτι ξέρει για το θέμα ο πατέρας μου αλλά όχι και πολλά πράγματα.
30 ετών: Θα πρέπει να μάθω τι ξέρει ο πατέρας μου για το θέμα.
35 ετών: Πριν αποφασίσουμε ας ζητήσουμε και τη γνώμη του μπαμπά.
50 ετών: Τι άραγε να πίστευε ο πατέρας γι΄ αυτό?
60 ετών: Τελικά ο πατέρας μου είχε τεράστια εμπειρία!
65+ετών: Α, ρε πατέρα! Μακάρι να ζούσες και να μιλούσαμε σήμερα οι δυο μας!

Ανώνυμος

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 16:07, 11-05-13:

Συζητούσα με τον πατέρα μου για την ιστορία στο σχολείο ότι τα παιδιά δεν μαθαίνουν ιστορία και ότι είναι το πιο μισητό μάθημα για όλα τα παιδιά κτλ. Και μου είπε ότι το σχολείο δεν μπορεί να σου μάθει ιστορία. Μπορεί, όμως, να σου μάθει να αγαπάς την ιστορία.

Με τάπωσε.

Παράθεση

Engineer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Engineer κάποτε έγραψε στις 11:57, 15-05-13:

Harry Klynn (1983)

-Aν οι μισοί Έλληνες ξέρανε πως ζουν οι άλλοι μισοί, θα ήταν κι αυτοί απατεώνες.

-Tι να πεις για τους Έλληνες. Κάθονται δυο ολόκληρες ώρες για να πιουν στιγμιαίο
καφέ!

-Στην Ελλάδα την άγνοια τη λέμε ψυχραιμία.

-O νεοέλληνας είναι το άτομο εκείνο που έχει δυο τηλεοράσεις στο σπίτι του, δυο
αυτοκίνητα στο πεζοδρόμιό του, και δυο κατοστάρικα στην τσέπη του.

-Tα δυο μεγάλα προβλήματα που αντιμετωπίζει σήμερα ο Έλληνας, είναι πως θα χάσει
δέκα κιλά και που θα βρει πάρκινγκ.

-Με αυτοκόλλητο στο κούτελο θα κυκλοφοράμε όλοι για να φαίνεται ποιος έκανε φορολογική
δήλωση και ποιος όχι.

-Εδώ και δύο χρόνια (εννοει το 1981 που το ΠΑΣΟΚ εγινε κυβερνηση) έχει αρχίσει το
μεγάλο κακό που θα μετατρέψει σιγά-σιγά τους Έλληνες σε λαό πιθήκων, σε λαό
ψηφοφόρων, δημοσίων υπαλλήλων, καταναλωτών, κρατικοδίαιτων επιχειρηματιών,
κομπιναδόρων και συνδικαλισταράδων.

-Σε είκοσι-τριάντα χρόνια από σήμερα Ανδρέας Παπανδρέου μπορεί να μην υπάρχει....
Θα υπάρχει όμως μια Ελλάδα πτωχευμένη κι ένας λαός στα όρια της οικονομικής
και της ηθικής εξαθλίωσης.

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,402 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 21:46, 20-05-13:

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mirto.dr (Μυρτώ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mirto.dr
H Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 180 μηνύματα.

H mirto.dr έγραψε στις 14:48, 08-06-13:

''Το γεγονός ότι πολλά από τα προβλήματά σου λύνονται,δεν σημαίνει ότι πρέπει να τα προκαλείς''
( Έμπνευσή μου!)

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 01:00, 01-07-13:

Οταν αγαπας ενα τριανταφυλλο,αγαπας και τα αγκαθια του..

15 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,362 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 15:06, 02-07-13:

Σημαδέψτε το φεγγάρι. Ακόμη κι αν αστοχήσετε θα προσγειωθείτε κάπου κοντά στα αστέρια.
Αμερικανός μουσικός

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Monte Cristo
Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 493 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε στις 18:30, 06-07-13:

"είναι ωραίο τη νύχτα να πιστεύεις στο φως"

Πλάτωνας

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,318 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 19:28, 06-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Monte Cristo
"είναι ωραίο τη νύχτα να πιστεύεις στο φως"

Πλάτωνας
"Είναι κακό στην άμμο να χτίζεις παλάτια"

Ελένη Νταϊνά

Παράθεση

καποιος_καπου

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη καποιος_καπου
Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 469 μηνύματα.

O καποιος_καπου έγραψε στις 19:58, 06-07-13:

"Αν τα γεγονότα δεν συμφωνούν με τη θεωρία, τότε αλίμονο στα γεγονότα." (δεν ειναι σοφια αλλα εχει γελιο)

"Αν διεξαχθεί τρίτος Παγκόσμιος Πόλεμος, ο τέταρτος θα γίνει με ρόπαλα."

"Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό."
"Η φαντασία είναι πιο σημαντική από τη γνώση."

"Αν, στην αρχή, μια ιδέα δεν φαίνεται τρελή, τότε δεν υπάρχει καμιά ελπίδα γι’ αυτήν."
"Όποιος δεν έκανε ποτέ λάθος, δεν έχει δοκιμάσει ποτέ κάτι καινούργιο.
"

"Ο καθένας είναι μεγαλοφυΐα, αλλά αν κρίνεις ένα ψάρι από την ικανότητά του να σκαρφαλώσει σ’ ένα δέντρο, θα περάσει όλη του τη ζωή πιστεύοντας πως είναι ηλίθιο."

Παράθεση

καποιος_καπου

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη καποιος_καπου
Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 469 μηνύματα.

O καποιος_καπου έγραψε στις 20:47, 07-07-13:

"Τα ωραιοτερα πραματα στη ζωη δεν ειναι πραματα"

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Engineer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Engineer κάποτε έγραψε στις 08:27, 08-07-13:

Το πόσο πλούσιος είναι κάποιος, δεν εξαρτάται από το πόσα χρήματα έχει, αλλά από το πόσα μπορεί να ξοδέψει.

Παράθεση

tzatziki lover

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tzatziki lover
H tzatziki lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 72 μηνύματα.

H tzatziki lover για το πείσμα σας, γουρούνια, θα αντέχω έγραψε στις 11:09, 08-07-13:

Σαν μπλουζάκι, στο κορμί μου, σε φορώ και δεν σ'αλλάζω (ΠΟΙΗΣΗ)

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 13:38, 08-07-13:

Η μοίρα καθορίζεται απο 'μας.
φρι

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 23:46, 14-07-13:

Πολλές φορές δακρύσανε τα μάτια μου για σένα, μα θα γυρίσει ο τροχός κι εσύ θα κλαις για μένα!

#truestory

Παράθεση

Teaser (Κώστας)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Teaser
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O Teaser έγραψε στις 00:47, 15-07-13:

Μπορείς να καταλάβεις την ποιότητα ενός ανθρώπου αν παρατηρήσεις πως συμπεριφέρεται σε αυτούς που δεν έχουν τίποτα να του προσφέρουν.

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 12:40, 17-07-13:

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 880 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 22:10, 18-07-13:

τις καλύτερες συμβουλές τις δίνουν αυτοί με τα χειρότερα προβλήματα
τρελή φιλόσοφος

Παράθεση

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lucas D.Hagg
Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 146 μηνύματα.

O Lucas D.Hagg έγραψε στις 03:16, 19-07-13:

''Εισαι κλεισμενος σε χρυσο κλουβι χωρις να βλεπεις τα καγκελα.''
Ενοωντας οτι σε θολωνουν τα πλουτη χωρις να βλεπεις την ουσια
Τωρα ηρθε η ωρα της προσγειωσης
Ταδε εφη Περιανδρος Ποποτας απο το καφε της χαρας

Παράθεση

ΨΑΡΑΚΙ1993 (BLOODY MARY)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ΨΑΡΑΚΙ1993
H BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 587 μηνύματα.

H ΨΑΡΑΚΙ1993 έγραψε στις 14:25, 31-07-13:

♦ Η ευτυχία είναι ένα άρωμα. Δε μπορείς να ραντίσεις τους άλλους χωρίς να πέσουν μερικές σταγόνες πάνω σου. Ανώνυμος

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 02:22, 04-08-13:

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,362 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 10:47, 06-08-13:

Μην σκοτώνετε τα κουνούπια. Άλλοι μας πίνουν το αίμα...
(το ρωτούσε κάποτε στον εκατομμυριούχο ο Παπαδόπουλος και τώρα που ξύπνησα με ένα σωρό τσιμπήματα από κουνούπια το θυμήθηκα.)

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ανθολόγιο ιστορικών ρήσεων - Από kleftra
      Το θέμα έχει λάβει 1847 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φιλοσοφία και Ιστορία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-03-15 στις 14:58.
    • Tα λόγια τα ... μεγάλα - Από Himela
      Το θέμα έχει λάβει 87 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-05-13 στις 13:48.
    • Xωρίς λόγια... - Από shadowdancer
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-09-09 στις 21:53.
    • Σοφά λόγια - Από koinoniologos
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-04-09 στις 16:05.
    • Τα λόγια τα μεγάλα... - Από nikita13
      Το θέμα έχει λάβει 81 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-03-07 στις 12:17.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους