Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,813 μέλη και 2,410,089 μηνύματα σε 74,988 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 445 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σοφά λόγια που είπαμε ή ακούσαμε

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε: στις 18:21, 16-09-12:

Καποτε σε αγαπουσα ενω εσυ με αγαπουτσες
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

αορ (the less you know,the better it is....)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O αορ Καλως Ορισατε έγραψε: στις 22:17, 16-09-12:

mου αρεσει το " πιστευε στο απίστευτο,γιατι τότε μόνο θα γίνει πιστευτό"
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

άντζυ

Πολύ δραστήριο μέλος

H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 471 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε: στις 22:48, 16-09-12:

Καλή και η φιλοσοφία αλλά οι πράξεις είναι καλύτερες...!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

i حليمة

Νεοφερμένος

H i حليمة αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H i حليمة έγραψε: στις 00:04, 17-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από άντζυ
Καλή και η φιλοσοφία αλλά οι πράξεις είναι καλύτερες...!
Ναι αλλά οι πράξεις συνεπιφέρουν ανεξέλεγκτο αριθμό συνεπειών για τις οποίες είσαι υπεύθυνος, ενώ στο...λογιοτατίζειν δεν μπορεί κανείς να αποδώσει ευθύνες.
Tυχαία λες οι ιστοχώροι κοινωνικώς απροσάρμοστων που επικοινωνούν με...μηνύματα, έγιναν το λίκνο και η χαρά του κάθε ανεύθυνου;
Ο Ζάκερμπεργκ είχε όραμα!

Εξαίρεση βέβαια αποτελεί η Παπαχρήστου, αλλά αυτή έπρεπε να επιλέξει πιο προσεκτικά τον...γκόμενο της!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ανδρεας1991

Νεοφερμένος

Ο Ανδρεας1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O Ανδρεας1991 rock n roll έγραψε: στις 01:13, 20-10-12:

Ζησε με την ελπιδα, αλλα μην πεθαινεις με αυτη...

καλυτερα να τολμησω και να χασω, παρα να μεινω στα ιδια και να μην νικησω ποτε...

μεσα στο σοταδι το οποιο μας τυλιγει υπαρχει παντα μια φωτεινη γωνια αρκει να βλεπεις με τα ματια της ψυχης σου...

η πολυπλοκοτητα μιας καταστασης την μετατρεπει αυτοματα σε κατι το ακατανοητο που εχεις την δυνατοτητα να ζησεις...
Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,289 μηνύματα.

H φρι . έγραψε: στις 13:27, 25-10-12:

Τα τρια Ε της επιτυχιας : επιτυχια,ελευθερια,ερωτας.

φρι

Σημείωση:
Τα μηνύματα 126 έως 130 μεταφέρθηκαν από το θέμα "
Είπαν... (σοφά λόγια)".
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 26-10-12 στις 14:40. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω μεταφοράς μηνυμάτων
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Βλα (Βλαδίμηρος)

Διάσημο Μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 795 μηνύματα.

O Βλα Η κόλαση, λοιπόν, είναι η πατρίδα μας. έγραψε: στις 15:35, 25-10-12:

Ο έρωτας, βέβαια, μπορεί να είναι και η πλήρης καταστροφή!
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Επιφανές Μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Λέκτορας . Έχει γράψει 3,368 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε: στις 16:26, 25-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από φρι
Τα τρια Ε της επιτυχιας : επιτυχια,ελευθερια,ερωτας.

φρι
Τα 2 Ε της αποτυχιας.

Ενωμενη Ευρωπη.

Χαουζ.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,289 μηνύματα.

H φρι . έγραψε: στις 09:28, 26-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Δεν ελπίζω τίποτα. Δεν φοβάμαι τίποτα. Είμαι λέφτερος.

Νίκος Καζαντζάκης
Δεν ελπιζω τιποτα.Δε φοβαμαι τιποτα.Είμαι αδιαβαστη.

φρι

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,060 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 09:29, 26-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από φρι
Δεν ελπιζω τιποτα.Δε φοβαμαι τιποτα.Είμαι αδιαβαστη.

φρι

Το έχω ξανακούσει αυτό
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

O diotima έγραψε: στις 03:28, 28-10-12:

Καλυτερα παρδαλη,παρα καμηλοπαρδαλη
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 13:00, 31-10-12:

Σοφα λογια που είπαμε
"...
...ε?
..."
Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 843 μηνύματα.

O Νεογέννητος έγραψε: στις 16:32, 31-10-12:

Περί δικαιοσύνης

Ο δίκαιος άνθρωπος είναι καταδικασμένος να αντιμετωπίζει την αντιπάθεια των άλλων.

Η δικαιοσύνη μάλλον συνοδεύεται από το θάρρος. Διότι θα χρειαστεί θάρρος για να πάρεις μία απόφαση, η οποία θα είναι δίκαιη αλλά εναντίον ενός αγαπητού σου προσώπου.
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,742 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 23:27, 31-10-12:

Παράθεση

ελλόγιμος λαγός

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο ελλόγιμος λαγός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 118 μηνύματα.

O ελλόγιμος λαγός έγραψε: στις 01:29, 01-11-12:

Αν τα λόγια μπορούσαν να αλλάξουν τον κόσμο, κάθε μέρα θα ήταν διαφορετικός
ελλόγιμος λαγός
Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε: στις 22:00, 05-11-12:

Η ηλιθιοτητα ειναι σαν τη βροχη στην αγγλια:
συνηθες φαινομενο που περνα απαρατηρητο

Αν δεν εχεις τη γνωση
και μυαλο απτα κοφτερα
θα παντρευτεις μια μερα
και θα κανεις πεθερά!!!

μου ρρθαν τα 'πα
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 16:00, 07-11-12:

Υπάρχει κάποια συμβουλή που σας έχει δώσει η μαμά σας η ο πατέρας σας ή οι παπούδες σας και την ακολουθείτε?
Συνήθως οι συμβουλές που μας δίνουν οι δικοί μας άνθρωποι μεγαλύτερης ηλικίας, είναι σοφές.

Αν θέλετε, μοιραστείτε τις μαζί μας.

Ξεκινάω πρώτη.

Η γιαγιά μου, μου είχε πει "Αν δεις άνθρωπο και δεν αγαπάει τα ζώα, να φύγεις μακριά. Είναι κακός άνθρωπος".

Μια άλλη φορά μου χε πει "Τι σημασία έχει η αγάπη όταν δεν τη δείχνεις?". (Επειδή ο παπούς μου, παρ΄όλο που τη λάτρευε, δεν ήταν εκδηλωτικός μαζί της. Ήταν κάπως απότομος).

Τέλος, η μαμά μου, είχε πει "Για ότι συμβαίνει στη ζωή μας, ευθυνόμαστε μόνο εμείς. Όλα τα έχουμε επιλεξει. Μόνο εμείς μπορούμε να την αλλαξουμε".

Σημείωση:
Τα μηνύματα από 137 έως 148 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "(Σοφές) Συμβουλές".
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 07-11-12 στις 22:32. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω συγχώνευσης θεμάτων
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

O diotima έγραψε: στις 16:01, 07-11-12:

Μου ειχε πει η ξαδερφη μου :
"Την υπογραφη σου και το πουλι σου,να προσεχεις που τα βαζεις"
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη diotima : 07-11-12 στις 16:10.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 16:03, 07-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από diotima
"Την υπογραφη σου και το πουλι σου,να προσεχεις που τα βαζεις"

Την έχω δει και σε ταινία αυτή την συμβουλή.
Ποιος σου την έδωσε? Ο πατέρας σου?
Παράθεση

kit-kat

Διακεκριμένο μέλος

H kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,502 μηνύματα.

H kit-kat έγραψε: στις 16:37, 07-11-12:

εμένα η μαμα μου, όταν στεναχορίεμαι και κυρίως για ερωτικα ζητήματα μου λέει << αν αγαπάς κάτι αφησε το να φύγει, αν γυρίσει θα ναι πάντα δικό σου >> και όντως θα έλεγα ότι ισχύει!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Στωικος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους