Σοφά λόγια που είπαμε ή ακούσαμε

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.

Βασικά δε μ'αρέσει ο Κιάμος-προς θεού-αλλά το 'Απο Δευτέρα' έχει ένα point στην ζωή των ελλήνων,λένε πως θα κάνουν κάτι και δε το κάνουν..οπότεεε..
απο Δευτέρα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Για να με θυμάσαι και να με βλέπεις και όχι να με βλέπεις και να με θυμάσαι...:whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
αν φοβάσαι τη μοναξιά
τότε φοβάσαι τον ίδιο σου τον εαυτό...
( μου το ειχε πει μια καλή φίλη )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Να μη φοβάσαι τον πατέρα μου,σε συμπαθεί.
Η κόρη του χημικού μου :Ρ

(όταν σας το λέει αυτό παιδί καθηγητή να φοβάστε!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Διαφωνώ με αυτό που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμα σου να το λες.
Βολταίρος
Και μία από τις αγαπημένες μου..
Ό,τι λάμπει δεν είναι χρυσός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
"Η ζωή είναι ωραία, όσο μικρή κι αν είναι".

Την άκουσα στους "Πρωταγωνιστές" σε μία εκπομπή για μία θανατηφόρο ασθένεια, την κυστική ίνωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
"Η ζωή είναι ωραία, όσο μικρή κι αν είναι".

Την άκουσα στους "Πρωταγωνιστές" σε μία εκπομπή για μία θανατηφόρο ασθένεια, την κυστική ίνωση.
Βασικά συναρπαστική είναι. Στο χέρι μας είναι να την ορίσουμε. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSrch

Νεοφερμένος

Ο GeoSrch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Για εμενα 2 ειναι τα κυριοτερα αποφθεγματα που εχω ακουσει και προσπαθω να εφαρμοσω....
1.γνωθι σεαυτον
2. ο κατωτερος ανθρωπος εχει απαιτησεις απο τους αλλους,ο ανωτερος απο τον εαυτο του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
"Η εξεταστική είναι σαν μια γκόμενα. Κάθε φορά της λες ψέμματα και ποτέ δεν κάνεις πράξη αυτά που υπόσχεσαι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HumaneTouch

Νεοφερμένος

Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Πολλά πράγματα μπορεί να μην τα βλέπεις, αλλά υπάρχουν.




Πέστε να με φάτε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Ένας αγαπημένος καθηγητής (και δάσκαλος) μου, είχε πει κάποτε: οι πρόσφυγες δεν έχουνε πατρίδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandrosss

Νεοφερμένος

Ο alexandrosss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
΄΄Αν προσπαθήσεις μπορεί και να χάσεις, αν δεν προσπαθήσεις είσαι ήδη χαμένος΄΄;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Public Relations και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
“Έπρεπε να γεράσω, αγόρι μου, για να μάθω τι είναι ευτυχία. Τελικά ευτυχία είναι ένα ζευγάρι χέρια, δύο χέρια… Αυτά που θα σε αγκαλιάσουν, θα σε κρατήσουν, θα σε κοιμήσουν, θα σε περιποιηθούν, θα σου μαγειρέψουν, θα σε χαιδέψουν και στο τέλος θα σου κλείσουν τα μάτια. Τα πολλά χέρια απλά σε κατσιάζουν… Χάσιμο χρόνου. Θα το δείς κι εσύ όσο μεγαλώνεις…'' Θανάσης Βέγγος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HumaneTouch

Νεοφερμένος

Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Ο παππούς μου έλεγε πως αν θέλω να πω κάτι σοβαρό και να πουλήσω μούρη πρέπει να ξεκινάω πάντα με την φράση "Ο παππούς μου έλεγε..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nex.

Νεοφερμένος

Ο nex. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Από μια επιστημονική σκοπιά για το τι είμαστε : μια στιγμιαία έκφραση ,οποιουδήποτε αντικειμένου , χωρίς κέντρο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Θα μπορούσα να γεμίσω σελίδες ολόκληρες η αλήθεια είναι, αλλά δε θα το κάνω! ;)

Πολλά πράγματα μπορεί να μην τα βλέπεις, αλλά υπάρχουν.
Aυτό μου θυμίζει Κοέλιο, σε ελεύθερη απόδοση έλεγε κάτι σε φάση <<Κάθε μέρα έρχεσαι σε επαφή με διάφορα πράγματα. Το θέμα είναι πως και αυτά έρχονται σε επαφή μαζί σου, ακόμα και αν δεν το καταλαβαίνεις>>.

Δύο σημαντικές, γι' εμένα, <<σοφίες>>:
Τις ευκαιρίες τις κυνηγάς, δε τις περιμένεις
- Οικογενειακή φίλη

Είναι προτιμότερο να είσαι ο καλύτερος ανάμεσα στους χειρότερους, ή ο χειρότερος ανάμεσα στους καλύτερους;
- Καθηγήτρια της σχολής μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Η πιο σοφή κουβέντα ανά τους αιώνες των αιώνων είναι η λέξη:
"Γιατί;"
Και τι δεν ανακαλύψαμε....


Εγώ το σκέφτηκα.
:yahoo:


Καλά κι άλλοι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Το ''γιατι'' ή ''το τι και πως''.Το γιατι μονο μπελαδες φερνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Public Relations και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Εσείς που κλαίτε γιατί σας παράτησε ο γκόμενος...ξέρετε τι είναι να σου πέφτουν οι πατάτες από το πιτόγυρο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top