Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,843 μέλη και 2,411,086 μηνύματα σε 75,055 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 356 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σοφά λόγια που είπαμε ή ακούσαμε

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,289 μηνύματα.

H φρι . έγραψε: στις 23:37, 17-11-12:

Διαφωνώ με αυτό που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμα σου να το λες.
Βολταίρος
Και μία από τις αγαπημένες μου..
Ό,τι λάμπει δεν είναι χρυσός.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νηρηίς

Διακεκριμένο μέλος

H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,053 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε: στις 23:38, 17-11-12:

"Η ζωή είναι ωραία, όσο μικρή κι αν είναι".

Την άκουσα στους "Πρωταγωνιστές" σε μία εκπομπή για μία θανατηφόρο ασθένεια, την κυστική ίνωση.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici43946

Επιφανές Μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,192 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε: στις 23:41, 17-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νηρηίς
"Η ζωή είναι ωραία, όσο μικρή κι αν είναι".

Την άκουσα στους "Πρωταγωνιστές" σε μία εκπομπή για μία θανατηφόρο ασθένεια, την κυστική ίνωση.
Βασικά συναρπαστική είναι. Στο χέρι μας είναι να την ορίσουμε.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GeoSrch

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο GeoSrch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

O GeoSrch έγραψε: στις 19:08, 05-02-13:

Για εμενα 2 ειναι τα κυριοτερα αποφθεγματα που εχω ακουσει και προσπαθω να εφαρμοσω....
1.γνωθι σεαυτον
2. ο κατωτερος ανθρωπος εχει απαιτησεις απο τους αλλους,ο ανωτερος απο τον εαυτο του
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε: στις 19:12, 05-02-13:

"Η εξεταστική είναι σαν μια γκόμενα. Κάθε φορά της λες ψέμματα και ποτέ δεν κάνεις πράξη αυτά που υπόσχεσαι".
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

HumaneTouch

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O HumaneTouch έγραψε: στις 19:20, 05-02-13:

Πολλά πράγματα μπορεί να μην τα βλέπεις, αλλά υπάρχουν.

Πέστε να με φάτε
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Βλα (Βλαδίμηρος)

Διάσημο Μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 795 μηνύματα.

O Βλα Η κόλαση, λοιπόν, είναι η πατρίδα μας. έγραψε: στις 19:20, 05-02-13:

Ένας αγαπημένος καθηγητής (και δάσκαλος) μου, είχε πει κάποτε: οι πρόσφυγες δεν έχουνε πατρίδα...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alexandrosss

Νεοφερμένος

Ο alexandrosss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O alexandrosss έγραψε: στις 20:25, 05-02-13:

΄΄Αν προσπαθήσεις μπορεί και να χάσεις, αν δεν προσπαθήσεις είσαι ήδη χαμένος΄΄
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isom1312

Δραστήριο Μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Public Relations . Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O Isom1312 έγραψε: στις 21:41, 05-02-13:

“Έπρεπε να γεράσω, αγόρι μου, για να μάθω τι είναι ευτυχία. Τελικά ευτυχία είναι ένα ζευγάρι χέρια, δύο χέρια… Αυτά που θα σε αγκαλιάσουν, θα σε κρατήσουν, θα σε κοιμήσουν, θα σε περιποιηθούν, θα σου μαγειρέψουν, θα σε χαιδέψουν και στο τέλος θα σου κλείσουν τα μάτια. Τα πολλά χέρια απλά σε κατσιάζουν… Χάσιμο χρόνου. Θα το δείς κι εσύ όσο μεγαλώνεις…'' Θανάσης Βέγγος
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

HumaneTouch

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O HumaneTouch έγραψε: στις 22:27, 06-02-13:

Ο παππούς μου έλεγε πως αν θέλω να πω κάτι σοβαρό και να πουλήσω μούρη πρέπει να ξεκινάω πάντα με την φράση "Ο παππούς μου έλεγε..."
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nex.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο nex. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 66 μηνύματα.

O nex. έγραψε: στις 22:38, 06-02-13:

Από μια επιστημονική σκοπιά για το τι είμαστε : μια στιγμιαία έκφραση ,οποιουδήποτε αντικειμένου , χωρίς κέντρο .
Παράθεση

fmarulezkd

Διάσημο Μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 679 μηνύματα.

O fmarulezkd έγραψε: στις 01:15, 07-02-13:

Θα μπορούσα να γεμίσω σελίδες ολόκληρες η αλήθεια είναι, αλλά δε θα το κάνω!

Πολλά πράγματα μπορεί να μην τα βλέπεις, αλλά υπάρχουν.
Aυτό μου θυμίζει Κοέλιο, σε ελεύθερη απόδοση έλεγε κάτι σε φάση <<Κάθε μέρα έρχεσαι σε επαφή με διάφορα πράγματα. Το θέμα είναι πως και αυτά έρχονται σε επαφή μαζί σου, ακόμα και αν δεν το καταλαβαίνεις>>.

Δύο σημαντικές, γι' εμένα, <<σοφίες>>:
Τις ευκαιρίες τις κυνηγάς, δε τις περιμένεις
- Οικογενειακή φίλη

Είναι προτιμότερο να είσαι ο καλύτερος ανάμεσα στους χειρότερους, ή ο χειρότερος ανάμεσα στους καλύτερους;
- Καθηγήτρια της σχολής μου
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 18:17, 19-02-13:

Η πιο σοφή κουβέντα ανά τους αιώνες των αιώνων είναι η λέξη:
"Γιατί;"
Και τι δεν ανακαλύψαμε....

Εγώ το σκέφτηκα.

Καλά κι άλλοι....
Παράθεση

silverdog

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 373 μηνύματα.

O silverdog έγραψε: στις 19:48, 19-02-13:

Το ''γιατι'' ή ''το τι και πως''.Το γιατι μονο μπελαδες φερνει
Παράθεση

Isom1312

Δραστήριο Μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Public Relations . Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O Isom1312 έγραψε: στις 22:10, 25-02-13:

Εσείς που κλαίτε γιατί σας παράτησε ο γκόμενος...ξέρετε τι είναι να σου πέφτουν οι πατάτες από το πιτόγυρο;;;
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 12:58, 25-03-13:

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,742 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 20:53, 20-04-13:

Φιλόσοφος βενζινάς:
Ό έρωτας Βάγγο μου μοιάζει σαν το από μέσα της σαμπρέλας:
Αέρας φρέσκος. Και οι ερωτευμένοι σαν τις χαλασμένες βαλβίδες που ξεφυσάνε!

Από την ταινία "Το σωφεράκι"
Παράθεση

Engineer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O Engineer κάποτε έγραψε: στις 04:27, 11-05-13:

Κομμουνιστής είναι αυτός που είναι δημοκράτης ή μοναρχικός και που περιμένει τις εκλογές για να ψηφίσει αντίθετα.

Από μαθητική έκθεση
Παράθεση

Engineer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O Engineer κάποτε έγραψε: στις 04:34, 11-05-13:

Τα στάδια στη ζωή ενός ανθρώπου:
4 ετών: Ο μπαμπάς μου μπορεί να κάνει τα πάντα!
7 ετών: Ο μπαμπάς ξέρει τόοοσα πολλά!
8 ετών: Ο μπαμπάς μου δεν ξέρει τελικά και τόσα πολλά.
12 ετών: Ο μπαμπάς μου δεν ξέρει τι του γίνεται.
14 ετών: Ο πατέρας μου? Ασε καλύτερα!
21 ετών: Ωχ πάλι αυτός μπροστά μου!
25 ετών: Κάτι ξέρει για το θέμα ο πατέρας μου αλλά όχι και πολλά πράγματα.
30 ετών: Θα πρέπει να μάθω τι ξέρει ο πατέρας μου για το θέμα.
35 ετών: Πριν αποφασίσουμε ας ζητήσουμε και τη γνώμη του μπαμπά.
50 ετών: Τι άραγε να πίστευε ο πατέρας γι΄ αυτό?
60 ετών: Τελικά ο πατέρας μου είχε τεράστια εμπειρία!
65+ετών: Α, ρε πατέρα! Μακάρι να ζούσες και να μιλούσαμε σήμερα οι δυο μας!

Ανώνυμος
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 16:07, 11-05-13:

Συζητούσα με τον πατέρα μου για την ιστορία στο σχολείο ότι τα παιδιά δεν μαθαίνουν ιστορία και ότι είναι το πιο μισητό μάθημα για όλα τα παιδιά κτλ. Και μου είπε ότι το σχολείο δεν μπορεί να σου μάθει ιστορία. Μπορεί, όμως, να σου μάθει να αγαπάς την ιστορία.

Με τάπωσε.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Στωικος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους