Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,077 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι σημαίνει για εσάς ποιοτική μουσική;

notebook___ΑΡΚΑς (ο βιολιστης της στεγης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη notebook___ΑΡΚΑς
Ο ο βιολιστης της στεγης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

O notebook___ΑΡΚΑς yeaaaah έγραψε στις 11:26, 17-06-12:

εγω πιστευω οτι το ποιοτικο τραγουδι ειναι αυτο που διαρκει....δηλαδη να ειναι διαχρονικο!!
τραγουδια μεγαλων συνθετων εχουν μεινει και θα μεινουν στις μνημες ολων των ελληνων οπως : Θεοδωρακης,Χατζιδακης ,Λοιζος, Κραουνακης και πααααρα πολλοι αλλοι.!
τωρα οσο αναφορα τραγουδια τυπου (κιαμος,οικονομοπουλος,ηλιαδη και και και) ακουγονται το πολυ 6-7 μηνες,μηνες ετσι οχι χρονια, δεν νομιζω να χαρακτηριζονται ποιοτικα....βεβαια αυτο το θεμα κανεις δεν μπορει να αναλυσει σωστα!!
επισης ποιοτικη μουσικη ειναι αυτη που διαθετει ολους τους ορους(θεωριες,τεχνικες) της μουσικης!
δεν μπορει τωρα ενας αφωνος να κανει καριερα ενω το ταλεντο να μενει απ'εξω....και αυτος ο αφωνος κανει καριερα επειδη καποιο τον ακουνε που καταληγουμε?
οτι τον αφωνο (που δεν διαθετει τους ορους της μουσικης) τον ακουνε αυτοι που δεν διαθετους επισης τους ορους της μουσικης....με λιγα λογια ειναι 50-50 η κατασταση....
και δεν ειναι λιγες οι φορες που παρεξηγουντε μερικοι.....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,446 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 11:47, 17-06-12:

Η μουσική είναι τέχνη και στόχος της Τέχνης -κάθε μορφής- είναι το να προκαλεί συναισθήματα στο κοινό. Πιο απλά στοχεύει στην τέρψη και όχι κάπου αλλού.
Συνεπώς, η τέχνη γενικότερα έχει να κάνει με το ωραίο. Ακούω ένα τραγούδι επειδή μου αρέσει, επειδή ακούγεται καλά στ' αυτιά μου και αισθάνομαι πράγματα όταν το ακούω. Η έννοια του ωραίου είναι σχετική. Σ' εμένα μπορεί να ακούγεται κάτι καλά, σε 'σένα όχι. Δεν έχει καμμία σημασία.

Γενικότερα, έχω ακούσει ότι υπάρχουν δύο είδη ποιότητας, η αντικειμενική και η υποκειμενική. Η υποκειμενική είναι αυτό που λέω παραπάνω και η αντικειμενική έχει να κάνει -λένε- με την αρμονία, με στίχους κτλ. Πιο κοντά στην αρμονία -λένε πάλι- βρίσκεται η κλασική μουσική.
Κλασικό γενικότερα είναι οτιδήποτε το διαχρονικό, αυτό που μένει στο χρόνο, δε χάνει την αξία του και γενικότερα μένει αφθαρτο, έχει διάρκεια.
Με βάση τα παραπάνω πόσοι ακούν ποιοτική μουσική σήμερα; Και πόσοι εκφράζονται με τη λεγόμενη "ποιοτική" μουσική; Ελάχιστοι. Αυτό δε σημαίνει βέβαια ότι αυτοί οι λίγοι είναι και ποιοτικοί.

Τέλος πάντων, πραγματικά δε ξέρω ποιά είναι η ποιοτική μουσική, τι είναι ποιοτικό και αν υπάρχει το ποιοτικό. Σημασία για εμένα έχει τι ακούγεται καλά στα αυτιά μου, ό,τι κι αν είναι αυτό, ακόμη κι αν χαρακτηρίζεται από κάποιους ως "μη ποιοτικό" ή ακόμη και ξενερωτο. Μικρή σημασία έχει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skleanthi (Κλεάνθη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη skleanthi
H Κλεάνθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H skleanthi έγραψε στις 17:22, 17-06-12:

Κατά τη γνώμη μου ποιοτική είναι η μουσική που σε όποιο είδος και αν ανήκει έχει στίχο με βάθος και δουλεμένη μελωδία. Η ποιοτική μουσική είναι διαχρονική, ακούγεται μετά από αιώνες (βλέπε Μότσαρτ, Μπετόβεν, Μπαχ).. Ποιοτικό τραγούδι είναι αυτό που ξυπνά συναισθήματα και κάνει τους ανθρώπους να ονειρεύονται..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

notebook___ΑΡΚΑς (ο βιολιστης της στεγης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη notebook___ΑΡΚΑς
Ο ο βιολιστης της στεγης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

O notebook___ΑΡΚΑς yeaaaah έγραψε στις 20:09, 17-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ἔρις
Η μουσική είναι τέχνη και στόχος της Τέχνης -κάθε μορφής- είναι το να προκαλεί συναισθήματα στο κοινό. Πιο απλά στοχεύει στην τέρψη και όχι κάπου αλλού.
Συνεπώς, η τέχνη γενικότερα έχει να κάνει με το ωραίο. Ακούω ένα τραγούδι επειδή μου αρέσει, επειδή ακούγεται καλά στ' αυτιά μου και αισθάνομαι πράγματα όταν το ακούω. Η έννοια του ωραίου είναι σχετική. Σ' εμένα μπορεί να ακούγεται κάτι καλά, σε 'σένα όχι. Δεν έχει καμμία σημασία.

Γενικότερα, έχω ακούσει ότι υπάρχουν δύο είδη ποιότητας, η αντικειμενική και η υποκειμενική. Η υποκειμενική είναι αυτό που λέω παραπάνω και η αντικειμενική έχει να κάνει -λένε- με την αρμονία, με στίχους κτλ. Πιο κοντά στην αρμονία -λένε πάλι- βρίσκεται η κλασική μουσική.
Κλασικό γενικότερα είναι οτιδήποτε το διαχρονικό, αυτό που μένει στο χρόνο, δε χάνει την αξία του και γενικότερα μένει αφθαρτο, έχει διάρκεια.
Με βάση τα παραπάνω πόσοι ακούν ποιοτική μουσική σήμερα; Και πόσοι εκφράζονται με τη λεγόμενη "ποιοτική" μουσική; Ελάχιστοι. Αυτό δε σημαίνει βέβαια ότι αυτοί οι λίγοι είναι και ποιοτικοί.

Τέλος πάντων, πραγματικά δε ξέρω ποιά είναι η ποιοτική μουσική, τι είναι ποιοτικό και αν υπάρχει το ποιοτικό. Σημασία για εμένα έχει τι ακούγεται καλά στα αυτιά μου, ό,τι κι αν είναι αυτό, ακόμη κι αν χαρακτηρίζεται από κάποιους ως "μη ποιοτικό" ή ακόμη και ξενερωτο. Μικρή σημασία έχει.
εισαι σωστη..
δεν το ειχα πιασει το θεμα απο αυτην την πλευρα.
οτι δηλαδη "ακου ρε φιλε την μουσικη σου και αφου περνας καλα μην ψαχνεις για παραπερα"...εισαι ωραια

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,641 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 20:18, 17-06-12:

http://www.youtube.com/watch?v=-6o_UzdUg5g

Αυτό ακριβώς είναι ποιοτική μουσική

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

georgia...! (π = 3,14159 26535...)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη georgia...!
H π = 3,14159 26535... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 178 μηνύματα.

H georgia...! έγραψε στις 20:32, 17-06-12:

μουσικη...!!! μια λεξη μια ιστορια..!!! τι παραπανω μπορεις να πεις ...η μουσικη δεν μπορει να θεωρηθει ποιοτικη...απλα υπαρχει για να εισαγει στην ζωη και την σκεψη μας την ποιοτητα..!!!

Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,446 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 23:53, 17-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από skleanthi
Κατά τη γνώμη μου ποιοτική είναι η μουσική που σε όποιο είδος και αν ανήκει 1.έχει στίχο με βάθος και 2. δουλεμένη μελωδία. 3. Η ποιοτική μουσική είναι διαχρονική, ακούγεται μετά από αιώνες (βλέπε Μότσαρτ, Μπετόβεν, Μπαχ).. 4. Ποιοτικό τραγούδι είναι αυτό που ξυπνά συναισθήματα και κάνει τους ανθρώπους να ονειρεύονται..
1. Πώς προσδιορίζεις εσύ το "βάθος"; Τι σημαίνει "στίχος με βάθος" Είναι κάτι του τύπου: "Πωωω ρε τι είπε/έγραψε ο άνθρωπος;" ή μήπως αυτό: "Τι εννοεί; θέλει να το σκεφτείς για να πιάσεις το νόημα..." Κι από τη στιγμή που για 'μένα ή για 'σένα το "βάθος" μπορεί να σημαίνει διαφορετικά πράγματα και δε μπορείς να δώσει έναν ορισμό του τύπου "αυτό είναι και τέλος" άρα και αυτό με την αντικειμενική ποιότητα δεν ισχύει. Άλλο είναι για 'σένα ποιοτικό, άλλο για 'μένα. Δε μπορείς όμως να 'ρθεις να μου πεις: "Ξέρεις... δεν ακούς ποιοτική μουσική, γιατί ποιοτική μουσική είναι αυτό που ακούω εγώ"

2. σχετικά με μελωδίες κτλ δε ξέρω και πολλά. Λένε ότι έχει να κάνει με αρμονία και τα σχετικά, αλλά τι να σου πω; Δεν έχω ιδέα, ίσως να είναι κι έτσι.

3. Σ' αυτό συμφωνώ εν μέρει. Έχει να κάνει με το διαχρονικό, το κλασικό το οποίο και θεωρείται ποιοτικό. Στη δεκαετία του '30 όμως, όπου ήρθε στην Ελλάδα το πνευματικό κίνημα του μοντερνισμού όλη αυτή η θεωρία με το κλασικό έπαψε να ισχύει. Κριτήριο για να χαρακτηριστεί κάτι τέχνη δεν ήταν πλέον το κλασικό, αλλά πλέον ενδιέφερε το μοντέρνο. Κι όμως ποιήματα του Σεφέρη, του Ελύτη, του Ρίτσου ή του Εγγονόπουλου... δε θα τα έλεγες "ποιοτικά";
Τέλος πάντων, γι'αυτό λέω ότι είναι κάπως περίεργο το θέμα με την ποιότητα.
Επίσης, ναι λέμε ότι η κλασική μουσική μένει, πόσους και ποιούς εκφράζει -πραγματικά- όμως; Αυτό είναι το θέμα.

4. Σαφέστατα, έτσι είναι. Γενικότερα ο στόχος της τέχνης είναι αυτός. Αλλά σ'όλο αυτό που περιγράφεις ενέχει καθαρά το υποκειμενικό στοιχείο, το πώς θα το πάρω εγώ. Εμένα μπορεί να μου προκαλεί συναισθήματα και να ονειρεύομαι με τραγούδια του Μακρόπουλου ή του Σφακιανάκη κι εσύ με τον Μπετόβεν ή τον Μότσαρτ. Τότε για εμένα είναι ποιοτικό το ένα και για 'σένα το άλλο.

Οπότε, ναι, ποιός ο λόγος να ψάχνουμε τον ορισμό της ποιότητας και της μη ποιότητας, του ποιοτικού τραγουδικού και αυτού που -για 'σένα- είναι για τα σκουπίδια; Και από την άλλη τι θα πεις: "Πωω τώρα ακούω ποιότητα!!" Μήπως μετριέται κιόλας: "τώρα ακούω περισσότερη ποιότητα" Δεν πάει έτσι νομίζω!

Το ξέρω!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mr. Crowley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mr. Crowley
Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,921 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε στις 18:33, 18-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από notebook___ΑΡΚΑς
εισαι σωστη..
δεν το ειχα πιασει το θεμα απο αυτην την πλευρα.
οτι δηλαδη "ακου ρε φιλε την μουσικη σου και αφου περνας καλα μην ψαχνεις για παραπερα"...εισαι ωραια
Αναρωτιέμαι ποιος τα 'χε πει πρώτος αυτά μερικές σελίδες πριν...

Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις έγραψε στις 18:37, 18-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Mr. Crowley
Αναρωτιέμαι ποιος τα 'χε πει πρώτος αυτά μερικές σελίδες πριν...

Τι να σου πω; Εγώ από τον καθηγητή μου στο πανεπιστήμιο τα άκουσα πρώτη φορά, κάναμε για την ποίηση και μας μίλησε γενικότερα για την τέχνη (με αφορμή όλα αυτά για τον μοντερνισμό) Τέλος πάντων αυτός με έκανε να σκεφτώ κάποια πράγματα.
Οπότε ίσως και οι δύο να τα διαβάσατε ή να τα ακούσατε ξερω 'γω από τον ίδιο, ή στην τελική να πιστεύετε απλώς τα ίδια πράγματα.

Εγώ όλα τα οφείλω σ' αυτόν
Εσύ έρχεσαι απλώς δεύτερος!

Ααα επίσης... είδα "μερικές σελίδες πριν" και δε λέμε το ίδιο...
Εσύ λες ότι ο καθένας βαφτίζει ποιότητα αυτό που του αρέσει να ακούει κι εγώ προσθέτω στην ουσία πάνω σ' αυτό ότι αφού είναι έτσι... στην τελική δε με νοιάζει και τι είναι ποιότητα, αν ακούω ποιότητα κτλ κτλ.
Ναι, νομίζω ότι γι' αυτό με είπαν "ωραία" οπότε ο τίτλος είναι καθαρά δικός μου!!

Παράθεση

Mr. Crowley

Επιφανές Μέλος

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε στις 18:44, 18-06-12:

Τι να σου πω; Εγώ από τον καθηγητή μου στο πανεπιστήμιο τα άκουσα πρώτη φορά, κάναμε για την ποίηση και μας μίλησε γενικότερα για την τέχνη (με αφορμή όλα αυτά για τον μοντερνισμό) Τέλος πάντων αυτός με έκανε να σκεφτώ κάποια πράγματα.
Οπότε ίσως και οι δύο να τα διαβάσατε ή να τα ακούσατε ξερω 'γω από τον ίδιο, ή στην τελική να πιστεύετε απλώς τα ίδια πράγματα.

Εγώ όλα τα οφείλω σ' αυτόν
Εσύ έρχεσαι απλώς δεύτερος!
This is blasphemy!Εγώ δεν έρχομαι ποτέ δεύτερος.

Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις έγραψε στις 19:05, 18-06-12:

Έλα, έλα μη κάνεις έτσι.
Σου είπα, τελικά δεν έρχεσαι ούτε δεύτερος ούτε τρίτος... άλλο λέω εγώ, άλλο εσύ.
Οπότε ντάξει, στα δικά σου είσαι πρώτος!

Παράθεση

Mr. Crowley

Επιφανές Μέλος

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε στις 19:13, 18-06-12:

Έλα, έλα μη κάνεις έτσι.
Σου είπα, τελικά δεν έρχεσαι ούτε δεύτερος ούτε τρίτος... άλλο λέω εγώ, άλλο εσύ.
Οπότε ντάξει, στα δικά σου είσαι πρώτος!
Πως την έχεις δει,θα απαντάς σοβαρά και θα μου γαμάς το trolling για πολύ ακόμα?
This treachery will not be tolerated!

Παράθεση

dragon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dragon
H dragon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H dragon έγραψε στις 00:24, 26-12-12:

Ακουω μουσικη σχεδον απ' ολα τα ειδη.
Λιγοτερο τα εντεχνα κ το heavy metal.Ομως σεβομαι αυτους που ειναι λατρεις αυτων των μουσικων.
Ποσο μου την δινει λοιπον οταν ακουω συνεχεια γυρω μου,οτι δεν υπαρχει ποιοτητα στα σκυλαδικα
για παραδειγμα και κατ'επεκταση αυτος που ακουει και αυτα,δεν εχει ουτε παιδεια ουτε μορφωση!
Και τελικα,ποιος εχει την ικανοτητα να κρινει ποιο κομματι ειναι ποιοτικο κ ποιο οχι!?
Και γτ πρεπει να κρινουμε την μουσικη που ακουει καποιος που δεν ειναι στα γουστα μας?
Και οχι μονο να κρινουμε την μουσικη που ακουει αλλα να του βαζουμε κ ταμπελιτσα οτι ειναι αμορφωτος κ
χωρις παιδεια!
Πρεσβευω αυτο που κατα τον Σωκρατη λεει οτι η μορφωση ειναι θεμα..συμπεριφορας του καθενος!

Την γνωμη του λοιπον καθενας μπορει να την εκφερει αλλα δεν μπορει να την επιβαλει
προσβαλοντας τα μουσικα ακουσματα του αλλου!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 13:52, 26-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από dragon
Την γνωμη του λοιπον καθενας μπορει να την εκφερει αλλα δεν μπορει να την επιβαλει
προσβαλοντας τα μουσικα ακουσματα του αλλου!
θα συμφωνουσα απολυτως, εαν υπηρχε ενα μπατσόνι ή ένας νταλικιέρης, που να μην ακουει ντερτιφμ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 28-12-12 στις 11:57. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 17:29, 26-12-12:

Αν θέλετε πιστέψτε το, έχω πετύχει ταξιτζή να ακούει μότσαρτ...

Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 20:02, 30-08-13:

Το διαχρωνικο τραγουδι συνηθως ειναι δειγμα ποιοτικης μουσικης

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Detectiveal
H Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 106 μηνύματα.

H Detectiveal Σε ονειρεύτηκα ξανά... έγραψε στις 13:49, 05-10-13:

Ποιοτικό για μένα θα πει σύνθετο, δουλεμένο, ιδιαίτερο, με νόημα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Italian dream...
H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε στις 14:22, 05-10-13:

http://www.youtube.com/watch?v=pPZhnQTKOg8

Παράθεση

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 106 μηνύματα.

H Detectiveal Σε ονειρεύτηκα ξανά... έγραψε στις 12:08, 06-10-13:

Τέλειο και πολύ ρομαντικό

Παράθεση

Dr.Quantum

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dr.Quantum
Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O Dr.Quantum έγραψε στις 12:11, 06-10-13:

Moby

Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 13:09, 06-10-13:

Να είναι διαχρονική..Δηλαδή όχι κομμάτια που θα τα ακούσεις για λίγο και μετά δε θα θυμάσαι καν ότι υπήρχαν.

Γενικά πιστεύω ότι κάθε είδους μουσικής έχει και σκουπίδια και ποιότητα απλά πρέπει να τα διαχωρίζουμε...Όχι να θεωρούμε ότι μόνο ένα είδος είναι ποιοτικό.

Παράθεση

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Detectiveal Σε ονειρεύτηκα ξανά... έγραψε στις 13:29, 06-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Emilouko
Να είναι διαχρονική..Δηλαδή όχι κομμάτια που θα τα ακούσεις για λίγο και μετά δε θα θυμάσαι καν ότι υπήρχαν.

Γενικά πιστεύω ότι κάθε είδους μουσικής έχει και σκουπίδια και ποιότητα απλά πρέπει να τα διαχωρίζουμε...Όχι να θεωρούμε ότι μόνο ένα είδος είναι ποιοτικό.
Συμφωνώ, όσον αφορά στα περισσότερα είδη τουλάχιστον...

Παράθεση

russia4ever

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη russia4ever
Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 148 μηνύματα.

O russia4ever Люблю Россию. έγραψε στις 20:52, 22-05-14:

Η ποιοτική μουσική για μένα είναι όταν έχει να μας μεταδώσει κάποιο μήνυμα αισιόδοξο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

silia1991

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη silia1991
H silia1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H silia1991 έγραψε στις 16:55, 18-06-14:

ο,τιδηποτε σε κανει να ηρεμεις ψυχικα και σε ανεβαζει ψυχικα, οχι απλως να σ φτιαχνει τη διαθεση. να μιλαει στην ψυχη σου! οσον αφορα τα ειδη νομιζω δεν αποκλειω καποιο με εξαιρεση ποπ, σκυλοτραγουδα και βαρια μεταλαδικα με ουρλιαχτα. κατα τα αλλα οποιοδηποτε ειδος μπορει να χει καλα τραγουδια και κακα τραγουδια. απο τους αγαπημενους μου καλλιτεχνες ειναι Ο Μαρκ Λανεγκαν και ο Ντυλαν

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Kurosaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kurosaki
Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

O Kurosaki έγραψε στις 08:05, 24-06-14:

Τα τέσσερα αγαπημένα μου τραγούδια, και το εύρος των μουσικών μου επιλογών.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Saint7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Saint7
Ο Saint7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Saint7 έγραψε στις 11:58, 04-07-14:

Ποιοτική μουσική είναι αυτή που σε αγγίζει, που συμβαδίζει με τα συναισθήματά σου, τα εξωτερικεύει και φυσικά σε εκφράζει σε μεγάλο βαθμό.
Για εμένα, ποιοτική μουσική απαντάται σε όλα τα είδη απλά σε διαφορετικά ποσοστά. Έχω μια ιδιαίτερη προτίμηση σε rock και metal, ενώ συμπαθώ τη hip-hop και τη low-bap, χωρίς να είμαι αυτό που αποκαλούν "ψαγμένος". Θεωρώ πως η ελληνική σύγχρονη(....) μουσική στερείται ποιότητας και νοήματος και απευθύνεται σε εφήβους και μετα-εφήβους πεπεισμένους ότι έφθασαν σε ερωτικό αδιέξοδο, δηλαδή στη γενιά του φραπέ, του κλαμπ σε καθημερινή βάση και του τσιγάρου για μαγκιά.

Φυσικά, παντού υπάρχουν εξαιρέσεις σε όλα αυτά.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 09:33, 17-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Emilouko

Couldn't agree more
Κάθε είδος εκφράζει τα συναισθήματα, τις επιθυμίες και τα βάσανα κοινωνικών ομάδων που φυσικά είναι σεβαστά. Όταν όμως μπαίνει στη μέση η εμπορευματοποίηση δυστυχώς χάνει την αξία του.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 10:31, 17-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Alireza
Όταν όμως μπαίνει στη μέση η εμπορευματοποίηση δυστυχώς χάνει την αξία του.
Όμως δεν σημαίνει πως όταν κάποιο τραγούδι έχει μεγάλη εμπορική επιτυχία είναι αναγκαστικά σκουπίδι. Το έχω ακούσει και αυτό.

Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 10:37, 17-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Όμως δεν σημαίνει πως όταν κάποιο τραγούδι έχει μεγάλη εμπορική επιτυχία είναι αναγκαστικά σκουπίδι. Το έχω ακούσει και αυτό.
Όχι βέβαια, μα δεν είπα αυτό.
Εννοώ ότι για χάρη της εμπορευματοποίησης και του εύκολου χρήματος η ποιότητα ενός είδους μπορεί να αρχίζει να φθίνει ώστε να ανταποκρίνεται στη "μάζα"που θα αποφέρει άλλωστε και το επιθυμητό κέρδος.
Φυσικά και μια ποιοτική μουσική μπορεί να βρει αντίκτυπο σε κάποιους ανθρώπους και να έχει εμπορική επιτυχία. Αλλά τότε μιλάμε για επακόλουθο κι όχι σκοπό.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 10:41, 17-07-14:

Όχι βέβαια, μα δεν είπα αυτό.
Εννοώ ότι για χάρη της εμπορευματοποίησης και του εύκολου χρήματος η ποιότητα ενός είδους μπορεί να αρχίζει να φθίνει ώστε να ανταποκρίνεται στη "μάζα"που θα αποφέρει άλλωστε και το επιθυμητό κέρδος.
Φυσικά και μια ποιοτική μουσική μπορεί να βρει αντίκτυπο σε κάποιους ανθρώπους και να έχει εμπορική επιτυχία. Αλλά τότε μιλάμε για επακόλουθο κι όχι σκοπό.
Ναι κατάλαβα τι ήθελες να πεις αλλά έκανα μια παρατήρηση στο θέμα γιατί το ακούω από πολλούς και είναι χαζό συμπέρασμα. Αν ξέρουν ένα τραγούδι 5 άτομα είναι ποιότητα αν το ξέρουν 100 σαβούρα. Με ποια λογική το λένε δεν ξέρω.
Αλλά οκ και οι σαβούρες που λες έχουν τη χάρη τους. Πέφτει γέλιο.

Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

H Alireza έγραψε στις 10:52, 17-07-14:

Ναι κατάλαβα τι ήθελες να πεις αλλά έκανα μια παρατήρηση στο θέμα γιατί το ακούω από πολλούς και είναι χαζό συμπέρασμα. Αν ξέρουν ένα τραγούδι 5 άτομα είναι ποιότητα αν το ξέρουν 100 σαβούρα. Με ποια λογική το λένε δεν ξέρω.
Αλλά οκ και οι σαβούρες που λες έχουν τη χάρη τους. Πέφτει γέλιο.
Ε εντάξει όλοι ακούσαμε μια σαβούρα στη ζωή μας.. Ποιος θα ξεχάσει το αξέχαστο "Herlem Shake"

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 10:56, 17-07-14:

Ε εντάξει όλοι ακούσαμε μια σαβούρα στη ζωή μας.. Ποιος θα ξεχάσει το αξέχαστο "Herlem Shake"
Και άλλα πολλά. Αλλά θέλω να πω έχουν και αυτά τη φάση τους. Επίσης πιστεύω ότι δεν αντιλαμβάνονται όλοι την κακή/καλή ποιότητα το ίδιο. Δηλαδή ένα τραγούδι που εμένα με αγγίζει και σημαίνει κάτι εσένα μπορεί να σε φαίνεται σαβούρα ή το ανάποδο. Για αυτό δεν με αρέσει να λέμε τι είναι ποιοτικό και τι όχι ακριβώς γιατί είναι κάπως υποκειμενικό τις περισσότερες φορές.

Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

H Alireza έγραψε στις 11:03, 17-07-14:

Και άλλα πολλά. Αλλά θέλω να πω έχουν και αυτά τη φάση τους. Επίσης πιστεύω ότι δεν αντιλαμβάνονται όλοι την κακή/καλή ποιότητα το ίδιο. Δηλαδή ένα τραγούδι που εμένα με αγγίζει και σημαίνει κάτι εσένα μπορεί να σε φαίνεται σαβούρα ή το ανάποδο. Για αυτό δεν με αρέσει να λέμε τι είναι ποιοτικό και τι όχι ακριβώς γιατί είναι κάπως υποκειμενικό τις περισσότερες φορές.
Ναι και μερικές φορές μπορεί η μουσική να είναι καταπληκτική και οι στίχοι κατώτεροι ή το ανάποδο οπότε ο καθένας έλκεται από αυτό που έχει ανάγκη. Μου έχει συμβεί πολλές φορές...

Παράθεση

chester20080

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη chester20080
Ο chester20080 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

O chester20080 έγραψε στις 11:19, 17-07-14:

Το οποίο δεν το άκουσα ποτέ ολόκληρο επειδή μου είχε κολλήσει η ιδέα ότι πρόκειται για binaural beat... Γενικά δε μου αρέσουν τα μπιτακια ή η αποκλειστικά ηλεκτρονική μουσική,αφού δεν είναι μουσική αυτό το πράγμα,ειναι καθαρά για εκτόνωση,δεν ειναι μουσικη που να σε αγγίξει και να σε μελαγχολησει με αναμνήσεις=ορισμός μουσικής για μένα.Πρόκειται για απλά μια παραποίηση της μουσικής που αποσκοπεί σε εμπορευματοποίησή της με καθαρά οικονομικά συμφέροντα,καθώς και την ανάδειξη ατόμων στη μουσική σκηνή που δεν είναι μουσικοί και προσπαθούν να κρυψουν την κακοφωνια τους πίσω απο την τεχνολογία ώστε να αναδειχτούν.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chester20080 : 17-07-14 στις 11:28.
Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

H Alireza έγραψε στις 11:31, 17-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από chester20080
Το οποίο δεν το άκουσα ποτέ ολόκληρο επειδή μου είχε κολλήσει η ιδέα ότι πρόκειται για binaural beat... Γενικά δε μου αρέσουν τα μπιτακια ή η αποκλειστικά ηλεκτρονική μουσική,αφού δεν είναι μουσική αυτό το πράγμα,ειναι καθαρά για εκτόνωση,δεν ειναι μουσικη που να σε αγγίξει και να σε μελαγχολησει με αναμνήσεις=ορισμός μουσικής για μένα.Πρόκειται για απλά μια παραποίηση της μουσικής που αποσκοπεί σε εμπορευματοποίησή της με καθαρά οικονομικά συμφέροντα,καθώς και την ανάδειξη ατόμων στη μουσική σκηνή που δεν είναι μουσικοί και προσπαθούν να κρυψουν την κακοφωνια τους πίσω απο την τεχνολογία ώστε να αναδειχτούν.
Και το κορμί, μην το ξεχνάμε αυτό.

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 23:56, 01-08-14:

Τα φαινόμενα Stan, Chris Mastoras και λοιπά...
Τι ακριβώς είναι; Εκπροσωπούν κάποιο είδος μουσικής, τέχνης; Νιώθω ότι έχω χάσει επεισόδια. Όμως βλέπω μια φρενίτιδα από οπαδίνες και αστεία σχόλια από επικριτές των. Εσείς τι γνώμη έχετε; Για ποιο λόγο το στυλ τους "πουλάει";

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitris001 : 03-08-14 στις 18:17. Αιτία: συμπλήρωση στοιχείων
Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,112 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 23:59, 01-08-14:

To style τους πουλαει επειδη υπαρχουν τα 13χρονα τα οποια ακουν οτι τους ερχεται στο πιατο και δεν ψαχνουν να βρουν καλη μουσικη!Ισως φταιει και το κάλλος! Αν και κατ εμε δεν ειναι σωστο κριτηριο για να κρινεις μουσικη..

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 00:01, 02-08-14:

Ποιο κάλλος; Προσπαθώ να καταλάβω τη λογική και νιώθω ότι είμαι ή ζω από/ σε άλλο πλανήτη. Όχι τίποτα άλλο, αλλά περάσαμε και εμείς από παιδιά και έφηβοι.

Στο you tube είδα το πιο ωραίο σχόλιο: Stan κάτω στο υπόγειο έχει ένα κομοδίνο που πιτσικάρει, κάνε μια προσπάθεια και άνοιξέ το.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,112 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 00:07, 02-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Ποιο κάλλος; Προσπαθώ να καταλάβω τη λογική και νιώθω ότι είμαι ή ζω από/ σε άλλο πλανήτη. Όχι τίποτα άλλο, αλλά περάσαμε και εμείς από παιδιά και έφηβοι.

Στο you tube είδα το πιο ωραίο σχόλιο: Stan κάτω στο υπόγειο έχει ένα κομοδίνο που πιτσικάρει, κάνε μια προσπάθεια και άνοιξέ το.
Ετσι το βλέπουν Απλά ειναι κριμα και αδικο,καποια ταλεντα να μη εχουν την αναγνωριση που τους αξιζει, και να την εχουν εκεινοι..

Παράθεση

Superhuman (Νικηφόρος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Superhuman
Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 551 μηνύματα.

O Superhuman έγραψε στις 00:15, 02-08-14:

Γαμάει ο Σταν ρε μουνιά!

http://www.youtube.com/watch?v=dBeZmxsjdgc

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

notis_19 (Παναγιώτης)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη notis_19
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,090 μηνύματα.

O notis_19 έγραψε στις 01:06, 02-08-14:

Τι ακριβώς είναι ; Τραγουδιστές είναι

Εκπροσωπούν κάποιο είδος μουσικής, τέχνης; Από όσο γνωρίζω ο Σταν εκπροσωπεί την ποπ μουσική..

Εφόσον υπάρχουν άτομα που ακούνε Σταν ή τον κάθε Σταν τέλος πάντων καλό θα ήταν να υπάρχει κάποιος σεβασμούς προς αυτούς αλλά και προς τους ίδιους τους τραγουδιστές. Μπορεί συγκεκριμένα εσύ να μην ακούς και δικαίωμα σου αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να πάψει ο κάθε Σταν να είναι καλλιτέχνης..

Σε κάποιους αρέσει,σε κάποιους όχι..

Αλίμονο αν είχε μόνο φαν ή μόνο haters.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 03-08-14 στις 18:37. Αιτία: split
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pkat876

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pkat876
H pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H pkat876 έγραψε στις 01:31, 02-08-14:

Από τη στιγμή που ο σημερινός έφηβος αρέσκεται στο να ακούει τραγούδια με ανόητους στίχους και πρόχειρη μουσική επένδυση, δεν μπορώ να σκεφτώ κανέναν άλλο λόγο εκτός από την έλλειψη παιδείας και κριτικής ικανότητας. Προσωπικά, δεν είμαι ρατσίστρια απέναντι σε κάποιο είδος μουσικής, εκτός βέβαια από τα σκυλάδικα Όταν υπάρχουν όμως τόσοι αξιόλογοι καλλιτέχνες και οι νέοι ακούνε Παντελίδη και Φουρέιρα και κρεμάνε την αφίσα του Stan και του Αργυρού στη ντουλάπα τους, γιατί ακούσανε την Καινούριου ή τη Μελέτη να πλέκει το εγκώμιο τους, το Μουτσινά να τους δίνει "τζίτζι" και τους είδανε στα βραβεία Mad, τι άλλο θα μπορούσε να συμβαίνει; Εκτός κι αν δεν μπορούν να σηκώσουν το "βάρος" των ποιοτικών τραγουδιών. Η μελοποιημένη ποίηση του Καββαδία, δεν συγκρίνεται με το σουξεδάκι του Λε Πα με το βαθυστόχαστο στίχο και την τσιγκανοτουρκογύφτικη μουσικούλα του που μας πληροφορεί ότι το "όπλο" που μπήκε στο μπαρ είναι για κόλπα πολλά και για τις τελευταίες επιτυχίες της ηρωίδας Φουρέιρα, σε σχέση με το μαχαίρι του Καβαδία, από τον Παπακωνσταντίνου ή το εν λευκώ της Μποφίλιου. Τι να μας πει τώρα ο Χαρούλης για το λουλουδάκι του όταν υπάρχει ολόκληρος Παντελίδης, που βρίζει τη γκόμενα - φίδι που είχε, η οποία αντιπροσωπεύει το γυναικείο πλυθησμό που χυλοπήτιασε ή απάτησε και επομένως πρέπει να βριστεί, ανάλογα .Ο Θηβαίος, ο Κότσιρας, η Γαλάνη, η Αρβανιτάκη, ο Πασχαλίδης και τόσοι άλλοι δεν πουλάνε τόσο. Πώς να το κάνουμε; Ούτε στα mad τραγούδησαν, ούτε το video clip τους παίχτηκε στο mtv, ούτε six pack έχουνε, άρα περνάνε στα αζήτητα αυτομάτως!

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hephaestus

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hephaestus
Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,427 μηνύματα.

O Hephaestus έγραψε στις 01:32, 02-08-14:

ΣΤΑΝ...ενας αμορφωτος ανθρωπος που βγαζει τα τριπλασια χρηματα απο εναν πτυχιουχοο

ΠΑΡΑΚΜΗ

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aladdin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη aladdin
Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 906 μηνύματα.

O aladdin έγραψε στις 02:45, 02-08-14:

Εμενα παντως μια φιλη μου μονδελο για 3 ωρες φωτογραφηση ρουχων, πηρε 1000 ευρωπουλα. Που να ειχε προλαβει την καλη εποχη...

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 08:37, 02-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από pkat876
Από τη στιγμή που ο σημερινός έφηβος αρέσκεται στο να ακούει τραγούδια με ανόητους στίχους και πρόχειρη μουσική επένδυση, δεν μπορώ να σκεφτώ κανέναν άλλο λόγο εκτός από την έλλειψη παιδείας και κριτικής ικανότητας. Προσωπικά, δεν είμαι ρατσίστρια απέναντι σε κάποιο είδος μουσικής, εκτός βέβαια από τα σκυλάδικα Όταν υπάρχουν όμως τόσοι αξιόλογοι καλλιτέχνες και οι νέοι ακούνε Παντελίδη και Φουρέιρα και κρεμάνε την αφίσα του Stan και του Αργυρού στη ντουλάπα τους, γιατί ακούσανε την Καινούριου ή τη Μελέτη να πλέκει το εγκώμιο τους, το Μουτσινά να τους δίνει "τζίτζι" και τους είδανε στα βραβεία Mad, τι άλλο θα μπορούσε να συμβαίνει; Εκτός κι αν δεν μπορούν να σηκώσουν το "βάρος" των ποιοτικών τραγουδιών. Η μελοποιημένη ποίηση του Καββαδία, δεν συγκρίνεται με το σουξεδάκι του Λε Πα με το βαθυστόχαστο στίχο και την τσιγκανοτουρκογύφτικη μουσικούλα του που μας πληροφορεί ότι το "όπλο" που μπήκε στο μπαρ είναι για κόλπα πολλά και για τις τελευταίες επιτυχίες της ηρωίδας Φουρέιρα, σε σχέση με το μαχαίρι του Καβαδία, από τον Παπακωνσταντίνου ή το εν λευκώ της Μποφίλιου. Τι να μας πει τώρα ο Χαρούλης για το λουλουδάκι του όταν υπάρχει ολόκληρος Παντελίδης, που βρίζει τη γκόμενα - φίδι που είχε, η οποία αντιπροσωπεύει το γυναικείο πλυθησμό που χυλοπήτιασε ή απάτησε και επομένως πρέπει να βριστεί, ανάλογα .Ο Θηβαίος, ο Κότσιρας, η Γαλάνη, η Αρβανιτάκη, ο Πασχαλίδης και τόσοι άλλοι δεν πουλάνε τόσο. Πώς να το κάνουμε; Ούτε στα mad τραγούδησαν, ούτε το video clip τους παίχτηκε στο mtv, ούτε six pack έχουνε, άρα περνάνε στα αζήτητα αυτομάτως!
Kλαίω με τις περιγραφές. Ο Hephaestus έδωσε έναν καλό ορισμό.

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,076 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 09:47, 02-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από notis_19
Τι ακριβώς είναι ; Τραγουδιστές είναι

Εκπροσωπούν κάποιο είδος μουσικής, τέχνης; Από όσο γνωρίζω ο Σταν εκπροσωπεί την ποπ μουσική..

Εφόσον υπάρχουν άτομα που ακούνε Σταν ή τον κάθε Σταν τέλος πάντων καλό θα ήταν να υπάρχει κάποιος σεβασμούς προς αυτούς αλλά και προς τους ίδιους τους τραγουδιστές. Μπορεί συγκεκριμένα εσύ να μην ακούς και δικαίωμα σου αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να πάψει ο κάθε Σταν να είναι καλλιτέχνης..

Σε κάποιους αρέσει,σε κάποιους όχι..

Αλίμονο αν είχε μόνο φαν ή μόνο haters..
Καλλιτεχνης?? με τι κριτηρια οριζεις τον συγκεκριμενο καλλιτεχνη? Σιγουρα με βαση τη φωνη (που δεν εχει) ο Σταν, το (κατεστραμενο) ρεπερτοριο του και το... παρουσιαστικο? Ευτυχως το κοινο του ειναι 13χρονα κοριτσοπουλα που στα 16 τους θα χτυπανε το κεφαλι τους για την επιλογη τους αυτη (οπως συμβαινει και με τον Justin Bieber...)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitris001 : 03-08-14 στις 18:47. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 09:57, 02-08-14:

Πώς γίνεται στα 16 τα κοριτσόπουλα να αναθεωρούν μουσικές επιλογές των 13; Φαντάζομαι για τα Ζουζούνια ή τους Mazoo τι λέτε...

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,660 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 10:19, 02-08-14:

Ανόητα 14χρονα κορίτσια που καταναλώνουν ο,τι προϊόν τους πλασαρεται απο την τηλεόραση και τα λοιπά μεσα κυρίως λόγω της εμφάνισης των τραγουδιστών (ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το γούστο τους).Αυτοι οι "καλλιτέχνες" και άλλες τραγουδίστριες τύπου Στικουδη, Φουρειρα ειναι τα "πρότυπα" της εποχής μας, ή μαλλον αυτα που προωθουνται.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 10:23, 02-08-14:

Εσύ Βάσια στα 13 σου με τι έκοβες φλέβα; Με Βαμβακάρη ή με Μούσχουρη; Σκέφτομαι να αρχίσω να stan-ιάρω μπας και δω προκοπή. Να κόψουν καμία φλέβα για πάρτη μου, να μην μπορώ να βγω από το σπίτι μου λόγω των «σκύλες της λύσσας» Ρουβίτσων....κλπ κλπ.

Παράθεση

life12

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη life12
H life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.

H life12 έγραψε στις 11:03, 02-08-14:

Chris Mastoras τι ειναι αυτο??

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους