Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,818 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σύνταξη Βιογραφικού Σημειώματος

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 00:33, 12-07-05:

Πωπω τώρα ξύπνησα και τα είδα όλα! Πότε καλε προλάβατε και τα γράψατε όλα αυτά??? Μόλις ξεμπερδέψω απο κάτι δουλίτσες που έχω με το φόρουμ (σας ετοιμάζουμε μεγάλη εκπληξη, πιθανό να να κλείσει για αρκετές ώρες γιάυτό τρέξτε να προλάβετε ο,τι ποστς θέλετε να κάνετε) θα σας απαντήσω λεπτομερώς.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 07:47, 13-10-05:

Κάτι ακόμα...
Στο βιογραφικό εκεί που γράφω ποιά προγράμματα γνωρίζω να ξεχωρίσω αυτά που ξέρω καλά απο αυτά που ξέρω έτσι κι έτσι?
Γιατί αν δεν τα ξεχωρίσω, σκέφτομαι οτι αν ανακαλύψουν οτι ένα δεν το ξέρω και τόσο καλά τότε το ίδιο θα συμπεράνουν και για τα υπόλοιπα, ενώ αν αυτό το ένα ανήκει στην κατηγορία αυτών που δεν ξέρω κ πολύ καλά τότε δεν θα συμβεί αυτό. Εσείς τι λέτε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 08:33, 13-10-05:

να μην ξεχωρίσεις τίποτα...αν πάρεις τη δουλειά κανείς δε θυμάται μετά τι έγραψες στο βιιογραφικό σου!!!

γραψε τα όλα, ακόμα και αυτά που ξέρεις έτσι κι έτσι...και αν ποτέ πας σε συνέντευξη, ρίξε μια ματιά πιο πριν, να ξέρεις πάνω κάτω 2-3 πράγματα..

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 08:51, 13-10-05:

Ναι ρε συ αλλά το ίδιο είναι ενα πρόγραμμα που το δουλεύω καιρό και το έχω μαθει πολύ καλά με το πχ Autocad που το κάναμε ένα εξάμηνο στη σχολή και δεν θυμάμαι σχεδον τίποτα?

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 10:56, 13-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Ναι ρε συ αλλά το ίδιο είναι ενα πρόγραμμα που το δουλεύω καιρό και το έχω μαθει πολύ καλά με το πχ Autocad που το κάναμε ένα εξάμηνο στη σχολή και δεν θυμάμαι σχεδον τίποτα?
Για να μη βρεθείς εκτεθειμένη θα ήταν πρακτικό δίπλα απο το κάθε πρόγραμμα να βάλεις μέσα σε παρένθεση γνώση:πολύ καλή ή γνώση:καλή.Τις εκφράσεις "άριστη"(υπερβολικό φαίνεται) και "μέτρια"(απογοητευτικό φαίνεται) εγώ τις αποφεύγω...........

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 10:58, 13-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Για να μη βρεθείς εκτεθειμένη θα ήταν πρακτικό δίπλα απο το κάθε πρόγραμμα να βάλεις μέσα σε παρένθεση γνώση:πολύ καλή ή γνώση:καλή.Τις εκφράσεις "άριστη"(υπερβολικό φαίνεται) και "μέτρια"(απογοητευτικό φαίνεται) εγώ τις αποφεύγω...........
Kαλό ακούγεται αυτό! Οι υπόλοιποι τι λέτε? Να κάνω αυτό που λέει η κλέφτρα?

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:05, 13-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Kαλό ακούγεται αυτό! Οι υπόλοιποι τι λέτε? Να κάνω αυτό που λέει η κλέφτρα?
Τι σε νοιάζει μωρέ τι θα πουν όλοι οι υπόλοιποι αφού στο λέω εγώ.... (παντά πιστή στις δημοκρατικές διαδικασίες)

Παράθεση

Roxanne_the_angel

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Roxanne_the_angel
H Roxanne_the_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Roxanne_the_angel έγραψε στις 02:57, 16-10-05:

Γεια σας! Ειμαι νεο μέλος και μεχρι στιγμής βρίσκω πολυ ενδιαφερον το site..
Μιας και εχω ασχοληθει πολύ κι εγω με τη συνταξη βιογραφικου, εχω να κανω καποιες παρατηρήσεις πανω στο βιογραφικο σου, Michelle!
Αρχικα, στο θέμα των σπουδών, πιστεύω οτι η αποφοιτηση σου απο το Γυμνασιο ειναι λιγακι περιττη.. Καλυτερα να βαλεις το Λυκειο και να αναφερεις σε ξεχωριστη σειρα το οτι εισαι τελειόφοιτη (ή σε ποιο ετος εισαι) στο πανεπιστημιο! Επειτα όσον αφορα τις διακρίσεις σου στους διαγωνισμούς της Μαθηματικής Εταιρείας (και συγχαρητηρια για αυτους ) καλό ειναι να αποφύγεις την συχνή επαναληψη.. Μπορεις να βαλεις απλα τις σημαντικότερες διακρίσεις σου, που ειναι το μεταλλιο και η προκριση σου στην Μαθηματική Ολυμπιαδα..
Νομίζω επισης οτι ειναι σημαντικο να αφησεις να εννοηθει οτι εισαι ικανη να δουλεψεις ομαδικα και υπο πιεση.. Ετσι αν ποτε εχεις ασχοληθει με καποιο αθλημα να το αναφερεις.. Αν οχι, τοτε ρισκαρε να γραψεις ενα μικρο ψεμματακι! Ειναι πολυ σημαντικο να δειξεις οτι εχεις ομαδικό πνευμα..
Πρεπει σε ενα βιογραφικό να προωθεις και τον χαρακτηρα σου και οχι μονο τις επαγγελματικές σου δραστηριότητες! Καν'το δηλαδη να ειναι πιο πολύ "εσυ"!
Τέλος, αποψη μου ειναι οταν στελνεις ενα βιογραφικο να στελνεις παντα και μια συνοδευτικη επιστολη! Χωρις πολλα λόγια, να γραψεις μια "εκθεσουλα".. Αν θελεις να σε κατατοπισω περισσοτερο επι του θέματος πες μου..
Κατα τα αλλα ειναι ενα πολυ ενδιαφερον βιογραφικο

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 03:03, 16-10-05:

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές και καλωσόρισες!!
Όσο για αθλήματα, δεν αναφέρω τίποτε γιατί απλώς... ήμουν πάντα τελείως ανεπίδεκτη! Δίνει πολύ κακή εντύπωση αν δεν γράψω το μικρό ψεματάκι? Δεν θέλω να γράψω ψέματα μέσα, δεν μου πάει, το μόνο που μπορώ να κάνω χωρίς να έχω τύψεις ειναι να "φουσκώνω" τα όσα έχω όντως κάνει
Πάντως απο τότε που έκανα το βιογραφικό απέκτησα αρκετές ακόμα γνώσεις και εμπειρία σε κάποια θέματα και σε λίγο καιρό θα ανεβάσω και μια v2 να μου πείτε γνώμη και επ'αυτού
Στη συνοδευτική επιστολή δεν πολυκατάλαβα τι να γράψω
Aααα και μιας και έχεις ασχοληθεί με το θέμα, μήπως μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τη γνώμη σου σε αυτό που ρώτησα παραπάνω:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 16-10-05 στις 03:10.
Παράθεση

Roxanne_the_angel

Νεοφερμένος

H Roxanne_the_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Roxanne_the_angel έγραψε στις 03:22, 16-10-05:

Ειναι τίμιο απο μέρους σου φυσικά να μη θες να πεις ψεμματακι και απολυτα αποδεκτο..
Οσον αφορα τη συνοδευτική επιστολη τώρα.. Ειναι μια επιστολή που συνήθως αποτελειται απο 3 παραγραφους. Στην πρωτη παραγραφο λες ΕΝ ΣΥΝΤΟΜΙΑ την καταρτηση σου και τους λες για ποιο λογο στελνεις το βιογραφικο σου. πχ (παραδειγμα με πρωταγωνιστρια εμενα) Ονομαζομαι Μαρια Παπαδοπούλου (τυχαιο ονομα) και σας γραφω για να εκδηλώσω το ενδιαφερον μου για συνεργασια μαζι σας. Σας γραφω σχετικα με την αγγελια που διαβασα στην (ταδε) εφημερίδα για την (ταδε) θέση. Ειμαι απόφοιτη του τμηματος Μηχανολογίας του ΤΕΙ Δυτικης Μακεδονιας απο τις 18-4-2005 με βαθμο πτυχιου 6,1.
Στη δευτερη παραγραφο λες την επαγγελματική σου εμπειρια και φυσικα εδω θελει φαντασια για να αποδειξεις οσο πιο καλα μπορεις τι αποκομησες απο την εργασία σου. Πχ ανεπτυξες το αισθημα της υπευθυνότητας κτλ!
Στην τελευταια παραγραφο απλα "κλεινεις" αυτη την εκθεσουλα, λεγοντας οτι πιστευεις πως μπορεις να ανταπεξελθεις στις απαιτησεις της θεσης που διεκδικεις και οτι ελπιζεις σε μια μελλοντικη συνεργασία με την εταιρια ή το προσωπο που γραφεις! Μπορω αν θες να γραψω μια τετοια επιστολη και να στη στειλω.. Νομιζω οτι ειναι καλη κινηση να στειλεις μια συνοδευτικη απο το να στειλεις ενα ξερο βιογραφικο! Εκτος βεβαια και αν η παραδοση του βιογραφικου γινει απο εσενα κατευθειαν (και οχι ταχυδρομικά,με fax ή με email) οποτε και ΔΕ χρειαζεται να τους δωσεις και επιστολη
Οσον αφορα τωρα το θεμα του AutoCAD, γνώμη μου ειναι να το αναφερεις ως γνωση και χωρις χαρακτηρισμο "καλως". "αριστα" κτλ! Τις γνώσεις τις εχεις, και φυσικα αν σου ζητησουν να δουλεψεις με αυτο το προγραμμα, με μια επαναληψουλα σιγουρα θα μπορεσεις να ανταπεξελθεις! Το παν ειναι να δειχνεις οτι εχεις αυτοπεποιθηση και οχι οτι εχεις ανασφαλειες!! Αν σου τυχει κατι που δεν το ξερεις ή δεν το ξέρεις καλα, σιγουρα θα το μαθεις με λιγο ψαξιμο! Πόσο μαλλον ενα προγραμμα το οποιο απλα εχεις λιγακι ξεχασει..

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 03:27, 16-10-05:

Kαλό αυτό με την επιστολή και σίγουρα δίνει καλή εντύπωση αλλά αν στείλεις σε πολλές εταιρείες βιογραφικό, τότε δεν είναι πολύ χρονοβόρο να γράψεις "εκθεσούλα" για καθεμία?
Όσο για τα προγράμματα, αυτό που με προβληματίζει ειναι οτι αν δει πολλά θα πει "μα που τα έμαθε όλα αυτά? Μάλλον με δουλευει και τα ξέρει ελάχιστα", ενώ αν γράψω ποιά ξέρω πραγματικά καλά τότε δεν θα είναι πιο αληθοφανές? Στέκει αυτό που λέω ή σκέφτομαι λάθος?

Παράθεση

Roxanne_the_angel

Νεοφερμένος

H Roxanne_the_angel έγραψε στις 03:38, 16-10-05:

Αν γραψεις μια φορα αυτη την επιστολη, τοτε για καθε εταιρεια που θα τη στελνεις απλα θα πρεπει να αλλαξεις τα στοιχεια της εταιρειας και τη θεση για την οποια γραφεις! Κατα τα αλλα θα γραφεις ακριβώς τα ιδια πραγματα σε ολους.. Ετσι θα ζοριστεις μια φορα να τη γραψεις, αλλα μετα θα την εχεις διαθεσημη για καθε περισταση.. Αυτη ειναι η γνώμη μου!
Οσον αφορα τις γνώσεις σου, ειναι κριμα να τις αποκρυψεις επειδη μπορει να βρεθει καποιος που θα σε αμφισβητησει! Οι σοβαρες επιχειρήσεις εκτιμουν τις γνώσεις και φυσικα καλώντας σε σε συνεντευξη, θα εξακριβώσουν κατα ποσο αυτα που γραφεις ειναι αληθη ή οχι.. Εκει θα τους πεις λοιπον οτι εμαθες το AutoCAD πχ στη Σχολή σου..
Εξαλλου κακα τα ψέμματα!Η Σχολή σου απαιτει φανταζομαι να εχεις πολλες γνώσεις!Αμα περιμενει καποιος οτι εισαι σε αυτη τη Σχολή και οι γνωσεις σου στους υπολογιστες περιοριζονται γυρω απο το Word και το Ecxel και στο τσακιρ κεφι γυρω απο το Access, τοτε ειναι βαθια νυχτωμένος!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Roxanne_the_angel : 16-10-05 στις 03:40.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 03:41, 16-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Roxanne_the_angel
Αν γραψεις μια φορα αυτη την επιστολη, τοτε για καθε εταιρεια που θα τη στελνεις απλα θα πρεπει να αλλαξεις τα στοιχεια της εταιρειας και τη θεση για την οποια γραφεις! Κατα τα αλλα θα γραφεις ακριβώς τα ιδια πραγματα σε ολους.. Ετσι θα ζοριστεις μια φορα να τη γραψεις, αλλα μετα θα την εχεις διαθεσημη για καθε περισταση.. Αυτη ειναι η γνώμη μου!
Οσον αφορα τις γνώσεις σου, ειναι κριμα να τις αποκρυψεις επειδη μπορει να βρεθει καποιος που θα σε αμφισβητησει! Οι σοβαρες επιχειρήσεις εκτιμουν τις γνώσεις και φυσικα καλώντας σε σε συνεντευξη, θα εξακριβώσουν κατα ποσο αυτα που γραφεις ειναι αληθη ή οχι.. Εκει θα τους πεις λοιπον οτι εμαθες το AutoCAD πχ στη Σχολή σου..
Εξαλλου κακα τα ψέμματα!Η Σχολή σου απαιτει φανταζομαι να εχεις πολλες γνώσεις!Αμα περιμενει καποιος οτι εισαι σε αυτη τη Σχολή και οι γνωσεις σου στους υπολογιστες περιοριζονται γυρω απο το Word και το Ecxel και στο τσακιρ κεφι γυρω απο το Access, τοτε ειναι βαθια νυχτωμένος!!
Xαχαχαχαχαχα, στο τελευταίο είσαι βαθιά νυχτωμένη! Στη σχολή μου υπάρχουν άτομα που μπήκαν επειδή απλά διάβαζαν πολύ και δεν ξέρουν ούτε πως να κρατήσουν το ποντίκι!!!

(το "βαθιά νυχτωμένη" δεν το ειπα για να σε προσβάλλω ε? Τη σχολή μου ειρωνέυομαι, όχι εσένα )

Παράθεση

Roxanne_the_angel

Νεοφερμένος

H Roxanne_the_angel έγραψε στις 03:47, 16-10-05:

Δεν παρεξηγηθηκα μην ανησυχεις!!
Αφου λοιπον η κατασταση ειναι τοσο "περιεργη" (για να μην πω "χαλια" και παρεξηγηθεις ) κοιτα να το εκμεταλλευτεις αυτο!!! Δείξε τα προσοντα σου για να ξεχωρισεις απο τους πανιβλακες που δεν μπορουν να χειριστουν ουτε το mouse..

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 03:49, 16-10-05:

Xεχε, πανίβλακες... μερικούς απο εκεί μέσα τους περιγράφει απόλυτα

Το ελπίζω να ισχύσει αυτό που λες και να βρω ευκολα δουλειά...
Τhanks και για τη συμβουλή με την εκθεσούλα, θα την εφαρμόσω!!

Παράθεση

Roxanne_the_angel

Νεοφερμένος

H Roxanne_the_angel έγραψε στις 03:52, 16-10-05:

Anytime..

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 17:13, 16-10-05:

cover letter λεγεται, και απέφυγε να γράψεις πράγματα που εχεις ήδη πει στο βιογραφικό. Επικεντρώσου στα στοιχεία εκείνα που σε χαρακτηρίζουν και μπορούν να πείσουν ότι κάνεις για τη δουλεια.

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 00:53, 25-12-07:

Το Βιογραφικό Σημείωμα (ΒΣ) αποτελεί ένα από τα σημαντικότερα εργαλεία στη διαδικασία αναζήτησης εργασίας. Ουσιαστικά, πρόκειται για μια συνοπτική αλλά εμπεριστατωμένη παρουσίαση των γνώσεων, των εμπειριών και των ικανοτήτων μας. Δεν υπάρχει μία έτοιμη και χρυσή λύση για τη σύνταξη του ΒΣ. Στόχος του είναι να τραβήξει την προσοχή του εργοδότη, να του δημιουργήσει μία θετική εικόνα για εμάς και να τον βοηθήσει στη διαδικασία επιλογής προσωπικού.

Ως απαραίτητες θεματικές ενότητες ενός βιογραφικού σημειώματος αποτελούν τα προσωπικά μας στοιχεία, η εκπαίδευσή μας και η επαγγελματική μας εμπειρία. Όλες οι άλλες θεματικές ενότητες (π.χ. στόχος, ξένες γλώσσες, διακρίσεις, δημοσιεύσεις κτλ.) καταγράφονται προαιρετικά σε ένα βιογραφικό και εξαρτώνται άμεσα από τις γνώσεις και τις ικανότητές μας. Δεν είναι απαραίτητο να έχουμε στοιχεία για όλες τις θεματικές ενότητες.

Επίσης, ανάλογα με τη θέση την οποία στοχεύουμε κάθε φορά, πολλοί συστήνουν να αλλάζουμε τις θεματικές ενότητες στο ΒΣ μας προκειμένου να δώσουμε έμφαση στα στοιχεία εκείνα τα οποία ενδιαφέρουν τον εργοδότη κάθε φορά, ή ακόμα κ να δημιουργήσουμε και άλλες θεματικές ενότητες, οι οποίες θα ταιριάζουν περισσότερο με τα προσόντα που διαθέτουμε και με το σύνολό της προσωπικότητά μας.

Περισσότερα μπορείτε να διαβάσετε εδώ :
http://www.career.tuc.gr/biografiko.htm

-----------------------------------------

Όλοι μας (κάποια στιγμή) θα χρειαστεί να συντάξουμε ένα ΒΣ (ή curriculum vitae, κοινώς CV) με στόχο την κάλυψη μιας θέσεως εργασίας.

Τι οφείλουμε να συμπεριλάβουμε οπωσδήποτε στα στοιχεία που αναφέρουμε σε ένα ΒΣ?
Τι πιστεύετε πως θα έπρεπε να αποφεύγουμε?
Πόσο σημαντικό θεωρείτε πως είναι ένα σωστό ΒΣ για την κάλυψη μιας θέσεως?
Τι δείχνει για τον εαυτό μας?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 01:53, 25-12-07:

Χρησιμο. Ευχαριστουμε αναποδε Γιαννη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 23:50, 26-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Niyia
Τι οφείλουμε να συμπεριλάβουμε οπωσδήποτε στα στοιχεία που αναφέρουμε σε ένα ΒΣ?
Τι πιστεύετε πως θα έπρεπε να αποφεύγουμε?
Πόσο σημαντικό θεωρείτε πως είναι ένα σωστό ΒΣ για την κάλυψη μιας θέσεως?
Τι δείχνει για τον εαυτό μας?
Πολύ χρησιμο το λινκ.
Εμένα δε με προβλημάτιζει ιδιαίτερα το τί θεωρω πως δείχνει για μένα , αλλά πώς το βλέπει πιθανός εργοδότης.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:08, 27-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Bill
Εμένα δε με προβλημάτιζει ιδιαίτερα το τί θεωρω πως δείχνει για μένα , αλλά πώς το βλέπει πιθανός εργοδότης.
Έτσι όμως, ένας πιθανός εργοδότης μπορεί να το δει θετικά και να σε προσλάβει σε μία θέση στην οποία δεν ταιριάζεις (αφού δεν σε αντιπροσωπεύει και δεν δείχνει κάτι για σένα το CV σου όπως λες) στην οποία θα "βαλτώσεις" χωρίς να μπορείς να αποδώσεις τα βέλτιστα (άρα και να ανελιχθείς).

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 00:25, 27-12-07:

Είναι πολύ σημαντικό πάντως το ΒΣ μας να μας αντιπροσωπεύει.
Είναι η 1η εικόνα ουσιαστικά που έχει ο εργοδότης για εμάς κ πρέπει να είναι προσεγμένο. (π.χ. ορθογραφικά λάθη, ότι νά 'ναι γραμματοσειρές ή ροζ χρώμα στα γράμματα... είναι εγκλήματα , ακόμα κ αν το υπόλοιπο κείμενο είναι τέλειο)

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 04:37, 27-12-07:

Εμενα εχει και ο,τι να ναι γραμματοσειρες, και χρωματιστα γραμματα (ωρθωγραφυκα λαθοι μωνω δεν εχι)

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 14:14, 27-12-07:

χαχα, μου ετυχε αυτο!
πηγα με ενα βιογραφικο και ενα πτυχιο για συγκεκριμενη θεση, και ο μανατζερ μου προτεινε μια διαφορετικη, παρολο που δεν εχω πτυχιο πανω σε αυτη!
και φυσικα δεχτηκα, γιατι το συζητησαμε πρωτα...

δε σε βαζει οπου θελεις, χωρις να σε ρωτησει.. και πολυ περισσοτερο,χωρις η ιδια να το σκεφτεις και να κρινεις αν μπορεις και θελεις!

εγω δεχτηκα, αν και μαλλον θελει λιγο περισσοτερη σκεψη καθοτι οι ανταγωνιστες του δινουν περισσοτερα για τη συγκεκριμενη θεση.. οποτε, θελει ενα ακομα review!

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 19:01, 05-09-12:

Ψιλοοφφ τοπικ.

Μου είχαν πει όταν ετοίμαζα βιογραφικό πώς είναι καλό να βάλω ότι έχω και δίπλωμα οδήγησης.

Συμφωνείτε;

Σημείωση συντονιστή: Οι αναρτήσεις #75-#81 προήλθαν από το θέμα «Δίπλωμα οδήγησης»

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 06-09-12 στις 17:11. Αιτία: Προσθήκη σημείωσης
Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 19:11, 05-09-12:

Ανάλογα με τη δουλειά στην οποία θες να στείλεις το βιογραφικό δεν πάει αυτό;
Τώρα για Ειδική Παιδαγωγός π.χ. τι δίπλωμα να δηλώσεις και γιατί;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 19:40, 05-09-12:

Δεν έχει σημασία, καλό είναι να υπάρχει στο βιογραφικό σου γιατί είναι ένα επιλέον προσόν. Γιατί, το ECDL και το Prοficiency το χρειάζονται όλες οι δουλειές? Οχι, αλλά οι περισσότερες το ζητάνε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 09:02, 06-09-12:

Έχεις ένα δίκιο.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 09:44, 06-09-12:

Εγώ δεν συμφωνώ. Πρόσφατα ο εργοδότης μου απέρριψε έναν που μας είχε στείλει το βιογραφικό του επειδή είχε γράψει πολλά πράγματα που δεν τα χρειαζόμασταν.
Μου είπε ότι ο υποψήφιος έπρεπε να αξιολογήσει την φύση της εργασίας μας, και να μην αναφέρει προσόντα που αφορούν άσχετα πράγματα. (Για παράδειγμα, είχε γράψει για γνώσεις συστημάτων που εμείς ούτε που τα ξέρουμε, ούτε θα τα μάθουμε ποτέ).

Καλό είναι γενικά να ξέρει να οδηγεί κανείς. Αυτό σίγουρα. Αλλά να γράφει ότι ξέρει να οδηγεί ενώ έχει να οδηγήσει δέκα χρόνια το θεωρώ κουτό. Γιατί όταν θα του δώσουν αμάξι να οδηγήσει, και θα του σβήνει 10 φορές σε ένα στενό, θα φανεί ότι ηταν ανειλικρινής και θα ναι εις βάρος του. Άσε που μπορεί να προκαλέσει κάποιο ατύχημα, ή να τρακάρι το εταιρικό αμάξι κτλ. Δηλαδή καλό είναι αν το γράφεις ότι ξέρεις να οδηγείς, να το εννοείς κιόλας.

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 13:51, 06-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Εγώ δεν συμφωνώ. Πρόσφατα ο εργοδότης μου απέρριψε έναν που μας είχε στείλει το βιογραφικό του επειδή είχε γράψει πολλά πράγματα που δεν τα χρειαζόμασταν.
Μου είπε ότι ο υποψήφιος έπρεπε να αξιολογήσει την φύση της εργασίας μας, και να μην αναφέρει προσόντα που αφορούν άσχετα πράγματα. (Για παράδειγμα, είχε γράψει για γνώσεις συστημάτων που εμείς ούτε που τα ξέρουμε, ούτε θα τα μάθουμε ποτέ).
Είναι οφφ τοπικ, ξέρω..

Αυτό πρώτη φορά το ακούω Gilda!

Ξέρω ότι είναι καλό να βάζεις στο βιογραφικό σου όλα αυτά που έχεις κάνει.
Όταν είχα ρωτήσει και εγώ το γιατί, μου είπαν ότι ακόμα και αν δεν σε προσλάβουν για την θέση που θέλεις, μπορεί μέσα στην εταιρεία/μαγαζί να βρεις κάτι άλλο να κάνεις σύμφωνα με κάτι που έχεις βάλει στο βιογραφικό σου.

Ή κάποια στιγμή στη θέση που ήθελες εξ αρχής ας πούμε, να προκύψει κάτι εκτός των συνηθισμένων που ο εργοδότης σου θα απευθυνθεί αμέσως σε εσένα.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:18, 06-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Devina
Είναι οφφ τοπικ, ξέρω..

Αυτό πρώτη φορά το ακούω Gilda!

Ξέρω ότι είναι καλό να βάζεις στο βιογραφικό σου όλα αυτά που έχεις κάνει.
Όταν είχα ρωτήσει και εγώ το γιατί, μου είπαν ότι ακόμα και αν δεν σε προσλάβουν για την θέση που θέλεις, μπορεί μέσα στην εταιρεία/μαγαζί να βρεις κάτι άλλο να κάνεις σύμφωνα με κάτι που έχεις βάλει στο βιογραφικό σου.

Ή κάποια στιγμή στη θέση που ήθελες εξ αρχής ας πούμε, να προκύψει κάτι εκτός των συνηθισμένων που ο εργοδότης σου θα απευθυνθεί αμέσως σε εσένα.
Υπάρχουν εργοδότες και εργοδότες...
Ο καθένας το κρίνει διαφορετικά..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Thoba19

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Thoba19
Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 1,036 μηνύματα.

O Thoba19 έγραψε στις 17:02, 25-09-13:

μηπως εχει καποιος να προτηνει καποιο προτηπο το οποιο να ειναι στα αγγλικα και να περιεχει και χωρο για συνεδρεια,ημεριδες κτλ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 18:29, 25-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Thoba19
μηπως εχει καποιος να προτηνει καποιο προτηπο το οποιο να ειναι στα αγγλικα και να περιεχει και χωρο για συνεδρεια,ημεριδες κτλ
Υπαρχει το προτυπο ευρωπαϊκο βιογραφικό εδώ και χρόνια και όλοι ετσι φτιαχνουμε το βιογραφικό μας!
βιογραφικό
βιογραφικο1
Κι αν γκουκλαρεις πρότυπο ευρωπαϊκο βιογραφικό θα δεις πολύ ενδιαφέροντα αποτελέσματα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Thoba19

Περιβόητο Μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 1,036 μηνύματα.

O Thoba19 έγραψε στις 20:02, 25-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici
Υπαρχει το προτυπο ευρωπαϊκο βιογραφικό εδώ και χρόνια και όλοι ετσι φτιαχνουμε το βιογραφικό μας!
βιογραφικό
βιογραφικο1
Κι αν γκουκλαρεις πρότυπο ευρωπαϊκο βιογραφικό θα δεις πολύ ενδιαφέροντα αποτελέσματα!
βρηκα απλα το ειδα την ελληνικη εκδοση οτι δεν ειχε και φανταστικα οτι η αγγλικη δεν θα ειχε και αυτη .

Παράθεση

Thoba19

Περιβόητο Μέλος

O Thoba19 έγραψε στις 10:45, 27-09-13:

θελω να βαλω στο βιογραφικο μου μια παρουσριασει ποστερ που εκανα μαζι με καποιος συμφοιτητες και καθηγητες σε ενα συνεδρειο αλλα δεν ξερω αν θα πρεπει να αναφερω τα ονοματα τους και σε ποιες θεσης να τα βαλω

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 10:49, 27-09-13:

Βάλτους όπως αναφέρονται στο πρόγραμμα του συνεδρίου

Παράθεση

Thoba19

Περιβόητο Μέλος

O Thoba19 έγραψε στις 10:57, 27-09-13:

και κατι ακομα οι ημεριδες πανε στα σεμιναρια η στα συνεδρεια ;(χρησιμοποιω τα προτημα που δοθηκαν παρα πανω)
Το κακο με το ποστερ ειναι οτι εφανιζετε στο προγραμμα μονο το ονομα ενς καθηγητη και οχι ολων μας

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:04, 27-09-13:

και κατι ακομα οι ημεριδες πανε στα σεμιναρια η στα συνεδρεια ;(χρησιμοποιω τα προτημα που δοθηκαν παρα πανω)
Το κακο με το ποστερ ειναι οτι εφανιζετε στο προγραμμα μονο το ονομα ενς καθηγητη και οχι ολων μας
Διαχώρισέ τα με βάση το αν πέρασες από επιτροπή για να γίνει αποδεκτή η συμμετοχή σου, αν ήσουν καλεσμένος, ή αν ήταν ελεύθερη συμμετοχή (ενδεχομένως με πληρωμή). Εγώ έχω κατηγορία peer-reviewed, όπου είναι ακαδημαϊκές δραστηριότητες για τις οποίες είχα στείλει αίτηση, και έγινα δεκτή μετά από εξέταση από ειδικούς. Εκεί έχω και συνέδρια, και ημερίδες. Μετά είναι άλλα τα invited talks, δηλαδή όταν σε καλούν είτε να δώσεις ένα σεμινάριο, είτε να μιλήσεις στα πλαίσια ενός συνεδρίου. Τέλος, αν έκανα κάποια επιμόρφωση, δηλαδή σεμινάριο managment, το βάζω σαν ξεχωριστή κατηγορία

Τι εννοείς με το πόστερ;

Παράθεση

Thoba19

Περιβόητο Μέλος

O Thoba19 έγραψε στις 11:10, 27-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Διαχώρισέ τα με βάση το αν πέρασες από επιτροπή για να γίνει αποδεκτή η συμμετοχή σου, αν ήσουν καλεσμένος, ή αν ήταν ελεύθερη συμμετοχή (ενδεχομένως με πληρωμή). Εγώ έχω κατηγορία peer-reviewed, όπου είναι ακαδημαϊκές δραστηριότητες για τις οποίες είχα στείλει αίτηση, και έγινα δεκτή μετά από εξέταση από ειδικούς. Εκεί έχω και συνέδρια, και ημερίδες. Μετά είναι άλλα τα invited talks, δηλαδή όταν σε καλούν είτε να δώσεις ένα σεμινάριο, είτε να μιλήσεις στα πλαίσια ενός συνεδρίου. Τέλος, αν έκανα κάποια επιμόρφωση, δηλαδή σεμινάριο managment, το βάζω σαν ξεχωριστή κατηγορία

Τι εννοείς με το πόστερ;
Παρουσιασει εργασιας σε μορφη αφισας καποιες βεβαια απο αυτες της εργασιες ππαρουσιαστηκαν και ποιο διευρημενα αλλα οχι η δικη μας εργασια .Για να γινει η παρουσιασει η εργασια ειχε περασει απο την επιτροπη του σενεδρειου.Τωρα η ημεριδες ηταν ελευθερης συμμετοχης.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:11, 27-09-13:

Δες αν αξίζει να κάνεις υποκατηγορία στα συνέδρια (peer-reviewed) για τις αφίσες
Οι ημερίδες είναι τότε άλλη κατηγορία εντελώς

Για το όνομα δεν κατάλαβα...

Παράθεση

Thoba19

Περιβόητο Μέλος

O Thoba19 έγραψε στις 11:20, 27-09-13:

Δες αν αξίζει να κάνεις υποκατηγορία στα συνέδρια (peer-reviewed) για τις αφίσες
Οι ημερίδες είναι τότε άλλη κατηγορία εντελώς

Για το όνομα δεν κατάλαβα...
η εργασια(οπως και ολες) ειχε κατατεθει σε ενα μονο ονομα αυτο που εφανιστηκε τελικα και στο προγραμμα

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:29, 27-09-13:

Στο poster πάνω ποια ονόματα φαίνονται; Πιστοποιητικό πήρες από το συνέδριο; Μπορείς να επικοινωνήσεις με τους διοργανωτές να σου στείλουν μία βεβαίωση

Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 11:32, 27-09-13:

ΜΑγκακος ο καθηγητης; ΚΑι πως προεκυψε αυτό; και γω εχω ποστερ με καθηγητη αλλα εχει τα ονοματα ολων μας...Και αν εσυ το γραψεις γιατι οντως το κανες με καθηγητη πως θα το αποδειξεις αν αυριο μεθαυριο στο ζητησουν;

Παράθεση

Thoba19

Περιβόητο Μέλος

O Thoba19 έγραψε στις 11:32, 27-09-13:

Στο poster πάνω ποια ονόματα φαίνονται; Πιστοποιητικό πήρες από το συνέδριο; Μπορείς να επικοινωνήσεις με τους διοργανωτές να σου στείλουν μία βεβαίωση
ολων τα ονοματα φενονται στo poster και πιστοποιητικο συμμετοχης πηρα

Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 11:43, 27-09-13:

ολων τα ονοματα φενονται στo poster και πιστοποιητικο συμμετοχης πηρα
Πιστοποιητικο συμμετοχης στο συνεδριο οτι το παρακολουθησες η οτι παρουσιαζες ποστερ; Παντως θα το ξαναπω αλλα δνε θεωρω σωστο να φαινεται ενα ονομα μονο στο προγραμμα του συνεδριου οταν εχουν δουλεψει και αλλοι

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:44, 27-09-13:

Άρα μπορείς να το βάλεις, και στο τέλος που θα έχεις αντίγραφα των πτυχίων σου κλπ, θα έχεις και αυτό

Παράθεση

Thoba19

Περιβόητο Μέλος

O Thoba19 έγραψε στις 11:53, 27-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από merry poppins
Πιστοποιητικο συμμετοχης στο συνεδριο οτι το παρακολουθησες η οτι παρουσιαζες ποστερ; Παντως θα το ξαναπω αλλα δνε θεωρω σωστο να φαινεται ενα ονομα μονο στο προγραμμα του συνεδριου οταν εχουν δουλεψει και αλλοι
Το πιστοποιητικο που πηρα αναφερετε και οτι παρακολουθησα και το abstract code του poster

Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

H merry poppins έγραψε στις 15:07, 27-09-13:

Το πιστοποιητικο που πηρα αναφερετε και οτι παρακολουθησα και το abstract code του poster
α, οκ τοτε, γιατι πχ σε εμενα δεν μου εδωσαν πιστοποιητικο για το ποστερ αλλα εχω τ προγραμμα που εχει το ονομα μου. Να ξερεις δεν δινουν σε ολα γιαυτο φροντισε να εχεις στο προγραμμα το ονομα σου ...ποτε δε ξες

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 17:53, 27-09-13:

θελω να βαλω στο βιογραφικο μου μια παρουσριασει ποστερ που εκανα μαζι με καποιος συμφοιτητες και καθηγητες σε ενα συνεδρειο αλλα δεν ξερω αν θα πρεπει να αναφερω τα ονοματα τους και σε ποιες θεσης να τα βαλω
Υπερβολή να βαλεις στο βιογραφικό τοσα ονοματα...
Το βιογραφικο σου που θελεις να το στείλεις;

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 18:12, 27-09-13:

Θα την πω την κακία τώρα (δεν κρατιέμαι), αλλά στην θέση σου θα ανησυχούσα πιο πολύ για τα ορθογραφικά παρά για το που θα βάλω το πόστερ.
Επίσης το βιογραφικό δεν είναι καλό να βγαίνει πάνω από μια σελίδα γιατί καταντάει κουραστικό, οπότε μην γράψεις άχρηστα πράγματα.
Τα ονόματα αυτά είναι παντελώς άχρηστα πράγματα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Panos188

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους