Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,815 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς σκέφτονται οι άντρες;

fnou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fnou
H fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.

H fnou έγραψε στις 00:21, 16-11-10:

του κατηχιτικου δεν το λες...
αλλα δεν ανοιγουμε και τα ποδια στον καθε τυχοντα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 00:33, 16-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από fnou
του κατηχιτικου δεν το λες...
αλλα δεν ανοιγουμε και τα ποδια στον καθε τυχοντα!

Ούτε όλοι οι άντρες κάθονται στην οποιαδήποτε, όπως πιστεύει το Cosmopol... όπως πιστεύεις εσύ.

Εσύ δηλαδή τι νομίζεις; Ότι είσαι το σκοτεινό αντικείμενο του πόθου κι άμα πας και "ανοίξεις τα πόδια" στον κάθε τυχότα ότι θα σου κάτσει επειδή σκέφτεται μονίμως το σεξ; Έχουμε και πιο σοβαρές δουλειές οι περισσότεροι, ξέρεις, από το να σκεφτόμαστε ΜΟΝΙΜΩΣ με το κάτω κεφάλι και ειδικά με την "κάθε τυχούσα".

Άντε, δυο-τρεις που έχουν να δουν γυμνή κοπέλα από τότε που τους θήλαζε η μάνα τους ίσως ναι, να την κάνουν την αγαθοεργία...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

katerina_farm

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_farm
H katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 269 μηνύματα.

H katerina_farm έγραψε στις 00:44, 16-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από bibibo
Πως σκέφτονται οι άντρες? Μα με το κάτω κεφάλι εννοείται , ας μην κοροιδευόμαστε.. από τα αγοράκια ..τα αντράκια .. ως τα γεροντάκια ..
Οτι δινεις παιρνεις στις σχεσεις οπως τον βλεπεις σε βλεπει και οι γενικοτητες εκατερωθεν κρυβουν μονο την πικρα.......................................

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fnou

Νεοφερμένος

H fnou έγραψε στις 00:44, 16-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Ούτε όλοι οι άντρες κάθονται στην οποιαδήποτε, όπως πιστεύει το Cosmopol... όπως πιστεύεις εσύ.

Εσύ δηλαδή τι νομίζεις; Ότι είσαι το σκοτεινό αντικείμενο του πόθου κι άμα πας και "ανοίξεις τα πόδια" στον κάθε τυχότα ότι θα σου κάτσει επειδή σκέφτεται μονίμως το σεξ; Έχουμε και πιο σοβαρές δουλειές οι περισσότεροι, ξέρεις, από το να σκεφτόμαστε ΜΟΝΙΜΩΣ με το κάτω κεφάλι και ειδικά με την "κάθε τυχούσα".
Άντε, δυο-τρεις που έχουν να δουν γυμνή κοπέλα από τότε που τους θήλαζε η μάνα τους ίσως ναι, να την κάνουν την αγαθοεργία...

καταρχην,εγω ποτε δεν ειπα οτι πιστευω το cosmopolitan και ουτε καν το εχω αναφερει...μαλλον μπερδευεις τα ποστ...
και κατα δευτερον απο που εβγαλες το συμπερασμα οτι σκεφτομαι συνεχεια το σεξ???
δεν εχω πει,ουτε ισχυει κατι τετοιο...
οσο γι'αυτο που λες,δεν ειναι ουτε ενας,ουτε δυο αυτοι που με το παραμικροορμανε σε οποια τους κουνιεται!!!
ειναι οι περισσοτεροι απο εσας...
εσυ μπορει να μην εισαι,αλλα υπαρχουν παααρααα πολλοι οι οποιοι κοιτανε ποια θα τους ανοιξει τα ποδια για να ορμησουν και ας εχουν παει την προηγουμενη μερα με 10...
οποτε αυτο που λες βγαινει ακυρο!!!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 00:52, 16-11-10:

οσο γι'αυτο που λες,δεν ειναι ουτε ενας,ουτε δυο αυτοι που με το παραμικροορμανε σε οποια τους κουνιεται!!!
εσυ μπορει να μην εισαι,αλλα υπαρχουν παααρααα πολλοι οι οποιοι κοιτανε ποια θα τους ανοιξει τα ποδια για να ορμησουν και ας εχουν παει την προηγουμενη μερα με 10...
Οι περισσότεροι από εμάς;

Χμ, είμαστε περίπου 10 εκατομμύρια Έλληνες. Χοντρικά 5 εκατομμύρια άντρες, 5 εκατομμύρια γυναίκες. Από αυτούς, οι "περισσότεροι" είμαστε 2.5 εκατομμύρια + ένας.

Για να καταλήξεις δηλαδή στο συμπέρασμα ότι είμαστε οι περισσότεροι πέρασαν απ' το κρεβάτι σου 2.5 εκατομμύρια Έλληνες;* Μωρέ μπράβο...

*edit: ξέχασα το "συν ένας" για να βγει η απόλυτη πλειοψηφία, το "οι περισσότεροι". Συγγνώμη για την παράλειψη.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fnou

Νεοφερμένος

H fnou έγραψε στις 00:55, 16-11-10:

γιατι θα πρεπει να εχουν περασει απο το κρεβατι μου????
δηλαδη αν ειμαι μπροστα και εχω ζησει καποια γεγονοτα αυτα δεν πιανονται???

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 00:58, 16-11-10:

Είναι βλακεία να γενικεύουμε, είναι μια μορφή ρατσισμού και αυτό.
Επιπλέον πώς μπορείς να είσαι σίγουρη τι σκέφτονται;

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 01:00, 16-11-10:

Ωραία, ανασκευάζουμε. Για να έχεις καταλήξει λοιπόν στο "οι περισσότεροι" πάει να πει ότι έχεις κάνει μονόπλευρο ή αμφίπλευρο καμάκι με 2.5 εκατομμύρια + έναν Έλληνες. Σωστά;

Μωρέ μπράβο. Με ή χωρίς τα τουρνέ στην επαρχία;

Θέλω να δω αυτή η σιγουριά σου από πού προκύπτει.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 01:06, 16-11-10:

Ρε γενικεύεις.
Οκ ήσουν άτυχη-τυχερή που το είδες μπροστά σου, αλλά δεν σημαίνει ότι είναι όλοι ίδιοι.
Το ίδιο θα μπορούσαν να πουν και οι άντρες για τις γυναίκες, θα το δεχόσουν;
Ε, αυτά είναι παιδιάστικα ρε συ.
Ούτε μπορείς να υποστηρίξεις ότι αυτό ισχύει επειδή σου έτυχε 1,2,3 και 100 φορές.
Δηλαδή όσες έχουν σχέσεις και παντρέυτηκαν και έκαναν κτλ. τι είναι; Τυχερές, και εσύ η κακόμοιρη ή κάποια στιγμή θα χωρίσουν όλες επειδή πήγε και την απάτησε με κάποια που άνοιξε τα πόδια της;;

λολ.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fnou

Νεοφερμένος

H fnou έγραψε στις 01:11, 16-11-10:

καταρχας χαλαρωσε λιγο...
εγω ουτε σε ειρωνευτηκα ουτε τιποτα...
εσυ γιατι το κανεις???
συζητηση κανουμε...
οι περισσοτεροι απο οσους εχω γνωρισει μεχρι σημερα,οχι απαραιτητα για φλερτ η κατι αλλο σκεφτονται ετσι...
οι περισσοτεροι φιλοι που εχω σκεφτονται ετσι,τα περισσοτερα αγορια που ειχαν και εχουν οι φιλες μου σκεφτονται ετσι...
αλλα και με τις περισσοτερες κοπελες που εχω γνωρισει μεχρι στογμης αυτο τους εχει τυχει και αυτο πιστευουν!
δεν ειπαμε οτι ειναι ΟΛΟΙ...

Παράθεση

fnou

Νεοφερμένος

H fnou έγραψε στις 01:15, 16-11-10:

η απαντηση μου πηγαινε στο Γιωργο...
μην παρεξηγηθουμε κιολας
γενικευω και αυτο ισως ειναι λαθος μου!
αλλα το εξηγησα πιο πανω...

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 01:15, 16-11-10:

οι περισσοτεροι απο οσους εχω γνωρισει μεχρι σημερα
Τώρα μιλάς σωστά. Από όσους έχεις ΕΣΥ γνωρίσει. Κάνε λοιπόν πιο προσεκτικές γνωριμίες και σταμάτα τις γενικεύσεις.

Το πρόβλημα είναι σε εσένα με τις παρέες που κάνεις. Όπως είσαι σήκω, πήγαινε στην κουζινα να πιεις ένα ποτήρι νερό να ηρεμίσεις και κάτσε σκέψου τι μπορεί να κάνεις λάθος στις επιλογές σου. Και διόρθωσέ το Γιατί δεν φταίνε τα άτομα που γνώρισες [γιατί έτσι είναι ο χαρακτήρας τους] αλλά μάλλον εσύ που τα επέλεξες. Είναι πιθανό να δίνεις την προσοχή σου σε λάθος άτομα και να απορρίπτεις τα άτομα που μπορεί εντέλει να κάνουν για σένα.

Αυτά.

Παράθεση

fnou

Νεοφερμένος

H fnou έγραψε στις 01:21, 16-11-10:

απλα μπορεις να μιλας λιγο καλυτερα και να μην ειρωνευεσαι γιωργο...

και δεν ειπα οτι ΟΛΟΙ ειναι ετσι...μπορει να υπαρχουν και αλλοι που δεν ειναι!
ισως παιζει ρολο η ηλικια?
παιζει ρολο ο χαρακτηρας?
δεν ξερω...
εμενα προσωπικα δεν μου εχει τυχει τετοιο περιστατικο,στις φιλες μου ομως πολλες φορες!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fnou : 16-11-10 στις 01:32.
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 16,817 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 01:22, 16-11-10:

ισως το ψαχνω και γω πολυ
αλλα μετα απο καποιες κινησεις,δεν μπορεις να μην το ψαξεις...
π.χ μια φιλη μου 19 χρονων και εκεινος παλι 19 χρονων...ηταν 1,5 χρονο μαζι!
ολοι λεγαμε φτουφτου φτου να μην τους ματιασουμε και πως τα εχουν βρει ετσι κλπ..κ
αι ξαφνικα γυριζει ο κυριος ταδε και λεει στην κοπελια σε βαρεθηκα...
ειχε 3 μερες που εγινε φοιτητης και αυτη εναν χρονο(ξαναεδωσε το παλικαρι) και ξαφνικα πηραν τα μυαλα του αερα και πεταξε το πουλακι...
δηλαδη ηταν σωστο αυτο που εκανε?

η κοπελα ηταν ενα χρονο φοιτητρια και επειδη το αγορι της εδινε,δεν πηγε τις εκδρομες που ηθελε γιατι την χρειαζοταν διπλα του και γενικα στερηθηκε πολλα πραγματα για να ειναι καλα εκεινος και οταν εδωσε και μπηκε στη σχολη,την παραταει και της λεει ενα απλο σε βαρεθηκα???

δηλαδη τι ηταν η φιλη μου γι'αυτον?το στηριγμα στις πανελληνιες και μετα τι???
μπορει να σας φαινονται παιδιαστικα ολα αυτα,ισως φταει και η ηλικια που βρισκομαστε,αλλα οσο να'ναι ειναι προβληματα...
παρα πολυ σωστο ηταν...την αληθεια ειπε ο ανθρωπος...δεν καταλαβα,υποχρεωτικο ειναι να μην βαρεθεις τον αλλον;;; το κακο θα ηταν να τη δουλευε..

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 01:28, 16-11-10:

αυτος ειχε σαφως το δικαιωμα να την παρατησει, αλλα και αυτη εχει σαφεστατα το δικαιωμα να πικραθει και να ειναι politically incorect,
κατα τη γνωμη μου τουλαχιστον

Παράθεση

fnou

Νεοφερμένος

H fnou έγραψε στις 01:31, 16-11-10:

α δηλαδη ηταν σωστο να την εκμεταλευτει στην περιοδο των εξετασεων,γιατι περι εκμεταλευση μιλαμε και μετα να την παρατησει???

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 16,817 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 01:38, 16-11-10:

α δηλαδη ηταν σωστο να την εκμεταλευτει στην περιοδο των εξετασεων,γιατι περι εκμεταλευση μιλαμε και μετα να την παρατησει???
τι ακριβως εννοεις εκμεταλλευση;;; μια σχεση..εκμεταλλευση ειναι;; αυτη δεν επαιρνε απο αυτον;; μονο αυτος επαιρνε;;Δεν καταλαβαινω αυτο το μεσαιωνικο στυλακι..¨"η κοπελα θυσια για τον αντρα" σε μια σχεση..και οι δυο ΄παιρνουν και οι δυο δινουν.Απο εκει και περα..δεν καταλαβα,ξανθοπουλο θα το κανουμε;;αχ εγω..που σου εδωσα τοσα,αχ εγω..που εκανα τοσες θυσιες..εγω ,αχ εγω ,εγω,εγω....Μια σχεση ΔΕΝ ειναι υποχρεωτικη..πρεπει να το καταλαβουμε αυτο..,δηλαδη αν ο αλλος βαρεθηκε..θα πρεπει να κατσει σε ολη του τη ζωη,επειδη τα ειχαν την περιοδο των εξετασεων;; να τρελαθουμε εντελως;;

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 01:45, 16-11-10:

Ο κάθε άντρας όπως και κάθε γυναίκα είναι μια ξεχωριστή προσωπικότητα με κάποια θετικά και κάποια αρνητικά στοιχεία. Όπως υπάρχουν γυναίκες που έχουν μια x παιδεία και επιδιώκουν αληθινά άτομα είτε για φιλία, είτε για σχέση, έτσι υπάρχουν και ανάλογα, άντρες που επιδιώκουν και αυτοί κάτι ανάλογο. Όλοι οι άνθρωποι ανεξαρτήτως φύλου έχουν θετικά και αρνητικά στοιχεία. Πάντα μας αρέσει να εντοπίζουμε και να στοχοποιούμε τα αρνητικά στοιχεία του άλλου και ποτέ του "καλομαθημένου" εαυτού μας.

Συνεπώς, μην κάνετε άσκοπες γενικεύσεις χαζοεφηβικού χαρακτήρα. Όλοι χρειαζόμαστε την γνωριμία και το στήριγμα του αντίθετου φύλου στα πλαίσια μια ευτύτερα φυσιολογικής υγειούς σεξουαλικής ζωής.

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 01:45, 16-11-10:

εμενα παντως το αγορι μου στην αρχη της σχεσης μας με ειχε τρελανει οτι δινει παραπανω απο μενα, κ οτι πρεπει να βελτιωσω τη συμπεριφορα μου απεναντι του, και οτι δε θ ναι εκει γ παντα το θυμα μου κλπ.
αλλα στο τελος που κ γω η ιδια καταλαβα καποια πραγματα και "συντονιστηκαμε" ολα πηγαν μια χαρα
το θεμα ειναι οτι αν ο ιδιος δεν ειχε διεκδικησει με μενος πολλα πραγματα (να βρισκομαστε περισσοτερο, να του φερομαι καλυτερα κ ν δινω περισσοτερη σημασια) η σχεση μας θα ηταν πολυ διαφορετικη.

θελω να πω μ αυτα οτι η φιλη σου μπορει να ηταν τλκ το θυμα σ αυτη τη σχεση αλλα ισως της βγει σε καλο, γιατι στην επομενη μπορει ν μαθει να διεκδικει αυτα που θελει...αυτο στην καλη περιπτωση βεβαια, διοτι ελπιζω να μην της βγει σε ανασφαλεια κ εχουμε χειροτερα...

Παράθεση

fnou

Νεοφερμένος

H fnou έγραψε στις 01:54, 16-11-10:

αυτο της λεω κ γω...οτι ειναι καλυτερα που εγινε ετσι και τωρα,γιατι μετα θα ηταν πολυ δυσκολο για εκεινη περισσοτερο!
το μονο που επαιρνε ηταν νευρα και πιεση...
δεν θα κανεις αυτο,γιατι εγω γραφω και διαβαζω και δεν μπορω να εχω το κεφαλι μου στο που θα πας και τι θα κανεις,δεν θα κανεις το αλλο...
και μολις τελειωσαν οι εξετασεις,αντε γεια εγω την κανω
δεν το βρισκω και τοσο σωστο!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 01:56, 16-11-10:

αυτο της λεω κ γω...οτι ειναι καλυτερα που εγινε ετσι και τωρα,γιατι μετα θα ηταν πολυ δυσκολο για εκεινη περισσοτερο!
δεν θα κανεις αυτο,γιατι εγω γραφω και διαβαζω και δεν μπορω να εχω το κεφαλι μου στο που θα πας και τι θα κανεις,δεν θα κανεις το αλλο...
και βεβαια δεν ειναι σωστη αυτη η συμπεριφορα...ομως ειναι πολυ σωστο το οτι της ειπε οτι βαρεθηκε..και ηταν ειλικρινης...απο εκει και περα,αν η κοπελα ανεχοταν τετοια συμπεριφορα,ειναι δικο της φταιξιμο..η θυματοποιηση ειναι οτι χειροτερο..

Παράθεση

fnou

Νεοφερμένος

H fnou έγραψε στις 02:08, 16-11-10:

την ανεχοταν,γιατι τον αγαπουσε και πιστεψε πως αυτη η συμπεριφορα ειναι απο την πιεση των εξετασεων...

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 10:02, 16-11-10:

πιστευεις πως σκεφτομαστε το ιδιο με τα αγορια???
Πιστεύω πως η γενική θεωρία ότι η γυναίκες σκέφτονται πιο σύνθετα ενώ οι άντρες πιο απλά, απλώς δεν ισχύει.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 10:19, 16-11-10:

Αυτη ειναι μια ερωτηση που απασχολει πολλες κοπελες στην ηλικια μου τουλαχιστον...
καποιες φορες μου ειναι αδυνατον να εξηγησω καποιες συμπεριφορες των αγοριων η σκεψεις!
ελπιζω να μην το εχω μονο εγω αυτο,γιατι αλλιως θα υπαρχει προβλημα...
εσεις κοριτσια εχετε καταλαβει πως λειτουργουν τα αγορια???
και σεις αγορια απο την πλευρα σας μπορειτε να μας διαφωτησετε λιγο επι του θεματος???

Είμαστε 6.200.000.000 ανθρώποι στη γη, από αυτούς
μπακαλίδικα ας'πούμε πως οι μισοί είναι άντρες.

Έχεις 3.100.000.000 διαφορετικές προσωπικότητες άρα και άλλες τόσες
σκέψεις, διαφορετικοί σαν άνθρωποι, διαφορετικές και οι σκέψεις τους.

Γιατί να μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία
και να χαλάς τον χρόνο σου και την καρδούλα σου;

Ή μήπως νομίζεις πως πρόκειται να μπεις στο μυαλό του καθένα μας;

Οι πράξεις πρέπει να σε ενδιαφέρουν και όχι οι σκέψεις,
από εκεί πρέπει να βγάζεις τα συμπεράσματά σου και να πράττεις ανάλογα.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 10:37, 16-11-10:

πως σκεφτονται οι αντρες;
να μπορουν να ξερουν να σκεφτονται πρωτα..

Εξαρταται σε τι φαση τους βρισκεις,
φανταζομαι ομως πως το ιδιο συμβαινει και στις γυναικες.

στην απογνωση ας πουμε, οπου μεσα σου ειναι σα να γελαει η ιδια η κολαση,
χωρις καν την ανθρωπινη παρουσια διαβολων να γελουν,
η τρελα που κρωζει στο μαυρο συμπαν που αποκαλουμε αρσενικος εαυτος,
το περιστρεφομενο πτωμα της λυπης, σαν καποιος να πεταει μαυρο στον ανεμο,
μια προσπαθεια να χαϊδεψεις ερωτικα το ανεφικτο, ερεβος του ερεβους, θλιβερη
κι απυθμενη περιδινηση σε συλλαβες φωνων, κομματια μουσικης,
αναστεναγμους ματιων, εκει δεν εχει σκεψη, εκει μοναχα γεωμετρια της αβυσσου.

Εαν παλι, τον πετυχεις στα ευθυμα του, η ψυχη του ειναι μια μαυρη ρουφηχτρα
για τους αλλους που σκορπαει συγκινηση, μια καταπακτη που πεφτεις μεσα
και με κλειστα ματια απολαμβανεις την πτωση διχως κατευθυνση,
αιωρειται μια ατμοσφαιρα απεραντου ιλιγγου,
απο το απεραντο του ωκεανου σε μια τρυπα στο τιποτα
κι απομενει να γραφτει στο προσωπο του το "δεν ξερω να θελω"...

Ειλικρινα το ερωτημα πως σκεφτεται ενας αντρας δε διαφερει τοσο
απο το ερωτημα πως σκεφτονται τα αγριοχορτα...

Ιδανικη γλωσσα της ψυχης για περιγραφη καποιας σκεψης,
αμφιβαλλω να υπαρχει.

Αυτο ομως που υπαρχει ειναι οχι το αιτιατο της ερωτησης
αλλα το κινητρο της.

Αισθανομαι σα να μου μεταδιδεται το κυμα μιας δονησης
που ανταλασσεται απο ενα νομισμα ριγμενο κατω, που περιμενει
ενα χερι να το σηκωσει του οποιου η αξια ισοδυναμει με την αξια
του κινητρου κι αυτο -για να μη το κουραζω αλλο- ειναι..

"αφου δε γινεται να σκεφτεται ο αντρας συμφωνα με το πως θελω εγω να σκεφτεται
οι εσωψυχες και λεπτες διεργασιες της συνειδησης και της σκεψης μου για τους αντρες
ειναι ειτε μυθοπλασιες μπορχικου τυπου ειτε αδυνατες να συλλαβουν ή να συλληφθουν".

Και για αυτο παιρνω γνωμες, μηπως και καταφερω να δανειστω ενα παραλλογισμο, μια μεταφραση,
ενα μπαστουνι ή ενα αυθορμητο ψεμμα.

Να μη θες να κατανοησεις, ουτε να αναλυσεις...
να κοιταζεις τον εαυτο σου και τους αντρες και τις γυναικες και τα λυκοσκυλα,
σα να κοιταζεις τη φυση, να κοιταζεις τις εντυπωσεις σου σα να κοιταζεις την εξοχη,
αυτη ειναι η σοφια.

...αυτο το ευλογημενο ενστικτο του να μην εχουμε θεωριες...

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 11:34, 16-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από DESPOINA
Τι είναι για να μην αγαπούν οι άντρες;
Αγαπούν πως ακριβώς και εμείς...
Τετοια πας και λες και μας χαλας την φημη που καλλιεργουμε τοσα χρονια...

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
αναισθητοι ειναι ολοι απλα καποιοι απο αυτους τους αναισθητους μπορει και να αγαπησουν
Δυστυχως, αγαπητη μου, δεν ειμαστε τοσο αναισθητοι οσο νομιζετε...

καταρχην,εγω ποτε δεν ειπα οτι πιστευω το cosmopolitan και ουτε καν το εχω αναφερει...μαλλον μπερδευεις τα ποστ...
και κατα δευτερον απο που εβγαλες το συμπερασμα οτι σκεφτομαι συνεχεια το σεξ???
δεν εχω πει,ουτε ισχυει κατι τετοιο...
οσο γι'αυτο που λες,δεν ειναι ουτε ενας,ουτε δυο αυτοι που με το παραμικρο ορμανε σε οποια τους κουνιεται!!!
οποτε αυτο που λες βγαινει ακυρο!!!
Αυτα τα τσουβαλιασματα ομως δεν παλευονται... Ετσι?? Επισης αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι εχεις πεσει πανω σε πολλα λιγουρια, τα οποια βγαινουν μπας και ριξουν καμια... Το γιατι ειναι αλλη ιστορια θα ελεγα...

καταρχας χαλαρωσε λιγο...
εγω ουτε σε ειρωνευτηκα ουτε τιποτα...
εσυ γιατι το κανεις???
συζητηση κανουμε...
οι περισσοτεροι απο οσους εχω γνωρισει μεχρι σημερα,οχι απαραιτητα για φλερτ η κατι αλλο σκεφτονται ετσι...
οι περισσοτεροι φιλοι που εχω σκεφτονται ετσι,τα περισσοτερα αγορια που ειχαν και εχουν οι φιλες μου σκεφτονται ετσι...
αλλα και με τις περισσοτερες κοπελες που εχω γνωρισει μεχρι στογμης αυτο τους εχει τυχει και αυτο πιστευουν!
δεν ειπαμε οτι ειναι ΟΛΟΙ...
Επομενο συμπερασμα: Βλεπετε οτι θελετε να δειτε... Μ' ολη την σημασια της φρασεως...

Δεν φταιει κανενας αλλος παρα εσεις... Ρε δεν μαθει ακομα να μας χειριζεστε??? Πολυ κακο αυτο, για σας... Κι ειναι τοσο απλο...

Αρχική Δημοσίευση από Catalina
να μπορουν να ξερουν να σκεφτονται πρωτα..

Εξαρταται σε τι φαση τους βρισκεις,
φανταζομαι ομως πως το ιδιο συμβαινει και στις γυναικες.

στην απογνωση ας πουμε, οπου μεσα σου ειναι σα να γελαει η ιδια η κολαση,
χωρις καν την ανθρωπινη παρουσια διαβολων να γελουν,
η τρελα που κρωζει στο μαυρο συμπαν που αποκαλουμε αρσενικος εαυτος,
το περιστρεφομενο πτωμα της λυπης, σαν καποιος να πεταει μαυρο στον ανεμο,
μια προσπαθεια να χαϊδεψεις ερωτικα το ανεφικτο, ερεβος του ερεβους, θλιβερη
κι απυθμενη περιδινηση σε συλλαβες φωνων, κομματια μουσικης,
αναστεναγμους ματιων, εκει δεν εχει σκεψη, εκει μοναχα γεωμετρια της αβυσσου.

Εαν παλι, τον πετυχεις στα ευθυμα του, η ψυχη του ειναι μια μαυρη ρουφηχτρα
για τους αλλους που σκορπαει συγκινηση, μια καταπακτη που πεφτεις μεσα
και με κλειστα ματια απολαμβανεις την πτωση διχως κατευθυνση,
αιωρειται μια ατμοσφαιρα απεραντου ιλιγγου,
απο το απεραντο του ωκεανου σε μια τρυπα στο τιποτα
κι απομενει να γραφτει στο προσωπο του το "δεν ξερω να θελω"...

Ειλικρινα το ερωτημα πως σκεφτεται ενας αντρας δε διαφερει τοσο
απο το ερωτημα πως σκεφτονται τα αγριοχορτα...

Ιδανικη γλωσσα της ψυχης για περιγραφη καποιας σκεψης,
αμφιβαλλω να υπαρχει.

Αυτο ομως που υπαρχει ειναι οχι το αιτιατο της ερωτησης
αλλα το κινητρο της.

Αισθανομαι σα να μου μεταδιδεται το κυμα μιας δονησης
που ανταλασσεται απο ενα νομισμα ριγμενο κατω, που περιμενει
ενα χερι να το σηκωσει του οποιου η αξια ισοδυναμει με την αξια
του κινητρου κι αυτο -για να μη το κουραζω αλλο- ειναι..

"αφου δε γινεται να σκεφτεται ο αντρας συμφωνα με το πως θελω εγω να σκεφτεται
οι εσωψυχες και λεπτες διεργασιες της συνειδησης και της σκεψης μου για τους αντρες
ειναι ειτε μυθοπλασιες μπορχικου τυπου ειτε αδυνατες να συλλαβουν ή να συλληφθουν".

Και για αυτο παιρνω γνωμες, μηπως και καταφερω να δανειστω ενα παραλλογισμο, μια μεταφραση,
ενα μπαστουνι ή ενα αυθορμητο ψεμμα.

Να μη θες να κατανοησεις, ουτε να αναλυσεις...
να κοιταζεις τον εαυτο σου και τους αντρες και τις γυναικες και τα λυκοσκυλα,
σα να κοιταζεις τη φυση, να κοιταζεις τις εντυπωσεις σου σα να κοιταζεις την εξοχη,
αυτη ειναι η σοφια.

...αυτο το ευλογημενο ενστικτο του να μην εχουμε θεωριες...

Οκ... Ενταξει... Εγω εδω θα χειροκτοτησω...

Παράθεση

LongTom

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη LongTom
Ο LongTom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O LongTom έγραψε στις 12:09, 16-11-10:

Μάλλον πρέπει να αλλάξει το όνομα του thread στο "Πως νομίζουν οι γυναίκες ότι σκέφτονται οι άντρες".
Έλεος ρε κορίτσια,όπως υπάρχουν πολλοί τρόποι που σκέφτονται οι γυναίκες το ίδιο και οι άντρες.
Δεν είναι άιντε μάθαμε έναν τι σκέφτεται τώρα όλοι στον ίδιο ντορβά και τελειώσαμε.

Με συγχωρείτε τώρα παίρνω την μπανάνα μου(το φρούτο προς αποφυγή παρεξηγήσεων) και ξανανεβαίνω στο δέντρο μου.

Παράθεση

fnou

Νεοφερμένος

H fnou έγραψε στις 18:32, 16-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Αυτα τα τσουβαλιασματα ομως δεν παλευονται... Ετσι?? Επισης αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι εχεις πεσει πανω σε πολλα λιγουρια, τα οποια βγαινουν μπας και ριξουν καμια... Το γιατι ειναι αλλη ιστορια θα ελεγα...

εχω πεσει σε ενα δυο,η αληθεια ειναι αλλα ετσι οπως επεσα,ετσι σηκωθηκα και εφυγα!

εχω σχεση εδω και 3,5 χρονια περιπου και ειμαστε παρα πολυ καλα μπορω να πω...
εχω παααραααα πολυ καιρο να νταραβεριστω με αλλο αγορι και ειδικα με λιγουρια!
το μονο που ζηταω και δεν το κανω γιατι ετσι φερεται το αγορι μου,αλλα επειδη μου εχουν κινησει την περιεργεια καποια πραγματα και μου ειναι δυσκολο να τα καταλαβω καποιες κινησεις αγοριων αψυχολογιτες,για μενα παντα!
εχω φιλους αγορια τα οποια οταν πιανουμε το θεμα σχεση και δεν καταλαβαινω χριστο πως σκεφτονται και με τι λογικη βασικα...
και επειδη πιστευω πως υπαρχουν παρομοιοι χαρακτηρες ισως καποια απο τα ερωτηματα μου μπορει να απαντηθουν...
δεν ψαχνω να μπω στο καθε μυαλο του καθε αντρα και να καταλαβω τι σκεφτεται και ουτε με ενδιαφερει αυτο...
το θεμα ειναι λιγο πιο γενικο,αναμεσα στις σχεσεις μεταξυ αντρων και γυναικων!
πως οι αντρες ξερω γω λενε ειναι τρελλη,δεν μπορω να την καταλαβω και τετοια...
μονο που η διαφορα ειναι οτι δεν καθονται να το ψαξουν και ισως εχουν και δικιο τελικα γιατι δεν νομιζω οτι υπαρχει ακρη!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 17-11-10 στις 01:44. Αιτία: Διόρθωση quote tag.
Παράθεση

bibibo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη bibibo
H bibibo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H bibibo Sometimes everything is wrong.. έγραψε στις 13:31, 17-11-10:

Ληγούρια δεν υπάρχουν μόνο άντρες , αλλά και γυναίκες. Μην κατηγορούμε μόνο τους άντρες. Έχω δει γυναίκες να την πέφτουν σε άντρα χυδαία πολλές φορές. Και πραγματικά σοκαρίστηκα ή και αηδίασα. Η παρεξήγηση ανδρών-γυναικών προυπήρχε και θα υπάρχει πάντα . Άλλωστε αυτή δεν είναι η γοητεία? Να υπάρχει ένα μυστήριο..

Απλά υπάρχει αυτή η άποψη ότι ο άντρας είναι πολυγαμικό ον και έχει το δικαίωμα σε όλα. Να έχει δυό τρεις γυναίκες ταυτόχρονα , να κοιτάει σα μ..ς ότι θηλυκό περάσει από μπροστά του , να ξενοπηδάει σε μια σχέση γιατί έχει ορμές, να να να.. Η γυναίκα αν τα κάνει αυτά θεωρείται ... να μην πω.
Επί εποχής γιαγιάδων μας , οι γυναίκες καθόταν '' σούζα ''. Τώρα όμως που ανεξαρτοποιήθηκε η γυναίκα , δε σηκώνει μύγα στο σπαθί της. Καλό ή κακό? Και ναι και όχι. Όπως το πάρει κανείς.

Έχετε δει άντρα να κλαίει? Σπάνια. Ίσως γι ΄αυτό τους θεωρούμε σκληρόκαρδους . Αλλά οι γυναίκες είναι πιο δυνατές , κι ας κλαίμε συνεχώς. Τι σκέφτονται λοιπόν οι άντρες? Τι σκέφτονται οι γυναίκες? Άλυτο και αιώνιο το πρόβλημα..

Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katalinos
Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 446 μηνύματα.

O katalinos έγραψε στις 13:37, 17-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από bibibo
Ληγούρια δεν υπάρχουν μόνο άντρες , αλλά και γυναίκες. Μην κατηγορούμε μόνο τους άντρες. Έχω δει γυναίκες να την πέφτουν σε άντρα χυδαία πολλές φορές. Και πραγματικά σοκαρίστηκα ή και αηδίασα.
.
.
.
.
.
Έχετε δει άντρα να κλαίει?
εμένα , αν δεν μου πεις σε ποιο μπαρ συμβαίνει αυτό - πάντα σε λάθος μαγαζιά βγαίνω γαμώτο

Παράθεση

bibibo

Νεοφερμένος

H bibibo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H bibibo Sometimes everything is wrong.. έγραψε στις 13:45, 17-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από katalinos
εμένα , αν δεν μου πεις σε ποιο μπαρ συμβαίνει αυτό - πάντα σε λάθος μαγαζιά βγαίνω γαμώτο
Η πλάκα είναι ότι δεν έχω δει τέτοια σκηνικά σε μπαρ , αλλά σε χώρο εργασίας . Σε μέρος που δεν πάει το μυαλό σου.

Παράθεση

fnou

Νεοφερμένος

H fnou έγραψε στις 15:40, 17-11-10:

bibibo(εχεις και ωραιο ονομα),συμφωνω απολυτα μαζι σου...
εχω δει και γω με τα ματια μου κοπελα να της τρεχουν τα σαλια σαν σκυλος πεινασμενος που μολις εντοπισε την κονσερβα
απλα πιστευω πως εχει παρεξηγηθει λιγο ο τροπος που εκανα το θεμα...
δεν το κανω ρατσιστικα και καλα οτι εμεις οι γυναικες ειμαστε πιο πανω και τετοιες μπουρδες!!!
συζητηση και γνωμες ανταλλασουμε

Παράθεση

bibibo

Νεοφερμένος

H bibibo Sometimes everything is wrong.. έγραψε στις 16:16, 17-11-10:

Εννοείται ότι συζήτηση κάνουμε. Ένα παρεάκι είμαστε!! Εξάλλου το θέμα από αλλού ξεκίνησε , αλλού πήγε και που θα πάει ακόμα .. Η bibibo είναι η αγαπημένη μου κούκλα, και την έχω 20 χρόνια ..από παιδούλα τόσο δα μικρούλα .. που μεγάλωσα σ' αυτόν τον κόσμο το μάταιο , τον άπληστο , ράβε ξήλωνε ..

Και μένα μ'αρέσουν τα γατάκια πολύ!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moonlight : 18-11-10 στις 00:12. Αιτία: merge
Παράθεση

fnou

Νεοφερμένος

H fnou έγραψε στις 17:01, 17-11-10:

α και γω ειχα την bibibo μικρη και την επαιζα
αληθειαα???
εμενα γενικα μου αρεσουν τα ζωακια...τωρα ειναι η περιοδος των γατιων
εχω 18 γατουλες
πιο μικρη ειχα και μια κοκερινα,αλλα μας αφησε εδω και 2 χρονια...ηταν γριουλα η καημενη,15 χρονων!
απο τοτε εχω γατακια

Παράθεση

noname110210

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη noname110210
H noname110210 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H noname110210 έγραψε στις 04:45, 31-01-11:

Καλησπέρα κ από εμένα...
Διάβασα πολλές και ενδιαφέρουσες απόψεις αλλά fnou μου νομίζω ότι είσαι λίγο μικρούλα 19-20; Έτσι κατάλαβα.. Καλά όχι πως εγω είμαι καμιά γριά
Τέλος πάντων απλά κ εγώ σε αυτή την ηλικία αναρωτιόμουν πως σκέφτονται οι άντρες και συγκεκριμένα αναρωτιόμουν αν ένας άντρας υπάρχει περίπτωση να μείνει σε όλη του τη ζωή πιστός... Ρώτησα κάποτε ξεκάθαρα σε μια δημόσια κοινώτητα αλλά απάντηση δεν πήρα... Τέλος πάντως δεν είναι αυτό το θέμα κ ούτε με απασχολεί πλέον γιατί οι απαντήσεις ήρθαν από μόνες τους με το πέρασμα του χρόνου... Έχω κ εγώ σχεση πολλά χρόνια , τα διπλάσια από εσένα και η απάντησε σε όλα μου τα ερωτήματα ήρθε από τον ίδιο μου τον εαυτό τον οποίο θεωρούσα, τέλειο, αφοσιωμένο, θυσιασμένο στη σχεση που είχα και φοβόμουν το "φαινόμενο άντρας".. you know τα γνωστά κέρατο, ασυνεννοησία κλασσικά πραγματάκια...
Αυτό που θέλω να σου πω ειναι ότι δεν υπάρχει κάποια απάντηση... Απλά να θυμάσαι πως ότι οι άντρες κ οι γυναίκες σκέφτονται ακριβώς με τον ίδιο τρόπο απλά εφράζονται διαφορετικά... Είναι ευαίσθητοι, κλαίνε, αγαπάνε, θυμώνουν, κερατώνουν, φέρονται άσχημα, φέρονται τρυφερά, συζητούν επι ώρες, έχουν κατανόηση, είναι κάφροι, σπαστικοί, φιλικοί κλπ κλπ κλπ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Οι άντρες κερατώνουν και φέρονται άσχημα όπως ακριβώς κάνουν κ οι γυναίκες...
Φέρονται τέλεια σε μια σχέση όπως κάνουν κ οι γυναίκες...
Κ όλα αυτά περί ληγουρίων που είπες να ξέρεις πως οι περισσότεροι ειδικά στην ηλικία σου πολλά λένε λίγα κάνουνε.. Όπως οι γυναίκες τείνουν να κρύβουν τους συντρόφους τους (λόγω κοινωνίας) έτσι κ οι άντρες αυξάνουν τις επιδόσεις τους ειδικά σε αυτή την ηλικία..
Λοιπόν κάνε στην άκρη τις απορίες περί το πως σκέφτονται οι άντρες και μην διαχωρίζεις τα φύλα έτσι..
Έχε στο νου σου πως αν το αγόρι σου πχ φεύγει όταν εσύ καίγεσαι και θες να αναλύσετε κάτι το οποίο εσύ έθιξες, εσύ κάνεις κάτι άλλο που του τη σπάει εξίσου.. Μην ξεχνάς δεν έιστε στα μέλια τώρα,αγαπιέστε αλλά τώρα είναι που για να κρατήσει η σχέση πρέπει να μάθετε ο ένας τα ελαττώματα του άλλου...
Κ επίσης μια συμβουλή...Ποτέ μην κρίνεις κανέναν.. Και μην σκέφτεσαι αν ήταν σωστό αυτό που έκανε κάποιος άλλον γιατί κάποια μέρα θα βρεθεέις εσύ στη θέση του και θα χτυπάς το κεφάλι σου γτ δεν θα το πιστεύεις... Άνθρωποι είμαστε κάνουμε λάθη κ έχουμε πάθη αλλά κάνουμε κ το σωστό...Δεν είμαστε τέλειοι...
Φιλικά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sara1993

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sara1993
H sara1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H sara1993 έγραψε στις 14:23, 02-02-11:

Δε σκέφτονται... Η αλήθεια είναι αυτή! Προχθές φιλήθηκα με έναν φίλο μου και τώρα λέει πως απλά βρέθηκε σε στιγμή αδυναμίας και θέλει να παραμείνουμε φίλοι, και αυτό να μην το μάθει κανείς και να ξεχαστεί... Δεν μπορώ να μπω στη λογική τους... Η αλήθεια είναι αυτή!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 02-02-11 στις 14:46. Αιτία: greeklish
Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 14:54, 02-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από sara1993
Δε σκέφτονται... Η αλήθεια είναι αυτή! Προχθές φιλήθηκα με έναν φίλο μου και τώρα λέει πως απλά βρέθηκε σε στιγμή αδυναμίας και θέλει να παραμείνουμε φίλοι, και αυτό να μην το μάθει κανείς και να ξεχαστεί... Δεν μπορώ να μπω στη λογική τους... Η αλήθεια είναι αυτή!!
Ε καλά, φιληθήκατε, δεν έγινε και κάτι τραγικό. Ίσως εμείς (οι γυναίκες) μερικές φορές να τα μεγαλοποιούμε τα πράγματα. Βέβαια ξέρω και κάποιους άντρες που το κάνουν αλλά συνήθως εμείς είμαστε drama queens/μελοδραματικές/whatever.

Βέβαια δεν μπορούμε να γνωρίζουμε εμείς τι ακριβώς έχει γίνει με τον φίλο σου οπότε δεν μπορούμε να τον καταλάβουμε (ούτε εσένα for that matter).

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 14:57, 02-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Βέβαια ξέρω και κάποιους άντρες που το κάνουν αλλά συνήθως εμείς είμαστε drama queens/μελοδραματικές/whatever.
Πιο drama queens από τους άντρες δεν είμαστε! Λίγο να τους αφήσεις να "περιμένουν" και ξεκινούν την γκρίνια...

Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Liakouras
Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 382 μηνύματα.

O Liakouras έγραψε στις 15:08, 02-02-11:

Απαντάω στην ερώτηση του θέματος γιατί βαριέμαι να διαβάζω όλα αυτά τα μηνύματα...

Έχω την εντύπωση πως αν μπορούμε να βγάλουμε ένα γενικό ορισμό για το πως σκεφτόμαστε οι άντρες η απάντηση είναι πως σκεφτόμαστε απλά.

Δηλαδή έχω την εντύπωση πως τα πράγματα είναι πιο απλά για τους άντρες...ενώ οι γυναίκες έχουν την τάση να τα αντιμετωπίζουν ως πιο σύνθετα.

Βέβαια αυτός ο τρόπος αντιμετώπισης των πραγμάτων και σκέψης ισχύει κυρίως όταν κάποιος είναι νηφάλιος και αντικειμενικός. Όταν κάποιος έχει να σκεφτεί κι να αποφασίσει για πράγματα που ακουμπούν την ζωή του αντιδρά με εντελώς μοναδικούς και ακατανόητους τρόπους... που σίγουρα δεν μπορούν να μπούν σε γενικεύσεις και κανόνες...

Αυτά...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sara1993

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sara1993
H sara1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H sara1993 έγραψε στις 21:51, 03-02-11:

κοιτα οκ ναι ισως εχεις δικιο...ομως και μονο σαν συμβαν εμενα μου εκανε μεγαλη εντυπωση....γιατι μ' αυτον συζητουσα τα παντα( και οταν λεω τα παντα εννοω τα παντα, καταλαβαινεις που αναφερομαι) ενταξει τι να πω....δε 9α κατσω να σκασω κιολας, δεν ειναι ο χαρακτηρας μου εξαλλου..αλλα οπως και να το κανουμε οι αντρες ετσι ειναι!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 21:57, 03-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από sara1993
..αλλα οπως και να το κανουμε οι αντρες ετσι ειναι!
Καλά μην το δέσεις και κόμπο... άσε και κάποιο λογικό περιθώριο αναθεώρησης. Δεκαεπτά ετών είσαι. Έχεις πολλά να μάθεις ακόμη για τους άντρες και πολύ περισσότερα για τον ίδιο σου τον (θηλυκό) εαυτό!

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 22:19, 03-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Πιο drama queens από τους άντρες δεν είμαστε! Λίγο να τους αφήσεις να "περιμένουν" και ξεκινούν την γκρίνια...
δεν υπαρχει πιο γκρινιαρικο ειδος σε αυτο τον πλανητη απο τους αντρες οταν εχουν κολλησει ενα απλο συναχακι!!!
ανυποφοροι σου λεω ειδικα οταν ο αντρας που εχει γριπουλα ειναι και το ετερον ημισι!
το μονο που μπορω να σου ευχηθω ειναι:

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,928 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 22:36, 03-02-11:

δεν νομιζω να καταλαβω και ποτε.......

Παράθεση

αορ (the less you know,the better it is....)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη αορ
Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O αορ Καλως Ορισατε έγραψε στις 23:41, 03-02-11:

ενα μικρο tip αννα..Δε χρειαζεται να μαθεις ποτε..απλα να τους χειριζεσαι

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 23:58, 03-02-11:

Νομίζω πως αν ξέραμε πως σκέφτονται θα χανόταν όλη η μαγεία, η περιπέτεια, η εξερεύνηση του αγνώστου.

Καλοί είναι μωρέ, μας ομορφαίνουν τη ζωή, ενίοτε μας βασανίζουν κιόλας.
(Όχι ότι εμείς πάμε πίσω, χοχοχο)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

melancholic_man

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη melancholic_man
Ο melancholic_man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O melancholic_man έγραψε στις 00:12, 04-02-11:

Είμαστε απλοί στη λειτουργία μας.Αν δεν έχουμε να πούμε κάτι δε λέμε τίποτα,αν έχουμε να πούμε το λέμε.Δεν έχουμε τη δικιά σας περίπλοκη σκέψη που για να πείτε αυτό που θέλετε λέτε άλλα και περιμένετε να καταλάβουμε τι θέλετε να πείτε.Και δεν είναι τι σκεφτόμαστε εμείς.Είναι τι νομίζετε πως σκεφτόμαστε.Εκεί δημιουργείται το μπέρδεμα.

Παράθεση

NdeSign3rArtiSt

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη NdeSign3rArtiSt
Ο NdeSign3rArtiSt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O NdeSign3rArtiSt έγραψε στις 23:03, 15-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Και εγώ το ίδιο! Συνεχώς προσπαθώ να τον μαζέψω
και να τον σοβαρέψω, γιατί
μου χαλάει το ίματζ του πιο ανώριμου της παρέας.
αχαχαχαχαχα

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Καλά μην το δέσεις και κόμπο... άσε και κάποιο λογικό περιθώριο αναθεώρησης. Δεκαεπτά ετών είσαι. Έχεις πολλά να μάθεις ακόμη για τους άντρες και πολύ περισσότερα για τον ίδιο σου τον (θηλυκό) εαυτό!
εμπειρο;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ceres Victoria : 15-02-11 στις 23:32. Αιτία: greeklish & merge
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ξένες σειρές για άντρες - Από gaspar
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία TV Shows.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-08-16 στις 17:06.
    • Αρρενωποί vs θηλυπρεπείς άντρες - Από xrhstoszzn
      Το θέμα έχει λάβει 82 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-12-14 στις 16:06.
    • Άντρες και τρυφερότητα - Από Γίδι
      Το θέμα έχει λάβει 71 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-11-13 στις 15:41.
    • Άντρες και γυναίκες - Από Γιάννης
      Το θέμα έχει λάβει 64 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-09-10 στις 09:27.
    • Άντρες και Χωρισμός - Από Sarah_Fest
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-01-08 στις 19:01.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους