Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,095 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,084 μηνύματα σε 74,653 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

To μπαμ....

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 19:57, 10-05-07:

Σήμερα το μεσημέρι εκεί που η ζωή μου κυλούσε ήρεμα με πήρε τηλέφωνο ένα παιδί με το οποίο κάναμε πριν κάποια χρόνια πολύ παρέα αλλά χαθήκαμε... Εν μέρη φταίω εγώ γι' αυτό μιας και όταν κάποιος που τον βλέπω καθαρά φιλικά με βλέπει ερωτικά απομακρύνομαι.... Βέβαια το θέμα δεν είναι αυτό απλά σας βάζω στο κλίμα Λοιπόν... πρέπει να έχουμε κόψει κάπου 3-4 χρόνια...Πραγματικά δεν θυμάμαι καν πόσο καιρό πριν Αλλά σήμερα έκανε το μπαμ Μου είπε ότι τόσα χρόνια περιμένε κάτι από εμένα, ότι είναι εκνευριστικό να μην μιλάμε, να μην είμαι στην ζωή του, μου ζήτησε συγνώμη που με άφησε να φύγω και δεν έκανε καμία προσπάθεια να με κρατήσει (ενώ η αλήθεια είναι ότι έχει κάνει πολλές προσπάθειες σε αντίθεση με εμένα που δεν έκανα καμία και συχνά ούτε καν έμπαινα στο κόπο να του απαντήσω ) ....μου είπε τόσα πολλά γλυκά πράγματα που με έπιασαν τρελές τύψεις για την διαδικασία που εν ' αγνοία μου τον έβαλα...Και ζήτησε μια νέα αρχή... Όχι το θέμα δεν είναι τι να κάνω

Το θεωρώ λογικό να κάνει κάποιος ένα μπαμ, να πιάσει τον άλλον και να τα ξεράσει όλα αλλά μετά από τόσα χρόνια ποιο το νόημα; Ποια η ανάγκη; Εγώ μόνο έχω μπει στην διαδικασία να σκέφτομαι τα παραπάνω και να το θεωρώ ότι μετά από τόσο καιρό είναι ολίγον άκυρο να γίνεται ένα τέτοιο ξέσπασμα; Όχι ότι δεν έχω κάνει ποτέ μπαμ... αλλά το μπαμ το δικό μου είναι πάντα χρονολογικά κοντά με την κατάσταση που με απασχολεί

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:02, 10-05-07:

Εμ, σόρι αλλά μου έρχονται μόνο κακίες στο μυαλό.

Ρε φίλε, ωραία, είχε γίνει κάτι προ αμνημονεύτων.
Shit happens, ό,τι και να το προκάλεσε...

Ε, τι ζόρι τραβάς, μετά από 4 χρόνια, να ζητάς τα ρέστα και να μου περιγράφεις κάτι, το οποίο μόνο να ζήσει μπορεί κανείς;

Εγώ δεν το βρίσκω νορμάλ και άτομα που αντιδρούν έτσι, δε με ελκύουν καθόλου. Το αντίθετο.

Μετά από 4 χρόνια και μιλάει για "εκνευριστικό" και ότι κάτι "περίμενε";;;
Άσε μας χρυσό μου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 20:03, 10-05-07:

Εγώ άμα μιλήσω θα γίνω κακός.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 20:03, 10-05-07:

Εγω παντος χωρις να ξερω κατι θα σκεφτομουν οτι ο τυπος εμεινε μονος ... κ ειπε ποια να παρουμε ποια να παρουμε α εχουμε κ αυτην ας δοκιμασουμε

μπορει να κανω λαθος αλλα παντα ειμαι καχυποπτη δυστηχος

Παράθεση

truffinho (Αγγελος (όνομα και πράμα))

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη truffinho
Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O truffinho έγραψε στις 20:04, 10-05-07:

Συμφωνώ με το γίδι, αλλά με ηπιότερο τόνο και χωρίς φωνή νούμερο 4 αν με καταλαβαίνει κανείς

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 20:04, 10-05-07:

Εγώ άμα μιλήσω θα γίνω κακός.

σε συνηθησαμε γινε γινε

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:05, 10-05-07:

Μα για μένα δεν είναι το θέμα ότι εμφανίστηκε μετά από τόσο.
Ας το κάνει.
Για όποιο λόγο και να το κάνει.
Γιατί έμεινε χωρίς σεξ καιρό, γιατί θέλει κάποια να ξεπεράσει κάποια άλλη, γιατί ξέμεινα από φίλους; Έστω, κι αυτά κίνητρα είναι.

Αλλά από πού κι ως πού ζητάει λογαριασμό;

Σόρι αλλά από την απομάκρυνση του ταμείου δεν αναγνωρίζεται κανένα λάθος...

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 20:07, 10-05-07:

Σηκώνω τα χέρια ψηλά και παραδίνομαι.
Εσείς είστε πιο κακοί από μένα, τα είπατε όλα όσα ήθελα να πω,
ειδικά εσύ κρακεράκι.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:08, 10-05-07:

Μα δεν είναι κακία.
Κακία θα ήταν αν έλεγε η Βίκυ "α, με πήρε μετά από 4 χρόνια να πάμε για καφέ" κι εμείς πούμε "έλα, έκανε κά΄λο η παλάμη του και είπε να βρει παρέα".

Για μένα είναι η απαίτησή του και η γκρίνια, που με κάνει να τσιτώνω.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 20:10, 10-05-07:

Νούμερο 4;
Για ξήγα το λίγο

Οκ απλά δεν θέλω να θεωρώ παράλογο τον εαυτό μου που βλέπει το γεγονός ολίγον χαζό και χωρίς κανένα απολύτως νόημα

Πέρα από αυτό που είπαν οι προηγούμενοι....αλλά και πάλι είναι τόσο χαζό!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 20:11, 10-05-07:

Ο,τι θυμαται χαιρεται ο καθενας.
Ενας ανθρωπος που εστω τον εχεις απορριψει αλλα υποτιθεται οτι ειναι ερωτευμενος, ακομα κι αν ξερει οτι θα φαει τα μουτρα του το παλευει, δεν σταματαει να εχει επαφη για 4 χρονια και μετα λεει τετοιες μπουρδες.
Ψιλομαλακακος μου κανει ο τυπος. (και φυσικα μη σε φερει στο φιλοτιμο γιατι βροντοφωναζει ΤΣΙΜΠΟΥΡΙ η κατασταση )

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:11, 10-05-07:

Ναι, βρε Βικάκι...
Είναι απλό, αν ο άλλος σε παίρνει από τα μούτρα, πώς να χτίσεις φιλία;

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 20:14, 10-05-07:

Δεν ξέρω ρε συ, για μένα ΟΛΑ πιθανά είναι και σπάνια θα εντυπωσιαστώ από κάτι. Οι άνθρωποι έχουν περίεργες αντιδράσεις. Ένα τέτοιο ξέσπασμα μπορεί να προέρχεται από διάφορα:
Έγινε κάτι που το συνδύασε με σένα (ή με κάποιον για να μην το προσωποποιώ αν δεν θες), κατάλαβε πως έκρυβε αισθήματα μέσα του χρόνια και θέλησε να τα εξωτερικεύεσει.
Το σκεφτόταν κατά καιρούς, το άφηνε, το ξανασκεφτόταν και είπε να κάνει μια προσπάθεια, κυρίως αν κοινωνικά δεν είναι στην καλύτερη περίοδο!
Θέλει απεγνωσμένα γκόμενα και κάνει προσπάθειες με άτομα που του άρεσαν παλιά (το αν τους άρεσε αυτός είναι άλλο! ).
Είναι ψυχάκι και μπορεί να το έκανε για άπειρους τρελούς λόγους.

Το να το είχε να του "τσουρουφλάει" το μυαλό για χρόνια, και να έκανε μπαμ όπως λες, νομίζω τον τοποθετεί λίγο-πολύ στην τέταρτη κατηγορία.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 20:14, 10-05-07:

Ναι, βρε Βικάκι...
για κατσε,για φιλια μιλαμε η για κατι ερωτικο?

Παράθεση

chica_loca

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chica_loca
H chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H chica_loca έγραψε στις 20:17, 10-05-07:

3-4 χρονια ...ναι ειναι αρκετος καιρος!

Μου θυμησες τωρα μια παρομοια περιπτωση που μου ετυχε, καποιο παιδι απο το σχολειο μου (Λυκειο), μετα απο 4 χρονια βρηκε το μσν μου και μεσω αυτου μου εξομολογηθηκε τον ερωτα του εξηγωντας μου πως τολμησε αυτο που τοσα χρονια στο σχολειο δεν ειχε τα κοτσια να κανει... Τεπσα επειδη αυτο κ εμενα μου φανηκε πολυ ακυρο, δεν ειχα και ποτε ιδιαιτερες σχεσεις μαζι του τον εκανα block delete.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 20:24, 10-05-07:

Ναι βρε under μου ...καταλαβαίνω τα ξεσπάσματα... κι εγώ έχω κάνει στο παρελθόν αλλά δεν περίμενα και 4 χρόνια... Ούτε με άτομο που δεν είχαμε επαφή και απλά μου την βίδωσε και λέω τώρα θα τα ξεράσω όλα Λογικό είναι μια τέτοια συμπεριφορά όταν υπάρχουν πολύ λόγοι που σε φέρνουν στα όρια σου αλλά το βλέπω ως μπαμ π.χ. για να ξεκαθαρίσεις την κατάσταση με τον πρώην σου που δεν σε αφήνει να συνεχίσεις αλλά δεν θέλει να είστε μαζί... Εκεί καταλαβαίνω απόλυτα να πεις... Τι θα γίνει; Έλεος με αυτή την κατάσταση...

Και δεν μπορώ να δεχτώ ότι τόσα χρόνια ήταν κολλημένος μαζί μου.... Με τι; Με καταστάσεις που δεν ζήσαμε; Με όνειρα που εγώ άφησα στην μέση όταν εξαφανίστηκα; (πολύ μελό το έκανα )

Corpse: ότι ήταν τσιμπούρι ήταν ...γι' αυτό και από ένα σημείο και μετά εξαφανίστηκα τελείως... Μου την δίνει όταν κάποιος με πιέζει συνέχεια και ενώ του έχω πει τι θέλω και τι επιτρέπω αυτός το χαβά του

Κατσαριδάκι...από αυτά που είπε δεν κόβω να θέλει φιλία... εκτός αν το παρεξήγησα...αλλά έχει και ένα επιβαρυμένο παρελθόν Όπως και να' χει πραγματικά...ακόμα και να έχει χίλιες δυο καλές προθέσεις δεν ρισκάρω να ξαναρχίσω κάτι που το έκοψα και ποτέ δεν μου έλειψε

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 20:26, 10-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από chica_loca
3-4 χρονια ...ναι ειναι αρκετος καιρος!

Μου θυμησες τωρα μια παρομοια περιπτωση που μου ετυχε, καποιο παιδι απο το σχολειο μου (Λυκειο), μετα απο 4 χρονια βρηκε το μσν μου και μεσω αυτου μου εξομολογηθηκε τον ερωτα του εξηγωντας μου πως τολμησε αυτο που τοσα χρονια στο σχολειο δεν ειχε τα κοτσια να κανει... Τεπσα επειδη αυτο κ εμενα μου φανηκε πολυ ακυρο, δεν ειχα και ποτε ιδιαιτερες σχεσεις μαζι του τον εκανα block delete.
Μου δίνεις ελπίδες ότι δεν είμαι η μόνη που ζει κωμικοτραγικές καταστάσεις

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Ναι, βρε Βικάκι...
Μα δεν είναι απολύτως εκνευριστικό ...εκείνη την στιγμή με έβαλε στην διαδικασία να απολογηθώ για κάτι που έγινε κάπως-κάπου - κάποτε... φαντάσου και να ήταν πρώην μου τι θα μου έσερνε 'Ασε που με πέτυχε στην κυριολεξία στον ύπνο...λες και ήξερε τι ώρα έπρεπε να πάρει

Βασικά κολλήματα ετών απλά δεν τα καταλαβαίνω και ούτε μπορώ να τα εξηγήσω ούτε συναισθηματικά ούτε λογικά

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 10-05-07 στις 20:31.
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 20:32, 10-05-07:

ρε παιδια δεν είναι κακό που την πηρε ένα τηλ.
και το σκέφτομαι πολύ συχνά να παρω τον πρώην μου, κυρίως την ημέρα των γενεθλίων μου, δλδ χθες, μιας και έχει εκείνος γιορτή. αλλά λέω"μετά από 2 χρόνια θα τον πάρεις τηλ, απλά για να μάθεις αν ζει ή αν πεθαίνει?"(είχε προβλήματα)ΟΧΙ. Απλα ελπίζω να είναι ευτυχισμένος και αν τον πετύχω καμιά μερα στον δρόμο, τότε ναι θα τον χαιρετήσω

Παράθεση

chica_loca

Νεοφερμένος

H chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H chica_loca έγραψε στις 20:34, 10-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Μου δίνεις ελπίδες ότι δεν είμαι η μόνη που ζει κωμικοτραγικές καταστάσεις
...Ρε συ πραγματικα ΕΛΕΟΣ

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 20:38, 10-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
βρε ζανίν μου δεν είναι το θέμα ότι με πήρε τηλ... Ούτε θα με χαλούσε ή θα με έβαζε σε σκέψεις αν πήρε να δει αν πέθανα ή όχι και πως είμαι...
Αλλά όταν με το ναι (δεν είχα πλέον το κινητό του περασμένο στο δικό μου) μου λέει είμαι ο τάδε και αν δεν μιλήσω τώρα δεν θα το κάνω ποτέ... Και είναι εκνευριστικό που χαθήκαμε...που εγώ νοιάζομαι αλλά εσύ είσαι εξαφανισμένη...που δεν βλεπόμαστε (την στιγμή που δεν ήξερε καν ότι πλέον δεν ζω Βόλο οπότε άντε να βρεθούμε )....ε...αυτό είναι νορμάλ;

Παράθεση

chica_loca

Νεοφερμένος

H chica_loca έγραψε στις 20:39, 10-05-07:

και το σκέφτομαι πολύ συχνά να παρω τον πρώην μου, κυρίως την ημέρα των γενεθλίων μου, δλδ χθες, μιας και έχει εκείνος γιορτή. αλλά λέω"μετά από 2 χρόνια θα τον πάρεις τηλ, απλά για να μάθεις αν ζει ή αν πεθαίνει?"(είχε προβλήματα)ΟΧΙ. Απλα ελπίζω να είναι ευτυχισμένος και αν τον πετύχω καμιά μερα στον δρόμο, τότε ναι θα τον χαιρετήσω
Αλλο να ειναι ειναι ο πρωην σου και αλλο να ειναι απλα καποιος γνωστος σου καποιος που κανατε παρεα μια χ-δεδομενη στιγμη.

Δεν ξερω τι να σου πω..ο καθενας εχει την δικια σου λογικη στο να κρινει πραγματα και καταστασεις. Αλλα τοσο η δικια μου περιπτωση οσο και αυτη της Vkey μου φαινονται πολυ αστειες .

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 20:41, 10-05-07:

βρε ζανίν μου δεν είναι το θέμα ότι με πήρε τηλ... Ούτε θα με χαλούσε ή θα με έβαζε σε σκέψεις αν πήρε να δει αν πέθανα ή όχι και πως είμαι...
Αλλά όταν με το ναι (δεν είχα πλέον το κινητό του περασμένο στο δικό μου) μου λέει είμαι ο τάδε και αν δεν μιλήσω τώρα δεν θα το κάνω ποτέ... Και είναι εκνευριστικό που χαθήκαμε...που εγώ νοιάζομαι αλλά εσύ είσαι εξαφανισμένη...που δεν βλεπόμαστε (την στιγμή που δεν ήξερε καν ότι πλέον δεν ζω Βόλο οπότε άντε να βρεθούμε )....ε...αυτό είναι νορμάλ;
όχι , απλά μάλλον είναι ακόμα κολλημένος με το vkaki μας
πες του ότι έχεις σχέση μπας και ξεκόψει

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 20:47, 10-05-07:

όχι , απλά μάλλον είναι ακόμα κολλημένος με το vkaki μας
[ψώνιο mode on] Νι...μιας και είμαι γυναίκα που δημιουργεί άσβηστα πάθη στα γεράματα [/ψώνιο mode off]

πες του ότι έχεις σχέση μπας και ξεκόψει
Εννοείται ότι σκοπεύω να τον ξεκόψω...αλλά εκείνη την ώρα δεν λειτουργούσα πραγματικά...Και απλά εγώ έφαγα κόλλημα όταν ξύπνησα με αυτό το άκυρο μπαμ... Και όχι με το τι ζητά από εμένα γιατί το θέμα σε αυτή την περίπτωση είναι το τι θέλω εγώ όσα μπαμ και να κάνει ο άλλος....

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 21:22, 10-05-07:

Κι εμένα το φθινόπωρο που μας πέρασε με πήρε τηλ ένας με τον οποίο είχα φάει κόλλημα (και αυτός όχι, απλά είχαμε δώσει ένα φιλί μια φορά) και κάναμε παρέα πριν ...2-2,5 χρόνια
Μάλλον περίμενε να του προτείνω να πάμε για καφέ, φυσικά δεν το έκανα, ανταλλάξαμε κινητά έτσι για τα προσχήματα και αυτό ήταν, ούτε πήρα ούτε με ξαναπήρε Τι να πει κανείς...

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 21:27, 10-05-07:

Ακόμα μία προστέθηκε στο club μας

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:15, 10-05-07:

Το θεωρώ λογικό να κάνει κάποιος ένα μπαμ, να πιάσει τον άλλον και να τα ξεράσει όλα αλλά μετά από τόσα χρόνια ποιο το νόημα; Ποια η ανάγκη; Εγώ μόνο έχω μπει στην διαδικασία να σκέφτομαι τα παραπάνω και να το θεωρώ ότι μετά από τόσο καιρό είναι ολίγον άκυρο να γίνεται ένα τέτοιο ξέσπασμα; Όχι ότι δεν έχω κάνει ποτέ μπαμ... αλλά το μπαμ το δικό μου είναι πάντα χρονολογικά κοντά με την κατάσταση που με απασχολεί
Βασικά με καλυψαν οι προλαλήσαντες, αλλά για να μη λες πως ειμαι γαιδούρα και δεν σου απαντώ, θα σου γράψω κι εγώ πως πρέπει να τον κόψεις μαχαίρι επιτόπου.. Κατι δεν πάει καλά μαζί του.. αλλά αυτό το ήξερες ήδη, δεν το ήξερες;

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 23:21, 10-05-07:

E....νι...το ήξερα...
Είμαι έξυπνο κοριτσάκι νι;
Πέρα από μερικές άκυρες στιγμές μου...συ ξες

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 09:09, 11-05-07:

Σήμερα το μεσημέρι εκεί που η ζωή μου κυλούσε ήρεμα με πήρε τηλέφωνο ένα παιδί με το οποίο κάναμε πριν κάποια χρόνια πολύ παρέα αλλά χαθήκαμε... Εν μέρη φταίω εγώ γι' αυτό μιας και όταν κάποιος που τον βλέπω καθαρά φιλικά με βλέπει ερωτικά απομακρύνομαι.... Βέβαια το θέμα δεν είναι αυτό απλά σας βάζω στο κλίμα Λοιπόν... πρέπει να έχουμε κόψει κάπου 3-4 χρόνια...Πραγματικά δεν θυμάμαι καν πόσο καιρό πριν Αλλά σήμερα έκανε το μπαμ Μου είπε ότι τόσα χρόνια περιμένε κάτι από εμένα, ότι είναι εκνευριστικό να μην μιλάμε, να μην είμαι στην ζωή του, μου ζήτησε συγνώμη που με άφησε να φύγω και δεν έκανε καμία προσπάθεια να με κρατήσει (ενώ η αλήθεια είναι ότι έχει κάνει πολλές προσπάθειες σε αντίθεση με εμένα που δεν έκανα καμία και συχνά ούτε καν έμπαινα στο κόπο να του απαντήσω ) ....μου είπε τόσα πολλά γλυκά πράγματα που με έπιασαν τρελές τύψεις για την διαδικασία που εν ' αγνοία μου τον έβαλα...Και ζήτησε μια νέα αρχή... Όχι το θέμα δεν είναι τι να κάνω

Συγνώμη αλλά εγώ αυτό το λέω "αναλαμπή".

Παίρνω την ατζέντα μου επειδή έχω βρεθεί σαν την καλαμιά στον κάμπο και θυμάμαι ανθρώπους που κάποτε είχα κάτι ή δεν είχα κάτι που θα ήθελα να έχω. Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος καν να αναλωθείς σε σκέψεις.

Σήμερα σε θυμήθηκε, αύριο θα σε ξεχάσει, και δεν το λέω επειδή "δεν το αξίζεις" απλά επειδή όλοι οι άνθρωποι έχουμε αναλαμπές στη ζωή μας,.. Καμιά φορά περνάνε χρόνια μετά από έναν χωρισμό .. κάποιος απλά θα θυμηθεί κάποια πράγματα και θα χαμογελάσει και κάποιος άλλος θα κάνει τη "μαλ..." να πάρει τηλέφωνο για να "δει" λες να με γουστάρει ή να με θυμάται ακόμα? (Χωρίς καν να λάβει υπόψη του ότι ξέρεις κάτι... ο άνθρωπος μπορεί να είναι σε άλλη φάση!!).. κάτι σαν το ότι θυμάμαι, χαίρομαι!!

Άνθρωποι που ξεχνάνε ότι όλοι συνεχίζουν τη ζωή τους όταν κάτι τελειώσει. Είτε είναι φιλία, είτε είναι έρωτας..

Βικάκυ προσωπική μου άποψη.. μη δίνεις βάση. Εκτός των άλλων.. πόσο άκυρο είναι το ενδιαφέρον ενός ανθρώπου όταν είναι με διαλείματα και είναι μεταχρονολογημένο??

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 11:00, 12-05-07:

οκ βικάκι όλοι έχουν δίκιο!

κάποιος σε θυμήθηκε, κ είπε οκ τώρα που είμαστε μόνοι με την παλάμη μας, ας δούμε αν μπορούμε να απαλλαγούμε από την παλάμη για λίγο...
παλιά κολλήματα, που ΄τωρα απλά είναι ασχολίες...

αυτή όμως είναι η μια όψη του νομισματος. κ εσένα σου απομένει απλά να μην δώσεις σημασία, κ φυσικά ούτε τύψεις (μεγάλο φάουλ)!

η άλλη όψη του νομίσματος: μπορεί το παληκάρι πραγματικά να ήταν κολλημένο με εσένα, να προσπάθησε να σε ξεπεράσει, να πέρασε από φουρτούνες, να μην κατάφερε να σε ξεχάσει, να το φιλοσόφησε άπειρες νύχτες, να βρήκε τελικά το κουράγιο τώρα. άνθρωποι είμαστε κ έχουμε αδυναμίες. μην το αμφισβητείς, κ ποτέ μην λες ποτέ.

ακόμα κ αν είναι έτσι τα πράγματα, κ πάλι εσύ δεν φταίς με αυτό. λες ότι βρίσκεσαι σε διαφορετική φάση, δεν ενδιαφέρεσαι, δεν γίνεσαι κακιά μαζί του κ απλά του το κόβεις με τρόπο για να μην σου γίνει τσιμπούρι!

(ας μην κρίνουμε τους ανθρώπους γιατί ο καιρός έχει γυρίσματα)!

Παράθεση

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ (...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου...)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
Ο ...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 242 μηνύματα.

O ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ έγραψε στις 01:10, 14-05-07:

Καλημέρα (...σπέρα) σε όλη την παρέα. Γενικά πιστεύω πως ο άνθρωπος, πάντα ψάχνει (ή θέλει) κάτι παραπάνω από αυτό που έχει. Αν κάποιος "στα ρίχνει" και σε προβληματίζει, απλά σκέψου πώς θα ήταν η ζωή σου αν κανείς δεν σου έκανε κάτι τέτοιο. Κάποιος ασχολείται μαζί σου. Χάνει το χρόνο του για σένα. Ακόμα κι αν εσύ δε γουστάρεις, απλά σκέψου λογικά για το πώς θα του απαντήσεις. Δεν νομίζω πως είναι τόσο δραματικό. Αν έχεις την εμειρία πώς είναι να μην έχεις κάποιον να μιλήσεις, αν όχι σοβαρά-σοβαρά, τουλάχιστον ειλικρινά, σίγουρα θα το εκτιμήσεις που κάποιος ασχολείται με σένα.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 09:33, 14-05-07:

Μετά από 4 χρόνια;
Κάτι σαν τους ολυμπιακούς αγώνες ένα πράγμα;
Εγώ δεν θα του απαντούσα καν. Θα περίμενα τους επόμενους ολυμπιακούς.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:38, 14-05-07:

Ειδικά μετά από αυτό το Σαββατόβραδο, να δείτε πόσο θα ασχοληθεί μαζί του..

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 09:42, 14-05-07:

Συμφωνω με τους προλαλησαντες αλλα εχω να προσθεσω το εξης: Κατ'εμε δεν προκειται για καλο στην παλαμη. Απλα του ειχε μεινει ενα απωθημενο και πανω σε καποια κουβεντα/μεθυσι/ερωτικη απογοητευση/all of the above αποφασισε να σου τα σουρει για ολα αυτα που περασε "εξ'αιτιας σου" και εν αγνοια σου.

Σορρυ αν το εχει ηδη πει αυτο καποιος αλλος αλλα βαριομουνα να διαβασω ολες τις απαντησεις.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 10:26, 14-05-07:

Ο άνθρωπός αυτός ή μόνος έμεινε και θέλει κάποιον για να κάνει σχέση ή έχει πρόβλημα σοβαρό με τον χρόνο που περνάει

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 13:57, 14-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από travel_lover
η άλλη όψη του νομίσματος: μπορεί το παληκάρι πραγματικά να ήταν κολλημένο με εσένα, να προσπάθησε να σε ξεπεράσει, να πέρασε από φουρτούνες, να μην κατάφερε να σε ξεχάσει, να το φιλοσόφησε άπειρες νύχτες, να βρήκε τελικά το κουράγιο τώρα. άνθρωποι είμαστε κ έχουμε αδυναμίες. μην το αμφισβητείς, κ ποτέ μην λες ποτέ.
Αρχική Δημοσίευση από Hakuna Matata
Απλα του ειχε μεινει ενα απωθημενο και πανω σε καποια κουβεντα/μεθυσι/ερωτικη απογοητευση/all of the above αποφασισε να σου τα σουρει για ολα αυτα που περασε "εξ'αιτιας σου" και εν αγνοια σου.
Αν ισχύει κάτι τέτοιο το θέμα είναι ότι με ποιο δικαίωμα αναστατώνεις την ζωή του άλλου (μιλάω καθαρά θεωρητικά...δεν με αναστάτωσε ερωτικά ) Μετά από τόσο διάστημα πως σηκώνεις το τηλ (χωρίς να γνωρίζεις τι κάνει αυτός ο άνθρωπος, που είναι, πως είναι) για να του μιλήσεις για όσα αυτός έπρεπε να ξέρει τόσο καιρό...

Και οκ...σε εμένα δεν τρέχει και τίποτα... Αλλά φανταστείτε να είναι κανένα απωθημένο...κανένας έρωτας τρελός...εκεί σας θέλω μετά

Είμαι η μόνη που σκέφτομαι ότι ακόμα και αν λιώνω για κάποιον από την στιγμή που έχει τελειώσει και δεν υπάρχει καμία επικοινωνία δεν έχω κανένα δικαίωμα να πάθω αναλαμπή και να του τα πω όλα; Και ότι δεν έχω δικαίωμα να τον αναστατώσω, νευριάσω, γυρίσω πίσω;

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 14:03, 14-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
Καλημέρα (...σπέρα) σε όλη την παρέα. Γενικά πιστεύω πως ο άνθρωπος, πάντα ψάχνει (ή θέλει) κάτι παραπάνω από αυτό που έχει. Αν κάποιος "στα ρίχνει" και σε προβληματίζει, απλά σκέψου πώς θα ήταν η ζωή σου αν κανείς δεν σου έκανε κάτι τέτοιο. Κάποιος ασχολείται μαζί σου. Χάνει το χρόνο του για σένα. Ακόμα κι αν εσύ δε γουστάρεις, απλά σκέψου λογικά για το πώς θα του απαντήσεις. Δεν νομίζω πως είναι τόσο δραματικό. Αν έχεις την εμειρία πώς είναι να μην έχεις κάποιον να μιλήσεις, αν όχι σοβαρά-σοβαρά, τουλάχιστον ειλικρινά, σίγουρα θα το εκτιμήσεις που κάποιος ασχολείται με σένα.

Μάλλον δεν διάβασες όλο το τόπικ....βασικά έδειξε το ενδιαφέρον του στα ξαφνικά μετά από 4 χρόνια κατηγορώντας με ότι αυτός τόσο καιρό έλιωνε κι εγώ δεν έκανα τίποτα...

Σέβομαι όταν ο άλλος με θέλει αλλά θέλω να σεβαστεί ότι εγώ είμαι αλλού (όχι πάντα σε σχέση...αλλά γενικά δεν μπορώ να με φανταστώ μαζί του γιατί δεν νιώθω πράγματα) Επίσης με κουράζει πολύ κάποιος να ασχολείται μαζί μου όταν πραγματικά είναι το τελευταίο πράγμα που θα ήθελα να κάνει...
Προτιμώ να ασχολείται μαζί μου μόνο ο άνθρωπος που θέλω και να παίρνω από αυτόν την αυτοεπιβεβαίωση....

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 14:07, 14-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Ειδικά μετά από αυτό το Σαββατόβραδο, να δείτε πόσο θα ασχοληθεί μαζί του..
Εσύ κοπελιά προ τρέχεις...εκτός αν ξέρεις κάτι που δεν ξέρω

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Μετά από 4 χρόνια;
Λες να μου το ξανακάνει σε άλλα 4 χρόνια; Να δημιουργήσει την δική μας παράδοση;

Αρχική Δημοσίευση από mania
Ο άνθρωπός αυτός ή μόνος έμεινε και θέλει κάποιον για να κάνει σχέση ή έχει πρόβλημα σοβαρό με τον χρόνο που περνάει
Θέλω να πιστεύω το 2ο

Και γενικά συμφωνώ με το hamsteraki

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 14:40, 14-05-07:

Εσύ κοπελιά προ τρέχεις...εκτός αν ξέρεις κάτι που δεν ξέρω

Λες να μου το ξανακάνει σε άλλα 4 χρόνια; Να δημιουργήσει την δική μας παράδοση;

Θέλω να πιστεύω το 2ο

Και γενικά συμφωνώ με το hamsteraki

...

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 21:37, 14-05-07:

Ναι ρε συ γιατι όχι.... ;
Αν πάει έτσι και συνεχίσει με τέτοια περιοδικότητα, αποκτάς κι εσύ μια στεθερότητα στη ζωή σου.
Ξέρεις ρε παιδί μου οτι ο,τι και να σου συμβεί σε 4 χρόνια θα εμφανιστεί ο Φαντομάς, και θα μου περάσουν όλα.
Τώρα, αν η περιοδικότητα γίνει σαν του κομήτη του Χάλευ......
Χάλευ μάυρο.....

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 21:51, 14-05-07:

Ναι ρε συ γιατι όχι.... ;
Αν πάει έτσι και συνεχίσει με τέτοια περιοδικότητα, αποκτάς κι εσύ μια στεθερότητα στη ζωή σου.
Ξέρεις ρε παιδί μου οτι ο,τι και να σου συμβεί σε 4 χρόνια θα εμφανιστεί ο Φαντομάς, και θα μου περάσουν όλα.
Τώρα, αν η περιοδικότητα γίνει σαν του κομήτη του Χάλευ......
Χάλευ μάυρο.....

'Ελιωσα λέμε

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 22:18, 14-05-07:

Μετά από 4 χρόνια;
XAXAXAXAXAXA!!!!!

Psychoκατάσταση...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους