Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,770 μηνύματα σε 74,631 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Εξασκώ αυτό που σπούδασα;

Εξασκείτε αυτό που σπουδάσατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 42)
Ναι!!!
13
30,95%
Ναι και άλλες ασχολείες παράλληλα
7
16,67%
Όχι!!!
7
16,67%
Όχι, αλλά αν τύχει το κάνω εξτρά
2
4,76%
Είμαι φοιτητής και έχω στρωμένη δουλειά!!!
1
2,38%
Είμαι φοιτητής, αλλά δεν ξέρω τι θα γίνει
8
19,05%
Εδώ ο κουμπάκιας δεν χρειάζεται να εργαστεί
4
9,52%

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 16:49, 11-05-07:

Το θέμα είναι απλο, πήτε μας τι σπουδάσατε και τί τελικά επάγγελμα κάνετε; Τι μπορεί να συνέβει και άλλαξατε κατηγορία ή άν το έξασκήτε και κάνετε κάτι άλλο μαζί με το επάγγελμα σας;

Οι φοιτητές που τώρα σπουδάζουν τι τους περιμένει;, έχετε κάποιο γραφείο ή θα κάνετε κάτι μετά που δέν ξέρετε ακόμα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 16:54, 11-05-07:

Σπούδασα Ιατρική, έχω διοριστεί ως γενικός χειρουργός σε νοσοκομείο και ταυτόχρονα είμαι αναπληρωτής καθηγητής σε ΤΕΕ, άρα είμαι εντός σχεδίου πόλεως......

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anyparktos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anyparktos
Ο anyparktos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O anyparktos έγραψε στις 17:25, 11-05-07:

Είμαι απόφοιτος Γεωργικής Μηχανολογίας & Υδάτινων Πόρων αλλά δεν δουλεύω,σε καμία περίπτωση,στο επάγγελμά μου.(Πως θα μπορούσα στην Ελλάδα άλλωστε?)

Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ghelly
H ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H ghelly έγραψε στις 17:53, 11-05-07:

Φέτος παίρνω το πολυπόθητο πτυχίο και αμέσως μετά την άσκηση μου μπαίνω στο δικηγορικό μας γραφείο. Αργότερα θα πάω για Στρατιωτική Δικαιοσύνη

Παράθεση

OxynteS (PsychoNaut)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη OxynteS
Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O OxynteS έγραψε στις 18:09, 11-05-07:

Σπούδασα τουριστικά και ασχολήθηκα με αυτά χροοοοοοοοονια (3). Μετά έδωσα εξετάσεις και μπήκα στην τράπεζα όπου είμαι εδώ και 5 χρόνια.

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 21:10, 11-05-07:

Σπούδασα πολιτικές επιστήμες , δεν εξασκώ το επάγγελμα μου ...

(Aλλά κάνω θεά το μουσακά…)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roumana : 12-05-07 στις 08:29.
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 07:08, 12-05-07:

σπουδασα τουριστικα κ ασχολουμε με αυτα 3 χρονια

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 07:58, 12-05-07:

Σπούδασα σχεδιασμό και διακόσμηση εσωτερικού χώρου, και ναι, ασχολούμαι με αυτό από τότε ακόμα που ήμουν σπουδάστρια

Παράθεση

truffinho (Αγγελος (όνομα και πράμα))

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη truffinho
Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O truffinho έγραψε στις 08:09, 12-05-07:

Δεν με βλέπω να εξασκώ το εάγγελμα που σπουδάζω. Αλλωστε, ήδη έχω αρχίσει να δουλεύω ως δημοσιογράφος, κάτι που πολύ λίγη σχέση έχει με την Κοινωνιολογία

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 20:31, 12-05-07:

Σπουδασα ναυπηγος μηχανολογος αλλα δεν εξασκω το επαγγελμα αυτο.....εξασκω το χομπυ μου

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 14:07, 14-05-07:

σπουδασα χ/ο-λογιστικα με μεταπτυχιακο ΜΒΑ και φυσικα δεν εξασκω το επαγγελμα που σπουδασα..

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 14:24, 14-05-07:

Μαθηματικός και ένα μεταπτυχιακό στην ψηφιακή τεχνολογία. 6 χρόνια χωρίς λόγω σχετικά με το επάγγελμά μου.Αν δούλευα από τότε θα ήμουν πολύ μπροστά...
Πρωτογνώρισα τον προγραμματισμό στα 11 μου και φυσικά αυτή είναι η δουλειά μου.

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 14:27, 14-05-07:

Σπούδασα κάτι που δεν αγαπάω πολύ, αλλά δεν υπάρχει και κάτι που να μου αρέσει περισσότερο. Ζω από αυτό και το όνειρο μου είναι να ανοίξω ένα φούρνο.

Αλήθεια, πόσες δουλειές αλλάξτε μέχρι να θεωρήσετε ότι κατασταλλάξατε?

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NINJAKI
H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε στις 15:59, 14-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
Σπουδασα ναυπηγος μηχανολογος αλλα δεν εξασκω το επαγγελμα αυτο.....εξασκω το χομπυ μου

τέλειοοοοοοο αυτό ήθελα να κάνω κ γω αλλά και επίσης και μηχανικός πλοίων αλλά είμαι θηλυκό τι κατάρα κ αυτή!!!

εγώ είμαι και καλά.. ηλεκτρολόγος - εξασκώ το επάγγελμα του ηλεκτρολόγου αλλά θα ήθελα να ήμουν ζαχαροπλάστης.
Χωρίς πλάκα

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 00:00, 15-05-07:

Είμαι φοιτητής αλλά είμαι σίγουρος πως τελικά με κάτι άλλο θα καταπιαστώ.

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 07:35, 15-05-07:

σπουδασα προγραμματιστρια (πριν απο κατι χρονια τελειωσα ) αλλα ασχολουμαι με χειρισμο προγραμματων. πανω κατω στα ιδια ειμαι οκ.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 07:41, 15-05-07:

Tελείωσα την Νομική, αλλά δεν ασχοληθήκα ποτέ.. τώρα τελευταία όμως έχω αρχίσει να το ξανασκεφτομαι..

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 08:47, 15-05-07:

arch arch arch...

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 09:14, 15-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από edad_nueva
Σπούδασα κάτι που δεν αγαπάω πολύ, αλλά δεν υπάρχει και κάτι που να μου αρέσει περισσότερο. Ζω από αυτό και το όνειρο μου είναι να ανοίξω ένα φούρνο.

Αλήθεια, πόσες δουλειές αλλάξτε μέχρι να θεωρήσετε ότι κατασταλλάξατε?
Εγώ προσωπικά έχω κάνει δεκάδες (κυριολοκτικά) επαγγέλματα, όχι όμως επειδή έψαχνα τι θέλω να κάνω, αλλά παράλληλα με τις σπουδές και το στρατιωτικό..

Ηξερα τι ήθελα να κάνω από μικρός, αλλά δεν μου προέκυψε.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 09:27, 15-05-07:

Πάντως κι εγώ σκέφτομαι πολύ συχνά να αλλάξω ή να ελιχθώ...
Όταν μπήκα αρχιτεκτονική, ήθελα να καταλήξω στη σκηνογραφία...!

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 17:26, 16-05-07:

Ninja. Και το εξασκω.

there....

just killed someone.

Παράθεση

kotetsi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kotetsi
Ο kotetsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Industrial designer . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O kotetsi έγραψε στις 10:35, 26-06-07:

Ναι, το εξασκώ. Τελείωσα Βιομηχανικό Σχέδιο και αυτήν τη στιγμή είμαι freelance colleague σε εταιρεία της Γερμανίας με αντικείμενο modeling, rendering και prototyping.

Παράθεση

Nikos thanos (νικος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nikos thanos
Ο νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O Nikos thanos έγραψε στις 08:10, 02-07-07:

εγω σπουδασα οικονομικα και τα εχω εξασκησει με καθε δυνατο τροπο!
1.καθηγητης σε φροντηστηριο
2.δημοσιος υπαλληλος σε δημοσια οικονομικα,μισθολογικα και χρηματοδοτησεις
3.ελευθερος επαγγελματιας, παροχες οικονομικων μελετων
4.ιδιωτικος υπαλληλος σε εταιρεια εμποριας δομικων υλικων!
το καλυτερο? ............δημοσιος υπαλληλος!!!
1.=πολυ χαβαλε λιγα λεφτα, ομορφα χαμογελα, η χαρα του κορκολη!!!
2.=καλα λεφτα, επιδομα αδειας και ατελειωτες ωρες μπλαμπλα και ξαπλας!!!
3.=πολλα λεφτα μεγαλες σκοτουρες, κυνηγας το χρημα,δεν ερχεται μονο του, η μλκ πληρωνονται!!!
4.=λιγα λεφτα και ολα τα δυνα του 3.!! δεν λεει!!

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 22:38, 02-07-07:

Σπούδασα παιδαγωγικό ειδικής αγωγής και το εξασκώ εδώ και δύο χρόνια

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους