Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,664 εγγεγραμμένα μέλη και 3,027,923 μηνύματα σε 91,591 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 868 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Track of the Day

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 20:33, 16-05-10:

@ντίμον μας αρέσουν τα tango και δη αν προέρχεται από νεφελώδη καμπαρέ

Αφιερωμένο σε όλους εκείνους που είναι μελό και το απολαμβάνουν, σε εκείνους που κρύβουν μία αδίστακτη πλευρά (και είναι να μην την βγάλουν) γιατί στην τελική όλοι μας είμαστε ψυχές...και ταξιδιάρες ακόμα πιο πολύ!

http://www.youtube.com/watch?v=3mpBT3-ob6k

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,622 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:02, 16-05-10:

Simple Plan - Perfect

And now I try hard to make it
I just want to make you proud
I'm never gonna be good enough for you
I can't pretend that
I'm alright
And you can't change me

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:12, 16-05-10:

Δε με νοιάζει...

Μια ζωή θυσίαζα την αγάπη στη λογική μια ζωή αυτοί που σα φίλοι
συστήνονταν μου έλεγαν τι είναι σωστό...
κι έτσι εγώ δεν έμαθα τι είναι κακό
Για εμπειρίες στις αμαρτίες τώρα ψάχνω κι ας καώ

Δε με νοιάζει αν σε δουν το πρωί που θα φύγεις σαν κλέφτης
και μη γίνεσαι ψεύτης το ξέρουν πως μένεις αλλού
Δε με νοιάζει αν μας δουν γιατί σ' όσους χρωστώ έχω δώσει
κι όσοι μ' έχουν πληγώσει με συνείδηση ήσυχη ζουν

Μια ζωή εξαίρεση στους κανόνες δεν είχα βρει
μα η ζωή που τώρα μπροστά μου ανοίγεται
δε θα 'ναι ίδια ζωή
επειδή αισθάνομαι πιο δυνατή
Και με θυσίες στις εμπειρίες θέλω τώρα να χαθώ

Δε με νοιάζει που ρωτούν για να μάθουνε το παρελθόν σου
για χατήρι δικό σου πολεμάω κι αυτοί απορούν
Δε με νοιάζει που μιλούν και προβλέπουν για μας δυστυχίες
ατυχείς συγκυρίες που θα γίνουν αρχή του κακού

(...)

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 22:48, 16-05-10:

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,924 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 23:36, 16-05-10:

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

efaki!!! (Έφη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη efaki!!!
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H efaki!!! έγραψε στις 23:51, 16-05-10:

Μαζί σου πάω Παντού-Ηλίας Βρεττός

Θα κάνω καμιά τρέλα θα κλέψω τα φιλιά σου
σε κάθε λεωφόρο θα γράψω το όνομά σου
θα κάνω καμιά τρέλα θα γίνω η σκιά σου.

Που θα φτάσω, που που
μαζί σου πάω παντού, που
και στη κόλαση και στο παράδεισο
και αν έχεις όρεξη μέχρι την άβυσσο.

Που θα φτάσω, που που
μαζί σου πάω παντού, που
κλείνω τα μάτια μου και όπου με πάει
γιατί η αγάπη μου σίδερα σπάει.

Θα κάμω καμιά τρέλα
στα πόδια σου θα πέσω
μωρό μου αν σε χάσω
να ξέρεις δεν θα αντέξω
Θα κάνω καμιά τρέλα και
πίσω σου θα τρέξω.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 00:03, 17-05-10:

p.s. α ρε #$%#$% τι μου θύμισες βραδυάτικα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 01:54, 17-05-10:

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 01:55, 17-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
@ντίμον μας αρέσουν τα.... και δη αν ...
Εμένα μου αρέσει αυτό (έχω κόλλημα λέμε με το άσμα) http://www.youtube.com/watch?v=Pep6nREBpS8 αν και το έχω ανεβάσει ήδη 3 φορές, η τέταρτη εξ αντικειμένου φανερώνει (σκεπάσου) "εκείνη" στην οποία μεταβαίνει η ενέργεια του....υποκειμένου!

.

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 05:03, 17-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από _daemon_
Εμένα μου αρέσει αυτό (έχω κόλλημα λέμε με το άσμα) http://www.youtube.com/watch?v=Pep6nREBpS8
.
Την εποχή που έπεσε ο κομουνισμός, μια πληθώρα δισκοθήκες άνοιξαν στη Ρουμανία. Φοιτήτρια εγώ τότε, (αχ, ωραία χρόνια) θυμάμαι τη λατρεία που είχαμε στα τραγούδια των Scorpions (και Μεταλλικα). Ερωτευτήκαμε και χωρίσαμε με αυτό το τραγούδι… πόσες φορές… Τι μου θύμισες τώρα…
Από τα ακούσματα εκείνης της εποχής:

Metallica - Nothing Else Matters

Led Zeppelin- Stairway to Heaven

Deep Purple - Smoke On The Water

Scorpions - Wind of Change

Europe - The Final Countdown

γερασα...

πλακα εκανα.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 849 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 08:08, 17-05-10:

The ending is just a beginner.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,359 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 09:32, 17-05-10:

Jasom Mraz, The Remedy (I don't worry)

Τραγούδι που έγραψε για τον καλό του φίλο, Charlie Mingroni, που κατάφερε και ξεπέρασε τον καρκίνο, αφού διαγνώστηκε με Ewings Sarcoma.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:21, 17-05-10:

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 10:33, 17-05-10:

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,318 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 11:06, 17-05-10:

Και έλεγα ποιος θα το έβαζε, ποιος θα το έβαζε; Ο τρέντι Sid το έβαλε

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 11:25, 17-05-10:

Selena Gomez & The Scene - Naturally

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Drama Prinzessin
H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 11:29, 17-05-10:

Rihanna- Unfaithful
http://www.youtube.com/watch?v=zt5Nm...eature=related

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,622 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 11:43, 17-05-10:

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:01, 17-05-10:

Παράθεση

Stargazer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stargazer
H Stargazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H Stargazer έγραψε στις 12:35, 17-05-10:

Rainbow-The Temple of the King

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,376 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 12:57, 17-05-10:

Απόψε λέω να μην κοιμηθούμε - Λαθρεπιβάτες
Άκουσα χθες από κοντά τον Γιάννη Νικολάου!

Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ophelia
H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 791 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε στις 13:04, 17-05-10:

Παύλος Παυλίδης- Αντικαταπληκτικά

http://www.youtube.com/watch?v=EEZyatnaT4A&NR=1

Στέκεται στην πόρτα κοιτάζει αν έχει κλείσει όλες τις βρύσες και τα φώτα,
κλειδώνει 7 φορές ξέρεις δεν είναι όπως πρώτα, πρέπει πάλι να αλλάξει κλειδαριά.
Κίνηση στο δρόμο μέσα απ το αυτοκίνητο κοιτάει τον αστυνόμο που κοιτάζει τα παιδιά ,
τα παιδιά κοιτάνε έναν κόσμο που οι βιτρίνες χρόνια τώρα αντανακλούν πια τόσο καταπληκτικά.

Χαίρετε διατάξτε, μαζί με τα σκουπίδια σας πετάξτε με η αλλάξτε μου τα φώτα
τελικά είχατε δίκιο το αυγό έκανε την κότα κύριε διευθυντά.
Κι ύστερα στο σπίτι διαδίκτυο ενημέρωση εκπομπές για τον πλανήτη αντικαταθλιπτικά ,
βγαίνει στο μπαλκόνι πηδάει και σκοτώνετε, μετά διαφημίσεις και μετά τα αθλητικά.

Όμως τι ωραία ήταν όνειρο θα βγει με την παρέα και με εκείνο τον κακόμοιρο
θα πέσει στο κρεβάτι τι μαρτύριο, η αγάπη ξυπνητήρι στις 7.
Μες στη λεωφόρο παρατάει το αυτοκίνητο,καλεί ασθενοφόρο και πετάει τα κλειδιά,
μέσα από την τσάντα βγάζει το περίστροφο πριν απ τα 30 είδε ήδη αρκετά.
Καταπληκτικά ,καταπληκτικά, καταπληκτικά αντικαταπληκτικά...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:41, 17-05-10:

Εγω μωρο μου δεν τη φοβαμαι την ζωη...και πίστεψέ με...

.... τα' χω βρει
με τον εαυτό μου
έχω περάσει αυτά που λες
κι αν έχω ακούσει συμβουλές
για το καλό μου...

Εγώ ψυχή μου
σου το δηλώνω ειλικρινά
πως την δοκίμασα ξανά
την αντοχή μου
δεν έχω λόγους να κρυφτώ
όταν ακούω το "σ' αγαπώ"
"μείνε μαζί μου... μείνε μαζί μου"

Κάτι παραπάνω απ' αυτό που ζούμε
τώρα μη ζητήσεις
μη μου πεις
κάτι παραπάνω απ' αυτό δεν θα' θελα
να μου χαρίσεις
να υποσχεθείς
Εγώ μωρό μου
δεν τη φοβάμαι τη ζωή
και πίστεψέ με τα' χω βρει
με τον εαυτό μου.

Εγώ καρδιά μου
δάνεισα σ' όποιον μου' χει πει
σχεδόν χωρίς επιστροφή
και τη φωτιά μου
και μην τρομάζεις που τ' ακούς
μα έχω κοπιάρει σε πολλούς
και τα κλειδιά μου...
ναι τα κλειδιά μου.

(...)

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 14:06, 17-05-10:

Tzimmis Panousis - Neoellinas

http://www.youtube.com/watch?v=VrFRMakeL1w

Παράθεση

lucky sunray

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη lucky sunray
H lucky sunray αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H lucky sunray έγραψε στις 14:22, 17-05-10:

Jason Mraz~I'm Yours
http://www.youtube.com/watch?v=EkHTsc9PU2A

Παράθεση

Katerina192 (Κατερίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina192
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 267 μηνύματα.

H Katerina192 I'm safe, up high, nothing can touch me έγραψε στις 15:45, 17-05-10:

http://www.youtube.com/watch?v=UxJ-K-olro0 Μικρός Τιτανικός-Μαχαιρίτσας

http://www.youtube.com/watch?v=4qvT_TQN8Is Space Odyssey-Memories... Αφιερωμένο!

Παράθεση

Katerina192 (Κατερίνα)

Δραστήριο Μέλος

H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 267 μηνύματα.

H Katerina192 I'm safe, up high, nothing can touch me έγραψε στις 16:22, 17-05-10:

http://www.youtube.com/watch?v=8Zea96HQ5Xw&feature=fvst αυτο κι αν ειναι αφιερωμένο..........

Παράθεση

billo0

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη billo0
H billo0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H billo0 stay musicalll.........♫♪ έγραψε στις 16:26, 17-05-10:

http://www.youtube.com/watch?v=nYP1gxC9G6A

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

billo0

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη billo0
H billo0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H billo0 stay musicalll.........♫♪ έγραψε στις 16:28, 17-05-10:

http://www.youtube.com/watch?v=3lTAwk5VXq4 yiouuuuuuuuuxouuuuuuuu

Παράθεση

ethismenos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ethismenos
Ο ethismenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 103 μηνύματα.

O ethismenos έγραψε στις 17:21, 17-05-10:

http://www.youtube.com/watch?v=Ge_mWGKqrEE&featu
eyes off me

Παράθεση

Δεσμώτης

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,608 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 17:36, 17-05-10:

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O self-instructive depressing έγραψε στις 17:58, 17-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Και έλεγα ποιος θα το έβαζε, ποιος θα το έβαζε; Ο τρέντι Sid το έβαλε
ρε συ το άκουγα στο αμάξι με τον σκύλο μου

και εντάξει , δεν την παλεύει το κομμάτι

ευχαριστώ

ανταποδίδω

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 18:36, 17-05-10:

gwt...

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 19:24, 17-05-10:

And I wanna believe you,
When you tell me that it'll be ok,
Yeah I try to believe you,
Not today...
Tomorrow... It may change

Παράθεση

Bill

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,376 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 21:10, 17-05-10:

http://www.youtube.com/watch?v=Ch_BE5Dg9Sk

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,787 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 23:00, 17-05-10:

Είπαμε να μη χαθούμε

Στίχοι: Άλκης Αλκαίου
Μουσική: Θάνος Μικρόυτσικος
Ερμηνεία: Χάρις Αλεξίου
β΄ φωνή: Γιώργος Νταλάρας
LP: «Η αγάπη είναι ζάλη» 1986

Στην Πειραιώς βρεθήκαμε μια μέρα
και δε θυμόμουν ούτε τ' όνομά σου.
Σου πέταξα δειλά μια καλημέρα
και χάλασα τ' ονειροπόλημά σου.

Είπαμε να μη χαθούμε
κι ανταλλάξαμε αριθμούς.
Μες στο πλήθος τι να πούμε
για λαχτάρες και καημούς;

Χωρίσαμε γελώντας στη Σταδίου
κι ύστερα από λίγο, τι τα θες,
εσύ ξανά ένας σκλάβος του γραφείου
κι εγώ λυγμός στης πόλης τις στοές.

Είπαμε να μη χαθούμε
κι ανταλλάξαμε αριθμούς.
Μες στο πλήθος τι να πούμε
για λαχτάρες και καημούς;

Είπαμε να μη χαθούμε
κι ανταλλάξαμε αριθμούς.
Δέκα βήματα πιο πέρα
τους πετάξαμε κι αυτούς.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 00:20, 18-05-10:

zompie ή μήπως οπτασιαστής ;

.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 18-05-10 στις 00:22. Αιτία: Aν δεν στοιχειώσετε άνθρωπο, γιοφύρι δεν στεριώνει (δημοτικό)
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 00:44, 18-05-10:

Well open up your mind and see like me
Open up your plans and damn you're free
Look into your heart and you'll find that the sky is yours
so please don't please don't please don't.
There's no need to complicate
'cause our time is short
This oh this oh this is our fate I'm yours

Oh I'm yours

I won't hesitate no more
Oh no more no more no more
It's our God-forsaken right to be loved, I'm sure
There's no need to complicate
Our time is short
This is our fate, I'm yours

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Noisette : 18-05-10 στις 01:42. Αιτία: πολύ μελό στίχος λέμε........και μ'αρέσει!!
Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 849 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 08:42, 18-05-10:

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,359 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 10:24, 18-05-10:

Ώφου!!!

Μιχάλης Τζουγανάκης, Στα ρεύματα του κόσμου.

Μην καμαρώνεις φλόγα μου,
ένα κερί πως λιώνεις,
γιατί κι εσύ μετά από αυτό ,
θες και δε θες τελειώνεις...

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 10:44, 18-05-10:

Toni Braxton-Unbreak My Heart

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:46, 18-05-10:

Παράθεση

Ismini! (ισμηνη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ismini!
H ισμηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H Ismini! έγραψε στις 11:59, 18-05-10:

THIS IS YOUR LIFE
Who cares what came before
We were only starlight
One day, then nevermore
Because we're whispers in the wind
Once upon a time
The world was never blind
Like we are
Right now it seems
You're only dreams and shadows
If wishes could be eagles how you'd fly

This is your life
This is your time
What if the flame won't last forever
This is your here
This is your now
Let it be magical

Who cares what came before
We're only starlight
Once upon the time
All the world was blind
Like we are

This is your life
This is your time
Look at your world
This is your life

R.I.P.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 12:11, 18-05-10:

Παράθεση

ethismenos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O ethismenos έγραψε στις 12:38, 18-05-10:

ΑΣΕ ΜΕ....
http://www.youtube.com/watch?v=tgMNr...eature=related

Παράθεση

Katerina192 (Κατερίνα)

Δραστήριο Μέλος

H Katerina192 I'm safe, up high, nothing can touch me έγραψε στις 12:45, 18-05-10:

Pink-Sober Aυτο το τραγούδι μου θυμίζει εμένα!

http://www.youtube.com/watch?v=X7xWOA8iLJg

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 14:46, 18-05-10:

Τόσα χρόνια μες τους χάρτες μου σε ψάχνω,
κι ας μην έσκυψες ποτέ στο μέτωπο μου
με τα δυο σου χείλια να αφήσεις
μια ανάσα στη ζωή μου.

Κι αν η προσευχή μου οινόπνευμα μυρίζει,
καπνό και πυρετό,
στο γυάλινο το κύμα τ' όνομά σου
φωνάζω να καθρεφτιστεί η φωνή μου.

Και στην όχθη που χτενίζεσαι ακουστεί
σαν αλμυρό τραγούδι που σου φέρνει
ερωτευμένο το νερό.

Και στο διάβολο πουλάω τη ψυχή μου εγώ,
για να βρεθώ απόψε τυλιγμένος
στου κορμιού σου το βυθό.

Κάπου η νύχτα μεσοπέλαγα κρεμιέται
στην αγχόνη τ' ουρανού
κι ο δαίμονας καβάλα στο σκοτάδι
αρπάζει τη μετέωρη ευχή μου.

Και σαν άστρο καυτερό προς το νησί σου
τα λόγια μου πετάει
πληγώνοντας τα βράχια και την άμμο,
στη χτένα σου καρφώνει την ψυχή μου.

Και σταγόνα τη σταγόνα κυλάω εγώ
σαν αλμυρό νερό στους ώμους
και στον ακριβό σου το λαιμό.

Κι ας το ξέρω πως του λόγου του
στην ανεμόσκαλα εκεί, με περιμένει
για να μου λιμάρει το σκοινί.

Πάνε χρόνια που αντίκρυ αναβοσβήνουν
τα φώτα κάποιας γης,
τα φώτα κάποιας ξεχασμένης νήσου,
που λένε είν' οι κορφές του παραδείσου.

Μα το ξέρω είναι της θάλασσας τα μάγια,
δεν υπάρχει αυτή η στεριά,
μιας και κανείς ποτέ του εκεί δεν πήγε,
γι αυτό σφιχτά κρατιέμαι στο κορμί σου.

Και μπροστά απ' τους κολασμένους
περνάω εγώ σαν μια σκιά
που σεργιανάει στον Άδη
τη δικιά σου μυρωδιά.

Κι είναι λέω ο παράδεισος για μας, αγάπη μου μικρή,
να μοιραζόμαστε τούτη τη κόλαση μαζί.

http://www.youtube.com/watch?v=s5dTXoVID0E

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JellyFish (Κακόβουλο Λογισμικό)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη JellyFish
H Κακόβουλο Λογισμικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H JellyFish έγραψε στις 15:10, 18-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω

Τόσα χρόνια μες τους χάρτες μου σε ψάχνω,
κι ας μην έσκυψες ποτέ στο μέτωπο μου
με τα δυο σου χείλια να αφήσεις
μια ανάσα στη ζωή μου.

Κι αν η προσευχή μου οινόπνευμα μυρίζει,
καπνό και πυρετό,
στο γυάλινο το κύμα τ' όνομά σου
φωνάζω να καθρεφτιστεί η φωνή μου.

Και στην όχθη που χτενίζεσαι ακουστεί
σαν αλμυρό τραγούδι που σου φέρνει
ερωτευμένο το νερό.

Και στο διάβολο πουλάω τη ψυχή μου εγώ,
για να βρεθώ απόψε τυλιγμένος
στου κορμιού σου το βυθό.

Κάπου η νύχτα μεσοπέλαγα κρεμιέται
στην αγχόνη τ' ουρανού
κι ο δαίμονας καβάλα στο σκοτάδι
αρπάζει τη μετέωρη ευχή μου.

Και σαν άστρο καυτερό προς το νησί σου
τα λόγια μου πετάει
πληγώνοντας τα βράχια και την άμμο,
στη χτένα σου καρφώνει την ψυχή μου.

Και σταγόνα τη σταγόνα κυλάω εγώ
σαν αλμυρό νερό στους ώμους
και στον ακριβό σου το λαιμό.

Κι ας το ξέρω πως του λόγου του
στην ανεμόσκαλα εκεί, με περιμένει
για να μου λιμάρει το σκοινί.

Πάνε χρόνια που αντίκρυ αναβοσβήνουν
τα φώτα κάποιας γης,
τα φώτα κάποιας ξεχασμένης νήσου,
που λένε είν' οι κορφές του παραδείσου.

Μα το ξέρω είναι της θάλασσας τα μάγια,
δεν υπάρχει αυτή η στεριά,
μιας και κανείς ποτέ του εκεί δεν πήγε,
γι αυτό σφιχτά κρατιέμαι στο κορμί σου.

Και μπροστά απ' τους κολασμένους
περνάω εγώ σαν μια σκιά
που σεργιανάει στον Άδη
τη δικιά σου μυρωδιά.

Κι είναι λέω ο παράδεισος για μας, αγάπη μου μικρή,
να μοιραζόμαστε τούτη τη κόλαση μαζί.

http://www.youtube.com/watch?v=s5dTXoVID0E

Να πάρει μου το κόλλησες.... Φοβερό τραγουδάκι

Παράθεση

ethismenos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O ethismenos έγραψε στις 15:58, 18-05-10:

Morcheeba - Even Though
http://www.youtube.com/watch?v=dycciGixP9I

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 16:38, 18-05-10:

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους