Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,089 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,985 μηνύματα σε 74,643 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Να φάμε τον Παύλο η την Μαρία;

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 21:17, 09-07-05:

Κάπιοι έχεται δεί την ταινεία με το αεροπλάνο που πέφτει και κάποια άτομα εγκλοβίζονται στο βουνό. Ο μόνος τρόπος επιβίωσης είναι να φάμε απο τα ανθρώπινα πτώματα των υπολοίπων επιβατών. Η ιστορία είναι πραγματική πάντως. Εσείς δεδομένου των παραπάνω συνθηκών θα κάνατε κάτι τέτοιο? Η επιλογές είναι κρέας η θάνατος καθώς βρίσκονταν αρκετά ψιλά στο βουνό και δεν υπήρχε τίποτα άλλο να φάνε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 21:26, 09-07-05:

Αν μπορούσα να το ψήσω κάπως ή γενικά να μην είναι τελειώς αηδιαστικό στη γεύση ναι θα το έκανα. ʼλλωστε πτώματα είναι, τι θα πάθουν, θα πονέσουν? Ζωντανό δεν θα σκότωνα όμως ποτέ, θα προτιμούσα να πεθάνω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 22:12, 09-07-05:

έχω δει την ταινία(που είναι και αληθινή ιστορία) και κακά τα ψέμματα θα το έκανα! Και αν πέθαινα και εγώ θα ήθελα να το κανουν και οι άλλοι για να επιβιώσουν!

Παράθεση

Porcelain

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Porcelain
Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O Porcelain έγραψε στις 22:15, 09-07-05:

Μπορεί να μην άντεχα, αλλά θα ήθελα καλύτερα να πηδήσω απλώς από το βουνό..

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:23, 09-07-05:

Και εγω κατι τέτοιο θα έκανα γιατί και να έτρωγα ανθρώπους και αυτοί κάποια στιγμη θα τελείωναν ....

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 22:25, 09-07-05:

Παιδιά σε τέτοιες στιγμές υπάρχουν 2 περιπτώσεις! Η πρώτη είναι να λειτουργίσει το ένστικτο της επιβίωσης και να κάνεις τα πάντα για να σώσεις την ζωή σου(ναι! ακόμα και να σκοτώσεις κάποιον για να τον φάς) και η Δεύτερη να τρελαθείς και να αυτοκτονίσεις! Πραγματικά δεν γνωρίζω τι θα έκανα εγώ

ps. Και ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ!

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 22:30, 09-07-05:

Εγώ έχω συνηθίσει το ανθρώπινο κρέας από τα σουβλατζίδικα της γειτονιάς μου..

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 22:59, 09-07-05:

Λογικά ο άνθρωπος θα είναι νόστιμος.
Είναι παμφάγος σαν το γουρούνι, πρέπει να έχει ωραία γεύση

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 02:48, 10-07-05:

Μονο που το διαβασα μου ρθε κατι :p Μαλλον θα προτιμουσα να πεθανω, χμφ!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 03:02, 10-07-05:

ifrit[ ]
Λογικά ο άνθρωπος θα είναι νόστιμος.
Είναι παμφάγος σαν το γουρούνι, πρέπει να έχει ωραία γεύση
Πλάκα πλάκα ξέρεις πόσες φορές έχω αναρωτηθει τι γευση να έχει? Εδώ και τα πετσάκια απο τα νυχια μου όταν τρώω είναι πεντανόστιμα!!!

PS: Αυτο ειναι το ποστ μου υπ'αριθμόν 666
Θέλω να μείνει εκειιιιιιιιιι, δεν ξανακάνω ποστ!!

Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 03:05, 10-07-05:

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά μια καθηγήτρια βιολογίας στο γυμνάσιο μας είχε πει ότι βιολογικά η καλύτερη τροφή για τον ανθρωπο είναι... άνθρωπινο κρέας Γιατί έχει όλα τα απαραίτητα στοιχεία που χρειαζόμαστε...

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 11:47, 10-07-05:

νομιζω οτι δεν μπορουμε να απαντησουμε τωρα απο τα καλα μας γραφειακια-σπιτακια... σε εκεινη την φαση δεν εισαι ο εαυτος σου...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 12:05, 10-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από emufear
Εγώ έχω συνηθίσει το ανθρώπινο κρέας από τα σουβλατζίδικα της γειτονιάς μου..

τώρα περα απο την πλάκαδεν έχω δει αυτή την ταινία εκτός και αν δεν τη θυμάμαι...παίζει κι αυτό εξάλλου πόσο μυαλό μπορεί να έχει ενα κουνέλι δεν ξέρω τί θα έκανα, τώρα το σκέφτομαι και αηδιάζω τότε όμως δνε ξέρω μάλλον θα το έκανα

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 12:43, 10-07-05:

ανατριχιάζω και μόνο που το σκέφτομαι :/. ελπίζω να μη χρειαστεί ποτέ να μάθω την απάντηση...

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 16:19, 10-07-05:

Εγώ δεν το βρίσκω τόσο ανατριχιαστικό.
Θα το έκανα από απλή περιέργεια.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 22:04, 10-07-05:

ifrit[ ]
Εγώ δεν το βρίσκω τόσο ανατριχιαστικό.
Θα το έκανα από απλή περιέργεια.
!!!!! Απο απλή περιέργεια? Οκ! Δεν μπορώ να μιλήσω με σιγουριά αν θα το έκανα όμως φυσικά θα ήταν με κάποιον άγνωστο. Φαντάζεστε σκηνικό,
-κρίμα που δεν κατάφεραι και η θεία Μαρία να σωθεί απο το ατύχημα μαζί μου... Πάντως με ρυζάκι ήταν πεντανόστιμη!

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 23:15, 10-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
!!!!! Απο απλή περιέργεια? Οκ! Δεν μπορώ να μιλήσω με σιγουριά αν θα το έκανα όμως φυσικά θα ήταν με κάποιον άγνωστο. Φαντάζεστε σκηνικό,
-κρίμα που δεν κατάφεραι και η θεία Μαρία να σωθεί απο το ατύχημα μαζί μου... Πάντως με ρυζάκι ήταν πεντανόστιμη!

Νομίζω ότι εκείνη την στιγμή υπερισχύει το αίσθημα της επιβίωσης....Αλλά δεν θέλω να βρεθώ σε τέτοια κατάσταση για να δω τι θα πάθω

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 10:02, 11-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
Παιδιά σε τέτοιες στιγμές υπάρχουν 2 περιπτώσεις! Η πρώτη είναι να λειτουργίσει το ένστικτο της επιβίωσης και να κάνεις τα πάντα για να σώσεις την ζωή σου(ναι! ακόμα και να σκοτώσεις κάποιον για να τον φάς) και η Δεύτερη να τρελαθείς και να αυτοκτονίσεις! Πραγματικά δεν γνωρίζω τι θα έκανα εγώ

ps. Και ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ!
Αν και πιστεύω ότι το ένστικτο της επιβίωσης υπερισχύει της τρέλας, συμφωνώ μαζί σου.

Παράθεση

trelokotsidou

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη trelokotsidou
H trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H trelokotsidou έγραψε στις 12:24, 11-07-05:

Μια απορία έχω... δεν παίζει να υπάρχει γύρω γύρω κάτι σε χορταρικό, καρπό και τα συναφή... Πάντως ακόμα και στην περίπτωση που είναι σε χιονισμένα βουνά και δεν υπάρχει τίποτα, όπως και στην ταινία θα συμφωνήσω πως είναι αδύνατο να εκφέρω άποψη τώρα από τις ανέσεις μου Επειδή αποκλείω όμως το ενδεχόμενο να αυτοκτονούσα, τότε μάλλον θα έτρωγα και τον Παύλο και την Μαρία - ε δεν είμαστε για δίαιτες στην κατάσταση μας

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:39, 11-07-05:

Νομίζω ότι σε πρώτη φάση θα στρεφόμουν πρώτα ενάντια στον εαυτό μου....
Θα έκανα κάτι που είχα ακούσει στο παρελθόν.... θα έκοβα το δάχτυλο μου και θα τρεφόμουν απ΄το ίδιο μου το αίμα
Δε θα σκότωνα άνθρωπο για να τον φάω και να ζήσω εγώ, αλλά αν είχε πεθάνει από το κρύο ή κάποιο ατύχημα, μάλλον τελικά θα τον έτρωγα για να ζήσω

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 12:59, 11-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Νομίζω ότι σε πρώτη φάση θα στρεφόμουν πρώτα ενάντια στον εαυτό μου....
Θα έκανα κάτι που είχα ακούσει στο παρελθόν.... θα έκοβα το δάχτυλο μου και θα τρεφόμουν απ΄το ίδιο μου το αίμα
Δε θα σκότωνα άνθρωπο για να τον φάω και να ζήσω εγώ, αλλά αν είχε πεθάνει από το κρύο ή κάποιο ατύχημα, μάλλον τελικά θα τον έτρωγα για να ζήσω
Αυτό είναι χειρότερο,να φάς τον ευατό σου. Αν εσύ προκαλούσες το ατύχημα θα τον έτρωγες? Αν είναι να φάς πάντως καποιο ο σκοπός είναι να φάς φρέσκο πράμα όχι τον παππου που πεθαίνει πρώτος, άντε να τον κάνεις καμία σούπα φιδέ το πολύ πολύ. Το καλό με το κρύο είναι ότι τους διατηρει κιόλας γιατί αν αυτο σου τύχει στην έρημο την έκατσες σε 2-3 ώρες το πτώμα δεν θα τρώγετε

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:10, 11-07-05:

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ποίος ο λόγος να φάει στην περιπτώση αυτή άνθρωπο ... Κάποια στιγμή θα τελείωσει αρά θα πεθάνει .... πια η διάφορα ? ίσα ίσα για εμένα είναι πολύ πιο χειρότερο στην περίπτωση αυτή να διαλέξω τον κανιβαλισμό γιατί έτσι απλώς αναγκάζω τον ευατό μου να ζήσει για περισσότερο σε άθλιες συνθήκες όπου ο θάνατος είναι σίγουρος

Παράθεση

trelokotsidou

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H trelokotsidou έγραψε στις 14:12, 11-07-05:

Δεν είναι και τόσο σίγουρος ο θάνατος, αφού πάντα υπάρχει η ελπίδα να σε βρει κάποιο σωστικό συνεργείο...τι στο καλό τόσοι άνθρωποι αγνοούμενοι, όλο και κάποιος θα τους αναζητήσει

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:13, 11-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ποίος ο λόγος να φάει στην περιπτώση αυτή άνθρωπο ... Κάποια στιγμή θα τελείωσει αρά θα πεθάνει .... πια η διάφορα ? ίσα ίσα για εμένα είναι πολύ πιο χειρότερο στην περίπτωση αυτή να διαλέξω τον κανιβαλισμό γιατί έτσι απλώς αναγκάζω τον ευατό μου να ζήσει για περισσότερο σε άθλιες συνθήκες όπου ο θάνατος είναι σίγουρος
Κάτι τέτοιο το κάνεις φυσικά επειδή έχεις την ελπίδα ότι έτσι κερδίζεις χρόνο ζωής μέχρι να έρθουν τα συνεργεία διάσωσης... αλλιώς, φυσικά και δεν υπάρχει λόγος να παρατείνεις το μαρτύριο σου....

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:14, 11-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Μένεις ζωντανός για περισσότερες μέρες και έτσι μεγαλώνουν οι πιθανότητες να σε βρούν. Η ομάδα που είχε πέσει στα χιόνια (η ταινία) επιβιώσε γιατί έφαγε κρεάς καθαρή πρωτείνη και κατάφερε να κατέβει στους πρόποδες του βουνου και να καλέσει βοήθεια. Αν δεν είχαν πάρει κρεάς μαζί τους να τρώνε δεν θα είχε σωθεί κανένας. Οπότε η κανίβαλος και ζωντανός η άνθρωπος-στιφάδο και πεθαμένος.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:17, 11-07-05:

Αυτό είναι χειρότερο,να φάς τον ευατό σου. Αν εσύ προκαλούσες το ατύχημα θα τον έτρωγες? Αν είναι να φάς πάντως καποιο ο σκοπός είναι να φάς φρέσκο πράμα όχι τον παππου που πεθαίνει πρώτος, άντε να τον κάνεις καμία σούπα φιδέ το πολύ πολύ. Το καλό με το κρύο είναι ότι τους διατηρει κιόλας γιατί αν αυτο σου τύχει στην έρημο την έκατσες σε 2-3 ώρες το πτώμα δεν θα τρώγετε
τι λες μωρέ? εδώ τίθεται θέμα επιβίωσης και γω θα διαλέξω κι όλας ποιόν θα φάω? όχι μη φάς τον παπού, φάε τον χοντρούλη που είναι και θρεφτάρι? #
Και δεν είπα να φάω τον εαυτό μου.... είπα ότι ο άνθρωπος έχει τη δυνατότητα να θρέψει τον εαυτό του για λίγες μέρες από το ίδιο του το αίμα (θα μου πιώ μικρή ποσότητα αίματος #... τόσοι και τόσοι μου έχουν πιεί το αίμα, να μην το δοκιμάσω και γω? #)
Και τι εννοείς αν προκαλούσα εγώ το ατύχημα... εννοείς να ήταν και καλά "ατύχημα" ώστε να έχω δικαιολογία να μασαμπουκιάσω? # όχι δεν νομίζω να το έκανα αλλά ειλικρινά...
για όλα όσα λέω κρατάω πολλές επιφυλάξεις... κανένας μας δεν ξέρει μέχρι που είναι ικανός να φτάσει (ή να μην φτάσει) προκειμένου να παραμίνει ζωντανός

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 14:22, 11-07-05:

Δεν θέλω να λέω(ή να γράφω)μεγάλες κουβέντες.Κάτω απο τις παρούσες συνθήκες στον καθένα θα #φαινόταν αποτρόπαιο να φάει έναν άνθρωπο,δεν είναι και ότι πιο νορμάλ να κάθεσαι στο γραφειάκι σου και να ονειρεύεσαι τον συνάδελφο απέναντι φρικασέ...όμως στις συνθήκες τις ταινίας ίσως και να το έκανα.Το δύσκολο είναι να επιλέξεις ποιος θα φαγωθεί δλδ αν όλοι ήταν ζωντανοί κι ακέραιοι ποιον θα επιλέξεις;Θα προτιμούσα να είχα μαζί μου κάποιον που αντιπαθώ αλλά και πάλι δεν ξέρω.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:45, 11-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
τι λες μωρέ? εδώ τίθεται θέμα επιβίωσης και γω θα διαλέξω κι όλας ποιόν θα φάω? όχι μη φάς τον παπού, φάε τον χοντρούλη που είναι και θρεφτάρι? #
Και δεν είπα να φάω τον εαυτό μου.... είπα ότι ο άνθρωπος έχει τη δυνατότητα να θρέψει τον εαυτό του για λίγες μέρες από το ίδιο του το αίμα (θα μου πιώ μικρή ποσότητα αίματος #... τόσοι και τόσοι μου έχουν πιεί το αίμα, να μην το δοκιμάσω και γω? #)
Και τι εννοείς αν προκαλούσα εγώ το ατύχημα... εννοείς να ήταν και καλά "ατύχημα" ώστε να έχω δικαιολογία να μασαμπουκιάσω? # όχι δεν νομίζω να το έκανα αλλά ειλικρινά...
για όλα όσα λέω κρατάω πολλές επιφυλάξεις... κανένας μας δεν ξέρει μέχρι που είναι ικανός να φτάσει (ή να μην φτάσει) προκειμένου να παραμίνει ζωντανός
Σκέτο αίμα θα φάς βρε παιδί μου... δεν θα σε πιάσει θα πεινάς σε λιγο πάλι Αν ο αέρας ρίξει κάποιον απο το γκρεμό ατύχημα δεν είναι ? Ε τώρα δεν ήταν ο αέρας είσουν εσύ εκεί θα τα χαλάσουμε? Απλά ο παππούς θα χαλάσει πιό γρήγορα!!! άσε που μπορεί να σε κολησει και τίποτα κολοβακτηρίδια! Ενώ ο πιό νέος είναι σε καλύτερη κατάσταση. Το βασικό είναι να τρώως υγειηνά ακόμα και αν είσαι κανίβαλος!

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 14:48, 11-07-05:

Γιάννη θα αρχίσω να σε φοβάμαι

Παράθεση

trelokotsidou

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H trelokotsidou έγραψε στις 14:49, 11-07-05:

Το βασικό είναι να τρώως υγειηνά ακόμα και αν είσαι κανίβαλος!
Και ξέρετε ποιος λένε ότι είναι ο καλύτερος μεζές...

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:52, 11-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Γιάννη θα αρχίσω να σε φοβάμαι#
Μα πάντα μιλάμε σε συνθήκες επιβιώσης μην ανυσηχείς. Για να στο αποδείξω σου κάνω το γευμα # Με τις πατάτες τα πάς καλά? Πάντως για να πω την αλήθεια καλύτερα να πέθαινα απο την πείνα παρά να κάτσω να φάω καποιον με τον κανιβαλισμός δεν νομίζω να θεωρείσε άνθρωπος πια και σίγουρα το μαρτύριο που θα περάσεις μετά μόνο και μόνο με την σκέψη είναι χειρότερο απο θάνατο. Οπότε απλά θα γινόμουν το πιάτο ημέρας Γιάννης Αλα κρεμ!

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 14:53, 11-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από trelokotsidou
Και ξέρετε ποιος λένε ότι είναι ο καλύτερος μεζές...
εμ, σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις είναι χρήσιμοι οι άντρες .

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:59, 11-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
εμ, σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις είναι χρήσιμοι οι άντρες .
....Απόσπασμα απο το βιβλίο του Παυλου Κοντολαίμου : Κατσαβίδια, άντρες, φρυτέζες 1000+ 1 χρήσεις. . Weak αν πέσουμε στην περίπτωση άλλου topic (μικρό.....) θα πέσει πολύ πείνα στο βουνό

Παράθεση

epidromi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη epidromi
Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O epidromi έγραψε στις 15:04, 11-07-05:

Ωχ, αυτή είναι η συνέχεια της ταινίας;
Έχω δει μέχρι την "προσγείωση" του αεροπλάνου στο βουνό. Δεν ήξερα ότι ακολουθούσαν συνταγές με εξωτικά πιάτα

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 15:05, 11-07-05:

Μα πάντα μιλάμε σε συνθήκες επιβιώσης μην ανυσηχείς. Για να στο αποδείξω σου κάνω το γευμα # Με τις πατάτες τα πάς καλά? #Οπότε απλά θα γινόμουν το πιάτο ημέρας Γιάννης Αλα κρεμ!
ο.κ ελπίζω όταν βρεθώ σε τέτοια κατάσταση να σε εκμετάλευτώ οικειοθελώς...ελπίζω να μην έχει μπαγιατέψει το κρέας σου # Α...και μ'αρέσουν οι τηγανιτές πατάτες ή στα κάρβουνα...να το ξέρεις για το δείπνο #

Πάντως για να πω την αλήθεια καλύτερα να πέθαινα απο την πείνα παρά να κάτσω να φάω καποιον με τον κανιβαλισμός δεν νομίζω να θεωρείσε άνθρωπος πια και σίγουρα το μαρτύριο που θα περάσεις μετά μόνο και μόνο με την σκέψη είναι χειρότερο απο θάνατο.
Συμφωνώ...άπλα μιλάμε καθαρά σε υποθετικές συνθήκες....Ούτε αυτοί που το έκαναν νομίζω ότι πίστευαν ότι θα ζήσουν τρώγοντας δικούς τους ανθρώπους....Και όπως είπα...δεν θέλω να το ζήσω για να μάθω τις δικές μου αντιδράσεις #

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 15:10, 11-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από epidromi
Ωχ, αυτή είναι η συνέχεια της ταινίας;# #
Έχω δει μέχρι την "προσγείωση" του αεροπλάνου στο βουνό. Δεν ήξερα ότι ακολουθούσαν συνταγές με εξωτικά πιάτα
Να το δείς το έργο έιναι πολύ καλό. Λίγο πριν τους βρούν το είχαν κάνει εστιατόριο και κρέμασαν και κατάλογο. Συγκλονιστικό θυμάμε κάποια απο τα φαγητά που είχαν :
Αεροσυνοδός στα καρβουνα με λαχανοκαρότο και τζίντζερ
Πιλότος μπλούμ
Προπονητής γιαχνή με μπάμιες σβησμένος με κρασι
Δεξιομπακμακαρονάδα
Επιβάτη μεζέ
Φροντιστή στιφάδο
και άλλα ...άσε χάλια ήταν !

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 16:02, 11-07-05:

Να το δείς το έργο έιναι πολύ καλό. Λίγο πριν τους βρούν το είχαν κάνει εστιατόριο και κρέμασαν και κατάλογο. Συγκλονιστικό θυμάμε κάποια απο τα φαγητά που είχαν :
Πιλότος μπλούμ
Δεξιομπακμακαρονάδα
Επιβάτη μεζέ
Φροντιστή στιφάδο

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:17, 11-07-05:

Εγω θα τον ετρωγα... Θα τον εσερνα μαζι μου προς τα κατω και θα ηλπιζα πριν τελιωσει το κρεας του να φτασω σε τετιο υψος που να με βρουνε...

Παράθεση

katerina21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη katerina21
H katerina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H katerina21 έγραψε στις 17:28, 11-07-05:

δεν ξερω αντεχω πολλες μερες χωρις να φαω τιποτα αλλα κατο απο αυτες τισ συνθικες μπορει

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 08:30, 13-07-05:

Πιλότος μπλούμ
Δεξιομπακμακαρονάδα
Επιβάτη μεζέ
Φροντιστή στιφάδο
Βάλε μια μερίδα απο αυτό..
ωραία την γλίτωσα και για σήμερα δεν θα φάνε εμένα στιφάδο

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 00:52, 17-07-05:

Πάντως σε περίπτωση εγκλωβισμού όπως λέτε η μόνη λύση είναι να βρεις αλάτι και να τον φας παστό.
εκτός και αν καταφέρεις να ανάψεις φωτιά

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 20:31, 07-04-06:

έχω δει την ταινία αρκετές φορές και μάλιστα,αρκετά πρόσφατα,είδα κι ένα ντοκυμαντέρ σχετικά με την πραγματική ιστορία..τώρα, ό,τι και να πω σχετικά με το θέμα,είτε ότι θα τους έτρωγα είτε ότι θα προτιμούσα να πεθάνω, δεν θα αντιπροσωπεύει την αλήθεια..δεν γίνεται να είμαι σίγουρη για την απάντηση που θα δώσω σε ένα τέτοιο ερώτημα,καθώς έξω απ'τον χορό,πολλά τραγούδια λέει κανείς..η σκέψη και μόνο ότι θα έτρωγα ανθρώπινο κρέας,με αρρωσταίνει το λιγότερο,δεν μπορώ όμως να αψηφίσω και το αρχέγονο ένστικτο της επιβίωσης που ενυπάρχει σε κάθε άνθρωπο,και το οποίο,σε τέτοιες στιγμές πραγματικής ανάγκης ,μας καθοδηγεί τυφλά και μας εξωθεί να κάνουμε πράγματα πέρα κι από την πιο τρελή φαντασία..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Maggie
H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H Maggie έγραψε στις 13:34, 08-04-06:

Ίσως κάτω από αυτές τις συνθηκες ....Αλλά πάλι μόνο αν είχαν περάσει πάαρα πολλές μέρες

(Μόλις χθες νοίκιασα και είδα την ταινία )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

epidromi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη epidromi
Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O epidromi έγραψε στις 13:57, 08-04-06:

Η ταινία πως λέγεται τελικά;

Παράθεση

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Maggie
H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H Maggie έγραψε στις 14:12, 08-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από epidromi
Η ταινία πως λέγεται τελικά;
Alive

Παράθεση

vaguraw (Βαγγέλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vaguraw
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O vaguraw έγραψε στις 15:17, 08-04-06:

Το ντοκυμαντερ το ειδα και εγω αν εννοεις το ιδιο που ειδα και εγω.Ητανε στην εκπομπη του Κωστα Βαξεβανη(δεν θυμαμαι πως λεγεται).Η ταινια λεγεται με ελληνικο τιτλο "Οι επιζησαντες"(δεν ειδα αν το εχει αναφρει καποιος αλλος).Τοτε υπηρχαν και ατομα που αρνηθηκαν να φανε και ετσι μοιραια πεθαναν..ενω αλλοι καταφεραν να επιβιωσουν.
Προσωπικα δεν ξερω τι θα εκανα ,μαλλον θα ετρωγα.

Παράθεση

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη arfi-gorgona o
Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O arfi-gorgona o έγραψε στις 22:24, 12-04-06:

Εγώ δεν θα έτρωγα υπάρχουν και όρια,που δεν πρέπει να ξεπερνάμε.Προτιμώ να πεθάνω λοιπών παρα να σιχαθώ τον εαυτό μου.

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 00:17, 13-04-06:

Εγώ ποτέ δεν θα το σκεφτόμουνα αυτό, ειλικρινά. Θα περίμενα να ζαλιστώ και να λιποθυμήσω αναμένοντας ταυτόχρονα και τον Χάρο.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:18, 13-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από Maggie
Ίσως κάτω από αυτές τις συνθηκες ....Αλλά πάλι μόνο αν είχαν περάσει πάαρα πολλές μέρες
Τι λες ωρέ; Αν έχουν περάσει πολλές μέρες δεν θα είναι φρέσκο το κρέας! Για να το ευχαριστηθείς πρέπει να είναι και ζουμερό ζουμερό.

(black humour )

Παράθεση

cuto

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη cuto
Ο cuto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 68 μηνύματα.

O cuto έγραψε στις 06:01, 13-04-06:

Πιλότος μπλούμ
πιλοτος μπλουμ

πραγματικα δεν ξερω τι θα εκανα.πιστευω οτι δεν πρεπει κανεις να τους κρινει καθως κανεις δεν εχει βρεθει σε αναλογη περιπτωση.οσο για το τι γευση εχει το ανθρωπινο κρεας,μαλλον ουτε κ αυτοι ξερουν.περασαν μερες πριν αποφασισουν να φανε τα πτωματα,κ μεχρι τοτε ετρωγαν τα παντα.οδοντοκρεμες κτλ,μεχρι κ δερμα(χρησιμοποιημενο σαν υφασμα) προσπαθησαν να φανε.οποτε χλωμο το κοβω να καταλαβαιναν γευση.φανταζομαι το κρεας θα τους φαινοταν λιχουδια!(μπορει κ να ειναι)

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τι θα φάμε σήμερα; - Από Γιάννης
      Το θέμα έχει λάβει 26 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-04-07 στις 10:29.
    • Μαρία η άσχημη - Από Mitsos The Great
      Το θέμα έχει λάβει 37 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία TV Shows.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-03-07 στις 11:23.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους