Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

'Εχετε πέσει ποτέ θύμα κλοπής;

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 23:37, 09-07-05:

Έχετε πέσει ποτέ θύμα κλοπής? προσωπικά αρκετές φορές..
Ελάτε να μοιραστούμε ,τις όχι και τόσο ευχάριστες,εμπειρίες μας....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 23:49, 09-07-05:

Μπααα
ποτέ μέχρι τώρα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 00:26, 10-07-05:

Τον Απρίλιο μου έκλεψαν το πορτοφόλι μέσα στο οποίο είχα πασο, ταυτότητα, εισητήριο για να φυγω Αθήνα σε 2 μέρες, κάρτα για το ΑΤΜ, 60 ευρώ και διάφορες κάρτες απο σουπερμάρκετ. Ειδικά η ταυτότητα με παίδεψε πολύ να ξαναβγάλω και είχα ρίξει το κλάμα της ζωής μου εκείνη τη μέρα. Το καλό ειναι ότι παρ'οτι το είχα στην ίδια τσεπούλα δεν μου πήραν κινητό, που άξιζε και πολύ περισσότερο συνολικά (Nokia 7610). Τυχερή μες την ατυχία μου...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 11:40, 10-07-05:

μια φορα ειμουν μονη για 15 μερες Αθηνα...ειχα ξεσαλωσει μηλαμε...ενα μεσημερι παω να μπω σπιτι και το κλειδι μου γυριζε ανεξελεγκτα...τα παιξα... μας ειχαν ανοιξει το σπιτι ευτυχως δεν εκλεψαν ταυτοτητες διαβατηρια κτλ ουτε κοσμηματα της μαμας μου, ουτε το discman μου που ηταν στο χωλ και φωρτιζε, πηραν ομως τα 500 ευρω που μου χε δωσει ομπαμπας μου για ψωνια

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 12:00, 10-07-05:

Εγώ δεν έχω πέσει θύμα κλοπής αλλά έχω τύχει σε ληστεία να καταλάβω εγώ πως είναι κλέφτες μέσα στο σπίτι. Θα τη γράψω άλλη στιγμη γιατί βαριέμαι τώρα

Παράθεση

katerina21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη katerina21
H katerina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H katerina21 έγραψε στις 12:08, 10-07-05:

ναι δυστιχος ανοιξανε το σπιτι μου πριν 2 χρονια (μενς μονη μου)αλλα δεν πιραν τιποτα αφου μολις το ειχα παρει αλλα μου εσπασαν τα μεσα μου χτυπισαν το σκυλακι μου και το κουλο????ειχαν κανει σετακι ολα μου το εσωρουχα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 12:14, 10-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από katerina21
ναι δυστιχος ανοιξανε το σπιτι μου πριν 2 χρονια (μενς μονη μου)αλλα δεν πιραν τιποτα αφου μολις το ειχα παρει αλλα μου εσπασαν τα μεσα μου χτυπισαν το σκυλακι μου και το κουλο????ειχαν κανει σετακι ολα μου το εσωρουχα
Εδώ μιλάμε για ανώμαλους κλέφτες

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

katerina21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη katerina21
H katerina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H katerina21 έγραψε στις 12:21, 10-07-05:

ναι αστα να πανε ειχα τρομαξει πολυ τοτε .....δεν ειθελα να το πω σε κανεναν πιρα το 100 αλλα μην σου πω οτι δεν ειρθε καν

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 12:26, 10-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από katerina21
ναι αστα να πανε ειχα τρομαξει πολυ τοτε .....δεν ειθελα να το πω σε κανεναν πιρα το 100 αλλα μην σου πω οτι δεν ειρθε καν#
λογικό είναι είναι πολύ ανατριχιαστική εμπειρία είναι αλλιώς να την ζεις και αλλιώς να την λες στον άλλον :/

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 12:37, 10-07-05:

μου είχανε κλέψει πέρισυ το πορτοφόλι και στεναχωρήθηκα πολύ γιατί είχα πράγματα συναισθηματικής αξίας μέσα :/. μετά από 2 βδομάδες μου την έπεσαν δυο τοξικομανείς με σουγιάδες στο δρόμο για να μου πάρουν το κινητό. αφού απομακρύνθηκαν καμμια 20αριά μέτρα με ξαναφώναξαν για να μου το επιστρεψουν επειδή δεν ήταν έγχρωμο (το siemens S35 ειχα)! μου ζήτησαν και συγγνώμη ...
πριν δυό χρόνια μπήκαν κλέφτες στο σπίτι μας από τη μια μπαλκονόπορτα στο σαλόνι, τη μοναδική μέρα που την ξεχάσαμε ξεκλείδωτη, που σημαίνει ότι μάλλον μας επισκέπτονταν κάθε μέρα για να τσεκάρουν... έβλεπα και τηλεόραση μέχρι αργά εκείνο το βράδυ . βούτηξαν τον χαρτοφύλακα του μπαμπά μου, ο οποίος είχε πράγματα σημαντικά για τη δουλειά του και ελάχιστα χρήματα. τον βρήκαμε το άλλο πρωί στο άλσος! είναι τρελοί αυτοί οι κλέφτες .

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie έγραψε στις 12:45, 10-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
μετά από 2 βδομάδες μου την έπεσαν δυο τοξικομανείς με σουγιάδες στο δρόμο για να μου πάρουν το κινητό. αφού απομακρύνθηκαν καμμια 20αριά μέτρα με ξαναφώναξαν για να μου το επιστρεψουν επειδή δεν ήταν έγχρωμο (το siemens S35 ειχα)! μου ζήτησαν και συγγνώμη ...

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 13:04, 10-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
μου είχανε κλέψει πέρισυ το πορτοφόλι και στεναχωρήθηκα πολύ γιατί είχα πράγματα συναισθηματικής αξίας μέσα :/. μετά από 2 βδομάδες μου την έπεσαν δυο τοξικομανείς με σουγιάδες στο δρόμο για να μου πάρουν το κινητό. αφού απομακρύνθηκαν καμμια 20αριά μέτρα με ξαναφώναξαν για να μου το επιστρεψουν επειδή δεν ήταν έγχρωμο (το siemens S35 ειχα)! μου ζήτησαν και συγγνώμη ...
πριν δυό χρόνια μπήκαν κλέφτες στο σπίτι μας από τη μια μπαλκονόπορτα στο σαλόνι, τη μοναδική μέρα που την ξεχάσαμε ξεκλείδωτη, που σημαίνει ότι μάλλον μας επισκέπτονταν κάθε μέρα για να τσεκάρουν... έβλεπα και τηλεόραση μέχρι αργά εκείνο το βράδυ . βούτηξαν τον χαρτοφύλακα του μπαμπά μου, ο οποίος είχε πράγματα σημαντικά για τη δουλειά του και ελάχιστα χρήματα. τον βρήκαμε το άλλο πρωί στο άλσος! είναι τρελοί αυτοί οι κλέφτες .

γιατί νομίζω πως ελκύεις τους κλέφτες??

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 14:24, 10-07-05:

μήπως τελικά είσαι εσύ ο γκαντέμης?

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 18:53, 10-07-05:

πριν 2 χρόνια ανέβαινα στη σχολή και μέσα σε ένα υπερπηγμένο λεοφωρείο μέσα από την ΚΛΕΙΣΤη θηκη της κλειστής τσαντας μου πήραν το πορτοφόλι!!! Μέσα 2 πιστωτικές, 3 καρτες ανάληψης αλλα ευτυχώς γα μένα χωρίς καθόλου λεφτά. Και να σκεφτεί κανείς ότι είχα νεύρα γιατί γυρνούσα από τη δουλειά και δεν με είχαν πληρώσει όπως περίμενα!!!

Το πιο σπαστικό ήταν η όλη διαδικασία ακύρωσης καρτών ....α, και βέβαια ότι επειδή ακολουθούσε σαβ/κο και ήμουν άφραγκη αναγκάστηκα να δανειστώ από όλον τον κόσμο για να περάσουν οι μέρες και μετά, μέχρι να έρθουν οι κάρτες έπρεπε να στήνομαι σε ουρές για να βγάλω λεφτά!!!

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 19:02, 10-07-05:

Όχι ευτυχώς.

Ζω και σε σχετικά μικρή πόλη

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 22:01, 10-07-05:

Χμμμ για να σκέφτώ....
Λοιπον....
1) ένα 106 rallye του αδερφού μου το είδαμε να φεύγει μπροστά στα μάτια μας απο τον 3ο όροφο
2) Ένα suzuki jimny της μητέρας μου, βρέθηκε μετά απο λίγους μήνες (πάλι καλά)
3) Ένα Peugeot 306 cabrio! πρίν απο λίγους μήνες της μαμάς και αυτο.
Το jimny συνδιάστηκε με διάρηξη κιόλας, μπήκαν στο σπίτι της μάνας μου και πήραν λεφτά, κάρτες και τα κλειδιά του αυτοκινήτου
Αυτά, δεν πειράζει υγεία!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 22:02, 10-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Χμμμ για να σκέφτώ....
Λοιπον....
1) ένα 106 rallye του αδερφού μου το είδαμε να φεύγει μπροστά στα μάτια μας απο τον 3ο όροφο
2) Ένα suzuki jimny της μητέρας μου, βρέθηκε μετά απο λίγους μήνες (πάλι καλά)
3) Ένα Peugeot 306 cabrio! πρίν απο λίγους μήνες της μαμάς και αυτο.
Το jimny συνδιάστηκε με διάρηξη κιόλας, μπήκαν στο σπίτι της μάνας μου και πήραν λεφτά, κάρτες και τα κλειδιά του αυτοκινήτου
Αυτά, δεν πειράζει υγεία!#
Να ποιος είναι ο γκαντέμης

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 22:04, 10-07-05:

έχετε σκεφτεί να αρχίσετε να χρησιμοποιείτε τα μέσα μαζικής μεταφοράς ;

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 22:08, 10-07-05:

Ω ΝΑΙ!!! φίλε μου είσαι το #1

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 22:11, 10-07-05:

Είχε μπει ενας παλιά στο πατρικό μου σπίτι οταν έμενα εκει και επειδή τον πήρα χαμπάρι και ξύπνησα , πρόλαβε και πήρε μόνο τη μια κάλτσα μου και τα παπούτσια μου και την τσάντα του αδερφού μου

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 22:15, 10-07-05:

Αυτά είναι τα καλά να μένεις Γλυφάδα - Βούλα πολλές κλοπές αυτοκινήτων σε συγκεκριμένες περιοχές, κατα ΄"πολύ" περίεργο τρόπο τα 2 αυτοκίνητα τα βούτηξαν στην περίοδο που η εγκληματικότητα αυξήθηκε λόγο αλβανών! Τώρα έχουμε πάρει καινούργια αυτοκίνητα και όλα οκ!

Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 01:39, 11-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Είχε μπει ενας παλιά στο πατρικό μου σπίτι οταν έμενα εκει και επειδή τον πήρα χαμπάρι και ξύπνησα , πρόλαβε και πήρε μόνο τη μια κάλτσα μου και τα παπούτσια μου και την τσάντα του αδερφού μου
την κάλτσα σου?!?!?!? και δεν λιποθύμησε από την μπόχα??

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,042 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 01:52, 11-07-05:

Εμένα είχαν μπει κλέφτες σπίτι μου τα περασμένα Χριστούγεννα [ημέρα Χριστουγέννων], ενώ έλειπαν όλοι απο το σπίτι... αλλά ευτηχώς δεν έκλεψαν τίποτα γιατί τους επιτέθηκαν τα σκυλάκια μου.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 08:13, 11-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Petros
Εμένα είχαν μπει κλέφτες σπίτι μου τα περασμένα Χριστούγεννα [ημέρα Χριστουγέννων], ενώ έλειπαν όλοι απο το σπίτι... αλλά ευτηχώς δεν έκλεψαν τίποτα γιατί τους επιτέθηκαν τα σκυλάκια μου.
όταν λες σκυλάκια τί εννοείς?? τα πιτμπουλ??

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,042 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 23:23, 12-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
όταν λες σκυλάκια τί εννοείς?? τα πιτμπουλ??
Sorry για το off topic... να τα σκυλάκια μου:

Αυτά έδιωξαν τους κλέφτες ...

Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rattlehead
Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε στις 00:36, 13-07-05:

Ουσιαστικά όχι..

ΥΓ: Το ότι μας κλέψαν το μέλι από τις 3 κυψέλες που είχαμε πριν 2-3 χρόνια στρέχει;

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 15:24, 13-07-05:

ααα εντάξει σωστά το έθεσες τότε, τα σκυλάκια σου

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 09:36, 21-07-05:

Επαναφέρω το θέμα!!! Χθες ανοίξανε διαρήκτες το ακριβώς απέναντι διαμέρισμα στην πολυκατοικία μας και αρπάξαν μετρητά και κοσμήματα. Η κλοπή έγινε χθες το πρωί! Αν είναι δυνατόν! Χάλι θα μπορούσε να ήταν το δικό μου

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 10:27, 21-07-05:

Επαναφέρω το θέμα!!! Χθες ανοίξανε διαρήκτες το ακριβώς απέναντι διαμέρισμα στην πολυκατοικία μας και αρπάξαν μετρητά και κοσμήματα. Η κλοπή έγινε χθες το πρωί! Αν είναι δυνατόν! Χάλι θα μπορούσε να ήταν το δικό μου
μου φαίνεται σε λίγο θα αναγκαστούμε να εγκαταστήσουμε όλοι μέτρα ασφάλειας

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 10:31, 21-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
μου φαίνεται σε λίγο θα αναγκαστούμε να εγκαταστήσουμε όλοι μέτρα ασφάλειας
Σήμερα έχω κλείσει ραντεβού να βάλω μια επιπλέον κλειδαριά ασφαλειας. Είναι προσφατο και τα έχω πέξει λίγο. Απο ότι φαίνετε επέλεξε την πόρτα στην γειτόνισσας απο την δικιά μου γιατί είναι πιο πρόσφατα βαμμένη. Χθες είχα αφήσει 600 € + mini dv camera στο σπίτι και αν μου τύχενε θα μου είχε τσακίσει την διάθεση, εδώ που έτυχε στην διπλανή μου και με έχει επιρρεάσει πολύ.

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie έγραψε στις 10:31, 21-07-05:

Γιαννακη θελει πολυ προσοχη αλλωστε εκει που μενεις (διπλα στο περιπτερο) ειναι μεγαλυτερος ο κυνδηνος!

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 10:39, 21-07-05:

Σήμερα έχω κλείσει ραντεβού να βάλω μια επιπλέον κλειδαριά ασφαλειας. Είναι προσφατο και τα έχω πέξει λίγο. Απο ότι φαίνετε επέλεξε την πόρτα στην γειτόνισσας απο την δικιά μου γιατί είναι πιο πρόσφατα βαμμένη. Χθες είχα αφήσει 600 ? + mini dv camera στο σπίτι και αν μου τύχενε θα μου είχε τσακίσει την διάθεση, εδώ που έτυχε στην διπλανή μου και με έχει επιρρεάσει πολύ.
χμμμ πάντως και εγώ θα επέφτε η διαθεσή μου αν με εκλεβάν , κάποια πράγματα είναι πολύ δυσκόλο να τα ξανα αποκτήσεις....
Και δεν είναι μόνο αυτό, το θεωρώ πολύ σπάταλο να πρέπει να δώσεις ποσά λεφτα για να ξανα αγοράσεις πραγματά που σου έχουν κλέψει και μαλίστα είναι πολυ πιθανόν να γίνει αυτό σε περιοδό που τα οικονομικά σου είναι down και αυτό είναι ότι πιο χειρότερο ....

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 10:47, 21-07-05:

Καλά όποτε και να σου τύχει χάλια είναι! Τέλος πάντων απο κλοπές έχω φάει καλά. Εγω απλά δεν θέλω να τύχει και να είναι η γυναίκα μου μέσα η γενικά να είμαστε σπίτι. Πολλά γίνονται τώρα το καλοκαίρι που λείπουν όλοι.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 10:55, 21-07-05:

Καλά όποτε και να σου τύχει χάλια είναι! Τέλος πάντων απο κλοπές έχω φάει καλά. Εγω απλά δεν θέλω να τύχει και να είναι η γυναίκα μου μέσα η γενικά να είμαστε σπίτι. Πολλά γίνονται τώρα το καλοκαίρι που λείπουν όλοι.
Κάτσε δεν παρακολουθούν το σπίτι πριν το κλέψουν , να δουν πότε αδειάσει ?
Δλδ έτσι και πέσουν σε ένα σπίτι να είναι μην είναι άδειο λένε , συγγνώμη νομίζαμε ότι ήταν άδειο και φεύγουν? Γιατί να σκοτώσουν μου φαίνεται λίγο κάπως.....

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 12:10, 21-07-05:

Δλδ έτσι και πέσουν σε ένα σπίτι να είναι μην είναι άδειο λένε , συγγνώμη νομίζαμε ότι ήταν άδειο και φεύγουν? Γιατί να σκοτώσουν μου φαίνεται λίγο κάπως.....
Σίγουρα τσεκάρουν πριν μπουν αλλα πολλές φορές δεν ανοίγει την πόρτα ούτε απαντάει γιατί περνάνε χίλιοι 2 άσχετοι. Αν μπούνε την ώρα που είσαι μέσα ένας Θεός ξέρει τι μπορεί να γίνει. Η αστυνομία προτείνει να του δώσεις την ευκαιρεία να φύγει. Πάντως εγώ προτείνο σπρεί πιπεριού θα δω που έχει και θα πάρω.

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie έγραψε στις 12:15, 21-07-05:

μια φιλη μου στην Αγ. Παρασκευη κοιμοταν οταν μπηκαν οι κλεφτες στο σπιτι και μαλλον μπηκαν επειδη εκεινη την μερα ελειπαν ολα τα αυτοκινητα της οικογενειας απο το παρκινγκ, αλλα το golfaki της ηταν για service, τα ριμαξαν ολα και η αστυνομια ειπε οτι της ειχαν ριξει σπρευ για να μη ξυπνησει, της ανοιξαν ακομη και το κομωδινο της, ηταν τυχερη που δεν ηταν κανενας ανωμαλος!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 13:35, 21-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από gilie
μια φιλη μου στην Αγ. Παρασκευη κοιμοταν οταν μπηκαν οι κλεφτες στο σπιτι και μαλλον μπηκαν επειδη εκεινη την μερα ελειπαν ολα τα αυτοκινητα της οικογενειας απο το παρκινγκ, αλλα το golfaki της ηταν για service, τα ριμαξαν ολα και η αστυνομια ειπε οτι της ειχαν ριξει σπρευ για να μη ξυπνησει, της ανοιξαν ακομη και το κομωδινο της, ηταν τυχερη που δεν ηταν κανενας ανωμαλος!
είναι τρέλο να ξυπνάς και να βλέπεις ότι λείπουν αντικείμενα από το σπίτι ....
Πάντος έχω απορεία τι θα κάνει ο κλέφτης αν μπει και θα βρεί 1-2 άτομα ξύπνια μες στο σπίτι .....

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 13:40, 21-07-05:

είναι τρέλο να ξυπνάς και να βλέπεις ότι λείπουν αντικείμενα από το σπίτι ....
Πάντος έχω απορεία τι θα κάνει ο κλέφτης αν μπει και θα βρεί 1-2 άτομα ξύπνια μες στο σπίτι .....
Ανάλογα τον κλέφτη. Σίγουρα θα προσπαθήσει να διαφήγει και γενικά τέτοια άτομα είναι αδίστακτα! Ηρωησμοί πάντως δεν χωράνε καθώς σίγουρα ο κλέφτης έχει σκεφτεί το ενδεχόμενο και είναι κάποιος μέσα και μπορεί να οπλοφορεί. Είναι να μην σου τύχει πάντως

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:15, 21-07-05:

Ανάλογα τον κλέφτη. Σίγουρα θα προσπαθήσει να διαφήγει και γενικά τέτοια άτομα είναι αδίστακτα! Ηρωησμοί πάντως δεν χωράνε καθώς σίγουρα ο κλέφτης έχει σκεφτεί το ενδεχόμενο και είναι κάποιος μέσα και μπορεί να οπλοφορεί. Είναι να μην σου τύχει πάντως
χμμμ δεν ξέρω αλλά στο μυάλο μου όταν ακούω κλέφτης μου έρχεται ένας άνθρωπος αδύναμος ψυχικά , που έχει πείσει τον ευατό ότι είναι σκληρός , έχει εγκαταλείψει την προσπάθεια βελτίωσεις ζωής του και ότι κάνουν μπορούν να το κάνουν μόνο πίσω από την πλάτη κάποιου .
Και για αυτό πιστεύω ότι δεν έχουν βάλει στο σχέδιο τους να σκοτώσουν. Βέβαια υπάρχει και η περίπτωση να γίνει αυτό πάνω στον πανικό τους ...

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:24, 21-07-05:

χμμμ δεν ξέρω αλλά στο μυάλο μου όταν ακούω κλέφτης μου έρχεται ένας άνθρωπος αδύναμος ψυχικά , που έχει πείσει τον ευατό ότι είναι σκληρός , έχει εγκαταλείψει την προσπάθεια βελτίωσεις ζωής του και ότι κάνουν μπορούν να το κάνουν μόνο πίσω από την πλάτη κάποιου .
Και για αυτό πιστεύω ότι δεν έχουν βάλει στο σχέδιο τους να σκοτώσουν. Βέβαια υπάρχει και η περίπτωση να γίνει αυτό πάνω στον πανικό τους ...
Εγώ είδα με τα μάτια μου τους 2 κλέφτες που πήραν το αμάξι του αδερφού μου. Τους έβλεπα απο τον 3ο όροφο ντυμένοι απίστευτα κάζουαλ σαν να τους άνοικε το αμάξι και απλά να είχαν βγεί μια βόλτα. Το φοβερό ήταν ότι παρόλη την αντίδραση μας ουτε κάν γύρισαν να κοιτάξουν! Ειλικρινά αν είχα όπλο εκείνη την στιγμή θα είχα αδειάσει όλη την γεμιστήρα πάνω τους όσο κακό και να ακούγετε λυπάμε που δεν είχα όπλο εκείνη την στιγμή. Οι υπόλοιπο μαλ**** είμαστε που δουλεουμε και αυτοι οι έξυπνοι που απλά τρώνε αυτά που βγάζουμε?

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 07:31, 22-07-05:

Πωωωω

αυτό όντως μεγάλο πακέτο παππού. όντως εκείνη την στιγμή δεν ξέρεις και πως να αντιδράσεις.
εγώ πάντως είχα κοκκαλώσει και δεν κουνιόμουν
άσε.

Παράθεση

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kaimaktsalan
Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

O Kaimaktsalan έγραψε στις 11:03, 19-08-05:

ποτε και ουτε θελω να πεσω

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 19:03, 11-03-06:

Πήγαινα Γ'Λυκείου και γύρναγα από το φροντιστήριο ελληνικών με κάτι φίλες μου..Ήταν γύρω στις 11 παρά το βράδυ και τα κορίτσια είχαν προχωρήσει πιο μπροστά,ενώ εγώ είχα μείνει πιο πίσω -δεν θυμάμαι τον λόγο..-..Όπως προχώραγα λοιπόν,με πλησιάζει ένας τύπος,νεαρός,και με ρωτάει τι ώρα είναι..Ήμασταν σε πολυσύχναστο δρόμο και δεν πήγε το μυαλό μου στο κακό,οπότε κοιτάω το ρολόι μου και την στιγμή που πάω να του πω,μου βουτάει την τσάντα(ήταν η κλασσική τσάντα που είναι για τον 1 ώμο) ενώ ταυτόχρονα με βουτάει -μαζί με την τσάντα- κι απ'το τζην μπουφάν που φορούσα..εκεί τα είδα όλα!η πρώτη μου αντίδραση,ήταν να κρατήσω γερά την τσάντα μου και να βάλω μία σούπερ-εκκωφαντική τσιρίδα.. ευτυχώς,τελικά ο τύπος δεν μου πήρε την τσάντα ,καθώς ήταν ναρκομανής και φοβήθηκε με την τσιρίδα και το'βαλε στα πόδια κι έτσι,δεν χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω κι εγώ τις όποιες γνώσεις μου στο καράτε.. το αποτέλεσμα όμως,ήταν να πάθω φαρυγγίτιδα -μιλάμε έριξα τρελή τσιρίδα!!-,καθώς δεν έβγαινε καν φωνή απ'τον λαιμό μου μετά,και τελικά,ο γιατρός μου είπε να κάνω μια εβδομάδα αφωνία..και ήταν και η εποχή που κάναμε πρόβες με την χορωδία..γκαντεμιά!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη burbuja : 11-03-06 στις 19:06.
Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 20:47, 11-03-06:

Δεν έχω πέσει θύμα κλοπής ποτέ, αλλά πριν από 5 μήνες πήγα με το φίλο μου στο κέντρο (πιο κέντρο δε γίνεται) για καφέ και αφήσαμε τη μηχανή του (XT) απέναντι από την πλατεία Κοραή, δίπλα στη Σταδίου, εκεί που ήταν παρκαρισμένες και άλλες μηχανές. Ε μετά από 1,5 ώρα περίπου που γυρίσαμε δε τη βρήκαμε εκει!

Δεν το πίστευα! Είχα πάθει πλάκα! Και τώρα ακόμα όποτε μου έρχετε στο μυαλό εκείνη η μέρα, έχω ένα άσχημο αίσθημα και προσπαθώ να μη το σκέφτομαι..

Φυσικά η μηχανή δε βρέθηκε ποτέ, αφού και στην αστυνομία μας είπαν να πάμε εκεί προς Μάρνη, να ψάξουμε μόνοι μας!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 21:12, 11-03-06:

Δεν έχω πέσει θύμα κλοπής ποτέ,και ελπίζω να μη μου συμβεί

Παράθεση

diddle

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη diddle
H diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H diddle έγραψε στις 22:46, 11-03-06:

Πριν 2 χρόνια όταν πήγαινα τρίτη Λυκειου παραμονές Χριστουγένων στα καραμελόαπιτα στο Σύνταγμα μέσα στον συνωστισμό μου άνοιξαν την τσάντα πλάτης που είχα και μου πήραν το πορτοφόλι που είχα μέσα καμιά 80αριά ευρώ πάσο και ταυτότητα.Η μεγαλύτερη ταλαιπωρία ήταν να ξαναβγάλω ταυτότητα.Ευτυχώς είχα το κινητό στην τσέπη και γλίτωσε.Πάντως μέσα στον πανικό που γινόταν δεν κατάλαβα τίποτα ούτε κάποιο τράβηγμα κάποια σπρωξιά παρά μόνον όταν πήγα να πληρώσω κάτι γλυκα και είδα την τσάντα ανοιχτή και διαπίστωσα ότι έλειπε το πορτοφόλι..Η εγώ ήμουν πολύ ζώον ή ο κλέφτης πολύ ελαφροχέρης...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:49, 11-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από diddle
Πριν 2 χρόνια όταν πήγαινα τρίτη Λυκειου παραμονές Χριστουγένων στα καραμελόαπιτα στο Σύνταγμα μέσα στον συνωστισμό μου άνοιξαν την τσάντα πλάτης που είχα και μου πήραν το πορτοφόλι που είχα μέσα καμιά 80αριά ευρώ πάσο και ταυτότητα.Η μεγαλύτερη ταλαιπωρία ήταν να ξαναβγάλω ταυτότητα.Ευτυχώς είχα το κινητό στην τσέπη και γλίτωσε.Πάντως μέσα στον πανικό που γινόταν δεν κατάλαβα τίποτα ούτε κάποιο τράβηγμα κάποια σπρωξιά παρά μόνον όταν πήγα να πληρώσω κάτι γλυκα και είδα την τσάντα ανοιχτή και διαπίστωσα ότι έλειπε το πορτοφόλι..Η εγώ ήμουν πολύ ζώον ή ο κλέφτης πολύ ελαφροχέρης...
Ακριβώς τα ίδια και σε μένα! Το τι τράβηξα για να βγάλω ταυτότητα μετά δεν λέγεται!! Μεχρι και διαφορετικό όνομα (ναι διαφορετικο, όχι κάποιο γράμμα λάθος αλλά τελείως άσχετο!) μου είχαν γράψει αρχικά και το κατάλαβα όταν πήγα να κάνω ανάληψη!!

Παράθεση

diddle

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη diddle
H diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H diddle έγραψε στις 23:38, 11-03-06:

Ασε Michelle εν τω μεταξύ εγώ είχα πάρει την ταυτότητα ακριβώς την προηγούμενη μέρα!(είχα βολευτεί με το προσωρινό χαρτί και βαριόμουν να πάω στο αστυνομικό τμήμα να την πάρω!)ξέρεις τι ρόμπα έγινα που τη μία μέρα πήγα να πάρω την ταυτότητα και την ακριβώς επόμενη για να δηλώσω την απώλεια της...??

Παράθεση

zxr

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη zxr
Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

O zxr έγραψε στις 19:56, 13-03-06:

Όταν έμενα Αθήνα μου την πέσανε στην Στουρνάρη τρεις τύποι για να μου πάρουν το τσαντάκι μου.

Ο ένας πρέπει να έχει ακόμα στο πρόσωπο του το σημάδι "Nike Air Max" Νούμερο 44!!! Πέντε χρόνια καράτε είναι αυτά!!!

Εκείνη την ώρα δεν σκέφτηκα ούτε κάρτες ανάληψης, ούτε ταυτότητες, ούτε κινητό. Μόνο ένα γράμμα που μου είχε στείλει ο μεγάλος μου έρωτας και δεν υπήρχε περίπτωση να το αφήσω να χαθεί....

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 20:14, 13-03-06:

Μια φορα στο δημοτικο πηγα να πέσω αλλά την γλυτωσα!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους