Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

'Εχετε πέσει ποτέ θύμα κλοπής;

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 10:08, 14-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από zxr
Ο ένας πρέπει να έχει ακόμα στο πρόσωπο του το σημάδι "Nike Air Max" Νούμερο 44!!! Πέντε χρόνια καράτε είναι αυτά!!!
τοταλ ρεσπεκτ

Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil
Μια φορα στο δημοτικο πηγα να πέσω αλλά την γλυτωσα!
περπάταμε και κοιτάμε ψηλά ε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 10:37, 14-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από dooo

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 12:54, 14-03-06:

Εγώ δεν έχω πέσει προσωπικα
αλλά είχα πάει παραμονή Χριστουγέννων με την μητέρα μου να ταίσουμε το σκυλί της απέναντι γιατί έιχε φύγει διακοπες.
εγώ ανέβηκα πάνω στην βεράντα της ενω η μητέρα μου τάιζε τον σκύλο.
Άκουγα κάτι απο μέσα το λέω μια στην μητέρα μου, μου λέει ιδέα σου είναι
το ξαναλέω πάλι τα ίδια
την τρίτη κάνει μια με τον φακό στην πόρτα και σε απόσταση 2 μέτρα απο εμένα πετάχτηκαν 2 κλέφτες, είχα κοκκαλώσει.
Η φωνή μου δεν έβγαινε, να προσπαθώ να φωνάξω και αν μην μπορώ
Απο τότε βράδυ δεν πάω απέναντι

Παράθεση

Andrew19

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Andrew19
Ο Andrew19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O Andrew19 πάλι δουλειές έχουμε σαββατιάτικα! έγραψε στις 13:52, 14-03-06:

Στη Θεσσαλονίκη μου είχαν κάνει μια φορά διάρρηξη στο σπίτι.
Παρόλα αυτά δεν μου πήραν τίποτα άλλο εκτός από ένα χαλασμένο κινητό το οποίο ήταν παρατημένο (αλλά το σπίτι έγινε ααααααααααααανω κάτω). Μετά που είδαμε το σπίτι με τον αδερφό μου, είπε ότι άλλος θα σου άφηνε και κανένα 20ευρο να πας να πιεις κανέναν καφέ.

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 14:01, 14-03-06:

κλοπης η ληστειας?

κλοπη = σου την πεφτουν και τα λεφτα σου η τη ζωη σου

ληστεια = ησουν στο σπιτι του γκομενου και ξαφρισαν το δικο σου

η κλοπη ενεχει βια η ληστεια οχι.

με εχουν ληστεψει αρκετες φορες, μου εχουν κλεψει δυο ποδηλατα, ενα κινητο κατι τετοια. Αλλα δεν με εχουν κλεψει ποτε. Πολυ θα ηθελα να δοκιμασουν ομως>:[

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:03, 14-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από epote
κλοπης η ληστειας?

με εχουν ληστεψει αρκετες φορες, μου εχουν κλεψει δυο ποδηλατα, ενα κινητο κατι τετοια. Αλλα δεν με εχουν κλεψει ποτε. Πολυ θα ηθελα να δοκιμασουν ομως>:[
Έχω την εντύπωση οτι είναι ανάποδα οι όροι...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 14:05, 14-03-06:

κλοπης η ληστειας?

για δες τί μαθαίνει κανείς

Πες μου οτι ξέρεις κι εσύ καράτε??πόσους καρατέκα έχουμε ρε παιδιά στο στέκι??

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 04:32, 15-03-06:

Πες μου οτι ξέρεις κι εσύ καράτε
οχι, αλλα εχω γινει Physical με ανθρωπο που ηξερε tae kwon do. Απο *******, δεν επρεπε, αλλα πιστεψε με, οι καρατιες σε πραγματικες συνθηκες *δεν λειτουργουν*.

παμε αλλη μια.

οι καρατιες και οι μαλακιες που μαθαινεις στις πολεμικες τεχνες σε πραγματικες συνθηκες *ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ*

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 11:30, 15-03-06:

οχι, αλλα εχω γινει Physical με ανθρωπο που ηξερε tae kwon do. Απο *******, δεν επρεπε, αλλα πιστεψε με, οι καρατιες σε πραγματικες συνθηκες *δεν λειτουργουν*.

παμε αλλη μια.

οι καρατιες και οι μαλακιες που μαθαινεις στις πολεμικες τεχνες σε πραγματικες συνθηκες *ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ*

Έκανα παλια καράτε θα συμφωνήσω εν μερη μαζί σου, δεν λειτουργούν τόσο πολύ όσο νομίζουν..

Παράθεση

zxr

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη zxr
Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

O zxr έγραψε στις 11:35, 15-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Έχω την εντύπωση οτι είναι ανάποδα οι όροι...
Κι εγώ αυτή την εντύπωση έχω....

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:26, 15-03-06:

Επειδή με βάλατε σε σκέψεις κοίταξα το λεξικό και όντωςείναι το αντίθετο

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 18:33, 15-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
Το επεξα ψευτης και πονηρος.Βασικα παιδια της ηλικιας μας ηταν τοτε αλλα ηταν πολλα και λογικα θα τις τρωγαμε!Αντι να τους δωσω το κινητο που πιστευαν οτι εχω επανω μου επαιξα θεατρο οτι δεν εχω και επειδη ηταν λιγο μλκς δεν με εψαξαν καλα και την γλυτωσα.

Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jason93
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε στις 12:48, 01-06-06:

Όχι,ποτέ μέχρι τώρα.

Παράθεση

Crow_of_Darkness

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Crow_of_Darkness
Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O Crow_of_Darkness έγραψε στις 14:18, 01-06-06:

Ούτε εγώ έχω πέσει θύμα κλοπής και εύχομαι να μη πέσω και ποτέ στο μέλλον. (Αν και αυτό δεν εξαρτάται πάντα από εσένα ) Κάποιοι από τους φίλους μου έχουν πέσει θύματα. Χαρακτηριστικά να πώ, ότι σε έναν από αυτούς, δύο πρεζόνια, έκλεψαν 20 Ευρώ με την απειλή στιλέτου.

Παράθεση

lost_in_space

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lost_in_space
Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 256 μηνύματα.

O lost_in_space έγραψε στις 17:14, 01-06-06:

Ούτε και εγώ έχω πέσει θύμα κλοπής και ελπίζω να μην πέσω.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 18:10, 01-06-06:

Με έχουν παραλίγο κλέψει μια φορά πριν από δύο μήνες περίπου.

Δηλαδή: Ανεβαίνω τις κυλιόμενες σκάλες στην Ομόνοια και έχω κρεμασμένη στον ώμο μου μια τσάντα. περίπου στην κορυφή της σκάλας ένιωσα ...μια αντίσταση... Μεσολάβησαν μερικά δευτερόλεπτα ώσπου να καταλάβω τι συμβαίνει και τότε γυρίζω πίσω μου και κάνω ένα "Εεεεεε"...
Φαίνεται πως τον τρόμαξα για τα καλά (ε δεν είχε και που να πάει, στεκόταν πίσω μου και γύρω-γύρω κόσμος) και άνοιξε το χέρι του και μου αποκάλυψε το κινητό μου!!!!
Φοβερή εμπειρία ..μετά νιώθεις κάπως... Πάντως το κινητό το 'σωσα!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 18:23, 01-06-06:

Ευτιχος στην Ροδο η εγκληματικοτιτα ειναι τοσο χαμιλη που πρεπει να το θελει κανεις για να πεσει θυμα κλοπης, και μπορει και να μην τα καταφερει Οστωσο καπια στιγμη θα μεινω Αθηνα για τις σπουδες και ελπιζω εκει να μην την πατισω

Παράθεση

lost_in_space

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lost_in_space
Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 256 μηνύματα.

O lost_in_space έγραψε στις 18:25, 01-06-06:

Άμα αποφεύγεις την Ομόνοια, εξάρχεια, κυψέλη, πατήσια, Αττική, Βικτόρια και Νέο Κόσμο όταν έχει βραδιάσει θα μειωθούν οι πιθανότητες να πέσεις

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 18:36, 01-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Με έχουν παραλίγο κλέψει μια φορά πριν από δύο μήνες περίπου.

Δηλαδή: Ανεβαίνω τις κυλιόμενες σκάλες στην Ομόνοια και έχω κρεμασμένη στον ώμο μου μια τσάντα. περίπου στην κορυφή της σκάλας ένιωσα ...μια αντίσταση... Μεσολάβησαν μερικά δευτερόλεπτα ώσπου να καταλάβω τι συμβαίνει και τότε γυρίζω πίσω μου και κάνω ένα "Εεεεεε"...
Φαίνεται πως τον τρόμαξα για τα καλά (ε δεν είχε και που να πάει, στεκόταν πίσω μου και γύρω-γύρω κόσμος) και άνοιξε το χέρι του και μου αποκάλυψε το κινητό μου!!!!
Φοβερή εμπειρία ..μετά νιώθεις κάπως... Πάντως το κινητό το 'σωσα!

Και το αφησες ετσι? Εγω δεν ξερω αν θα το αφηνα.. Νομιζω πως οχι.

Οχι, δεν με εχουν ληστεψει ποτε και ελπιζω και να μην τυχει.

Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^^Vampire^^
H ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H ^^Vampire^^ έγραψε στις 18:45, 01-06-06:

Κάποτε μου είχαν κλέψει ένα κράνος... αλλά ίσως θα πρέπει να είμαι χαρούμενη που δεν μου πήραν και την μηχανή!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 18:54, 01-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Και το αφησες ετσι? Εγω δεν ξερω αν θα το αφηνα.. Νομιζω πως οχι.

Οχι, δεν με εχουν ληστεψει ποτε και ελπιζω και να μην τυχει.
Και τι να έκανα? Ποιός θα με πίστευε? Τι θα έλεγα? "Αυτός μου έκλεψε το κινητό μου αλλά μου το έδωσε πίσω"?

Ήταν αλλοδαπός. Αυτό σημαίνει απέλαση και μετά από λίγο πάλι πίσω.

Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη erodia
H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε στις 09:11, 02-06-06:

2 φορές
Την πρώτη φορά μπήκανε στο σπίτι μου και μου πήρανε τα πάντα!! Όλα τα ηλεκτρικά (τν, μικροκύματα, hi-fi, laptop, ασύρματο τηλέφωνο, dvd, εσώρουχα, αρώματα, το πιστολάκι για τα μαλλιά και κάτι κοσμήματα που είχα στο συρτάρι με τα εσώρουχα μου) .... Μετά από αυτό έβαλα συναγερμό και ψιλόησύχασα...
Την δεύτερη φορά μου ανοίξανε το αυτοκίνητο και λίγους μήνες πριν έιχα βάλει ένα ηχοσύστημα ακριβούτσικο....δεν με πείραξε τόσο το ότι μου το πήρανε όσο το ότι μου πήρανε και τα cd που είχα μέσα...

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 20:02, 03-06-06:

Έχω πέσει και εγώ θύμα κλοπής και μάλιστα με τον χειρότερο (κατα τη γνώμη μου) τρόπο...
Το να σε κλέψει κάποιος άγνωστος, οκ είναι άσχημο αλλά συμβαίνει δυστυχώς συχνά..
Το να σε κλέβει όμως συγγενής (κατα κάποιο τρόπο) είναι πολύ άσχημο!
Ο πρώτος ξάδελφος της πρώτης μου ξαδέλφης, στο γάμο της έβαλε το χέρι του στην τσάντα μου την ώρα που χόρευα και μου έκλεψε το κινητό... Και να ήταν πιτσιρικάς να πείς οκ ήταν ανώριμος, τί λές όμως όταν ο άλλος είναι 30 χρονών μαντράχαλος...????

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 20:11, 03-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Stalitsa
Έχω πέσει και εγώ θύμα κλοπής και μάλιστα με τον χειρότερο (κατα τη γνώμη μου) τρόπο...
Το να σε κλέψει κάποιος άγνωστος, οκ είναι άσχημο αλλά συμβαίνει δυστυχώς συχνά..
Το να σε κλέβει όμως συγγενής (κατα κάποιο τρόπο) είναι πολύ άσχημο!
Ο πρώτος ξάδελφος της πρώτης μου ξαδέλφης, στο γάμο της έβαλε το χέρι του στην τσάντα μου την ώρα που χόρευα και μου έκλεψε το κινητό... Και να ήταν πιτσιρικάς να πείς οκ ήταν ανώριμος, τί λές όμως όταν ο άλλος είναι 30 χρονών μαντράχαλος...????
Εσύ δεν του είπες τίποτα?

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 00:44, 06-06-06:

Αν τον έβλεπα εκείνη την στιγμή, θα γινόταν χαμός ΑΛΛΑ επειδή το κατάλαβα αργότερα και λόγω του γάμου και μη γίνουν οι οικογένειες μαλλιά κουβάρια, δεν είπα τίποτα...

Παράθεση

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mitsos The Great
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε στις 09:05, 16-03-07:

Μια φορά μου είχαν κλέψει ένα κινητό στο το σχολείο αλλά βρέθηκε ο κλέφτης

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 09:50, 16-03-07:

Στη Λωζάννη σε ένα υπόγειο club ένιωσα κάποιον να σκουντάει την τσάντα μου. Αυτόματα άπλωσα το χέρι, και ήταν ανοιχτή (το φοράω πάντα σταυρωτά στον ωμο) και ήταν ανοιχτή, το καπάκι ψιλά δηλαδή, και το πορτοφόλι έξω έξω.

Κοιτάω γύρω μου και ένας κοντός σκούρος τυράς κοιτούσε το ταβάνι αδιάφορα. Πάμε στη Security και το λέμε, και μου φέρνει ο manager δυο μαντράχαλους, με tattoo και σκουλαρίκια και δερμάτινα (σαν αυτόν που έδειρε τον George Clooney στο Oceans 11) και μου λένε "προχωρα μπροστά, σε ακολουθούμε. Μόλις τον δεις, κανε νόημα και τον γραπώνουμε!" Ένιωθα πολύ Hollywood... Όντως τον είδα (δεν έφυγε ο βλάκας) και τον στείλανε!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fairytale

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fairytale
H fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

H fairytale έγραψε στις 10:20, 16-03-07:

Ναι, αμέ! Στα ΚΤΕΛ του Κηφισσού πριν από κάποια χρόνια, φοιτήτρια ούσα...
Την ώρα που έπαιρνα τις αποσκευές μου, μου άνοιξαν την τσάντα -στυλ σακιδίου. Την αμέσως επόμενη στιγμή έλεγξα την τσάντα και διαπίστωσα το πορτοφόλι είχε κάνει φτερά...
Το πιο ωραίο ήταν ότι είχα πάει Αθήνα για να παρακολουθήσω μια συναυλία, χωρίς να ενημερώσω τους γονείς μου... Ακόμη έχω στα αυτιά μου τις φωνές του γλυκού μου του μπαμπά όταν τον πήρα να τον πληροφορήσω για το συμβάν και να τον παρακαλέσω να μου βάλει χρήματα στο λογαριασμό ενός φίλου, για να μη μείνω ταπί...
Πάντως στη συναυλία πήγα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fairytale : 16-03-07 στις 10:28.
Παράθεση

Niki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Niki
H Niki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Niki έγραψε στις 10:26, 16-03-07:

Έχω κάτι πολύ φρέσκο ... Πριν λίγες μέρες έγινε διάρρηξη στο γραφείο του πατέρα μου και του έκλεψαν μια πιστωτική , η οποία ήταν παλιά . Και μας ειδοποίησαν από τράπεζες ότι χρωστάμε ( μόνο !!! ) 9.000 ευρουλάκια . Ζεστά και μετρητά ... Γιούπι !!!!!!! Πολύ χαρήκαμε όλοι .......

Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Ειλικρινής
Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε στις 10:48, 16-03-07:

Πολλάκις...

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 14:53, 16-03-07:

Εμενα σαν Μαριο οχι...ή τουλαχιστον δεν θυμαμαι...
Δυο περιπτωσεις ομως ειναι στην μια το αυτοκινητο του πατερα μου το οποιο πειδη εχει το Ιατρικο σημα στο παρμπριζ και ο πανεξυπνος ο father αφηνε μεσα την ιατρικη τσαντα, του το ανοιξαν με σκοπο ή να βρουν φαρμακα-ηρεμιστικα και να τα παρουν ή να παρουν τα βιβλιαρια που εχει (δεν τα ειχεεκει φυσικα) που χρησιμευαν (τοτε) για να γραφεις πολυυυυ βαρια φαρμακα.
τελικα βρηκαμε την τσαντα πεταμενη μερικα μετρα πιο κατω.

Και το αλλο σε ενα club που ειχα παει με μια κοπελα μου το οποιο λογο μουσικης και στυλ της ηταν λιγο καταγωγιο και βλεπω εναν τυπακο να βαζει το χερι του στην τσαντα της κοπελα για να της παρει το πορτοφολι.
Εγω του επιασα το χερι απο τα δαχτυλα και τον τραβηξα σερνοντας μεχρι της εισοδο που ηταν οι πορτιερηδες να τον περιλαβουν.Αργοτερα μλιαστα μου ειπαν οτι ετσι οπως τον επιασα και τον πηγα σερνοντας πρεπει να του ειχαν σπασει κανα 2 δαχτυλα, αλλα δεν εγινε τιποτα.
Δεν το εκανα κι επιτηδες απο την αλλη.
Οπως και να εχει προσωπικα ρε παιδια το κλεψιμο ΔΕΝ το αντεχω με τιποτα...Δεν μπορω να διαναοηθω ναπαρω κατι που ΔΕΝ μου ανηκει...

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 18:50, 16-03-07:

Eκτός από την καρδιά μου όχι, ποτέ δεν μου έκλεψε κανείς κάτι. Το σκυλάκι το κανίς ποιός το έκλεψε ? ΚΑΝΕΙΣΣΣΣ ! τι αστείο τραγούδι. Ξέρετε και το άλλο το τραγούδι που τιτλοφορείται ''ΛΗΣΤΕΙΑ'' ? εκτελεσμένο κανονικά από Μαρία Καλιφέρη, ανεπανάληπτη αοιδός.
Κάποιος γνωστός μου έκλεβε μανταρίνια . Σκαρφάλωνε τις ξένες μάντρες και τα ρήμαζε τα δεντράκια. Από τότε τον ρήμαξαν κι αυτόν και το σπίτι του, κάθε τόσο ληστεία. Αυτό είναι που λένε ο κλέψας του κλέψαντος. Κλεπτομανείς έχω γνωρίσει ήδη δύο, ελπίζω να μην τριτώσει το κακό. Αυτό κι αν είναι βίτσιο. Κλέβουν όχι λόγω οικονομικών αναγκών αλλά λόγω ψυχολογικών. Γνωστή σταρ που την έχει δει Ρομπέν των δασών, κάνει εφόδους κάθε τόσο στα σούπερ μάρκετ και ρημάζει τις κονσέρβες.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 19:36, 17-05-07:

Ευτυχώς όχι, εδώ τα πράγματα είναι ποιο ήραμα, δεν κλέβουν έυκολα, μόνο σε περίεργα μέρη, έυχομαι να μην πέσω πάντος, δεν θα ήθελα να το ζήσω αυτό γιατί μετά θα είμουν όλο ανασφάλιες

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 20:19, 17-05-07:

Ναι δύο φορές.
Μια φορά μου έκλεψαν απο την παραλία το τσαντάκι μου με ένα κινητό, πορτοφόλι , χρήματα, κάρτες, ταυτότητες και τέτοια.
Η επόμενη φοράήταν πολύ παράξενη, ένας τρελάρας όπως αποδείχθηκε, μου έσπασε τα πίσω τζάμια του αυτοκινήτου, και ενώ είχα ένα σωρό πράγματα μέσα, τσάντες, πορτοφόλι, στερεοφονικό, χρήματα, πήρε μόνο τα γυαλιά ηλίου μέσα από την τσάντα μου. Το ίδιο έκανε σε άλλα δώδεκα αυτοκίνητα στην ίδια περιοχή. Βέβαια τον έπιασαν εύκολα.

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 20:31, 17-05-07:

Βασικά δεν με έχουν κλέψει - κλέψει με την κανονική έννοια του όρου (να με απειλήσουν, να πάρουν κάτι κρυφά από εμένα κτλ) αλλά έμμεσα ναι... Ήταν λόγω βλακείας μου βέβαια...

Μόλις είχα επιστρέψει από ταξίδι από το εξωτερικό και ήμουν στα ΚΤΕΛ Θεσ/νίκης. Πήγα να βγάλω χρήματα από ένα ΑΤΜ γιατί είχα μείνει χωρίς "καύσιμα", βάζω την κάρτα, βγάζω χρήματα, τα βάζω στο πορτοφόλι, παίρνω και την απόδειξη, αλλά ο ηλίθιος ξέχασα την κάρτα (είχα συνηθίσει άλλα ΑΤΜs εδώ στην Κύπρο που πρώτα σου δίνουν την κάρτα και μετά τα λεφτά)!!!

Φεύγω και το συνειδητοποιώ 5 λεπτά αφότου άφησα το ATM. Πήγα αλλά δεν ήταν εκεί. Πήγα και στην αστυνομία και στο τμήμα απολεσθέντων αλλά δεν ήταν πουθεν η κάρτα. Εντάξει... την ακύρωσα σε 5 λεπτά με ένα τηλέφωνο και ησύχασα...

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 21:01, 17-05-07:

Αν το πάμε έτσι όπως το έθεσε ο MonaXoS πριν κανένα μήνα ήμουν στο καράβι Μυτιλήνη-Χίο και κουβαλούσα ένα πίνακα τον οποίο άφησα για λίγο στο σαλόνι για να βγω στο κατάστρωμα και όταν γύρισα (ενώ είχε φτάσει το πλοίο στο λιμάνι και έπρεπε να αποβιβαστώ) γύρισα να τον πάρω και δεν ήταν πουθενά. Κοίταξα στα γύρω τραπέζια, μιας και ήταν κάτι μεγάλο ο πίνακας και θα φαινόταν, ρώτησα και το γκαρσόνι αλλά πουθενά. Τέλος πάντων, δεν ήταν μεγάλης αξίας και δεν ασχολήθηκα παραπάνω.

Παράθεση

Μάριλυ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μάριλυ
H Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 260 μηνύματα.

H Μάριλυ έγραψε στις 22:09, 17-05-07:

Εγω πριν εναμιση χρονο ημουν σε μαγαζι και δοκιμαζα παπουτσια και ο μπουφος ειχα αφησει την τσαντα μου λιγο πιο εκει και κοιταζα τα παπουτσια στον καθρεφτη χωρις καμια ανησυχια για την τσαντα. Τελος παντων, φευγω χωρις να αγορασω κατι και παω στα χοντος σεντερ οπου στην ουρα για το ταμειο παω να βγαλω το πορτοφολι μου και συνειδητοποιω οτι δεν υπαρχει πουθενα. Αφου ψαχνω σαν την τρελη και συνειδητοποιω οτι μου το κλεψανε, γυρισα και στο μαγαζι να δω μηπως μου επεσε εκει (η ελπιδα πεθαινει τελευταια), βαζω και κατι κλαματα στη μεση του δρομου.

Μου κλεψαν 280 ευρω νομιζω, και απο εκει που ημουν μες στην χαρα οτι θα ψωνισω, δεν ειχα λεφτα ουτε για εισιτηριο για να παω σπιτι

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 22:20, 17-05-07:

Εμένα μου έκλεψαν την τσάντα πριν 3 χρόνια. Ήμουν σε γνωστή καφετέρια στην Κοραή, καθόμουν στα τραπέζια διαβάσματος και είχα κρεμάσει την τσάντα μου στην καρέκλα. Ούτε που κατάλαβα πότε μου την πήραν. Είχα μέσα ταυτότητα, τρίπτυχο, πάσο, καμιά 50ρια ευρώπουλα, κλειδιά και μερικά αντικείμενα συναισθηματικής αξίας. Ευτυχώς το κινητό μου το είχα έξω. Μετά έκανα έρανο να μαζέψω λεφτά για λεωφορείο. Αυτό που μου φάνηκε άσχημο είναι ότι το προσωπικό της καφετέριας μέ έγραψε όταν τους το είπα. Τέλος πάντων, έκανα και καταγγελία στο κοντινό αστυνομικό τμήμα, ξέροντας ότι δεν θα βγάλω άκρη, αλλά για την 1 στο εκατομμύριο που βοηθούσε.

Από τότε η τσάντα πάντα στα πόδια μου!

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NINJAKI
H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε στις 22:47, 17-05-07:

Ποτέ δεν έχω πέσει θύμα κλοπής και ούτε πρόκειται βέβαια. Ο νίντζα είναι δυνατός και μπορεί να αποκρούσει τον εχθρό.
ΧΑ!

Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ghelly
H ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H ghelly έγραψε στις 23:09, 17-05-07:

Εμένα μου είχαν κλέψει το κινητό μέσα από την τσάντα ένα μεσημέρι μέσα στο λεωφορείο, καθώς γυρνούσα από μάθημα εξεταστικής τον Ιούνιο 2004. Δυστυχώς το κινητό το είχα μόλις 3 μέρες και το είχα πάρει σαν δώρο μου για την υποτροφία μου στη Νομική.

Τον χαμένο που το πήρε να τον φάνε κατσαρίδες

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 23:21, 17-05-07:

τελευταια φορα το 1994 στην Νοτια Αφρικη, ειχαμε ενα βενζιναδικο και σε μια αυξηση της τιμης της βενζινης μπουκαρανε κατι μαυροι μεσα στο γραφειο 10 το βραδυ (στο κλεισιμο) με καλασνικοφ και μα ληστεψαν, το αποτελεσμα, μια σφαιρα στον ωμο του πατερα μου και δυο μαυροι νεκροι απο το περιστροφο μου. τα χρηματα βεβαια δεν βρεθηκαν, ξεφυγαν αλλοι δυο με αυτα

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 07:17, 18-05-07:

οχι ποτε δεν μου ετυχε κατι παρομοιο...
ουτε στο σπιτι μας κλεψανε ποτε...ειδικα στο δικο μου σπιτι με το που μπηκαμε μεσα εγκαταστησαμε αμεσως συναγερμο -απο τα πρωτα που καναμε- και ετσι εχουμε εν μερει το κεφαλι μας ησυχο. οσο να ναι πιο δυσκολα θα παει ο κλεφτης σε ενα σπιτι που εχει συναγερμο απ οτι σε ενα που δεν εχει. ασε που αν μπει κλεφτης σε μας θα κανει τη χαρα του...δεν θα χρειαστει να παει πουθενα αλλου μετα με τοσα ηλεκτρονικα που εχουμε.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 07:41, 18-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
τελευταια φορα το 1994 στην Νοτια Αφρικη, ειχαμε ενα βενζιναδικο και σε μια αυξηση της τιμης της βενζινης μπουκαρανε κατι μαυροι μεσα στο γραφειο 10 το βραδυ (στο κλεισιμο) με καλασνικοφ και μα ληστεψαν, το αποτελεσμα, μια σφαιρα στον ωμο του πατερα μου και δυο μαυροι νεκροι απο το περιστροφο μου. τα χρηματα βεβαια δεν βρεθηκαν, ξεφυγαν αλλοι δυο με αυτα

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 08:30, 18-05-07:

Τι λες τώρα?????

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 08:33, 18-05-07:

Παναγια μου...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roumana : 19-05-07 στις 11:20.
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 08:39, 18-05-07:

εγω παντος δεν σε πιστευω

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 11:26, 18-05-07:

Και το λέει σαν να λέει πως χτες πήγε και ψώνισε ένα κιλό ντομάτες..

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 13:53, 18-05-07:

στην ζουγκλα της Αφρικης, ολα ειναι πιθανα, την επομενη εβδομαδα παντως μετακομισαμε οικογενιακος στην Ελλαδα

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 15:01, 18-05-07:

Πωπωωωωωωωωωω....... Hunter είσαι όνομα και πράμα, έτσι;

Απίστευτο!!!!

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 00:51, 19-05-07:

Με ληστεψανε μεσημεριατικα 2 ατομα με μαχαιρι διπλα σε σταση λεωφορειου οπου περιμεναν περιπου 10 ατομα. Μουγκα ολοι. Τι να πεις...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους