Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,048 μηνύματα σε 74,648 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

'Εχετε πέσει ποτέ θύμα κλοπής;

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 02:42, 19-05-07:

Με κλέψανε κάτι καριό*** σε μαγαζί με ρούχα! Μου πήρανε το πορτοφόλι με όλα τα χρήματα που είχα μαζέψει δύο μήνες για ψώνια καθώς και ταυτότητα κτλ. Παραδοξως η αστυνομία τις βρήκε μετά από κάποιους μήνες και με ενημερωσαν ότι ήταν σπείρα που δραστηριοποιείται στα κάτωθι μαγαζια:ζαρα, μπερσκά κτλ. Το μόνο που βρέθηκε βεβαίως ήταν η ταυτότητα μου!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 11:24, 19-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Με ληστεψανε μεσημεριατικα 2 ατομα με μαχαιρι διπλα σε σταση λεωφορειου οπου περιμεναν περιπου 10 ατομα. Μουγκα ολοι. Τι να πεις...
παιδια... πώς είναι δυνατόν?

Μου κάνει εντύπωση γιατί εδώ είναι πολύ χαμηλή η εγκληματικότητα…

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 11:33, 19-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από roumana

ετσι ακρυβος τιποτα δεν μου εχει συμβει

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 20:25, 19-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
τελευταια φορα το 1994 στην Νοτια Αφρικη, ειχαμε ενα βενζιναδικο και σε μια αυξηση της τιμης της βενζινης μπουκαρανε κατι μαυροι μεσα στο γραφειο 10 το βραδυ (στο κλεισιμο) με καλασνικοφ και μα ληστεψαν, το αποτελεσμα, μια σφαιρα στον ωμο του πατερα μου και δυο μαυροι νεκροι απο το περιστροφο μου. τα χρηματα βεβαια δεν βρεθηκαν, ξεφυγαν αλλοι δυο με αυτα
το περίστροφο δύο τα κάζνικοφ κανέναν;

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 16:35, 20-05-07:

Όχι, ποτέ! Είμαι πολύ προσεκτικός με αυτά τα πράγματα.

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 15:29, 21-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από suspiria
το περίστροφο δύο τα κάζνικοφ κανέναν;
τωρα η με ειρωνευεσαι η δεν με πιστεψες εσυ.

δικαιωμα σου να μην με πιστεψεις αλλα η ειρωνεια ειναι απαραδεκτη (εφοσον υσχει βεβαια)
το καλασνικοφ για να σου λυσω οποια απορια εχεις εριξε, και πετυχε τον πατερα μου στον ωμο, κατι το οποιο του εχει καταστερεψει το ενα χερι κυριολεκτικα αφου απλα κρεμεται εκει τωρα μετα απο τοσα χρονια, το περιστροφο αδιασε πανω στους δυο που πετυχα, σκυφτος και κυριολεκτικα χεσμενος απο τον φοβο αλλα αλλο να ζησεις μια τετοια εμπειρια και αλλο να το σχολιαζεις με τον τροπο που τον σχολιασες εσυ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Hunter : 21-05-07 στις 15:54.
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 15:34, 21-05-07:

τελευταια φορα το 1994 στην Νοτια Αφρικη, ειχαμε ενα βενζιναδικο και σε μια αυξηση της τιμης της βενζινης μπουκαρανε κατι μαυροι μεσα στο γραφειο 10 το βραδυ (στο κλεισιμο) με καλασνικοφ και μα ληστεψαν, το αποτελεσμα, μια σφαιρα στον ωμο του πατερα μου και δυο μαυροι νεκροι απο το περιστροφο μου. τα χρηματα βεβαια δεν βρεθηκαν, ξεφυγαν αλλοι δυο με αυτα
Έλα ρε...
Τρομερό.

Παράθεση

truffinho (Αγγελος (όνομα και πράμα))

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη truffinho
Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O truffinho έγραψε στις 16:02, 21-05-07:

Χα, μια φορά προσπάθησε ένας τυπάς να με κλέψει και τώρα κλαίει το δοντάκι του...

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 20:42, 21-05-07:

τωρα η με ειρωνευεσαι η δεν με πιστεψες εσυ.
Η αλήθεια είναι οτι ήταν σε στυλ ειρωνείας αλλά όχι με κακία. Σαν πλάκα; Χμ είναι δύσκολο να το εξηγήσω γραπτά, θα δεχτώ το warning.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 11:55, 23-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από roumana

Δεν εγινε Ελλαδα, αλλα Ιταλια. Οχι βεβαια οτι δε θα μπορουσε να ειχε γινει και εδω...

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 12:19, 23-05-07:

Lorien Ιταλια ε?
Σε ποια πολη?

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 13:50, 23-05-07:

Παλερμο

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 14:01, 23-05-07:

μία φορά στα authentic και δυστυχως πιο πολύ με ένοιαξε το πορτοφόλι παρά τα λεφτά. το πορτοφόλι μου το ειχε πάρει μιά βδομάδα πιο πρι η αδελφούλα μου

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lilith
H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 21:47, 27-07-07:

.

Πρόσφατα, μου έκλεψαν το πορτοφόλι, μέσα στον ηλεκτρικό...

.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*marouli* (Μαρία με τα κιτρινα!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη *marouli*
H Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H *marouli* έγραψε στις 18:33, 29-07-07:

Εμένα δεν με εχουν ληστεψει ποτε προς το παρον(Ευτυχως δλδ!)
Αλλα όταν ήμουν Γ'Λυκείου περίμενα το αγόρι μου στον σταθμό του Αγ.Νικολάου μαζι με το δώρο που του ειχα πάρει γιατι ήταν του Αγ.Βαλεντίνου...Ειχε περάσει η ώρα και δεν εμφανιζόταν,τον επαιρνα στο κιν.του και ήταν κλειστο...Ειχα νευριασει κιολας(ναι μετα που εμαθα τι εγινε ντραπηκα..)..Με πήρε μετα και μου είπε ότι την ώρα που ερχόταν να με συναντήσει τον σταμάτησε καποιος και τον ρώτησε τι ώρα είναι,του είπε...εε και μετα πολύ απλά του εβγαλε ενα μαχαίρι και του πήρε κινητό μόνο...δεν ειχε κ τπτ αλλο μαζί του ευτυχως!Εγω πάντως και μόνο στην ιδέα επαθα σοκ!!Δεν ξερω τι θα κάνω αν μου τυχει ποτέ!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,023 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 21:08, 12-10-07:

Πριν από καμιά ώρα.
Βγήκα να πάρω σουβλάκια και στο στενό με προσπέρασε ένα μηχανάκι με δύο άτομα πάνω που με κοίταζαν περίεργα. Χαμήλωσε ταχύτητα λίγα μέτρα από μπροστά μου και κατέβηκε ο ένας ενώ ο άλλος έφυγε...

Αυτός που κατέβηκε με πλησίασε λέγοντάς μου "Έλα εδώ". Εγώ έσκυψα λίγο το κεφάλι για να ακούσω τι θέλει να μου πει (έχω ένα μικρό πρόβλημα ακοής ) - δε το υποψιαζόμουν τι μπορεί να με ήθελε.
Και πήγε να μου βουτήξει το κινητό (το κράταγα στο δεξί χέρι).
Του λέω "Τι κάνεις ρε παπάρα;" και μου λέει "Ποιόν είπες παπάρα;! " και άρχισε να μου δίνει μπουνιές.

Το κινητό δεν το πήρε τελικά γιατί βγήκαν οι γείτονες και άρχισε να τρέχει όπου στην επόμενη γωνία τον περίμενε ο άλλος με το μηχανάκι. Τις μπουνιές τις έφαγα ευτυχώς στο αυτί μιας που γύρναγα για να μη τις φάω στο πρόσωπο. Α, ξεχύλωσε ο κόπανος και το μανίκι μου.

-petros

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 21:13, 12-10-07:

Χτυπησες πολυ Πετρο?
Α ρε το παπαρι τ'ορθιο...

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 21:16, 12-10-07:

!!!! ΠΩωωωωωωω !!!!
Να λες πάλι καλά που δεν έγινε και τίποτα χειρότερο Πέτρο

Ζούγκλα είμαστε ακόμα...

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 21:16, 12-10-07:

Ωχ!!! Είσαι καλά τώρα????

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 21:17, 12-10-07:

Έλεος, απλά.

Τι είναι τούτοι;
Καλά είσαι, έτσι;

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 21:22, 12-10-07:

Πέτρο μου χαίρομαι που εισαι καλά!!!

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,023 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 21:25, 12-10-07:

Μια χαρά είμαι.
Τύλιξα το μανίκι μου για να μην κρέμεται και συνέχισα το δρόμο μου.

-petros

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 21:44, 12-10-07:

Παλι καλά Πέτρο που δεν έπαθες τιποτα!
Ποτέ δεν ξέρεις τι έχει ο κάθενας στο μυαλό του ή μεχρι που είναι ικανός να φτασει!

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 22:45, 12-10-07:

Πετρο τυχερος να αισθανεσαι !
Ευτυχως που δεν εγινε τπτ πιο σοβαρο.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 22:48, 12-10-07:

Εμένα όχι. Αλλά την ξαδέρφη μου την έκανε καροτσάκι πέρσυ ένας μ@λάκας με μηχανάκι και την έσυρε στο δρόμο γύρω στα 200 μετρα για να της πάρει την τσάντα

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 22:50, 12-10-07:

αμε...φαινεται μυριζονται καινουριο κινητο ....

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 22:53, 12-10-07:

όχι όλοι

ε μα κι εσύ, έπρεπε να του σκάσεις ένα κουτουλίδι καθώς έσκυβες . ευτυχώς που σαι καλά .

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

O Scandal έγραψε στις 22:58, 12-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
ε μα κι εσύ, έπρεπε να του σκάσεις ένα κουτουλίδι καθώς έσκυβες . ευτυχώς που σαι καλά .
Κάτι απλές αμυντικές σπρωξιές και καμιά σφαλιάρα του έριξα αν θυμάμαι καλά.
Το πρόβλημα σε αυτές τις περιπτώσεις είναι ότι αν εξοργίσεις τον άλλον μπορεί να σου έλθει με καμιά παρέα μετά και να μαζεύεις τα δόντια σου.

-petros

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 23:03, 12-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Petros
Κάτι απλές αμυντικές σπρωξιές και καμιά σφαλιάρα του έριξα αν θυμάμαι καλά.
Το πρόβλημα σε αυτές τις περιπτώσεις είναι ότι αν εξοργίσεις τον άλλον μπορεί να σου έλθει με καμιά παρέα μετά και να μαζεύεις τα δόντια σου.

-petros
αν βλέπεις...

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 23:12, 12-10-07:

Σε αυτες τις περιπτωσεις η πρωτη λυση ειναι να το βαλεις στα ποδια εαν γινεται.
Οσο νταβραντισμενος κι αν εισαι και οσο κι εγω δεν ξερω τι.
Αλλιως σκαστου κλωτσια στ' @@@@ ή σε ορισμενα σημεια τα οποια πρεπει να ξερεις ομως ποια ειναι και παλι να να ξερει πως να χτυπησεις και και και και και..και χεστα Χαραλαμπε.
Η πιθανοτητα να βγαλουν σουγια ειναι μεγαλη δυστυχως και ξερω ενα παλικαρι οπου εναν τσουτσεκι στο μισο μεγεθος απο αυτον και χαλαρα του χερου του, του καρφωσε σουγια χαμηλα στα πλευρα και προς τα πισω και τον πετυχε στο νεφρο.
Το παιδι ταλαιπωρητω για 3-4 μηνες και απο τυχη δεν εχασε το νεφρο του.

Με αυτους τους αλητες πρεπει να προσεχει κανεις παρα παρα παρα πολυ.
Αλλα και παλι δεν ειναι οτι πας και γυρευοντας...Στον δρομο σου πας και σου πεταγονται τα τσουτσεκια.
Ρε ΤΕΖΑ στα μουτρα θελουν!!!!

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 07:01, 13-10-07:

A ρε Πετράν!
Θέλει πολύ προσοχή ρε γμτ.

Τι κάνει ρε παπάρα! Κορυφαία απάντηση! Μπράβο!
Πήρες το νουμερο και πήγες να το πεις στην αστυνομία?
Μην περιμένουμε ρε παιδιά πάντως να γίνει κάτι αν δεν τα καταγγέλουμε!

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 09:09, 13-10-07:

Ω ρε Πέτρο.Χαίρομαι που είσαι καλά.

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 10:27, 13-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Σε αυτες τις περιπτωσεις η πρωτη λυση ειναι να το βαλεις στα ποδια εαν γινεται.
Οσο νταβραντισμενος κι αν εισαι και οσο κι εγω δεν ξερω τι
+1 Δεν παίζουμε με τη ζωή μας. Ευτυχώς που δεν έπαθες τίποτε Πέτρο.

Ξέρω 2 περιπτώσεις φίλων μου που και τους δύο μέρα μεσημέρι τους έκλεψαν το κινητό μπροστά στην Πανεπιστημιούπολη απειλώντας τους με σουγιά. Και περνούσε και κόσμος από δίπλα.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:20, 13-10-07:

Πω πω, έπαθα σοκ μ' αυτά που διάβασα!
Πέτρο μου -> (πάλι καλά που δεν έπαθες τπτ άλλο!)

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

O Scandal έγραψε στις 06:00, 14-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Πω πω, έπαθα σοκ μ' αυτά που διάβασα!
Πέτρο μου -> (πάλι καλά που δεν έπαθες τπτ άλλο!)

Τελικά από 'κείνη τη μέρα δε μπορώ να γυρίσω πλευρό το βράδυ γιατί όταν πιέζεται προς τα μέσα το αυτί με πονάει. (όσο δεν το αγγίζω ωστόσο δεν αισθάνομαι ότι έχει χτυπηθεί) ok όμως σήμερα είμαι better.

-petros

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 16:25, 14-10-07:

περαστικα πετραν...
εισαι πολυ τυχερος

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 16:30, 14-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Petros
Πριν από καμιά ώρα.
Βγήκα να πάρω σουβλάκια και στο στενό με προσπέρασε ένα μηχανάκι με δύο άτομα πάνω που με κοίταζαν περίεργα. Χαμήλωσε ταχύτητα λίγα μέτρα από μπροστά μου και κατέβηκε ο ένας ενώ ο άλλος έφυγε...

Αυτός που κατέβηκε με πλησίασε λέγοντάς μου "Έλα εδώ". Εγώ έσκυψα λίγο το κεφάλι για να ακούσω τι θέλει να μου πει (έχω ένα μικρό πρόβλημα ακοής ) - δε το υποψιαζόμουν τι μπορεί να με ήθελε.
Και πήγε να μου βουτήξει το κινητό (το κράταγα στο δεξί χέρι).
Του λέω "Τι κάνεις ρε παπάρα;" και μου λέει "Ποιόν είπες παπάρα;! " και άρχισε να μου δίνει μπουνιές.

Το κινητό δεν το πήρε τελικά γιατί βγήκαν οι γείτονες και άρχισε να τρέχει όπου στην επόμενη γωνία τον περίμενε ο άλλος με το μηχανάκι. Τις μπουνιές τις έφαγα ευτυχώς στο αυτί μιας που γύρναγα για να μη τις φάω στο πρόσωπο. Α, ξεχύλωσε ο κόπανος και το μανίκι μου.

-petros
Το καλύτερο θα ήταν να συνέχιζεις το δρόμο σου σα να μην τον ακούς-ή να έτρεχες-.Περαστικά!

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 16:53, 14-10-07:

ΝΑΙ

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 16:58, 14-10-07:

Αχ βρε Πετράκι..τώρα το είδα!
Ευτυχώς που όλα πήγαν καλά

Παράθεση

fatsoula (Χαρούλα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fatsoula
H Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 62 μηνύματα.

H fatsoula έγραψε στις 23:47, 14-10-07:

Ναί....!!!!
Όταν ακόμα πήγαινα δημοτικό!!!!!!!!!!!Μου είχαν κλέψει τον κουμπαρά μου με 150 χιλιάρικαααααααα!!!!το 1994
Οι γονείς μου είχαν ένα μαγαζί και το σπίτι ήταν στην άλλη γωνία!!!
Όταν γύριζα απο το σχολείο συνήθως ήταν η αδερφή μου στο σπίτι για να μου ανοίξει..αλλά εκείνη την ημέρα έλειπε(δεν θυμάμαι που ήταν)
Η μάνα μου ήταν μόνη της στο μαγαζί και δεν μπορούσε να το κλείσει και να με πάει στο σπίτι,οπότε ζήτησε απο μία φίλη της να πάρει τα κλειδια και να μου ανοίξει και να τα ξαναγυρίσει!Της είπε εντάξει...αλλά πως θα αργούσε να γυρίσει για να κάνει και κάτι δουλείες που ήθελε!
Με πήγε σπίτι όλα καλά....!!!
Εμείς πηγαίναμε συχνά εκδρομές μονοήμερες τα σαββατοκύριακα!
Αυτή το ήξερε....!!!Τι είχε κάνει....την ημέρα που με γύρισε σπίτι η δουλεία που είχε μετά ήταν να βγάλει αντικλείδι........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μπήκε στο σπίτι και δεν το πήρε κανείς χαμπάρι....εψαξε πήρε τον κουμπαρά και έφυγε και ούτε γάτα ούτε ζημιά!!
Τώρα θα μου πείτε πως μάθαμε πως είναι αυτή!!!!
Έτυχε να έχει κατακλέψει ολόκληρη την γειτονιά!!!!
Και μάλιστα το μάθαμε απο μία κυρία που ψώνιζε απο το μαγαζί και ενώ πήγε να της φτιάξει καφέ...αυτή της πήρε απο τα 2 πεντοχίλιαρα που είχε μέσα το 1...!!!

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

O Scandal έγραψε στις 00:48, 15-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer
Το καλύτερο θα ήταν να συνέχιζεις το δρόμο σου σα να μην τον ακούς-ή να έτρεχες-.Περαστικά!
Δυστυχώς δεν έχω ακόμα τις δυνάμεις να μετατρέπομαι σε διαπερατό φάντασμα.

Thanks όλους για τα περαστικά!

-petros

Παράθεση

BadGuy (Νίκος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη BadGuy
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 133 μηνύματα.

O BadGuy έγραψε στις 13:40, 17-10-07:

Ευτυχώς όχι!

Παράθεση

BrokenHeart (Evris)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BrokenHeart
Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 184 μηνύματα.

O BrokenHeart έγραψε στις 13:27, 23-10-07:

Εγώ προσωπικά όχι. Δυστυχώς όμως, όταν πήγαμε τριήμερη στην Αθήνα με το σχολείο μου, έκλεψαν 100 euro της τότε κοπέλας μου.

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kate-Bender
H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 16:48, 06-08-10:

Εμας παλι μια φορα πηγαν να μας κλεψουν το αυτοκινητο και bonus-πακετο 2 παιδια ..το ενα απο αυτα ΕΓΩ!!Ειχε σταματησει ο μπαμπας μου το αυτοκινητο στην πλατεια της πολης μας ,για να παρει μια εφημεριδα απο το περιπτερο και αφησε τα κλειδια στην μηχανη...Ε ξαφνικα μπαινει ενας γρηγορα γρηγορα και μας κανει μια"παιδια παω να φτασω το λεωφορειο για να μην φυγει χωρις εμενα"Εγω και ο αδερφος μου μικρα καθως ειμασταν,εγω νομιζω τριτη δημοτικου...και αυτος δυο χρονια μεγαλυτερος και κοιταχτηκαμε απλα σαν μαλακες και δεν ειπαμε τιποτα..Μολις ειχε βαλει μπρος το αυτοκινητο εκεινος και ειχε αρχισει ηδη να κινειται γυριζω το κεφαλι δεξια και βλεπω τον μπαμπα μας να τρεχει με την εφημεριδα στο χερι και να φωναζει" ΣΤΟΠ ΣΤΟΠΠΠ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣΣ???" τον προλαβε μετα απο αριστερα ειχε κινηση κιολας δεν μπορουσε ο αλλος να πατησει γκαζι και τον εβγαλε απο το αμαξι..μετα δεν θυμαμαι να τον πηγε πουθενα..Παντως υποσχεθηκα στον εαυτο μου την επομενη φορα που θα συνεβενε κατι τετοιο θα τον χτυπουσα
Μια αλλη φορα παλι πηγε να μπει καποιος στο σπιτι μας απο το μπαλκονι.Ειχε καταφερει μολις να ανοιξει το παραθυρο που εβγαζε στο δωματιο μου αλλα η μαμα μου τον πηρα χαμπαρι και αρχισε να μουρμουρζει δυνατα!Χεστηκε στον φοβο του ο αλλος..Την επομενη μερα ειδαν στο μπαλκονι και τισ πατημασιες και αποφασισαμε να το κλεισουμε ωστε να μην μπει ποτε ξανα κανεις..Γιατι ηταν ακριβως απο διπλα ενα παλιο σπιτι και δεν η8ελε πολυ ταλεντο για να καταφερει καποιος με ενα μεγαλο βημα να βρεθει στο μπαλκονι μας...
Μια αλλη φορα πηγαν να κλεψουν την γειτονισσα και πως σηκωθηκε η μανα μου βραδιατικα και βγηκε στο μπαλκονι ,τους βλεπει να σκαρφαλωνυν το τοιχακι για να μπουν στο σπιτι της...και αρχιζει λοιπον και βαραει δυνατα τα καγκελα και να τσιριζει κατι στα γερμανικαα...χαχα ετσι πως ηταν ο ενας πανω στον αλλον επεσαν μαζι και πατησαν ενα τρεξιμο...
Μια αλλη φορα παλι (περσυ)στην νεα μου γειτονια πηγαν να κλεψουν το μαναβικο απο κατω κατα της 1 τα μεσανυχτα...Εγω βασικα μια φορα ξυπνισα οταν ακουσα δυνατα μουγκρητα καποιων ..ταραχτηκα νομιζα πως ηταν μεσα στην πολυκατοικια μας..Και βασικα ηταν 2 ναρκωμανεις και παλευαν με εναν αστυνομικο κατω μπροστα απο το σπιτι μας..Κανεις δεν τολουσε να βγει ολοι το ειχαν καταλαβει απο τις φωνες αλλα αγναντευαν απο τα μπαλκονια..Μονο ο μπαμπας μου καταιβηκε κατω για να βοηθησει εστω προσφεροντας βοηθεια με την κοντινη του παρουσια..Τελικα ο αστυνομικος ακινιτοποιησε τον εναν ενω ο αλλος ετρεχε να κρυφτει, και με το αλλο χερι επερνε τηλ αλλον εναν αστυνομικο να ερθει για βοηθεια...Υστερα απο λιγο ηρθε και ο αλλος,οχι με στολη,μαλλον μολις ειχε ξυπνισει..και υστερα απο πολυ παλη και με τον αλλο που τελικα ηρθε να βοηθησει τον ακινητοποιημενο φιλο του καταφεραν να τους βαλουν χειροπεδες και ολα καλα...Ο ενας αστυνομικος πηγε ομως στο νοσοκομειο γιατι ειχε φαει γερο ξυλο..αλλα νταξει μετα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 17:18, 06-08-10:

Eγώ πάλι έκανα αρκετά χρόνια να το ξεπεράσω .
Τους μισώ τους ληστές.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 17:25, 06-08-10:

Δεν μας έχει τύχει κάτι.
Αλλά έχω ακούσει πολλά άσχημα από συγγενείς & φίλους..

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 18:53, 06-08-10:

Δυστυχώς έχω πέσει, έλειπαν οι δικοί μου στο εξοχικό, κατακαλόκαιρο και είχα ανοιχτό παράθυρο και μάλιστα στον 1ο όροφο που μένω.
Παρόλο που δεν κάνω βαρύ ύπνο, μπήκε στο δωμάτιό μου, ξεκρέμασε το παντελόνι μου, το βρήκα σε άλλο δωμάτιο με το πορτοφόλι έξω άδειο φυσικά, βρήκε τα χρυσαφικά της μητέρας μου, τα ξεδιάλεξε και άφησε τα ασημικά και άνοιξε άλλο παράθυρο και την κοπάνησε, προφανώς όταν από κάποιο θόρυβο ξύπνησα 4.00 το πρωί.
Πήρα την αστυνομία, ήρθαν, πήραν αποτυπώματα, ευτυχώς δεν ξύπνησα απ' ό,τι μου είπαν οι αστυνομικοί, γιατί μπορεί να κινδύνευε η ζωή μου.

Άλλη μία φορά, πριν ενάμισι χρόνο, κοντά στο κέντρο της Αθήνας, εκεί που συχνάζουν οι αλλοδαποί, μου την έπεσαν 2-3 δεν θυμάμαι, ο ένας χώνει το χέρι στην κωλότσεπη να μου πάρει το πορτοφόλι, και το άλλο χέρι κατευθείαν στο κινητό, αντέδρασα βέβαια, τα έπιασα σφιχτά και την κοπάνισα και δεν τα κατάφεραν.

Από τότε δεν παίρνω πορτοφόλι όταν πηγαίνω στο Κέντρο.

Παράθεση

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Roben twn Xazwn
Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O Roben twn Xazwn έγραψε στις 23:37, 10-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
μου είχανε κλέψει πέρισυ το πορτοφόλι και στεναχωρήθηκα πολύ γιατί είχα πράγματα συναισθηματικής αξίας μέσα :/. μετά από 2 βδομάδες μου την έπεσαν δυο τοξικομανείς με σουγιάδες στο δρόμο για να μου πάρουν το κινητό. αφού απομακρύνθηκαν καμμια 20αριά μέτρα με ξαναφώναξαν για να μου το επιστρεψουν επειδή δεν ήταν έγχρωμο (το siemens S35 ειχα)! μου ζήτησαν και συγγνώμη ...
πριν δυό χρόνια μπήκαν κλέφτες στο σπίτι μας από τη μια μπαλκονόπορτα στο σαλόνι, τη μοναδική μέρα που την ξεχάσαμε ξεκλείδωτη, που σημαίνει ότι μάλλον μας επισκέπτονταν κάθε μέρα για να τσεκάρουν... έβλεπα και τηλεόραση μέχρι αργά εκείνο το βράδυ . βούτηξαν τον χαρτοφύλακα του μπαμπά μου, ο οποίος είχε πράγματα σημαντικά για τη δουλειά του και ελάχιστα χρήματα. τον βρήκαμε το άλλο πρωί στο άλσος! είναι τρελοί αυτοί οι κλέφτες .
weak and powerless , θέλω να κλέψω λίγο από το κέφι σου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 15:56, 11-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
πριν 2 χρόνια ανέβαινα στη σχολή και μέσα σε ένα υπερπηγμένο λεοφωρείο μέσα από την ΚΛΕΙΣΤη θηκη της κλειστής τσαντας μου πήραν το πορτοφόλι!!! Μέσα 2 πιστωτικές, 3 καρτες ανάληψης αλλα ευτυχώς γα μένα χωρίς καθόλου λεφτά. Και να σκεφτεί κανείς ότι είχα νεύρα γιατί γυρνούσα από τη δουλειά και δεν με είχαν πληρώσει όπως περίμενα!!!

Το πιο σπαστικό ήταν η όλη διαδικασία ακύρωσης καρτών ....α, και βέβαια ότι επειδή ακολουθούσε σαβ/κο και ήμουν άφραγκη αναγκάστηκα να δανειστώ από όλον τον κόσμο για να περάσουν οι μέρες και μετά, μέχρι να έρθουν οι κάρτες έπρεπε να στήνομαι σε ουρές για να βγάλω λεφτά!!!
Πριν από 5 χρόνια μου κλέψαν το πορτοφόλι...
Πριν από 2 χρόνια μου άνοιξαν το σπίτι. Laptop του κουτιού (1 εβδομάδας), και χρυσαφικά (λίγα καλά για να τα πουλήσουν, κανά 2 όμως τεράστιας συναισθηματικής αξίας για μένα). Λεφτά δεν βρήκαν (και πάλι ).

Μου πήρε πάνω από 10 μέρες να ηρεμήσω. Κυρίως από την αίσθηση ότι κάποιος άγγιξε τα πράγματά μου χωρίς την άδειά μου, κάποιος μπήκε σπίτι μου "με το έτσι θέλω" ... (καλά και τα 800 Ε του λάπτοπ που τα (ξανα) έσκασα για να το (ξανα)αγοράσω αλλά αυτό σε ...2ο χρόνο). Ευτυχώς που δεν ήμουν η ίδια εκεί. Μέρα μεσημέρι στο μεταξύ το σκηνικό... Εκείνη την αποφράδα παρασκευή έφυγα 12 το μεσημέρι από το σπίτι μου και επέστρεψα στις 7 περίπου...
Δεν ξέρω τι άλλο έχει μεινει... αμάξι? Να με ληστέψουνε στη μέση του δρόμου???

Το έχω πάρει απόφαση πάντως ότι όσο ζω στην Αθήνα είναι απλώς ... θέμα χρόνου πότε θα συμβεί...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 05:42, 18-04-11:

Πριν αρκετά χρόνια, πρέπει να ημουν γύρω στα 18, μου την έπεσαν για να μου κλέψουν το κινητό. Μετά από μάχες σώμα με σώμα κατάφεραν να μου το πάρουν.
Πριν 5 χρόνια μας έκλεψαν το σπίτι. Εγώ υπηρετούσα στο στρατό εκείνη την περίοδο. Ζήτησα λοιπόν να στείλω ένα fax στην τράπεζα για να μπλοκαριστούν οι λογαριασμοί μου και δεν μου το επέτρεψαν οι καραβανάδες.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους