Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,081 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,762 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μaster Chef

Ποιος θέλετε να είναι ο Master chef;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 57)
Γιάννης Αποστολάκης
5
8,77%
Ιερεμίας Αμβροσιάδης
1
1,75%
Μαργαρίτα Βεϊσάκη
1
1,75%
Δέσποινα Κανδιλογιαννάκη
3
5,26%
Μιχάλης Καλαβρυνός
10
17,54%
Γιάννης Μάργαρης
2
3,51%
Αρετή Μουλακάκη
0
0%
Άντζελα Παπαβασιλείου
3
5,26%
Άκης Πετρετζίκης
31
54,39%
Αντώνης Ταμπακάκος
1
1,75%

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 18:47, 18-11-10:

Δεν ξέρω αν το βλέπετε, είναι η καινούρια εκπομπή μαγειρικής που παρουσιάζει η Ευγενία Μανωλίδου, με κριτές τους Λαζάρου, Σκαρμούτσο και Λουκάκο. Αν και δεν το περίμενα ότι θα το πω ποτέ αυτό στη ζωή μου η Μανωλίδου είναι αξιοπρεπής σε σχέση με προηγούμενες εμφανίσεις της τουλάχιστον.

Προσωπικά , έχω κολλήσει αν και δεν μπορώ να προσδιορίσω τι ακριβώς μου αρέσει. Και υποσηρίζω 'Ακη φανατικά. Μετά Ιερεμία και Μιχάλη. Σιχαίνομαι την Αρετή και την κυρα-Μαργαρίτα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,374 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 18:53, 18-11-10:

Γενικά είναι ένα ωραίο ριαλιτοπαίχνιδο (που μοιάζει με ακαδημία) και έχει πολύ πλάκα. Το πρόβλημα με το πρόγραμμα είναι ότι δεν αφιερώνουν λίγο χρόνο για να δείξουν στον θεατή πως φτιάχνεται ένα πιάτο (π.χ. στις διαδικασία απαχώρηση). Έπρεπε με κάποιον τρόπο να μας δείχνουν τα βήματα κάθε συνταγής.

Εγώ υποστηρίζω Ιερεμία γιατί είναι Χύμα. Ο Άκης είναι σίγουρα πολύ καλύτερος σε γνώσεις και εμπειρία αλλά είναι πολύ ψώνιο (με τον που τον βλέπω θέλω να τον ταράξω στις φάπες).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 19:06, 18-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Εγώ υποστηρίζω Ιερεμία γιατί είναι Χύμα. Ο Άκης είναι σίγουρα πολύ καλύτερος σε γνώσεις και εμπειρία αλλά είναι πολύ ψώνιο (με τον που τον βλέπω θέλω να τον ταράξω στις φάπες).
Ο Ιερεμίας είναι σίγουρα πολύ ωραίος τυπάς. Η άποψη μου για τον Άκη ήταν ακριβώς ίδια με τη δική σου όταν τον είχα πρωτοδεί. Θυμάμαι χαρακτηριστικά είχα πει ''Αυτός νομίζει ότι έχει νικήσει ήδη''. Αλλά έχω αλλάξει γνώμη από τότε. Μου αρέσει που αντιπαθεί την Αρετή, αλλά δεν ήθελα που τη βοήθησε στη δοκιμασία. Έμεινε με το καρπούζι στο χέρι όταν δεν γύρισε ο Βαγγέλης.

Α, και τον Βαγγέλη συμπαθούσα, φαινόταν σοβαρό, συνεσταλμένο παιδί.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 20:01, 18-11-10:

Αγαπάμε Άκη ρε.
Μας τη σπάνε Αρετές και Μαργαρίτες.
Κλάψαμε όταν αποχώρησε ο Μανωλάκης
Μας αρέσει η Δέσποινα επειδή είναι πολύ yO* το στυλάκι της.
Επίσης μου τη σπάει και ο Αντώνης Ο.Ο Πολύ δήθεν άνθρωπος, δε μ' αρεσει καθόλου.
Ο Ιερεμίας και μένα μ' αρέσει σαν τύπος, αλλά τόσες φορές που' χει μπει υποψήφιος νομίζω ότι κάποια στιγμή θα φύγει.
Επίσης πιστεύω η επιλογή να μπει η Μαργαρίτα μέσα στο παιχνίδι ήταν λάθος. Come on είναι 50++ ετών. Παίρνει την θέση νέων ανθρώπων που θα μπορούσαν να κάνουν καριέρα. Αυτή μέχρι να αποκτήσει εμπειρίες θα' χει γεράσει. Ακούγεται κακία, αλλά έτσι είναι. Δεν έχει μέλλον σαν σεφ, όπως θα μπορούσαν να έχουν πιο νέοι.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 20:05, 18-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Αγαπάμε Άκη ρε.
Μας τη σπάνε Αρετές και Μαργαρίτες.
Κλάψαμε όταν αποχώρησε ο Μανωλάκης
Μας αρέσει η Δέσποινα επειδή είναι πολύ yO* το στυλάκι της.
Επίσης μου τη σπάει και ο Αντώνης Ο.Ο Πολύ δήθεν άνθρωπος, δε μ' αρεσει καθόλου.
Ο Ιερεμίας και μένα μ' αρέσει σαν τύπος, αλλά τόσες φορές που' χει μπει υποψήφιος νομίζω ότι κάποια στιγμή θα φύγει.
Επίσης πιστεύω η επιλογή να μπει η Μαργαρίτα μέσα στο παιχνίδι ήταν λάθος. Come on είναι 50++ ετών. Παίρνει την θέση νέων ανθρώπων που θα μπορούσαν να κάνουν καριέρα. Αυτή μέχρι να αποκτήσει εμπειρίες θα' χει γεράσει. Ακούγεται κακία, αλλά έτσι είναι. Δεν έχει μέλλον σαν σεφ, όπως θα μπορούσαν να έχουν πιο νέοι.
Ο Ταμπακάκος μου τη σπάει και μένα. Όπως και ο Αποστολάκης. Νομίζω έχει IQ 70 το πολύ. Ο Μάργαρης είναι ΟΚ, αλλά πολύ ουδέτερος.... Και εμείς αγαπάμε Άκη.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 20:10, 18-11-10:

Μόνο μη μου λες επώνυμο. Μόνο το επώνυμο του Άκη ξέρω.
Επίσης, απορώ πώς έχουν πωρωθεί όλοι με τον τύπο της κρτ.επιροπής, τον Λουκάκο, και λένε ότι είναι και ωραίος
Εγώ προτιμώ τον Σκαρμούτσο κι ας λέει περίεργα το ΣΣΣΣΣ.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 20:14, 18-11-10:

Μόνο μη μου λες επώνυμο. Μόνο το επώνυμο του Άκη ξέρω.
Επίσης, απορώ πώς έχουν πωρωθεί όλοι με τον τύπο της κρτ.επιροπής, τον Λουκάκο, και λένε ότι είναι και ωραίος
Εγώ προτιμώ τον Σκαρμούτσο κι ας λέει περίεργα το ΣΣΣΣΣ.
Ταμπακάκος είναι ο Αντώνης και Αποστολάκης ο Γιάννης ο ψηλός. Ο Μάργαρης είναι ο άλλος Γιάννης που είναι αρχηγός στην αποψινή δοκιμασία. Ο Σκαρμούτσος έχει πολλή φάση!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 21:26, 18-11-10:

Τα έχω ξεσκίσει,

Master chef
top chef
top chef αμερικάνικο
Μποτρίνι κοκ

Όσο αφορά το μαστερσεφ,
δεν πάω τον Άκη λόγω χαρακτήρα,
Ο Γιάννης φαίνεται καλό παιδί και μάγειρας,
η κυρά μαργαρίτα μου δείχνει πονήρω,
η αρετή δεν μου κάνει για μαγείρισσα,
ο ιερεμίας καλός για ταβέρνα,
η δέσποινα καλή για ψαροταβέρνα,
ο γιάννης και ο αντώνης αδιάφοροι,
για μένα ο καλλίτερος και θα'θελα και νικητής
είναι ο μιχάλης καλαβρυνός.

Σας αφήνω τώρα έχει τοπ...

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 21:28, 18-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Achilles
Τα έχω ξεσκίσει,

Master chef
top chef
top chef αμερικάνικο
Μποτρίνι κοκ
Χαχαχαχαχαχα. Το top chef νομίζω είναι χειρότερο από το master chef. Το αμερικάνικο είναι πολύ καλύτερο. Ρε παιδιά τι έχει ο χαρακτήρας του Άκη; Ο Μιχάλης είναι πολύ καλός. Τον βλέπω για τελικό....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 21:44, 18-11-10:

Εμένα το τοπ σεφ δε μ' αρέσει όσο το μάστερ σεφ, και δεν το βλέπω γιατί το' χε πολύ νωρίς και Σάββατο νομίζω, ε και δε λίγο βαρετό σε σύγκριση με το άλλο.
Καλά Μποτρίνι ΣΙΧΕΝΟΜΑΙ. Αυτός δεν είναι σεφ, είναι νταλικέρης, δεν βλέπεται καθόλου.

Ο Άκης, σε αντίθεση με κάποιους άλλους είναι αληθινός, λέει ό,τι σκέφτεται, δεν κρύβεται. Είδες τι είπε για την Αρετή; Δε νομίζω να μίλαγε έτσι κανένας άλλος κατά μουτρα.
Άσε που τον ζηλεύουν επειδή είναι ωραίος.
ΧΑχαχΑΧ.
Αυτά.

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 21:49, 18-11-10:

Εμένα το τοπ σεφ δε μ' αρέσει όσο το μάστερ σεφ, και δεν το βλέπω γιατί το' χε πολύ νωρίς και Σάββατο νομίζω, ε και δε λίγο βαρετό σε σύγκριση με το άλλο.
Καλά Μποτρίνι ΣΙΧΕΝΟΜΑΙ. Αυτός δεν είναι σεφ, είναι νταλικέρης, δεν βλέπεται καθόλου.

Ο Άκης, σε αντίθεση με κάποιους άλλους είναι αληθινός, λέει ό,τι σκέφτεται, δεν κρύβεται. Είδες τι είπε για την Αρετή; Δε νομίζω να μίλαγε έτσι κανένας άλλος κατά μουτρα.
Άσε που τον ζηλεύουν επειδή είναι ωραίος.
ΧΑχαχΑΧ.
Αυτά.
Ναι τον Άκη τον ζηλεύουν. Θυμάμαι που όταν γύρισε η παλιο Αρετή στο σπίτι του κάνει ευχαριστώ και του δίνει το χέρι και ο Άκης διστακτικός και ντροπαλός της λέει παρακαλώ.... Αχ, ήταν τόσο γλυκούλης! Και που περίμενε με το καρπούζι ο καημένος.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,374 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 22:01, 18-11-10:

To τοπ σεφ όπως και το x factor βγάζουν μάτι ότι είναι στημένα. Το master chef μπορεί να είναι στημένο αλλά τουλάχιστον δεν φαίνεται.

ο Άκης είναι μεγάλο ψώνιο και όταν φύγει θα το χαρώ πάρα πολύ. Το να μιλάει έτσι για την Αρετή τον υποβιβάζει ως χαρακτήρα. Την αξία του πρέπει να την δείχνει στην κουζίνα και όχι με τα λόγια.

Έγινε master chef από μόνος του επειδή έχει μεγαλύτερη εμπειρία από τους άλλους. Αν τον παίρνανε στο τοπ σεφ θα ήταν όμως ο άσχετος.

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 22:04, 18-11-10:

To τοπ σεφ όπως και το x factor βγάζουν μάτι ότι είναι στημένα. Το master chef μπορεί να είναι στημένο αλλά τουλάχιστον δεν φαίνεται.

ο Άκης είναι μεγάλο ψώνιο και όταν φύγει θα το χαρώ πάρα πολύ. Το να μιλάει έτσι για την Αρετή τον υποβιβάζει ως χαρακτήρα. Την αξία του πρέπει να την δείχνει στην κουζίνα και όχι με τα λόγια.

Έγινε master chef από μόνος του επειδή έχει μεγαλύτερη εμπειρία από τους άλλους. Αν τον παίρνανε στο τοπ σεφ θα ήταν όμως ο άσχετος.
Ναι αλλά αν δεν τη βοήθαγε η Αρετή θα ήταν στο σπιτάκι της... Εκεί έδειξε έμπρακτα τι άνθρωπος είναι.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 22:10, 18-11-10:

Δεν ήθελε να βοηθήσει απλώς είναι ο χαρακτήρας τα ξέρω όλα τα κάνω όλα και διορθώνω τους πάντες. Ειδικά το επεισόδιο της Δευτέρας που μιλούσε για την συνεργασία με τον Μάργαρη καταλάβαμε όλοι τι ψώνιο που ήταν.

Στόχος του δεν ήταν να κάνει την τέλεια συνταγή για να μη βγει πρώτος, στόχος του ήταν να κάνει μια μέση συνταγή για να μην έρθει πρώτος αλλά ουτε τελευταίος. Εύχομαι να χάσει σήμερα η ομάδα του και να νικησει η ομάδα του Μάργαρη και η Αρετή να πάιξει μονομαχία μαζί του και να τον νικήσει για να μάθει να είναι ψώνιο.

Και ο Μάργαρης είναι καλός μάγειρας αλλά έχει μετρημένο χαρακτήρα δεν είναι ψώνιο.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 22:10, 18-11-10:

Τον Άκη δεν τον πάω καθόλου!!!Είναι τόσο ψώνιο!!!
Θέλω Γιάννη Αποστολάκη για νικητή!

Τέλος, Σκαρμούτσος ftw!

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 22:14, 18-11-10:

Στόχος του δεν ήταν να κάνει την τέλεια συνταγή για να μη βγει πρώτος, στόχος του ήταν να κάνει μια μέση συνταγή για να μην έρθει πρώτος αλλά ουτε τελευταίος. Εύχομαι να χάσει σήμερα η ομάδα του και να νικησει η ομάδα του Μάργαρη και η Αρετή να πάιξει μονομαχία μαζί του και να τον νικήσει για να μάθει να είναι ψώνιο.
Αυτό σα σενάριο επιστημονικής φαντασίας μοιάζει!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 23:32, 18-11-10:

Το πρόβλημα με το πρόγραμμα είναι ότι δεν αφιερώνουν λίγο χρόνο για να δείξουν στον θεατή πως φτιάχνεται ένα πιάτο (π.χ. στις διαδικασία απαχώρηση). Έπρεπε με κάποιον τρόπο να μας δείχνουν τα βήματα κάθε συνταγής.
γιαυτο προτιμω το top chef γιατι δειχνει καλυτερα και πιο λεπτομερως τα φαγητα..
ειναι λιγοτερο ριαλιτυ ρε παιδι μου..

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 23:38, 18-11-10:

Ναι ρε σεις, λες και θα μάθετε μαγειρική από το μάστερ/τοπ σεφ. Μη τρελαθούμε τελείως. Το ζητούμενο δεν είναι να μάθουμε εμείς να μαγειρεύουμε ό,τι και αυτοί, αλλά να αναδειχθεί ο καλύτερος.
Εκτός αυτού, με τόσες συνταγές είναι λίγο απίστευτο να φτάσουν τα 40 λεπτά (πόσα είναι). Επίσης, αν κάποιος θέλει συνταγές αναλυτικά, υπάρχουν όλα εδώ.

Παράθεση

katerina_farm

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_farm
H katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 269 μηνύματα.

H katerina_farm έγραψε στις 23:59, 18-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
γιαυτο προτιμω το top chef γιατι δειχνει καλυτερα και πιο λεπτομερως τα φαγητα..
ειναι λιγοτερο ριαλιτυ ρε παιδι μου..
Και πολυ καλα κανεις μα ειναι δυνατον να μην μαθεις πως γινεται το πατε σωλομου ? η παπια με καστανο και πορτοκαλι? Πως θα ζησεις χωρις προσουτο με συκο ? ΔΕΝ μπορω να φανταστω οτι μπορει να μην μαθεις να ανοιγεις το φυκι για το σουσι σωστα ελεος ειναι δυνατον?

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Trolletarian

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Trolletarian
Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε στις 19:43, 19-11-10:

το master chef είναι μια βλακεία και μισή.Μόνο που το παρουσιάζει η γκιόσα μανωλίδου μου φτάνει για να βγάλω συμπέρασμα.δεν θα έβλεπα ποτέ εκπομπή που παρουσιάζει αυτή η παρτάλο,αυτή που πριν λίγα χρόνια ξεφτίλιζε κόσμο με τη στιγμή της αλήθειας.Ας μάθει πρώτα τι σημαίνει σεβασμός στον συνάνθρωπο, ανθρώπινα δικαιώματα,να δει λίγο πέρα από την εθνικιστική φάτσα του μπουμπούκου και μετά να έρθει να παρουσιάσει εκπομπή.
Αυτός είναι ένας από τους λόγους που δεν παρακολουθώ το master chef.
Φυσικά δεν είναι αυτός ο μοναδικός λόγος αλλά οι άλλοι είναι λίγο γενικοί θα έλεγα και δεν αφορούν αποκλειστικά αυτήν την εκπομπή,αλλά όλες τις εκπομπές αυτού του είδους και τα ριάλιτι.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 20:03, 19-11-10:

H Mανωλίδου έχει ένα πολύ καλό βιογραφικό και είναι μορφωμένη (από τις λίγες μορφωμένες τηλεπαρουσιάστριες που υπάρχουν στην Ελληνική τηλεόραση). Όσο αφορά την στιγμή της Αλήθειας δε ξεφτίλιζε αυτή τον κόσμο ο κόσμος που έπαιζε εκεί ξεφτιλιζόταν από μονός του (το ότι το παρουσιάσε δεν σημαίνει ότι έχει ευθύνη κιόλας για την εκπομπή). Είναι το ίδιο με το να κατηγορούμε έναν δικηγόρο που υπερασπίζεται έναν εγκληματία.

Επίσης χειρίζεται σωστά την Ελληνική γλώσσα, δεν προκαλέι και είναι μια καλή παρουσιάστρια (ίσως η καλύτερη).
Δεν ευθύνεται αυτή για τον Μπουμπούκο της ούτε χρησιμοποίησε την δημοσιότητα της για να διαφημίσει τον κόμμα του Καρατζαφέρη.

Παράθεση

Trolletarian

Περιβόητο Μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε στις 20:40, 19-11-10:

H Mανωλίδου έχει ένα πολύ καλό βιογραφικό και είναι μορφωμένη (από τις λίγες μορφωμένες τηλεπαρουσιάστριες που υπάρχουν στην Ελληνική τηλεόραση). Όσο αφορά την στιγμή της Αλήθειας δε ξεφτίλιζε αυτή τον κόσμο ο κόσμος που έπαιζε εκεί ξεφτιλιζόταν από μονός του (το ότι το παρουσιάσε δεν σημαίνει ότι έχει ευθύνη κιόλας για την εκπομπή). Είναι το ίδιο με το να κατηγορούμε έναν δικηγόρο που υπερασπίζεται έναν εγκληματία.

Επίσης χειρίζεται σωστά την Ελληνική γλώσσα, δεν προκαλέι και είναι μια καλή παρουσιάστρια (ίσως η καλύτερη).
Δεν ευθύνεται αυτή για τον Μπουμπούκο της ούτε χρησιμοποίησε την δημοσιότητα της για να διαφημίσει τον κόμμα του Καρατζαφέρη.
α όχι καθόλου,αυτή δεν ξεφτίλιζε το κόσμο,αν δεν κάνω λάθος αυτή ήταν η παρουσιάστρια και αυτή έκανε τις ερωτήσεις άρα αυτή ξεφτίλιζε το κόσμο.τα άτομα αν δεν είχαν ανάγκη από λεφτά δεν θα πήγαιναν,η παραγωγή εκμεταλλεύτηκε τη κατάσταση τους.Αν δεν υπήρχε μανωλίδου δεν θα υπήρχε και εκπομπή.Άρα η μανωλίδου φέρει ευθύνη,δεν νομίζω να ήταν κανένα φτωχό κοριτσάκι που την εκμεταλλεύτηκαν και αυτή..

προσωπικά δεν με νοιάζει καθόλου αν η μανωλίδου είναι μορφωμένη ή όχι.Δεν θα την κρίνω μόνο ως παρουσιάστρια αλλά και σαν άνθρωπο.Είναι μια ηλίθια και μισή,έχει βολευτεί καλά με τα λεφτά της και δεν βλέπει πέρα από τη μύτη της,μάλιστα απορεί με την αγανάκτηση των νέων για την απάνθρωπη αυτή κοινωνία ,της φαίνεται τελείως παράλογο που οι νέοι είναι αγανακτισμένοι, δεν μπορεί να καταλάβει τι κακό έχει αυτός ο κόσμος..Το ότι ένας άνθρωπος είναι μορφωμένος εμένα δεν μου λέει απολύτως τίποτα,να δω τι θα κάνετε στο τέλος όταν δεν θα έχετε να αγαπάτε ,μόνο τη ξερή μόρφωσή σας. Δεν κολλάω στην επιφάνεια των πραγμάτων, προσπαθώ πάντα να βλέπω εις βάθος.Δεν θα έβλεπα ποτέ αυτην την εκπομπή, γιατί βλέποντας τη θα είναι σαν αν επαινώ την μανωλίδου.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 20:46, 19-11-10:

η μανωλιδου ειναι απλως ενα ακομη ξεκωλο..
απλα εχει ενα αλαζονικο υφος δηθεν ανωτερητας σνομπ..στημενο ,λογω των "κλασσικων σπουδων"

και η θρασυβουλιδου,η λοτσαρη κλπ πορνες της κλασσικης μουσικης ετσι ψιλομυτες ειναι..
και μου γυρνανε τα εντερα..

γιαυτο ειναι απωθητικη στους περισσοτερους..οχι γιατι ειναι σουργελο,,αλα γιατι το παιζει "καποια"..

ειναι κλασικη ψευτοπαρθενα,,απο μπρος παρθενα και απο πισω μπαινουν τρενα..αγοραστηκε μικρη απο τον γερο Μανωλιδη η καραγιαννιδου
και αφου το προιον ανεβασε τιμη ξαναπωληθη στον ηλιθιο τον μπουμπουκο..

να τη χαιρεται..σεξουλικα μου αρεσει,αλλα ο χαρακτηρας της μου τη δινει οσο δεν παει..ειδικα στο dancing φανκε ποσο απλα ξεκωλο ειναι..
με κλασσικο περιτυλιγμα..

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 00:12, 20-11-10:

Παρακαλώ μην κρίνουμε μόνο τη Μανωλίδου γενικά, αλλά όλο το show και τη παρουσία της στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Θεωρώ πολύ δίκαιο ότι σήμερα βγήκαν η Αρετή και η Μαργαρίτα προτεινόμενες παρεπιπτόντως... Καιρός να ξεκαθαρίζει το τοπίο.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 00:34, 20-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από christos0987
Αν είναι να κατηγορείς κάποιον για ττη στιγμή της αλήθειας δεν είναι η Μανωλίδου, ούτε οποιαδήποτε άλλη που θα το παρουσιάζε, το κανάλι πήρε την ιδέα, του καναλιού ήταν όλα. Αυτή απλά εκτελούσε. Και στη τελική δε πήγε και κανένας μπέμπης εκεί για να τον εκμεταλευτούν. ΌΛΟΙ ήξεραν τι παίζει με τις ερωτήσεις, οπότε τα ήθελε ο πωπός τους. Και βτω, να κρίνεις έναν άνθρωπο από μόνο αυτό που βλέπεις σε ένα γυαλί είναι και να την "προσβάλεις" έτσι, μόνο γελοίο μου κάνει.
(Υ)
Καλό μου, ερωτήσεις έκανε. So what? Αυτή από το μυαλό της τα έβγαζε; Απορώ πώς σκέφτεστε μερικοί. Ηλίθιοι είναι αυτοί που πηγαίνανε ως παίχτες εκεί, που για τα λεφτά γίναν ρεζίλι σε όλη τη χώρα. Τώρα να ανακατεύεις τους ρόλους προβλημά σου.
Πάντως, μπράβο ενημερωμένο σε βρίσκω, έχεις διαβάζει όλες τις συντεύξης της. Μπράβο.
Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
Φίλε, ακούς τι λες; "ξεκωλο" "ψευτοπαρθενα" "αγοραστηκε μικρη απο τον γερο"
Δήλωσε ποτέ παρθένα με 2 παιδιά και το΄χω χάσει;
Ό,τι να' ναι, ειλικρινά.

Και βτω ΝΑΙ ούτε εμένα μ' αρέσει η Μανωλίδου, και ειδικά στο ντάνς μου την έσπαγε αφάνταστα, αλλά ας μη τα ισοπεδώνουμε όλα.
Ειδικά στο μάστερ σεφ ο ρόλος της είναι απλά για να υπάρχει, στην ουσία δε κάνει τίποτα, και μια χαρά ουδέτερη τη βρίσκω. Και στο τόπικ δε κράζουμε την Μανωλίδου ε, μιλάμε για το μάστερ σεφ. Αν είναι ανοίξτε θέμα "Haters της Μανωλίδου ενωθείτε"

On topic: Μπράβο ρε αλις που το είπες γιατί δυστυχώς δε μπορώ να βλέπω καθημερινά. Ας φύγουν και οι 2 τους να μείνουν οι καλύτεροι.

Παράθεση

Trolletarian

Περιβόητο Μέλος

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε στις 02:11, 20-11-10:

Αν είναι να κατηγορείς κάποιον για ττη στιγμή της αλήθειας δεν είναι η Μανωλίδου, ούτε οποιαδήποτε άλλη που θα το παρουσιάζε, το κανάλι πήρε την ιδέα, του καναλιού ήταν όλα. Αυτή απλά εκτελούσε. Και στη τελική δε πήγε και κανένας μπέμπης εκεί για να τον εκμεταλευτούν. ΌΛΟΙ ήξεραν τι παίζει με τις ερωτήσεις, οπότε τα ήθελε ο πωπός τους. Και βτω, να κρίνεις έναν άνθρωπο από μόνο αυτό που βλέπεις σε ένα γυαλί είναι και να την "προσβάλεις" έτσι, μόνο γελοίο μου κάνει.

Καλό μου, ερωτήσεις έκανε. So what? Αυτή από το μυαλό της τα έβγαζε; Απορώ πώς σκέφτεστε μερικοί. Ηλίθιοι είναι αυτοί που πηγαίνανε ως παίχτες εκεί, που για τα λεφτά γίναν ρεζίλι σε όλη τη χώρα. Τώρα να ανακατεύεις τους ρόλους προβλημά σου.
Πάντως, μπράβο ενημερωμένο σε βρίσκω, έχεις διαβάζει όλες τις συντεύξης της. Μπράβο.
ε γαμώ το σόι μου και τη χαζομάρα που δέρνει τη μανωλίδου και όλες εσάς,μήπως γράφω ακαταλαβίστικα?Η κοινωνία οφείλει να προστατέψει όλους τους ανθρώπους και να μην αφήνει τους οικονομικά ασθενείς να ξεφτιλίζονται δημοσίως.Και συ μπορεί αν πήγαινες αν δεν είχες φράγκο να ταΐσεις τα παιδιά σου,θα τα άφηνες να ψοφήσουν?μήπως έχουμε βολευτεί ωραία με τα λεφτά του μπαμπάκα?και δεν κοιτάμε πέρα από τη μύτη μας?δεν θα ήταν καλό πριν μιλήσουμε να βουτήξουμε λίιιιιιιιιιιιιιιγο παραπάνω τη γλώσσίτσα μας στο μυαλό και να αναζητήσουμε βαθύτερα αίτια...?Μην μου πεις ,εγώ είμαι περήφανη και δεν θα ξεφτιλιζόμουν ποτέ για λεφτά....αν δεν είχες μια , μια χαρά θα πήγαινες,αλλά που να το φανταστείς.

αφού έκανε ερωτήσεις συμμετέχει και αυτή, τέλος, τι δεν καταλαβαίνεις από αυτό.?απλά είναι είναι τα πράγματα.Το κανάλι φυσικά και ευθύνεται,αλλά όχι μόνο αυτό ,και οι τηλεθεατές ευθύνονται...

και ναι έχω διαβάσει για τη μανωλίδου,αν δε είχα διαβάσει δεν θα την έκρινα τώρα,

σόρυ για το υφάκι αλλά και το δικό σου αρκετά ειρωνικό μου φάνηκε..

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 09:15, 20-11-10:

ε γαμώ το σόι μου και τη χαζομάρα που δέρνει τη μανωλίδου και όλες εσάς,μήπως γράφω ακαταλαβίστικα?Η κοινωνία οφείλει να προστατέψει όλους τους ανθρώπους και να μην αφήνει τους οικονομικά ασθενείς να ξεφτιλίζονται δημοσίως.Και συ μπορεί αν πήγαινες αν δεν είχες φράγκο να ταΐσεις τα παιδιά σου,θα τα άφηνες να ψοφήσουν?μήπως έχουμε βολευτεί ωραία με τα λεφτά του μπαμπάκα?και δεν κοιτάμε πέρα από τη μύτη μας?δεν θα ήταν καλό πριν μιλήσουμε να βουτήξουμε λίιιιιιιιιιιιιιιγο παραπάνω τη γλώσσίτσα μας στο μυαλό και να αναζητήσουμε βαθύτερα αίτια...?Μην μου πεις ,εγώ είμαι περήφανη και δεν θα ξεφτιλιζόμουν ποτέ για λεφτά....αν δεν είχες μια , μια χαρά θα πήγαινες,αλλά που να το φανταστείς.

αφού έκανε ερωτήσεις συμμετέχει και αυτή, τέλος, τι δεν καταλαβαίνεις από αυτό.?απλά είναι είναι τα πράγματα.Το κανάλι φυσικά και ευθύνεται,αλλά όχι μόνο αυτό ,και οι τηλεθεατές ευθύνονται...

και ναι έχω διαβάσει για τη μανωλίδου,αν δε είχα διαβάσει δεν θα την έκρινα τώρα,

σόρυ για το υφάκι αλλά και το δικό σου αρκετά ειρωνικό μου φάνηκε..
Έχεις διαβάσει μερικά δημοσιεύματα έχεις κάνει μερικές υποθέσεις και έχεις βγάλεις κάποια δικά σου συμπεράσματα. Δεν είναι σωστό να κρίνουμε τους ανθρώπους ειδικά αν δε τους ξέρουμε. Το ότι ξεφτιλίζονται οι άνθρωποι είναι αποκλειστικά δικιά τους ευθύνη. Και προσωπικά δεν πιστεύω ότι αυτοί που συμμετείχαν στο παιχνίδι αυτό βρσικόντουσαν σε οικονομική αδιέξοδο απλώς θέλανε το εύκολο κέρδος.

Αν η κοινωνία μας προστάτευε απαγορεύοντας αυτά τα προγράμματα πολλοί θα λέγανε ότι δεν έχουμε δημοκρατία. Το ίδιο συμβαίνει και με το τσιγάρο και την απαγόρευση του.

Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 557 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 10:06, 20-11-10:

Δεν προκαλεί όταν χορεύει με τα κωλαρίνα έξω; Γιατί εγώ κάθε φορά που τη βλέπω τη σκέφτομαι το λιγότερο γυμνή, με το συμπάθιο πάντα.

Τώρα το 'δεν ευθύνεται για το Μπουμπούκο' -μη γινόμαστε απλοϊκοί μέχρι γέλωτος. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για το σύντροφό του, προφανώς τον έχει επιλέξει, δεν της τονε φορτώσανε με το ζόρι. Οπότε ναι, ευθύνεται για το Μπουμπούκο. Και αν αυτός βγαίνει και λέει μαλακίες, εκθέτει και αυτήν, γιατί για να είναι τρελά ερωτευμένοι και να ζούνε μαζί, προφανώς αυτή το λιγότερο ανέχεται τις μαλακίες, να μην πω ασπάζεται γιατί μεταξύ μας μου φαίνεται ένα σνομπ γλαστροειδές η Μανωλίδου όλο κι όλο και εκεί τελειώνει η ιστορία.

Αν ήταν καλλιεργημένη (το μορφωμένη δε μας αφορά καθόλου γιατί πολλοί μορφωμένοι είναι ξύλα απελέκητα) τότε θα κοιτούσε να διαφυλάττει την προσωπική της ζωή, να απέχει από σκουπιδοεκπομπές (τις οποίες προφανώς και έκανε μόνο για τα λεφτά) και στην τελική με όλη αυτή τη θεσπέσια Κλασσική Παιδεία αυτή βρήκε να γίνει τελικά παρουσιάστρια;

Το ότι ξεφτιλίζονται οι άνθρωποι είναι αποκλειστικά δικιά τους ευθύνη.
Ναι, το ότι η κοινωνία ξεφτιλίζει κάποιους ανθρώπους είναι ευθύνη των ξεφτιλιζόμενων και όχι της κοινωνίας εννοείται. Δηλαδή οι λιθοβολούμενες στον ισλαμικό κόσμο είναι καθαρά υπεύθυνες που εξευτελίζονται καθώς η κοινωνία πατάει πάνω στα μηδενικά τους δικαιώματα και το κοινωνικοπολιτικό αδιέξοδο στο οποίο ευρίσκονται. Τι είδους κακώς νοούμενη φασιστοειδής νοοτροπία είν'αυτή καλέ;
Η προχωρημένη κοινωνία πρόνοιας έχει χρέος να προστατεύει τα μέλη της από τέτοιες ελεεινότητες...

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:55, 20-11-10:

Δεν προκαλεί όταν χορεύει με τα κωλαρίνα έξω; Γιατί εγώ κάθε φορά που τη βλέπω τη σκέφτομαι το λιγότερο γυμνή, με το συμπάθιο πάντα.

Τώρα το 'δεν ευθύνεται για το Μπουμπούκο' -μη γινόμαστε απλοϊκοί μέχρι γέλωτος. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για το σύντροφό του, προφανώς τον έχει επιλέξει, δεν της τονε φορτώσανε με το ζόρι. Οπότε ναι, ευθύνεται για το Μπουμπούκο. Και αν αυτός βγαίνει και λέει μαλακίες, εκθέτει και αυτήν, γιατί για να είναι τρελά ερωτευμένοι και να ζούνε μαζί, προφανώς αυτή το λιγότερο ανέχεται τις μαλακίες, να μην πω ασπάζεται γιατί μεταξύ μας μου φαίνεται ένα σνομπ γλαστροειδές η Μανωλίδου όλο κι όλο και εκεί τελειώνει η ιστορία.

Αν ήταν καλλιεργημένη (το μορφωμένη δε μας αφορά καθόλου γιατί πολλοί μορφωμένοι είναι ξύλα απελέκητα) τότε θα κοιτούσε να διαφυλάττει την προσωπική της ζωή, να απέχει από σκουπιδοεκπομπές (τις οποίες προφανώς και έκανε μόνο για τα λεφτά) και στην τελική με όλη αυτή τη θεσπέσια Κλασσική Παιδεία αυτή βρήκε να γίνει τελικά παρουσιάστρια;
ετσιιιιι

και γω οταν την πρωτοειδα σε εκπομπες με τον μπουμπουκο κλπ.
χαρηκα για λιγο ,γιατι ,ειπα" να μια ομορφη χαριτωμενη και καλλιεργημενη γυναικα.."
αλλα μολις εκανε την στιγμη της αληθειας κλπ..και ξεκινησε τα καραγκιοζιλικια,,τελειωσε..καταλαβα περι τινος προκειται..

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 11:57, 21-11-10:

ε γαμώ το σόι μου και τη χαζομάρα που δέρνει τη μανωλίδου και όλες εσάς,μήπως γράφω ακαταλαβίστικα?
Εγώ με όλη τη χαζομάρα που με δέρνει σε παρακαλώ και σενα και όλους να σταματήσετε να κρίνετε μόνο τη Μανωλίδου. Αν συνεχίσει έτσι θα αναγκαστώ να αλλάξω το όνομα του θέματος.

On topic:Το χθεσινό επεισόδιο είχε πολύ πλάκα. Ο Άκης που κάνει και ενα τόνο λουκουμάδες να έφτιαχνε δεν θα έβαζε τόσο κανέλα και ο Ιερεμίας που λέει ε, τα μαθηματικά τα κάναμε λίγο όλοι μαζί... Χαχαχα. Νομίζω πως η Μαργαρίτα δικαίως έφυγε γιατί η Αρετή εκτέλεσε καλύτερα τη συγκεκριμένη συνταγή.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 23:54, 22-11-10:

O Άκης το ψωνιο δε του άρεσε σήμερα που βγήκε προτεινόμενος.

ΧΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑ πραγματικά το χάρηκα και θα το χαρώ ακόμα παραπάνω όταν την Τετάρτη φύγει.

Α ρε ψώνιο Άκη!!!! μας ήθελες και δύσκολα.

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 00:04, 23-11-10:

O Άκης το ψωνιο δε του άρεσε σήμερα που βγήκε προτεινόμενος.

ΧΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑ πραγματικά το χάρηκα και θα το χαρώ ακόμα παραπάνω όταν την Τετάρτη φύγει.

Α ρε ψώνιο Άκη!!!! μας ήθελες και δύσκολα.

Φίλε δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά ο Άκης δεν πρόκειται να φύγει, οπότε μπορείς να χαρείς για λίγο. Και άδικα βγήκε. Το κρέας της Άντζελας είπαν σόλα αλλά ο Άκης στον τάκο....

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 00:09, 23-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από alis
Φίλε δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά ο Άκης δεν πρόκειται να φύγει, οπότε μπορείς να χαρείς για λίγο. Και άδικα βγήκε. Το κρέας της Άντζελας είπαν σόλα αλλά ο Άκης στον τάκο....
του Άκη το δευτερο πιάτο καρναβάλι ήτανε είχε και αυτο΄το χωνί
Δε θέλω να φύγει την Τετάρτη γενικα θέλω ο Άκης να καθήσει μέχρι το τέλος γιατί με κάνει και γελάω. Θα ήθελα να έρθει δεύτερος στο παιχνίδι για να χάσει το έπαθλο και να φτάσει στην πηγή χωρίς να πιει νερό.

ο Ακης είναι έτοιμος να κάνει παρατηρήσεις ακόμα και στον κύριο Λαζάρου.

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 03:20, 23-11-10:

Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 09:58, 23-11-10:

Άντε για να μην σας βλέπω μες το άγχος
και την αγωνία, το δίδυμο του τελικού είναι
Μιχάλης

και Άκης

Αν μάθω το αποτέλεσμα να σας το πω;

* ήταν σε spoiler το ποστ της Αλεξάνδρας δεν το άνοιξα
και γι'αυτό έκανα το ποστ αυτό, διαφωνούμε βλέπω ως προς το τρίτο
πρόσωπο, για να δούμε τι θα δούμε.

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 14:45, 23-11-10:

Μακάρι να φτάσει ο Άκης τελικό. Έχω διαβάσει και εγώ αυτές τις φήμες, αλλά αναρωτιέμαι μήπως είναι μόνο κούφια λόγια...

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 14:48, 23-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
Εγώ θέλω να χάσει στον τελικό. Θέλω να κάθεται και να κλαίει και να λέει ότι είναι αδικία.

Δεν είναι τίποτα άλλο από ένα κακομαθημένο πλουσιόπαιδο. Τα κορίτσια μπορεί να τον συμπαθείτε επειδή έχει γαλανά μάτια. Αλλά το να έχεις γαλανά μάτια δεν σημαίνει ότι είσαι και καλός μάγειρας.

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 20:11, 23-11-10:

Εγώ θέλω να χάσει στον τελικό. Θέλω να κάθεται και να κλαίει και να λέει ότι είναι αδικία.

Δεν είναι τίποτα άλλο από ένα κακομαθημένο πλουσιόπαιδο. Τα κορίτσια μπορεί να τον συμπαθείτε επειδή έχει γαλανά μάτια. Αλλά το να έχεις γαλανά μάτια δεν σημαίνει ότι είσαι και καλός μάγειρας.
1ον: Εκεί μέσα μαγειρεύει καλύτερα από όλους, και ακόμα και αν δεν το παραδέχεσαι αυτό, θα αναγκαστείς να δεχτείς ότι έχει γνώσεις και είναι ανάμεσα στους καλύτερους.
2ον: Απο που προκύπτει το κακομαθημένο πλουσιόπαιδο;
3ον: Όσο για το θέμα με την εκπομπή, ξέρω ότι το σάιτ του Master Chef, γράφει αυτό σαν όνειρο του και ίσως να ισχύει, αλλά πραγματικά γιατί είναι τόσο κακό να έχεις ένα τέτοιο όνειρο;
4ον (και τελευταίον): Δεν τον συμπαθώ προσωπικά έπειδη είναι όμορφος. Αν με ενδιέφερε αυτό θα υπόστηριζα τον Αποστολάκη. Είναι και η εμφάνιση του ένας παράγοντας, αλλά είναι και άλλα που έχουν σημασία... Η γενικότερη αύρα, η εντύπωση που σου δίνει κάποιος, το στυλ, το χαμόγελο, αυτά που λέει, ο τρόπος που τα λέει. Και φυσικά οι ικανότητες του.

Εντάξει κάποιον θα υποστηρίξουμε, εγώ τον Άκη, εσύ κάποιον άλλο, σιγά... Γούστα είναι αυτά.

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 02:49, 24-11-10:

Παντως κι εμενα μου βγαζει κατι αντιπαθητικο, απο τον βλαχικο τροπο ομιλιας του μέχρι αυτά τα μάτια, μπρρρρρρ, με τρομάζει το απωθητικό χρωμα τους, κάθε άλλο παρά ελκυστικό το βρίσκω. Βεβαια εχω μαλακωσει αρκετα απεναντι του στα τελευταια επεισοδια, αλλα συνεχιζει να ειναι αντιπαθης και υπερφυαλος κάτι που μου τη δινει.

Παράθεση

kostelo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kostelo
Ο kostelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O kostelo έγραψε στις 09:03, 24-11-10:

Ερχεται η γιαγια μου guest star με την περιφημη σπανακοπιτα της. Θα σκισει!

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Ηρώ_
H _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H _Ηρώ_ έγραψε στις 12:15, 24-11-10:

Εγω θελω να κερδισει ο Ακης.....ο Μαργαρης θα φτασει στους 3 τελευταιους

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:56, 24-11-10:

Η μανωλιδου,,να μαγειρεψει τιποτα καλο να δουμε τι τρωει και ο μπουμπουκος και εχει τοσα νευρα ...μονο οι μαντραχαλοι θα μαγειρευουν?

μάλλον παντοφλα τρωει ο μπουμπουκος σπιτι ,τωρα που το ξανασκεφτομαι..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 24-11-10 στις 14:46.
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 16:31, 24-11-10:

Βασικά ας μην λέτε τι θα γίνει μωρέ, δε θα έχει νόημα να το δούμε μετά.
Βάλτε spoiler καλύτερα.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 20:07, 24-11-10:

Ο Άκης αφού δε θα φύγει σήμερα εύχομαι να κάνει τουλάχιστον κακό πιάτο και να τον φωνάζει ο κύριος Λαζάρου.

Βασικά ας μην λέτε τι θα γίνει μωρέ, δε θα έχει νόημα να το δούμε μετά.
Βάλτε spoiler καλύτερα.
Σημασία δεν έχει ο προορισμός αλλά η διαδρομή

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 24-11-10 στις 22:39.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 23:59, 24-11-10:

Τέλειωσε ένα ακόμα επεισόδιο του master chef

Μέχρι σήμερα υποψιαζόμουν ότι ο Άκης είναι ψώνιο σήμερα επιβεβαιώθηκα. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΛΥ ΨΩΝΙΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΡΗΚΑΝΕ....

Δεν θέλει να γίνει σεφ θέλει να γίνει διάσημος σεφ...... (ψώνιο)
Ήταν σίγουρος πως δεν ξέχασε το κόκκαλο στο ψάρι το θεωρούσε δεδομένο (χααααχααχαχααχαχα)

Απο΄την στιγμή που ξέχασε το κοκκαλο στο πιάτο έπρεπε να φύγει, πιστεύει πως τα πιάτα του πληρσίαζουν στην τελειότητα και έκανε και παράπονα γιατι το βγάλανε προτεινόμενο.

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 20:25, 25-11-10:

Ναι ντάξει επιβεβαιώθηκες. Αν έβλεπες πέρα από την προκατάλειψη σου, θα καταλάβαινες ότι ήταν από τις πιο ειλικρινείς στιγμές και τις πιο ευαίσθητες ίσως στο Master chef. Όπως ίσως πρόσεξες ο Άκης ήταν έτοιμος να καταρρεύσει, με το ζόρι μίλαγε, κι αυτό δεν ήταν προσποιητό... Και αναγνώρισε το λάθος. Ακόμα και όταν γύρισε στο σπίτι με τον τρόπο που εξήγησε στα παιδιά. Ενώ ο Μάργαρης ο γλοιώδης, την πέταξε τη σποντίτσα του, όταν ο Λαζάρου του κάνει ότι ''το δικό σου δεν είχε κόκαλο'' αυτός λέει ''τα καθάρισα με το μαχαίρι σεφ ένα ένα'' ή κάτι τέτοιο. Λες κι ο άλλος απλά το πέταξε το ψάρι έτσι όπως ήταν...

Εκτίμησα λίγο παραπάνω τον Ταμπακάκο, γιατί ήταν αξιοπρεπής και φάνηκε ότι γνήσια στενοχωρηθήκε.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 21:02, 25-11-10:

Δε με νοιάζει αν είναι ειλικρινής ή όχι.
Ό Άκης είναι ειλικρινής αλλά είναι Μεγάλο ψώνιο.

Ο ανθρωπος ειναι πιο ψώνιο από τα ψώνια. Η σκηνή με το ψάρι φάνηκε πόσο ψώνιο είπε έλεγε με τίποτα δεν είναι δικό του.

Η σκηνή με τον Αντώνη ήταν όλα αυτά

Πως κρίνεις τον Άκη σαν μάγειρα; Ο Άντωνης απαντάει και ο Άκης στο άσπρο φόντο σχολιάζει

Είπε τρομερά πράγματα τα έλεγε τόσο ωραία μαγεύτηκα και εγώ ο ίδιος από αυτά που έλεγε.

http://www.megatv.com/masterchef/def...pubid=18443756

ΕΙΝΑΙ ΨΩΝΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΞΕΧΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΚΚΑΛΟ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 25-11-10 στις 21:18.
Παράθεση

rina45

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη rina45
H rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

H rina45 click!! έγραψε στις 21:09, 25-11-10:

Ελα εγώ τον Ακη τον παω! Βασικα αυτο που είπε με το ψάρι δικιο ειχε!αφου ειναι παντα ψειρας και δεν θελει να του ξεφευγει τιποτα!Παντως εχει φοβερη τεχνικη!!!!!Αγαπαμε ΑΚΗ!!

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 22:04, 25-11-10:

Δε με νοιάζει αν είναι ειλικρινής ή όχι.
Ό Άκης είναι ειλικρινής αλλά είναι Μεγάλο ψώνιο.

Ο ανθρωπος ειναι πιο ψώνιο από τα ψώνια. Η σκηνή με το ψάρι φάνηκε πόσο ψώνιο είπε έλεγε με τίποτα δεν είναι δικό του.

Η σκηνή με τον Αντώνη ήταν όλα αυτά

Πως κρίνεις τον Άκη σαν μάγειρα; Ο Άντωνης απαντάει και ο Άκης στο άσπρο φόντο σχολιάζει

Είπε τρομερά πράγματα τα έλεγε τόσο ωραία μαγεύτηκα και εγώ ο ίδιος από αυτά που έλεγε.

http://www.megatv.com/masterchef/def...pubid=18443756

ΕΙΝΑΙ ΨΩΝΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΞΕΧΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΚΚΑΛΟ
Ρε συ, αυτά για τον Αντώνη τα είπε θέλοντας να δείξει την ευγνωμόσυνη του που μίλησε τόσο καλά. Δεν είπε ότι τα έλεγε σωστά ή όπως είναι, απλά είπε ότι μαγεύτηκε και ότι ήταν ωραία. Και ο Αντώνης παρεπιπτόντως δεν είχε κανένα πρακτικό λόγο για να πει αυτά τα πράγματα αλλά το έκανε.

Κρίνω τον Άκη σαν μάγειρα πολύ καλό και στο λέω ειλικρινά. Προσωπικά θα έτρωγα ελάχιστα από αυτά που έχει μαγειρέψει, αλλά αυτό ισχύει σχεδόν για όλους τους παίκτες και τους κριτές, αφού δεν τρώω τέτοια φαγητά. Αλλά ο τρόπος που δουλεύει και στις ομαδικές δοκιμασίες και το πάθος του με κάνουν να πιστέψω πως αυτός ο άνθρωπος ανήκει στην κουζίνα ενός μεγάλου εστιατορίου να τρέχει από δω κι από εκεί, να τα χώνει στους άλλους, να μαγειρεύει σαν τρελός... Κανέναν άλλο δεν μπορώ να φανταστώ έτσι. Ο Άκης όπως έχουν πει και συμπαίκτες του έχει το αρχηγικό πνεύμα μέσα του. Μπορώ να τον φανταστώ να εμψυχώνει και να εμπνέει τους συνεργάτες του.

Και ναι, είναι αλλαζόνας, και εγωιστής, και έχει αυτοπεποίθηση. Αλλά πίστεψε με είναι καλύτερο από το να είσαι loser. Δεν το βρίσκω κακό που είναι σίγουρος για τον εαυτό του. Μ'αρέσει που ένας σεφ θα ακούσει ότι το ψάρι του είχε κοκαλάκι και θα θυμώσει, και δεν θα το πιστεύει. Δεν θέλω κάποιον που με το που θα το ακούσει θα πιστέψει ότι είναι δικό του και θα αρχίσει να αναρώτιεται. Μ'αρέσει η νοοτροπία του νικητή έστω κι αν δεν είναι πάντα έτσι. Και αλήθεια, είμαι σε μια περίοδο που μου λείπει η αυτοπεποίθηση και αυτό με επηρεάζει παντού στη ζωή μου, οπότε χαίρομαι που ένας νέος άνθρωπος με πάθος και όνειρα νιώθει τόσο καλά και άνετα με τις ικανότητες του.

Παράθεση

fly (Μαρια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη fly
H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 314 μηνύματα.

H fly έγραψε στις 23:08, 25-11-10:

αγαπαμε ακη!!! αν κ εμενα μ αρεσει κ ο αποστολακης και η δεσποινα... θεωρω οτι η αντζελα επρεπε να εχει φυγει εδω και αρκετο καιρο. επισης γενικα αν και δεν ειμαι φαν τετοιων εκπομπων θεωρω οτι ειναι μια αξιοπρεπης δουλεια,μεχρι και η μανωλιδου δεν με ενοχλει ( αν ειναι δυνατον). ειμαι ερωτευμενη με τον ΣΚΑΡΜΟΥΤΣΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Master chef - Από fockos
      Το θέμα έχει λάβει 135 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία TV Shows.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-08-17 στις 16:22.
    • Master chef 2 - Από fockos
      Το θέμα έχει λάβει 191 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία TV Shows.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-05-13 στις 22:59.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους