Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,082 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,764 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μaster Chef

Ποιος θέλετε να είναι ο Master chef;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 57)
Γιάννης Αποστολάκης
5
8,77%
Ιερεμίας Αμβροσιάδης
1
1,75%
Μαργαρίτα Βεϊσάκη
1
1,75%
Δέσποινα Κανδιλογιαννάκη
3
5,26%
Μιχάλης Καλαβρυνός
10
17,54%
Γιάννης Μάργαρης
2
3,51%
Αρετή Μουλακάκη
0
0%
Άντζελα Παπαβασιλείου
3
5,26%
Άκης Πετρετζίκης
31
54,39%
Αντώνης Ταμπακάκος
1
1,75%

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,374 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 21:46, 28-11-10:

Εμένα μου αρέσει το master chef (σκηνοθετικά). Αυτο που με ενοχλεί είναι ότι είναι ένα ριάλιτι που απευθύνεται σε ερασιτέχνες και έχουν βάλει μέσα επαγγελματιίες π.χ.ο Μάργαρης (που το έχει δηλώσει κιόλας) και ο Ακης . Σε άλλους ο χαρακτήρας του Άκη μοιάζει αληθινός εμένα μου βγαίνει απλά σκηνοθετημένος.

Το top chef μου φαίνεται πολύ πιο στημένο.... και πολύ πιο ψεύτικο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 21:48, 28-11-10:

Δε τον συμπαθώ τον Άκη γιατί μου βγάζει μία τρομερή κακία. -.-'

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Drama Prinzessin
H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,309 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 21:51, 28-11-10:

Δεν ήθελα να φύγει χτες η Αρετή...την συμπαθούσα πολύ!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 21:57, 28-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεοπάτρα
Δεν ήθελα να φύγει χτες η Αρετή...την συμπαθούσα πολύ!
Ήταν πιο αντιπαθητική και από τον Άκη.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,374 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 22:04, 28-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
Ήταν πιο αντιπαθητική και από τον Άκη.
H αρετή δεν είναι αντιπαθητική απλώς έχει συμπεριφορά καλλιτέχνη και αυτό επιβεβαιώνεται επειδή εχει τελειώσει καλών τεχνών. Όσους καλλιτέχνες έχω γνωρίσει κάπως έτσι συμπεριφέρονται.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 22:05, 28-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
H αρετή δεν είναι αντιπαθητική απλώς έχει συμπεριφορά καλλιτέχνη και αυτό επιβεβαιώνεται επειδή εχει τελειώσει καλών τεχνών. Όσους καλλιτέχνες έχω γνωρίσει κάπως έτσι συμπεριφέρονται.
...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 08:07, 29-11-10:

Το Master Chef μου αρέσει πολυ, γιατί κάνουν καταπληκτικά πιάτα, αλλά μου την σπάει αυτό το ριάλιτι στυλ, καταντάει σπαστικό...
ακριβως,,αυτη η σοβαροφανεια δηθεν και το κουτσουρο στυλ μου τη σπαει απιστευτα..
γιατι δεν μπορουν να ειναι χαρουμενοι με τη μαγειρικη?
γιατι πρεπει να ειναι βλοσυροι σαν να τους σκοτωνουν τη μανα?

πολυ δηθεν,πολυ..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 12:20, 29-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από alis
Ρε παιδιά το σίγμα πώς το λέει έτσι; Δεν είναι σαν να είναι ψευδός, αλλά ακούγεται περίεργα. Πάντως ακόμα και αυτό είναι πολύ γοητευτικό.
Είναι λιγάκι ψευδούλης και αυτό τον κάνει ακόμα πιο γλυκούλη, το ζουζούνι!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 13:14, 29-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
ακριβως,,αυτη η σοβαροφανεια δηθεν και το κουτσουρο στυλ μου τη σπαει απιστευτα..
γιατι δεν μπορουν να ειναι χαρουμενοι με τη μαγειρικη?
γιατι πρεπει να ειναι βλοσυροι σαν να τους σκοτωνουν τη μανα?

πολυ δηθεν,πολυ..

Γιατί Άγγελε είναι ένα παιχνίδι μεν,
ανταγωνιστικό δε.

Και εκτός του τίτλου που θα τους ανοίξει πόρτες,
την δημοσιότητα που απολαμβάνουν, - όσο περισσότερο μάλιστα
μείνουν στην εκπομπή τόσο μεγαλύτερη θα είναι -
τις γνωριμίες με τους κριτές, τα μαγαζιά που επισκέπτονται
και όλο το τεχνικο τιμ της εκπομπής, τους ανθρώπους του καναλιού,
το έπαθλο που δεν γνωρίζω ποιο είναι, αλλά δεν θα υπάρχει κάτι εκτός
του τίτλου;

Δεν δικαιολογούν τον ανταγωνισμό;

Να πω και άλλα;

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 15:36, 29-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Achilles
Γιατί Άγγελε είναι ένα παιχνίδι μεν,
ανταγωνιστικό δε.

Και εκτός του τίτλου που θα τους ανοίξει πόρτες,
την δημοσιότητα που απολαμβάνουν, - όσο περισσότερο μάλιστα
μείνουν στην εκπομπή τόσο μεγαλύτερη θα είναι -
τις γνωριμίες με τους κριτές, τα μαγαζιά που επισκέπτονται
και όλο το τεχνικο τιμ της εκπομπής, τους ανθρώπους του καναλιού,
το έπαθλο που δεν γνωρίζω ποιο είναι, αλλά δεν θα υπάρχει κάτι εκτός
του τίτλου;

Δεν δικαιολογούν τον ανταγωνισμό;

Να πω και άλλα;
Ακριβώς... Και στην τελική κρίνονται και βαθμολογούνται. Π.χ. στο σχολείο δεν χαιρόμουν ποτέ άμα έγραφα διαγώνισμα ακόμα και στο αγαπημένο μου μάθημα.

Και εξάλλου όλοι έχουν δηλώσει ότι λατρεύουν τη μαγειρική και φαίνεται σε πολλές ομαδικές δοκιμασίες και σε masterclass που ο Μιχάλης ας πούμε είχε πει ότι δεν του αρέσει τόσο γιατί δεν μαγειρεύει. Κι ο Άκης είχε πει κάτι ανάλογο. Απλά είναι η πίεση και το άγχος για την βαθμολογία.

Παράθεση

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη yozerehs
Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,387 μηνύματα.

O yozerehs έγραψε στις 16:43, 29-11-10:

Πιο πολύ από όλους συμπαθώ την Μαργαρίτα οπότε θα ήθελα να νικήσει εκείνη αλλά αφού αποχώρησε, νικητής θέλω να είναι ο Άκης.
Βασικά το άτομο που δεν θέλω να κερδίσει με τίποτα είναι η Άντζελα, γιατί την αντιπαθώ.
H αρετή δεν είναι αντιπαθητική
Είναι και παραείναι!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 00:05, 30-11-10:

Μετά το σημερινό επεισόδιο παραδέχομαι ότι η Αρετή είναι πολύ αντιπαθητική
. Έχει την εντύπωση πως όλοι ασχολούνται μαζι της.

Παράθεση

gorgonokoritso (zenia....)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη gorgonokoritso
H zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H gorgonokoritso έγραψε στις 00:11, 30-11-10:

εγω παντως χαρηκα που γυρισε ο μανωλης..
επισης χαρηκα που βγηκε η αλικη στο ναυτικο... εεεεεεε.......... η αντζελα ηθελα να πω...
και λυπηθηκα για τον βαγγελη... δεν προλαβε να μπει και βγηκε προτεινομενος...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 01:42, 30-11-10:

H Αρετή πάντως από κοντά είναι πολύ πιο όμορφη και εξαιρετικά γλυκιά και συμπαθής. Δεν ξέρω πως βγαίνει/έβγαινε έτσι περίεργα στο παιχνίδι.
(ε να μη ξέρω κι εγώ ένα παίκτη ριάλιτυ από κοντά μια φορά; )

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 09:18, 30-11-10:

μια φορα που το πετυχα ειχε φυγει ενα παιδι λιγο παχουλο με ταττου αυτος γυρισε καθολου?

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 10:41, 30-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
μια φορα που το πετυχα ειχε φυγει ενα παιδι λιγο παχουλο με ταττου αυτος γυρισε καθολου?

Μάλλον τον Γιάννο λες, όχι, απ'ότι είδα δεν γύρισε.

Τώρα όσο αφορά το χθεσινό επεισόδιο,
εδώ χωράει που λέμε, ήτανε στραβό το κλίμα το έφαγε κι'ο γάϊδαρος.

Δεν μου άρεσε καθόλου αυτή η διαλογή των παιχτών που έγινε με βάση
την συμπάθεια στο πρόσωπό τους και όχι την ικανότητα τους.

Τους έβλεπα και λυπόμουν για λογαριασμός τους.

Την επιλογή έπρεπε να την κάνουν οι κριτές, τι σόϊ επαγγελματίες είναι,
το παιχνίδι δεν είναι με ποιους θα περνάμε καλλίτερα στο σπίτι,
αλλά ποιοι είναι οι ικανότεροι.

Ποιοι θα ήταν επιλογή μου;
Με τα όσα έχω δει μέχρι τώρα και νομίζω πως έχω δει όλα τα επεισόδια

Σπύρος Μαραγκουλές

Γιάννης Μπουροδήμος

Γιάννος Παναγόπουλος

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 10:51, 30-11-10:

ναι νομιζω αυτος ηταν ο τελευταιος. τον ειχα δει αρκετα καλο και να εχει πολυ σεβασμο γενικοτερα εκεινη τη μερα που παρακολουθησα.

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 11:28, 30-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Achilles

Μάλλον τον Γιάννο λες, όχι, απ'ότι είδα δεν γύρισε.

Τώρα όσο αφορά το χθεσινό επεισόδιο,
εδώ χωράει που λέμε, ήτανε στραβό το κλίμα το έφαγε κι'ο γάϊδαρος.

Δεν μου άρεσε καθόλου αυτή η διαλογή των παιχτών που έγινε με βάση
την συμπάθεια στο πρόσωπό τους και όχι την ικανότητα τους.

Τους έβλεπα και λυπόμουν για λογαριασμός τους.

Την επιλογή έπρεπε να την κάνουν οι κριτές, τι σόϊ επαγγελματίες είναι,
το παιχνίδι δεν είναι με ποιους θα περνάμε καλλίτερα στο σπίτι,
αλλά ποιοι είναι οι ικανότεροι.
Συμφωνώ και εγώ σε αυτό! Οι παίχτες σχεδόν πάντα ψηφίζουν κάποιον σύμφωνα με τις παρέες τους και τις συμπάθειες και όχι σύμφωνα με την ικανότητά τους!

Το ευχαριστήθηκα πολύ που βγήκαν προτεινόμενοι η Άντζελα και ο Βαγγέλης! Από την μία την Άντζελα την αντιπαθώ πολύ, περισσότερο και από τον Άκη , και αμφισβητούσε τις ικανότητες της Αρετής λες και ήταν τυχαίο οτι έφτασε στους 8 καλύτερους και από την άλλη, ο Βαγγέλης ακόμα δεν μπήκε και βγήκε προτεινόμενος, ο "ικανότερος" από τους 3, που ψήφισαν οι παίχτες!

Θέλω να φύγει η Άντζελα, αλλά θα χαρώ πάρα πολύ αν φύγει ο Βαγγέλης! Ναι, ναι είμαι κακιά!

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 15:13, 30-11-10:

Απρόσμενη εξέλιξη σχετικά, εγώ περιμένω να δω πως θα είναι η ομαδική δοκιμασία την Πέμπτη! Όσο για την αποχώρηση θεωρώ πως η Άντζελα δεν έχει τύχη με τον Μάργαρη και τον Βαγγέλη. Αν και λογικά ο Άκης και ο Μιχάλης θα την βοηθάνε αφού είναι φίλοι...

Αν διάλεγα εγώ ποιοι θα γύριζαν θα επέλεγα σίγουρα τον Βαγγέλη και μάλλον τον Γιάννο και τον Μανωλάκη. Δεν χάρηκα που μπήκε η Χρύσα είναι πολύ χαζή και ατάλαντη.

Ποιον λέτε να βγάλει ο Αποστολάκης για άλλον αρχηγό;

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 17:52, 02-12-10:

Bλέποντας την χτεσινή αποχώρηση του Βαγγέλη νευρίασα. Η άλλη η Άντζελα της έσπασε το γύρω γύρω μπισκότο. Θεωρώ αδικία οι κριτές να μην κρίνουν μόνο τον πιάτο και να κρίνουν όλη την πορεία (έτσι ο Άκης και ο Μάργαρης δε θα φύγουν ποτέ). Δεν είναι μόνο αυτό όμως, η Άντζελα αντί να το βουλώσει είπε πως είναι πιο ικανή από τον Βαγγέλη και είχε πιο καλή πορεία. Το πρόβλημα με αυτή είναι ότι την ψώνισε.....

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 18:52, 02-12-10:

Το πρόβλημα με αυτή είναι ότι την ψώνισε
μονο αυτη?

σε ολα αυτα τα ριαλιτυ,,ψαχνεις με το φαναρι να βρεις ταπεινους ανθρωπους..ολοι εχουν μια ψωναρα νααα..φαινεται απο το υφος.

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 00:16, 04-12-10:

Πω πω τι ξενέρωμα ήταν το σημερινό; Η Δέσποινα είναι ξηγημένο παιδί, μου την έδωσε η συμπεριφορά των υπολοίπων, ειδικά των δυο σιγανοπαπαδιών Χρύσας-Άντζελας. Ξενέρωσα πολύ που βρέθηκαν όλοι εναντίον της και που κατέληξε να φανεί πως έχει κάτι με τον Μανωλάκη. :/

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 00:34, 04-12-10:

Κάνανε κουνέλι στο μαστερ σεφ.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 01:10, 04-12-10:

To σημερινό επεισόδιο ήταν πολύ reality αλλά χρειαζόταν γιατί άρχισε να γίνεται βαρετό το παιχνίδι...

Αν και με εκνευρίζει ο καλύτερος παίχτης (όχι απαραίτητα μάγειρας) από όλους είναι ο Άκης. Έχει φτιάξει μια κλίκα παιχτών που δεν πρόκειται να τον ψηφίσει (Άντζελα+Χρύσα, Ιερεμίας, Μιχάλης) και τώρα κάνει φιλίες με τους Γιάννηδες. Τον βλέπω να πηγαίνει τρένο μέχρι τον τελικό καθώς οι κριτές δεν πρόκειται να τον διώξουνε γιατί κρίνουν τη συλλογική πορεία. Προσωπικά δεν μου αρέσει ο τρόπος που ψηφίζουν όχι μόνο οι παίχτες αλλά και οι κριτές στη πρώτη αποχώρηση της εβδομάδας. Δεν πρέπει να κρίνουν όλη τη πορεία τους αλλά μόνο το πιάτο της τελευταίας δοκιμασίας. Η Άντζελα έπρεπε να φύγει στην προηγούμενη μονομαχία αλλά οι κριτές την προστάτευσαν.

Στη σημερινή δοκιμασία αντικειμενικά κρίνοντας από την τελευταία δοκιμασία έπρεπε να ψηφιστούν για αποχώρηση η Άντζελα που έχει αναλάβει την τσιπούρα που πήγε χάλια και η Δέσποινα. Μανωλάκης και Χρύσα είχαν βοηθητικούς ρόλους άρα δεν ήταν υπεύθυνοι για την ήττα και το ότι βρίσκονται μέσα είναι ευθύνη των παικτών. Θεωρώ αδικαιολόγητες της ψήφους προς τον Ιερεμία που είναι η έκπληξη των τελευταίων εβδομάδων και το στιφάδο του ήταν το δεύτερο καλύτερο του διαγωνισμιού. Βέβαια αφού οι κριτές τους είπαν να ψηφίσουν με βάση τη συλλογική πορεία έπρεπε να ψηφίσουν αυτούς που ήρθαν τώρα. Η Δέσποινα προς τιμή της σε αντίθεση με τους υπόλοιπους παίχτες ψήφισε τον Μανωλάκη αν και τον συμπαθεί και τη Χρύσα με τη λογική ότι δεν πέρασαν όσα οι υπόλοιποι. Οι υπόλοιποι ψήφισαν με τον συμφέρον τους με αποκορύφωμα την Άντζελα που δεν ήθελε να ψηφίσει το πιονάκι της. Λογικό ήταν να τα πάρει επειδή η Άντζελα και ο Ιερεμίας προτίμησαν να ψηφίσουν αυτήν αντί για την Χρύσα. Η Δέσποινα αν και ξέσπανε στον Ιερεμία είχε νευριάσει με την Άντζελα.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 01:26, 04-12-10:

Δέσποινα δείρτην τη σκρ@φα τη ξανθιά την αντιπαθόφατσα την Άντζελα να γουστάρουμε!!!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rascal_gd
Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 01:44, 04-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
Η Δέσποινα είναι ξηγημένο παιδί.
Ξηγημενο παιδι με τα ολα του.

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 00:04, 05-12-10:

Μιας και ξεμεινα μεσα αυτο το Σαββατο ειδα την πολυαναμενομενη μαχη. Με αφησε με γλυκοπικρα συναισθηματα η αποχωρηση της Δεσποινας, μιας και ηταν απο τις αγαπημενες μου παικτριες τον τελευταιο καιρο. Απο τη μια το καταλαβαινω αυτο που ειπε, ειναι πολυ ασχημο να σε πολεμανε οι συμπαικτες σου, αλλα απο την αλλη θα ηταν πραγματικα μαγκια της να γυρισει πισω για να βουλωσει μερικα στοματα. Ακομα και οταν μπηκε ο Μανολακης μεσα ειπαν πως εσενα περιμεναμε, πφφφφ

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Ηρώ_
H _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H _Ηρώ_ έγραψε στις 13:09, 05-12-10:

Μολις γυρισε ο Μανωλακης και τους ειπε τι εγινε η Αντζελα,ο Ιερεμιας και η Χρυσα εσκυψαν το κεφαλι....και καλα τωρα οτι ειχαν τυψεις...Δεν το περιμενα απο τον Ιερεμια...

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 18:51, 05-12-10:

Στενοχωρήθηκα που αποχώρησε η Δέσποινα. Η Χρύσα έπρεπε να φύγει όχι η Δεσποινάρα.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 20:05, 05-12-10:

ρε παιδια τωρα ειδα το επεισοδιο με την δεσποινα και τον μανωλη. μπραβο στη κοπελα, ειπε μια μεγαλη κουβεντα, δεν θελω να χασω την δεσποινα και μολις ειδα οτι δεν μ'αναγνωριζω φευγω. μαγκια της!! θελει μεγαλα κοτσια να φευγεις την ωρα που πρεπει για να μη χασεις τον εαυτο σου οτι κι αν κανεις..

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 20:49, 05-12-10:

Βλέπω πως όσο κι αν διαφωνούμε όλοι σε θέματα για τους παίκτες π.χ. Άκη κλπ. όλοι συμφωνούμε για τη Δέσποινα! Ήταν όντως ξηγημένη κοπέλα και στενοχωρήθηκα που έφυγε νιώθοντας έτσι. Αν η Χρύσα ήταν σώστη παρά τα όσα είπε η Δέσποινα θα έλεγε : Συγγνώμη κορίτσι μου αλλά εγώ δεν μπορώ να στείλω εσένα στον τάκο και θα βγω η ίδια, κι αν αξίζω θα μείνω αλλιώς θα φύγω.

Είναι όπως το έθεσε ο Άκης (μη βαράτε!) που δικαιολογεί 100% την αντίδραση της :''Η Δέσποινα'', είχε πει ''είχε φτάσει στους 7 και αν φύγει θα φύγει στους 8''. Έτσι νομίζω το βλέπουν και οι υπόλοιποι πλην Άντζελας Χρύσας Ιερεμία. Και η Άντζελα ας έλεγε στα ίσια ότι δεν ψήφισε τη Χρύσα επειδή είναι φίλη της και όχι γιατί θέλει να της δώσει μια δεύτερη ευκαιρία κλπ. κλπ.

Υ.Γ. Δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί ο Ιερεμίας δεν ψήφισε τη Χρύσα, αλλά τη Δέσποινα...

Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Drama Prinzessin
H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,309 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 20:50, 05-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
ρε παιδια τωρα ειδα το επεισοδιο με την δεσποινα και τον μανωλη. μπραβο στη κοπελα, ειπε μια μεγαλη κουβεντα, δεν θελω να χασω την δεσποινα και μολις ειδα οτι δεν μ'αναγνωριζω φευγω. μαγκια της!! θελει μεγαλα κοτσια να φευγεις την ωρα που πρεπει για να μη χασεις τον εαυτο σου οτι κι αν κανεις..
Συμφωνώ απόλυτα!
Πραγματικά μπράβο στην Δέσποινα...και όλα αυτά για να μην χάσει τον εαυτό της.
Πολύ λογική κοπέλα..
Κακώς την καταψήφισαν η Χρύσα,η Άντζελα και ο Ιερεμίας..

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 20:56, 05-12-10:

Όποτε βλέπω master chef πεινάω

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 21:04, 05-12-10:

Όποτε βλέπω master chef πεινάω
Α και γω αλλά επειδή με τη μαγειρική δεν... μένω με την πείνα.

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 21:48, 05-12-10:

Δεν έπραξε σωστά με το να φύγει.

Η ζωή είναι γεμάτη δυσκολίες, έτσι θα πράττει; Θα τις αποφεύγει;

Αύριο θα πάει σε μαγαζί να δουλέψει, θα έχει αφεντικά, θα έχει υφισταμένους,
θα λογοδοτεί σε πελάτες, έτσι θα αντιδράσει;

Κρίμα γιατί κουράστηκε και αντί να συνεχίσει να αγωνίζεται, τσαλάκωσε την εικόνα της
και λιποψύχησε.

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 21:54, 05-12-10:

οχι μωρε δεν νομιζω απλα ειπε οτι εχασε εκει μεσα τον εαυτο της. αλλο να εισαι εξω να δουλευεις και μετα να πηγαινεις σπιτι σου και να εχεις και ενα ανθρωπο δικο σου να τα πεις και αλλο να εισαι κλεισμενος σ'ενα σπιτι και να τους τρως στη μαπα ολη μερα τους ιδιους ανθρωπους. αντι να αναλωθει σε χαζομαρες και να την εχουν στην τσιτα συνεχεια σου λεει καλυτερα να φυγω. μακαρι να μπορουσαμε ολοι να φευγαμε απο καπου την στιγμη που πρεπει

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 22:01, 05-12-10:

Το ίδιο ισχύει και για τους υπόλοιπους όμως.

Και εκεί έξω είναι γεμάτο υπόλοιπους.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 22:09, 05-12-10:

Με αυτή την κίνηση όμως "κρέμασε" τον Μανωλάκη με την λογική ότι οι κριτές και οι παίκτες βαθμολογούν με βάση την πορεία του παίκτη από την αρχή του παιχνιδιού μέχρι τώρα. Αυτο σημαινει ότι στην επόμενη φορά που βρεθεί προτεινόμενος για αποχώρηση θα τον διώξουνε ακόμα και το καλύτερο πιάτο να έχει κάνει. Από την άλλη όμως έφυγε νικήτρια και με ψηλά το κεφάλι.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ο Άκης διαχωρίστηκε μαζί τους και υποστήριξε την Δέσποινα.

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 22:27, 05-12-10:

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ο Άκης διαχωρίστηκε μαζί τους και υποστήριξε την Δέσποινα.
Διαχωρίστηκε με ποιους εννοείς; Ο Άκης ουδέποτε ήταν σε κλίκα. Από ότι έχω αντιληφθεί τα πάει καλά με Μιχάλη, Μανωλάκη και είναι φίλοι με Άντζελα. Από την αρχή που γύρισαν σπίτι είπε ότι η Δέσποινα έχει κάθε δίκιο να είναι τσαντισμένη.

Και όταν ήταν στο σπα είπε ότι την Χρύσα πρέπει να την ψηφίσουν όλοι ακόμα κι η Άντζελα.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 22:44, 05-12-10:

Διαχωρίστηκε με ποιους εννοείς; Ο Άκης ουδέποτε ήταν σε κλίκα. Από ότι έχω αντιληφθεί τα πάει καλά με Μιχάλη, Μανωλάκη και είναι φίλοι με Άντζελα. Από την αρχή που γύρισαν σπίτι είπε ότι η Δέσποινα έχει κάθε δίκιο να είναι τσαντισμένη.

Και όταν ήταν στο σπα είπε ότι την Χρύσα πρέπει να την ψηφίσουν όλοι ακόμα κι η Άντζελα.
Σε προηγούμενη ομαδική αποστολή αν προσέξεις ο Άκης είχε πει στο εστιατόριο που ειχαν πάει ως έπαλθο να προσέξουνε να μην είναι μαζί την επόμενη φορά γιατί αν βγουν δεν θα ξέρουν ποιον θα ψηφίσουν. Η κλίκα αν δεν κάνω λάθος ήταν η (άντζελα, ο Ιερεμίας, ο Μιχάλης και ο Άκης). Η άλλη κλίκα είναι ο Αποστολάκης, ο Μάργαρης, η Αρετή, η μαργαρίτα (ο μάργαρης είχε πει ότι την πηγε στην ομάδα της για να την προστατεύση από την άλλη ομάδα). Η δέσποινα δεν άνηκε πουθενά σε μερικές αποστολές πηγαινε με τους πρώτους και σε άλλες με τους δεύτερους. Ο λόγος που έφυγε ήταν εξαιτίας της στάσης της Άντζελας και του Ιερεμία που την ψήφισαν ενώ αυτή προτίμησε να ψηφίσει τον φίλο της τον Μανωλάκης και να είναι αξιοκρατική. Το άλλο περίεργο είναι ότι ο Μιχάλης δεν ψήφισε την Χρύσα αλλά την Αντζελα (λογικά του το πε η Άντζελα για να προστατέψει την φίλη της καθώς ειχε υπολογίσει οτι προτινόμενοι θα είναι η Δέσποινα και ο Μανωλάκης)).

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 22:55, 05-12-10:

Σε προηγούμενη ομαδική αποστολή αν προσέξεις ο Άκης είχε πει στο εστιατόριο που ειχαν πάει ως έπαλθο να προσέξουνε να μην είναι μαζί την επόμενη φορά γιατί αν βγουν δεν θα ξέρουν ποιον θα ψηφίσουν. Η κλίκα αν δεν κάνω λάθος ήταν η (άντζελα, ο Ιερεμίας, ο Μιχάλης και ο Άκης). Η άλλη κλίκα είναι ο Αποστολάκης, ο Μάργαρης, η Αρετή, η μαργαρίτα (ο μάργαρης είχε πει ότι την πηγε στην ομάδα της για να την προστατεύση από την άλλη ομάδα).
Όντως το είπε και το θυμάμαι, αλλά αυτό σημαίνει ότι ήταν μεταξύ τους κλίκα;;;; Επειδή απλά συμπαθούσαν ο ένας τον άλλον και δούλευαν μαζί;

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 23:07, 05-12-10:

Όντως το είπε και το θυμάμαι, αλλά αυτό σημαίνει ότι ήταν μεταξύ τους κλίκα;;;; Επειδή απλά συμπαθούσαν ο ένας τον άλλον και δούλευαν μαζί;
Το ένα δεν αποκλείει το άλλο. Δεν εχασαν και ποτέ να μάθουμε. Πάντως Ιερεμίας, Άντζελα και Χρύσα ήταν συνενοημένοι και καθόρισαν τους προτεινομενους.

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 23:13, 05-12-10:

Το ένα δεν αποκλείει το άλλο. Δεν εχασαν και ποτέ να μάθουμε. Πάντως Ιερεμίας, Άντζελα και Χρύσα ήταν συνενοημένοι και καθόρισαν τους προτεινομενους.
Όντως την είχαν στημένη. Και είναι πολύ άσχημο αυτό, πάρα πολύ άσχημο.

Παράθεση

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη yozerehs
Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,387 μηνύματα.

O yozerehs έγραψε στις 23:25, 05-12-10:

Την Δέσποινα την συμπαθώ πολύ και στεναχωρέθηκα που αποφάσισε να αποχωρήσει.
Εγώ, στη θέση της, μάλλον δεν θα έφευγα...
Τέλος πάντων, ελπίζω τουλάχιστον να μας αποχαιρετήσουν σύντομα η Άντζελα και η Χρύσα, να το ευχαριστηθώ και εγώ λίγο...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ioanna1993 (Ποιο άλλο;)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ioanna1993
H Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 307 μηνύματα.

H ioanna1993 έγραψε στις 10:41, 09-12-10:

Ωραίες οι ανατροπές στα επεισόδια αυτής της εβδομάδας!Πολύ το χάρηκα που βγήκαν υποψήφιες η Χρύσα και η Άντζελα μαζί!!Τον Μανώλη τον λυπήθηκα λίγο γιατί συνέχεια υποψηφιος είναι..Πάντως μου την έσπασε κάπως ο Άκης αυτές τις μέρες!Παρόλο που μέχρι τώρα τον πήγαινα με 1000,τώρα έχει αρχίσει να γίνεται ξινός,να αψηφά τους κανόνες και τους κριτές...Πώς την έχει δει;;;

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Ηρώ_
H _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H _Ηρώ_ έγραψε στις 19:10, 09-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από ioanna1993
Ωραίες οι ανατροπές στα επεισόδια αυτής της εβδομάδας!Πολύ το χάρηκα που βγήκαν υποψήφιες η Χρύσα και η Άντζελα μαζί!!Τον Μανώλη τον λυπήθηκα λίγο γιατί συνέχεια υποψηφιος είναι..Πάντως μου την έσπασε κάπως ο Άκης αυτές τις μέρες!Παρόλο που μέχρι τώρα τον πήγαινα με 1000,τώρα έχει αρχίσει να γίνεται ξινός,να αψηφά τους κανόνες και τους κριτές...Πώς την έχει δει;;;
Τι εκανε ο Ακης? Δεν το παρακολουθησα αυτη την εβδομαδα

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 00:02, 10-12-10:

ΑΑΑΑ ρε Μανωλάκη γιατί μας το έκανες αυτό. Γιατί άφησες άψητη τη γαλοπούλα σου......

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 11:53, 10-12-10:

Πάντως έχει καταντήσει βαρετό... όλο χάνει ο Μανώλης και όλο μέσα μένει! Δε λέω καλό παιδάκι φαίνεται να είναι και συμπαθητικό αλλά θα είναι λιγάκι άδικο για τους άλλους που δεν τους έχουν δοθεί 4 ευκαιρίες και ιδιαίτερα αν το άλλο ατομο, που θα διαγωνιστεί με τον Μανώλη, χάσει!

Παράθεση

ioanna1993 (Ποιο άλλο;)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ioanna1993
H Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 307 μηνύματα.

H ioanna1993 έγραψε στις 21:14, 10-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από irw
Τι εκανε ο Ακης? Δεν το παρακολουθησα αυτη την εβδομαδα
Ε την τελευταία βδομάδα: 1)ειρωνεύεται τις αποφάσεις των κριτών και λέει πως δεν θα δεχόταν αν κατέκριναν ένα πιάτο του
2)είναι πολύ νευρικός
3)στο test δημιουργικότητας άφησε το πιάτο του επειδή όπως είπε το μόνο που χρειαζόταν ήταν βράσιμο των υλικών και βοήθησε τον Μιχάλη στο κόψιμο.Δε λέω,ευγενικότατο, αλλά δεν μπορείς να είσαι τόσο υπερόπτης και μα λες ότι το δικό μου πιάτο δεν χρειάζεται τίποτα οπότε ας βοηθήσω κάποιον!Όσο να 'ναι σε κάνει να φαίνεσαι( το λιγότερο) ψώνιο!

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 22:17, 10-12-10:

O Άκης πάντοτε έτσι ήταν σε όλο το παιχνίδι. Καλό είναι που τα λέει χύμα αλλά πρέπει να δείχνει και κάποιον σεβασμό στους υπόλοιπους παίχτες και στους κριτές....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Master chef - Από fockos
      Το θέμα έχει λάβει 135 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία TV Shows.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-08-17 στις 16:22.
    • Master chef 2 - Από fockos
      Το θέμα έχει λάβει 191 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία TV Shows.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-05-13 στις 22:59.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους