Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,077 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τρομακτικές Ιστορίες

dimimtri

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimimtri
Ο dimimtri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O dimimtri NEVER,NEVER,NEVER GIVE UP έγραψε στις 17:35, 12-07-10:

την ξερω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deviance ($Con)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deviance
Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O Deviance Programming Itʼs an art unto itself. έγραψε στις 20:41, 12-07-10:

Anything scarier?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Deviance : 12-07-10 στις 21:16.
14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

princess nefeli

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη princess nefeli
H princess nefeli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H princess nefeli έγραψε στις 02:06, 14-07-10:

γνωστη η ιστορια την εχω ακουσει χιλιαδες φορες

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

matasiros

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη matasiros
H matasiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H matasiros colachie.blogspot.gr έγραψε στις 14:54, 20-07-10:

ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ!!!!!!!! Δεν έπρεπε να το πεις αυτόοοοο!!!!!!! τώρα φοβάμαι!!!! Σύρο μένω!!!!!!

Παράθεση

banis (manos)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη banis
Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O banis έγραψε στις 23:44, 27-07-10:

ψηνεστε για καμια τετοια συζητηση ωρα που ειναι?

Παράθεση

nekti16

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nekti16
Ο nekti16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O nekti16 έγραψε στις 22:36, 11-08-10:

γεια είμαι καινούριος εδώ και λέω να πω και μένα τι mου συνέβη πριν 1,5-2 χρονια
ήμουν στο δωμάτιο μου (μονος μου στο σπίτι) (τις πόρτες τότε τις είχα με γυαλί και μπορούσες να δεις σκιές)
καθόμουν είχα βάλει δυνατά την μουσική και άκουγα ένα τραγούδι που το ήξερα απ έξω κάποια φάση "αρχιζουνα" να ακούγονται λέξης που δεν ήταν σίγουρα άπω το τραγούδι... μετά από λίγο βλέπω στην πόρτα να πλησιάζει μια σκιά σκέφτηκα η μαμά η ο μπαμπάς θα είναι και ήθελαν να με τρομάξουν και παίρνω τηλέφωνο τον μπαμπά του κάνω που είσαι μου λέει δουλειά περνώ τηλέφωνο την μαμά το σηκώνει και ρωτάω που είσαι τώρα ξεκινάω από την δουλειά μου λέει εκείνη τι στιγμή ανοίγω την φωνή του τραγουδιού μέχρι τέρμα και προσπαθούσα να κάνω πως δεν έβλεπα την σκιά γιατί 3 και 1 μου είχαν πάει... λούπον μετά από λίγο αρχίζει να πεζή ένα τραγούδι που δε το είχα στην USB και τρελάθηκα μετά από ακριβώς 1 λεπτό ήρθε η μαμά μου σπίτι και επειδή άκουσε την μουσική μέχρι τέρμα ήρθε κατευθείαν στο δωμάτιο μου η σκιά όμως μέχρι που η πόρτα άνοιξε παρέμενε
όλα αυτά τα ηπα στους δικούς μου και τώρα άλλαξαν όλες τις πόρτες του σπιτιού είναι όλες ξύλινες αλλα ακόμα και τώρα όταν καμια φορα κλείνω την πόρτα και το φως στο δωμάτιο μου βλέπω κάτω από το μικρό κενό που έχει η πόρτα σκιές να πάνε πέρα δώθε απλός το παραπάνω ήταν το πιο τρομαχτικό "ανατριχαζω" και μονο που το θυμάμαι

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη teol20 : 11-08-10 στις 23:12. Αιτία: greeklish
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

akiroskirios

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη akiroskirios
Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 716 μηνύματα.

O akiroskirios εγώ χώνω τις αρνητικές έγραψε στις 22:42, 11-08-10:

σήκω και πλησίασε τις σκιές...για να θεραπεύσεις το πρόβλημά σου πρέπει να το αντιμετωπίσεις ευθέως, χωρίς φόβο

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 03:46, 12-08-10:

έζησα παρόμοια τρομακτική ιστορία
οι σκιές με ενοχλούσαν ακόμα και απαίτησα να μου αγοράσουν άλλο σπίτι αλλά να συνεχίσουν να έρχονται μετά την δουλειά τους μήπως χρειάζομαι κάτι , ενώ ακούω μουσική
ήμουν - δεν ήμουν 29-30 ετών
νόμιζα ότι η εργασία είναι μια τρομακτική ιστορία
τώρα είμαι σίγουρος

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mouxritsa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mouxritsa
H mouxritsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H mouxritsa Broken the rules I followed... έγραψε στις 09:07, 12-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από The Djinn
Απιστευτες οι ιστοριες σας...
Μπραβο-μπραβο!
Λοιπον εγω εχω μια απο την πολη οπου κατοικω στην Ελλαδα...Το Αργος.
Στην παλια γειτονια που εμενα, μερικα σπιτια πιο κατω σε εναν δρομο στις αρχες του προποδα του βουνου ηταν ενα σπιτακι με μια οικογενεια μεσα.
Το σπιτακι ηταν μικρο και φτωχικο...
Εκει που εμενε αυτη η οικογενεια λοιπον,μερικα μετρα πιο κατω απο το σπιτι τους ξεκινουσε και υψωνοταν το βουνο.
Ενα πρωινο και οπως καθε μερα, ετσι και τοτε η μητερα ξεκινησε για την δουλεια, αφηνοντας στο σπιτι τα δυο μικρα αδερφακια, (Ενα κοριτσακι και ενα αγορακι λιγο πιο μεγαλο σε ηλικια.Πανω κατω 10 χρονων ηταν και τα δυο...δεν θυμαμαι.)και μια γιαγια μεγαλη σε ηλικια ομως.
Εκεινο το πρωινο λοιπον τα παιδακια αντι να βγουν να παιξουν εξω (ουσιαστικα στους προποδες του βουνου), προτιμησαν να μεινουν μεσα και να παιξουν στο δωματιο τους.
Η γιαγια τους ηταν στην κουζινιτσα και τους εφτιαγνε γαλα.
Τοτε, εκεινο το πρωινο ενας μεγαλος βραχος ξεκωλησε απο το βουνο, κυλισε μπηκε μεσα στο υπνοδωματιο και πλακωσε τα δυο αδερφακια.
Οπως ειναι φυσικο τα ελιωσε και βρηκανα τον θανατο.
Ακομα και τωρα ο βραχος εχει μεινει εκει.
Κατι προσπαθειες που εγιναν να τον μετακινησουν απεβησαν ματαιες μιας και παντα τα μηχανηματα ή χαλαγαν ή κατι παθαιναν (βουλιαζε το υπεδαφος εκει που στεκονταν).
Και οι κατοικοι της περιοχης λενε πως αν πας το βραδυ ή το πρω κατα τις 8 που εγινε το μοιραιο και δεν εχει θορυβο, μπορεις ακομα και τωρα να ακουσεις τις παιδικες τους συνομιλιες και τα γελια απο τα δυο αδελφακια...
αν αναφέρεσαι στην αργολίδα δεν το χω ξανακούσει
το μόνο που ξέρω ότι ισχύει
είναι στη σπηλιά στον προφήτη ηλία όπου παλιά υποτίθεται οτι ήταν "στέκι" σατανιστών
ότι μέσα στη σπηλιά είναι χαραγμένα ονόματα παιδιών με τις ηλικίες τους δίπλα κ από πάνω έχουν διαγραφεί με γραμμές
απ ό,τι ακούγεται ήταν παιδιά που χρησιμοποιούσαν στις θυσίες τους..

Παράθεση

nekti16

Νεοφερμένος

O nekti16 έγραψε στις 20:09, 12-08-10:

να ρωτήσω κάτι? είναι λογικό ότι από τότε που διαβάζω αυτές της ιστορίες βλέπω διάφορα ?

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 21:46, 12-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από nekti16
να ρωτήσω κάτι? είναι λογικό ότι από τότε που διαβάζω αυτές της ιστορίες βλέπω διάφορα ?
Τι έχεις καπνίσει;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nekti16

Νεοφερμένος

O nekti16 έγραψε στις 22:01, 12-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Τι έχεις καπνίσει;
τιποτα XD

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 22:10, 12-08-10:

τότε ναι , είναι λογικό

Παράθεση

nekti16

Νεοφερμένος

O nekti16 έγραψε στις 22:18, 12-08-10:

ευτυχώ γιατί έβλεπα ανθρώπους να περπατάνε έξω από το μπαλκώνη μου και είμαι στο 2 όροφο

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O self-instructive depressing έγραψε στις 23:20, 12-08-10:

αυτό δεν είναι τίποτα
εγώ άκουγα φωνές ανθρώπων ενώ ήμουν μόνος στο σπίτι και μιλούσα στο τηλέφωνο

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JaneWin

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη JaneWin
H JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 826 μηνύματα.

H JaneWin έγραψε στις 23:31, 12-08-10:

ευτυχώ γιατί έβλεπα ανθρώπους να περπατάνε έξω από το μπαλκώνη μου και είμαι στο 2 όροφο
Και το βρισκεις λογικο αυτο???

Παράθεση

nekti16

Νεοφερμένος

O nekti16 έγραψε στις 06:35, 13-08-10:

εφόσον τα παιδιά μου λένε ότι είναι λογικό ναι

Παράθεση

nekti16

Νεοφερμένος

O nekti16 έγραψε στις 06:49, 13-08-10:

παιδιά είδα όλες της υστορίες που έχετε γράψη και θέλω να πω ότι μια από αυτή για τον άνθρωπο που βηκε σε ένα νεκροταφιο και κάρφωσε ένα μαχερη και έπιασε και το παλτό και νομίζε ότι τον κράταγαν οι νεκρή δεν έγινε έτσι γιατί αυτό το άτομο είναι ο αδελφός της γιαγιάς μου....
ακούστε λιπών πως έγινε παλιά όταν καπιος πηγενε δουλιία συνήθως τελιωνε την δουλιά στις 9 μια μέρα αυτός και ο αδελφός του επιδη ήθελαν πιο πολα λεφτά κάθισαν μέχρι της 11 και μετά έφυγαν όμως ήθελαν να βιαστούν να πάνε σπίτι και ο πιο σιδομος δρόμος ήταν να περάσουν από το νεκροταφιο και επιδη φοβοτνούσαν λίγο υπαν ς τρέξουμε και έτσι έκανα όμως στον τελευτεο τάφο είχαν τον πατέρα τους και επιδη δε πολιπιγεναν εκεί ο ένας κάθισε και είπε μερικά λόγια και σηκώθηκε να φυγή όμως το παλτό του είχε πιάστη σε ένα μικρό θάμνο όμως επιδη ήταν μικρός ακόμα (19 αν θυμαμε καλά) έπαθε ανακοπή καρδιάς και πέθανε..
όλα τα αλά που ακούτε είναι ιστορίες που επιδη δε θιμουδε λένε αυτές

Παράθεση

JaneWin

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη JaneWin
H JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 826 μηνύματα.

H JaneWin έγραψε στις 18:03, 13-08-10:

εφόσον τα παιδιά μου λένε ότι είναι λογικό ναι
Εμμ βεβαια αφου στο ειπαν ο σιδ και ο μπορατ θα ισχυει σιγουρα.....

Παράθεση

nekti16

Νεοφερμένος

O nekti16 έγραψε στις 21:59, 13-08-10:

εγώ τα παιδιά δε τα ξέρω οπότε δε κρίνω

Παράθεση

JosefK (Μιχαήλ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη JosefK
Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 361 μηνύματα.

O JosefK Μην ακούς τι λέω, φοβάμαι έγραψε στις 00:07, 14-08-10:

Λοιπόν, εγώ θα βγω λίγο off-topic, καθώς η ιστορία που θα περιγράψω δεν είναι τρομακτική -από την επόμενη κιόλας μέρα που μου συνέβη τη διηγούμουν και γελούσα -, ωστόσο είναι ενδεικτική για το πως ο φόβος και το άγχος μπορούν να δημιουργήσουν παραισθήσεις.

Συνέβη όταν ήμουν φαντάρος. Ήταν μέρα Κυριακή ή Σάββατο, δηλαδή μέρα που κατά κανόνα που οι φαντάροι είναι χαλαροί και μη-προβλεπόμενοι, λόγω της απουσίας των στελεχών από το στρατόπεδο. Τη συγκεκριμένη μέρα όμως ήταν επόπτης στρατοπέδου ένας λοχαγός που μας είχε κάνει τη ζωή κόλαση, γι αυτό θα έπρεπε να είμαστε προσεκτικοί γιατί με το παραμικρό κινδυνεύαμε να τιμωρηθούμε.

Είναι πρωί και κάθομαι μαζί με ένα άλλο φαντάρο μέσα σε ένα γραφείο του λόχου, κάνοντας υποτίθεται κάτι δουλειές που μου είχαν αναθέσει. Κάποια στιγμή ακούμε έξω από το γραφείο, στον προθάλαμο του λόχου, τη φωνή του λαχαγού που προφανώς είχε έρθει για να ελέγξει την κατάσταση. Για ένα διάστημα 5-10 λεπτών τον ακούμε να μιλάει σε έντονο ύφος και να κάνει παρατηρήσεις στους φαντάρους. Όταν σταματήσαμε να ακούμε τη φωνή του, ο άλλος φαντάρος μου λέει "βγαίνω να δω τι γίνεται" και φεύγει. Μένω μόνος μου στο γραφείο και μετά από 1-2 λεπτά βλέπω από το παράθυρο το λαχαγό να περνάει με το αυτοκίνητό του και να απομακρύνεται από το λόχο.

Ωραία, λέω, αφού έφυγε ας βγω κι εγώ από το γραφείο.Βγαίνω λοιπόν και ρωτάω τους άλλους φαντάρους που ήταν εκεί :
"τι έγινε ρε παιδιά, τι σας έλεγε ο λοχαγός, έπεσε καμιά καμπάνα;" και παίρνω την απάντηση :
"Δεν πέρασε καθόλου από εδώ ο λοχαγός" !
"Μα δεν ήταν εδώ; Δεν πέρασε με το αυτοκίνητό του;"
"Όχι δεν τον έχουμε δει καθόλου να κυκλοφοράει στο στρατόπεδο, μάλλον στο διοικητήριο θα κάθεται".

Πράγματι, μετά από λίγα λεπτά τον είδα, καθαρά πλεόν, να έρχεται με το αυτοκίνητό του από το διοικητήριο, πέρασε από λόχο μας χωρίς να σταματήσει ευτυχώς και πήγε σε διπλανό λόχο και έριξε καμπάνες για τους πιο γελοίους λόγους, μέχρι και επειδή άκουσε φαντάρους να τραγουδάνε όταν έκαναν ντουζ!!

Ήμουν εξοδούχος εκείνη τη μέρα. Αρχικά σκεφτόμουν να κάτσω μέσα στο στρατόπεδο μέχρι το μεσημέρι για να φάω τζάπα φαΐ μέσα και μετά να βγω, αλλά μετά το συμβάν αυτό στις 11.00 που μοιράστηκαν τα εξοδόχαρτα την έκανα κατευθείαν!

Υ.Γ. : Όχι, δεν κατέληξα να πάρω τρελόχαρτο! Απολύθηκα από το στρατό κανονικά στην ώρα μου με Ι1.

------------------

" Η δεισιδαιμονία φέρνει γρουσουζιά " - Raymond Smullyan

Παράθεση

nekti16

Νεοφερμένος

O nekti16 έγραψε στις 18:37, 14-08-10:

θα έγραφα comment αλλά δεν έξω πάει στρατό

Παράθεση

JosefK (Μιχαήλ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη JosefK
Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 361 μηνύματα.

O JosefK Μην ακούς τι λέω, φοβάμαι έγραψε στις 18:52, 14-08-10:

θα έγραφα comment αλλά δεν έξω πάει στρατό
Πες ότι θες, δεν παρεξηγούμαι!

Παράθεση

Azimuthios

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Azimuthios
Ο Azimuthios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 85 μηνύματα.

O Azimuthios έγραψε στις 22:39, 20-08-10:

Γράφει ἡ Ἑλένη Κυπραίου, δημοσιογράφος -συγγραφέας
Καθώς γράφουμε, ξεπῆδα ἀπό τά βάθη τῆς μνήμης μᾶς μία ἱστορία, πού ἄν δέν εἶναι ἀληθινή, τουλάχιστον θά μποροῦσε νά ἀποθανατιστῆ σάν θρύλος.
Μᾶς τήν ἀφηγήθηκε, πρίν μερικά χρόνια, προσωπικότητα ἀξιόλογη (τηροῦμε τήν ἀνωνυμία της) καί πάντως οὔτε εὐφάνταστη, οὔτε παραμυθολογα.
Πρίν μερικά χρόνια λοιπόν, λιγότερα ἀπό μία δεκαετία, ὑπηρετοῦσαν, ἄπ΄τή μία κι΄ἀπό τήν ἄλλη πλευρά τοῦἘβρου, στά σύνορα, πού διαιροῦν τήν Θράκη μας στά δύο, ἀντίστοιχα, Ἕλλην καί Τοῦρκος στρατηγός.
Οἱ δύο ἄνδρες εἶχαν συνδεθεῖ μέ στενή μεταξύ τους φίλια. Πολύ περισσότερο πού ὁ Τοῦρκος στρατηγός, εἶχε σύζυγο Ἑλληνίδα.
Ὅταν ἔφθασε ὁ καιρός νά μετατεθοῦν γιά ἄλλη ὑπηρεσία, προσκάλεσε ὁ Τοῦρκος τόν Ἕλληνα συνάδελφό του.

"Τόσον καιρό", τοῦ εἶπε, "περάσαμε ἀνέφελα μαζί. Οἱ διαφορές πού ἔχουν οἱ δύο χῶρες μας, μεταξύ τους, δέν ἐπηρέασαν τή φίλιά μας. Ἀλλά κι΄ἐμεῖς οἱ Τοῦρκοι θεωροῦμε τή φίλια ἱερή. Θά ἤθελα αὔριο τό βραδύ νά σού τό ἀποδείξω."

Τήν ἑπόμενη, στίς 10 ἀκριβῶς, ὁ Ἕλλην ἐπιβιβαζόταν στό ἰδιωτικό αὐτοκίνητό του Τούρκου. Νύχτα ἀφέγγαρη ἦταν.
Ἐρημικοί οἱ δρόμοι. Ἀνοιχτή κι ἡ λεωφόρος ταχείας κυκλοφορίας πρός τήν Πόλη.Κοντά μεσάνυχτα πρέπει νά πλησίασαν στίς παρυφές της. Ὕπνος βαθύς εἶχε καθηλώσει στά κρεβάτια τούς κατοίκους της. Ἡσυχία στούς δρόμους.
Γρηγορος, ὁ ὁδηγός Τοῦρκος, μπῆκε βγῆκε ἀπό στενά, ἀπό περιπλεγμένα σάν κουβάρι καλντερίμια.
Νύχτα ἀφέγγαρη. Ἔσβησε τή μηχανή, σταμάτησε μπροστά σέ καγκελόπορτα μέ γραφές στά ἑλληνικά.
Ὁ γοργός ρυθμός, ἡ ἀγωνία, ἡ περιέργεια, δέν ἄφηναν στόν Ἕλληνα περιθώρια νά ψάξει, οὔτε καν νά προβληματισθεῖ.
Ἀκολουθοῦσε τόν Τοῦρκο πειθήνια, σάν αὐτόματο, χωρίς φόβο, μέ περίσσια ἐμπιστοσύνη. Οὔτε καν πού τοῦ ἀπ' τό μυαλό, πώς μποροῦσαν νά΄ναί καί κακές οἱ προθέσεις του. πέρασε

Στάθηκαν μπροστά σέ διπλομανταλωμένη σιδερένια στενή θύρα. Ἔβγαλε κλειδί ἀπ' τήν τσέπη τοῦ ὁ Τοῦρκος. Ξεκλείδωσε. Ἄνοιξε. Ὑπόγειο ἦταν. Μούχλα ἀνέδιναν οἱ τοῖχοι. Μούχλα καί κλεισούρα. Λησμονιά, καταχωνιασμένη στά ἔγκατα τῆς γής. Περπάτησαν κι οἱ δύο, σέ διαδρόμους, χωρίς νά σκοντάφτουν. Τούς βάραινε ἡ σιωπή, ἡ ἀναμονή. Ποῦ πήγαιναν, ἔτσι στά τυφλά ; Πού κατευθύνονταν ; Ἀνάστροφα στόν χρόνο. Σέ ποιόν χρόνο ; Τόν ἀνθρώπινο ἤ τόν Θεικο ;
Ὁ Τοῦρκος ἤξερε. Ἀλλά δέν ἤξερε ἀκόμη ὁ Ἕλληνας. Δέν μποροῦσε νά δικαολογησει τήν περιπλάνηση.
Μά οὔτε καί πρόφταινε νά προβληματιστεῖ. Ἀκολουθοῦσε. Μέ τήν βεβαιότητα, πώς ἡ στιγμή ἦταν μοναδική. Πῶς δέν θά' χέ τήν εὐκαιρία, πότε ξανά, νά τήν ξαναζήσει. Ἀκολουθοῦσε. Ὀνειρευόταν ἄραγε ; Ὑπνοβατοῦσε ;
Φτερωμένη ἡ φαντασία του, ἀνάπλαθε μονοπάτια, πού μόνο σέ ἐλαφρύ ὕπνο βαδίζει κανείς.
Ἕνα ἦταν σίγουρο: δέν θά ξανάβρισκε πότε τόν δρόμο. Δέν θά τόν ξανάβρισκε χωρίς ὁδηγό.
Εἶχαν φθάσει στό τέρμα.

Θύρα καί πάλι ἁρματωμένη μπροστά τους. Βαριά σιωπή. Ἡ σιγή τῆς ὕστατης ὥρας.
Ποῦ ἦρθε νά διακόψει μόνο τό τρίξιμο τῆς κλειδαριᾶς. Τό γκρινιασμα τοῦ σκουριασμένου σίδερου. Μισανοιξε ἡ βαριά θύρα.
Ἰσχνό φῶς στό ἐσωτερικό. Ὑπερκόσμιο. Μυστηριακό. Ὑπόγειο ; Μπουντρούμι ; Κενοτάφιο ;

Καί τότε, τότε μόνον μίλησε ὁ Τοῦρκος : "Ἐσεῖς οἱ Ἕλληνες, δέν πιστεύετε στόν θρύλο τοῦ Μαρμαρωμένου Βασιλιά ; Δέν λέτε καί ξαναλέτε μεταξύ σας, πώς βόλι ἐχθροῦ δέν τόν ἄγγιξε ; Πώς τόν καταπίε τό μανιασμένο πλῆθος τῶν πορθητῶν τῆς Πόλης ; Ἀλλά πώς τόν τράβηξε ἡ Παναγία στήν ἀγκαλιά της, γιά νά τόν κάνει Ἀθάνατο ;

Δέν εἶστε βέβαιοι πώς ΖΕΙ Ο ΜΑΡΜΑΡΩΜΕΝΟΣ ΒΑΣΙΛΙΑΣ ; Δέν εἶναι θρύλος. Ψεύτικη ἐλπίδα. Ὀνειροφαντασία. Εἶναι ΑΛΗΘΕΙΑ. Δές καί μόνος σου."
Στό πάτωμα, μισοανασηκωμενο στόν ἕνα ἀγκώνα ὁ Ἕλληνας εἶδε, εἶδε μέ τά ματιά του, τόν ΜΑΡΜΑΡΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΙΑ. ΑΝΑΣΗΚΩΜΕΝΟ.

Ρίγος μεταφυσικό τόν διαπέρασε. Θόλωσαν ἀπ' τά δάκρυα τά ματιά του. Θαμπώθηκε ἡ ὅρασή του.
Ἔκανε τό σταυρό του. Μπροστά του, ἐκεῖ, σέ ἀπόσταση ἀνάσας, τό ΘΑΥΜΑ.
Κι ἦταν αὐτός, ὁ τυχερός, πού εἶχε ἀξιωθει νά τό ζήσει μέ τίς αἰσθήσεις του. Σέ συγκεκριμένο χῶρο καί χρόνο.
Πηχτή ἡ σιωπή, σχεδόν, κοβόταν μέ τό μαχαίρι.
Μίλησε καί πάλι ὁ Τοῦρκος :
"Πρίν μερικά χρόνια κειτόταν στό ἔδαφος ὁ ΜΑΡΜΑΡΩΜΕΝΟΣ ΒΑΣΙΛΙΑΣ. Τόν τελευταῖο καιρό ἄρχισε σιγά-σιγά ν' ἀνασηκώνεται. Πᾶμε."
Ξανάκλεισαν τή θύρα. Τήν ξανακλείδωσαν. Ἀντίστροφα βγῆκαν μέχρι τήν αὐλή ἀπ' τά ὑπόγεια.
Ξαναπέρασαν τήν καγκελλενια πόρτα.
Δέν ἄφησαν πίσω ἴχνη ἀπ' τίς πατημασιές τους. Κανείς δέν τούς εἶχε δεῖ. Μπῆκαν στό αὐτοκίνητο, πῆραν τό δρόμο τοῦ γυρισμοῦ.
Σιωπηλοί. Χωρίς νά ἀνταλλάξουν κουβέντα.
Δέν εἶχε ἀκόμη ξημερώσει ὅταν ἔφτασαν στόν Ἐβρο. Προτοῦ ἀποχωρισθοῦν, φιλήθηκαν σταυρωτά. Τό ποτάμι κυλοῦσε ὁρμητικά πρός τό Αἰγαῖο.
"Γυρίζει πίσω τό ποτάμι", μονολόγησε ὁ Ἕλλην στρατηγός. "Γυρίζει ὅταν τό θελήσει ὁ Θεός".

Ὑπηρέτησε ἀργότερα στό Κέντρο.
Προτοῦ ἀποστρατευθεῖ θεώρησε ὑποχρέωση τοῦ ν' ἀποκαλύψει τό μεγάλο μυστικό στήν προσωπικότητα πού μᾶς τό ἐμπιστεύθηκε, κατονομάζοντας καί τόν στρατηγό, κάτω ἀπό τό βλέμμα τοῦ Θεοῦ καί τῆς Παναγίας. Κάναμε καί μεῖς τόν σταυρό μᾶς μουρμουρίζοντας "Η ΠΟΛΙΣ ΔΕΝ ΕΑΛΩ" .

Παράθεση

Sofia Metal

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sofia Metal
H Sofia Metal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Sofia Metal ειμαι μεταλλου και ειμαι περηφανη!!!! έγραψε στις 13:57, 26-08-10:

ειμαι καινουρια εδωωωωω!!!!!!!

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 14:14, 26-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Sofia Metal
ειμαι καινουρια εδωωωωω!!!!!!!
εχουμε ενα πιο καταλληλο θεματα για νεουδια απο το ''τρομακτικες ιστοριες''!

Thread για νέα μέλη

Παράθεση

Loth

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loth
H Loth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Loth έγραψε στις 16:00, 26-08-10:

έχω έναν φίλο που τον λένε Δημητρη και αγριεύεται με αυτά γενικότρα, λοιπόν να τι έιχε πάθει:

ένα βράδυ αργααα πρίν κάτι χρόνια, ήταν στο σαλόνι του σπιτιού του ξαπλώμένος στον καναπέ(με το ζόρι που κρατούσε τα μάτια του ανοιχτα ) και η τηλεόραση απέναντι να παίζει τον εξορκιστή.. εκέι που ξάπλωνε, κάποια στιγμκη ακούει " Δημητράκη αφού νυστάζεις, γιατί δεν πας για ύπνο?" καλά ο φίλος μου ειχε *****μέντες!! τι έιχε γινει? στην ταινια το ''κακό πνεύμα" είχε μπει στο παιδί και προσπαθούσε να παίξει με το μυαλό του παπά που ήταν μάλλον έλληνας και τον έλεγαν Δημήτρη, και το έιπε στα ελληνικά!!! έιχαμε ρίξει ΤΑ γέλια!

ΥΓ ήταν η 1η ταινία η παλιά, αν υπάρχει κατι που δεν είναι ακριβες δλδ ισως δεν ηταν ο παπας αλλά άλο προσωπο, δεν έιναι λαθος μου

Παράθεση

Sofia Metal

Νεοφερμένος

H Sofia Metal ειμαι μεταλλου και ειμαι περηφανη!!!! έγραψε στις 16:30, 26-08-10:

ενα νεαρο ζευγαρι πηρε την αποφαση να παντρευτει.ο πατερας της νυφης ηταν αρκετα ευκαταστατος για'υτο αποφασισε να κανει ενα μεγαλο γλεντι μετα τον γαμο στον κηπο του αρκετα μεγαλου σπιτιου του.καθως ολα κυλουσαν ομορφα κ αλοι ειχαν πιει παραπανω,αποφασισαν να παιξουν κρυφτο...ενας φυλαγε και οι υπολοιποι κρυφτηκαν.σε μιση ωρα ειχαν βρεθοι ολοι εκτος απο την νυφη...πανικοβλιτοι αρχισαν να την ψαχνουν!!!!συνεχισαν την ερευνα για 3 χρονια μεχρι που αποφασισαν να τα παρατησουν!!!!μια μερα καθως μια ηλικιωμενη υπηρετρια ανεβηκε στην σοφιτα για να καθαρισει,ειδε ενα μεγαλο μπαουλο και απο περιεργια το ανοιξε.αυτο που αντικρισε την εκανε να ουρλιαζει!την ημερα της δεξιωσης η νυφη κρυφτηκε στο μπαουλο και το καπακι επεσε στο κεφαλι της με αποτελεσμα να την αφισει λυποθιμη!!!!το σωμα της ειχε σαπισει μεσα στο μπαουλο αλλα φαινοταν οτι το στωμα της ειχε σχημα ουρλιαχτου...!!!!!!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 17:37, 26-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Sofia Metal
ενα νεαρο ζευγαρι πηρε την αποφαση να παντρευτει.ο πατερας της νυφης ηταν αρκετα ευκαταστατος για'υτο αποφασισε να κανει ενα μεγαλο γλεντι μετα τον γαμο στον κηπο του αρκετα μεγαλου σπιτιου του.καθως ολα κυλουσαν ομορφα κ αλοι ειχαν πιει παραπανω,αποφασισαν να παιξουν κρυφτο...ενας φυλαγε και οι υπολοιποι κρυφτηκαν.σε μιση ωρα ειχαν βρεθοι ολοι εκτος απο την νυφη...πανικοβλιτοι αρχισαν να την ψαχνουν!!!!συνεχισαν την ερευνα για 3 χρονια μεχρι που αποφασισαν να τα παρατησουν!!!!μια μερα καθως μια ηλικιωμενη υπηρετρια ανεβηκε στην σοφιτα για να καθαρισει,ειδε ενα μεγαλο μπαουλο και απο περιεργια το ανοιξε.αυτο που αντικρισε την εκανε να ουρλιαζει!την ημερα της δεξιωσης η νυφη κρυφτηκε στο μπαουλο και το καπακι επεσε στο κεφαλι της με αποτελεσμα να την αφισει λυποθιμη!!!!το σωμα της ειχε σαπισει μεσα στο μπαουλο αλλα φαινοταν οτι το στωμα της ειχε σχημα ουρλιαχτου...!!!!!!

και οσο το διαβαζα ειχα ενα χαμογελο στα χειλη γιατι νομιζα οτι διαβαζα ανεκδοτο.

Παράθεση

Sofia Metal

Νεοφερμένος

H Sofia Metal ειμαι μεταλλου και ειμαι περηφανη!!!! έγραψε στις 14:32, 27-08-10:

Ένα νεαρό ζυγάρι πήρε την απόφαση να παντρευτεί μόλις τελειώσουν το σχλείο. Ο πατέρας της νύφης ήταν αρκετά ευκατάστατος και μπορούσε να τους κάνει έναν μεγάλο γάμο. Τελικά παντρεύτηκαν και ο γάμος ήταν πολύ ωραίος. Μετά είχαν μια δεξίωση σε ένα παλιό σπίτι και όλοι είχαν πιει παραπάνω. Όταν τελικά έμειναν γυρω στα 20 άτομα αποφάσισαν να παίξουν κρυφτό. Έτσι λοιπόν άρχισε ο ένας να μετράει και οι υπόλοιποι κρύφτηκαν. Σε μισή ώρα βρέθηκαν όλοι εκτός απο τη νύφη. Για ώρες την έψαχναν ανησυχώντας οτι κάτι της σηνέβει. Εβδομάδες αργότερα αφού είχαν κολλήσει αναφορές για την εξαφάνισή της εγκατέλειψαν τις προσπάθειες. Τρία χρόνια αργότερα μια ηλικιωμένη υπηρέτρια καθώς καθάριζε στο παλιό σπίτι ανέβηκε στη σοφίτα. Εκεί είδε ένα μπαούλο και το άνοιξε απο περιέργεια. Αυτό που είδε την έκανε να ουρλιάζει όσο μπορούσε, και στη συνέχεια κάλεσε την αστυνομία. Τελικά το βράδυ που παίζανε κρυφτό η νύφη αποφάσισε να κρυφτεί μέσα στο μπαούλο. Όταν μπήκε φαίνεται οτι το καπάκι έπεσε και την κτύπησε στο κεφάλι αφήνοντάς την αναίσθητη. Θα πέθανε απο ασφυξία στη συνέχεια. Το πτώμα είχε σαπίσει, όμως φαινόταν οτι το στόμα είχε μορφή ουρλιαχτού.!!!!!!

Παράθεση

Sofia Metal

Νεοφερμένος

H Sofia Metal ειμαι μεταλλου και ειμαι περηφανη!!!! έγραψε στις 14:36, 27-08-10:

κι εγω το ιδιο στην αρχη!!!

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 14:40, 27-08-10:

Ναι.. τι πιο φυσικό μετά τη δεξίωση του γάμου οι γονείς και τα γαμπρούδια να παίξουν κρυφτό!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Drama Prinzessin
H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,309 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 16:00, 27-08-10:

Ήταν μια οικογένεια που αποτελούνταν από μια μητέρα και ένα γιό. Ήταν φτωχοί και αυτή εργαζόταν σκληρά. Ο γιός βοηθούσε κι αυτός την μητέρα όσο μπορούσε, είχε καλές επιδόσεις στο σχολείο και γενικά ήταν κι αυτός πολύ καλός.
Έπασχε όμως από κάποια ανίατη ασθένεια και κάποια στιγμή η κατάστασή του επιδεινώθηκε. Ήταν στο κρεβάττι και οι γιατροί τον είχαν ξεγράψει. Η μητέρα του είχε απελπιστεί μιας και ήταν το μοναδικό της παιδί και δεν μπορούσε να το πάρει απόφαση ότι ο γιός της θα πέθαινε.
Δυστυχώς το παιδί πράγματι μετά από λίγες ημέρες υπέκυψε. Η κηδεία έγινε την επόμενη, με κλειστό φέρετρο. Κανείς δεν απόρησε γι' αυτό, αφού όλοι σκέφτηκαν ότι η ασθένεια μάλλον θα είχε παραμορφώσει το παιδί και γι' αυτό το φέρετρο ήταν κλειστό.
Η μητέρα μετά το θάνατο του παιδιού της αποσύρθηκε από τη ζωή. Σπάνια έβγαινε από το σπίτι για να πάει κάπου κι ακόμα πιο σπάνια δεχόταν κάποιον στο σπίτι. Όταν συνέβαινε αυτό, ένα δωμάτιο του σπιτιού ήταν μονίμως κλειδωμένο και κανείς δεν μπορούσε να μπει εκεί.
Τελικά, όχι πολλά χρόνια μετά το θάνατο του παιδιού, η μητέρα πέθανε κι αυτή. Την βρήκαν νεκρή στο σπίτι οι γείτονες λίγες μέρες μετά. Τότε ήταν που άνοιξαν και το κλειδωμένο δωμάτιο και βρέθηκαν μπροστά σε ένα μακάβριο και σπαραχτικό θέαμα. Σ' ένα κρεβάττι επάνω βρισκόταν το βαλσαμωμένο σώμα του γιού! Πού και πώς και με την βοήθεια ποιού το είχε βαλσαμώσει για να έχει την ψευδαίσθηση ότι είναι ακόμα κοντά της, δεν το ξέρει κανείς.

Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Drama Prinzessin
H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,309 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 16:06, 27-08-10:

Ήταν μια κοπελίτσα και οι γονείς της δουλέυαν συνέχεια. Έτσι εμενε συχνά μόνη της σπίτι. Οι γονείς της, ανυσηχούσαν για την υγεία της και αποφάσισαν να πανε σε ενα ψυχολόγο για να μην εχει καποιο προβλημα που μενει μόνη. Ο Ψυχολόγος συστήνει στην οικογένεια να πάρουν ενα σκυλάκι, ετσι ώστε οταν λείπουν η μικρή να νιώθει μια παρουσία δίπλα της. Έτσι και εγινε.
Κάθε βραδυ πρίν κοιμηθεί το σκυλάκι ερχόταν στο κρεβάτι της, αυτη αφηνε το χέρι κατω και της το έγλυφε, ενιωθε ετσι ασφάλεια.
Μία μέρα, κλασσικά πήγε στο κρεβάτι, αφησε το χέρι απο κάτω και ενιωσε το σκυλάκι να την γλύφει, ομως υπήρχε ενας εκνευριστικός θόρυβος, σαν μια βρύση να στάζει. τακ τακ τακ κλπ. Πηγαίνει στην κουζίνα, κοιτάζει την βρύση και εδειχνε μια χαρα. Γυρίζει παλι στο κρεβάτι, το σκυλάκι γλυφει κλπ, ο θόρυβος ομως δεν σταματησε. Πηγαίνει στο μπάνιο, κοιτάζει την βρύση του νεροχύτη και ηταν κλειστή, ο θόρυβος όμως ακουγόταν πίσω απο την κουρτίνα του μπάνιου. Ανοίγει την κουρτίνα και βλέπει το σκυλάκι καρφωμένο στον τοίχο να στάζει το άιμα του και να γράφει με το αίμα του στο τοίχο : "ΑΝ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ, ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΓΛΥΦΕ ΤΟ ΧΕΡΙ???"

Παράθεση

Sofia Metal

Νεοφερμένος

H Sofia Metal ειμαι μεταλλου και ειμαι περηφανη!!!! έγραψε στις 16:07, 28-08-10:

γκρρρρρ!ανατριχιασααααα!

Παράθεση

Sofia Metal

Νεοφερμένος

H Sofia Metal ειμαι μεταλλου και ειμαι περηφανη!!!! έγραψε στις 17:40, 28-08-10:

Ήταν ένα κρύο βράδυ του χειμώνα, οι στάλες της βροχής έσκιζαν την παγωμένη ατμόσφαιρα σε εκείνο το χωριό. Ένας γέρος,γύρω 70 χρονών,ήταν σχεδόν αποκωμένος από τον κόσμο έμενε έξω από το χωριό σε ένα πέτρινο σπίτι! Δεν μίλαγε σχεδόν με κανένα από το χωριό, ήταν τσακωμένος με όλους τους συγγενείς του γιατί κανένας δεν τον υπολόγιζε και τον είχα όλοι ξεχασμένο,η μόνη του συντροφιά ήταν 'ενα γέρικο σκυλί. Αυτό το σκιλί λοιπόν ήρθε κάποτε ο καιρός και πέθανε όχι όμως από γεράματα αλλά από τριμμένο γυαλί. Κάποιος το είχε σκοτώσει...Δυο παιδιά τα οποία αργότερα το πλήρωσαν με τον ίδιο τρόπο! Όταν ο γέρος το επόμενο πρωί κατάλαβε τι είχε γίνει έθαψε το σκυλί έξω από το σπίτι και από τότε δεν τον ξαναείδε κανείς.Μετά από καιρό κάποιοι αποφάσισαν να ψάξουν να τον βρουν γιατί τους χρώσταγε. Πήγαν σπίτι του και ανοίγοντας την πόρτα αντίκρισαν ένα λιωμένο κορμί κρεμασμένο.Βρισκόταν έτσι για τρεις μήνες.Η ατμόσφαιρα ήταν αποπνικτική και είπαν πως μόλις άνοιξαν την πόρτα ακούστηκε ένα δυνατό σφύριγμα και το σπίτι ήταν σαν να έγινε σεισμός... Αφού πήραν το πτώμα, το έκαψαν γιατί ο παπάς δεν δέχτηκε να τον θάψει επειδή αυτοκτόνησε. Οι συγγενείς του ούτε που ενδιαφέρθηκαν και κανείς δεν παραπονέθηκε που τον έκαψαν. Μετά από τέσσερα χρόνια λοιπόν, ξεκινάνε τα παράξενα γεγονότα...Όλοι σχεδόν οι κοντινοί του συγγενελις πέθαναν από ατυχήματα, από αυτοκτονία τα δυο του αδέλφια και από υψηλό πυρετό η αδελφή του το '89. Ο θάνατός τους ήταν ακαριαίος.όχι όμως και των δυο παιδιών που σκότωσαν το σκυλί. Αυτά πέθαναν από αφόρητους πόνους και στη νεκροψία βρήκαν τριμμένο γυαλί στο στομάχι τους. Η ψυχή του λένε πως ακόμα περιφέρεται και κάθε βράδυ μαζεύονται 'ολα τα αδέσποτα σε εκείνο το σπίτι και ουρλιάζουν όλο το βράδυ!

Παράθεση

nekti16

Νεοφερμένος

O nekti16 έγραψε στις 17:55, 28-08-10:

της τελευταίες τρομαχτικές ιστορίες της έξω δει και πιο πριν νομίζω

Παράθεση

soulitsa@xd

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη soulitsa@xd
H soulitsa@xd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H soulitsa@xd έγραψε στις 02:09, 05-09-10:

Η ΦΟΒΕΡΟΤΕΡΗ ΑΙΜΑΤΟΒΑΜΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΦΡΙΚΙΑΣΤΙΚΟΥ ΤΡΟΜΟΥ ΚΑΙ ΕΦΙΑΛΤΙΚΗΣ ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΑΣ(Μπουχαχαχαχα! )

Ο Richard έφτασε μπροστά στο παλιό σπίτι. Περίεργο. Δεν ήξερε ότι
ζούσαν άνθρωποι εκεί μέσα. Κάθε φορά που δούλευε delivery τύχαινε να
περνάει από εκείνη τη γειτονιά τουλάχιστον τρεις με τέσσερις φορές αλλά
ποτέ δεν είχε δει ένα φως πίσω από τα θαμπά παράθυρα. Και όμως, σύμφωνα
με το τηλεφώνημα, το σπίτι κατοικούνταν και οι ένοικοι ήταν πεινασμένοι
για πίτσα με πεπερόνι. O Richard κατέβηκε από το παπί, προσπέρασε την
πεσμένη καγκελόπορτα και κινήθηκε προς την εξώπορτα προσέχοντας τα
βήματά του- ο κήπος ήταν απεριποίητος, γεμάτος σπασμένα μπουκάλια και
τσουκνίδες. Έφτασε μπροστά στην βαριά σιδερένια πόρτα και χτύπησε το
κουδούνι. «Άντε να τελειώνουμε» σκέφτηκε. «Ελπίζω να μου αφήσουν καλό
φιλοδώρημα».Η πόρτα άνοιξε τρίζοντας.

Ο Richard περίμενε να δει κάποιον να περιμένει πίσω της αλλά δεν
ήταν κανείς. «Ίσως ο ιδοκτήτης να είναι ηλικιωμένος» σκέφτηκε, και
μπήκε δειλά στο σκοτεινό χολ. «Είναι κανείς εδώ;», φώναξε.
«Εδώ…εδώ…δώ…ώ» άκουσε την ίδια του την
ηχώ να απαντάει. Εκνευρισμένος ο Richard συνέχισε να προχωράει στον
διάδρομο. «Λες να είναι καμία φάρσα;». Η σκέψη πέρασε από το μυαλό του
σχεδόν ανεπαίσθητα αλλά ο Richard την συγκράτησε. «Αν είναι άλλο ένα
αστειάκι από τα κωλόπαιδα των Anderson θα τα πάρει ο διάολος», ψιθύρισε
στον εαυτό του, με τα δόντια σφιγμένα από οργή. Ξαφνικά, του ήρθε στην
μύτη μια γνώριμη μυρωδιά, από τότε που βοηθούσε τον πατέρα του στο
χτήμα τους. Θειάφι.

Τότε ήταν που παρατήρησε πως στους τοίχους υπήρχαν πεντάλφες!
Ζωγραφισμένες με αίμα! Πισωπάτησε έντρομος, παραπάτησε και έπεσε. Η
πίτσα προσέκρουσε στο πάτωμα και διαλύθηκε, σαν ένα γκροτέσκο παζλ. Ο
Richard σηκώθηκε και, ζαλισμένος, αναζήτησε την έξοδο πίσω του. Τότε η
πόρτα έκλεισε! Και δεν άνοιγε! Και μετά εμφανίστηκε ένα ζόμπι που
κάνοντας «μμμμμ» πλησίασε αργά για να του φάει τον εγκέφαλο. « Γουα δε
φάααααακ» ούρλιαξε ο Richard και έτρεξε προς μια από τις πόρτες που
έχασκαν μισάνοιχτες στο διάδρομο. Μπήκε σε ένα δωμάτιο και του
επιτέθηκαν νυχτερίδες!Ούρλιαξε και άρχισε να κουνάει τα χέρια του σαν
έλικες για να τις απομακρύνει! «Μμμμμ» ακουγόταν το πεινασμένο ζόμπι.
Βγήκε στα τυφλά από το δωμάτιο και μπήκε στην απέναντι
πόρτα…όπου του επιτέθηκε ένας βρικόλακας! Ο Richard ένιωσε να
λιποθυμάει αλλά πρόλαβε να βγει στο διάδρομο-ο βρικόλακας δεν τον
ακολούθησε γιατί η πίτσα είχε πολύ σκόρδο- οι πελάτες είχαν κάνει
πολλές φορές παράπονα στον Jose, το Μεξικάνο μάγειρα. Ο Richard ανέβηκε
τρέχοντας τα σκαλιά που οδηγούσαν στον πρώτο όροφο του σπιτιού. Όταν
έφτασε στην κορυφή της σκάλας, είδε στα αριστερά του την πηγή της
μυρωδιάς θειαφιού: Ήταν ένας δαίμονας! Που έτρωγε ένα ανθρώπινο κεφάλι!
Ο Richard έτρεξε προς τα δεξιά, σε έναν άλλον διάδρομο γεμάτο πόρτες.
Άνοιξε μία στην τύχη και είδε να του ορμάει ένα σκυλί…με τρία
κεφάλια! Έκλεισε την πόρτα με όση δύναμη είχε και άνοιξε τη διπλανή
της…όπου μια σαπισμένη μούμια είχε σηκωθεί από την σαρκοφάγο
όπου κειτόταν. «Αααααργκχ!» είπε ο Richard,που ένιωθε το έμφραγμα να
πλησιάζει και αναζήτησε καταφύγιο στο απέναντι δωμάτιο…όπου
πρόλαβε να δει έναν άνθρωπο που μεταμορφωνόταν σε λυκάνθρωπο! Η διπλανή
πόρτα έγραφε WC , και ο Richard χωρίς να το σκεφτεί την
άνοιξε…και είδε τη μπανιέρα γεμάτη αίμα…και μέσα
στο αίμα πιράνχας…αλλά ήταν ζόμπι-πιράνχας….και
πάνω στη λεκάνη καθόταν το τέρας του Φρανκενστάιν με ένα μπαλντά και
διαμέλιζε ένα πτώμα, και μόλις είδε τον Richard άρχισε να ουρλιάζει και
όρμησε κατά πάνω του. «Μάνααααα» φώναξε ασυναίσθητα ο Richard, καθώς
έριξε όλο το βάρος του στην πόρτα και την κλείδωσε με το κλειδί που
υπήρχε πάνω στην κλειδωνιά. Πίσω του, το φάντασμα ενός πεθαμένου
κοριτσιού έσερνε τις αλυσίδες και του έλεγε «έλα μαζί
μουυυυυυ».Τρελαμένος από τον φόβο πήρε φόρα και πήδηξε έξω από το
παράθυρο, στο τέλος του διαδρόμου, πριν προλάβει να τον πιάσει ένα
τέρας που αντί για χέρια είχε μπαγκέτες και πάνω τους οι μπαγκέτες
είχαν ξυραφάκια.

Έσκασε στον κήπο με έναν βουβό ήχο. «Γδθουμπ», ακούστηκε. Για
μερικά δευτερόλεπτα δεν ήξερε καν αν ήταν ζωντανός. Επιστρατεύοντας
όλες του τις δυνάμεις σηκώθηκε όρθιος: Δεν είχε σπάσει τίποτα. « Πρέπει
να φτάσω στο παπί μου» σκέφτηκε. Άρχισε να τρέχει , καθώς η πόρτα πίσω
του σπιτιού άνοιξε και τα ζόμπι-τέρατα-δαίμονες-
φρανκενστάιν-βαμπίρ-κέρβεροι-πιράνχας (γιατί ήταν ιπτάμενα) ξεχύθηκαν
στο κατόπι του. Ανέβηκε στο παπί του και γύρισε το κλειδί. Το παπί πήρε
μπροστά και ευτυχισμένος, ο Richard σήκωσε το μεσαίο δάχτυλο προς την
εφιαλτική ορδή που είχε σταματήσει να τον ακολουθεί. Και τότε τον
χτύπησε μια νταλίκα, και τον σκότωσε ακαριαία. Και την νταλίκα δεν την
οδηγούσε ΚΑΝΕΙΣ!

-6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nekti16

Νεοφερμένος

O nekti16 έγραψε στις 23:24, 05-09-10:

χαχαχαχαχαχα ότι πιο γέλιο έχει διάβαση

Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,896 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 15:50, 07-09-10:

Καλα ο Εντγκαρ Αλαν Ποε εχει γραψει τελειες ιστοριες!! αξιζουν πραγματικα!!!!!

Παράθεση

Nia κι αμα θες (Νία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nia κι αμα θες
H Νία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Ζαγορά (Μαγνησία). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Nia κι αμα θες Μετά τη Πρωτωχρονιά ποιός πάει σχολείο; έγραψε στις 19:49, 26-12-10:

Θα σας πώ κάτι που έγινε σε εμένα.Όταν ήμουν τετάρτη δημοτικού είδα μια πεντάλφα και επειδή δεν ήξερα τι ήτανε το πέρασα απλά για ένα πολύ αστείο σχεδιάκι.Μη ξέροντας τι είναι άρχισα να το ζωγραφίζω ΠΑΝΤΟΥ!!!!!Από τότε όμως που άρχισα να το ζωγραφίζω ένιωθα 'οτι κάποιος με παρακολουθούσε όπου κι αν πήγενα,ακόμα και στην τουαλέτα ο αγενέστατος!!!!Και δεν ήταν μόνο αυτό.Έβλεπα στον ύπνο μου νεκρούς κόκορες,πετινούς να λαλάνε,μια ταμπέλα που έλεγε INFERNO και πολλές φορές έβλεπα έναν μαυροφορεμένο άντρα με κουκούλα που όμως κάλυπτε τη φάτσα του.Μια μέρα καθώς ερχόμουνα σπίτι απο το σχολείο άκουσα κάτι βήματα από πίσω μου.Γύρισα αλλά δεν ήταν κανείς.Αυτό γινότανε τουλάχιστον 4-5 φορές και την τελευταία ένιωσα κάτι να με ακουμπάει.Τότε,απο ένστικτο και μόνο,έτρεξα στην εκκλησία.Ευτυχώς εκεί βρήκα κάτι φίλους και πίγαμε μαζί.Τη νύστα είδα ένα παράξενο όνειρο.Είδα ένα ποντίκι να μου λέει να προσέχω πάρα πολύ αύριο γιατί κάποιος με έχει βάλει στο μάτι και ένα άλλο έλεγε ότι το ποντίκι που είπε να προσέχω είναι τρελό και λέει ότι χαζομάρα του έρχεται στο κεφάλι.Την άλλη μέρα απόγευμα πήγα να πάρω ένα ποτήρι να πιώ νερό.Αλλά από διαίσθηση και μόνο(ξανά) έφυγα και πήγα να βρώ τον μπαμπά μου.Ξαφνικά ,ένα δευτερόλεπτο αφόυ έφυγα, ένας θόρυβος ακούστηκε απο την κουζίνα.Τρέξαμε γρήγορα όλοι να δούμε τι έγινε.Και ξλερετε τι είδαμε;Στο σημείο ΑΚΡΙΒΩΣ που θα έπινα νερό χάλασε ένα ντουλάπι,έπεσε και όχι μόνο αυτό αλλά έπεσαν ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΟΤΗΡΙΑ που είχε μέσα το ντουλάπι!Αν δεν είχα φύγει τώρα θα ήμουν με σπασμένο κεφάλι ή ακόμα χειρότερα νεκρή!Την άλλη μέρα πήγα στην εκκλησία.Με είδε ο παπάς που ήμουν ανύσηχη και με ρώτησε τι έχω.Του είπα ότι δεν έχω κάτι αλλά δεν το έχαψε και μου είπε <Αντωνία μου(είναι το όνομά μου το Νία είναι παρατσούκλι) πές τα μου όλα να ελαφρύνει η ψυχούλα σου.Μη φοβάσαι.>Τότε τα είπα όλα χαρτί και καλαμάρι.Μου είπε ότι αυτό το σήμα που ζωγράφιζα ήταν το σήμα του Αντίχριστου και λόγο που το ζωγράφιζα πολλές φορές ο Δ......ς νόμιζε ότι τον καλούσα και επειδή δεν του έδεινα ανταπόκριση προσπάθησε να με ξεκάνει.Τότε μου είπε να κάψω όλες τις ζωγραφιές που έκανα με τις πεντάλφες,ωα βάλω πολλές εικονίτσες με τον Χριστό και με την Παναγία,να γράψω σε ένα χαρτί τα ονόματα όλων των αρχάγγελων και να το έχω μαζί μου μαζί μου μέρα- νύχτα,να προσεύχομαι κάθε βράδυ,να μην μένω ΠΟΤΕ μόνη μου και να φοράω πάντα τα φυλαχτά πυ μου έδωσε-έναν σταυρό και ένα κομποσκίνι με την Παναγία πάνω.Τα έκανα όλα και με τα από ένα χρονικό διάστημα-3 μήνες-επιτέλους υσήχασα.Όλα 'οσα μου είπε ο παπάς τα κάνω ακόμα και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.Ααα ναί.Τον πρώτο καιρό΄νόμιζα ότι ο παπάς έλεγε ανοησίες αλλά μετά άρχισα να πειστεύω...Εσείς τι λέτε;Είχε δίκιο ο παπάς;

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vagelis___

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vagelis___
Ο vagelis___ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O vagelis___ έγραψε στις 14:47, 05-01-11:

Να σας πω και εγω μια ιστορία. Μια κρύα νύχτα του χειμώνα,κοντά σε ένα χωριό της Πελοποννήσου, δυο φίλοι περπατούν στο δάσος με ένα μπουκάλι κρασί στο δάσος και συζητούν. Κάποια στιγμή ακούν φωνές και τραγούδια. Ακολουθώντας τις φωνές, φτάνουν σε ένα ξέφωτο, βλέπουν 10 σκιές γύρω από μια φωτιά να γελούν και να τραγουδούν,ενώ πάνω στη φωτιά καιγόταν ένας άνθρωπος σφαδάζοντας από τους πόνους. Οι δύο φίλοι τρομοκρατημένοι και κρατώντας την αναπνοή τους πλησίασαν πιο κοντά. Αυτό που είδαν ήταν το πιο απίστευτο...Οι 10 άνθρωποι ήταν ο Γιωργάκης με τους Υπουργούς του και συζητάγανε τα νέα μέτρα στο εργασιακό, ενώ καιγότανε ένας μεροκαματιάρης που δεν είχε να πληρώσει την εφορία. Η ιστορία είναι πέρα για πέρα αληθινή, κι αν δεν με πιστεύετε, θα δείτε σε λίγο καιρό...

Παράθεση

fey love

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fey love
H fey love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H fey love έγραψε στις 20:20, 25-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Maggie
Oρίστε και μία ιστορία από 'μένα
Πριν πολλά χρόνια σε ένα χωριό ήταν μια κοπέλα που είχε ερωτευτεί τρελά έναν
ο οποίος όμως επειδή δεν είχε μεγάλες γνώσεις ούτε δουλειά που θα έβγαζε πολλά χρήματα, ο πατέρας
της δεν τους άφηνε να παντρευτούν. Ώσπου κάποια μέρα μετά από μεγάλο τσακωμό μεταξύ κόρης και
πατέρα, την κλείδωσε στην αποθήκη. Εκεί την κρατούσε για ενάμιση μήνα. Όταν την έβγαλε από εκεί
αυτή αμέσως πήγε να βρει τον αγαπημένο της. Στο χωριό της είπαν όμως ότι αυτός είχε παντρευτεί
μια άλλη και είχαν φύγει. Αυτό δεν ήταν αλήθεια αλλά ο πατέρας της είχε πει σε πολλούς στο χωριό
να της πουν έτσι. Αυτή όταν το άκουσε αυτό τρελάθηκε και έφυγε από το χωριό παίρνοντας μαζί της το
νυφικό που θα φορούσε στο γάμο της. Περπάτησε 15 χιλιόμετρα πιο πέρα που βρισκόταν μία γέφυρα και
φορώντας το νυφικό της κρεμάστηκε από ένα δέντρο κάτω από τη γέφυρα. Από τότε λέγεται πως είναι
στοιχειωμένη γέφυρα και πως ορισμένες μέρες του χρόνου εμφανίζεται τα βράδια πάνω στη γέφυρα
ψάχνοντας τον άντρα που αγαπούσε. Φοράει το ίδιο νυφικό και σταματάει τα αυτοκίνητα ρωτώντας αν
τον είδαν. Αν της πουν όχι τουςτυφλώνει κάνοντας τους να πέσουν από τη γέφυρα.
να σου πω αυτο ειναι αλιθεια ? αν ειναι πεσ μου και που να ξερω μου αρεσε παρα πολυ ! σαν τρομακτικη ιστορια φυσικα !1!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Diana Fire (Τίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Diana Fire
H Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H Diana Fire έγραψε στις 20:36, 25-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεοπάτρα
Εγω ξερω την ιδια ιστορια ακριβως ετσι μονο που στον τοιχο ηταν γραμμενο με το αιμα του σκυλιου : "Και ο δια...ος ξερει να γλυφει¨"..

Αρχική Δημοσίευση από soulitsa@xd
Eεεε νταξει ελεοςςςς αυτο παραπαει...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 17-02-11 στις 01:27. Αιτία: merge και προσθήκη spoiler για μείωση του scrolling
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DriveIn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DriveIn
Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 72 μηνύματα.

O DriveIn έγραψε στις 01:08, 17-02-11:

Λατρεμένοι αστικοί μύθοι...!

Παράθεση

ροκης

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ροκης
Ο ροκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O ροκης οτι και να πεις ειναι λιγο έγραψε στις 14:41, 04-07-11:

αυτη η ιστορια ειναι 100% ψευτικη αλλα ενδιαφερουσα

Σε ενα απομακρυσμενο χωριο ζουσε μια απλη οικογενεια οπου αποτελουνταν απο τη μητερα το πατερα
το γιο τους (Κωστα) και τη κορη τους (Αννα).
Ο Κωστας ηταν κατι παραπανω απο ζωηρος, ηταν δαιμονισμενος. Γι αυτο το λογο σκαρωνε στην αδερφη του παρατραβηγμενες
φαρσες σε τακτικα χρονικα διαστηματα τρομαζωντας συνεχεια την αδερφη του. Στη τελευταια το παρακανε. Γιατι αναγκασε
την αδερφη του να πανε σ ενα ερημο σπιτι εχωντας σκαρωσει τροπο να την κατατρομαξει... Η φαρσα αποδωθηκε μοιραια για
την Αννα διοτι απ το σοκ επαθε συγκοπη. Ο Κωστας χωρις να θελει να πει την αληθεια την εθαψε με τους φιλους του μιας και
μαζι σκαρωσαν τη φαρσα την Αννα. Οταν ειπε στη μητερα τους πως η Αννα επεσε θυμα απαγωγεων η μανα περιμενε τηλεφωνημα
απ τους απαγωγεις για να μαθει τι ζητανε

Ο χρονος κυλαγε και η μανα τους ειχε πεσει σε καταθληψη γιατι ανησυχουσε.............. στο τελος η μητερα παιθανε... Ο κωστας επρεπε
να μηλησει και γι αυτο ειπε την αληθεια στον πατερα του... Ο πατερας του σοκαρισμενος και απογοητευμενος τον εβαλε σε μια ψυχιατρικη
κλινηκη.

Ο κωστας μερα με τη μερα αλλαζε η συμπεριφορα του προς το χειροτερο μεχρι που αναγκαστηκαν να τον βαλουν σε καποιο ειδος απομονωσης.
Μια μερα ο Κωστας επιτεθηκε στη νοσοκομα τη δαγκωσε στο λαιμο χωρις να μπορεσει αυτη να βγαλει καποια αχνα. Ετσι βγηκε απ την απομωνωση
και αρχισε ναεπιτηθεται στις νοσοκομες και οποιον εβρισκε μπροστα του.... Αναγκαστηκαν να εκαινωσουν το κτηριο και το δαιμονισμαινο παιδι εμεινε εκει μεσα... Ενα βραδυ οι γειτονες ακουγαν φωνες και καλεσαν την αστυνομια... Οταν μπηκαν μεσα οι μπατσοι αρχισαν να ακουνε να τριζει ξυλινο πατωμα παρολο που το πατωμα ηταν τσιμεντενιο. Ενα φως φαινοταν στο βαθος, κοκκινο φως και κατι τους τραβηξε να πανε το παιδι επητεθηκε στους αστυνομικους και τους τρεις τους καρφωσε με σπασμενο γυαλι στο λαιμο... το παιδι εκεινη τη στιγμη αποφσησε να βγει οσοι βλεπανε το παιδι
το ονομαζαν δ......ο οταν πηγε σ ενα νεκροταφειο και ειδε τον ταφο της αδερφης του... το παιδι εμεινε πανω στον ταφο της....

Την επομενη μερα το βρηκαν νεκρο επανω στο ταφο της ..... το μονο που ζηταγε ηταν συγχορεση απο την αδερφη του...

Παράθεση

Loukritia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loukritia
H Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 353 μηνύματα.

H Loukritia έγραψε στις 14:59, 12-07-11:

Εγώ έχω να διηγηθώ μία μικρή, την εκμυστηρεύτηκε μία ξαδέρφη της κολλητής μου στην ίδια.

Αυτή η κοπελιά (η ξαδέρφη ντε!) ασχολείται με τα εικαστικά γενικότερα, έτσι ήθελε να πάει να βγάλει καλλιτεχνικές φωτογραφίες σε ένα παλιό αρχοντικό στην περιοχή (υπάρχουν αρκετά εδώ πέρα, δεν ρώτησα ωστόσο να μάθω ποιό απ' όλα ήταν). Πήγε με ένα φίλο της τελικά.

Μπαίνουν λοιπόν στο σπίτι, αρχίζουν να τραβάνε φωτογραφίες, και ακούνε ένα κλάμα μωρού. Τρομαγμένοι αρχίζουν να τρέχουν για να βγουν έξω, και όταν βγήκαν άρχισαν να ακούνε μία γυναικεία φωνή να τραγουδάει ένα νανούρισμα.

Εμφάνισαν τις φωτογραφίες και είδαν ότι σε κάποιες υπήρχε ένα φάντασμα.

Προσωπικά δεν πιστεύω στα φαντάσματα, αλλά ανατρίχιασα όταν άκουσα την ιστορία. Και η κοπέλα που το έζησε δεν είχε λόγο να πει ψέματα στην ξαδέρφη της (την κολλητή μου).

Παράθεση

~LoVeR BoY~

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ~LoVeR BoY~
Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,221 μηνύματα.

O ~LoVeR BoY~ E.K.A.M. έγραψε στις 15:24, 12-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Loukritia
Μπαίνουν λοιπόν στο σπίτι, αρχίζουν να τραβάνε φωτογραφίες, και ακούνε ένα κλάμα μωρού. Τρομαγμένοι αρχίζουν να τρέχουν για να βγουν έξω, και όταν βγήκαν άρχισαν να ακούνε μία γυναικεία φωνή να τραγουδάει ένα νανούρισμα.

Εμφάνισαν τις φωτογραφίες και είδαν ότι σε κάποιες υπήρχε ένα φάντασμα.

Αυτός ο άτιμος ο αδερφός μου μια ζωή κλαίει
Μπράβο μαμά . Ε αφού έκλαιγε να μη το νανουρίσει να σταματήσει;
Βγήκα ωραίος;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~LoVeR BoY~ : 12-07-11 στις 15:43.
Παράθεση

mariadrd (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mariadrd
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H mariadrd εκανε την τιμη και έγραψε στις 11:42, 20-07-11:

Θα σας γράψω μία ιστορία μου η οποία συνέβη πριν 3-4 χρόνια περίπου στις διακοπές των Χριστουγέννων.
Ήμουν με τη κολλητή μου, είχαμε γυρίσει στο χωριό για τις διακοπές απο φοιτήτριες και είχαμε βγει για ποτό.
Επειδή μόλις είχα πάρει το δίπλωμα δεν έπινα, ούτε η φίλη μου το κατέχει το άθλημα με το ποτό. Οπότε μη βάλετε στο μυαλό σας ότι ήμασταν μεθυσμένες.
Βγήκαμε, κάναμε τη βόλτα μας και κατα τις 3 με 4 η ωρα τη νυχτα ήταν ...δε θυμαμαι λεπτομερειες ενώ κάναμε μια γύρα κάτω στο κέντρο του χωριού να δούμε αν είναι καμμια καφετερια με κανεναν τελειωμενο ανοιχτη.... δεν ηταν τπτ ανοιχτο κλασσικα, ψυχη δεν υπηρχε ως συνηθως. Σε αποσταση 2 τετραγωνων σε χωριο παντα μιλώντας, δηλαδή 80 μετρα το πολύ, ενώ είμαστε εν κινήση βλέπω (οδηγός εγώ) μία φιγούρα στη μέση του δρόμου να κινείται διαγώνια φωτισμένη κυκλικά , ένα περίεργο πράμα. Και λέω στη φίλη μου αμέσως ρεεεεε το βλέπεις αυτο?

Υπόψιν ότι το χωριό φωτίζεται και υπο άλλες συνθήκες έπρεπε να διακρίνουμε ακριβως τι είναι , κι αν ήταν άνθρωπος και ποιος ήταν.

Η φίλη μου μου λέει πάμε να δούμε, γτ ήταν να στίψω. Παω ευθεία, στα δευτερόλεπτα όλα αυτά. Πόση ώρα να κάνω με το αυτοκίνητο να διανύσω 2 τετράγωνα?

Μέχρι να φτάσουμε σε αυτά τα δευτερόλεπτα η φιγούρα είχε εξαφανιστεί κι ενώ την κοιτάζαμε δε καταλάβαμε που ακριβώς εξαφανίστηκε και πως δε το είδαμε.
Έστριψα προς τα εκεί που βλέπαμε πως κατευθυνόταν να δούμε που χώθηκε και τι ήταν. Αλλά εκεί έχει στη μία μεριά ένα εγκαταλελειμένο ερείπιο και απο την άλλη μερια ένα καφενείο. Αδύνατον να πηγε σε αυτά και στη συνέχεια του δρόμου δε φαινοταν τπτ.
Κάναμε πολλές βόλτες με το αυτοκίνητο κι επειτα σταματησαμε καπου και συζητουσαμε να βγαλουμε μια λογικη ακρη.

Το σχήμα ηταν περιεργο. Δε μπορω να σας δωσω να καταλαβετε, αλλα όταν συζητουσα με τη φιλη μου και προσπαθουσα να δωσω μια λογικοτητα σε αυτο που ειδα, ειπα, θα μπορουσε να ειναι ενας αντρας ο οποιος ειχε αγκαλια ενα ποδηλατο το οποιο ειχε φωτακια γυρω γυρω και αυτος το ιδιο. Η φιλη μου με ερωτησεις του τυπου τα φωτακια με μπαταρια τα εβαλε ? γτ το κρατουσε στα χερια δε μπορουσε να το τσουλαει? μου ακυρωσε εντελως καθε βαση λογικης.

Καμια εξηγηση δε μπορσαμε να δωσουμε. Ήταν αρκετα κοντα και το ειδαμε 2 ατομα. Ωστοσο εχω παψει να το ανακαλω γτ σε οποιον κι αν το εξιστορησαμε μας λεει μεθυσμενες ή πολλες ταινιες βλεπετε... κτλ.

Παράθεση

goufas13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη goufas13
Ο goufas13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O goufas13 καμικαζιιιιιιιιιι! έγραψε στις 18:41, 20-07-11:

καλα παιδια...! εχς κλ...σει μεντες η ωρα ινε 8 και εμαι ολομοναχος στο σπιτι μου...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Volkswagen Fan

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Διδακτικές Ιστορίες - Από Isiliel
      Το θέμα έχει λάβει 296 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Λογοτεχνία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-12-13 στις 21:22.
    • Ποτο-Ιστορίες - Από fantasmenos
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-03-12 στις 05:01.
    • Ιστορίες που γράφει η ζωή - Από suspiria
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-12-11 στις 20:32.
    • Αληθινές Ιστορίες - Από fantasmenos
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-07-09 στις 22:16.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους