Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,856 μηνύματα σε 74,636 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τρομακτικές Ιστορίες

MrLefteris93

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MrLefteris93
Ο MrLefteris93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Αστυνομικός και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O MrLefteris93 έγραψε στις 18:58, 02-09-11:

Και εγώ με την σειρά μου θα σας διηγηθώ κάτι που έγινε σε εμένα πριν λιγο καιρο. Είναι πραγματική ιστορία.. αλλά δεν θα σας πιέσω να την πιστέψετε…

Ένα Βράδυ, γυρνούσαμε σπίτι με τον φίλο μου, με το αυτοκίνητο μου. Μια μέρα Πριν, είχα πάρει το δίπλωμα και αποφασίσαμε να οδηγήσω εγώ (φίλος μου είχε πάρει πιο πριν το δίπλωμα) και έτσι έγινε… Στον δρόμο σκοτάδι, ούτε ένα φως, παρά μόνο το φανάρι που είχαμε μπροστά. Σταμάτησα στο φανάρι, για περίπου 2 λεπτά… είχα τρομοκρατηθεί.. και σκεφτόμουνα γιατί δεν γινόταν πράσινο.. ο δρόμος συνέχιζε ευθεία ή έστριβες αριστερά.. ταραγμένος εγώ βάζω πρώτη και με λέει ο φίλος μου
-Τι κάνεις ρε κόκκινο είναι ακόμα.. και του λέω:
-Ναι αλλά είναι πολύ ώρα κόκκινο.. και ξεκινώ. ακούγοντας την μουρμουρά του φίλου μου. συνέχισα ευθεία, και εκείνη την στιγμή από τα αριστερά ένα αυτοκίνητο με μεγάλη ταχύτητα έπεσε πάνω στο φανάρι… κοίταξα τον φίλο μου και κατεβήκαμε γρήγορα.. πήγαμε στο αυτοκίνητο που τράκαρε να δούμε άμα είναι καλά ο οδηγός. Πλησιάζοντας είδα ότι η πόρτα του οδηγού ήταν ήδη ανοικτή, και ότι ο οδηγός δεν ήταν μέσα… εκεί εγώ χεστηκα πάνω μου.. δεν ήξερα που να πρωτοκοιταξω.. ταραγμένοι μπήκαμε πάλι στο αυτοκίνητο μου, κάναμε στην άκρη, και κάλεσα το 100.. μέχρι να έρθει η αστυνομία, πήγα να τσεκάρω το δρόμο από το όποιο ήρθε το αυτοκίνητο. Και ξάπλα στον δρόμο είδαμε τον οδηγό του αυτοκίνητου, λιπόθυμο και με ελαφριά χτυπήματα στο κεφάλι. Ευτυχώς καταφέραμε να τον συνεφέρουμε τον ρωτήσαμε τι έγινε και μας είπε
- δεν έπιαναν τα φρένα για να σταματήσει το αυτοκίνητο πριν την στροφή και πήδηξα..
Και έγινε ότι έγινε. Αυτό σημαίνει, ότι άμα είχα κι άλλη υπομονή στο φανάρι, τώρα δεν θα σας έγραφα αυτό το γεγονός..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

amy001

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη amy001
H amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 907 μηνύματα.

H amy001 We lose ourselves in the things we love έγραψε στις 19:15, 02-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από MrLefteris93
Και εγώ με την σειρά μου θα σας διηγηθώ κάτι που έγινε σε εμένα πριν λιγο καιρο. Είναι πραγματική ιστορία.. αλλά δεν θα σας πιέσω να την πιστέψετε…

Ένα Βράδυ, γυρνούσαμε σπίτι με τον φίλο μου, με το αυτοκίνητο μου. Μια μέρα Πριν, είχα πάρει το δίπλωμα και αποφασίσαμε να οδηγήσω εγώ (φίλος μου είχε πάρει πιο πριν το δίπλωμα) και έτσι έγινε… Στον δρόμο σκοτάδι, ούτε ένα φως, παρά μόνο το φανάρι που είχαμε μπροστά. Σταμάτησα στο φανάρι, για περίπου 2 λεπτά… είχα τρομοκρατηθεί.. και σκεφτόμουνα γιατί δεν γινόταν πράσινο.. ο δρόμος συνέχιζε ευθεία ή έστριβες αριστερά.. ταραγμένος εγώ βάζω πρώτη και με λέει ο φίλος μου
-Τι κάνεις ρε κόκκινο είναι ακόμα.. και του λέω:
-Ναι αλλά είναι πολύ ώρα κόκκινο.. και ξεκινώ. ακούγοντας την μουρμουρά του φίλου μου. συνέχισα ευθεία, και εκείνη την στιγμή από τα αριστερά ένα αυτοκίνητο με μεγάλη ταχύτητα έπεσε πάνω στο φανάρι… κοίταξα τον φίλο μου και κατεβήκαμε γρήγορα.. πήγαμε στο αυτοκίνητο που τράκαρε να δούμε άμα είναι καλά ο οδηγός. Πλησιάζοντας είδα ότι η πόρτα του οδηγού ήταν ήδη ανοικτή, και ότι ο οδηγός δεν ήταν μέσα… εκεί εγώ χεστηκα πάνω μου.. δεν ήξερα που να πρωτοκοιταξω.. ταραγμένοι μπήκαμε πάλι στο αυτοκίνητο μου, κάναμε στην άκρη, και κάλεσα το 100.. μέχρι να έρθει η αστυνομία, πήγα να τσεκάρω το δρόμο από το όποιο ήρθε το αυτοκίνητο. Και ξάπλα στον δρόμο είδαμε τον οδηγό του αυτοκίνητου, λιπόθυμο και με ελαφριά χτυπήματα στο κεφάλι. Ευτυχώς καταφέραμε να τον συνεφέρουμε τον ρωτήσαμε τι έγινε και μας είπε
- δεν έπιαναν τα φρένα για να σταματήσει το αυτοκίνητο πριν την στροφή και πήδηξα..
Και έγινε ότι έγινε. Αυτό σημαίνει, ότι άμα είχα κι άλλη υπομονή στο φανάρι, τώρα δεν θα σας έγραφα αυτό το γεγονός..
ησουν ΠΑΡΑ πολυ τυχερος εχω να πω εγω!!!παλι καλα!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 19:54, 02-09-11:

Αυτό θα πει να έχεις επιτυχημένη διαίσθηση. Το τελευταίο πράγμα που θα τολμούσε να κάνει ένας άπειρος οδηγός, θα ήταν να ξεκινήσει με κόκκινο και να περάσει τη διασταύρωση. Επίσης, δεν ήταν πολύς χρόνος τα δύο λεπτά, ώστε να δικαιολογούν την ταραχή που βίωσες. Το μόνο που σε προστάτεψε ήταν το "Χάος", δηλαδή κάποιες υποσυνείδητες λειτουργίες σου, οι οποίες επεξεργάζονται δεδομένα που δεν γνωρίζουμε συνειδητά, με αποτέλεσμα να μπορούν να προβλέψουν κάποια πράγματα στο πολύ εγγύς μέλλον. Οι προβλέψεις δίνονται με "ακούσιες" μορφές (διαίσθηση, ξαφνικές παρορμήσεις, όνειρα κλπ), αφού δεν μπορεί αυτό το "Χάος" να μιλήσει απευθείας στο συνειδητό μας, κι όποιος μάθει να τις ακούει έχει πάντοτε πολλά να κερδίσει...

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MrLefteris93

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MrLefteris93
Ο MrLefteris93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Αστυνομικός και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O MrLefteris93 έγραψε στις 01:51, 07-09-11:

Θα ηθελα να σας αναφερω και ένα άλλο περιστατικο που έγινε όταν ήμουν μικρός. Ήμουν σε ηλικία 5-6 χρονών. Δεν θυμάμαι ακριβώς.

Ήταν μεσάνυχτα γύρο στις 3 ώρα και γυρνούσαμε σπίτι με το αμάξι από ένα γλέντι, εγώ, ο αδελφός μου (5 χρόνια μεγαλύτερος) και οι γονείς μου,. Φανταστείτε τώρα σκοτάδι, αριστερά χωράφια και δεξιά το ίδιο. Καθώς λοιπόν επιστρέφαμε μέσα στο χωράφι διέκρινα κάτι φωτεινό, ήταν σαν αμάξι με την δυνατή σκάλα στα φωτά, {ξέρετε πως φαίνετε..} ερχόταν κατά πάνω μας μέσα από το χωράφι και αλλάζει πορεία και περναει από μπροστά μας κάθετα. Εγώ εκείνη την στιγμή τεντώνομαι ( λόγο αντανακλαστικών) και πιάνομαι από την πόρτα και το άλλο χέρι τεντωμένο μπροστά και φωνάζω «ΜΠΑΜΠΑ» με κοιτάζει ο αδελφός μου τρομαγμένος και ρώταω το πάτερα μου:
-μπαμπά τι ήταν αυτό? Με ερωτάει:
-ποιο? Και του άπανταω:
-αυτό που βγήκε από το χωράφι και πέρασε από μπροστά μας? Και η απάντηση του ήταν:
-μα δεν πέρασε τίποτα από μπροστά μας..
τότε ΄΄παγωσα΄΄ κοίταξα τον αδελφό μου και τον ρώτησα άμα το είδε και ο ίδιος.. αλλά η απάντηση ήταν αρνητική.. Τοτε δεν το πολύ εδωσα σημασια, αλλα εδώ και 6 χρονια προσπαθω να καταλάβω τι ήταν… αλλά μάταια ..

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aeneas

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aeneas
Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 823 μηνύματα.

O Aeneas απελπισμένος έγραψε στις 01:55, 10-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από MrLefteris93
Θα ηθελα να σας αναφερω και ένα άλλο περιστατικο που έγινε όταν ήμουν μικρός. Ήμουν σε ηλικία 5-6 χρονών. Δεν θυμάμαι ακριβώς.

Ήταν μεσάνυχτα γύρο στις 3 ώρα και γυρνούσαμε σπίτι με το αμάξι από ένα γλέντι, εγώ, ο αδελφός μου (5 χρόνια μεγαλύτερος) και οι γονείς μου,. Φανταστείτε τώρα σκοτάδι, αριστερά χωράφια και δεξιά το ίδιο. Καθώς λοιπόν επιστρέφαμε μέσα στο χωράφι διέκρινα κάτι φωτεινό, ήταν σαν αμάξι με την δυνατή σκάλα στα φωτά, {ξέρετε πως φαίνετε..} ερχόταν κατά πάνω μας μέσα από το χωράφι και αλλάζει πορεία και περναει από μπροστά μας κάθετα. Εγώ εκείνη την στιγμή τεντώνομαι ( λόγο αντανακλαστικών) και πιάνομαι από την πόρτα και το άλλο χέρι τεντωμένο μπροστά και φωνάζω «ΜΠΑΜΠΑ» με κοιτάζει ο αδελφός μου τρομαγμένος και ρώταω το πάτερα μου:
-μπαμπά τι ήταν αυτό? Με ερωτάει:
-ποιο? Και του άπανταω:
-αυτό που βγήκε από το χωράφι και πέρασε από μπροστά μας? Και η απάντηση του ήταν:
-μα δεν πέρασε τίποτα από μπροστά μας..
τότε ΄΄παγωσα΄΄ κοίταξα τον αδελφό μου και τον ρώτησα άμα το είδε και ο ίδιος.. αλλά η απάντηση ήταν αρνητική.. Τοτε δεν το πολύ εδωσα σημασια, αλλα εδώ και 6 χρονια προσπαθω να καταλάβω τι ήταν… αλλά μάταια ..
Tι ήπιες στο γλέντι;

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MissCrazy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MissCrazy
H MissCrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H MissCrazy έγραψε στις 22:01, 30-11-11:

Γεια!Είμαι καινούργια στο φορουμ σας.Θα σας γραψω και γω μία ιστοριούλα που έμαθα προσφατα!
Ξεκινάω!!!
Πέρσι στον Καναδά στην γιορτή του Halloween, 3 κορίτσια (16-17 χρονών) είχαν πάει σε ενα bar. Ένας τύπος έκανε καμάκι στην μια (Jenny) αλλά αυτές τον έγραφαν. Αργότερα πήγε η κάθε μια σπίτι της. Μια από τις φίλες της Jenny όταν απάντησε σε μια κλήση της Jenny δεν έδωσε σημασία όταν την άκουσε να κλαίει και να παρακαλάει, νομίζοντας οτι έκανε πλάκα,και της το έκλεισε. Την άλλη μέρα η Jenny βρέθηκε νεκρή, είχε κρεμαστεί, ο τύπος είχε πιει και την σκότωσε… Από τότε η φίλη της Jenny κάθε Halloween δέχεται μια κλήση και ακούει την Jenny να κλαίει και να την παρακαλάει για βοήθεια….

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NiaParamoreLove (Νία Β.)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη NiaParamoreLove
H Νία Β. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Χορευτής και μας γράφει απο Ζαγορά (Μαγνησία). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H NiaParamoreLove Αντε αυριο αθηναα ;) έγραψε στις 13:00, 23-12-11:

Χμμμ...να πώ αυτή με τη Μπάρμπι Μαλιμπού;XD

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουλάκι (Bernadette)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Πουλάκι
H Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H Πουλάκι χτυπώντας το κεφάλι της στο πληκτρολόγιο έγραψε στις 12:18, 25-12-11:

Βάζω μια που μετέφρασα απο ξένο site...

Ηταν κάποτε μια νέα κοπέλα που ζούσε μόνη της σε μια απομονωμένη περιοχή. Δεν είχε ούτε οικογένεια, ούτε και φίλους, ούτε και είχε παντρευτεί. Η μοναδική διασκέδασή της ήταν να φτιάχνει παζλ. Κάθε βράδυ καθόταν μόνη της στην κουζίνα με ένα ολοκαίνουριο παζλ, και δεν πήγαινε για ύπνο μέχρι που το τελείωνε.

Ένα σκοτινό και βροχερό βράδυ, μετακινούσε τα επίπλα στο υπνοδωμάτιό της, όσπου, όταν τράβηξε την ντουλάπα, βρήκε ένα παλιό, σκονισμένο κουτί με παζλ. Το κάλυμμα του κουτιού είχε ξεθωριάσει και δεν μπορούσε να δει την εικόνα που υπήρχε πάνω του.
Ήταν πολύ περίεργη και αποφάσισε να το φτιάξει για αν δει τι απεικόνιζε. Άδειασε τα κομμάτια πάνω στο τραπέζι και ξεκίνησε να φτιάχνει το παζλ.
Όμως, καθώς έβαζε μερικά κομμάτια, με έκπληξη ανακάλυψε πως η εικόνα που εμφανιζόταν απεικόνιζε το δωμάτιο στο οποίο καθόταν. Η φιγούρα που είδε στο κέντρο, καθώς ολοκλήρωνε το παζλ, ήταν ο εαυτός της. Με τα χέρια της να τρέμουν, τοποθέτησε τα τελευταία τέσσερα κομμάτια και κοίταξε με τρόμο την εικόνα που είχε ολοκληρωθεί.
Στο ολοκληρωμένο πλέον παζλ, είδε τον εαυτό της να κάθεται στο τραπέζι και στο παράθυρο από πίσω της, είδε έναν άνδρα με τσεκούρι. Τρομοκρατημένη, σήκωσε τα μάτια από το παζλ όμως δεν τόλμησε να κοιτάξει πίσω της. Το τελευταίο πράγμα που άκουσε ήταν το παράθυρο να σπάει.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 22:09, 09-01-12:

Τα περισσότερα εδώ είναι urban legends (δεν έχει σημασία, είναι πολύ ενδιαφέρουσες ιστορίες) αλλά θα σας πω κι εγώ μια δική μου, πραγματική ιστορία. Δεν είναι ανατριχιαστική, αλλά έτσι έγιναν τα πράγματα.
Η μαμά μου πέθανε περίπου στις 3:30 τα χαράματα σε νοσοκομείο της Αθηνας. Δεν ξέρουμε ώρα ακριβώς, γιατί ο πατέρας μου που ήταν μαζί της το βράδυ στο δωμάτιο αποκοιμήθηκε από τις τρεις και κάτι μέχρι τις τέσσερις παρά κάτι. Ταλαιπωρήθηκε πολύ από ασθένεια, αλλά μέχρι και την τελευταία στιγμή ενδιαφερόταν για το πως θα βοηθήσει συνανθρώπους της και γενικά ήταν πολύ πιστή. Πριν μπει στο νοσοκομείο, κοιμόταν στον καναπέ του σαλονιού γιατί πόναγε και δεν βολευόταν καθόλου στο κρεβάτι.
Την επόμενη μέρα, μετακόμισα στο πατρικό για να είμαστε όλοι μαζί και είχα για δωμάτιο το σαλόνι. Δεν μπορούσα να κοιμηθώ τα βράδια και χάζευα στο ιντερνετ, διάβαζα ή έβλεπα ταινίες. Κάθε βράδυ για καμιά δεκαριά μέρες στις τρεις και κάτι το φως του σαλονιού αναβόσβηνε για λίγα λεπτά. Μερικές φορές έσβηνε τελείως και μετά άναβε πάλι ή άλλες φορές τρεμόπαιζε και μετά ήταν παλι σταθερό. Μερικές μέρες μετά, ο πατέρας μου (που είχε πάθει κατάθλιψη) άρχισε να κλαίει μέσα στη μέση του δρόμου. Ηταν τότε που (δεν θυμάμαι γιατί) είχαν αδειάσει τα Εξάρχεια και δεν κυκλοφορούσε ψυχή. Περπάταγε λοιπόν κλαίγοντας στους έρημους δρόμους του κέντρου και ζήτησε μια βοήθεια από τη μαμά μου (δεν το έκανε συγκεκριμένο, απλά μια βοήθεια να αντιμετωπίσει την κατάσταση). Μετά από λίγο, εμφανίστηκε τυχαία ένα μηχανάκι που το οδηγούσε ένας παλιός φίλος του πατέρα μου, τον πήρε και πήγαν σπίτι και συζήτησαν μέχρι τη νύχτα. Ο πατέρας μου ήταν καλύτερα την επόμενη.

Αρχική Δημοσίευση από MissCrazy
Πέρσι στον Καναδά στην γιορτή του Halloween, 3 κορίτσια (16-17 χρονών) είχαν πάει σε ενα bar.
Στον Καναδά επιτρέπεται η κατανάλωση αλκοόλ από ανήλικους σε μπαρ μόνο όταν συνοδεύονται από κηδεμόνες και μόνο σε συγκεκριμένες περιοχές. Το νόμιμο όριο είναι 18-19. Αρα αυτός ο θρύλος θέλει μια αλλαγή στις ηλικίες για να είναι πιό αληθοφανής.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mayram999 (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mayram999
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H mayram999 έγραψε στις 11:19, 06-06-12:

Μια φορά ήταν ένας πολύ μυστήριος τύπος. Δεν τον έκανε κανένας παρέα και καθόταν όλη μέρα και διάβαζε ιστορίες
με φαντάσματα. Μια φορά διάβασε μια πολύ,
μα πάρα πολύ τρομακτική ιστορία (σαν αυτές που ποστάρετε εδώ ένα πράγμα...) και φοβήθηκε. Και αμόλησε τότε μια
κλανιά που ακούστηκε σε όλο το βλαχοχώρι στο οποίο έμενε.
Από τότε ο κώλος του τον ενοχλούσε πολύ και αναγκάστηκε να πάει στον γιατρό.
Εκεί συνάντησε τον dr house και του είπε ότι έχει καρκίνο στον πρωκτό.
Τότε ο κακομοίρης άρχισε να φωνάζει "ΟΧΙΙΙΙ! ΟΧΙ ΕΜΕΝΑΑ! ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ" και βγήκε τρέχοντας από
το ιατρείο. Από τότε εξαφανίστηκε και δεν τον ξαναείδε κανείς.
Παρόλο που πέρασαν 216 χρόνια από τότε λένε ότι το φάντασμά του υπάρχει ακόμα και περιπλανιέται στην τουαλέτα του...
Και ότι αν μπεις στο σπίτι του θα βγει τρέχοντας από 'κει μέσα λέγοντας "ουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ".
Και θα σε ταράξει στα κλανίδια μέχρι να λιποθυμήσεις.

Αυτή την ιστορία την έχει γράψει ο αδερφός μου σε ένα άλλο φόρουμ xD

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 11:53, 06-06-12:

Η πιο τρομακτική ιστορια του κόσμου: (πατα spoiler)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KingFox : 06-06-12 στις 12:51.
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 13:50, 15-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από MissCrazy
Γεια!Είμαι καινούργια στο φορουμ σας.Θα σας γραψω και γω μία ιστοριούλα που έμαθα προσφατα!
Ξεκινάω!!!
Πέρσι στον Καναδά στην γιορτή του Halloween, 3 κορίτσια (16-17 χρονών) είχαν πάει σε ενα bar. Ένας τύπος έκανε καμάκι στην μια (Jenny) αλλά αυτές τον έγραφαν. Αργότερα πήγε η κάθε μια σπίτι της. Μια από τις φίλες της Jenny όταν απάντησε σε μια κλήση της Jenny δεν έδωσε σημασία όταν την άκουσε να κλαίει και να παρακαλάει, νομίζοντας οτι έκανε πλάκα,και της το έκλεισε. Την άλλη μέρα η Jenny βρέθηκε νεκρή, είχε κρεμαστεί, ο τύπος είχε πιει και την σκότωσε… Από τότε η φίλη της Jenny κάθε Halloween δέχεται μια κλήση και ακούει την Jenny να κλαίει και να την παρακαλάει για βοήθεια….
και εμείς πως περιμένεις να το διαβάσουμε με τέτοιο χρώμα στα γράμματα?!
btw είναι πολύ ωραία ιστοριούλα

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 15:02, 15-06-12:

Η συντομότερη ιστορία τρόμου στον κόσμο

14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 10:12, 17-06-12:

Ένα μικρό κορίτσι, έμεινε για πρώτη φορά σπίτι μόνο του με μόνη προστασία τον σκύλο του σπιτιού. Στο ράδιο άκουσε για έναν που δραπέτευσε από το τρελοκομείο που βρισκόταν κοντά στο σπίτι. Κλείδωσε όλες τις πόρτες και πήγε να κοιμηθεί. Από ο μπάνιο ακουγόταν η βρύση να στάζει και αυτό δεν την άφηνε να κοιμηθεί. Έψαξε με το χέρι της δίπλα στο κρεβάτι για να σιγουρευτεί ότι ο σκύλος της ήταν δίπλα της, και σιγουρεύτηκε όταν της έγλυψε το χέρι...
Το πρωί βρήκε το σκύλο της κρεμασμένο στη ντουζιέρα, και αίμα έσταζε από το σώμα του, ενώ στον καθρέφτη έγραφε με αίμα: "και οι άνθρωποι μπορούν να γλύψουν"

Νταξει, δεν είναι πολύ τρομακτική, αλλά την είχα κάνει πέρσι κόμιξ για τα καλλιτεχνικά και είπα να την τιμήσω :*)

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MissCrazy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MissCrazy
H MissCrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H MissCrazy έγραψε στις 15:10, 05-07-12:

αλήθεια;δεν είχα ιδέαααα

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:51, 07-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Sofia Loony
Ένα μικρό κορίτσι, έμεινε για πρώτη φορά σπίτι μόνο του με μόνη προστασία τον σκύλο του σπιτιού. Στο ράδιο άκουσε για έναν που δραπέτευσε από το τρελοκομείο που βρισκόταν κοντά στο σπίτι. Κλείδωσε όλες τις πόρτες και πήγε να κοιμηθεί. Από ο μπάνιο ακουγόταν η βρύση να στάζει και αυτό δεν την άφηνε να κοιμηθεί. Έψαξε με το χέρι της δίπλα στο κρεβάτι για να σιγουρευτεί ότι ο σκύλος της ήταν δίπλα της, και σιγουρεύτηκε όταν της έγλυψε το χέρι...
Το πρωί βρήκε το σκύλο της κρεμασμένο στη ντουζιέρα, και αίμα έσταζε από το σώμα του, ενώ στον καθρέφτη έγραφε με αίμα: "και οι άνθρωποι μπορούν να γλύψουν"

Νταξει, δεν είναι πολύ τρομακτική, αλλά την είχα κάνει πέρσι κόμιξ για τα καλλιτεχνικά και είπα να την τιμήσω :*)
Αυτο το εκανες κομιξ ? Ωωω μα αυτο θελω να το δω !!

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 22:04, 07-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
Η συντομότερη ιστορία τρόμου στον κόσμο
This:
"The last man on Earth sat alone in a room. There was a knock on the door..."
By Fredric Brown

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:03, 19-08-12:

Ήταν κάποτε ένα κοριτσάκι 10 χρονών που οι γονείς της εξαιτίας ενός Meeting έπρεπε να την αφήσουν για ένα βράδυ μόνη της στο σπίτι. Για να μην φοβάται το κοριτσάκι το βράδυ της αγόρασαν ένα εκπαιδευμένο pit bull. Μετά από πολλά κλάματα η μικρή δέχεται να μείνει στο σπίτι. Πριν φύγουν οι γονείς της της είπαν ότι όταν φοβάται αυτή απλός θα βάζει το χέρι της κάτω από το κρεβάτι και ο σκύλος θα της το γλύφει ώστε αυτή να ξεχνιέται. Αργά το βράδυ όμως κάποιοι παράξενοι ήχοι από την τουαλέτα τρόμαξαν την μικρή που κουκουλώθηκε και έβαλε το χέρι της κάτω από το κρεβάτι. Το σκυλί της το έγλυψε και έτσι αυτή χαλάρωσε. Αργότερα όμως οι ήχοι ξανακούστηκαν και το κοριτσάκι άρχισε να τρομάζει περισσότερο. Ξαναέβαλε το χέρι της στο στόμα του σκυλιού και χαλάρωσε μόνο για λίγα δευτερόλεπτα αφού ο ήχος άρχισε να γίνεται πιο δυνατός από ποτέ. Το κοριτσάκι τρομαγμένο πήγε ως την τουαλέτα για να δει τι συνέβαινε και τότε. . . .

Την επόμενη μέρα οι γονείς αντίκρισαν ένα φρικτό θέαμα! Μέσα στην τουαλέτα η κόρη και ο σκύλος τους ήταν ξεκοιλιασμένοι και κρεμασμένοι γεμάτοι αίματα. Δίπλα τους γραμμένο με το αίμα του σκυλιού τα εξής λόγια ''ΔΕΝ ΓΛΥΦΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ''

Αγαπημένη (Παραλλαγή αυτής που έγραψε η Σοφία πιο πάνω)

-6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 16:45, 19-08-12:

Χτες το βράδυ σηκώθηκα με πονόκοιλο και πήγα στο μπάνιο. Την προηγούμενη είχα φάει 3 κομμάτια μουσακά, σκορδαλιά, τζατζίκι και ταραμοσαλάτα. Στο μπάνιο διαδραματίστηκε μια ιστορία που θα τρόμαζε όποια ανύποπτη ψυχή τύχαινε να μπει εκείνη την ώρα.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη just smile!
H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε στις 16:56, 19-08-12:

Υπηρχε αποσμητικο χωρου;;;

Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Λέκτορας . Έχει γράψει 3,370 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 17:56, 19-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Ήταν κάποτε ένα κοριτσάκι 10 χρονών που οι γονείς της εξαιτίας ενός Meeting έπρεπε να την αφήσουν για ένα βράδυ μόνη της στο σπίτι. Για να μην φοβάται το κοριτσάκι το βράδυ της αγόρασαν ένα εκπαιδευμένο pit bull. Μετά από πολλά κλάματα η μικρή δέχεται να μείνει στο σπίτι. Πριν φύγουν οι γονείς της της είπαν ότι όταν φοβάται αυτή απλός θα βάζει το χέρι της κάτω από το κρεβάτι και ο σκύλος θα της το γλύφει ώστε αυτή να ξεχνιέται. Αργά το βράδυ όμως κάποιοι παράξενοι ήχοι από την τουαλέτα τρόμαξαν την μικρή που κουκουλώθηκε και έβαλε το χέρι της κάτω από το κρεβάτι. Το σκυλί της το έγλυψε και έτσι αυτή χαλάρωσε. Αργότερα όμως οι ήχοι ξανακούστηκαν και το κοριτσάκι άρχισε να τρομάζει περισσότερο. Ξαναέβαλε το χέρι της στο στόμα του σκυλιού και χαλάρωσε μόνο για λίγα δευτερόλεπτα αφού ο ήχος άρχισε να γίνεται πιο δυνατός από ποτέ. Το κοριτσάκι τρομαγμένο πήγε ως την τουαλέτα για να δει τι συνέβαινε και τότε. . . .

Την επόμενη μέρα οι γονείς αντίκρισαν ένα φρικτό θέαμα! Μέσα στην τουαλέτα η κόρη και ο σκύλος τους ήταν ξεκοιλιασμένοι και κρεμασμένοι γεμάτοι αίματα. Δίπλα τους γραμμένο με το αίμα του σκυλιού τα εξής λόγια ''ΔΕΝ ΓΛΥΦΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ''

Αγαπημένη (Παραλλαγή αυτής που έγραψε η Σοφία πιο πάνω)
Ρεεε,εγω νομιζα οτι εκει που της το εγλυφε αρχικα ο σκυλος,σε μια στιγμη θα ελεγες πως της το εγλυφε,αλλα κατω απο το κρεβατι δεν θα ηταν ο σκυλος.

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:00, 19-08-12:

Οχι!Αφου ετσι την εχω δει..Σε σελιδα στο Fb την ειχα δει κ την εβαλα εδω
Μια λεει δε μπορουσε να κοιμηθει για μερες!Αι καλαα

Παράθεση

blur

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη blur
Ο blur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O blur έγραψε στις 12:23, 29-09-12:

Αυτή η ιστορία που είναι πραγματική και την βρήκα σε ένα άλλο φόρουμ. Ενα καλοκαίρι του 1998 5 φίλες πήγαν σε ένα camp όπου λειτουργούσε και ως σχολείο. Από την αρχή τους είπαν ότι αυτό το σχολείο είναι καταραμένο αλλά αυτές δεν έδωσαν σημασία. Μετά από περίπου 2 εβδομάδες μαζεύτηκαν μερικά παιδιά και συζητούσαν για αυτό το θέμα, μετά πήγαν και αυτές και άκουσαν την ιστορία της ματωμένης Μαρίας με πολλές λεπτομέρειες.

Τώρα θα σας διηγηθώ αυτήν την ιστορία. Πριν από πολλά χρόνια η Μαρία πήγε μια βόλτα μόνη της σε αυτό το σχολείο γιατί προηγουμένως είχε γίνει ένας καυγάς στο σπίτι της με αυτήν και την μητέρα της. Ξαφνικά έξω από το σχολείο πέρναγε ένας κακοποιός και την είδε μονή της να τριγυρνάει τη νύχτα στο σχολείο. Tης έκλεισε τα μάτια, την έδεσε, της έκλεισε το στόμα και την πήγε μέσα σε μια τάξη όπου εκεί την σκότωσε. Tο άλλο πρωί τα παιδιά πηγαίνοντας μέσα στην τάξη είδαν το πτώμα της και κάτι γραμμένο στον πίνακα ¨ΘΑ ΣΑΣ ΣΚΟΤΩΣΩ ΟΛΟΥΣ¨… Επίσης είδαν στο πάνω μέρος του σχολείου τα αρχικά Κ.Β.Σ. Λένε ότι σημαίνει Καταραμένο και αρχικά του δολοφόνου (Β.Σ.). Τα παιδιά τρόμαξαν πολύ και φώναξαν την κυρία τους. Η κυρία είπε στα παιδία να μην το πούνε σε κανέναν και χωρίστηκαν σε άλλες τάξεις. Προσπάθησαν να τα σβήσουν τα αρχικά αλλά μάταια. Απλώς καθάρισαν τα αίματα από την τάξη.

Αυτή η ιστορία πέρναγε από τάξη σε τάξη και από μαθητή σε μαθητή ώσπου έφτασαν στα αυτιά μας. Πολλά παιδιά λένε ότι η ψυχή της -το πνεύμα είναι μέσα στο σχολείο γιατί παρακολουθούν πολλά φαινόμενα, οι πίνακες κουνιόντουσαν, άλλαζαν θέση, και πολλά άλλα. Μια μέρα που μερικά παιδιά ήταν στον 1ο όροφο άκουσαν κάποιον να παίζει πιάνο, πήγαν πάνω και δεν ήταν κανείς. Μετά το ξανάκουσαν, ξαναπήγαν πάνω, κανείς. Ακούστηκε και ένα και ένας θόρυβος, ξαναπήγαμε πάνω, και τι να δούμε; Ο πίνακας είχε αλλάξει θέση και είχε πέσει ένα ράφι από την βιβλιοθήκη. Τρομάξαν πολύ και το συζητούσαν μέχρι που έφτασε η 3η εβδομάδα που είχε τελείωσε το camp. Έτσι το μυστήριο έμεινε άλυτο…

Παράθεση

blur

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη blur
Ο blur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O blur έγραψε στις 19:09, 07-10-12:

Η ιστορία αυτή μου συνέβει πριν 4 χρόνια. Εγώ είμουν η μόνη
αυτόπτης μάρτυρας και το περιστατικό κράτησε για πάρα πολύ
λίγο. Κι έτσι όπως θα φαντάζεστε κανεις δε με πιστεψε. Και
μάλιστα επειδή εγω έλεγα την ιστορία αυτή σε πολύ κόσμο
συγγενείς και γνωστούς μας ο πατέρας μου μου είπε ευγενικά
να το βουλωσω και να μην κάνω πια λόγο σε κανένα γι αυτά τα
πράγματα γιατί ταράζω τους κοντινούς συγγενείς του νεκρου.
Δίπλα από το σπίτι της γιαγιάς και του παπού στο χωριό μου
(ο παπούς έχει πεθάνει από το 1987) έμενε ο Χ.. ο οποίος ήταν
πολύ φίλος με τη γιαγιά μου και κάνανε πολύ παρέα τα τελευταία
χρόνια. Hταν πολύ άρρωστος, είχε 200 διαφορετικές αρρώστιες
και τον περιμένανε οι δικοί του. Αλλά δεν τους έκανε το χατίρι
Οι συγγενείς του έπρεπε να τον φροντίζουν συνέχεια και να τον
πηγαίνουν σε γιατρούς και σε νοσοκομεία. Αυτός κάθε απόγευμα
ερχότανε στη γιαγιά μου αν ήταν καλά και μπορούσε να περπατήσει
για να πιούνε καφέ και για κουβεντούλα. Καμιά φορά αν ήταν καλά
αυτός και είχε δυνάμεις πηγαίνανε για περίπατο.
Μια μέρα ήμουν στη γιαγιά μου και την βοηθούσα να μαζέψει τα χαλιά
για το καλοκαίρι. Η γιαγιά μου ζήτησε να κατέβω στο υπογειο του σπιτιού
για να πάρω νάυλον σακούλες να βάλουμε μεσα τα χαλιά. Εγώ κα-
τέβηκα τις σκάλες και βλέπω τότε τον Χ. να ετοιμάζεται να ανοίξει τη
αυλόπορτα και να μπει για να έρθει να βρει την γιαγιά μου. Δεν
τον ήξερα και πολύ καλά και προτίμησα αφού δεν με παρατήρησε
να μην τον χαιρετήσω γιατί ντράπηκα. Πήγα στο υπόγειο και βρήκα
τις σακούλες. Ανεβαίνω σε χρόνο ντετέ και καθώς είμαι στα σκαλιά
ακούω την φωνή της κόρης του Χ να φωνάζει πατέρα! πατέρα! και να
κλαίει. Η γιαγια μου βγήκε στην πόρτα να δει τί τρέχει. Τότε βγαίνει
κι αυτή στην αυλή της και βλέπει την γιαγιά μου και τον υπόλοιπο
κόσμο που είχε βγεί από τα σπίτια του και λέει: πέθανε ο πατέρας μου!
Εγώ νόμισα ότι θα τον είχε χάσει και νόμισε ότι ο γέρος έπεσε κάπου
και πεθανε (είχε βλέπεις και καρδιά) και της λέω: όχι θεία ... εδώ είναι
ο πατέρας σου στη γιαγιά μου. Η γιαγιά μου με κοίταξε πολύ περίεργα!
Τότε η θεία είπε ότι ο πατέρας της έβλεπε τηλεόραση και ξαφνικά έπεσε
κάτω πεθαμένος. Μετά από λίγο ήρθε το ασθενοφόρο και τον πήρε.
Είχε πεθάνει. Αλλά αφού αυτός είχε πεθάνει τότε πως τον είδα εγώ να
μπαίνει στην αυλή μας;;;;;;;; Εγώ δεν ήξερα τι να πω και δεν είπα τίποτα
γιατί η γιαγιά με κοιτούσε πολύ περίεργα. Δεν είπαμε τίποτε άλλο σχετικά
και εγώ μετά από λίγο μπήκα στο αμάξι μου κι έφυγα.
Την επομενη μερα μετά την κηδεια ξαναπήγα στη γιαγιά και με ρώτησε
τότε πως μου ήρθε να πω ότι ο παπούς Χ. ήταν στο σπίτι μας όταν πέθανε.
Εγώ τότε της εξήγησα όλη την υπόθεση πως τον είδα να μπαίνει στη αυλή
μας όταν εγώ πήγαινα για υπόγειο και πως νόμισα ότι είχε ανέβει αυτός
πάνω σε μας. Τότε η γιαγιά μου με σταυρωσε και είπε να μην το πω σε
κανέναν αυτό. Εγώ το είπα και βρήκα τον μπελά μου. Αλλά αφού
λέω την αλήθεια! Αυτός ο βρικόλακας πέθανε και καπάκι ήρθε να μας
κάνει επίσκεψη, αυτός ή το πνεύμα του. Αλλά εγώ τον είδα κανονικό όπως
ήταν πάντα. Κι όμως δεν ήταν δυνατό. Πως ήρθε αφού καθόταν σπίτι
του όλη την ώρα και έβλεπε τηλεόραση και τον είδα δευτερόλεπτα
πριν αρχίσει να φωνάζει η κόρη του;;;;;;;; Προσοχή στα φαντάσματα!

Παράθεση

Anastasia185

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Anastasia185
H Anastasia185 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Anastasia185 έγραψε στις 18:13, 27-03-13:

Μια μέρα,ήταν μια μητέρα που ζούσε με τον άντρα της και τις τρεις κόρες της σε μια όμορφη πόλη.Ένα πρωί,η μητέρα πήγε για ψώνια και αποφάσισε να περάσει και από το ανθοπωλείο να πάρει τρία τριαντάφυλλα για τις κόρες της.Όταν γύρισε σπίτι της,ήταν ήδη αργά και τα κορίτσια είχαν ξαπλώσει.Έτσι,η μητέρα άφησε το ένα τριαντάφυλλο δίπλα στο μαξιλάρι της μεγάλης της κόρης κι έφυγε.Το επόμενο πρωί η κοπέλα βρέθηκε δολοφονημένη στο κρεβάτι της.Το δεύτερο βράδυ η μητέρα άφησε ένα άλλο τριαντάφυλλο δίπλα στο μαξιλάρι της μεσαίας κόρης,όμως το πρωί βρέθηκε κι εκείνη νεκρή.Το τρίτο βράδυ η μητέρα άφησε το τελευταίο τριαντάφυλλο δίπλα στο μαξιλάρι της τελευταίας κόρης.Όμως επειδή η μικρή κάτι είχε ψιλιαστεί,δεν κοιμήθηκε το βράδυ.Ξαφνικά είδε ένα χέρι να βγαίνει μέσα από το τριαντάφυλλο κρατώντας ένα μαχαίρι και αμέσως το έκοψε!Την επόμενη μέρα η μητέρα πήγε στο ανθοπωλείο και είδε τον ανθοπώλη με κομμένο χέρι........

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 18:15, 27-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Anastasia185
Μια μέρα,ήταν μια μητέρα που ζούσε με τον άντρα της και τις τρεις κόρες της σε μια όμορφη πόλη.Ένα πρωί,η μητέρα πήγε για ψώνια και αποφάσισε να περάσει και από το ανθοπωλείο να πάρει τρία τριαντάφυλλα για τις κόρες της.Όταν γύρισε σπίτι της,ήταν ήδη αργά και τα κορίτσια είχαν ξαπλώσει.Έτσι,η μητέρα άφησε το ένα τριαντάφυλλο δίπλα στο μαξιλάρι της μεγάλης της κόρης κι έφυγε.Το επόμενο πρωί η κοπέλα βρέθηκε δολοφονημένη στο κρεβάτι της.Το δεύτερο βράδυ η μητέρα άφησε ένα άλλο τριαντάφυλλο δίπλα στο μαξιλάρι της μεσαίας κόρης,όμως το πρωί βρέθηκε κι εκείνη νεκρή.Το τρίτο βράδυ η μητέρα άφησε το τελευταίο τριαντάφυλλο δίπλα στο μαξιλάρι της τελευταίας κόρης.Όμως επειδή η μικρή κάτι είχε ψιλιαστεί,δεν κοιμήθηκε το βράδυ.Ξαφνικά είδε ένα χέρι να βγαίνει μέσα από το τριαντάφυλλο κρατώντας ένα μαχαίρι και αμέσως το έκοψε!Την επόμενη μέρα η μητέρα πήγε στο ανθοπωλείο και είδε τον ανθοπώλη με κομμένο χέρι........

...παλι καλά που δεν έβαλε άλλο τμήμα της ανατομίας του μέσα στο τριαντάφυλλο δλδ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

My_paSSion

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη My_paSSion
H My_paSSion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H My_paSSion Υou that I was looking for.. έγραψε στις 19:25, 03-09-13:

Ήταν μια κοπελίτσα και οι γονείς της δούλευαν συνέχεια. Έτσι έμενε συχνά μόνη της σπίτι. Οι γονείς της, ανησυχούσαν για την υγεία της και αποφάσισαν να πάνε σε ένα ψυχολόγο για να μην έχει κάποιο πρόβλημα που μένει μόνη. Ο Ψυχολόγος συστήνει στην οικογένεια να πάρουν ένα σκυλάκι, έτσι ώστε όταν λείπουν η μικρή να νιώθει μια παρουσία δίπλα της. Έτσι και έγινε.
Κάθε βράδυ πριν κοιμηθεί το σκυλάκι ερχόταν στο κρεβάτι της, αυτή άφηνε το χέρι κάτω και της το έγλυφε , ένιωθε έτσι ασφάλεια.

Μία μέρα, κλασσικά πήγε στο κρεβάτι, άφησε το χέρι από κάτω και ένιωσε το σκυλάκι να την γλύφει, όμως υπήρχε ένας εκνευριστικός θόρυβος, σαν μια βρύση να στάζει. τακ τακ τακ κλπ. Πηγαίνει στην κουζίνα, κοιτάζει την βρύση και έδειχνε μια χαρά. Γυρίζει πάλι στο κρεβάτι, το σκυλάκι γλύφει κλπ, ο θόρυβος όμως δεν σταμάτησε. Πηγαίνει στο μπάνιο, κοιτάζει την βρύση του νεροχύτη και ήταν κλειστή, ο θόρυβος όμως ακουγόταν πίσω από την κουρτίνα του μπάνιου. Ανοίγει την κουρτίνα και βλέπει το σκυλάκι καρφωμένο στον τοίχο να στάζει το αίμα του και να γράφει με το αίμα του στο τοίχο :
“ΑΝ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ, ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΓΛΥΦΕ ΤΟ ΧΕΡΙ???”

Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 19:27, 03-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από My_paSSion
Ήταν μια κοπελίτσα και οι γονείς της δούλευαν συνέχεια. Έτσι έμενε συχνά μόνη της σπίτι. Οι γονείς της, ανησυχούσαν για την υγεία της και αποφάσισαν να πάνε σε ένα ψυχολόγο για να μην έχει κάποιο πρόβλημα που μένει μόνη. Ο Ψυχολόγος συστήνει στην οικογένεια να πάρουν ένα σκυλάκι, έτσι ώστε όταν λείπουν η μικρή να νιώθει μια παρουσία δίπλα της. Έτσι και έγινε.
Κάθε βράδυ πριν κοιμηθεί το σκυλάκι ερχόταν στο κρεβάτι της, αυτή άφηνε το χέρι κάτω και της το έγλυφε , ένιωθε έτσι ασφάλεια.

Μία μέρα, κλασσικά πήγε στο κρεβάτι, άφησε το χέρι από κάτω και ένιωσε το σκυλάκι να την γλύφει, όμως υπήρχε ένας εκνευριστικός θόρυβος, σαν μια βρύση να στάζει. τακ τακ τακ κλπ. Πηγαίνει στην κουζίνα, κοιτάζει την βρύση και έδειχνε μια χαρά. Γυρίζει πάλι στο κρεβάτι, το σκυλάκι γλύφει κλπ, ο θόρυβος όμως δεν σταμάτησε. Πηγαίνει στο μπάνιο, κοιτάζει την βρύση του νεροχύτη και ήταν κλειστή, ο θόρυβος όμως ακουγόταν πίσω από την κουρτίνα του μπάνιου. Ανοίγει την κουρτίνα και βλέπει το σκυλάκι καρφωμένο στον τοίχο να στάζει το αίμα του και να γράφει με το αίμα του στο τοίχο :
Χαχαχ αυτό είναι γνωστό και απο ταινία

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Νηρηίς_
H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 852 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 19:29, 03-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από My_paSSion

Και μετά;;;;

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 19:54, 03-09-13:

Έβγαλε μια κραυγή τρόμου και έτρεξε προς την εξώπορτα. Όμως ήταν κλειδωμένη. Εκείνη τη στιγμή έπεσε κεραυνός και τα φώτα έσβησαν. Έτρεξε στο σαλόνι και χώθηκε πίσω από τον καναπέ. Έπιασε κάτι υγρό και μαλακό. Στο φως μιας αστραπής είδε ότι ήταν το ακέφαλο σώμα ενός μικρού παιδιού γεμάτο αίματα που έτρεχαν παντού και πάνω του ποντίκια που το έτρωγαν. Ούρλιαξε και έτρεξε προς το δωμάτιό της. Έκλεισε την πόρτα αλλά δεν είχε κλειδί. Επιστράτευσε όλες τις δυνάμεις της και με τους λυγμούς να της κόβουν την ανάσα έσπρωξε ένα κομοδίνο μπροστά στην πόρτα. Στάθηκε λίγο και τότε έπεσε μια αστραπή και πάνω στο κρεβάτι της είδε . . . .

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 19:56, 03-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Έβγαλε μια κραυγή τρόμου και έτρεξε προς την εξώπορτα. Όμως ήταν κλειδωμένη. Εκείνη τη στιγμή έπεσε κεραυνός και τα φώτα έσβησαν. Έτρεξε στο σαλόνι και χώθηκε πίσω από τον καναπέ. Έπιασε κάτι υγρό και μαλακό. Στο φως μιας αστραπής είδε ότι ήταν το ακέφαλο σώμα ενός μικρού παιδιού γεμάτο αίματα που έτρεχαν παντού και πάνω του ποντίκια που το έτρωγαν. Ούρλιαξε και έτρεξε προς το δωμάτιό της. Έκλεισε την πόρτα αλλά δεν είχε κλειδί. Επιστράτευσε όλες τις δυνάμεις της και με τους λυγμούς να της κόβουν την ανάσα έσπρωξε ένα κομοδίνο μπροστά στην πόρτα. Στάθηκε λίγο και τότε έπεσε μια αστραπή και πάνω στο κρεβάτι της είδε . . . .

Αυτό έχει γυριστεί ταινία;

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:26, 03-09-13:

Αυτά τα σκέφτεστε και τα γράφετε ή τα βρίσκετε έτοιμα;

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 21:49, 03-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias

Seriously, you scared the hell outta me.

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 23:23, 03-09-13:

χριστέ και παναγία δλδ, το λέω για την πιο πάνω εικόνα
Και γω ξέρω αλλά πείτε και κάτι πραγματικό ξέρω γω.
Πχ έχω ονειρευτεί γατιά να μου γρατζουνάνε τα χέρια μέσα στο σκοτάδι και σε μια εβδομάδα έγινε (μικρή ηλικία)
έχω ακούσει αναπνοή στο δωμάτιό μου (μεγάλη ηλικία)
έχω ακούσει να με φωνάζουν επίμονα έξω από το σπίτι αλλά αφού βγήκα να μην υπάρχει κανείς (μικρή ηλικία)
έβλεπα επί πολύ καιρό από ένα παράθυρό μας ένα άσπρο σπιτάκι μόνο με μία πόρτα αλλά όταν πήγαινα σχετικά κοντά να βρω που είναι δεν το έβλεπα ποτέ ώστε κάποτε χάθηκε (μικρή ηλικία)
έχω ακούσει φωνή κατά τις 4 το βράδυ σε σημείο που δεν υπήρχε ψυχή, πάλι μέσα σε σπίτι (μεγ. ηλικία)
βρέθηκα σε σπίτι όπου μύριζε σε συγκεκριμένο χώρο επί 3-4 μέρες κάτι σαν κιμάς ξυνισμένος (μεγ. ηλικία)

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 23:28, 03-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Darkness
χριστέ και παναγία δλδ, το λέω για την πιο πάνω εικόνα
Και γω ξέρω αλλά πείτε και κάτι πραγματικό ξέρω γω.
Πχ έχω ονειρευτεί γατιά να μου γρατζουνάνε τα χέρια μέσα στο σκοτάδι και σε μια εβδομάδα έγινε (μικρή ηλικία)
έχω ακούσει αναπνοή στο δωμάτιό μου (μεγάλη ηλικία)
έχω ακούσει να με φωνάζουν επίμονα έξω από το σπίτι αλλά αφού βγήκα να μην υπάρχει κανείς (μικρή ηλικία)
έβλεπα επί πολύ καιρό από ένα παράθυρό μας ένα άσπρο σπιτάκι μόνο με μία πόρτα αλλά όταν πήγαινα σχετικά κοντά να βρω που είναι δεν το έβλεπα ποτέ ώστε κάποτε χάθηκε (μικρή ηλικία)
έχω ακούσει φωνή κατά τις 4 το βράδυ σε σημείο που δεν υπήρχε ψυχή, πάλι μέσα σε σπίτι (μεγ. ηλικία)
βρέθηκα σε σπίτι όπου μύριζε σε συγκεκριμένο χώρο επί 3-4 μέρες κάτι σαν κιμάς ξυνισμένος (μεγ. ηλικία)
Με τα τελευταία σκιάχτηκα κι εγώ!

Παράθεση

DanaiPsa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DanaiPsa
H DanaiPsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

H DanaiPsa Tumblr: http://danaeps.tumblr.com/ έγραψε στις 12:12, 04-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από gilie
στην Ζακυνθο λενε οτι δε πρεπει να κανεις μπανιο το μεσημερι στην γιορτη της Αγ. Μαρινας (σαν σημερα δλδ) γιατι πριν πολλα χρονια σαν σημερα πνιγοταν καποιος καθε χρονο στην θαλασσα
Και να φανταστείς ότι τότε έχω γενέθλια οποτε κάνω αναγκαστικά μπάνιο!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 04-09-13 στις 12:54. Αιτία: Απαγορεύονται τα Greeklish
Παράθεση

fantaros24

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fantaros24
Ο fantaros24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O fantaros24 έγραψε στις 17:27, 05-09-13:

τρομακτικη ιστορια την εχει παθει γνωστος μου και ειναι περα για περα αληθινη.Γυρναει σπιτι μου ο φιλος μου ψιλομεθυσμενος και ξεραινεται για υπνο.καποια στιμγη ανοιξε ελαχιστα τα ματια του γιατι ακουσε θορυβο απο την ντουλαπα.Δεν εδωσε σημασια κ τον ξαναπηρε ο υπνος μονο για να ξανανοιξει τα ματια του και να δει το παραθυροφυλλο να ανοιγει σιγα σιγα.Μεχρι να ανοιξει τα ματια του τελειως μια μαυρη φιγουρα επεσε πανω του και του ειπε να μην μιλησει.τι ειχε συμβει?
ειχε μπει κλεφτης σπιτι του και οταν μπηκε ο φιλος μου σπιτι αυτος κρυφτηκε στον πανικο του μεσα στην ντουλαπα του αλλου.Τον περιμενε να κοιμηθει και μολις βγηκε τον ξαναπετυχε ξυπνιο.Οποτε τον απειλησε και εφυγε ευτυχως για τον φιλο μου.Αλλα απο τοτε και εμενα μου εχει κολλησει το κακο συνηθειο και δεν μπορω να κοιμηθω με τις ντουλαπες ανοιχτες.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 18:47, 05-09-13:

Ήταν μια φορά 3 φίλοι που πέρασαν μεσάνυχτα έξω από το νεκροταφείο… Τότε αποφάσισαν να βάλουν ένα στοίχημα για να δουν πόσο ”γενναίοι” είναι. Αποφάσισαν λοιπόν να μπουν στο νεκροταφείο ένας-ένας, να περάσουν απ όλους τους τάφους, και να ξαναγυρίσουν. Παρόλο που οι δυο δεν είχαν κανένα πρόβλημα, ο τρίτος είχε αρχίσει να τρομάζει και μόνο στην ιδέα ότι θα έμπαινε νύχτα στο νεκροταφείο! Στο φόβο όμως μην τον κοροιδεύσουν οι υπόλοιποι δέχτηκε, με την προϋπόθεση να μπει τελευταίος… Έτσι κι έγινε! Μπήκε αρχικά ο ένας απ την παρέα, και σε περίπου 10 λεπτά βγήκε απ το νεκροταφείο! Το ίδιο έγινε και με τον δεύτερο! Και τώρα ήταν η σειρά του 3ου της παρέας, ο οποίος είχε αρχίσει να τρέμει απ το φόβο του, καταλαβαίνοντας πως ήταν η σειρά του να μπει… Οι φίλοι του όμως δεν πίστεψαν ότι θα άντεχε τη δοκιμασία και για να βεβαιωθούν ότι θα έφτανε και στον τελευταίο τάφο, του έδωσαν ένα μαχαίρι. ”Αυτό το μαχαίρι θα το καρφώσεις στον τελευταίο τάφο” του είπαν. ”Έπειτα θα μπούμε εμείς και βλέποντάς το καρφωμένο εκεί, θα καταλάβουμε ότι όντως έκανες αυτό που συμφωνήσαμε”…
Τελικά, μπήκε μέσα στο νεκροταφείο, πέρασε απ όλους τους τάφους, ώσπου έφτασε στον τελευταίο… Καρφώνει τρεμάμενος και βιαστικός το μαχαίρι και γυρνάει για να φύγει τρέχοντας! Όμως γυρίζοντας, κάτι σαν χέρι τον κρατάει απ την μπλούζα του, εμποδίζοντάς τον να φύγει! Και τότε, κατατρομαγμένος όπως είναι φυσικό, πεθαίνει από ανακοπή καρδιάς…
Οι δυο φίλοι του που τον περίμεναν απ έξω, άρχισαν να ανησυχούν καθώς είχε περάσει ήδη πολύ ώρα. Αναρωτιόνταν τι μπορούσε να του έχει συμβεί! Φοβισμένοι κι αυτοί, παίρνουν την απόφαση να μπουν στο νεκροταφείο και να τον αναζητήσουν. Αφού έψαξαν όλους σχεδόν τους τάφους, φτάνουν στον τελευταίο!
Και βλέπουν τον φίλο τους νεκρό…και το μαχαίρι που κάρφωσε στον τάφο, να έχει πιαστεί από την μπλούζα του…

Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 19:35, 05-09-13:

Μια γεροντοκόρη ένα απόγευμα δεν είχε τίποτε άλλο να κάνει και βγήκε έξω για να αγοράσει ένα παζλ, καθώς τα παζλ ήταν η μοναδική της ασχολία. Όταν αγόρασε το παζλ δεν κοίταξε την σκηνή που απεικόνιζε μιας και το αγόρασε στην τύχη. Όταν έφτασε στο σπίτι της άρχισε να φτιάχνει το παζλ. Καθώς πήγε να ενώσει τα πρώτα δύο κομμάτια χτύπησε το κουδούνι της πόρτας. Πήγε, άνοιξε, αλλά δεν ήταν κανείς. Οπότε συνέχισε να φτιάχνει το παζλ .Έφτασε στη μέση .Τότε, είδε σε έναν καθρέφτη που ήταν απέναντί της μία σκια να πλησιάζει προς το μέρος της. Γυρνώντας να δει ποιός ήταν από πίσω της τρομοκρατημένη δεν είδε κανένα. Τρομοκρατημένη, συνέχισε να φτιάχνει το παζλ και όταν ήταν έτοιμη να βάλει και το τελευταίο κομμάτι για να δει επιτέλους την εικόνα, το κουδούνι της ξαναχτύπησε και εκείνη έντρομη άνοιξε...

Μετά από 15 μέρες οι γείτονές της ανησύχισαν και κάλεσαν τις αρχές. Όταν μπήκαν στο σπίτι της σπάζοντας την πόρτα την είδαν σωριασμένη, γυμνή στο πάτωμα με καμμένα τα μάτια, χαρακιές από μαχαίρι, και στο στήθος της γραμμένο "Να βλέπεις τί αγοράζεις". Όταν οι αρχές ερεύνησαν το σπίτι βρήκαν ένα μισοτελειωμένο παζλ το οποίο έδειχνε την κοπέλα τρομαγμένη και από πίσω της μία σκια...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lilla My
H Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H Lilla My έγραψε στις 19:57, 05-09-13:

A baby's laughter is one of the most beautiful sounds you will ever hear. Unless it's 3 am. And you're home alone. And you don't have a baby.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Maro4ever (Μαρια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Maro4ever
H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών , επαγγέλεται Αστυνομικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H Maro4ever life was made for me έγραψε στις 12:33, 23-02-15:

μαλλον θα ειναι ωραιο θεμα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Maro4ever (Μαρια)

Νεοφερμένος

H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών , επαγγέλεται Αστυνομικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H Maro4ever life was made for me έγραψε στις 12:36, 23-02-15:

Στο νεοκλασικό μου σπίτι, ένα σπίτι που ποια οι γονείς μου μαζί με τον θείο μου έχουν πουλήσει, ένα σπίτι με ξύλινα πατώματα, ένα σπίτι που έμελε να γίνει μία ακόμα ιστορία από τις ιστορίες τρόμου.

Τέλος του 1890 το σπίτι αυτό ήταν ένα σχολείο για τα παιδία της εποχής. Για αρκετά χρόνια αποτελούσε ένα κέντρο πολιτισμού και εκπαίδευσης για τα παιδία αυτά. Ίσως να πήγαινε και η γιαγιά μου εκεί, δεν θέλω να πω κάτι λάθος λόγω του ότι η γιαγιά μου δεν είναι πια στην ζωή, όποτε θα αφήσω ένα πέπλο μυστηρίου σε αυτό το στοιχείο.

Μετά από αρκετά χρόνια το σχολείο σταμάτησε να λειτουργεί, πιθανότατα λόγο της εξάπλωσης της κωμόπολης ο χώρος δεν ήταν επαρκής για κάτι τέτοιο, έτσι το εν λόγο χτίσμα μετά από έναν άλλον αγοραστή πέρασε στα χέρια του παππού μου. Το σπίτι ήταν μεγάλη ευκαιρία πολύ μεγάλο και σε καλή τιμή. Ο παππούς μου δεν έχασε την ευκαιρία να το αγοράσει. Έτσι παντρεύτηκε την γιαγιά μου και έκαναν δύο αγόρια τον πατέρα μου και τον θείο μου. Οι ζωές του κυλούσαν ομαλά και έτσι να παιδία μεγάλωσαν και έκαναν και αυτοί παιδία. Ένα από τα παιδία είμαι και εγώ, και αυτή είναι η ιστορία μου.

Όταν άρχισα να έχω τις πρώτες μου αναμνήσεις από το σπίτι της γιαγιάς μου και του παππού μου πάντα θυμάμαι να με διακατέχει μια παγωμάρα, θα μπορούσε να ήταν ο φόβος ενός παιδιού όμως πολλές φορές οι αλήθειες εμφανίζονται μόνο σε αυτούς που τις πιστεύουν.

Ένα βράδυ κοιμώμενος μαζί με τους γονείς μου σηκώθηκα γιατί δεν ήμουν πολύ καλά, θυμάμαι άνοιξα την πόρτα αυτού του δωματίου, ήταν σχεδόν σκοτεινά και είδα την κούκλα να γύρνα και να με κοιτά. Με κοίταξε το θυμάμαι… ορκίζομαι πως δεν έκανα λάθος… πιστεύω πως ήθελε να μάθω ότι ζει. Αμέσως έσπευσα στο κρεβάτι και πήρα αγκαλιά την μητέρα μου. Το πρωί είπα την ιστορία στον πατέρα μου. Όλοι γέλασαν. Μου είπαν πως μου φάνηκε και πως είναι από πλαστικό και δεν έχει ψυχή. Θυμάμαι που μου την σήκωσε η γιαγιά ψηλά λέγοντας πως είναι απλά μία κούκλα και τίποτα παραπάνω.

Μετά από εκείνη την βραδιά αλλάξαμε δωμάτιο, δεν ξέρω αν ο φόβος με είχε κυριεύσει αλλά δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Άκουγα βήματα. Οι γονείς μου, μου είπαν πως είναι παλιό το σπίτι και πως ο αέρας έκανε θόρυβο, όμως εγώ ήμουν σίγουρος πως κάτι παράξενο συνέβαινε στο σπίτι. Το πάτωμα έτριζε κάθε βράδυ σαν κάτι να περπατά. Ένοιωθα το στρώμα μου βαρύ και ο φόβος με διακατείχε.

Με τα χρόνια εξαιτίας του θανάτου του παππού μου και της μεγάλης ηλικίας της γιαγιάς μου το σπίτι πουλήθηκε. Για πολλά χρόνια είχα ξεχάσει το τι είδα, το τι ένοιωσα. Ίσως αμφισβήτησα τον εαυτό μου, ώσπου μία μέρα σε μία αναπόληση της ζωής μας όταν ήμασταν μικροί οι μεσαία μου ξαδέλφη (μεγαλύτερη από εμένα) μου είπε για αυτήν την κούκλα. Τα λόγια της ήταν ακριβώς αυτά που φοβόμουν να ακούσω: «Δεν ξέρω γιατί αλλά αυτή η κούκλα πάντα με τρόμαζε, όχι μόνο η κούκλα αλλά και το δωμάτιο, ήταν κρύο, ήταν ξένο, αισθανόμουν πως η κούκλα κάποιες φορές με κοιτούσε, μία μέρα όταν οι γονείς μου με άφησαν με την γιαγιά, την είδα να μου χαμογελά».

Την επόμενη μέρα άρχιζα να κατακλύζω τον πατέρα μου με ρωτήσεις για την κούκλα. Ο ίδιος την θυμόταν από μικρός εκεί. Πότε δεν ρώτησα ποιος την έφερε και γιατί μου είπε. Ποτέ δεν έγινε κάποια αναφορά σε αυτήν. Βουτηγμένος στην περιέργεια έψαξα όλες τις οικογενειακές μας φωτογραφίες, όμως εις μάτην καμία δεν περιείχε αυτήν κούκλα. Πως καμία φωτογραφία δε υπήρχε με αυτήν; Πως και γιατί αναπάντητα. Αυτή η κούκλα έκρυβε πολλά μυστικά, ήμουν πια σίγουρος.

Μετά από πίεση ζήτησα από τον πατέρα μου να επισκεφτούμε τον άνθρωπο που είχε νοικιάσει το σπίτι. Το σπίτι είχε αλλάξει ριζικά και τίποτα δεν θύμιζε το παλιό μας σπίτι. Το δωμάτιο με την κούκλα ήταν άδειο, ο ίδιος είπε πως δεν του άρεσε πολύ ο χώρος για υπνοδωμάτιο. Εγώ τον ρώτησα αν είχε δει την κούκλα. Ο ίδιος δεν θυμόταν. Μου είπε με βλέμμα αβέβαιο πως μάλλον την είχε κατεβάσει στην αποθήκη και πως δεν ταίριαζε στην αισθητική του χώρου. Χαμογελάσαμε και φύγαμε ασφαλώς αμήχανοι. Το βλέμμα του πατέρα μου ήταν επικριτικό με έντονη αμφισβήτηση όμως εγώ ήμουν σίγουρος κάτι υπήρχε.

Δεν ξέρω και δεν μπορώ να πω κάτι στα σίγουρα, αλλά έχω μία θεωρία πάνω σε αυτή την υπόθεση. Πιθανών η κούκλα να ήταν ένα παιχνίδι, ίσως ένα κοριτσίστικο παιχνίδι της εποχής. Ίσως για αυτό να μην ξέρουμε από πού ήρθε. Πολύ απλά υπήρχε πάντα στο σπίτι. Όπως ξέρουμε την εποχή εκείνη η διάρκεια ζωής ήταν μικρή, παιδία πέθαιναν σε μικρή ηλικία από ασθένειες που σήμερα γιατρεύονται από ένα αντιβιοτικό. Η ζωή στην επαρχία ήταν πολύ δύσκολη. Ίσως να ήταν μια μικρή κοπέλα που αγαπούσε απλά την κούκλα της και έμεινε για πάντα μέσα σε αυτή. Ίσως στοιχειώνουμε σε αυτά που αγαπάμε και δεν προλάβαμε να χαρούμε.

Τώρα που μεγάλωσα δεν πιστεύω πια στα φαντάσματα, ίσως δεν ήθελε να μας κάνει κακό τελικά, ποτέ κανείς μας δεν έπαθε κάτι. Ίσως να ήταν ένα ακόμα κορίτσι σε αυτό το σπίτι που ήθελα να παίξει με τα παιχνίδια της. Ίσως να ήθελε απλά να παίξει με εμάς και να κάνει νέους φίλους.

Το σίγουρο είναι μόνο ένα… ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Maro4ever (Μαρια)

Νεοφερμένος

H Maro4ever life was made for me έγραψε στις 12:39, 23-02-15:

Κραυγές μέσα στη νύχτα, κοριτσάκια που βολτάρουν στα δωμάτια κι εξαφανίζονται, έπιπλα που κινούνται μόνα τους… Η ιστορία του εγκαταλελειμμένου σπιτιού της οδού Γιδογιάννου στην Άμφισσα ξεκινάει από το 1940 και συνεχίζεται ακόμη και σήμερα. Όλοι στην περιοχή μιλούν για τη στοιχειωμένη μονοκατοικία. Της ΕΥΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ Είναι ίσως το πιο γνωστό στοιχειωμένο σπίτι της Στερεάς Ελλάδας.

Η ερειπωμένη μονοκατοικία της οδού Γιδογιάννου, αριθμός 13 (συμβολικός δεν νομίζετε είναι γεμάτη από μακάβριες ιστορίες που εδώ και δεκαετίες είναι γνωστές σε όλους τους κατοίκους της Άμφισσας. Το συγκεκριμένο σπίτι δεν βρίσκεται σε κάποιο απόμερο μέρος της πόλης, ίσα ίσα που σε πολύ κοντινή απόσταση υπάρχουν πολυσύχναστα στέκια. Όμως οι θρύλοι που το ακολουθούν είναι τέτοιοι που οι κάτοικοι αλλά και οι επισκέπτες προσπαθούν να το αποφύγουν.

Ποια όμως είναι η ιστορία που κρύβεται πίσω από την ερειπωμένη μονοκατοικία; Γιατί το σπίτι της οδού Γιδογιάννου θεωρείται στοιχειωμένο; Σύμφωνα, λοιπόν, με όσα υποστηρίζονται, όλα ξεκίνησαν γύρω στο 1940. Ιδιοκτήτης του ήταν ένας άρχοντας της περιοχής, πάρα πολύ πλούσιος, ο οποίος είχε συνάψει παράνομο ερωτικό δεσμό με μια από τις υπηρέτριές του. Η υπηρέτρια έμεινε έγκυος από τον ιδιοκτήτη (οι φήμες έλεγαν ότι η εγκυμοσύνη προήλθε έπειτα από βιασμό) και στάθηκε η αιτία για ένα αποτρόπαιο έγκλημα που έμελλε να στιγματίσει για πάντα το σπίτι της οδού Γιδογιάννου.

Ο «άρχοντας» της περιοχής ζήτησε από τη νεαρή υπηρέτρια να κάνει έκτρωση και όταν η τελευταία αρνήθηκε, το πλήρωσε με την ίδια της τη ζωή. Σύμφωνα πάντα με το μύθο που ακολουθεί το οίκημα, ο πλούσιος ιδιοκτήτης φοβούμενος την κατακραυγή της μικρής κοινωνίας της Άμφισσας, οδήγησε τη νεαρή υπηρέτρια στο υπόγειο του σπιτιού όπου και την κρέμασε. Στη συνέχεια επιχείρησε να εξαφανίσει όλα τα ίχνη της στυγνής δολοφονίας της κοπέλας, αλλά δεν τα κατάφερε, αφού διάφορα περίεργα περιστατικά έκαναν την εμφάνισή τους, με αποτέλεσμα η μονοκατοικία να χαρακτηριστεί στοιχειωμένη.

Κάποιοι κάνουν λόγο για τρομακτικές κραυγές της κοπέλας που βγαίνουν από τα υπόγεια του σπιτιού καθ’ όλη τη διάρκεια της νύχτας. Κάποιοι υποστηρίζουν ότι ένα κοριτσάκι κόβει βόλτες στα δωμάτια προκαλώντας τρόμο, άλλοι είναι σίγουροι πως τα έπιπλα αλλάζουν θέση μόνα τους ενώ το τηλέφωνο του σπιτιού χτυπάει χωρίς να είναι στην πρίζα! Αλήθεια ή ψέματα, κανείς δεν γνωρίζει. Το μόνο σίγουρο είναι ότι το σπίτι της οδού Γιδογιάννου έχει πλέον εγκαταλειφθεί και κανείς δεν θέλει να μείνει εκεί. Και όσοι προσπάθησαν να πλησιάσουν την πόρτα του λέγεται ότι έφυγαν τρέχοντας…

Παράθεση

Maro4ever (Μαρια)

Νεοφερμένος

H Maro4ever life was made for me έγραψε στις 12:51, 23-02-15:

Πρόκειται για κάποιο θαλάσσο »τέρας»; Τα αποτελέσματα των τεστ θα το δείξουν
To πτώμα του περίεργου πλάσματος, μήκους περίπου 10 μέτρων, βρέθηκε στην παραλία Bay of Plenty coast της Νέας Ζηλανδίας, λίγο καιρό διάστημα μετά τους θύελλες που έπληξαν την περιοχή.

Κάποιοι υπέθεσαν ότι μπορεί να πρόκειται για κροκόδειλο αν και κάτι τέτοιο δεν είναι και τόσο εμφανές.

Ήδη το εύρημα έχει σταλεί σε εργαστήρια τα οποία το εξετάζουν.

Παράθεση

Maro4ever (Μαρια)

Νεοφερμένος

H Maro4ever life was made for me έγραψε στις 12:53, 23-02-15:

Καποτε στα πολυυυ παλια χρονια υπηρχε ένα κοριτσι!!
Το κοριτσι αυτό φοβοταν τα παντα!!
Τη μερα του halloween το σχολειο το μεσημερι οι φιλοι της
της εκαναν μια φαρσα!!Αυτή νευριασε τοσο που πηγε πιο κατω σε ένα
μαγαζι με μασκες και αγορασε μια!!!Βεβαια ο μαγαζάτορας ηταν ‘τρελος’
Και ειχε ένα δωματιο με απαγορευμένες μασκες πωλησης!!!Το κοριτσακι πηγε εκει κατω και πηρε την πιο τρομακτικη του μαγαζιου αλλα δεν ηξερε τι μασκα ηταν!
Όταν την ειδε ο κυριος του μαγαζιου της ειπε ασε την μασκα και φυγε αλλα αυτή την πηρε και ετρεξε!!Αφου εφτασε σπιτι αφησε τη μασκα στο γραφειο της και πηγε να ετοιμαστεί!!εβαλε αυτό το μακρυ τελως παντων που φοραει ο χαρος και υστερα εβαλε τη μασκα!!Πηρε το καλαθι της και βγηκε εξω!!!Αφου ειχε μαζεψει ηδη παρα πολα γλυκα βαρεθηκε και πηγε να φυγει αλλα θυμιθηκε κατι!!!Πηγε στο νεκροταφιο για να τρομαξει τους φιλους της που προηγούμενος της εκαναν φαρσα αφου τελειωσε και με αυτό οηγε σπιτι να αλλαξει πηγε να βγαλει τη μασκα αλλα δεν μπορεσε πηγε να την ξαναβγαλει αλλα παλι δεν μπορεσε Τοτε θυμιθηκε τα λογια του ‘τρελου’ πηγε εκει και της εδωσε ένα γριφο ο γριφος ελεγε κατι για νεκροταφιο και αληθινο προσωπο αφου καταλαβε τι επρεπε να κανει πηγε στο νεκροταφειο και φωναξε δυνατα 3-4 φορες <<ΕΙΜΑΙ Η ΜΑΡΓΚΑΡΕΤ>> ετσι την ελεγαν η μασκα βγηκε και την εθαψε στο χωμα για παντα η Μαργκαρετ από τοτε δεν τρομαζε με τιποτα!!!

Παράθεση

Maro4ever (Μαρια)

Νεοφερμένος

H Maro4ever life was made for me έγραψε στις 12:54, 23-02-15:

Εκείνη την περίοδο είχε έρθει από το χωριό η γιαγιά και ο παππούς μου. Τους είχα παραχωρήσει το δωμάτιο μου και κοιμόμουν στον καναπέ-κρεβάτι που έχουμε στο σαλόνι. Το σκηνικό έχει ως εξής. Στο σαλόνι έχουμε ένα cd player με 5 cdιέρες. Έβαζα λοιπόν κάθε βράδυ είτε ραδιόφωνο, είτε 5 cds μέσα και έβαζα πρόγραμμα κάποια τραγούδια να παίξουν (έπαιζε το πρόγραμμα μέχρι το πρωί). Πέφτω να κοιμηθώ λοιπόν εκείνο το βράδυ έχοντας φτιάξει το πρόγραμμα μου και βλέπω το εξής όνειρο.
Ήμουν ξαπλωμένος σε ένα κρεβάτι σε ένα σχετικά μικρό δωμάτιο. Το κρεβάτι μου ήταν απέναντι από την πόρτα και υπήρχε και ένα δεύτερο κρεβάτι στο δωμάτιο δίπλα από την πόρτα. Ήμουν ανασηκωμένος και ακουμπούσα στους αγκώνες μου και στο άλλο κρεβάτι ήταν ξαπλωμένος κάποιος άλλος. Το κεφάλι του ήταν από την πλευρά της πόρτας και κοιτούσε προς τα μένα. Ήταν κ αυτός ανασηκωμένος και μπορούσα να διακρίνω τα χαρακτηριστικά του προσώπου του. Από την πόρτα έμπαινε άπλετο λευκό φως και δεν μπορούσες να δεις εξαιτίας του τίποτα από έξω. Ήξερα ότι ήμουν σε όνειρο. Το διαισθανόμουν. Θυμάμαι να του λέω το εξής. «το ξέρεις ότι μπορώ να σε εξαφανίσω;» και μετά είπα κάτι σαν ξόρκι, σαν προσευχή. Και με την μία εξαφανίζεται το άλλο άτομο. Ένοιωσα εκείνη την στιγμή μια ευφορία. Μια δύναμη μέσα μου ότι μπορούσα να κάνω οτιδήποτε.
Να πω εδώ ότι μόλις ξύπνησα μετά το όνειρο μου θυμόμουν τι του είχα πει. Θυμάμαι ότι ήταν ένα πάρα πολύ όμορφο τετράστιχο που και εγώ ο ίδιος αναρωτήθηκα μα πως το επινόησα αυτό μες στον ύπνο μου. Δυστυχώς το πρωί που ξαναξύπνησα δεν θυμόμουν ούτε γραμμή από το τετράστιχο αυτό αλλά μόνο ότι ήταν καταπληκτικό.
Στην θέση του εμφανίστηκε από το πουθενά ένα άλλο άτομο. Καθόταν ακριβώς όπως καθόταν ο πρώτος αλλά σε αντίθεση με τον άλλον, το πρόσωπο του φαινόταν μαύρο. Μια σκιά. Δεν διέκρινες τίποτα από το πρόσωπο του άσχετα αν έμπαινε τόσο φως από την πόρτα. Τον ακούω να γελάει και να μου λέει «νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις αυτό και σε μένα; Ξέρεις ποιος είμαι εγώ;», λέω πάλι εκείνο το τετράστιχο και δεν γίνεται τίποτα. Γελάει πάλι αυτός και με ξαναρωτάει με περισσότερη έμφαση «ξέρεις ποιος είμαι εγώ;». Τότε λέει αυτός κάτι σαν προσευχή κάτι σαν το δικό μου και ξαφνικά νοιώθω τα πόδια μου να κόβονται και πετάγομαι από τον ύπνο μου. Πετάχτηκα τόσο πολύ που βρέθηκα σχεδόν καθιστός στα κατωπόδαρα του κρεβατιού. Ακριβώς εκείνη την στιγμή ακούω από το ράδιο την λέξη Lucifer. Περιττό να σας πω ότι χέστηκα πάνω μου. Το πρόγραμμα που είχα βάλει είχε διάρκεια περίπου 5 ώρες. Από όλα τα τραγούδια μόνο σε ένα ακουγόταν η λέξη Lucifer 2 φορές αν δεν απατώμαι. Πληροφοριακά το τραγούδι είναι Ιced Εarth – Danteʼs inferno.
Από εκείνη την νύχτα δεν ξαναείχα lucid dreaming ποτέ μου και για ένα πολύ μεγάλο διάστημα (περίπου 4 χρόνια αν δεν απατώμαι) δεν θυμάμαι

Παράθεση

Maro4ever (Μαρια)

Νεοφερμένος

H Maro4ever life was made for me έγραψε στις 12:55, 23-02-15:

δεν θυμάμαι να έβλεπα όνειρο και ακόμα και αν έβλεπα, το πρωί το είχα ξεχάσει.

Παράθεση

Maro4ever (Μαρια)

Νεοφερμένος

H Maro4ever life was made for me έγραψε στις 12:56, 23-02-15:

Κάποτε πολύ παλιά υπήρχε ένα κοριτσάκι που το έλεγαν Μαρία. Η Μαρία ήταν πολύ όμορφη! Την παραμονή των Χριστουγέννων είδε μια πολύ όμορφη κουκλίτσα που την ονόμασε Στεφανη!
Καθώς όμως μεγάλωνε την είχε βαρεθεί και τη χάρισε σε ένα μικρο κοριτσάκι.Την επόμενη μέρα το κοριτσάκι βρέθηκε νεκρό στο κρεβάτι του και δίπλα στο παιδάκι η Στεφανη γεμάτη αίμα και στον τοίχο έγραφε με αίμα «Μαρία έρχομαι για σένα. Η Μαρία φοβήθηκε και εκείνη τη νύχτα άκουσε βήματα στις σκάλες «1….2 τα σκαλάκια πηδώ, 2…..3 έρχομαι να σε βρω, 3……4 τελευταίο σκαλί, 4……5 έφτασε η Στεφανη και έρχεται να σε σκοτώσει!» Η Μαρία σηκώθηκε και πήρε την κούκλα αγκαλιά και τότε η κούκλα έβγαλε ένα μαχαίρι και της το κάρφωσε στην πλάτη. Η Μαρία έπεσε κάτω και το μαχαίρι πέρασε από μέσα της. Η Στεφανη εκείνη τη νύχτα εξαφανίστηκε, και δεν την ξαναείδε ποτέ κάνεις!

Παράθεση

Maro4ever (Μαρια)

Νεοφερμένος

H Maro4ever life was made for me έγραψε στις 12:57, 23-02-15:

Κατά την Ελληνική μυθολογία ο Τυφών ή Τυφάων ή Τυφωεύς ήταν γιγαντιαίο τερατώδες ον που γέννησε η Γαία μετά την εξόντωση των γιγάντων… Πατέρας του ήταν ο Τάρταρος*. Το μέγεθος και η δύναμή του ήταν πολύ μεγαλύτερη από τα άλλα παιδιά της Γαίας. Ήταν μεγαλύτερος από όλα τα βουνά και το κεφάλι του έφτανε τα αστέρια. Τα ανοικτά του χέρια έφταναν από την Ανατολή ως τη Δύση. Στους ώμους του είχε εκατό κεφάλια δρακόντων. Το σώμα του μέχρι τη μέση έμοιαζε με άνθρωπο, αλλά απ’ τη μέση και κάτω είχε σώματα κουλουριασμένων φιδιών. Από τα μάτια του έβγαινε φωτιά και από τα κεφάλια του παντοειδείς κραυγές και συριγμοί. Επίσης το σώμα του το κάλυπταν φτερά.

Μάχη του Τυφώνα με τον Δία

Ο Τυφών έριχνε βράχους κι ανάγκασε τους θεούς να καταφύγουν στην Αίγυπτο και να μεταμορφωθούν σε ζώα. Η Αθηνά του αντιστάθηκε και κατηγόρησε τον Δία για δειλία.

Ο Δίας προσπάθησε να φυλάξει τον Όλυμπο και χτυπούσε με κεραυνούς τον Τυφώνα, μα αρχικά ο Τυφών υπερίσχυσε σε πάλη εκ του συστάδην και άφησε τον Δία ανήμπορο κόβωντας τους τένοντές του (χεριών και ποδιών) και αναγκάζοντάς τον να καταφύγει στο Κωρύκιο Άντρο στη Κιλικία.

Τότε ο Τυφών έδωσε στην Δελφύνη, την αδερφή του, να φυλάει τους τένοντες του Δία, μα ο Ερμής με τον Πάνα τους έκλεψαν και απελευθέρωσαν τον Δία που ανέκτησε τη δύναμή του και κυνήγησε τον Τυφώνα κατακεραυνώνοντάς τον και ρίχνοντας εναντίον του τεράστιους όγκους βουνών τον έκλεισε στα έγκατα της γης απ΄ όπου συνεχίζει κατά καιρούς να εκβάλλει κραυγές και πύρινες γλώσσες.

Το βουνό Αίμος πήρε το όνομά του επειδή αιμορράγησε πάνω του ο Τυφώνας καθώς τον χτυπούσε με κεραυνούς ο Δίας. Τέλος, ο Τυφών κυνηγημένος απ’ τον Δία επιχείρησε να του πετάξει το όρος Αίτνα, μα ο Δίας το κεραυνοβόλησε πολλές φορές και καταπλάκωσε τον Τυφώνα.

Κατά τον Όμηρο ο Τυφών βρίσκεται αλυσοδεμένος στη χώρα των Αρίμων δηλαδή στη Κιλικία και Φρυγία, ενώ κατά τον Πίνδαρο βρίσκεται θαμμένος στα έγκατα της Αίτνας στη Σικελία. Κατ΄ άλλους μύθους ο Τυφών ήταν γιος της Ήρας που γεννήθηκε σε κάποια στιγμή διχόνοιας του ουράνιου ζεύγους, εκφράζοντας έτσι τη διαταραχή της ατμόσφαιρας.

*Ο Τάρταρος σύμφωνα με την Ελληνική Μυθολογία είναι δευτερεύουσα θεότητα του κάτω κόσμου, γιος του Πλούτωνα ή του Αιθέρα ή του Χάους και της Γαίας.

Η ιστορία του Τυφών μοιάζει ιδιαίτερα με την μάχη των ουρανώ

Παράθεση

Maro4ever (Μαρια)

Νεοφερμένος

H Maro4ever life was made for me έγραψε στις 12:58, 23-02-15:

Αυτή είναι αληθινή ιστορία που έγινε πριν αρκετά χρόνια. Μία γυναίκα ήταν μόνη στο σπίτι γιατί ο άντρας της είχε φύγει το απόγευμα για δουλειές. Γύρω στα μεσάνυχτα και αφού είχε κλείσει την τηλεόραση για να πάει για ύπνο άκουσε κλάματα μωρού στην εξώπορτα της.
Παραξενεύτηκε και το πρώτο πράγμα που έκανε ήταν να πάρει τηλέφωνο την αστυνομία. Μόλις τους είπε τι συνέβαινε, εκείνοι της είπαν «ό,τι και αν συμβεί ΜΗΝ ανοίξεις την πόρτα.» αυτή τους είπε πως φοβάται μήπως ο σκύλος της οικογένειας δαγκώσει το μωρό, αλλά οι αστυνομικοί της απάντησαν: «κυρία φύγετε μακριά από την πόρτα και κρυφτείτε στο πιο ασφαλές δωμάτιο. Στέλνουμε ήδη δύο περιπολικά για να σας βοηθήσουν. Μην ανοίξετε σε κανέναν.»
Οι αστυνομικοί έφτασαν μετά από 10 λεπτά αλλά δεν βρήκαν κανέναν ούτε και το μωρό. Όταν η γυναίκα τους άνοιξε τελικά, της είπαν ότι ψάχνουν έναν μανιακό δολοφόνο, που βάζει μία κασέτα με ένα μωρό που κλαίει για να του ανοίξουν την πόρτα. Όλα του τα θύματα είναι γυναίκες μόνες στο σπίτι, τις οποίες βιάζει και έπειτα σκοτώνει. Δεν έχει συλληφθεί από τότε

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Volkswagen Fan

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Διδακτικές Ιστορίες - Από Isiliel
      Το θέμα έχει λάβει 296 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Λογοτεχνία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-12-13 στις 21:22.
    • Ποτο-Ιστορίες - Από fantasmenos
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-03-12 στις 05:01.
    • Ιστορίες που γράφει η ζωή - Από suspiria
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-12-11 στις 20:32.
    • Αληθινές Ιστορίες - Από fantasmenos
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-07-09 στις 22:16.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους