Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,672 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,280 μηνύματα σε 91,607 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 888 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Η επικαιρότητα εν συντομία

Wishful

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Wishful
Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Wishful έγραψε στις 12:23, 31-01-07:

Καλημέρα κι επανέρχομαι με δύο ειδησούλες,η μια για σχολιασμό που δεν έγινε --ενώ έπρεπε κατα την ταπεινή μου γνώμη-- & η άλλη απλά για ανακοίνωση ευχάριστη μάλλον.
Η πρώτη είδηση αφορά το πόστ του ρεμπεσκέ για την Ασλευ.Επειδή & κάποιοι άλλοι θα έχουν πρόβλημα να καταλάβουν το τι "παίζεται" στο βίντεο που παραθέτει ο φίλος,θεωρώ καλό να μεταφέρω λίγα λόγια για το θέμα του βίντεο.
Είναι λοιπόν η μικρή Ασλευ απ'το Σιατλ.Πάσχει απο τη σπάνια νοσο της στατικής εγκεφαλοπάθειας,μια ασθένεια με άγνωστα αίτια.
Η Ασλευ,δε μπορεί να μιλήσει,να περπατήσει,να τραφεί.Η διάγνωση εγινε αμέσως μετά τη γέννησή της.
Τώρα εδώ,αρχίζει το καμμάτι για σχόλια !
Οι γιατροί,πρότειναν στους γονείς να υποβληθεί η Ασλευ σε χειρουργική επέμβαση & ορμονοθεραπεία,με σκοπό να μείνει για πάντα παιδί,μειώνωντας το ύψος της κατα 20% & το βάρος της κατα 40% !
Κατα την επέμβαση πραγματοποιήθηκε υστερεκτομή (αφαίρεση μήτρας),καθώς & αφαίρεση των θηλών (για να μήν αναπτυχθεί το στήθος της),χορήγησαν ορμόνες για να σταματήσουν την ανάπτυξη των οστών & του βάρους,ωστε να παραμείνει στα 34 κιλά με ύψος 1,30 !!!
Αυτά όλα,για την ευκολία των γονιών,αλλά & της Ασλευ (θα την ρώτησαν φαίνεται ) !!! Προκειμένου να μπορούν να τη μεταφέρουν πιο εύκολα αγκαλιά για να μην είναι "καρφωμένη" σ'ενα κρεβάττι !!!
Τα υπόλοιπα δικά σας !!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Wishful

Δραστήριο Μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Wishful έγραψε στις 12:35, 31-01-07:

Η άλλη είδηση αφορά την κάλυψη απο τα ασφαλιστικά ταμεία,του εμβολίου κατα του καρκίνου του τραχήλου της μήτρας.Στη συζήτηση είναι ακόμη,αλλά θα γίνει.Αν υπολογίσουμε οτι σήμερα ενα τέτοιο εμβόλιο κάνει 500 ευρώ,η κάλυψή του ,είναι σοβαρή πρόοδος

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,169 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 13:02, 31-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Wishful
Η άλλη είδηση αφορά την κάλυψη απο τα ασφαλιστικά ταμεία,του εμβολίου κατα του καρκίνου του τραχήλου της μήτρας.Στη συζήτηση είναι ακόμη,αλλά θα γίνει.Αν υπολογίσουμε οτι σήμερα ενα τέτοιο εμβόλιο κάνει 500 ευρώ,η κάλυψή του ,είναι σοβαρή πρόοδος
Στην ιταλια παντως ειναι ηδη δωρεαν η χορηγηση του.Ουσιαστικα απο την ημερα που "βγηκε".
Μακαρι να γινει και να ισχυσει και αυτο στην Ελλαδα!

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 13:11, 02-02-07:

Η γυναίκα που δεν ήθελε τα πόδια της!

ΑΠΟ ΠΟΛΥ μικρή, η Αγγλίδα Σούζαν Σμιθ ένιωθε ότι «κάτι δεν πήγαινε καλά» με το σώμα της.
Την περασμένη Δευτέρα, διηγήθηκε στην εφημερίδα «Γκάρντιαν», «Σε Πρώτο Πρόσωπο» (όπως ονομάζεται η στήλη), την απίθανη ιστορία της.

«ΗΜΟΥΝ ΜΟΛΙΣ 6 χρόνων όταν ένιωσα για πρώτη φορά την επιθυμία να χάσω και τα δύο μου πόδια.
Οι περισσότεροι άνθρωποι θέλουν να αλλάξουν κάτι πάνω τους. Εγώ, η μόνη εικόνα που λαχτάρησα ποτέ για τον εαυτό μου ήταν να τον δω χωρίς πόδια.
Ο κόσμος πιστεύει πως είμαι άρρωστη και παράξενη. Δεν γνωρίζει, ασφαλώς, ότι είμαι από τους ελάχιστους ανθρώπους στον κόσμο που πάσχουν από κάτι που ονομάζεται «Διαταραχή Σωματικής Ταυτότητας και Αρτιότητας» (στα αγγλικά, Body Identity Integrity Disorder - BIID), και που σε κάνει να θέλεις να αφαιρέσεις ένα ή και περισσότερα από τα υγιή ή άρτια μέλη του σώματός σου.
Λίγοι μπορούν να με καταλάβουν. Δεν είναι φετίχ, δεν είναι σεξουαλικό, δεν έχει καν να κάνει με την εμφάνισή μου. Απλώς δεν μπορώ να συσχετίσω τον εαυτό μου με κάποιαν που έχει δύο πόδια. Αυτή η «κάποια» δεν είμαι εγώ. Και ξέρω πως εάν θέλω να συνεχίσω να ζω τη ζωή μου, ο μόνος τρόπος είναι να απαλλαγώ από τα πόδια μου. Στα 23 μου γνώρισα τον μελλοντικό μου σύζυγο. Δεν του είπα τίποτα στην αρχή για το πρόβλημά μου. Ημουν ευτυχισμένη μαζί του, αλλά ακόμα δυστυχισμένη που είχα δύο πόδια. Πέρασε καιρός ώσπου να του μιλήσω. Δυσκολεύτηκε πολύ να με καταλάβει. Αργότερα, το αποδέχτηκε, αλλά όχι χωρίς πόνο.

ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 χρόνια τού ανακοίνωσα πως ήρθε ο καιρός να αφαιρέσω το πρώτο μου πόδι, το αριστερό. Η πρώτη μου απόπειρα έγινε τον Μάρτιο του 2005. Ηξερα ότι έπρεπε να σκοτώσω το πόδι μου, παγώνοντάς το, και αναγκάζοντας έτσι τους γιατρούς να μου το ακρωτηριάσουν. Πήγα λοιπόν στο Εδιμβούργο και αγόρασα 40 κιλά παγοκρυστάλλους -από αυτούς που έχουν στις δισκοθήκες για να απορροφούν τους καπνούς. Εριξα τα «παγάκια» μπροστά από τα πίσω καθίσματα του αυτοκινήτου, και κάθησα με το πόδι μου βυθισμένο μέσα σ' αυτά επί 1 ώρα. Ο πόνος ήταν απερίγραπτος. Λιποθύμησα τρεις φορές. Φοβήθηκα. Φοβήθηκα μήπως δεν κατάφερνα να πετύχω το σχέδιό μου. Οπως και έγινε! Δεν είχα κάνει όση ζημιά έπρεπε στο πόδι, και οι γιατροί το έσωσαν εύκολα.
ΤΟΝ ΕΡΧΟΜΕΝΟ Σεπτέμβριο έκανα τη δεύτερη απόπειρα. Αυτή τη φορά άφησα το πόδι μου βουτηγμένο μέσα στον πάγο επί 4 ώρες. Οταν δεν άντεχα άλλο, φώναξα τον άνδρα μου και με έβγαλε. Το πόδι ήταν σκληρό σαν πέτρα. Είχα εγκαύματα τρίτου βαθμού και ο πόνος ήταν ανυπόφορος. Αλλά και πάλι, δεν έφτανε αυτό για να μου το ακρωτηριάσουν. Στο νοσοκομείο, οι γιατροί έκαναν υπεράνθρωπες προσπάθειες για να μου το σώσουν. Δεν ήθελα. Εκλαιγα. Επειτα από 8 εγχειρήσεις και νοσηλεία 4 εβδομάδων, πήρα εξιτήριο.
ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ήδη την τρίτη απόπειρα. Να ξαπλώσω στις γραμμές του τρένου. Ομως, με πρόλαβαν άλλα γεγονότα. Η κατάσταση του χειρουργημένου μου ποδιού χειροτέρεψε. Επαθα μόλυνση, και επειδή υπήρχε κίνδυνος η μόλυνση να επεκταθεί στο αίμα μου, αποφασίστηκε, επιτέλους, ο ακρωτηριασμός. Εγινε τον περασμένο Ιούνιο, χωρίς κανένα πρόβλημα. Από την πρώτη στιγμή, αισθάνθηκα υπέροχα. Πιο πλήρης σαν άνθρωπος. Τώρα κάνω όλες τις δουλειές του σπιτιού πιο εύκολα. Ο άνδρας μου είναι συνεχώς στο πλευρό μου. Του υποσχέθηκα ότι θα καθυστερήσω για αρκετά χρόνια τον ακρωτηριασμό του άλλου μου ποδιού. Τόσο, ώστε να μπορούν να με κατανοήσουν και τα παιδιά μας, 10 και 15 ετών, στα οποία είπαμε πως έχασα το πόδι μου λόγω επιπλοκών από τον πρώτο «τραυματισμό» τον περασμένο Μάρτιο. Εκείνο που ξέρω στα σίγουρα, είναι ότι τώρα, για πρώτη φορά στη ζωή μου, νιώθω πως ζω».
ΥΓ.: Το Σούζαν Σμιθ είναι ψευδώνυμο.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ - 31/01/2007
ΠΗΓΗ

Παράθεση

ΞΕΠΛΑ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΞΕΠΛΑ
H ΞΕΠΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H ΞΕΠΛΑ έγραψε στις 06:01, 03-02-07:

Ο Χριστός και η Παναγία καλέ τ' είν' τούτο ;;
Τελικά υπάρχει πολλή τρέλα στον κόσμο
ΑΑΑΑΑχ είναι πολλοί αλλά είναι σκόρπιοι και δεν φαίνονται!!!!!!!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:23, 03-02-07:

έχω πάθει σοκ...
οχι δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την ασθένεια....
αλλά περισσότερο δεν μπορώ να καταλάβω και τον άντρα της που δεν έκανε κάποια κίνηση ώστε να τη βοηθήσει και τελικά να αλλάξει το σχέδιο........

και τελικά έρχεται ο προβληματισμός μου....
Ποιό είναι το σημείο που ξεπερνάμε τα όρια του "για το καλό του/της"
Ποιός εχει το δικαιωμα να πραξει κάτι για κάποιον άλλον άνθρωπο ώστε να έρθει στα πλαισια της δικής του λογικής?

Παράθεση

Wishful

Δραστήριο Μέλος

O Wishful έγραψε στις 21:32, 03-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
έχω πάθει σοκ...
οχι δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την ασθένεια....
αλλά περισσότερο δεν μπορώ να καταλάβω και τον άντρα της που δεν έκανε κάποια κίνηση ώστε να τη βοηθήσει και τελικά να αλλάξει το σχέδιο........

και τελικά έρχεται ο προβληματισμός μου....
Ποιό είναι το σημείο που ξεπερνάμε τα όρια του "για το καλό του/της"
Ποιός εχει το δικαιωμα να πραξει κάτι για κάποιον άλλον άνθρωπο ώστε να έρθει στα πλαισια της δικής του λογικής?
Μέχρι το σημείο "της δικής του" λογικής !!! Συνηθίζεται σήμερα να μιλάμε για τη "δική μου" λογική,το δικό μου νόημα της ζωής,τη δική μου οπτική γωνία & άποψη,που επειδή εγώ τα βλέπω έτσι,έτσι είναι ο κόσμος !!! Γενικά δεν αποδεχόμαστε-η καλύτερα δεν αναγνωρίζουμε η αγνοούμε- κάποια δεδομένα που υπάρχουν & αφορούν το "σωστό" για κάθε πλάσμα του πλανήτη ! Τι λέω τώρα ! Σαν τα δεδομένα περίπου που ονομάζουν ασθένεια την κατάσταση της εν λόγω κυρίας.Αν θέλω να κόψω το πόδι μου,η & τα δύο,να βγάλω τα μάτια μου,να..."μου",κανω κακό μόνο σ'εμένα,αρα,σωστό !!!
Ετσι λογικά,μ'αυτό το τρόπο σκέψης κι αν αυτοκτονήσει κανείς,...γούστο & καππέλο του !
Κάπου είναι γραμμένο οτι αυτό είναι "αμαρτία",αλλά μη μας πούνε & θρησκόληπτους-ετσι κι αλλοιώς να εξηγήσεις τον όρο αμαρτία είναι ...ογκόλιθος-γιατί θα κολλήσει "ρετσινιά"

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Wishful : 03-02-07 στις 21:35. Αιτία: Ορθογραφικό λάθος .
Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maik85
Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 13:08, 06-02-07:

Και εις ανώτερα

Σε λίστα του CNN με οικονομικές γκάφες η Ελλάδα

Την ιστοσελίδα, CNN Money, του αμερικανικού τηλεοπτικού δικτύου CNN, επικαλέσθηκε τη Δευτέρα ο εκπρόσωπος του ΠΑΣΟΚ Πέτρος Ευθυμίου για να αναφέρει ότι η χώρα, με την οικονομική πολιτική της κυβέρνησης της ΝΔ, γελοιοποιείται διεθνώς.

Όπως ανέφερε ο κ. Ευθυμίου, στην ιστοσελίδα υπάρχει πίνακας που εμφανίζει τις 101 πιο «βλακώδεις» στιγμές στην οικονομία για το 2006, σε παγκόσμιο επίπεδο.

Στην 39η θέση εμφανίζεται η Ελλάδα με αφορμή την αύξηση του ΑΕΠ κατά 25%. Με τον τρόπο αυτό, όπως αναφέρεται στην ιστοσελίδα, η Ελλάδα θα πληρώνει κάθε χρόνο 600 εκατομμύρια δολάρια, προσέθεσε ο κ. Ευθυμίου.Ο εκπρόσωπος του ΠΑΣΟΚ επέκρινε την κυβέρνηση ότι έκανε δύο «μεγάλα κόλπα» στην οικονομία, την απογραφή, που στοίχισε ανυπολόγιστα στο λαό και δεύτερο την επιχείρηση εξόδου από την επιτήρηση, παρουσιάζοντας αύξηση 25% στο ΑΕΠ.
Ωστόσο, σε ενδεχομένη απάντηση του κ. Αλογοσκούφη θα μπορούσε να περιληφθεί άλλο δημοσιεύμα του αμερικανικού Τύπου και συγκεκριμένα στη Wall Street Journal, λίγες ημέρες πριν, που αναγνώριζε τις επιλογές του ως απόλυτα επιτυχημένες και σωτήριες για την ελληνική οικονομία.
Ο λόγος για το εγκωμιαστικό άρθρο που φιλοξενήθηκε στην αμερικανική εφημερίδα Wall Street Journal στις 2/2/2007, με τίτλο: «Ο Ευρωπαίος ασθενής θεραπεύεται. Η Ελλάδα μειώνει το έλλειμμα και διατηρεί ισχυρή ανάπτυξη. Μήπως θα έπρεπε να αποτελέσει μάθημα για άλλους;». Η Ελλάδα, ανέφερε το άρθρο, νοικοκυρεύει επιτέλους τα οικονομικά της και η εμπειρία της μπορεί να κρύβει μαθήματα για άλλες χώρες της ΕΕ που αντιμετωπίζουν παρόμοια προβλήματα. Ακόμη, ο αρθρογράφος τόνιζε οτι την άνοιξη η Ελλάδα ανεμένεται να βγει από τη μαύρη λίστα της ΕΕ και προσέθετε ότι αυτό που διαχωρίζει την περίπτωση της Ελλάδας (από τις άλλες χώρες που είναι στη λίστα), είναι η ταχύτητα με την οποία περιόρισε το έλλειμμά της, ενώ την ίδια στιγμή διατήρησε ισχυρό ρυθμό οικονομικής ανάπτυξης.

Πηγή

CNN:http://money.cnn.com/magazines/busin...007/index.html

Εκτώς από τα 600 εκ. ευρώ για φέτος, η Ελλάδα θα κληθεί να δώσει αναδρομικά ακόμη 2 δις. ευρώ στην Ε.Ε..

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 13:40, 06-02-07:

Από που? Από αυτά που δεν έχει?
Αλλά ξέχασα θα μειώσουν ένα ευρώ ο καθένας τους τον μισθό τους, θα βάλει και άλλα 10 η Εκκλησία και τα υπόλοιπα 1.999.999.500 ξέρετε ποιοι!!

Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xristinaki
H xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός . Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H xristinaki έγραψε στις 02:08, 07-02-07:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6331801.stm

Το κειμενο αναφερει πληροφοριες που δεν εχω δει ποτε σε ελληνικα sites η μεσα ενημερωσης κι ειιναι για την υποθεση Αλεξ.Γενικα η εικονα που φαινεται για την Ελλαδα στο εξωτερικο απο αυτα τα γεγονοτα ειναι πολυ ασχημη.

Παράθεση

SALOHAR

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SALOHAR
Ο SALOHAR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O SALOHAR έγραψε στις 02:29, 07-02-07:

χristinaki, κι εγώ είμαι καθηγητής πληροφορικής κι υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με την συμπεριφορά των παιδιών. Είναι απίστευτα στις ημέρες μας και πιστεύω ότι όλη αυτή η συμπεριφορά πηγάζει από το σπίτι και την t.v.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 24-03-07 στις 05:08. Αιτία: Greeklish
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 02:44, 07-02-07:

SALOHAR καλωσόρισες. Παρακαλώ πάτησε Επεξεργασία στο μήνυμα σου (βρίσκεται κάτω δεξιά) και γράψε το στα ελληνικά. Τα greeklish απαγορευονται στο e-steki. Ευχαριστώ.

Παράθεση

Molka

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Molka
H Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 386 μηνύματα.

H Molka έγραψε στις 03:09, 09-02-07:

Την τελευταία της πνοή, μέσα σε ξενοδοχείο της Φλόριντα, άφησε το βράδυ της Πέμπτης η Αν Νικόλ Σμιθ, πρώην μοντέλο του περιοδικού Playboy και χήρα του πολυεκατομμυριούχου Τζ. Χάουαρντ Μάρσαλ

Όπως ανακοίνωσε ο δικηγόρος της, η Σμιθ, το πραγματικό όνομα της οποίας ήταν Βίκι Λιν, κατέρρευσε μέσα στο δωμάτιο του ξενοδοχείου όπου διέμενε.

Η 39χρονη στάρλετ δεν είχε συνέλθει ακόμη από το θάνατο του 20χρονου γιου της Ντάνιελ, ο οποίος πέθανε πέρσι, μέσα στο δωμάτιό της, στην κλινική όπου είχε γεννήσει την κόρη της.

Το τηλεοπτικό δίκτυο CNN μετέδωσε ότι η Σμιθ βρέθηκε αναίσθητη στο δωμάτιό της, στο Χόλιγουντ της Φλόριντα, στα βόρεια του Μαϊάμι, και μεταφέρθηκε σε τοπικό νοσοκομείο όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός της.

Η Αν Νικόλ Σμιθ έγινε γνωστή το 1994, όταν παντρεύτηκε τον Μάρσαλ. Εκείνη ήταν 26 ετών και εκείνος 89. Ο Μάρσαλ πέθανε ένα χρόνο αργότερα και η ίδια ενεπλάκη σε μια μακρά δικαστική διαμάχη με τους γιους του για την περιουσία του.

Πηγή

Μου έπεσε το σαγόνι όταν το είδα.. Βασικά, ακόμα πεσμένο είναι..

(Edit: Αδυνατούσα να το πιστέψω, και γι' αυτό κοίταξα και στην wikipedia, είναι επιβεβαιωμένο )

Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

H xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός . Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H xristinaki έγραψε στις 03:11, 09-02-07:

Kριμα κι το παιδι κι αυτη ηταν νεοτατοι

Παράθεση

Jigsaw

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Jigsaw
Ο Jigsaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O Jigsaw έγραψε στις 10:31, 09-02-07:

Από τί να πέθανε? Λογικά θα γίνει αυτοψία για να βρεθούν τα ακριβή αίτια. (Αν και το κόβω για κανα συνδυασμό χαπιών με αλκοόλ)

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,390 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 17:41, 09-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Molka
Η Αν Νικόλ Σμιθ έγινε γνωστή το 1994, όταν παντρεύτηκε τον Μάρσαλ. Εκείνη ήταν 26 ετών και εκείνος 89. Ο Μάρσαλ πέθανε ένα χρόνο αργότερα και η ίδια ενεπλάκη σε μια μακρά δικαστική διαμάχη με τους γιους του για την περιουσία του.
Πρέπει να πούμε επίσεις Molka οτι ήταν πασίγνωστη σαν κουνελάκι του playboy τις αρχές του 90΄ και μια απο τις πιο καυτές γυναίκες που πέρασαν απο αυτό. κρίμα μπορούμε να πούμε για μια τόσο όμορφη και νέα γυναικα.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 17:48, 09-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Πρέπει να πούμε επίσεις Molka οτι ήταν πασίγνωστη σαν κουνελάκι του playboy τις αρχές του 90΄ και μια απο τις πιο καυτές γυναίκες που πέρασαν απο αυτό. κρίμα μπορούμε να πούμε για μια τόσο όμορφη και νέα γυναικα.
Ακριβως mania.Aπο αυτο ουσιατικα ηταν γνωστη.(μαζι με την Pamela και μερικες αλλες ηταν απο τα πιο πετυχημενα κουνελακια στην ιστορια του P.Boy.)
Απλως με το σκανδαλο με τον παππου απο το Τεξας, ασχοληθηκαν παααρα πολυ τα καναλια και ταΜΜΕ και μας εμεινε γνωστη απο εκεινο.
Η A.N.Smith παντως ειναι γεγονος οτι δεν ηταν καθολου καλα μετα το περιστατικο με το παιδι της (και αλλους λογους) και μια τα ψυχοφαρμακα που επαιρνε μια το αλκοολ (+οτι αλλο) της ειχαν δημιουργησει αρκετα προβληματα υγειας.
Μαλιστα τα τελευται 2(; ) χρονια ειχε απιστευτες μεταβολες στο σωματικο της βαρος,με αντικτυπο και στα επαγγελματικα της.Συν του οτι ειναι δειγμα διαταραγμενης προσωπικοτητας.
Οπως και να εχει, οτι και να ηταν εφυγε και νεα.
R.I.P.

Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

H xristinaki έγραψε στις 17:57, 09-02-07:

Tην βρηκα σε φωτο με τον γιο της πανεμορφο παληκαρι ,κριμα κι ετσι οπως τον κραταγε πρεπει να τον αγαπουσε πολυ.Δεν μου φαινεται περιεργο που καταρευσε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xristinaki : 09-02-07 στις 19:20.
Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 18:37, 09-02-07:

όλα έχουν τίμημα πάντως.
89 και 26 ε?

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 18:37, 09-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από xristinaki
Tην βρηκα σε φωτο με τον γιο της πανεμορφο παληκαρι κριμα κι ετσι οπως τον κραταγε πρεπει να τον αγαπουσε πολυ.Δεν μου φαινεται περιεργο που καταρευσε.
Eτσι ηταν.Αν και με τον αντρα με τον οποιο εκανε τον Daniel ηταν παντρεμενη μονο 2χρονια (αν θυμαμαι καλα, παρολα αυτα με τον γιο της ειχε πολυ καλες σχεσεις.(παρα το γεγονος οτι η Ann Nicol, ειχε παντα "περιεργη ζωη", βαλοταν απο τα media μετα το σκηνικο με τον παππου κτλ κτλ")
Μαλιστα οταν ειχα δει μερικες εκπομπες της (παλιοτερα) απο το "The Anna Nicole Show", ο Daniel εμφανιζοταν συχνα εκει.
Το θεμα τωρα οτι μενει πισω και ενα αλλο κοριτσακι...νομιζω ειχε γεννηθει λιγο πριν πεθανει ο Daniel...

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 00:41, 10-02-07:

Ένα μήνυμα αγάπης από το παρελθόν

Στραμμένοι ο ένας προς τον άλλον, με τα σώματα ενωμένα σε μια αιώνια, αέναη αγκαλιά, αυτοί οι δύο ανθρώπινοι σκελετοί πέρασαν ωκεανούς χρόνου μαζί. Δεμένοι σ' αυτή την άκρως ερωτική στάση εδώ και 5.000-6.000 χρόνια, ήρθαν πριν από λίγες μέρες στο φως κατά τη διάρκεια αρχαιολογικών ανασκαφών κοντά στη Μάντοβα, στα βόρεια της Ιταλίας. Η ανακάλυψη, που όμοιά της δεν έχει καταγραφεί μέχρι σήμερα, άφησε άφωνη την ομάδα των αρχαιολόγων που εργάζονταν στην ανασκαφή.

Σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις τους, πρόκειται για τους σκελετούς ενός άνδρα και μιας γυναίκας και μάλιστα νεαρής ηλικίας, που έζησαν τη Νεολιθική εποχή. Το σφιχταγκαλιασμένο ζευγάρι αποτελεί αίνιγμα για τους αρχαιολόγους, αφού, όπως αναφέρει η επικεφαλής των ανασκαφών, Ελενα Μεντότι, «δεν υπάρχει κανένα προηγούμενο διπλής ταφής τη Νεολιθική περίοδο. Πολύ περισσότερο δύο ενήλικων ανθρώπων, έτσι αγκαλιασμένων. Και δεν πρόκειται για σχήμα λόγου, είναι στ' αλήθεια αγκαλιασμένοι». «Είναι μοναδική και εξαιρετικά ενδιαφέρουσα ανακάλυψη. Και παρά την εμπειρία μου, είναι η πρώτη φορά που συγκινήθηκα τόσο πολύ», τονίζει η Μεντότι, που επί 25 χρόνια συμμετέχει σε αρχαιολογικές ανασκαφές, μεταξύ των οποίων αρκετές «διάσημες», όπως αυτής της Πομπηίας. Διευκρινίζει ότι οι αρχαιολόγοι της ομάδας της δεν είναι ακόμα σε θέση να γνωρίζουν αν το ζευγάρι είχε, για κάποιο περίεργο λόγο, ταφεί μαζί ή αν οι δύο νέοι πέθαναν μαζί, αγκαλιασμένοι, σκεπάστηκαν από το χώμα και έμειναν εκεί, με τις χιλιετηρίδες να περνούν αλλάζοντας στο διάβα τους τα πάντα, εκτός από τη δική τους αγκαλιά.

Στο εργαστήριο θα διευκρινιστεί η ακριβής ηλικία του ζευγαριού καθώς και ο χρόνος που έμειναν θαμμένοι μαζί. Αυτό ωστόσο που μάλλον θα μείνει για πάντα κρυφό, είναι η ιστορία που κρύβεται πίσω από την αιώνια αγκαλιά των δύο νέων. Πώς ταξίδεψαν ανέγγιχτοι στο χρόνο και έφτασαν στην εποχή μας με τα χέρια τους ενωμένα, τα πόδια τους να αγγίζονται και τα πρόσωπά τους ελάχιστα μακριά το ένα από το άλλο, σαν το μόνο που επιθύμησαν ποτέ να ήταν ο ένας τον άλλον...

πηγή Ελευθεροτυπία
...έχω πλαντάξει στο κλάμα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 10-02-07 στις 00:44. Αιτία: προσθήκη μεγαλύτερης εικόνας
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 01:26, 10-02-07:

Θα ήθελα πάρα πολύ να σχολιάσω κάτι αλλα..... δε μου βγαινει ....

Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

H xristinaki έγραψε στις 01:35, 10-02-07:

Τωρα θα ξενερωσω τους ρομαντικους αλλα περιεργο μοθ φαινεται να πεθαναν ετσι εκτος αν τους δολοφονησε κανας ζηλιαρης συζυγος

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 01:39, 10-02-07:

Δάκρυσα...

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 01:43, 10-02-07:

Κι αν πέθαναν μαζί σε μια στιγμή πανικού, σε ένα σεισμό ίσως, ή ποιός ξέρει τι άλλο και ήταν ο ένας το τελευταίο πράγμα που είδε στη ζωή ο άλλος..

Με νιώθεις Λια μου!

Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

H xristinaki έγραψε στις 01:52, 10-02-07:

Σε σεισμο?Μονο ετσι δικαιολογειται αν κατι τους χτυπησε.Πιο πιθανη μου φαινεται η δολοφονια παντως.

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 01:52, 10-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από xristinaki
Τωρα θα ξενερωσω τους ρομαντικους αλλα περιεργο μοθ φαινεται να πεθαναν ετσι εκτος αν τους δολοφονησε κανας ζηλιαρης συζυγος
αντε ρε μάτα χάρι της κακιάς ώρας.
Τους δολοφόνησε και τους σκηνοθέτησε έτσι για να μας απασχολεί αυτό το θέμα μερικές χιλιετίες μετά.
αυτό εγω το ονομάζω
άνθρωπο
με
ΟΡΑΜΑ
όχι δολοφόνο...

Παράθεση

SALOHAR

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SALOHAR
Ο SALOHAR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O SALOHAR έγραψε στις 21:05, 10-02-07:

Πάντος κρίμα!!! Πως Θα μεγαλώσουν και οι αλλες γενιές!!!! σίγουρα απο κοκα θα "πήγε"!!!!

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,377 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 23:52, 10-02-07:

Ανοιχτή επιστολή από τον Steve Jobs για το DRM στην μουσική, αξίζει να την διαβάσει κάποιος

http://www.apple.com/hotnews/thoughtsonmusic/

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 00:05, 11-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Ανοιχτή επιστολή από τον Steve Jobs για το DRM στην μουσική, αξίζει να την διαβάσει κάποιος

http://www.apple.com/hotnews/thoughtsonmusic/
ωραιος ο Jobs, μια χαρα τα ειπε, τα χωνει στις δισκογραφικες και με επιχειρηματα!

το DRM ηταν και θα εινει μια μεγαλη, πολυεξοδη αποτυχια

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,377 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:44, 11-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Ναυτεμπορική
Ο ΕΘΙΣΜΟΣ σε βιντεοπαιχνίδια, δίνει χαρά: Αμερικανοί ερευνητές έχουν ανακαλύψει ότι τα βιντεοπαιχνίδια κάνουν καλό στα μάτια και παρά τις αυστηρές προειδοποιήσεις από τους γονείς μας, δεν θα μας κάνουν τυφλούς.

Μια μελέτη που εκπονήθηκε από το Πανεπιστήμιο του Ρότσεστερ των ΗΠΑ έδειξε ότι οι άνθρωποι οι οποίοι παίζουν βιντεοπαιχνίδια για λίγες ώρες την ημέρα στη διάρκεια ενός μήνα βελτίωσαν την όρασή τους κατά περίπου 20%.

«Η δραστηριότητα σε βιντεοπαιχνίδια αλλάζει τον τρόπο με τον οποίο ο εγκέφαλος μας λαμβάνει τις πληροφορίες» δήλωσε ο καθηγητής Ντάφιν Μπαβεγιερ αρμόδιος σε θέματα για τη λειτουργία του εγκεφάλου, σε μελέτη που δημοσιοποιήθηκε σε ιστοσελίδα του πανεπιστημίου την περασμένη Τρίτη.

«Αυτά τα παιχνίδια ενισχύουν το ανθρώπινο οπτικό σύστημα να διευρύνει τα όρια του και τη δυνατότητα προσαρμογής του εγκεφάλου σε αυτό».
http://www.naftemporiki.gr/news/stat...08/1299090.htm

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 15:47, 11-02-07:

Ετσι εξηγιτε οτι οχι μονο δεν εχω "χαλασει τα ματια μου" οπως μου λενε συνεχος γιαγιαδες και ξαδερφες (γιατρος σου λεει μετα...) αλλα οτι εχω και αετισιο ματι...

Παράθεση

Wishful

Δραστήριο Μέλος

O Wishful έγραψε στις 13:39, 12-02-07:

Καλό !!! Τωρα βεβαια μιλάμε για βελτίωση του οπτικού πεδίου,η για την ευκρίνεια ? Για το εύρος του πεδίου που βλέπουμε,μπορώ να το πιστέψω,αλλά το οτι ωφελεί & σε μυοπίες,πρεσβυοπίες & ΄λπ,θα το ηθελα πραγματικά εμπεριστατωμένο.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 14:48, 12-02-07:

Και πριν απο μερικα χρονια (κανα 3αρι περιπου) ειχε βγει ερευνα οπου ελεγε οτι τα βιντεοπαιχνιδια και η ενασχοληση τους με αυτα βοηθαει (στον ελευθερο χρονο) παρα πολυ και τους Ιατρους με φορτο εργασιας.Τους κανει πιο αποδοτικους και εχουν καλυτερα αποτελεσματα σε διαγνωσεις-χειρουργια κτλ κτλ.
Αν βρω το αρθρο θα το βαλω.

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 16:55, 13-02-07:

Αυτό 8α πει αν έχεις τύχη

Έπεσε από τα 12.000 πόδια και σώθηκε

Σοκ έχει προκαλέσει το ερασιτεχνικό βίντεο το οποίο κάνει το γύρο του κόσμου και στο οποίο διακρίνεται ένας 25χρονος να πέφτει χωρίς αλεξίπτωτο από ύψος 12 χιλιάδων ποδών, δηλαδή περίπου 3,7 χιλιομέτρων χωρίς να πάθει το παραμικρό.
Ο 25χρονος Μάϊκλ Χολμς πραγματοποιούσε μια συνηθισμένη πτήση με αλεξίπτωτο πάνω από τη λίμνη Τόπο της Νέας Ζηλανδίας μαζί με το φίλο του Τζόναθαν Κινγκ. Ο τελευταίος κατάφερε να προσγειωθεί με ασφάλεια, ωστόσο ο Χολμς έζησε την πλέον τρομακτική εμπειρία της ζωής του.
Τί συνέβη όμως; Κατά τη διάρκεια της πτώσης, δεν άνοιξε ούτε το κύριο, αλλά ούτε και το εφεδρικό αλεξίπτωτο του Χολμς, ο οποίος κατέγραψε τα πάντα από την κάμερα που είχε στήσει στο κράνος του. Στην οθόνη της κάμερας μάλιστα διακρίνεται μονάχα ένα μαύρο χρώμα, τη στιγμή πυο ο Χολμς πέφτει, αποχαιρετώντας τους φίλους του.
Μιλώντας στους δημοσιογράφους λίγες ώρες μετά το περιστατικό, ο Χολμς όχι μόνον δήλωσε ότι ένιωσε πως είχε έλθει το τέλος και ότι πέθαινε, αλλά και ότι στο εξαιρετικό τολμηρό εγχείρημα, θα προχωρήσει και πάλι, στις αρχές Μαρτίου. Ο φίλος του που τον είδε να πέφτει χωρίς αλεξίπτωτο, δήλωσε ότι εκείνη τη στιγμή ένιωθε πως όλα είχαν τελειώσει. Η ερασιτεχνική καταγραφή κάνει το γύρο του κόσμου.
Ο Χολμς σώθηκε χάρη σε ένα θάμνο αφού σε διαφορετική περίπτωση, το σώμα του θα είχε βρεθεί είτε πάνω σε ένα δέντρο, είτε σε έναν χώρο στάθμευσης αυτοκινήτων. Το ακόμη πιο απίστευτο είναι ότι γλίτωσε με ένα ελαφρύ πρόβλημα στον πνεύμονα και ένα σπασμένο αστράγαλο.

Πηγή

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 11:00, 14-02-07:

Τι λες ρε φίλε?

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

O maik85 έγραψε στις 11:59, 14-02-07:

Tώρα 8έλω να βρω το videaki

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 12:45, 14-02-07:

Kαλα maik...το παραπανω και αν ειναι απο τα πλεον απιστευτα περιστατικα...
Η ταχυτητα που θα ειχε αναπτυξει,η δυναμη προσκρουσης (ακομα και με θαμνο) κτλ, καθε αλλο παρα θα του επετρεπαν να ζησει...
Αυτο ειναι που λεμε "ειχε Αγιο μαζι του"...Δηλαδη τι Αγιο...Ποδοασφαιρικη ομαδα Αγιων ειχε...

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 09:42, 15-02-07:

Πρωτοφανής οικογενειακή τραγωδία στη Nέα Αγχίαλο Βόλου
Αθήνα

Οικογενειακή τραγωδία τα ξημερώματα της Πέμπτης στη Νέα Αγχίαλο Βόλου. Πατέρας σκότωσε τον 6χρονο γιο και την 73χρονη πεθερά του, ενώ τραυμάτισε το δεύτερο παιδί του. Ο δράστης αυτοπυροβολήθηκε, για να συλληφθεί τελικά από την Αστυνομία που έσπευσε στο σπίτι.

Το δεύτερο παιδί 8 ετών πήδηξε από το παράθυρο για να γλιτώσει, ωστόσο, δέχθηκε πυροβολισμό στο κεφάλι. Νοσηλεύεται στο νοσοκομείο του Βόλου εκτός κινδύνου.

«Ο πατέρας και το παιδί μεταφέρθηκαν στο Νοσοκομείο Βόλου και δεν διατρέχουν κανένα κίνδυνο» δήλωσε ο αστυνομικός διευθυντής Μαγνησίας Λεωνίδας Ρίνης.

news.in.gr

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,390 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:51, 15-02-07:

Σας θυμήζει τίποτα όλο αυτό; Τοτε στην Κρήτη με τον πατέρα που σκότωσε ακριβός τα ίδια άτομα, απλά τότε ήταν και η μάνα. Ηταν ο τελευτέος άνθρωπος που έκτηνε θανατηκή ποινη στην Ελλάδα με τουφεκισμό.
Δεν μπορώ να καταλάβω τί έπαθαν οι άνθρωποι;

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 09:57, 15-02-07:

Γμτ τώρα θυμήθηκα ένα περιστατικό απο τη ζωή της κολλητής μου μέχρι την τρίτη λυκείου. Ο πατέρας της ήταν ο δεύτερος άντρας της μητέρας της. Ο πρώτος ξύπνησε μια μέρα, σκότωσε το τρίχρονο παιδί τους και παρ'ολίγο και την ίδια τη γυναίκα του. Δεν θυμάμαι αν κλείστηκε σε ψυχιατρείο μετά ή αυτοκτόνησε, ένα απο τα δύο.

Παράθεση

Wishful

Δραστήριο Μέλος

O Wishful έγραψε στις 12:09, 15-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Σας θυμήζει τίποτα όλο αυτό; Τοτε στην Κρήτη με τον πατέρα που σκότωσε ακριβός τα ίδια άτομα, απλά τότε ήταν και η μάνα. Ηταν ο τελευτέος άνθρωπος που έκτηνε θανατηκή ποινη στην Ελλάδα με τουφεκισμό.
Δεν μπορώ να καταλάβω τί έπαθαν οι άνθρωποι;
Σοβαρό το ερώτημά σου ! Τι να παθαίνουν άραγε ? Μήπως γίνονταν & παλαιότερα τέτοια, απλά δεν υπήρχαν οι δυνατότητες & τα μέσα ενημέρωσης που έχουμε σήμερα ,ωστε να γίνουν γνωστά ?
Αλλά κι έτσι να είναι,οι δείκτες εγκληματικότητας αυξάνουν χρόνο με το χρόνο.
Ευκαιρία για ενα θέμα νέο

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 12:56, 15-02-07:

Θυμαστε την ειδηση του maik ετσι;
Αυτό 8α πει αν έχεις τύχη

Έπεσε από τα 12.000 πόδια και σώθηκε

Σοκ έχει προκαλέσει το ερασιτεχνικό βίντεο το οποίο κάνει το γύρο του κόσμου και στο οποίο διακρίνεται ένας 25χρονος να πέφτει χωρίς αλεξίπτωτο από ύψος 12 χιλιάδων ποδών, δηλαδή περίπου 3,7 χιλιομέτρων χωρίς να πάθει το παραμικρό. Ο 25χρονος Μάϊκλ Χολμς πραγματοποιούσε μια συνηθισμένη πτήση με αλεξίπτωτο πάνω από τη λίμνη Τόπο της Νέας Ζηλανδίας μαζί με το φίλο του Τζόναθαν Κινγκ. Ο τελευταίος κατάφερε να προσγειωθεί με ασφάλεια, ωστόσο ο Χολμς έζησε την πλέον τρομακτική εμπειρία της ζωής του. Τί συνέβη όμως; Κατά τη διάρκεια της πτώσης, δεν άνοιξε ούτε το κύριο, αλλά ούτε και το εφεδρικό αλεξίπτωτο του Χολμς, ο οποίος κατέγραψε τα πάντα από την κάμερα που είχε στήσει στο κράνος του. Στην οθόνη της κάμερας μάλιστα διακρίνεται μονάχα ένα μαύρο χρώμα, τη στιγμή πυο ο Χολμς πέφτει, αποχαιρετώντας τους φίλους του. Μιλώντας στους δημοσιογράφους λίγες ώρες μετά το περιστατικό, ο Χολμς όχι μόνον δήλωσε ότι ένιωσε πως είχε έλθει το τέλος και ότι πέθαινε, αλλά και ότι στο εξαιρετικό τολμηρό εγχείρημα, θα προχωρήσει και πάλι, στις αρχές Μαρτίου. Ο φίλος του που τον είδε να πέφτει χωρίς αλεξίπτωτο, δήλωσε ότι εκείνη τη στιγμή ένιωθε πως όλα είχαν τελειώσει. Η ερασιτεχνική καταγραφή κάνει το γύρο του κόσμου. Ο Χολμς σώθηκε χάρη σε ένα θάμνο αφού σε διαφορετική περίπτωση, το σώμα του θα είχε βρεθεί είτε πάνω σε ένα δέντρο, είτε σε έναν χώρο στάθμευσης αυτοκινήτων. Το ακόμη πιο απίστευτο είναι ότι γλίτωσε με ένα ελαφρύ πρόβλημα στον πνεύμονα και ένα σπασμένο αστράγαλο.
Eδω θα δειτε και το video!!!

Κι εδω να το κατεβασετε σε περιπτωση που σταματησει να δουλευει το παραπανω.

Το αλεξιπτωτο ανοιξε, αλλα ανοιξε "μισο" και ετσι επιβραδυνε αρκετα την πτωση του.Παλι καλα που ηταν και οι θαμνοι...Τρομερο ομως αυτο που λεει οταν πλησιαζει να πεσει...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 15-02-07 στις 16:35.
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,350 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 13:34, 15-02-07:

ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ!!! ειδα το βιντεο... απλά Φ Ο Β Ε Ρ Ο !!!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 3,081 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 13:53, 15-02-07:

καλα, απιστευτο!!!!!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 19:54, 15-02-07:

Εκτός κινδύνου νοσηλεύονται σε "Λοιμωδών" και "Ιπποκράτειο" Θεσσαλονίκης πέντε μαθητές γυμνασίου οι οποίοι εισέπνευσαν αποκριάτικο σπρέι και παρουσίασαν ζαλάδες και αναπνευστικά προβλήματα.

Αρχικά επτά ανήλικοι εμφάνισαν πονοκεφάλους, δύσπνοια και πόνο στην κοιλιά, μετά από αποκριάτικη γιορτή που διοργάνωσαν στο σχολείο τους και μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο, όπου διαπιστώθηκε ότι είχαν εισπνεύσει ποσότητες αποκριάτικου σπρέι. Δύο από τα παιδιά πήραν εξιτήριο την Τετάρτη, αφού πρώτα τους παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες.

Όσο για τους υπόλοιπους μαθητές, αναμένεται να πάρουν εξιτήριο μέσα στην ημέρα, αν και ακόμα δεν έχει γίνει γνωστό το είδος του αερίου που εισέπνευσαν.
δημιουργία: 15/02/07 11:29 τελευταία ενημέρωση: 15/02/07 11:30 πηγή: Ant1

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 19:57, 15-02-07:

Αποσοβήθηκε από την αστυνομία την τελευταία στιγμή μία αυτοκτονία ενός 18χρονου άνδρα, ο οποίος την είχε προαναγγείλει μέσω του Διαδικτύου.

Πρόκειται για ένα νεαρό ο οποίος δημοσίευσε σε ιστοσελίδα την πρόθεσή του να αυτοκτονήσει, περιγράφοντας μάλιστα αναλυτικά τον τρόπο με τον οποίο θα έβαζε τέλος στη ζωή του.

Όπως ανέφερε στον ΑΝΤ1, ο Προϊστάμενος δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος, Μανώλης Σφακιανάκης, ενημερώθηκαν οι γονείς του νεαρού, ο οποίος μάλιστα αποκαλύφθηκε πως αντιμετωπίζει ψυχολογικά προβλήματα και ήταν η τρίτη φορά που απειλούσε να αυτοκτονήσει.
δημιουργία: 14/02/07 10:22 τελευταία ενημέρωση: 14/02/07 10:30 πηγή: Ant1

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,350 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 20:01, 15-02-07:

ακούσατε για το δυστύχημα που έγινε το πρωί με ενα φορτηγό που μετέφερε ξυλα και έπεσε πάνω σε μια κοπέλα? Πολύ δικός μου άνθρωπος ήταν στην περιοχή και μου είπε οτι ο φορτηγατζής έτρεχε σαν τρελός και του πέρασε απο το μυαλό οτι θα γίνει μαλ@κία... και μετα απο λίγο έγινε...

Ελπίζω η κοπέλα να μην έχει τπτ σοβαρό και να του πάρει ολη την νταλίκα και το δίπλωμα και το σπίτι!!!

ps. &^%$@#*&$# ^*&# $*&TD * &)#R*(&)DY&*C &^#%^@#&^ @R&*QT*(@!
ps2. Ηθελα να γράψω πολλά μπινελίκια για μερικούς μαλ@κες των δρόμων αλλά....

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 20:20, 15-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
ακούσατε για το δυστύχημα που έγινε το πρωί με ενα φορτηγό που μετέφερε ξυλα και έπεσε πάνω σε μια κοπέλα? Πολύ δικός μου άνθρωπος ήταν στην περιοχή και μου είπε οτι ο φορτηγατζής έτρεχε σαν τρελός και του πέρασε απο το μυαλό οτι θα γίνει μαλ@κία... και μετα απο λίγο έγινε...

Ελπίζω η κοπέλα να μην έχει τπτ σοβαρό και να του πάρει ολη την νταλίκα και το δίπλωμα και το σπίτι!!!

Κατι πηρε το αυτι μου απο το radio του ANT1...Τι να πω ρε γαμωτο μου...

Χωρις αστεια το ps σου τα ειπε ολα!Το πρωτο!

Παράθεση

Wishful

Δραστήριο Μέλος

O Wishful έγραψε στις 18:01, 17-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Founes

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Κατι πηρε το αυτι μου απο το radio του ANT1...Τι να πω ρε γαμωτο μου...

Χωρις αστεια το ps σου τα ειπε ολα!Το πρωτο!
Παιδιά συγνώμη για την παρέμβαση.Πραγματικά οταν το άκουσα ταράχτηκα ! Για φαντάσου περπατώντας αμέριμνος τι φέρνει ο διάολος !! Είναι ενα καλό παράδειγμα δυστυχώς,για το τι είναι έγκλημα κ τι είναι μια απλή παράβαση του κοκ.
Τι θωρούμε έγκλημα τελικά !!! Οσο για την κοπέλλα,αν μιλάμε για το ίδιο ατύχημα,(πανάθεμά τα ειναι πολλά ),υπέσθη ακρωτηριασμό ? Ας κάνω λάθος !

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Wishful : 17-02-07 στις 18:05. Αιτία: Πράλειψη !
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους