Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,956 εγγεγραμμένα μέλη και 3,086,827 μηνύματα σε 95,627 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 193 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Μήπως ξέρετε; - Διάφορες, σκόρπιες απορίες

Tickle

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tickle
H Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H Tickle έγραψε στις 18:01, 08-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από silvestra
Καλησπέρα, γνωριζετε αν υπαρχει καποιος διαδικτυακος τοπος να παρουσιάσω κάποια ποιήματα μου.
Εννοώ κάποιο blog ΜΟΝΟ για ποίηση και με κάποια επισκεψιμότητα
Γιατί δεν τα γράφεις κι εδώ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,557 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 23:07, 26-05-14:

Θέλω μια βοήθεια από όποιον ξέρει. Έχουνε ξεκολήσει τα πλαίσια από όλες τις πόρτες στο σπίτι μου, ο μάστορας που τα κόλλησε ήταν και γαμώ βλέπετε. Ξέρει κάποιος τι κόλλα χρειάζομαι για να τις κολλήσω και που μπορώ να την αγοράσω?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dimitris_SM

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dimitris_SM
Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 206 μηνύματα.

O Dimitris_SM έγραψε στις 00:52, 27-05-14:

εναν μαστορα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,557 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 09:57, 27-05-14:

Το μάστορα τι θα τον πληρώσω ευγνομοσύνη?

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,550 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 19:04, 27-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Θέλω μια βοήθεια από όποιον ξέρει. Έχουνε ξεκολήσει τα πλαίσια από όλες τις πόρτες στο σπίτι μου, ο μάστορας που τα κόλλησε ήταν και γαμώ βλέπετε. Ξέρει κάποιος τι κόλλα χρειάζομαι για να τις κολλήσω και που μπορώ να την αγοράσω?
Απο τι υλικό ειναι φτιαγμένη η πόρτα που ξεκολλάνε τα πλαίσια;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

O hack3r έγραψε στις 19:15, 27-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici
Απο τι υλικό ειναι φτιαγμένη η πόρτα που ξεκολλάνε τα πλαίσια;
Κάτι ενδιάμεσα σε πλαστικό και ξύλο. Πήρα μια ξυλοκολλα πολυεθεράνης σήμερα και περιμένω να πιάσει.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,663 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 21:20, 27-05-14:

Αυτές οι κόλλες που είναι πιστολάκι και μπαίνουν στη πρίζα και είναι ζεστές κολλάνε ακόμα και γυαλί νομίζω - σιλικόνη λέγεται πιστεύω. Ίσως πιάσει και ξύλο.

Παράθεση

GiorgosAsi

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη GiorgosAsi
Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 536 μηνύματα.

O GiorgosAsi έγραψε στις 21:26, 27-05-14:

Εαν μιλας για την κασα υπαρχει ειδικη σιλικονη που χρησιμοποιειται και φουσκωνει
Τωρα εαν μιλας για κατι αλλο δεν εχω καταλαβει

Παράθεση

christos365 (Christos)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη christos365
Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O christos365 ;) iSchool ;) έγραψε στις 09:45, 20-07-14:

Εδώ θα αναφέρει ο καθένας κάποιο πρόβλημα που τον απασχολεί και εμείς θα δίνουμε διάφορές λύσης και συμβουλές.

Αρχίζω εγώ ...
Εχθές στο εξοχικό του θείου μου πάτησα δυο σκουριασμένα καρφιά, όταν γύρισα λοιπόν σπίτι έπλυνα την πληγή και έβαλα λίγο μπεταντιν .. Κατα το απογευματάκι πήγα στο νοσοκομείο και η γιατρός μου είπε πως δεν πρέπει να ανησυχώ εφόσον εχω κάνει το εμβόλιο του τετάνου .. ελα όμως που δεν το ειχα κανει πριν απο 7 χρονια που έπρεπε ... το εκανα λοιπόν εκείνη την στιγμή .. Η γιατρός μου ειπε πως οκ αυτο ηταν τελιοσε .. ο πόνος θα περάσει σε κανα δυο μερες και ολα μελι γαλα .. Ανησυχώ .. διοτι ούτε καν μου εξέτασε το ποδι ούτε μπέικε στον κόπο να μου το καθαρίσει ... (ούτε ορό μου έβαλε ουτε τιποτα) ισως να αρκεί το εμβολιο αλλα δεν ξερω
Απο το βραδυ που εκανα το εμβολιο το μπράτσο μου εχει ερεθιστεί κάπως .. πονάει ελαχιστα και ειναι κάπως ζεστο .. ανησυχώ μηπως το εμβόλιο δν εχει γίνει καλά ... ξέρετε γιατι συμβαίνει αυτο ....?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ...!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη christos365 : 20-07-14 στις 09:50.
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε στις 11:02, 20-07-14:

Αν δεν πήγες στο νοσοκομείο της Κατερίνης,τότε είναι ΟΚ!
(αν πήγες στην Κατερίνη,τότε συγγνώμη που θα σ'το πω,αλλά εκεί όλοι οι γιατροί είναι άχρηστοι με πλαστά διπλώματα,φύγε με το πρώτο λεωφορείο κι έλα Θεσσαλονίκη,σε όποιο εφημερεύει για να είσαι σίγουρος-η ξαδέρφη μου που είναι από Κατερίνη θα πέθαινε από σκοληκοειδήτιδα αν δεν ερχόταν Θεσσαλονίκη)

Παράθεση

christos365 (Christos)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O christos365 ;) iSchool ;) έγραψε στις 11:07, 20-07-14:

Δεν μενω θεσσαλονικη φιλε αλλα και εδω που ειμαι το νοσοκομείο δν ειναι και το καλύτερο ..

Παράθεση

Έλληνας φύλακας

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Έλληνας φύλακας
Ο Έλληνας φύλακας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O Έλληνας φύλακας έγραψε στις 13:25, 20-07-14:

Προβλήματα υπάρχουν και πάντοτε θα υπάρχουν,αλλά καθως μεγαλώνουμε και παρατηρουμε τι μας ωφελεί προσπαθούμε απο καποιο σημείο και μετα να επιδιωκουμε την ηρεμία.Η χαρά είναι ο βασικός στοχος όλων μας.Και φυσικά το ποια θα είναι τα όρια τα καθοριζουμε εμείς.Οταν βρισκομαστε σε περιβάλλον που δεν μας προσφερει τίποτα,δημιουργουμε εμείς το περιβαλλον με το οποίο εξελισσόμαστε.Σε κάθε προβλημα πάντα η λύση είναι στο χερι του καθενός μας.

Στο πρόγραμμα της ζωής είναι και τα ατυχήματα.Οπότε βάση της περίπτωσης του χρήστου καλό θα είναι να προσέχουμε.

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε στις 14:06, 20-07-14:

Νταξ αυτό το περιστατικό με το καρφί δεν ήταν σοβαρό.Κι εγώ όταν ήμουν μικρός (νηπιαγωγείο νομίζω) είχα πατήσει καρφί και μάλιστα νομίζω με γυμνό πόδι,αλλά δεν ήταν τπτ.Έτρεξε λίγο αίμα,αλλά με λίγο μπεταντίν σε λίγη ώρα ήμουν μια χαρά!!!

Παράθεση

christos365 (Christos)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O christos365 ;) iSchool ;) έγραψε στις 16:12, 20-07-14:

Με γυμνο πόδι και εγω αλλα τα πραγματα είναι πιο σοβαρά απο οτι φενοντε ενα μικρο παιδι λογο των εμβολίων κατα του τετανου που κανει απο νωρις σε μικρη ηλικα δεν υπαρχει κινδηνος εγω ομως δεν εχω κάνει την τελευτεα δόση για αυτο ανησυχω καπως .. αν και την έκανα ακομα προβληματιζομαι .. μακάρι ολα να περάσουν καλά ...

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,173 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 19:58, 20-07-14:

Κοίταξε να δεις, δεν έχω καταλάβει γιατί ακριβώς δημιούργησες αυτό το θέμα, αλλά αφού σε απασχολεί τόσο πολύ, πήγαινε σε ιδιώτη γιατρό ή ακόμα και στον φαρμακοποιό της γειτονιάς σου και συζήτα το. Με σκόρπια λόγια σε ένα φόρουμ που ο καθένας μπορεί να παρουσιαστεί ως οτιδήποτε, άκρη δεν θα βγάλεις.

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 01:00, 21-07-14:

Πρόβλημα στην καθημερινή ζωή είναι να συναντάς ανθρώπους το πρωί που δεν έχουν πλύνει τα δόντια τους, να σε τσιμπάνε μολυσμένα κουνούπια, να χάνεις το μόνο μέσο που υπάρχει για να πας στη δουλειά οπότε μετά απλά σηκώνεις τα χέρια ψηλά για κάποιο θαύμα. Πρόβλημα καθημερινής ζωής είναι που ενώ δεν πίνουμε πολύ νερό το σπαταλάμε για μαλακίες, πρόβλημα η μόδα που έχει εμφυτευθεί στο μυαλό όλων, πρόβλημα οι κοιλιές και τα μπούτια που ξεπροβάλουν από ρούχα που θα μπορούσαν να φοράνε μόνο οι κοπελιές των 30 κιλών.
Πρόβλημα είναι οι ανικανοποίητοι άνθρωποι, οι φόλες που ρίχνουν οι ηλίθιοι, οι άνθρωποι που προτιμούν την ηλιοθεραπεία (και μάλλον τον καρκίνο) από κάποιο φυσιολογικό αντιηλιακό και ορισμένα αφεντικά.

...κλπ
καληνύχτα

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη koukimanster
H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,204 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε στις 01:06, 21-07-14:

Μόλις συνειδητοποίησα ότι πρέπει να κάνω το αυγολέμονο για τη σούπα και ότι δεν έχω απλώσει τα ρούχα. Αυτά είναι προβλήματα, όχι οι τέτανοι.

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 880 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 07:01, 21-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από christos365
Εδώ θα αναφέρει ο καθένας κάποιο πρόβλημα που τον απασχολεί και εμείς θα δίνουμε διάφορές λύσης και συμβουλές.

Αρχίζω εγώ ...
Εχθές στο εξοχικό του θείου μου πάτησα δυο σκουριασμένα καρφιά, όταν γύρισα λοιπόν σπίτι έπλυνα την πληγή και έβαλα λίγο μπεταντιν .. Κατα το απογευματάκι πήγα στο νοσοκομείο και η γιατρός μου είπε πως δεν πρέπει να ανησυχώ εφόσον εχω κάνει το εμβόλιο του τετάνου .. ελα όμως που δεν το ειχα κανει πριν απο 7 χρονια που έπρεπε ... το εκανα λοιπόν εκείνη την στιγμή .. Η γιατρός μου ειπε πως οκ αυτο ηταν τελιοσε .. ο πόνος θα περάσει σε κανα δυο μερες και ολα μελι γαλα .. Ανησυχώ .. διοτι ούτε καν μου εξέτασε το ποδι ούτε μπέικε στον κόπο να μου το καθαρίσει ... (ούτε ορό μου έβαλε ουτε τιποτα) ισως να αρκεί το εμβολιο αλλα δεν ξερω
Απο το βραδυ που εκανα το εμβολιο το μπράτσο μου εχει ερεθιστεί κάπως .. πονάει ελαχιστα και ειναι κάπως ζεστο .. ανησυχώ μηπως το εμβόλιο δν εχει γίνει καλά ... ξέρετε γιατι συμβαίνει αυτο ....?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ...!
έκανες το εμβόλιο ή σου έβαλε ορό; έχει διαφορά

Παράθεση

christos365 (Christos)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O christos365 ;) iSchool ;) έγραψε στις 08:21, 21-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από τρελή φιλόσοφος
έκανες το εμβόλιο ή σου έβαλε ορό; έχει διαφορά
Οπα ναι ορο το εμβολιο αυριο διοτι ο γιατρος που μου τα κανει ελειπε ..

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 11:58, 21-07-14:

Στην αρχη δε μας ειπες οτι σου εκανε το εμβολιο;
Παντως το εμβολιο μπορει να στο κανει και ο φαρμακοποιος αν του μιλησεις

Παράθεση

christos365 (Christos)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O christos365 ;) iSchool ;) έγραψε στις 12:49, 21-07-14:

Ορος ηταν οχι εμβολιο .. δικο μου λαθος απλα ανησυχώ διαβασα για κατι περιστατικά οπου ο ορος δεν έδρασε αποτελεσματικα και μετα απο μια ευδομαδα ο ασθενής πέθανε ...

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O panagiotists13 έγραψε στις 14:29, 21-07-14:

Νταξ ρε Χρίστο,δε θα δεις τα ραδίκια ανάποδα από ένα καρφί!P:Χαλάρωσε λίγο!!!

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 880 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 14:40, 21-07-14:

Οπα ναι ορο το εμβολιο αυριο διοτι ο γιατρος που μου τα κανει ελειπε ..
Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Στην αρχη δε μας ειπες οτι σου εκανε το εμβολιο;
Παντως το εμβολιο μπορει να στο κανει και ο φαρμακοποιος αν του μιλησεις
το εμβόλιιο δεν πρέπει να γίνει κοντά (χρονικά) στην πιθανή μόλυνση απο τέτανο,γιατί δε βοηθάει τον οργανισμό αλλά πιθανώς του προκαλεί μεγαλύτερο πρόβλημα...περίμενε κανα 2-3 βδομαδες
Ορος ηταν οχι εμβολιο .. δικο μου λαθος απλα ανησυχώ διαβασα για κατι περιστατικά οπου ο ορος δεν έδρασε αποτελεσματικα και μετα απο μια ευδομαδα ο ασθενής πέθανε ...
δεν νομίζω να πεθαίνεις από τέτανο (τουλάχιστον όχι στην ευρώπη που είσαι μες τα φαρμακα και στην τεχνολογία,σε καμια αφρική που σε επιβαρύνουν και άλλοι παράγοντες ίσως ).γκουγκλαρέ το όμως μήπως όντως χρειάζεται να βάλεις για 2η φορά ορό ή κάτι τέτοιο

Παράθεση

christos365 (Christos)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O christos365 ;) iSchool ;) έγραψε στις 21:41, 21-07-14:

Παιδια ευχαριστώ .. πάντως οτι και να έχω διαβάσει περισσότερο με τρομοκρατεί παρά με καθησυχάζει ...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:21, 21-07-14:

Μα γιατι διαβαζεις απτο ιντερνετ; Μαμα, μπαμπα εχεις; Ποσων χρονων εισαι; Χαλαρωσε, δεν θα παθεις τιποτα! Στον Μεσαιωνα ζουμε ή στην αφρικη καλα ειπε καποιος;!
Αντε, κανε κατι αλλο να το ξεχασεις κι αυριο μερα ειναι να πας στο γιατρο παλι να ηρεμησεις

Παράθεση

ATD95 (Αμπεμπαμπλονης Τουκιθεμπλονης)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη ATD95
Ο Αμπεμπαμπλονης Τουκιθεμπλονης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O ATD95 :-) έγραψε στις 22:42, 21-08-14:

Εδω και καιρο ψαχνψ να βρω κανενα site που να λεει τι ταινιες παιζει αργα το βραδυ σε αυτα τα δυο καναλια..και τα δυο βαζουνε καταπληκτικες σινεφιλ ταινιες αργα το βραδυ..πριν μια βδομαδα ειχε στο Euro το The Missouri Traveler(195στις τρισημιση το βραδυ.Μια αλλη φορα πετυχα στη Βεργινα το Blood Tide(1982) και εχω πετυχει και στο Euro αλλα και στη Βεργινα πολλες φορες ταινιες δεκαετιας '60 και '70 με john travolta,Sean Connery,Marlon brando και ολους τους 'μεγαλους' αλλα ποτε δε τα πετυχαινω απτην αρχη,μονο αυτα τα δυο που ανεφερα παραπανω τα πετυχα επειδη ειπα να κατσω να δω το τιτλο απτην αρχη να τον googlαρω μετα να δω κριτικες και ετσι(ειναι το χομπι μου)δεν αρχιζουνε ομως την ιδια ωρα παντα,αλλες φορες απτην μιαμιση εχει αλλες απτις τεσσερις το βραδυ...και επειδη ξενυχταω που ξενυχταω λογω αυπνιων,τουλαχιστον να εμπλουτιζω το ενεργητικο μου απο ταινιες που αφησαν εποχη..αλλη μια -τωρα που το θυμηθηκα- που ειχα δει στο Euro ητανε το As you like it(1936) τοσο παλια αλλα οποιος/α τη δει θα συγκινηθει (το λιγοτερο) ουτε στο teletext δε βρηκα το προγραμμα ουτε σε κανενα site...οποιος/α μπορει ας βοηθησει παρακαλω!

1958 ηθελα να γραψω για το the Missouri traveler αλλα ξεχασα πως αμα βαλεις 8 και μετα )/ σχηματιζεται η φατσουλα με τα γυαλια ηλιου..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 22-08-14 στις 12:14. Αιτία: συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,576 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 00:56, 27-08-14:

Μπορειτε να προτεινετε καποιο επιστημονικο/οικονομικο βιβλιο με εισαγωγη στην Ιατρικη γιατι μου αρεσει πολυ καθαρα για εγκυκλοπαιδικους λογους να αρχισω να διαβαζω..(

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,990 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 15:59, 27-08-14:

"The Dorling Kindersley Guide" απο τον Tony Smith.
Τα εχει ΟΛΑ μεσα, ακομη και τεστ για να δεις αν πασχεις απο κατι

Παράθεση

penelope585

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη penelope585
H penelope585 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H penelope585 έγραψε στις 18:30, 17-09-14:

Ξερει κανεις αν υπαρχει κολυμβητηριο στη Ροδο?και αν ναι που ακριβως...

Παράθεση

Crooked

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Crooked
Ο Crooked αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O Crooked Trade all your heroes in for ghosts έγραψε στις 18:41, 17-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από penelope585
Ξερει κανεις αν υπαρχει κολυμβητηριο στη Ροδο?και αν ναι που ακριβως...
υπάρχει το ανοιχτό του ΝΟΡ που είναι δίπλα στο έλλη στη βόρεια πλευρά του νησιού αλλά τον χειμώνα μετά ειδικά τον οκτώβριο κλείνει. Επίσης υπάρχουν στο κολλέγιο ρόδου που όμως είναι μακριά από τη πόλη και υπάρχει και μια κλειστή 25άρα στο ροδίον παιδεία. Μετά μόνο σε κλειστές ξενοδοχείων

Παράθεση

penelope585

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη penelope585
H penelope585 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H penelope585 έγραψε στις 14:36, 23-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Crooked
υπάρχει το ανοιχτό του ΝΟΡ που είναι δίπλα στο έλλη στη βόρεια πλευρά του νησιού αλλά τον χειμώνα μετά ειδικά τον οκτώβριο κλείνει. Επίσης υπάρχουν στο κολλέγιο ρόδου που όμως είναι μακριά από τη πόλη και υπάρχει και μια κλειστή 25άρα στο ροδίον παιδεία. Μετά μόνο σε κλειστές ξενοδοχείων

οκ σε ευχαριστω!!αυτο που υπαρχει στο ελλη ειναι σιγουρο οτι κλεινει τον οκτωβριο?..και τα αλλα που μου ειπες ειναι μακρια οποτε νομιζω δεν πολυ συμφερει...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,298 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 18:54, 05-10-14:

Μήπως ξέρετε αν μπορώ να βρω κάπου απεσταγμένο νερό; Όχι αποιονισμένο, είναι διαφορετικό!

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,353 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 20:05, 05-10-14:

Αρχική Δημοσίευση από Oralee
Μήπως ξέρετε αν μπορώ να βρω κάπου απεσταγμένο νερό; Όχι αποιονισμένο, είναι διαφορετικό!
Αν είσαι στην Αθήνα: Μπακάκος (Ομόνοια) και (ίσως) άλλα καταστήματα χημικών ειδών εκεί γύρω. Πιθανόν να υπάρχει και σε κάποια άλλα φαρμακεία. (Το νερό από το Air-condition είναι απεσταγμένο και όχι αποϊονισμένο, αλλά περιέχει βρωμίτσες και βακτήρια).

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,946 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 20:37, 05-10-14:

ναι, λογικά σε μαγαζί με χημικά σίγουρα θα έχει!

Παράθεση

PinkFreud

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη PinkFreud
Ο PinkFreud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O PinkFreud Let it Be έγραψε στις 22:29, 05-10-14:

Για να πάρεις μια prepaid κάρτα από την τράπεζα ώστε να την χρησιμοποιήσεις για αγορές σε ebay, amazon κτλ πρέπει να είσαι άνω των 18 ?

Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη xristaras9
Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,521 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε στις 23:06, 05-10-14:

Για να αποκτήσεις οποιαδήποτε κάρτα τράπεζας είτε αυτή είναι πιστωτική είτε είναι κάρτα ανάληψης είτε είναι prepaid card χρειάζεται να είσαι ΑΝΩ των 18.Οσο είσαι ανήλικως πρέπει να την εχει ο γονέας σου στο όνομα του.

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,774 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 11:43, 06-10-14:

Αρχική Δημοσίευση από PinkFreud
Για να πάρεις μια prepaid κάρτα από την τράπεζα ώστε να την χρησιμοποιήσεις για αγορές σε ebay, amazon κτλ πρέπει να είσαι άνω των 18 ?
Αν εισαι συνδικαιουχος σε λογαριασμο με τους γονεις σου νομιζω οτι μπορεις να βγαλεις χρεωστικη καρτα με το ονομα σου.

Παντως μακρια απο prepaid, να προτιμησεις debit

Παράθεση

PinkFreud

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη PinkFreud
Ο PinkFreud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O PinkFreud Let it Be έγραψε στις 15:06, 06-10-14:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Παντως μακρια απο prepaid, να προτιμησεις debit
debit είναι η χρεωστική? Γτ μακριά από prepaid?

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,774 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 15:10, 06-10-14:

Αρχική Δημοσίευση από PinkFreud
debit είναι η χρεωστική? Γτ μακριά από prepaid?
Ναι, debit ειναι η χρεωστικη. Η Prepaid εχει εξοδα καθε φορα που τη φορτιζεις, ενω η χρεωστικη απλα τραβαει απο το λογαριασμο σου και οταν θες να βαλεις χρηματα ειναι επισης δωρεαν. Και να μην χρησιμοποιεις καθημερινα την καρτα σου αλλα μια στο τοσο για να παρεις κατι απο eBay πχ, πας στο ΑΤΜ, βαζεις οσα λεφτα θελεις και το πολυ σε δυο μερες τα εχεις διαθεσιμα. Αμα πας σε ταμειο στην τραπεζα ειναι αμεσως διαθεσιμα.

Παράθεση

pralina

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pralina
H pralina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H pralina έγραψε στις 18:00, 06-10-14:

free προγραμμα για να φτιαχνεις lyrics?
ψαχνω παντου

Παράθεση

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,709 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 19:23, 07-10-14:

Hallöchen!
Εσείς από Θεσσαλονίκη μεριά μήπως ξέρετε κάποιο ζαχαροπλαστείο ( όχι πανάκριβο) το οποίο να δέχεται παραγγελίες για τούρτες και να τις στέλνει στο μέρος που θα ζητήσω!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 627 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 19:52, 22-10-14:

Καλησπερα σας, δεν ξερω μου ηρθε τωρα στο μυαλο και δεν τον εχω προσεξει ποτε..Η ερωητηση μου ειναι λοιπον απαγορευονται τα σκουλαρικια στην παρελαση στα αγορια? Αν και δεν νομιζω να παω απλα απο περιέργεια ρωταω ..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 23:10, 22-10-14:

Γιατί δηλαδή έχεις σκοπό να φορέσεις κρίκους σκουλαρίκια και να πήγαινες στην παρέλαση; Τα αγόρια συνήθως έχουν τρύπα στο αυτί ή στο φρύδι μερικές φορές τα πιο συνηθισμένα. Ακόμη και αν έχεις μπορείς να το βγάλεις και να πας στην παρέλαση, σιγά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,353 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 23:20, 22-10-14:

Σιγά μην ασχοληθεί κανένας με τέτοια. Πριν μερικά χρόνια έκανα παρέλαση (ήμουν και σημαιοφόρος) με σκουλαρίκι και κανένας δεν μου είπε τίποτα. Τώρα αν κάνεις παρέλαση στη Θεσσαλονίκη, ακόμα και ο δήμαρχος (που από μπροστά του θα περάσεις) φοράει σκουλαρικάκι.

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 627 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 14:31, 23-10-14:

Εεε ναι καλα λετε κανεις μαλλον δεν τα κοιταει αυτα πλεον! Επειδη μαλλον αυριο θα παω να κανω και μια τρυπα στο δεξι αυτι γιατι μονο στο αριστερο δεν μου αρεσει πια για αυτο και ρωτησα ..

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 12:29, 25-10-14:

Να κάνεις ότι σου αρέσει και θες χωρίς να σε νοιάζει τόσο τι θα πει ο κόσμος, όλο με αυτή την σκέψη ζούμε και ο κόσμος τελικά δεν λέει τίποτα.

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 14:31, 25-10-14:

Πολυ σωστα τα λες!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 11:32, 08-02-15:

...για να μου πει τι λεει το τραγουδι του eros ramazzoti-cose de la vita?
Οχι ακριβη μεταφραση, ετσι στο περιπου....

Παράθεση

Πληροφορικάριος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Πληροφορικάριος
Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.

O Πληροφορικάριος έγραψε στις 11:39, 08-02-15:

υπάρχει εδω
http://lyricstranslate.com/el/cose-d...η-ζωή.html

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 11:47, 08-02-15:

Oh! Thanks!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους