Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μεγάλα Ρεζιλίκια

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 22:51, 11-04-12:

Σιγά τα λάχανα καλέ, εγώ την Δευτέρα είχα φάει μια σαλάτα ντομάτα-κρεμμύδι και μετά πήρα 3 συγκοινωνίες για να πάω στο γιατρό. Επειδή έβρεχε πολύ είχα γίνει χάλια και το μαλλί φαινόταν άλουστο για μήνες. Τέλος πάντων, στην επιστροφή μπήκα στο μετρό και απέναντι μου ήταν μια ξανθιά, από αυτές τις μη μου άπτου και εγώ ήμουν σκυμμένη στο σταυρόλεξό μου. Κάποια στιμή, εντελώς ασυναίσθητα, ρεύτηκα αρκετά δυνατά και γέμισα στο βαγόνι με μια εκπληκτικά βρωμερή κρεμμυδίλα. Σοκαρίστηκε η ξανθιά και με κοίταγε με γουρλωμένα μάτια, αλλά εγώ έσκυψα κι άλλο στο σταυρόλεξο, έριξα τα λιγδοβρεγμένα μαλλιά μου μες τη μούρη και έκανα την άσχετη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

19 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,222 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 22:58, 11-04-12:

χαχα αυτή και αν θα κοιτούσε <-- έτσι!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:48, 19-10-12:

Νομίζω το χειρότερό μου είναι το εξής.
Γενικά ντρέπομαι να ψωνίζω πράγματα που είναι προσωπικά, όπως σερβιέτες.
Δεν είναι το καλυτερό μου να εξέχουν στο καλαθάκι του σούπερ μάρκετ.

Ε πολλές φορές είμαι με τον καλό μου στο σούπερ μάρκετ (ο οποίος ξέρει ότι ντρέπομαι) και προθυμοποιείται ο ίδιος να ρωτήσει.
Οπότε ρωτάει μια υπάλληλο - Συγγνώμη που έχετε τις σερβιέτες?
Απαντάει η υπάλληλος - Στο διάδρομο αριστερά.
Και ο καλός μου ξαναρωτάει.. -Έχετε και από αυτές που είναι για μεγάλη ροή, για πλυμμήρα σαν να λέμε?
Ε εκείνη τη στιγμή γυρνάνε όλοι και με κοιτάνε..

Με την ίδια λογική ντρέπομαι να ρωτήσω που ειναι η τουαλέτα.
Και πάλι επεμβαίνει ο φανταστικός αρραβωνιαστικός, ο οποίος ρωτάει που είναι η τουαλέτα, και όταν του πούνε, μου φωνάζει "Μωρό μου έλα γρήγορα, να πας ώστε να προλαβει να ξεμυρίσει πριν μπει κανένας χριστιανός!".

Να ανοίξει η γη να με καταπιει..

19 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 14:50, 19-10-12:

Και ντρέπεσαι περισσότερο να ρωτήσεις κάτι από το να γίνεις «θύμα» του αρραβωνιαστικού σου; Οκ.

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:53, 19-10-12:

Μα δεν το κάνει κάθε φορα.
Το κάνει ας πούμε μια φορά, γίνομαι ρόμπα, μου υπόσχεται ότι δεν θα το ξανακάνει και μετά από μήνες, τσουπ, πάλι τα ίδια!
Άσε που ρωτάει ακόμα κι αν δεν θέλω σερβιέτες ή να πάω στην τουαλέτα.
Ρωτάει για να με ρεζιλέψει.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 14:54, 19-10-12:

Απεξαρτήσου πάντως. Δε νομίζω να πιστεύει κανείς ότι είσαι σε εμμηνόπαυση ή δεν έχεις το ίδιο πεπτικό σύστημα με τον ίδιο ώστε να μην έχεις περίοδο ή να μη χρησιμοποιείς την τουαλέτα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη just smile!
H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε στις 17:09, 20-10-12:

εχω μια φοβερη ιστορια σαβουρας που την λεω στην μανα μου συνεχεια για να την πικαρω
λοιπον ειμαι σε μια ταβερνα με τους γονεις μου,την κολλητη μου ,την αδερφη της και τους γονεις της.καθολου κοσμος.Ειχε ερθει το κοτοπουλο(φοβερο το φτιαχνει η ταβερνα αυτη) και η μανα μου να θελει να μου καθαρισει το κοτοπουλο.βρε μανα ειμαι 15 χρονω, τιποτα.εντωμεταξυ η μαμαλενη κουβαλα μια τσαντα 200 κιλα σηκωνεται να μου κοψει το κοτοπουλο(αμαν πια!!!!!!) πεφτει η καρεκλα και πριν παρουμε καν μια ανασα παει να κατσει και πεφτει!!!!!!!!!!!!!!!Εγω μιλαω πρωτη απολους λεγοντας-θεια δικη και σκαω τα γελια μεχρι κι η κολλητη μου με κοιταζε με μια εκφραση τυπου-κωλοπαιδο!!!!!! τρελα γελια

του μπαμπα τωρα
εχουμε μολις μετακομισει στο νεο σπιτι,και ο μπαμπας επειδη παντα βρισκει κατι να παραπονεθει αρχισε να λεει πως τα τζαμια ειναι πολυ καθαρα(OMG!!!!!!!) και θα κουτουλησουμε καμια ωρα.μετα απο κανα 10λεπτο εγω κι η αδερφη μου στο καναπε και ο μαμπας δινει ττη μοιραια κουτουλια...........η αδερφη μου να χει ξεραθει τον μπαμπα μου να τον εχουν παρει τα αιματα εγω σε μια κατασταση χαρμο λυπης (απο τη μια με κομμενη ανασα απο τα γελια απο την αλλη να τον λυπαμαι)ευτυχως που ηταν εκει κι η μαμα και τον βοηθησε

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ann ann

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ann ann
H ann ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H ann ann έγραψε στις 21:03, 22-10-12:

Απο ρεζιλίκια άλλο τίποτα,κυρίως όταν είμαι με την κολλητή μου!Αμέτρητα σκηνικά
Κάτι που πάθαμε πρόσφατα στο τρένο...
Εγώ είχα πάει να κάνω εξετάσεις αίματος μία βδομάδα πριν το περιστατικό.Για να μην πολυλογώ,η διαδικασία ήταν επεισοδιακή,κόντεψα να λιποθυμήσω,γέμισαν μελανιές τα χέρια μου και γενικώς έφυγα ρετάλια απ'το μικροβιολογικό κέντρο.
Μια βδομάδα μετά,και έχοντας ακόμη τις μελανιές,ήμασταν με τη φίλη μου στο τρένο.Μεσημεράκι,τίγκα στον κόσμο αλλά ευτυχώς είχαμε βρει θέσεις.Αντικριστά.Δίπλα μου καθόταν ένας νεαρός (ομολογουμένως πολύ πολύ ωραίος) και δίπλα στη φίλη μου μία κυρία μεγάλης ηλικίας
Εμείς οι δύο χαχανίζαμε σα τις χαζές για άσχετους λόγους,με αποτέλεσμα πάνω στο τσακίρ κέφι που βρισκόμασταν,να αρχίσουμε να θίγουμε το θέμα των μελανιών στα χέρια μου.Εκείνη με ρωτούσε αν ξανάρχισα πάλι ^^,εγώ το διάνθιζα με άλλες τέτοιες ατάκες και πήγαινε κάπως έτσι ο διάλογος.Ο νεαρός και η κυρία είχαν καρφωθεί στα χέρια μου με την άκρη των ματιών τους κι εγώ κρατιόμουν για να μη γελάσω.Όταν φτάσαμε στη στάση μας και έπρεπε να περάσουμε από μπροστά τους για να βγούμε,ο νεαρός μόνο που δεν ανέβηκε στη θέση του,φανερά αηδιασμένος με τα ''καλοβαλμένα'' πρεζόνια που κάθονταν δίπλα του τόση ώρα Χαχαχαχαχα! Η κυρίς κάτι ψιθύριζε για τη νεολαία.

Και τότε κατάλαβα πόσο ρατσισμό αντιμετωπίζουν οι χρήστες ναρκωτικών Πραγματικά σα να έχουν κάποια κολλητική ασθένεια

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 21:30, 22-10-12:

Και τότε κατάλαβα πόσο ρατσισμό αντιμετωπίζουν οι χρήστες ναρκωτικών

...lolwut

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 23:26, 22-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
έλα γρήγορα, να πας ώστε να προλαβει να ξεμυρίσει πριν μπει κανένας χριστιανός!".

Να ανοίξει η γη να με καταπιει..
Με τους βουδιστες εισαι πιο κουλ;

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,761 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 22:19, 23-10-12:

Γυρνώντας από Ζυρίχη στην Ελλάδα.
Μπαίνω στο αεροπλάνο, βολεύω τη χειραποσκευή μου και πάω να κάτσω δίπλα στη φίλη μου. Ένας μουσάτος νεαρούλης κάθεται δίπλα της.
Με κοιτάει τον κοιτάω, με κοιτάει τον κοιτάω μέχρι που νευρίασα και λέω στη φίλη μου "τι θα γίνει με αυτόν τον μ*λάκα τώρα;" και ενώ τον κοιτάω να του λέω "θα με κοιτάς για πολύ ώρα; Τι θα γίνει τώρα; βούρλο ε βούρλο!"
Ανέκφραστος αυτός και να μου λέει η φίλη μου "σκάσε μωρή" και "σκάσε μωρή"
Εν το μεταξύ να λέω κι άλλα κουλά του στυλ "πωωω μόλις μπω σπίτι θα κλειδωθώ στη τουαλέτα μου έλειψε το μπάνιο μου 5 ώρες θα χ*ζω" και πολλά πολλά πολλά άλλα τέτοια!
Περνάει λίγη ώρα, γυρνάω να μιλήσω με τη φίλη μου και πέφτει πάλι το βλέμμα μου σε αυτόν και ξανά αρχίζω εγώ στη φίλη μου "πω μιλάμε τέρμα βλάκας ο τύπος" και να τον κοιτάω και να λέω "ΕΊ-ΣΑΙ ΒΛΆ-ΚΑΣ" και να σκέφτομαι ότι δεν καταλαβαίνει Χριστό.
Και πως ρωτάει η φίλη μου ρε συ τι ώρα πήγε; ακούω μια αντρική φωνή "12 παρά 20" γυρνάω, τον κοιτάω και μετά κοιτάω το βιβλίο που κρατούσε και διάβαζε τόση ώρα ότι ήταν με ελληνικά γράμματα! έχει παγώσει το αίμα μου και δεν ξέρω τι να πω!!!!!!
Με τα πολλά και τα λίγα τον ζάλισα να του λέω συγνώμη και αφού με έκανε να νιώσω τις τύψεις μου λέει ένα "δε σου είπα ότι είμαι Έλληνας για να δω τι θα λες αλλά οκ δε παρεξηγώ και εγώ το κάνω αυτό σε ξένους"
Δεν έχω ντραπεί πιο πολύ ποτέ ξανά, αλήθεια!

27 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη just smile!
H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε στις 16:53, 02-11-12:

σημερα ετυχε ενα πολυ ωραιο.Ειμαστε με μια μια φιλη μ μετα τη ληξη του σχολειου και μιλαμε.χτυπα το τηλεφωνο της και αρχιζει να λεει:
-ναι,ελα,ναι σχολειο ακομα,περιμενω τον ταδε(το αγορι της)

ε λεω εγω η φιλη μας η νασια θα ναι κι ετσι λεω
-φιλακια πες
-Ελα φιλακια απο τη νανσυ,νανσυ φιλακια απτον μπαμπα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
και μενω καγκελο.οκ δεν ειναι το ρεζιλεμα αλλα στην ιδεα οτι ο πατερας της σκεφτεται οτι δινω φιλακια στου πατεραδες των κολλητωμ μου φρικαρω.
το κουλο ειναι πως δεν το παρεξηγησε,μαλλον χαρηκε που χαιρεταμε τους γονεις και ειπε
-δωσε και στην κοπελα φιλακια!!!!!!!!!!!!!!!!!

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

μαριώ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μαριώ
H μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

H μαριώ έγραψε στις 19:04, 02-11-12:

Καποτε οταν ημουν 10 χρονων ειχαμε παει διακοπες στην καλαμπακα και οσο ημσταν στην κεντρικη πλατεια με το συντριβανι, με τα αλλα παιδια ειχαμε μια μπαλα και παιζαμε κατι σαν πασουλες. σε καποια φαση πεφτει η μπαλα στο συντριβανι και εκει που παω να την πιασω επεσα και εγω μεσα...ηταν και καλοκαιρι και ειχε κοσμο
Σε μια αλλη φαση λιγους μηνες πριν ημουνα στην ταξη ορθια στον πινακα. πεφτει το σφουγγαρι σκυβω να το πιασω και ξηλωνεται η ραφη του παντελονιου...ευτυχως το πηρα ελαφρια σε στυλ δεν εγινε τιποτα

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 18:30, 20-12-12:

Κουτουλιές.

Νο1
Περπατούσα στο πεζοδρόμιο πολύ γρήγορα με σκυμμένο το κεφάλι προς τα κάτω, γιατί είχε πολύ κρύο. Φορούσα και σκουφάκι, κασκόλ ως τη μύτη, κουκούλα, τα χέρια στις τσέπες και βήμα ταχύ.
Ξαφνικά εκεί που περπατούσα τρώω μια δυνατή κουτουλιά σε ένα χαμηλό μπαλκόνι που με βρήκε ακριβώς στο μέτωπο. Ούτε το είδα. Άρχισα να παραπατάω. Νόμιζα έπαθα διάσειση.
Αυτό.

Νο2
Το χα ξαναπάθει άλλη μια φορά σε περίπτερο. Ήταν καλοκαίρι, όμως ,τότε. Είχε ένα κοντάρι, κατά μήκος της τέντας, που προεξείχε και στο οποίο ο περιπτεράς κρεμούσε πάνω τις εφημερίδες. Δεν το είδα. Καρφώθηκα πάνω του. Με πλησίασε ένα ζευγάρι που είδε τη φάση για να δει αν είμαι καλά. Μετά άρχισαν να τα βάζουν με τον περιπτερά. Βγήκε και αυτός ο καημένος έξω, μου ζητούσε συγγνώμη και τα σχετικά. Έκανα ένα αξιοπρεπές καρούμπαλο μετέπειτα.

Νο3
Περνούσα μέσα από ένα πάρκο, στο οποίο έπαιζαν κάτι παιδάκια ποδόσφαιρο με κανονική μπάλα ποδοσφαίρου, όχι με καμιά αερόμπαλα. Έχει σημασία αυτή η λεπτομέρεια. Βαράει εκείνη την ώρα κάποιο από αυτά ένα δυνατό σουτ το οποίο με βρήκε ακριβώς στο δεξί μου φρύδι. Δεν κατάλαβα τι είχε γίνει. Μόνο μαύρισε ο τόπος. Μετά έψαχνα τα γυαλιά μου που εκσφενδονίστηκαν πιο εκεί. Όταν πήγα σπίτι και κοιτάχθηκα στον καθρέφτη, είδα ότι το φρύδι μου είχε σχιστεί ελαφρά.

Τι γελοία σκηνικά.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 18:39, 20-12-12:

Ωραιος ο τυπας.

Μετα απο αυτο το ρεζιλικι απορω πως μπορεις και κυκλοφορεις στους δρομους !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,784 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 21:34, 11-01-13:

Ένα τραγικό συμβάν προχτές

Ήμουν με τις φίλες μου στο διάλειμμα και μιλάγαμε. Ήμασταν 5. Και εκεί που συζητούσαμε, περνάει από πίσω το παιδί που μου αρέσει Τον κοιτάω, με κοιτάει, προχωράει και μπαίνει μες στο κτίριο. Λέει μια φίλη μου ''Αααα κάθεται μπροστά από το πίνακα ανακοινώσεων! Θα πάω εγώ με την άλλη κοπέλα εκεί και έλα κι εσύ μετά! ''.''Εντάξει'' λέω κι εγώ. Που να φανταζόμουν την συνέχειααα

Προχωράνε μπροστά και πλησιάζουν σιγά σιγά εκεί που στεκόταν και μόλις μπαίνω κι εγώ στο κτίριο, με φωνάζει η μία με το όνομα μου και λέει αρκετά δυνατά:
<<Έλα εδώ, έχει κάτι που μας ενδιαφέρει!!!>>
Πλησιάζω κι εγώ, και αρχίζουμε να παρατηρούμε εκείνη την ανακοίνωση. Μας κοίταξαν λίγο περίεργα τα παιδιά που την διάβαζαν, αλλά συνέχισαν την ανάγνωση. Μόλις την κοιτάμε καλά καλά, βλέπουμε ότι αφορούσε την Γ΄Λυκείου και έλεγε κάτι για στρατοδικεία.. (???) Ακαταλαβίστικα
Μόλις συνειδητοποιούμε την βλακεία μας σκάμε στα γέλια, και προχωράμε σε μια άλλη ανακοίνωση πιο κει,(που ευτυχώς αφορούσε την Α' Λυκείου)όπου και λιώσαμε στο γέλιο!!
Σχεδόν δάκρυσα όσο σκεφτόμουν το ρεζιλίκι μας !

Παράθεση

i_lie_us

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη i_lie_us
Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 605 μηνύματα.

O i_lie_us έγραψε στις 22:32, 11-01-13:

Μέσα στο μετρό ήμουνα από Εθνική Άμυνα μέχρι Χαλάνδρι μόνος μου στο βαγόνι..

..Να 'χω τραγουδήσει από Coldplay μέχρι Ρέμο, να πετάω κάτι ατάκες του Σεφερλή και να τις λέω και δυνατά γιατί είχα κέφια..
Τελικά κάπου εκεί στο Χαλανδρί ένας τυπάς σηκώνεται να βγει..
Και να ήμουνα σίγουρος όταν έλεγξα το βαγόνι ότι ήμουνα μόνος μου..
Να ανοίξει η γη να με καταπιεί ρε φίλε..

15 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 10:32, 12-01-13:

Ημουν στο γυμναστηριο της σχολης μου,και εκανα μια ασκηση με μπαρα,την οποια κρατουσα στα χερια μου. Καθως τη σηκωνω,μετα απο καποιες επαναληψεις,τις οποιες δεν ειχα υπολογισει σωστα,οι πλακες βαρους(2 απο καθε μερια),πεφτουν κατω και ακουγεται ενα εκκωφαντικο "ΜΠΑΜ".Το κακο τοτε ηταν οτι το γυμναστηριο ηταν γεματο,αλλα οταν γυρισα το βλεμμα μου,φαινεται οτι δεν κοιτουσε κανεις

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,784 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 11:15, 13-01-13:

Άλλο γεγονός τις προάλλες:
Ήμουν στο λεωφορείο με τις κολλητές μου και γυρνάγαμε στα σπίτια μας από το σχολείο.Μόλις φτάνουν στην στάση τους, με χαιρετάνε και πάνε να κατέβουν, αλλά ο οδηγός ξεκίνησε. Του φωνάζουν αν μπορούσε να σταματήσει γιατί δεν πρόλαβαν να κατέβουν κι αυτός γυρνάει και τους φωνάζει:
-<<Εσείς φταίτε, που αργήσατε να κατεβείτε.Σιγά μην περιμένω εγώ τις αφεντιές σας να κατέβουν όποτε θέλουν. Να μην μιλάγατε και να κατεβένατε. Άντε και να έχετε το νου σας μικρά.>>
Τι να πούμε κι εμείς ησυχάσαμε, είχαν ψιλοπάθει σοκ τα κορίτσια, μας κοίταζε και όλο το λεωφορείο.Γέλαγε η μια,η άλλη σοβαρή. Εκεί που μιλούσαμε με την μια και της είπα να κατεβούν στο σπίτι μου και να τις πάρουν από εκεί, σταματάει το λεωφορείο και κατεβαίνει η άλλη! Η άλλη μου μίλαγε ακόμα δεν είχα πάρει χαμπάρι.Της φωνάζω: ''Η Ραφαέλα κατέβηκε". Φρικάρει αυτή, σηκώνεται, και την βλέπει κάτω που της φώναζε: ''Τι κάνει; Κατέβα'', αλλά ο οδηγός είχα ξεκινήσει...!!!! Μας πιάνουν νευρικά γέλια, όλο το λεωφορείο να μας κοιτάει και να κρυφογελάει. Την παίρνει τηλ. την Ραφαέλα και να της λέει: ''Τι έκανες γιατί κατέβηκες'' και να γελάααει...Δεν έχω ξανανιώσει πιο ντροπιασμένη στη ζωή μου Αλλά είχε τόση φάση εκείνη τη στιγμή, που δεν μπορούσα κι εγώ να σταματήσω να γελάω!! Τελικά η φίλη μου κατέβηκε στη στάση μου και την πήραν από το σπίτι μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:29, 13-01-13:

Είχε πάρει στο κινητό της μάνας μου ένας γνωστός της να τη ρωτήσει κάτι και σήκωσα εγώ το τηλέφωνο. Εκείνη την ώρα νόμιζα ότι το τηλέφωνο που κρατούσα στα χέρια μου ήτανε το δικό μου ήταν και το δικό μου αλλά και της μαμάς μου το κινητό αθόρυβο... Περίμενα τηλέφωνο από εναν συμμαθητή για κάτι εξαιρετικά επείγον. Νόμιζα το χαϊβάνι ότι ήτανε εκείνος και επειδή είχε αργήσει και πολύ να με πάρει τηλέφωνο μόλις σήκωσα το τηλέφωνο άρχισα το μπινελίκι. Και εξελίχτηκε ο ακόλουθος διάλογος:

Εγώ:-Μαμά, νομίζω ότι έβρισα κάποιον γνωστό σου στο τηλέφωνο.

Από τότε δε σηκώνω ποτέ κινητό κανενός άλλου στο σπίτι. Μόνο σταθερό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _fairygirl_ : 13-01-13 στις 22:30. Αιτία: διόρθωση.
10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:06, 15-01-13:

Πέρσι, ήθελα ένα παιδί και το έβγαζα κρυφά φωτογραφίες στη στάση του λεωφορείου.
Ε, μια μέρα έβρεχε και είχε κάτσει ακριβώς μπροστά μου. Πήγα να τον βγάλω φωτογραφία και το κατάλαβε, γιατί εγώ το χαζό είχα ξεχάσει να απενεργοποιήσω τον ήχο και....
Εκείνη την ώρα ήταν εκεί ο ξάδερφος μου και μου έλεγε "Μα είσαι χαζήηηηηη; Τον βγάζεις που τον βγάζεις φωτογραφίες δε σου κόβει να το βάλεις στο αθόρυβο;"

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 20:18, 15-01-13:

Εγώ να μιλάω με την κολλητή μου στο διάλειμμα για έναν φίλο μας.
Εγώ: -... ναι ,θέλω να μου πεις την αλήθεια,πώς θα του το πούμε μετά;

Μιλάγαμε αρκετή ώρα με την κοπέλαα... Ξαφνικά, πετάγεται ο λεγάμενος από το πουθενά μπροστά μου
-Να πείτε ποιανού,τι;;;;;

Κι εγώ, απορροφημένη καθώς ήμουν, δεν τον είχα προσέξει, και μόλις πετάγεται, γουρλώνω τα μάτια και αρχίζω να ουρλιάζωωωωω.... με όλη μου τη δύναμη και για ώρα...!

Ο απόλυτος τρόμος ζωγραφισμένος στα μάτια μου... Ο.Ο
Το παιδί έσκασε στα γέλια και από τότε με κορόιδευε για αιώνες

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:20, 15-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~
Το παιδί έσκασε στα γέλια και από τότε με κορόιδευε για αιώνες
Να πω τώρα την αμαρτία μου το ίδιο θα έκανα

Παράθεση

jj!

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,034 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 22:23, 15-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Πέρσι, ήθελα ένα παιδί και το έβγαζα κρυφά φωτογραφίες στη στάση του λεωφορείου.
Ε, μια μέρα έβρεχε και είχε κάτσει ακριβώς μπροστά μου. Πήγα να τον βγάλω φωτογραφία και το κατάλαβε, γιατί εγώ το χαζό είχα ξεχάσει να απενεργοποιήσω τον ήχο και....
Εκείνη την ώρα ήταν εκεί ο ξάδερφος μου και μου έλεγε "Μα είσαι χαζήηηηηη; Τον βγάζεις που τον βγάζεις φωτογραφίες δε σου κόβει να το βάλεις στο αθόρυβο;"
Αίσχος.

Ποιος άνθρωπος, εκτός από τους παιδεραστές και τους ανώμαλους, βγάζει φωτογραφίες κάποιον άλλον για να καυλώνει μετά;

Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη rakels
H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε στις 22:46, 15-01-13:

Λοιπόν, δε θα το έλεγα ακριβώς ρεζιλίκι, μιας και συνηθίζω να γίνομαι πραγματικά ρεζίλι όταν βγαίνω, αλλά τέσπα.
Ήμασταν με τα παιδιά από το τμήμα μου στον φούρνο κοντά στο φροντιστήριο για να πάρουμε καφέ, τυρόπιτες κλπ.
Ε λοιπόν ένας συμμαθητής μου πίνει πάντα τον καφέ του πικρό, χωρίς ίχνος ζάχαρης.
Εκεί που διάλεγα τι χυμό να πάρω, ακούω μια φωνή να λέει : ένα τάδε καφέ γλυκό με γάλα.
Νόμιζα λοιπόν ότι ήταν ο συμμαθητής μου ε, και αφού δεν υπήρχε και πολύς κόσμος τριγύρω, του λέω '' έλα τώρα που θες και γλυκό! ''
Οι υπόλοιποι συμμαθητές μου να έχουν μείνει κάγκελο και 'γω ακάθεκτη. Πάω λοιπόν στο ταμείο για να πληρώσω και τον ρωτάω: μα καλά, εσύ δεν το είπες? Και μου απαντάει: όχι, αυτός πίσω σου με την μπλε μπλούζα.
Γυρνάω, τον κοιτάω κι εκείνος να έχει μείνει με ένα βλέμμα ''πόσο γκάου μπίου είσαι κοπελιά?'' (πάλι καλά ήταν πάνω-κάτω στην ηλικία μου δηλαδή.)
Ε μετά ξεραθήκαμε όλοι μαζί στα γέλια, αν και συνεχίζουν να με δουλεύουν για αυτό το περιστατικό.

Εμένα μου άρεσε.

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 23:57, 15-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από rakels
Λοιπόν, δε θα το έλεγα ακριβώς ρεζιλίκι, μιας και συνηθίζω να γίνομαι πραγματικά ρεζίλι όταν βγαίνω, αλλά τέσπα.
Ήμασταν με τα παιδιά από το τμήμα μου στον φούρνο κοντά στο φροντιστήριο για να πάρουμε καφέ, τυρόπιτες κλπ.
Ε λοιπόν ένας συμμαθητής μου πίνει πάντα τον καφέ του πικρό, χωρίς ίχνος ζάχαρης.
Εκεί που διάλεγα τι χυμό να πάρω, ακούω μια φωνή να λέει : ένα τάδε καφέ γλυκό με γάλα.
Νόμιζα λοιπόν ότι ήταν ο συμμαθητής μου ε, και αφού δεν υπήρχε και πολύς κόσμος τριγύρω, του λέω '' έλα τώρα που θες και γλυκό! ''
Οι υπόλοιποι συμμαθητές μου να έχουν μείνει κάγκελο και 'γω ακάθεκτη. Πάω λοιπόν στο ταμείο για να πληρώσω και τον ρωτάω: μα καλά, εσύ δεν το είπες? Και μου απαντάει: όχι, αυτός πίσω σου με την μπλε μπλούζα.
Γυρνάω, τον κοιτάω κι εκείνος να έχει μείνει με ένα βλέμμα ''πόσο γκάου μπίου είσαι κοπελιά?'' (πάλι καλά ήταν πάνω-κάτω στην ηλικία μου δηλαδή.)
Ε μετά ξεραθήκαμε όλοι μαζί στα γέλια, αν και συνεχίζουν να με δουλεύουν για αυτό το περιστατικό.

Εμένα μου άρεσε.
Το περιστατικό ή ο τύπος; χαχα! ή και τα δύο;

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 02:18, 16-01-13:

Με κοιτάει τον κοιτάω, με κοιτάει τον κοιτάω μέχρι που νευρίασα και λέω στη φίλη μου "τι θα γίνει με αυτόν τον μ*λάκα τώρα;" και ενώ τον κοιτάω να του λέω "θα με κοιτάς για πολύ ώρα; Τι θα γίνει τώρα; βούρλο ε βούρλο!"
whoa, why the hostility?

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 03:02, 16-01-13:

Aυτό με το τηλέφωνο το έχω κάνει κι εγώ...ήμουν γύρω στα 15 και έμενα ακόμα στο πατρικό. Είχα σχεδόν ίδια φωνή με τη μαμά μου και μια φορά σήκωσα το τηλέφωνο, αλλα πριν προλάβω να πω ποιά είμαι, άρχισε το μπλα μπλα. Ηταν μια φίλη της μαμάς μου που άρχισε να λέει σε έξαλλη κατάσταση πως ο πρώην άντρας της έκανε μια βλακεία και ο τωρινός δεσμός της έκανε κι αυτός μια βλακεία, και είχε νεύρα με όλους, τα παιδιά της κάτι κακό θα έκαναν κι αυτά, δεν θυμάμαι ακριβώς, πάντως άρχισε να λέει διάφορα προσωπικά της, πολύ γρηγορά. Ντρεπόμουν να την διακόψω και περίμενα να σταματήσει μόνη της. Τότε της είπα "ναι, αλλά είμαι η Κριστινέλ εγώ, θα πρέπει να τα ξαναπείς από την αρχή τώρα στην μαμά μου". Μάλλον κατέληξα κι εγώ στην ιστορία με τα άτομα που της έσπασαν τα νεύρα.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:14, 17-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Αίσχος.

Ποιος άνθρωπος, εκτός από τους παιδεραστές και τους ανώμαλους, βγάζει φωτογραφίες κάποιον άλλον για να καυλώνει μετά;
μιλάς στο ελεύθερο Άλμα, τζίτζικα
βασικά δεν τον έβγαζα για αυτό το λόγο.
απλώς ήθελα να έχω φώτοζ του στο κινητό μου

Παράθεση

Νηρηίς

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Νηρηίς
H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 17:27, 17-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Είχα δει την ταινία "Evita" που ο Banderas κάνει μια χειρονομία (την μια παλάμη στο εσωτερικό του αγκώνα του άλλου χεριου και το σήκωμα του χεριού? Το γνωστό "fuck you"?) Εγώ δεν ήξερα τι είναι αυτό το πράγμα και υπέθεσα ότι σημαίνει κάτι σα να λέμε "την έβαψες", βάσει των "συμφραζομένων" της ταινίας.
Μετά από καιρό κάναμε μάθημα Αγγλικών και μας εξηγούσε η δασκάλα πως είναι οι εξετάσεις. Κάποιο παιδάκι ρώτησε "κυρία, κυρία, τι γίνεται αμα δεν γράψουμε καλά?" στο οποίο εγώ αμέσως είπα "αν δεν γράψουμε καλα...*έκανα την χειρονομία που νόμιζα ότι σημαινει πως την βάψαμε*. Η δασκάλα σοκαρίστηκε και με κοίταγε και γουρλωμένα μάτια. Τότε σκέφτηκα ότι κάτι λάθος έχω καταλάβει και μάλλον κάτι άλλο σημαίνει αυτό που έκανα. Τα άλλα παιδάκια απλά με κοίταζαν με απορία, μιας και δεν καταλάβαιναν τι σχέση έχουν οι εξετάσεις με τα χέρια μου.
Αργότερα έμαθα τι είναι και από τότε ντρεπόμουν αυτή τη δασκάλα.
Έτυχε να διαβάσω το μήνυμα αυτό, πέθανα στα γέλιααααααααααααα!!!!!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vickydask

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vickydask
H vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 352 μηνύματα.

H vickydask έγραψε στις 18:24, 17-01-13:

Τελευταια φορα ετυχε να χουμε μπει bershka με μια φιλη και κλασσικα να χωριζομαστε μεσα. Μετα απο λιγη ωρα λοιπον βλεπω μια κοπελα, που χωρις τα γυαλια μου ιδια η φιλη μου ηταν, να κοιταει μια μπλουζα. παω και γω ομορφα και ωραια διπλα της και της λεω "καλα ρε τι απαισια μπλουζα αυτη". παρατηρησα ομως οτι δε μου απαντησε γυριζω να την κοιταξω και παρατηρω οτι ηταν μια αγνωστη φατσα. πωπωω το πιο γελοιο βεβαια ηταν οτι η αλλη αυτη κοπελα αντι να με κοιταζει ξερω γω εμενα περιεργα αρχισε να κοιταζει κι αυτη επιτιμιτικα τη μπλουζα

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη spy-ak
H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,747 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε στις 18:52, 17-01-13:

Πηγαίναμε καμιά 10 φοιτητές προς το συνεδριακό κέντρο στην πανεπιστημιούπολη, από την ιατρική, ξέροντας στο περίπου πού βρίσκεται. Σε κάποια φάση, είχαμε χωριστεί σε 2 ομάδες, η 1, που ήμουν κι εγώ μαζί, να προπορεύεται και η άλλη να ακολουθεί. Το συνέδριο αυτό ήταν για γιατρούς κυρίως, οπότε εκεί οι περισσότεροι ήταν ντυμένοι με κουστούμια και ταγέρ (σε αντίθεση με εμάς που ήμασταν με τα τζιν και τα αθλητικά). Πλησιάζοντας σε ένα κτήριο βλέπουμε κόσμο απ' έξω (καλοντυμένο, με ακριβά αυτοκίνητα και κινητά). "Εδώ θα είναι το συνεδριακό κέντρο, αφού υπάρχει κόσμος!" φωνάζει κάποιος από αυτούς που ήταν μακριά. "Γιατί άλλο θα μπορούσαν να μαζευτούν εδώ;" ρώτησε. Και γω απάντησα φωνάζοντας αρκετά δυνατά: "ΔΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ, ΘΑ ΜΟΙΡΑΖΟΥΝ ΤΖΑΜΠΑ ΦΑΪ!" Και μάλλον ακούστηκα.
Δεν ντράπηκα, όμως όλοι οι υπόλοιποι είχαν γίνει κατακόκκινοι και γελούσαν.
Μετά αισθανόμουν άσχημα που το είπα αυτό γιατί ήταν καλό το συνέδριο
Για την ιστορία, είχε μπουφέ με νόστιμα γλυκάκια!

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 19:47, 17-01-13:

Ρε τι μου θυμίσατε τώρα... ήμουν 14 ή 15 χρονών και είχα πάει κατασκήνωση. Στην κατασκήνωση αυτή είχε και ένα ράτζο με άλογα. Ένα απόγευμα λοιπόν είχα πάει μια βόλτα κατά κει ενώ λίγο πιο δίπλα ήταν ένας φίλος μου ο οποίος έψηνε κατάσταση με μια γκόμενα. Ε εγώ δεν είδα την κοπέλα είδα μόνο αυτόν.... ξαφνικά ένα άλογο είχε έρθει σε στύση και εγώ πετάγομαι με έναν ενθουσιασμό και με δυνατά γέλια και του φωνάζω: Ομποοοο μαλάκα κοίτα μια πούτσα που έχει το άλογο! Και ξαφνικά βλέπω τον φίλο μου με τη γκομενα νε με κοιτάνε σα. χάνοι και τον φίλο μου να με μουτζώνει ε εγώ έφυγα σαν βρεγμένη γάτα και κατακκόκινος απο την ντροπή και φυσικά άκουσα και τα μπινελικια μου μετά από το παιδί που του έκανα χαλάστρα

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:02, 17-01-13:

Και βλέποντας κατασκήνωση θυμήθηκα πρόπερσι στο Σούνιο τι έγινε..
Τις πρώτες μέρες λοιπόν, παίζαμε ένα παιχνίδι που η κάθε κοινότητα έπρεπε να βρει ένα αντικείμενο που ζητούσαν στο αμφιθέατρο.
Ε, και κάποια στιγμή ζητήσανε μια κίτρινη μπλούζα...
Να με πιέζουν τα κορίτσια της κοινότητας να βγάλω τη μπλούζα μου και εγώ να θέλω να τις αποφύγωωω.
Και αφού το αποφάσισα, πήγα παραπέρα με τη μωρουδιακή μου φίλη και της έδωσα τη μπλούζα.
Ε, εγώ ήμουν ανεπτυγμένο και φόραγα ένα μπουστάκι που έμοιαζε με σουτιέν απο μέσα.
Και εκείνη την ώρα που ήμουν παραπέρα, τσουυυυυπ ο κολλητός μουυ
Εγώ ημίγυμνο και ο κολλητός μου να έχει λυθεί στα γέλια
"Τι κάνεις εκεί Σταυρένια τσιτσίδι;"
Πω, σα χτες το θυμάααμαι

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:20, 17-01-13:

Ζήλεψα.
Ήμουνα 11 χρονών (παραπάνω δε θα'μουν) σε προσκοπική κατασκήνωση στα Καμμένα Βούρλα.Ήταν η μέρα όπου το βράδυ θα γινόταν η Τελετή Λήξης της κατασκήνωσης και εκείνη τη μέρα μας είχαν πάει στην παραλία να μάθουμε να κάνουμε σχεδίες.
Εγώ εκείνη τη μέρα να'χω ξυπνήσει κοτόπουλο από την κούραση,κάτασπρη και με 38 πυρετό.Δεν ήθελα να το χάσω γιατί ως "παλιά καραβάνα" στην ομάδα ήξερα ότι τα πιο θεϊκά περιστατικά γίνονται συνήθως την ημέρα της Τελετής Λήξης. Τι να κάνω βάζω μια από τις χιλιάδες προσκοπικές μπλούζες που είχα,μια βερμούδα,παστώθηκα και με μισό μπουκάλι αντιηλιακό και πήγα μαζί με την ομάδα μου. Σε όλη τη διαδρομή μέχρι να φτάσουμε στην παραλία μου έλεγε σαχλαμάρες ένα παιδί από την ομάδα γιατί ήμουνα έτοιμη να βάλω τα κλάμματα επειδή είχε τρομερή ζέστη και΄γω ψηνόμουν ήδη με τον πυρετό.
Φτάνουμε στην παραλία όλοι μας να στάζουμε από τον ιδρώτα και εκεί μας είπαν το "concept" της συνάντησης.Μας εξήγησαν και μετά η κάθε ομάδα πήρε τα ξύλα της τα σκοινιά της να ξεκινήσουμε να φτιάχνουμε τις σχεδίες (ο Θεός να τις κάνει) εγώ σε κάποια φάση δεν άντεχα άλλο οπότε πήγα σε μια κοντινή ντουζιέρα βράχηκα μπας και δροσιστώ όπως και πολλά άλλα παιδιά και πήγα κάτω από μία δροσιά να ξαπλώσω. Δεν υπολόγιζα όμως ότι θα με έπαιρνε ο ύπνος.
Μετά από κανά 30λεπτο οι υπόλοιποι είχανε τελειώσει με την κατασκευή(την οποία έπρεπε μετά να τη βάλουμε στη θάλασσα) σε κάποια φάση λοιπόν νιώθω κάτι χέρια να με σηκώνουν. Δεν έδωσα σημασία γιατί ήμουν χάλια για να βάλω τις φωνές.
Μετά από 7-10 λέπτα ΞΑΦΝΙΚΑ βρέθηκα μέσα στην θάλασσα με βουτιά. Είχαν συνενοηθεί να με κουβαλήσουν και να με πετάξουν στη θάλασσα.
Με τη μία απέκτησα επαφή με το περιβάλλον γιατί έπρεπε να κολυμπήσω (με είχανε ρίξει στα βαθιά)
.
Μόλις βγήκα έξω και βρεγμένη από πάνω μέχρι κάτω με ρωτάει ένας εκεί "Χαρά αυτές οι βουτιές θα αφήσουν εποχή". Κατάλαβα λοιπόν ότι εκείνος με είχε ρίξει. Τον κυνηγούσα σε όλη την παραλία και του πετούσα πέτρες. (Λίγο μεγάλες σε μέγεθος). Αφού έπεσε κάτω στην άμμο πήρα ένα υγρό πιάτων και το έχυσα επάνω του.Πλενόνταν γύρω στη 1 ώρα για να φύγει ο αφρός Από τότε και μετά κάθε φορά που με βλέπει και θυμάται τι του έκανα και χασκογελάει.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 21:50, 17-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από vickydask
Τελευταια φορα ετυχε να χουμε μπει bershka με μια φιλη και κλασσικα να χωριζομαστε μεσα. Μετα απο λιγη ωρα λοιπον βλεπω μια κοπελα, που χωρις τα γυαλια μου ιδια η φιλη μου ηταν, να κοιταει μια μπλουζα. παω και γω ομορφα και ωραια διπλα της και της λεω "καλα ρε τι απαισια μπλουζα αυτη". παρατηρησα ομως οτι δε μου απαντησε γυριζω να την κοιταξω και παρατηρω οτι ηταν μια αγνωστη φατσα. πωπωω το πιο γελοιο βεβαια ηταν οτι η αλλη αυτη κοπελα αντι να με κοιταζει ξερω γω εμενα περιεργα αρχισε να κοιταζει κι αυτη επιτιμιτικα τη μπλουζα
Χαχαχαχαχχαα αυτό το πράγμα το έχω πάθει άπειρες φορές

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:06, 17-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Ζήλεψα.
Ήμουνα 11 χρονών (παραπάνω δε θα'μουν) σε προσκοπική κατασκήνωση στα Καμμένα Βούρλα.Ήταν η μέρα όπου το βράδυ θα γινόταν η Τελετή Λήξης της κατασκήνωσης και εκείνη τη μέρα μας είχαν πάει στην παραλία να μάθουμε να κάνουμε σχεδίες.
Εγώ εκείνη τη μέρα να'χω ξυπνήσει κοτόπουλο από την κούραση,κάτασπρη και με 38 πυρετό.Δεν ήθελα να το χάσω γιατί ως "παλιά καραβάνα" στην ομάδα ήξερα ότι τα πιο θεϊκά περιστατικά γίνονται συνήθως την ημέρα της Τελετής Λήξης. Τι να κάνω βάζω μια από τις χιλιάδες προσκοπικές μπλούζες που είχα,μια βερμούδα,παστώθηκα και με μισό μπουκάλι αντιηλιακό και πήγα μαζί με την ομάδα μου. Σε όλη τη διαδρομή μέχρι να φτάσουμε στην παραλία μου έλεγε σαχλαμάρες ένα παιδί από την ομάδα γιατί ήμουνα έτοιμη να βάλω τα κλάμματα επειδή είχε τρομερή ζέστη και΄γω ψηνόμουν ήδη με τον πυρετό.
Φτάνουμε στην παραλία όλοι μας να στάζουμε από τον ιδρώτα και εκεί μας είπαν το "concept" της συνάντησης.Μας εξήγησαν και μετά η κάθε ομάδα πήρε τα ξύλα της τα σκοινιά της να ξεκινήσουμε να φτιάχνουμε τις σχεδίες (ο Θεός να τις κάνει) εγώ σε κάποια φάση δεν άντεχα άλλο οπότε πήγα σε μια κοντινή ντουζιέρα βράχηκα μπας και δροσιστώ όπως και πολλά άλλα παιδιά και πήγα κάτω από μία δροσιά να ξαπλώσω. Δεν υπολόγιζα όμως ότι θα με έπαιρνε ο ύπνος.
Μετά από κανά 30λεπτο οι υπόλοιποι είχανε τελειώσει με την κατασκευή(την οποία έπρεπε μετά να τη βάλουμε στη θάλασσα) σε κάποια φάση λοιπόν νιώθω κάτι χέρια να με σηκώνουν. Δεν έδωσα σημασία γιατί ήμουν χάλια για να βάλω τις φωνές.
Μετά από 7-10 λέπτα ΞΑΦΝΙΚΑ βρέθηκα μέσα στην θάλασσα με βουτιά. Είχαν συνενοηθεί να με κουβαλήσουν και να με πετάξουν στη θάλασσα.
Με τη μία απέκτησα επαφή με το περιβάλλον γιατί έπρεπε να κολυμπήσω (με είχανε ρίξει στα βαθιά)
.
Μόλις βγήκα έξω και βρεγμένη από πάνω μέχρι κάτω με ρωτάει ένας εκεί "Χαρά αυτές οι βουτιές θα αφήσουν εποχή". Κατάλαβα λοιπόν ότι εκείνος με είχε ρίξει. Τον κυνηγούσα σε όλη την παραλία και του πετούσα πέτρες. (Λίγο μεγάλες σε μέγεθος). Αφού έπεσε κάτω στην άμμο πήρα ένα υγρό πιάτων και το έχυσα επάνω του.Πλενόνταν γύρω στη 1 ώρα για να φύγει ο αφρός Από τότε και μετά κάθε φορά που με βλέπει και θυμάται τι του έκανα και χασκογελάει.

έρχεσαι ακόμα στα Βούρλα, καμμένο μου;

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 23:15, 17-01-13:

έρχεσαι ακόμα στα Βούρλα, καμμένο μου;
Nιά.
Πανελλήνια κατασκήνωση προσκόπων..

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:40, 18-01-13:

Nιά.
Πανελλήνια κατασκήνωση προσκόπων..

να μου πεις οταν πας, να έρθω να σε κοροϊδέψω

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:41, 18-01-13:

να μου πεις οταν πας, να έρθω να σε κοροϊδέψω
Νιά...

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 16:04, 19-02-13:

Όχι ακριβώς ρεζίλι αλλά στιγμή αμηχανίας σίγουρα.
Έδινα μάθημα στην εξεταστική στο οποίο κατά τη διάρκεια του εξαμήνου δεν πάτησα το πόδι μου ποτέ και δεν ήξερα ούτε καν αν ο καθηγητής ήταν άντρας ή γυναίκα. Ήξερα μόνο το επίθετο, που ήταν σε στυλ Παπαδημητρίου από το οποίο φυσικά δεν μπορούσες να καταλάβεις το γένος.
Ακόμα και σήμερα δε συγκράτησα τελικά αν αυτός ο καθηγητής/τρια ήταν τελικά άντρας ή γυναίκα.
Τέσπα όταν ήρθε η ώρα να γράψουμε, πιάνω μια θέση στο αμφιθέατρο και περιμένω να μας μοιράσουν τα θέματα. Πριν γίνει αυτό, όμως, εγώ ήθελα να μου υπογράψει ο καθηγητής/τρια μια βεβαίωση για εκπαιδευτική άδεια που είχα πάρει για να δώσω εξετάσεις. Έπρεπε να τον προλάβω πριν δώσει τα θέματα και φύγει.
Άντε να βρεις ποιος ήταν ο καθηγητής ανάμεσα σε όλους τους επιτηρητές. Να πήγαινα να έπιανα κάποιον στην τύχη δεν έπαιζε γιατί:
1)με την γκαντεμιά που με δέρνει θα έπιανα το λάθος πρόσωπο και κατά συνέπεια
2)θα καρφωνόμουν ότι δεν πατούσα στο μάθημά του και θα γινόμουν ψιλοξεφτίλα
Η ώρα περνούσε κι εγώ ακόμα προσπαθούσα να ψυχανεμισθώ ποιος μπορεί να ήταν.
Τελικά έκανα το αυτονόητο. Ρώτησα κάποιον συμφοιτητή μου.

Πολύ μυαλό.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:44, 20-02-13:

Το χειρότερο έβερ ΕΒΕΡ ΟΜΩΣ. Μου συνέβη πριν λίγες μέρες στα γερμανικά. Έκανα ακουστικά και είχα το κινητό μου αθόρυβο σε κάποια φάση εν ώρα ακουστικού ακούω τη δόνηση και σκεφτόμουν ποιο πανέξυπνο θυμήθηκε να με πάρει τηλέφωνο. Το αγνόησα.Μέχρι το τέλους του ακουστικού είχε χτυπήσει γύρω στις 7 φορές.Μόλις τελείωσα την άσκηση λέω "έτσι και είναι τώρα καμιά απόκρυψη θα ακούσει όποιος με πήρε το Εξάψαλμο. Φεύγοντας από το μάθημα με παίρνει ο ίδιος αριθμός τηλέφωνο και διαδραματίστηκε ο εξής διάλογος:

Του το'κλεισα στα μούτρα.
Την επόμενη μέρα. Ένας συμμαθητής μου μου είπε ότι χθες με πήρε καταλάθος και τον δούλευε στο τηλέφωνο.
Περιττό να πω ότι δεν του είπα ότι η φωνούλα που του μιλούσε τόσο ευγενικά ήταν η δική μου

Παράθεση

jj!

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,034 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 22:44, 20-02-13:

Το χειρότερο έβερ ΕΒΕΡ ΟΜΩΣ. Μου συνέβη πριν λίγες μέρες στα γερμανικά. Έκανα ακουστικά και είχα το κινητό μου αθόρυβο σε κάποια φάση εν ώρα ακουστικού ακούω τη δόνηση και σκεφτόμουν ποιο πανέξυπνο θυμήθηκε να με πάρει τηλέφωνο. Το αγνόησα.Μέχρι το τέλους του ακουστικού είχε χτυπήσει γύρω στις 7 φορές.Μόλις τελείωσα την άσκηση λέω "έτσι και είναι τώρα καμιά απόκρυψη θα ακούσει όποιος με πήρε το Εξάψαλμο. Φεύγοντας από το μάθημα με παίρνει ο ίδιος αριθμός τηλέφωνο και διαδραματίστηκε ο εξής διάλογος:

Του το'κλεισα στα μούτρα.
Την επόμενη μέρα. Ένας συμμαθητής μου μου είπε ότι χθες με πήρε καταλάθος και τον δούλευε στο τηλέφωνο.
Περιττό να πω ότι δεν του είπα ότι η φωνούλα που του μιλούσε τόσο ευγενικά ήταν η δική μου
Ρε, σιγά το ρεζίλι. Εγώ τα περιμένω αυτά να συμβούν.

Παλιά τα αγνοούσα τα άγνωστα τηλεφωνήματα, αλλά πλέον το διασκεδάζω

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 23:58, 20-02-13:

Είχαμε βγει έξω Σάββατο βράδυ, στο γνωστό μας στέκι. Εκείνη τη μέρα έβρεχε. Φεύγοντας συνειδητοποιούμε ότι είχαμε ξεχάσει να πάρουμε τις ομπρέλες από το τραπέζι που καθόμασταν. Ήμουν μαζί με άλλες δυο φίλες μου. Έτσι όπως φεύγαμε να βγούμε από το μαγαζί η μια η φίλη μου ήταν μπροστά, εγώ στη μέση και η άλλη τελευταία. Η τελευταία λοιπόν πάει να πάρει τις ομπρέλες ενώ η πρώτη πάει να βγει από την πόρτα....Εγώ δεν ξέρω πως τα κατάφερα αλλά πρόσεξα τις κινήσεις και των δύο φευγαλαία....Και εκεί που νόμιζα ότι το παιδί στην πόρτα είχε αφήσει την πόρτα ανοιχτή και ενώ παράλληλα γύρνούσα το βλέμμα μου από την φίλη μ που είχε γυρίσει να πάρει τις ομπρέλες, πάω με φόρα να βγω έξω....και....πέφτω με τα μούτρα πάνω στη τζαμαρία!!!!!! Εντάξει, μεγαλύτερο ρεζίλεμα δεν έχω φάει.....δεν σας λέω τι ακολούθησε!
Στο σχολείο τη Δευτέρα με κορόιδευαν οι φίλες μου και μ έψαχναν στο μέτωπο αν έχω κανα καρούμπαλο!!!Ακόμα γελάω....

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:09, 21-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Ρε, σιγά το ρεζίλι. Εγώ τα περιμένω αυτά να συμβούν.

Παλιά τα αγνοούσα τα άγνωστα τηλεφωνήματα, αλλά πλέον το διασκεδάζω
Ναι ρε. Εγώ τα σιχαίνομαι γιατί ή θα΄ναι κανένα σιχαμένο που βαριέμαι και μόνο να τ'ακούσω ή καμιά τηλεφωνήτρια που δε θα την έχουνε βρίσει εκείνη τη μέρα στο τηλέφωνο και θα΄χει πετύχει διάνα
Γενικά,είμαι πολύ ευγενική με τους άκυρους που ζητάνε άκυρα ονόματα.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 16:18, 21-02-13:

Κάτι ξέρω δηλαδή που δεν σηκώνω άγνωστα νούμερα...

Παράθεση

Δαφνη300 (Λωρη!)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Δαφνη300
H Λωρη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H Δαφνη300 Το γέλιο είναι πηγή ζωής! έγραψε στις 21:43, 16-03-13:

Λοιπον πριν λιγο καιρο κακολογουσα εναν απο τους καθηγητες στο διαλλημα πως βαθμολογη αδικα και ειναι πολυ ηλιθια και χωρις να το εχω καταλαβει ο καθηγητης αυτος βρισκετε απο πισω μου και παρακολουθη ολη την συζητηση!Ενιωσα τοση ντροπη και τοση αμυχανια και οχι μονο για εκεινη την στιγμη αλλα και για καθε φορα που τον συναντουσα στα υπολιπα μαθηματα !Αυτο που εχω να παραδεχτω σε αυτον τον καθηγητη ειναι πως παρολω οσα ακουσε απο αυτα που ελεγε δεν με κακολογησε ουτε κατα ενα χιλιοστο στην μητερα μ !Αυτο με εκανε να νιωσω ακομη χειροτερα που αποφασησα να του ζητησω συγνωμμη αναφεροντας ξανα το θεμα!!

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 22:30, 16-03-13:

Αυτό που ονομάζετε εσείς "ρεζιλίκι", εμένα μάλλον είναι η γοητεία μου.

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,761 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 02:38, 18-03-13:

Άλλο ένα ρεζιλίκι λοιπόν,
το προηγούμενο Σάββατο πήγα για ποτό, χαλαρά πράγματα όχι τίποτα ξέφρενο.
Πιάνει το μάτι μου έναν τυπά που όλη την ώρα κοιτάει αλλά οκ, δε δίνω σημασία, έρχεται ο σερβιτόρος που τυχαίνει να είναι και φίλος, αφήνει ένα ποτό και μου λέει "Από εκείνον εκεί είναι, πάνε πες ένα ευχαριστώ μην είσαι γαιδούρα".
Οκ λέω δίκιο έχει ας πάω.
Πάω που λέτε, με το ποτό στο χέρι η δικιά σου να πω ευχαριστώ για την ευγενική κίνηση.
Μιλάμε για λίγο (τίποτα σπουδαίο) και μετά ζητάει το κινητό μου και προσπαθώ ευγενικά να αρνηθώ, μέχρι που δεν κρατήθηκα και τσατίστηκα, οπότε απλά γύρισα τη πλάτη και έφυγα στο τραπέζι μου.
Ο τυπάς που λέτε, ήρθε στο τραπέζι μου, πήρε το ποτό που με κέρασε και φώναξε μπροστά σε όόόόόλο το μαγαζί "αφού δεν μας κάθεσαι, φέρε πίσω το ποτό".
Οκ νταξ, κανονικά αυτός θα έπρεπε να ντρέπεται, αλλά ήρθα σε πολύ δύσκολη θέση.
Σήμερα που λέτε, πετυχαίνω πάλι τον τυπά στο μαγαζί, ο οποίος είχε το θράσος να κατσικωθεί στο τραπέζι μου, να ζητήσει ένα ηλίθιο συγνώμη και να δικαιολογήσει τη πράξη του με το κλασσικό "ήμουν λιώμα ρε συ", και να φάει και τα μπισκότα μου.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 02:47, 18-03-13:

και να φάει και τα μπισκότα μου
εεε αυτο παει πολυ

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους