Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,079 μηνύματα σε 74,652 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μιλάω πολλές ώρες στο τηλέφωνο, τι να κάνω;

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 11:37, 27-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από maria_lulu
Τα 1500' και sms μου φτανουν. Δεν εχει τυχει ποτε να τα τελειωσω ολα τα ' και sms.
Αυτό θα έλειπε...

Πόσο μπορεί να μιλήσει ένας άνθρωπος στο κινητό;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maria_lulu
H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 450 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε στις 12:00, 27-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Edmund
Αυτό θα έλειπε...

Γνωριζω μερικα ατομα που ξοδευουν τα 1500 και περνουν μετα και 600 τα οποια τα τελιωνουν και αυτα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 12:47, 27-11-10:

Αυτό θα έλειπε...

πφφφ, εγω μιστερ τα χαλαω σε μια εβδομαδα. και τα δικα μου και τα δικα του.
1500 λεπτα δεν ειναι τιποτα. περιμενω φετος να κανουν καμια καλυτερη προσφορα γιατι δε μας βλεπω καλα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 14:18, 27-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
1500 λεπτα δεν ειναι τιποτα. περιμενω φετος να κανουν καμια καλυτερη προσφορα γιατι δε μας βλεπω καλα.
Άντε να τελειώσεις τα 1500 σμς, να πω ναι! 3000 λεπτά ομιλίας μέσα σε μία βδομάδα? Ο εγκέφαλός σου πρέπει να έχει ψηθεί

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fatal Secretary

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fatal Secretary
H Fatal Secretary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H Fatal Secretary έγραψε στις 16:16, 27-11-10:

Μονο να εχει ψηθει?? Ατμους απο τα αυτια θα πρεπει να βγαζει.Εδω εγω ειμαι ολη μερα με ενα κινητο στο (καθε) χερι και δεν καταφερνω ουτε στα μισα να φτασω!!Πειτε μου ρε παιδια πως το κανετε...αντι για σκουλαρικι βαζετε handsfree? :Ρ:Ρ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 29-11-10 στις 12:27. Αιτία: split
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 20:06, 27-11-10:

1500 λεπτα δεν ειναι τιποτα.
1500 λεπτά είναι 25 ώρες (!)
Και 1500+600 μας κάνουν 2100 SMS.

ΤΙ τα κάνετε όλα αυτά; Ο_Ο

Και στην τελική άμα τόσο πολύ είστε εξαρτημένοι, πείτε τα από κοντά...

15 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 20:21, 27-11-10:

Μάλιστα δηλαδή χαλάτε 1500 λεπτά δικά σου και 1500 λεπτά δικά του, δηλάδη μιλάτε την εβδομάδα 3.000 λεπτά = 50 ώρες = 2 μέρες και κάτι ψιλά την εβδομάδα.
Mωρέ μπράβο..
εγώ με τον δικό μου ζήτημα να μιλάμε 10΄λεπτά την ημέρα

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 20:24, 27-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Εμείς όμως μένουμε ο ένας στην Αθήνα και ο ένας στη Λάρισα. Τι να κάνω? Να παρατήσω τις σπουδές μου?

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 20:38, 27-11-10:

Εμείς όμως μένουμε ο ένας στην Αθήνα και ο ένας στη Λάρισα. Τι να κάνω? Να παρατήσω τις σπουδές μου?

Όχι, να μετακομίσει ο ένας στο σπίτι του άλλου. Είναι και πιο οικονομικό, όπως περιέγραψε η Ηρώ.

Δύο (2) ολόκληρες ημέρες κάθε εβδομάδα. Λύθηκε η απορία σου;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 20:57, 27-11-10:

Μάλλον δεν το έθεσα σωστά
Δεν εννοούσα ότι μιλάμε 10' λεπτά την ημέρα στο κινητό, αλλά στο ακίνητο
Τι στα διάλα λέτε πια!

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Όχι, να μετακομίσει ο ένας στο σπίτι του άλλου. Είναι και πιο οικονομικό, όπως περιέγραψε η Ηρώ.
Ναι μισό νοίκι, μισοί λογαριασμοί, δεν ανανεώνεις κάρτες.. συμφέρει.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 22:05, 27-11-10:

Είμαστε πολύ μικροί ακόμα για τέτοια σκηνικά ντίαρ.

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Μάλλον δεν το έθεσα σωστά
Δεν εννοούσα ότι μιλάμε 10' λεπτά την ημέρα στο κινητό, αλλά στο ακίνητο
Τι στα διάλα λέτε πια!
10 μόνο λεπτά την ημέρα? Και μένετε και στο ίδιο σπίτι?? Εγώ κάνω δέκα λεπτά κάθε φορά που αρχίζω να μιλάω για να του δώσω το λόγο.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 22:09, 27-11-10:

Χαχ, μα κανείς δε σκέφτηκε πονηρά για αυτό που είπε η Ηρώ;

Πάντως ναι, 50 ώρες για μια εβδομάδα είναι πολλές. Μετά τι κάνετε;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 22:15, 27-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Πάντως ναι, 50 ώρες για μια εβδομάδα είναι πολλές. Μετά τι κάνετε;
Ξανα βάζουμε κάρτα. Αφού κάθε φορά που βάζεις κάρτα σου βάζει 1500 λεπτά.

Καλά ήμουν υπερβολική ότι τελειωνούν στη μία εβδομάδα και των δυο. Στις 10 μέρες ίσως τελειώνουν.

Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Drama Prinzessin
H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,309 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 22:17, 27-11-10:

Την ιστορία της ζωής σας λέτε; χαχαχα...πάντως αρκετοί τα τελειώνουν πολύ γρήγορα και ενώ έχουν π.χ. 5 ευρώ αναγκάζονται και βάζουν καινούρια κάρτα...

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 22:41, 27-11-10:

Ξανα βάζουμε κάρτα. Αφού κάθε φορά που βάζεις κάρτα σου βάζει 1500 λεπτά.
Και ξοδεύεις ξανά μανά και τα δικά σου και τα δικά του μέσα σε 10 μέρες;;

Πολύ ακριβή είσαι ρε Βεατρίκη με τέτοια γούστα, μήπως να σκεφτεί να σε αλλάξει;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 29-11-10 στις 12:24. Αιτία: split
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 22:46, 27-11-10:

Και ξοδεύεις ξανά μανά και τα δικά σου και τα δικά του μέσα σε 10 μέρες;;

Πολύ ακριβή είσαι ρε Βεατρίκη με τέτοια γούστα, μήπως να σκεφτεί να σε αλλάξει;

15 ευρώ το μήνα σε τηλέφωνα είναι πολλά? Μήπως ζωρζέτο να σαλλάξει η δικιά σου για λόγους... τσιγκουνιάς??
Άλλωστα και αυτός θέλει να μου μιλάει. Αν δεν ήθελε θα υπήρχε πρόβλημα.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:05, 27-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Αν δεν κάνω λάθος αυτό ισχύει για τις άλλες προσφορές, 600 λεπτά και έτσι.
Χμμ, εδώ πέρα δεν βλέπω κάποιο τέτοιο περιορισμό πέραν του "Διάρκεια ισχύος 30 ημέρες", δηλαδή να καταναλωθούν σε 30 ημέρες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 29-11-10 στις 12:23. Αιτία: split
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:05, 27-11-10:

15 ευρώ το μήνα σε τηλέφωνα είναι πολλά?
x 2 άτομα = 30?, γιατί μιλάμε για κοινό ταμείο, σωστά; Δεν υπάρχουν "δικά σου - δικά του", αλλά σκέτο "δικά του" ..... εμ.. "δικά σας" ήθελα να πω.

x 12 μήνες, χμμ.... 360? το χρόνο ίσως; Κι αυτά μόνο τώρα. Πού να παντρευτείτε κιόλας να δούμε πόσο θα φτάσει.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 23:11, 27-11-10:

x 2 άτομα = 30?, γιατί μιλάμε για κοινό ταμείο, σωστά; Δεν υπάρχουν "δικά σου - δικά του", αλλά σκέτο "δικά του" ..... εμ.. "δικά σας" ήθελα να πω.

x 12 μήνες, χμμ.... 360? το χρόνο ίσως; Κι αυτά μόνο τώρα. Πού να παντρευτείτε κιόλας να δούμε πόσο θα φτάσει.
λολ τρελολολ, ομως ετσι?

Δεν έχουμε κοινό ταμείο γιατί δεν είμαστε παντρεμένοι ούτε συζούμε. Άλλο τώρα, άμα μία έχει ο ένας μία έχει ο άλλος και πως τα κανονίζουμε εμείς. Αυτό δεν έχει σχέση. Άμα δεν έχει κάρτα εκείνος και μπορώ να βάλω εγώ θα βάλω εγώ και το αντίστροφο.

Άμα καθόταν να κάνει τους υπολογισμούς που έκανες εσύ ζωρζέτο για τα 15 ευρουλάκια το μήνα, δε θα ήμουν καν μαζί του.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 14:34, 28-11-10:

Με μία φορητή κάμερα και ομιλία στο skype δωρεάν για όσες ώρες θέλεις μήπως συμφέρει καλύτερα ;

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:18, 29-11-10:

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θεωρείτε τόσο υπερβολικό τα νούμερα. Κάποια άτομα είναι φλύαρα, σκεφτείτε τώρα και την απόσταση.
Εγώ, που δεν έχω σχέση, και μιλάω καμία 45ώρες το μήνα.

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Με μία φορητή κάμερα και ομιλία στο skype δωρεάν για όσες ώρες θέλεις μήπως συμφέρει καλύτερα ;
Μα πόσο βολικό είναι κάθεσαι σε μια καρέκλα και να μιλάς με ακουστικά;
Οκ, εγώ έχω smartphone και είναι σαν μιλάω από τηλέφωνο. Αλλά πόσοι έχουν ανάλογη τεχνολογία;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 29-11-10 στις 12:35. Αιτία: merge
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 14:35, 29-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από maria_lulu
Γνωριζω μερικα ατομα που ξοδευουν τα 1500 και περνουν μετα και 600 τα οποια τα τελιωνουν και αυτα...
Φωσφορίζουν τις νύχτες;

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 15:03, 29-11-10:

Δε το θεωρώ υπερβολικό το να μιλάνε τόσο πολύ, γιατί συνήθως στην αρχή μιας σχέσης μιλάς ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και έχεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ να πεις. Σε αντίθεση με μακροχρόνια σχέση ξέρω γω που δεν έχεις τίποτα το ιδιαίτερο να πεις.

Εγώ πάντως γενικά στο τηλέφωνο δε μιλάω τόσο πολύ, μη σου πω καθόλου δηλαδή. Τα sms τα τσακίζω -.-
Και πάντα τελειώνω τα 1500 πριν λήξουν.
Παλιά θυμάμαι που δεν υπήρχε το πακέτο με τα 1500 κάθε μέρα κάρτες αγόραζα, και ήταν κρίμα τόσα λεφτά, θα μπορούσα να τα είχα ξοδέψει σε ρούχα, αλλά χαλάλι.:S

Ααααα επίσης λοβ άμα δε σου φτάνουν ψάξε τι σου προσφέρει το καρτοσυμβόλαιο, μπορεί να έχεις απεριόριστα λεπτά με έναν αριθμό, or κάτι παρόμοιο.

Τελικά το πρόβλημα είναι ότι μιλάς πολύ και θες να το κόψεις, ή το ότι δεν σου φτάνουν;

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:20, 29-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Σε αντίθεση με μακροχρόνια σχέση ξέρω γω που δεν έχεις τίποτα το ιδιαίτερο να πεις.
Τι λες κάλε, ίσα ίσα ... Προσωπικά αν δεν είχα κάτι να πω με την σύντροφο μου θα χώριζα ακόμη και αν είχαμε παιδί. Αν είναι δυνατόν.
(Ή εκτός αν δεν μιλούσαμε πολύ επειδή κάναμε πολύ σεξ!)

Παλιά θυμάμαι που δεν υπήρχε το πακέτο με τα 1500 κάθε μέρα κάρτες αγόραζα, και ήταν κρίμα τόσα λεφτά, θα μπορούσα να τα είχα ξοδέψει σε ρούχα, αλλά χαλάλι.:S

Θα σκίσω και θα φάω το πτυχίο μου. Δεν είχα σκεφτεί πότε ότι θα μπορούσε να είχε νόημα μια καμπύλη ικανοποίησης μεταξύ επικοινωνίας και ρουχισμού.
Χμ, ίσως να είχε ενδιαφέρον. Με κάθε κάρτα ανανέωσης, δώρο 1? για αγορές στα zara

Ααααα επίσης λοβ άμα δε σου φτάνουν ψάξε τι σου προσφέρει το καρτοσυμβόλαιο, μπορεί να έχεις απεριόριστα λεπτά με έναν αριθμό, or κάτι παρόμοιο.
@@ απεριόριστα!
Έχει όριο κακόβουλης χρήσης

Τελικά το πρόβλημα είναι ότι μιλάς πολύ και θες να το κόψεις, ή το ότι δεν σου φτάνουν;
Όπως λέει και το τραγούδι
Αν θέλεις να μιλήσεις, το κάνεις πριν κυλήσεις

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 15:31, 29-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny Cash
Τι λες κάλε, ίσα ίσα ... Προσωπικά αν δεν είχα κάτι να πω με την σύντροφο μου θα χώριζα ακόμη και αν είχαμε παιδί. Αν είναι δυνατόν.
(Ή εκτός αν δεν μιλούσαμε πολύ επειδή κάναμε πολύ σεξ!)
Ε, μιλάμε για τηλέφωνο όχι ότι δε θα μιλούσατε γενικά.
Υποτίθεται στην αρχή είναι η φάση της γνωριμίας και έχετε μια γκάμα, μετά μπαίνουν σε φυσιολογικά επίπεδα όλα, και δεν μιλάω για σχέση μόνο από το κινητό, υπάρχει και το φέις του φέις.

Θα σκίσω και θα φάω το πτυχίο μου. Δεν είχα σκεφτεί πότε ότι θα μπορούσε να είχε νόημα μια καμπύλη ικανοποίησης μεταξύ επικοινωνίας και ρουχισμού.
Χμ, ίσως να είχε ενδιαφέρον. Με κάθε κάρτα ανανέωσης, δώρο 1? για αγορές στα zara
Που κολλάει το πτυχίο σου με τα ρούχα μου;
Και ναι υπάρχει "καμπύλη ικανοποίησης" (τι; ) -.-'' και προτιμώ αυτή τη στιγμή τα ρούχα παρά τις κάρτες. Λες και επικοινωνία έχεις μόνο μέσω τηλ.
Λολ και δε ψωνίζω από zara.

Παράθεση

rina45

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη rina45
H rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

H rina45 click!! έγραψε στις 17:02, 27-12-10:

εγω τα δωρεάν μνμτα και λεπτα τα χρησιμοποιω πολυ λιγο!ολοι οι φιλοι μυ εχουν αλλη εταιρια !!και χρεώνομαι κιολας!! 8α αλλάξω το χω παρει αποφαση!

Παράθεση

mitsos opap

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mitsos opap
Ο mitsos opap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O mitsos opap έγραψε στις 11:41, 11-01-11:

Αυτό θα έλειπε...

εγω τελεισα τα 1500 σε 3 βδομαδες... αλλα το θεμα ειναι οχι ποσο μπορει αλλα ποσο θες...

Παράθεση

Ina10039 (ina τη περιμενεις?)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ina10039
H ina τη περιμενεις? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Νεάπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H Ina10039 ειμαι τρελη για δεσιμο!!! έγραψε στις 10:00, 05-02-11:

Μου έχει τύχει να μιλάω 2 ώρες (κυριολεκτικά).... αλλά μετά είχα πονοκέφαλο όλη τι μέρα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,309 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 11:27, 05-02-11:

Και εγώ παλαιότερα μιλούσα στο τηλέφωνο με την κολλητή μου πάνω από 2 ώρες, μόνο αυτή μιλούσε (μπλα μπλα μπλα) και εγώ δεν προλάβαινα να μιλήσω.
Και μετά αφού με είχε ζαλίσει έβρισκα δικαιολογίες για να το κλείσουμε (π.χ. θέλει να πάρει η μαμά μου τηλέφωνο,πάω να φάω,πάω να κάνω κάτι ασκήσεις κ.τ.λ.).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:01, 05-02-11:

Κλείσ' το.

Παράθεση

κωστας λας

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη κωστας λας
Ο κωστας λας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O κωστας λας έγραψε στις 14:04, 02-03-11:

μιλαμε για πολυ καψιμο ετσι!!
εγω προσωπικα αντε το πολυ 20-25 λεπτα τη βδομαδα και πολυ λεω!!
ηθελα να ηξερα αυτοι που μιλανε αρκετες ωρες δεν σκεφτονται την ακτινοβολια την οποια δεχονται?

Παράθεση

maria.... (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria....
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.

H maria.... έγραψε στις 14:27, 02-03-11:

Tο κινητό ναι μεν είναι ένα μέσο επικοινωνίας, το οποίο μας βοηθά να μιλάμε με κάποιο πρόσωπο ή ακόμα και να το βλέπουμε μέσο βιντεοκλήσης. Αλλά δεν πρέπει να πάθουμε και ψυχική εξάρτηση από αυτό. Το καλύτερο είναι να βλέπουμε τον άλλον άμεσα και όχι έμμεσα. Εντάξει στο κινητό σίγουρα οι περισσότεροι μιλάμε πολλές ώρες την εβδομάδα!, αλλά άμα είναι αναγκαίο δεν μπορούμε να κάνουμε και αποκοπή.

Παράθεση

DriveIn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DriveIn
Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 72 μηνύματα.

O DriveIn έγραψε στις 02:09, 16-07-11:

Άρχισε να τον πληρώνεις εσύ από εδώ και εμπρός και έχεις τη λύση...

Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 09:14, 25-07-11:

η αληθεια ειναι πως κι εγω μιλαω τουλαχιστον 30 λεπτα την ημερα στο τηλεφωνο(σταθερο)...μεχρι στιγμης η προσωρινη λυση ειναι το διαδυκτιο...

Παράθεση

anisixos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη anisixos
Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O anisixos έγραψε στις 20:39, 30-07-11:

Εγω εχω μια φιλη που θελει συνεχεια να μιλαμε στο τηλεφωνο και καθε φορα μιλαμε πολυ ωρα και αυτο γινεται κουραστικο μερικες φορες. Δεν αντεχω να μιλαω πολυ ωρα στο τηλεφωνο. Το χειροτερο ομως ειναι οτι οταν δεν της απανταω το τηλεφωνο, ειτε επειδη δε μπορω, ειτε επειδη βαριεμαι, θυμωνει και τα βαζει μαζι μου και με βριζει και μου λεει οτι δε θα μου ξαναμιλησει ποτε. Τι να κανω;

Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

H Drama Prinzessin έγραψε στις 20:50, 30-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από anisixos
Εγω εχω μια φιλη που θελει συνεχεια να μιλαμε στο τηλεφωνο και καθε φορα μιλαμε πολυ ωρα και αυτο γινεται κουραστικο μερικες φορες. Δεν αντεχω να μιλαω πολυ ωρα στο τηλεφωνο. Το χειροτερο ομως ειναι οτι οταν δεν της απανταω το τηλεφωνο, ειτε επειδη δε μπορω, ειτε επειδη βαριεμαι, θυμωνει και τα βαζει μαζι μου και με βριζει και μου λεει οτι δε θα μου ξαναμιλησει ποτε. Τι να κανω;
Να της εξηγήσεις ότι δεν μπορείς να μιλάς πολύ ώρα στο τηλέφωνο, γιατί έχει πολύ ραδιενέργεια.
Όταν σε παίρνει, μίλα της για λίγο και μετά πες της ότι πρέπει να κλείσεις, για να κάνεις κάτι π.χ. να πας supermarket, κάπου με έναν φίλο κτλ.
Ελπίζω να καταλάβει και να το σεβαστεί.=\

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 21:12, 30-07-11:

Το κινητό έχει ραδιενέργεια;

Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

H Drama Prinzessin έγραψε στις 21:34, 30-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Το κινητό έχει ραδιενέργεια;
Ναι και μπόλικη μάλιστα. Δεν το ήξερες;

Δες τι βρήκα.
"Όταν το κινητό χρησιμοποιείται από παιδιά ηλικίας μέχρι 12 ετών, η ραδιενέργεια επηρεάζει το 100% του εγκεφάλου με βαρύτατες βλάβες (καρκίνο εγκεφάλου, ρήξη του ακουστικού νεύρου, μείωση ακοής κλπ). Τα κινητά τηλέφωνα εκπέμπουν ραδιενέργεια σε απόσταση 7 εκατοστών. Η ραδιενέργεια επηρεάζει το 1/4% του εγκεφάλου (καρκίνο, ρήξη ακουστικού κλπ)."

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 21:55, 30-07-11:

Από που είναι αυτό που παραθέτεις;
Το κινητό εκπέμπει ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία αλλά δεν έχει ραδιενέργεια. Μην μπερδεύουμε το ένα με το άλλο!

Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 22:09, 30-07-11:

Πηγή

(απόσπασμα από την παράθεση)
Σε τι αναφερόταν ο κ. καθηγητής όταν μιλούσε για «παραπληροφόρηση»; Το ξεδιάλυνε λέγοντας ότι «η ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία που χρησιμοποιεί η κινητή τηλεφωνία δεν έχει καμία σχέση με τη ραδιενέργεια. Είναι μη ιοντίζουσα ακτινοβολία χαμηλής συχνότητας, η οποία δεν επιφέρει αλλοιώσεις σε βιολογικούς ιστούς όταν τηρούνται τα όρια ασφαλείας. Η ταύτιση της ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας της κινητής τηλεφωνίας με τη ραδιενέργεια είναι ατυχής και οφείλεται πιθανότατα σε λανθασμένη μετάφραση του όρου radiation. Η ακριβής σημασία του όρου είναι ακτινοβολία και όχι ραδιενέργεια, όπως είχε μεταφραστεί αρχικά από λάθος, από τα διεθνή ειδησεογραφικά πρακτορεία

...επιπλέον

Πηγή

Το δικό μου συμπέρασμα?
Είναι πολύ νωρίς για οποιονδήποτε αφορισμό.

Πρώτα θα πρέπει να έρθει η ώρα να πεθάνει η γενιά που πήρε κινητά στα 20 και στα 30 της, μετά η γενιά που πήρε κινητά από τα 10 της, και αφού αναλυθούν στατιστικά οι συχνότητες αιτίων θανάτου, τότε να ξεκινήσει η συζήτηση.

Αν κι εδώ το ζήτημα, πέρα από την κοινή λογική για τη λελογισμένη χρήση των συσκευών αυτών, έχει κι άλλες παραμέτρους.
Όπως π.χ. ότι άλλοι μιλάνε πολύ κι άλλοι γράφουν πολύ. Ή ότι ακτινοβολία εκπέμπει ένας πολύ μεγάλος αριθμός συσκευών που μας περιτριγυρίζουν εκτός από τα κινητά...

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Από που είναι αυτό που παραθέτεις;
Το κινητό εκπέμπει ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία αλλά δεν έχει ραδιενέργεια. Μην μπερδεύουμε το ένα με το άλλο!
Συμφωνώ,

Από μια γρήγορη έρευνα που έκανα βρήκα το κείμενο της παράθεσης της Kleopatra αλλά ως αναδημοσίευση μόνο, μπορούμε να έχουμε το αρχικό μήπως?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DreamsRevenge : 30-07-11 στις 22:10. Αιτία: Διαδοχικές αναρτήσεις
Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

H Drama Prinzessin έγραψε στις 22:13, 30-07-11:

Ναι, το αρχικό είναι το παρακάτω.
Εγώ απλώς ανέφερα τα πιο σημαντικά.

"Οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας χρηματοδότησαν με 28.000.000 $ μια ομάδα ερευνητών με επικεφαλής τον DR.GEORGE KARLOS για να δειξάγουν έρευνα σχετικά με την επίδραση των κινητών τηλεφώνων στον ανθρώπινο οργανισμό.
Μετά από έναν χρόνο έρευνας, τα πρώτα αποτελέσματα δεν άρεσαν....... Διέκοψαν τη χρηματοδότηση και προσπάθησαν να μην δημοσιευτούν τα αποτελέσματα.

Οι ερευνητές συμφώνησαν μεταξύ τους να γνωστοποιήσει ο καθένας μεμονωμένα τα αποτελέσματα από την δική του έρευνα, και όχι σαν ομάδα, για την αποφυγή κυρώσεων.

Τα κινητά τηλέφωνα εκπέμπουν ραδιενέργεια σε απόσταση 7 εκατοστών όταν η κεραία είναι σηκωμένη. Η μεγαλύτερη ποσότητα ενέργειας εκπέμπεται στην περιοχή γύρω από την κεραία.

Απαγορεύεται η χρήση κινητών σε παιδιά ηλικίας μέχρι 18 χρονών (οπότε "ολοκληρώνεται" η ανάπτυξη).

Όταν το κινητό χρησιμοποιείται από παιδιά ηλικίας μέχρι 12 ετών, η ραδιενέργεια επηρεάζει το 100% του εγκεφάλου με βαρύτατες βλάβες (καρκίνο εγκεφάλου, ρήξη του ακουστικού νεύρου, μείωση ακοής κλπ).

Όταν χρησιμοποιείται από παιδιά 13 ετών μέχρι 18 ετών, η ραδιενέργεια επηρεάζει το 50% του εγκεφάλου.

Εάν ένα παιδί χρησιμοποιεί κινητό από την ηλικία των 16 ετών, μετά 10 χρόνια (δηλαδή σε ηλικία 26 ετών) θα εμφανιστούν συμπτώματα καρκίνου με ποσοστό 70% στους ενήλικες.

Η ραδιενέργεια επηρεάζει το 1/4% του εγκεφάλου (καρκίνο, ρήξη ακουστικού κλπ).

Όταν κρεμάμε το κινητό, συνήθως στο γοφό, τότε η ραδιενέργεια περνάει από το κόκαλο της λεκάνης στο νωτιαίο μυελό, περνά στην κοιλιακή χώρα και διασπά το DNA το οποίο δεν το αφήνει να επανασυνδεθεί. Το ίδιο συμβαίνει και στον εγκέφαλο, αφού το DNA επανασυνδέεται μόνο σε αυτές τις δύο περιοχές του σώματος. Αυτό δημιουργεί καρκίνο στον εγκέφαλο, καρκίνο στα οστά, καρκίνο στο έντερο, καρκίνο στο συκώτι....

Η ραδιενέργεια που εκπέμπει το κινητό δημιουργεί ανικανότητα στους άντρες διότι επηρεάζει τις αντρικές ορμόνες, τις οποίες μετατρέπει σε οιστρογόνα (γυναικείες ορμόνες). Έτσι, κάνει αδύνατο το σπέρμα και μειώνει την ταχύτητα, με συνέπεια να μην μπορεί να γονιμοποιήσει.

Στις έρευνες που έγιναν, οι άντρες που χρησιμοποιούσαν κινητό είχαν πρόβλημα σεξουαλικό και τεκνοποίησης. Μέχρι τώρα, δεν γνωρίζουμε τις συνέπειες που θα έχουμε μετά από 30-40 χρόνια από την χρήση των κινητών. Όμως, οι επιστήμονες (γιατροί, φυσικοί, πυρηνικοί κλπ) πιστεύουν ότι τα κινητά τηλέφωνα θα δημιουργήσουν μια καινούργια αρρώστια, άγνωστη προς το παρόν.

Σύμφωνα με όλους τους επιστήμονες που ασχολήθηκαν με τις επιδράσεις του κινητού τηλεφώνου στον ανθρώπινο οργανισμό, το κινητό πρέπει να χρησιμοποιείται το πολύ μέχρι 3 λεπτά το μήνα και να μην μιλάμε παραπάνω από 1,5 λεπτό τη φορά..."
Πηγή.

Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 22:28, 30-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεοπάτρα^^
Ναι, το αρχικό είναι το παρακάτω.
Εγώ απλώς ανέφερα τα πιο σημαντικά.

Πηγή.
Ακριβώς αυτό που λέω.

Η πηγή που παραθέτεις είναι αναδημοσίευση από άλλο forum η οποία δεν δίνει την αρχική πηγή. Επιστημονικό site, περιοδικό, εφημερίδα, ανακοίνωση συνεδρίου, τον Αθέατο κόσμο, something τέλος πάντων.

Κι επειδή κι εγώ πέταξα ένα newsbeast προηγουμένως, ιδού και το αρχικό του.
Και το πιο αναλυτικό του

Δεν επιθυμώ αντιπαράθεση, αλλά θεωρώ την πανικο-συνομωσιολογία κάπως πρόωρη και υπερβολική.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DreamsRevenge : 30-07-11 στις 22:57. Αιτία: Προσθήκη νέου δεσμού
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 17:25, 02-08-11:

sms δοκίμασες;;;

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 22:15, 20-02-13:

Η σχέση μου με το τηλέφωνο είναι ανύπαρκτη.
Αραιά και πού παίρνω τους δικούς μου να δώσω κανά σημείο ζωής.
Ως εκεί.
Και κάτι κουλά "Πάρε μας όταν φτάσεις" έχουν κοπεί με συνοπτικές διαδικασίες.
Αν πάθω κάτι, κάποιος θα τους ειδοποιήσει.

Και γενικά όταν με παίρνουν τηλέφωνο δεν το σηκώνω .
Τους ξαναπαίρνω εγώ όταν και αν έχω όρεξη να μιλήσω. Μετά από κάτι μέρες και αν το θυμηθώ.
Εκτός αν βλέπω ότι επιμένει, άρα θα πρόκειται για κάτι σημαντικό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 22:21, 20-02-13:

Μιλάω πολλές ώρες στο τηλέφωνο, τι να κάνω;
First world problems...

Step one:Άστο να ψοφήσει απο μπαταρία
Step two: Συνάντησε αυτόν/ή που μιλάς άπειρα στο τηλεφωνο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,023 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 21:30, 16-09-17:

Θα επαναφέρω τη συζήτηση περί βλαβερών συνεπειών από τη χρήση κινητού τηλεφώνου. Στις μέρες μας έχουν αρχίσει σιγά σιγά να βγαίνουν και smartwatches που δέχονται κάρτα SIM για κλήσεις/ sms/ 3G/ 4G. Ουσιαστικά μιλάμε για ένα κινητό τηλέφωνο πάνω στον καρπό για πολλές ώρες. Είναι άραγε βλαβερό;
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,758 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 12:19, 17-09-17:

Παρά τη προπαγάνδα που υπάρχει, δεν υπάρχει παρατηρηθεί σύνδεση ανάπτυξης καρκινικών όγκων σε ανθρώπου εξαιτίας τη χρήσης κινητών τηλεφώνων. Οποιαδήποτε έρευνα έχει προσπαθεί να αποδείξει το αντίθετο έχει καραρριφθεί από άλλες.

επιστημονική πηγή:
Results
The evidence was reviewed critically, and overall evaluated as being limited2 among users of
wireless telephones for glioma and acoustic neuroma, and inadequate3 to draw conclusions for
other types of cancers. The evidence from the occupational and environmental exposures
mentioned above was similarly judged inadequate. The Working Group did not quantitate the
risk; however, one study of past cell phone use (up to the year 2004), showed a 40% increased
risk for gliomas in the highest category of heavy users (reported average: 30 minutes per day
over a 10‐year period).
http://www.iarc.fr/en/media-centre/p...fs/pr208_E.pdf
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 17-09-17 στις 12:31.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους