Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,696 μηνύματα σε 74,626 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Παιδικός Οδηγός Εξομολογήσεως

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 20:18, 03-01-11:

Ελα τωρα... Ολοι ξερουμε οτι το εννοεις...

Και εννοειται οτι πολυ πολυ καλα κανεις...

Α, εγω λεω να παω να εξομολογηθω...
Εχω ομως μια ερωτηση... Γινεται να το κανω εγγραφως και να στειλω την εξομολογηση με κουριερ στην πλησιεστερη ενορια???
Γιατι θα χρειαστουν που θα χρειαστουν 3-4 μηνες να καταγραψω ολες τις αμαρτιες μου...(Σκεφτειτε μονο οτι γιορτασα 18 φορες τα γενεθλια μου)... Θα μαζευτουν τουλαχιστον 18.000 σελιδες(Σαν ποστ του Χαουλα ενα πραγμα)... Ε, αμα πρεπει να πω κιολας μετα, την εκατσα... Θα φτασω τα 30 κι ακομα δεν θα χει τελειωσει η εξομολογηση...

Παρακαλω απαντηστε μου συντομα γιατι επειγει...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 23:24, 03-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Πέρα απ' την πλάκα, δεν θεωρείς λογικό η Εκκλησία να απεχθάνεται τέτοια σατανικά κατασκευάσματα; Ποιο το νόημα της ύπαρξης όλων αυτών, εάν όχι ο εθισμός στον σατανισμό και στην απώλεια;;;
Η Εκκλησία είναι μια Α.Ε. που όπως όλες οι Α.Ε., έτσι κι αυτή έχει ανταγωνιστές. Όταν αυτά τα τραγούδια προέρχονται από χώρες με παγανιστικές καταβολές, όταν μπερδεύεται το τοπικό folklore με εικόνες που εδώ στη Χριστιανία θα φαίνονταν σατανιστικές, τι με ενδιαφέρει αν η Εκκλησία νομίζει κάτι για κάποιο μουσικό άκουσμα που είχα και μου άρεσε. Τη δουλειά της κάνει και μάλιστα με σκοταδιστικές πρακτικές. Εδώ οι φανατίλες είχαν βγεί εναντίον των Lordi που μόνο αντιχριστιανικοί δεν ήταν οι στίχοι του τραγουδιού τους.

Δεν αρνούμαι ότι μερικά τραγούδια μπορεί να είναι και στοχευμένα προς το Σατανισμό (όχι τόσο άλλα είδη όσο η Black Metal που εξ ορισμού είναι αντι-χριστιανική και μισανθρωπική κατηγορία). Δεν είδα να εθίζομαι σε τέτοια γνωρίσματα. Θα μου πεις δεν ακούω Black Metal αλλά Death Metal (δες εδώ τι πραγματεύεται η Death Metal), αλλά και πάλι δεν έχει να κάνει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valder : 04-01-11 στις 00:18.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jimissss

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη jimissss
Ο jimissss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

O jimissss έγραψε στις 03:03, 04-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από αδαμαντια
ευχομαι μονο να μην το εννοεις.
Για πλακα τα λεει βρε.Εξαλου το λεει σε ενα ποστ του οτι απεχθανεται την εκκλησια.Παντως εγω τον παω τον great chaos εχει πολυ πλακα οταν διακομοδει τα περι εκκλησιας και ας διαφωνουμε στο θεμα περι υπαρξης μεταθανατον ζωης.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Παρίσι: Αναλυτικός Οδηγός - Από DreamStealer
      Το θέμα έχει λάβει 30 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lifestyle.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-09-14 στις 22:22.
    • Οδηγός Πάτρας - Από kritikaros
      Το θέμα έχει λάβει 62 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lifestyle.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-07-13 στις 22:34.
    • Οδηγός για έξυπνους καταναλωτές - Από Oralee
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νομικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-04-13 στις 13:52.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους