Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,032 μέλη και 2,416,494 μηνύματα σε 75,355 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 208 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Για απλές ηλεκτρονικές κατασκευές

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 16:08, 18-12-10:

εμενα απλα δεν με πλησιαζουν τα κουνουπια και ησυχασα..

τετοια τζιτζικια,,εχουμε διαφορα φτηνα μεχρι 5 ευρω..που δεν βλεπω να κανουν τιποτα..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 330 μηνύματα.

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε: στις 17:08, 18-12-10:

ναι φιλε υπαρχουν στην αγορα με 5 ευρω αλλα ειναι φλιπ φλοπ με κοινο τρανζιστορ . που το εχω κανει και ετσι αλλα δεν κανει καμια διαφορα γιατι απλα δεν μπορεις να επιτυχεις αυτην την συχνοτητα με ακριβεια . μετρημενο το κυκλωμα μου σε παλμογραφο ειναι αν θυμαμαι καλα στα 4,97Khz .
δηλαδη πολλη κοντα στην συχνοτητα που θελουμε και οφειλεται στο οτι οι αντιστασεις εχουν αποκλιση απο την τιμη τους . αν παρεις ακριβειας εχεις καλυτερο αποτελεσμα .
το θεμα ειναι ομως οτι αν θελεις κανεις μια μικρη κατασκευουλα και γουσταρεις . αλλιως δες καποιο επομενο κυκλωμα που θα ανεβασω και ισως σου αρεσει . Π.χ εχω φτιαξει ενα ντεσιμπελομετρο που μετραει τα τα ντεσιμπελ απο τα ηχεια μου ωστε να παιζω στα ορια στην ωρα κοινης ησυχιας . φαινεται αστειο αλλα εγω το σχεδιασα το εφτιαξα και τωρα το βλεπω και μου αρεσει .
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 17:34, 18-12-10:

Π.χ εχω φτιαξει ενα ντεσιμπελομετρο που μετραει τα τα ντεσιμπελ απο τα ηχεια μου ωστε να παιζω στα ορια στην ωρα κοινης ησυχιας . φαινεται αστειο αλλα εγω το σχεδιασα το εφτιαξα και τωρα το βλεπω και μου αρεσει .
ωραιο

μου εβαλες μικροβιο τωρα..μεχρι τωρα ασχολιομουν με υπολογιστες ,κλπ..
τα ηλεκτρονικα ομως ειναι ενδιαφεροντα..
Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 330 μηνύματα.

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε: στις 17:50, 18-12-10:

μα τα ηλεκτρονικα ειναι υπολογιστες . !!!!
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε: στις 22:43, 18-12-10:

ναι..απλα μεχρι τωρα εμενα σε αυτα που εμπαιναν με βιδες ή με το χερι..και οτι ηθελε κολλημα δεν το αγγιζα..
Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε: στις 13:02, 19-12-10:

αυτο που λες ειναι συναρμολογηση υπολογιστη
ειναι και αυτο μεσα στα πλαισια των ηλεκτρονικων.
μην απελπιζεσαι και εγω ειμαι σε ενα σχετικα μετριο επιπεδο . βεβαια διαβαζω συνεχεια και προσπαθω να μαθαινω
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε: στις 20:44, 20-12-10:

λοιπον παιδια εχω desibeloμετρο και μικρο ραδιοφωνακι fm ! τι θελετε να ανεβασω ? θελω να διαλεξετε εσεις το επομενο κυκλωμα !!!
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,040 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 20:53, 20-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΟΡΩΝΕΥΣ
π.χ ηθελα να σας ανεβασω ενα κυκλωμα για να φτιαξετε το δικο σας αστερι στο χριστουγενιατικο δεντρο το οποιο ειναι ωραιο . του χρονου .
Φτου...και δεν είχα φέτος αστέρι.

λοιπον παιδια εχω desibeloμετρο και μικρο ραδιοφωνακι fm ! τι θελετε να ανεβασω ? θελω να διαλεξετε εσεις το επομενο κυκλωμα !!!
Το ραδιοφωνάκι!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε: στις 23:16, 20-12-10:

για το αστερι ειναι αρκετα πολυπλοκο οποτε χρειαζεται χρονος . το ραδιοφωνακι ειναι πιο ευκολο . !!! θα το ποσταρω το συντομοτερο !!
Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε: στις 21:28, 22-12-10:

όπως είχα υποσχεθεί το κύκλωμα για να φτιάξετε το δικό σας ραδιοφωνάκι . είναι αρκετά απλό λειτουργεί στα 9v και στηρίζεται στο tda7000 . για περισσότερες απορίες στείλτε μήνυμα .
το κόστος αυτής της κατασκευής περίπου στα 12 euro .
η έξοδος είναι στο ποδαράκι 2 και έχει ενσωματωμένο ενισχυτή 5WATT
αν θέλετε και άλλη ενίσχυση τότε πεστε μου να να σας ανεβάσω ένα άλλο κυκλωματάκι απλό ενισχυτή 8watt .
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  fm.jpg
Εμφανίσεις:  287
Μέγεθος:  47,5 KB  
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: docx υλικα.docx (11,9 KB, 150 αναγνώσεις)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 23-12-10 στις 00:43. Αιτία: Greeklish
Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε: στις 21:39, 22-12-10:

το κολλητηρι θερμαινει το καλλωδιο, στο οποιο και ακουμπας το καλαι.

ειναι προτιμοτερο να μην ακουμπας το κλλαι στο κολλητηρι, καθως η κολληση σου μαλλον θα σκουριασει (το καλαι εχει κατι αντιοξειδωτικες ουσιες, οι οποιες θα μεινουν στο κολλητηρι αν το κανεις ετσι)
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε: στις 22:04, 22-12-10:

α,καταλαβα..
Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε: στις 20:40, 27-12-10:

να ανεβασω κυκλωμα για φορτιστη μπαταριων που εχουμε ολοι μας σπιτι ?
εχετε κατι θα θελατε να κανετε αλλα δεν ξερετε πως .?? περιμενω απαντησεις ...
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 21:19, 27-12-10:

να ανεβασω κυκλωμα για φορτιστη μπαταριων που εχουμε ολοι μας σπιτι ?
Ε ανέβασε. Τι περιμένεις, αίτηση με παράβολο;
Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε: στις 18:05, 28-12-10:

Μηπως θελετε κατι αλλο ?? ρωταω βρε παιδια. .!!!
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 18:17, 28-12-10:

Θέλω να φτιάξω αυτό:

Αν δείξω τη φωτογραφία στο κατάστημα δεν θα ξέρουν να μου δώσουν ό,τι χρειάζομαι;

Χρησιμεύει για να κάνει κανείς αυτό:

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε: στις 18:52, 28-12-10:

τι ειναι αυτο?led χριστουγεννιατικα λαμπακια?
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 13:41, 29-12-10:

Ναι, τι κάνει ακριβώς αυτό; Πώς εμπλέκεται στη φωτογραφία;
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 13:53, 29-12-10:

Δείτε αυτό το βίντεο:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 29-12-10 στις 13:56. Αιτία: Αλλαγή του video
Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε: στις 20:40, 29-12-10:

λοιπον απο οτι ειδα ειναι μια απλη κατασκευη με led χρωματος . επειδη μου το ειπαν και αλλοι για αυτην την κατασκευη και το σκεφτομουν σημερα . λοιπον θα ανεβασω ενα απλο σχεδιο το πως κανεις ενα led να αναβει . το κοστος για να αγορασεις ενα Led με την αντισταση που χρειαζεται ( αλλιως δεν αναβει ) με εναν διακοπτη και μια μπαταρια 9V ειναι περιπου 5 ευρω. το led και η αντισταστη κανουν περιπου 50λεπτα μαζι . κανω το κυκλωμα στο σχεδιαστικο προγραμμα και το ανεβαζω .
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια