Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Για απλές ηλεκτρονικές κατασκευές

Karkabilios

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Karkabilios
Ο Karkabilios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Karkabilios έγραψε στις 18:33, 26-03-11:

Το θέλω για ηχεία υπολογιστή.Τα ηχεία είναι 4 Ohms και το subwoofer 6 Ohms.Τώρα βέβαι δεν ξέρω τί να σου πώ για τις μετρήσεις δεν ξέρω κιόλας πιο πολύ να δοκιμάσω θέλω.Τα ηχεία πάντως είναι τα Logitech Z523 αν καταλαβαίνεις τίποτα απο εδώ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΚΟΡΩΝΕΥΣ
Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 330 μηνύματα.

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε στις 16:53, 27-03-11:

το κυκλωμα που σου λεω λειτουργει συνδεοντας το παραλληλα σε ενα απο τα ηχεια του υπολογιστη ( οχι στο subwoofer)
να κανω την ερωτηση αν εχεις γνωσεις για να κανεις το κυκλωμα γιατι ειναι λιγακι πιο πολυπλοκο απο τα αλλα...!!!
εγω θα το σχεδιασω και θα το ποσταρω ενα ντεσιμπελομετρο απο -20db εως 3db . για να μην παμε στο παραπανω που ειναι πιο πολυπλοκο .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 330 μηνύματα.

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε στις 16:54, 27-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
τα γνωστα φωτοκύτταρα...

να περνας μπροστα πχ,,και αναβει,,ή να κλεινει καποιο διακοπτη και να κανει οτιδηποτε..

πουλανε στα ειδη ηλεκτρονικων μοναδες φωτοκυτταρου?αν το λεω καλα...
πουλανε ετοιμα ... παντως αγγελε ... και ειναι και ευκολα να τα εγκαταστησεις ..
βεβαια μπορεις να το κανεις και μονος σου ... παντα ...

Παράθεση

Karkabilios

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Karkabilios
Ο Karkabilios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Karkabilios έγραψε στις 21:17, 27-03-11:

Απο ηλεκτρικά ξέρω κάτι λίγα αλλά πιάνουν τα χέρια μου.Το πολύ πολύ αν δεν μπορώ να θα αρχίσω να ρωτάω.

Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε στις 02:12, 28-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από Karkabilios
Απο ηλεκτρικά ξέρω κάτι λίγα αλλά πιάνουν τα χέρια μου.Το πολύ πολύ αν δεν μπορώ να θα αρχίσω να ρωτάω.
αυτο που μετραει ειναι η παντα η θεληση .
γνωριζω συμφοιτητες μου που ζητημα με τα κυκλωματα που καναμε στην σχολη να εκαναν αλλο ...
λοιπον θα το ποσταρω το συντομοτερο ..

Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε στις 02:14, 28-03-11:

για να σε προετοιμασω ειναι 2 και αν θελεις κανουμε και ενα τριτο για να ειναι πιο ολοκληρωμενο
( εγω εχω μονο τα 2 το τριτο δεν εβρισκα ερεθισμα για να το κανω )

Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε στις 02:25, 28-03-11:

ξεκιναω με το πρωτο κυκλωμα το οποιο ειναι απλο ( το ποσταρο γιατι το ειχα ετοιμο )
ειναι ενα ανιχνευτης κορυφων ( δηλαδη ανιχνευει τις κορυφες της κυματομορφης του ηχου που συνδεουμε στην εισοδο του κυκλωματος )

αρχιζεις με αυτο ... παιρνεις τα υλικα ( ειναι γραμμενα πανω τι πρεπει να παρεις )
αν θελεις διευκρινισεις μου λες οτι θες.

για να το κανεις καλυτερα παρε ενα ραστερ( δοκιμαστικο ταμπλω λεγεται που τοποθετεις πανω τα υλικα για να κανεις δοκιμες )
αλλιως σε μια διατρητη πλακετα αρχισε να τα κολας συμφωνα με το σχεδιο

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  lf351.jpg
Εμφανίσεις:  119
Μέγεθος:  500,1 KB  
Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε στις 02:31, 28-03-11:

θα χρειαστεις επισης και ενα τροφοδοτικο 12volt dc
ειτε το αγοραζεις , περιπου 4 ευρω , ενα απλο στα 500mA
ειτε το φτιαχνεις
οποτε αμα θες ενα ευκολο τροφοδοτικο στα ιδια περιπου λεφτα σου ποσταρο ενα σχεδιο και το κανεις στην ιδια πλακετα με ολο το αλλο κυκλωμα

Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε στις 17:18, 10-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Karkabilios
φιλε μου δεν ξερω αν το εκανες ..... το πρωτο μερος .. να σου πω και το δευτερο ... !!

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 19:52, 26-01-15:

Δεν ξέρω που αλλού να γράψω τις δυο απορίες που έχω και έτσι θα τις βάλω εδώ.
1) Η μπαταρία του psp δεν αντέχει για πάρα πολύ ώρα, αν πάρω άλλη θα κρατάει όσο κρατούσε στην αρχή;
2) Εχω ένα παιχνίδι το οποίο για να παίξει μου λέει πως χρειάζεται νεότερη έκδοση, πως μπορώ να ανανεώσω την έκδοση;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη xristaras9
Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,536 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε στις 22:46, 26-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από Mάιρα
Δεν ξέρω που αλλού να γράψω τις δυο απορίες που έχω και έτσι θα τις βάλω εδώ.
1) Η μπαταρία του psp δεν αντέχει για πάρα πολύ ώρα, αν πάρω άλλη θα κρατάει όσο κρατούσε στην αρχή;
2) Εχω ένα παιχνίδι το οποίο για να παίξει μου λέει πως χρειάζεται νεότερη έκδοση, πως μπορώ να ανανεώσω την έκδοση;
http://www.playstation.com/en-us/sup...m-updates/psp/

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Scandal

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους